Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  »Kulinaria« ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
77
odsłon:
304330

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  1 2 3 4 >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
ile i jak często jecie a jak mozna? :)
hassium frywolnie
44973sempervivum:
2008.03.24
10:47:42
Dozowanie grzybów z planu zdjęciowego
eL frywolnie
45368FruToS:
2007.11.15
01:04:07
ekstrakcja alkaloidów z grzybów
sajber
35606Schizoid:
2007.07.19
11:23:18
Rozterki połykacza
Nicos
55880cjuchu:
2006.07.11
11:32:38
Nicos
młodszy psylocyb

postów: 85

zarejestrowano: 2006.04.14


Temat: Rozterki połykacza
wysłano: 2006.07.08 14:57:33
z archiwum listy psilocybe(@)hyperreal.info

W koncu doszedlem do koncowego etapu kazdej uprawy.Zaliczylem przy okazji mase bledow ale jakos udalo mi sie nie zwalic pierwszego kupiongo odcisku (Zreszta uzylem tylko jego polowke) Chcialem sie juz tylko doweidziec kilku rzeczy zwiazaych glownie z konsumpcja a wiec:

1: Czy kapelusz zawiera tyle samo psylocybiny co nozka?

2. Jest roznica w tym czy od razu polke gribki czy moze lepiej dlugo je zuc i dopiero na koncu polykac?

3. Jak to jest z nudnosciami po grzybach? Ogolnie moge powiedziec ze mam "twardy" zoladek i jedyne co mi kiedys zaszkodzilo to syfiate DXM i stare gołabki w sosie pomidorowym ;p. Czy Wam czesto zdazaja sie jakies zoladkowe klopoty po grzybkach?

4. Poniewaz to moja pierwsza hodowla podczas ktorej zwalilem chyba z 30 sloikow zyta a wyszedl tylko jeden to nie moge miec 100% pewnosci czy substrat na jakim mi wyrosly grzyby jest w pelni wolny od zielonego fujstwa. Jezli wystapilo jakies zakazenie a i tak zjem grzyby to czy moze mi sie cos powaznego stac? Nie mam narazie mozliwosci sprawdzenia "ocznego" stanu substratu i bawie sie raczej w rosyjskra ruletke Moze ktos mial jakies doswiadczenie konsumpcja grzybowz tym zielonym (bacillusem?) ?

5. Czy zarodniki zebrane z grzybow wyrosnietych na zakazonym substracie sa ok? Mam nadzieje ze jest ok ale jelsi nie to wolalbym cos wiedziec.
odpowiedzodpowiedz tu
bluehead
nowy użytkownik

postów: 2

zarejestrowano: 2006.07.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2006.07.08 15:33:24
Ad1 W nóżkach jest mniej niż w kapeluszach

Ad2 Różnica jest taka że jeśli przeżujesz to Ci sie ciut szybciej wkręcą,

Ad3.Jeśli chodzi o nudności to odradzam spożywanie surowych vide Ad.2 a polecam zrobienie wywaru wówczas bardzo ciężko strawne łykowate włókna z nóżek nie stoją tak długo na żołądku i okres wkrętu jest dużo szybszy

300 ml wody (tak żeby wypić duszkiem) na 30 - 50 grzybów , całość gotować maxymalnie 10 - 15 minut, wywar odcedzić schłodzić lekko dla smaku osłodzić i łyknać. Wkrętka już po 15 minutach i doznania są bardziej intensywne. Gorąco polecam, sposób niejednokrotnie wypróbowany i niebywale zdrowszy niż bezpośrednie spożycie

Ad.4 Nie jestem kompetentny

Ad.5 Nie jestem kompetentny
odpowiedzodpowiedz tu
Nicos
młodszy psylocyb

postów: 85

zarejestrowano: 2006.04.14


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2006.07.08 15:54:44
cytat: bluehead300 ml wody (tak żeby wypić duszkiem) na 30 - 50 grzybów , całość gotować maxymalnie 10 - 15 minut
30-50 grzybkow? Pewnie piszesz o polskich łysiczkach? Nie mam doswiadczenia ze spozywaniem grzybow ale mysle ze 50 B+'ow moze byc iloscia LEKKO przesadzona. Druga sprawa - podobno temperatura zabija psylocybine wiec czy 15 minut w temp 100 stopni nie oslabi maksymalnie dzialania?
odpowiedzodpowiedz tu
bluehead
nowy użytkownik

postów: 2

zarejestrowano: 2006.07.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2006.07.08 16:10:53
to nie doprowadzaj wody do wrzenia jeno je podduœ na gazie przykryte pokrywkš. sposób jest sprawdzony i humanitarny jeszcze raz polecam
odpowiedzodpowiedz tu
Tomash
metaprapsylocyb

postów: 816

zarejestrowano: 2004.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2006.07.09 09:46:08
cytat: NicosW koncu doszedlem do koncowego etapu kazdej uprawy.
Gratuluję.
cytat: NicosChcialem sie juz tylko doweidziec kilku rzeczy zwiazaych glownie z konsumpcja a wiec:
Mogłeś poczytać hyperreal - tam praktycznie wszystko jest.
cytat: Nicos1: Czy kapelusz zawiera tyle samo psylocybiny co nozka?
A co za różnica ? Je sie całe grzyby przecie. Może zawierać znikomo mniej.
Ale różnica prawie żadna.
cytat: Nicos2. Jest roznica w tym czy od razu polke gribki czy moze lepiej dlugo je zuc i dopiero na koncu polykac?
Jeżeli będziesz długo żuł to szybciej wejdzie - mnóstwo psylocybiny wchłania się w ustach. Ale nie sądzę żebyś dał radę. Jak dla mnie smak grzybów jest conajmniej nieprzyjemny.
cytat: Nicos3. Jak to jest z nudnosciami po grzybach?
Po świeżych występują nudności w 2 na 3 przypadkach, po suszonych w 1 na 3.
cytat: NicosMoze ktos mial jakies doswiadczenie konsumpcja grzybowz tym zielonym (bacillusem?) ?
Popatrz na ludzi co uprawiają n.p. boczniaka. Jeśli im substrat zarośnie pleśnią, mają tylko mniejszy zbiór. Normalnie jedzą grzyby z tego substratu i nic im nie jest. Grzybnia nie wchłania trujących substancji dopuki jest silniejsza od zakażenia - tj nie pokryło ono większości substratu.
cytat: Nicos5. Czy zarodniki zebrane z grzybow wyrosnietych na zakazonym substracie sa ok?
Są. Zarodniki z zakażonych grzybów n.p. Pałeczką Ropy Błękitnej bywają zakażone powierzchniowo. Ale to rzadka przypadłość i da się ją leczyć.
odpowiedzodpowiedz tu
cjuchu
metaprapsylocyb

postów: 916

zarejestrowano: 2002.11.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2006.07.11 11:32:38
cytat: NicosMoze ktos mial jakies doswiadczenie konsumpcja grzybowz tym zielonym (bacillusem?) ?
Bacillus nie jest zielony, zielona jest pleśń zielona przeważnie.
Bacillus to skażenie powodujące, że ziarna zboża błyszczą wilgocią i wyglądają na ślisko oślizgłe, wydając przy tym niski pomruk gnijącej skarpety lub jełczu okołomleczankowego, uniemożliwiając tym samym dalszy rozwój grzybni.
cytat: TomashPopatrz na ludzi co uprawiają n.p. boczniaka. Jeśli im substrat zarośnie pleśnią, mają tylko mniejszy zbiór. Normalnie jedzą grzyby z tego substratu i nic im nie jest.
Trzeba się jeszcze znać na pleśniach.
Ogólna zasada przy uprawie grzmi by nie jeść zaplaśniałych, gdyż w założeniu większość hodowców jest początkującymi amatorami, nie rozróżniającymi czasem grzybni od pleśni, więc dla bezpieczeństwa nie poleca się konsumować z zapleśniałych substratów. Jeśli htusi jest mykologopleśniofilem kształconym, to wie które pleśni są jadalne, a po których przekręcik się kroi, więc wzdłużnie po założeniu można by wnioskowić, że komercyjni hodowcy boczniaków zatrudniają lub samisom co najmniej magi sterami grzybowymi i mogą sobie pozwolić na jedzenie z zapleśniałych substratów. Lektura do przerobienia o pleśniach dla ostrzeżenia polecana rhym.
cytat: TomashGrzybnia nie wchłania trujących substancji dopuki jest silniejsza od zakażenia
jeśli zakażenie wyprodukuje metabolity w postaci płynnej i zmieszają się one z wilgocią substratu, to wraz z wchłanianiem tejże wilgoci grzybnia może wchłonąć i metabolity, może to nie mieć żadnego znaczenia dla konsumenta, w przypadku słabych zakażen, ale lepiej nie zachęcać nikogo początkującego do jedzenia z zakażonych substratów, no chyba że ktosi odrabia misję lucyferyczną i lubi mieć grono na sumieniu.
Z substratów zakażonych gribensony można przeznaczyć na zarodniki z oczekiwaniem niepowodzenia.
cytat: Nicos5. Czy zarodniki zebrane z grzybow wyrosnietych na zakazonym substracie sa ok?
mogą być okej, lecz nie muszą.
Jeśli na ten przykład pleśń zielona będzie porastać powierzchnię substratu i w czasie ścinania kapeluszy zrobisz przeciąg, który uniesie zarodniki pleśni do góry, tak że osiądą na blaszkach kapeluszy to wiadomym jest, że wraz ze zrzucanymi zarodnikami na odcisku znajdą się zarodniki tejże pleśni. Jeśli masz pleśń wewnątrz substratu, lub jakoś pod spodem z boku, tak że tylko soki pleśni wysysane są przez grzyb, z dala od inwazji powietrzniowej, to nie powinno to szkodzić zarodnikom.
cytat: TomashZarodniki z zakażonych grzybów n.p. Pałeczką Ropy Błękitnej bywają zakażone powierzchniowo. Ale to rzadka przypadłość i da się ją leczyć.
Jak ? I czy w przypadku posiadania niewielkiej uprawy okazów powtarzalnych, znaczy się nie oryginałów jedynych na planecie, opłaca się takie leczenie stosować, czy szyb ciej zrobić zdrowy pylon ?
odpowiedz
Dawkowanie itp B+
Nicos
712213Tomash:
2006.07.05
10:07:23
spożycie bardzo dużej ilości
Nicos
74284Tomash:
2006.04.28
16:46:48
wywar z grzybów
rogin
2636727Makuba Abuk
frywolnie:
2022.02.11
20:01:49
kwas + grzyby
AleX
108913noithai
frywolnie:
2013.06.06
01:16:52
ile na pierwszy raz?
teom
43186Prorok:
2004.03.17
19:38:44
Jedzenie grzybów z zakażonego substratu.
Prorok
105711Bebok:
2009.02.16
17:15:49
Grzyb gigant atakuje dom Kebaba !
Kebab
22176Kurwik
frywolnie:
2007.06.13
05:06:37
Ile mam zjeść equadorów ?
YoB
66798Sandy:
2014.04.10
20:04:28
Marynowanie cubensisów
Marceli
22353prophet:
2003.05.13
20:20:50
maraton grzybowy
Marceli
11659cjuchu:
2003.05.07
19:32:52
Po equadorskiej kolacji
Marceli
32683cjuchu:
2003.04.28
09:42:57
Zależność mocy od wielkości
Marceli
12081cjuchu:
2003.04.24
00:09:29
Jedzenie zagrzybionego ziarna
Marceli
1377Tomash:
2007.04.19
00:47:00
<<<   <<  1 2 3 4 >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  »Kulinaria« ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
77
odsłon:
304330

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024