Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  »Kulinaria« ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
77
odsłon:
306821

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?

<<<   <<  1 2 3 4 >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
ile i jak często jecie a jak mozna? :)
hassium frywolnie
44999sempervivum:
2008.03.24
10:47:42
Dozowanie grzybów z planu zdjęciowego
eL frywolnie
45388FruToS:
2007.11.15
01:04:07
ekstrakcja alkaloidów z grzybów
sajber
35632Schizoid:
2007.07.19
11:23:18
Rozterki połykacza
Nicos
55924cjuchu:
2006.07.11
11:32:38
Dawkowanie itp B+
Nicos
712268Tomash:
2006.07.05
10:07:23
spożycie bardzo dużej ilości
Nicos
74306Tomash:
2006.04.28
16:46:48
wywar z grzybów
rogin
2636924Makuba Abuk
frywolnie:
2022.02.11
20:01:49
kwas + grzyby
AleX
108978noithai
frywolnie:
2013.06.06
01:16:52
ile na pierwszy raz?
teom
43204Prorok:
2004.03.17
19:38:44
Jedzenie grzybów z zakażonego substratu.
Prorok
105754Bebok:
2009.02.16
17:15:49
Prorok
psylorodek

postów: 33

zarejestrowano: 2003.11.08


Temat: Jedzenie grzybów z zakażonego substratu.
wysłano: 2003.12.10 18:13:17
z archiwum listy psilocybe(@)hyperreal.info

Witam, mam pytanie dotyczace ew. niebezpieczenstw (poza tymi oczywistymi jak dokonanie zywota z igla w oku) z jedzenia grzybow wyroslych na lekko zasyfialym ryzu? Dorwalem szybkowar, żyto mam czekam az zbiore chceci zeby sie wybrac do ogrodnika po perlit i zaczynam na zycie hodowac wiec postanowilem ze już przestane spryskiwac ciastka bo wygladaly mizernie, w polowie opsiniale z dotykania, na gorze nasypane zarodnikami bo sie pare razy zdarzylo ze przerosl grzybek, zielonego nic ani rozowego nie ma, za to powyrastala watka, niby podobna do tego co bylo na poczatku, aksamit i te sprawy, ale jakas nieregularna, tylko kilka takich kepek. Dzis jednak okazalo sie ze mimo ze bez wilogci, to wyroslo pare grzybow, bedzie jakies 3g po wysuszeniu i nei wiem czy istniej jakies realne niebezpoieczenstwo plynace z ich konumpcji? nO i czy skoro cos tam jeszcze rosnie, to czy jednak zaczac spryskowac dalej?
odpowiedzodpowiedz tu
cjuchu
metaprapsylocyb

postów: 916

zarejestrowano: 2002.11.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2003.12.18 18:28:51
zaczerpnięte z wątku, na podobne pytanie

a czy to zdrowo jeść spleśniałe pomarańcze ?
jeśli htoś gdzieś kiedyś napisał, że można się od tego przekręcić jak się
nie jest pleśniologiem to po co ryzykować...
odpowiedzodpowiedz tu
pioterms
psylorodek

postów: 24

zarejestrowano: 2008.11.25


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.01.11 02:47:58
Zajżyj na moją galerię. Cała ta grzybnia była naprawde wydrapana z zieleni z góry i bakterii z dołu, ale ją oczyściłem i sama zeżarła reszte zanieczyszczeń. A jeżeli owocniki okazują się zdrowe idobrze rosną, to ja zauważyłem że są mocne i dobre. Ale najlepiej przekonaj się sam! Tylko niejedz pleśni i wierz w swoją grzybnie
Gib-Gib... XD SOUND!!!: http://pl.youtube.com/watch?v=32z7USfMD1s
odpowiedzodpowiedz tu
sasquatch
starszy psylocyb

postów: 167

zarejestrowano: 2007.10.15


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.01.11 19:26:23
Nie jest to najlepsza rada mimo chęci piszącego, ponieważ jeżeli jakaś nieładna i zdradliwa pleśniawka siedzi głędoko w grzybni, to różne jej wypociny krążą w zyłach grzyba i spaczają jego przydatność spozywczą. Prawdopodobnie nic się nie stanie, ale jest mała szansa na to, że toksyny jakiejś egzotycznej pleśni spowodują wypadanie oczu i dym z uszu.
Pamiętaj, że nawet jeżeli trwałej krzywdy Ci nie zrobi to w przypadku ciężkich komplikacji żołądkowych w środku mocnego tripa nie będziesz najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. Po co ryzykować? Lepiej wstrzymać swoją paszcze i kolejną uprawe stworzyć .
Jestem najbogatszym z ludzi.
Mam błękitne niebo nad głową i zieloną trawę pod stopami.
odpowiedzodpowiedz tu
Bebok
psylorodek

postów: 36

zarejestrowano: 2008.11.11




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.02.12 18:35:44
Mam podobny dylemat, tyle, że wiem, że pleśń nie jest egzotyczna - jest to trichoderma. Szkoda mi wyrzucać te plony, ponieważ to pierwsz raz, gdy wyrosły mi ładne grzyby. Myślę o zasuszeniu plonów, po czym spożyciu ich, wraz z kompanem, w porcjach po ~3g suszu. Jak ma się sprawa ze szkodliwością trichodermy? Czy ból brzucha to jedyne, co może się zdarzyć?

Niestetety nie mogę zamieścić zdjęcia, gdyż znajduję się obecnie w dużej odległości od mojej hodowli.
odpowiedzodpowiedz tu
zielona
nowy użytkownik

postów: 8

zarejestrowano: ..


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.02.13 07:16:20
Trichoderma harzianum, T. viride, T. koningii - zielona pleśń

Zielona pleśń wywołana Trichoderma harzianum cechuje się białą agresywną grzybnią porastającą ziemię okrywową i grzyby powodując ich podgnicie. Powstała ewentualnie masa zarodników jest w kolorze szmaragdowo zielonym. Mocno zainfekowany kompost staje się jałowy. Obecnie jest to najpoważniejsza choroba w amerykańskim przemyśle pieczarkarskim. Na wielu farmach, jak tylko zauważy się zaatakowane przez pleśń połacie kompostu, rozpyla się na nie sól. Niezbędne są ścisłe warunki sanitarne. Dezynfekcja półek, tacek, ścian, podłóg, itp. jest kwestią rutyny, ale staje się koniecznością w przypadku wybuchu epidemii. Do czyszczenia powierzchni dostępnych jest wiele firmowych środków. Ich podstawowe składniki to chlor, jodyna, fenol lub amoniak. W gospodarstwach rolnych powszechnie korzysta się z preparatów dezynfekujących - do sprzętu sanitarnego, do zmywania pomieszczeń. Inne zielone pleśni mogą być lepiej określone jako oznaki dopóki nie zachowują się agresywnie, jak T. harzianum. Te odmiany Trichodermy produkują zarodniki także na warstwie okrywowej, mogą je produkować również na zainfekowanych grzybach. Pleśń ta wskazuje na obecność węglowodanów, prawdopodobnie spowodowane jest to niewystarczającą ilością azotu w Fazie I lub w czasie podkompostowywania. Podobno T.viride produkuje toksyny które rozpuszczają ścianki komórek grzybów. Mokry, ubogi przed pasteryzacją w amoniak kompost, kiepskie warunki sanitarne, muchy, (anaerobiosis), i inne czynniki wpływają na rozwój zielonej pleśni. Pleśń ta powszechnie występuje w wiórach drzewnych i często spotyka się ją w specjalistycznej produkcji grzybów.
Trichoderma jest często mylona z pleśniami Penicillium lub Aspergillus (i vice versa), dzieje się tak ponieważ są do siebie bardzo podobne i bez mikroskopu ciężko powiedzieć, która jest która. Z tego powodu poniższe zdjęcia pokazują któreś z nich.
odpowiedzodpowiedz tu
nodrugsnofun
prapsylocyb

postów: 319

zarejestrowano: 2008.09.21


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.02.13 08:38:06
Ludzie nie jeść grzybów ze spleśniałego ciastka/substratu itp. To niezdrowe lepiej sobie nabyć w sklepie "Sekret Mnicha". Nie warto się fazować gdy istnieje ryzyko zaburzenia swego stanu zdrowotnego...
ť Just fly Ť
odpowiedzodpowiedz tu
frs
starszy psylocyb

postów: 189

zarejestrowano: 2008.12.12




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.02.13 09:15:47
Co do szamania grzybów z zakażonego substratu być może okaże się kontrowersyjny ale uważam że jeżeli owocniki nie zostały zaatakowane można zaryzykować jedzenie takich grzybów. Nie takie gówna ludzie przyjmują do organizmu i to nie tylko metoda oralna ale rownież iv i im. Układ pokarmowy stanowi niezłą barierę immunologiczną przeciw różnym żywym organizmom.


UWAGA: JEST TO TYLKO MOJA PRYWATNA OPINIA I NIKOGO NIE NAMAWIAM DO SPOŻYWANIA CZEGOKOLWIEK. NIE JĘCZCIE JAK SIĘ ZATRUJECIE.


pozdro
frs
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.02.15 20:19:52
Trzeba tez wziąść pod uwagę czynnik psychologiczny Jak juz ktoś będzie na fazie i mu cos zawierci w brzuszku (niekoniecznie z powodu spleśniałych grzybów) lub złapie jakiś dziwny stan, jak to przeważnie ma miejsce, to wtedy duże prawdopodobieństwo że niezrozumiałe
człowiek se tłumaczy tym co wie czyli że coś nie tak bo zjadł spleśniałe, co może mieć akurat gówno do rzeczy.
Można sobie wkręcić niezłą śróbkę z byle powodu, więc lepiej jeść zdrowo!

Special note for "jgl"
Z tąd mam twój mail!
odpowiedzodpowiedz tu
dzang
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.02.16 09:20:26
jak sie boisz zjesc to zrob printy panie kolego.
___________________________
amazonian zrobil porcje kukurydzy w tydzien.
odpowiedzodpowiedz tu
Bebok
psylorodek

postów: 36

zarejestrowano: 2008.11.11




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.02.16 17:15:49
Gdybym zebrał printy, byłyby skażone zarodnikami pleśni. Właśnie ta hodowla pochodzi z printa zebranego z hodowli w której obecna była pleśń, efekt: 93% słoików spleśniało i mam dylemat co zrobić z grzybami które wyrosły z tego jednego słoika, w którym grzybnia i tak pokryła się nieco pleśnią.

Dzięki za rady. Najprawdopodobniej zjem te grzyby. Będę szamał stopniowo, obserwując reakcje żołądka.


odpowiedz
Grzyb gigant atakuje dom Kebaba !
Kebab
22189Kurwik
frywolnie:
2007.06.13
05:06:37
Ile mam zjeść equadorów ?
YoB
66821Sandy:
2014.04.10
20:04:28
Marynowanie cubensisów
Marceli
22379prophet:
2003.05.13
20:20:50
maraton grzybowy
Marceli
11668cjuchu:
2003.05.07
19:32:52
Po equadorskiej kolacji
Marceli
32697cjuchu:
2003.04.28
09:42:57
Zależność mocy od wielkości
Marceli
12092cjuchu:
2003.04.24
00:09:29
Jedzenie zagrzybionego ziarna
Marceli
1385Tomash:
2007.04.19
00:47:00
<<<   <<  1 2 3 4 >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  »Kulinaria« ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
77
odsłon:
306821

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024