- Artykuły, w których zaznaczona jest opcja stawiania zakładek posiadają stosownie dużo treści uniemożliwiającej jej ewentualne wchłonięcie za jednym posiedzeniem.
- Zakładki występują w postaci czerwonych, podkreślonych kropek ( . ) kończących ostatnie zdanie w co drugim akapicie.
- Kliknięcie czerwonej kropki powoduje zapamiętanie danego miejsca przez serwis i po ponownym powróceniu do danego artykułu, na samej górze strony będzie wyświetlony link do osobistej zakładki czytającego.
- Zakładki przechowywane są na trzy sposoby: W linku do artykułu, w ciastkach przeglądarki (cookies), lub w samym artykule, który zapiszemy sobie na dysk.
- Zakładka po linku pamiętana jest przez 2 tygodnie. Zakładka w ciastkach przez 2 miesiące. Zakładka w zapisanym artykule nieskończenie długo.
- Jeśli nie ingerujemy w folder ciastek i mamy je włączone, nie zaprzątamy sobie głowy dodatkowymi czynnościami, pozostawiając proces samemu sobie.
W przypadku nie korzystania z ciastek lub częstego czyszczenia folderu z ciastkami, korzystamy z opcji zakładki po linku. Należy wtedy skopiować link do zakładki (pod tekstem "Twoja zakładka" lub ikoną
) po jej utworzeniu i utworzyć z niego skrót, lub zapisać go w dokumencie textowym (notatniku), lub też w jakikolwiek inny sposób zapamiętać kod czytanego artykułu, np. tatułując go sobie na pośladku w miejscu widocznym dla obojga partnerów w pozycji niezależnej od warunków środowiskowych.
Jeśli sądzimy, że do artykułu wrócimy dopiero po dłuższej niż 2 miesiące przerwie, wtedy artykuł zapisujemy na dysk po wcześniejszym postawieniu zakładki. Czyli tak aby zapisać go z wygenerowanym odnośnikiem zakładki.
Postawienie po dłuższym czasie kolejnej zakładki w pliku zapisanym na dysku, spowoduje przekierowanie z zapisanego artykułu na serwis, gdzie zostanie wygenerowana kolejna, właściwa zakładka, a cały zakładkowy proces zostanie wznowiony na kolejne okresy, dla linku i dla ciastek, bynajmniej nie z brązowego ryżu.