Forum Psilocybe

Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.

Tematów na stronę

login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  »Inne« nowy wątektematów:
436
odsłon:
527520

Ostatnie posty . . .

¤ START! HELP PLEASE;)
     ¤ Ciekawy przypadek meksykańca
     ¤ wolno rośnie
     ¤ GK Golden Teacher Początkujący 2ga uprawa
     ¤ Z-strain uprawa na życie
     ¤ Początkujący laborant poszukuje materiałów
     ¤ hasz za printy:)
     ¤ PYTANIA POCZATKUJACEJ
     ¤ Kolonizacja i szary pył
     ¤ Golden Teacher - pierwszy growkit. Wszystko w porządku ?
     ¤ Pierwsze doswiadczenia

<<<   <<  12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Wesołych Psiląt ;)
Achtung
41238Salviar:
2008.12.25
23:32:44
Gorzkie żale
frs
152853frs:
2008.12.22
12:24:19
Grzybnia Golden Teacher
Met
21968Met:
2008.12.17
16:35:43
Po rejestracji nic sie nie zmieniło ;/
frs
2809frs:
2008.12.14
17:11:14
Skąd wziąć 1 euro na FSRE?
secetka frywolnie
51559ISH:
2008.12.07
23:12:32
Zmniejszenie ilości wątków, usprawnienie forum.
nodrugsnofun
242528sorgen:
2008.12.23
23:11:39
nodrugsnofun
prapsylocyb

zarejestrowano: 21.09.2008

Temat: Zmniejszenie ilości wątków, usprawnienie forum.
wysłano: 2008.11.26 13:38:38
Panowie administratorzy, doświadczenii i mniej doświadczeni użytkownicy.
Zwracam się do Was z pomysłem, który mnie samemu wydał się niegłupi, a który to w sposów znaczący, mógłby rozwiązać kwestię setek nowym topiców, w których tytule czytamy "jaka grubość igły", "jaki wermikulit", "woda z kranu czy ze studni...". Pewne jest, że ludzi zainteresowanych uprawą psilocybe będzie coraz więcej i wprostproporcjonalnie przybywać będzie topiców, które zarówno swoją liczbą jak i treścią będą irytowały nawet najbardziej cierpliwych użytkowników. Wiele informacji na forum zatacza krąg, a temety z pozoru nowe były już dostatecznie wyczerpane w przeszłości. Dlatego zwracam się do Was o poparcie i pomoc w utworzeniu "Przewodnika po uprawie". Jak wiecie, nowi użytkownicy często mają problem z poruszaniem się po stronie, z segregacją informacji. Jest to utrudnione nawet w obecności przewodników, których autorzy często nie poruszają wielu oczywistych dla doświadczonych, a ważnych dla "zielonych" kwestii. To można obserwować po tytułach topiców w dziale uprawa, zobaczcie sami!
Ostanio nawet pospierałem się z ReruTem o kwestię "nabijania" postów, która brała się z często "niedorzecznych" pomysłów nowych użytkowników, którzy zachęcali bardziej doświdczonych do ironii, w konsekwencji więcej było sarkazmu niż odpowiedzi na temat, topic zostawał nic ze sobą nie niosąc, poza negatywnym ładunkiem emocjonalnym i nabitymi postami. Powiecie: "Przecież wymiana zdań, myśli i pomysłów to filar istnienia tego forum"! Zgadzam się, jednak miło by było gdyby rozmowy skupiały się na wymianie poglądów, nie kpinach. Cała ta ytuacja dała do myślenia i oto pomysł.
Stworzylibyśmy closed Topic w formie ogłoszenia o temacie np:" Jesteś początkujący, zanim o coś zapytasz poszukaj odpowiedzi tu". W takim topicu zamieścilibyśmy coś w rodzaju faq w szerszym wydaniu niż jest na stronie. Oprócz odpowiedzi na najpopularniejsze pytania, zamieścilibyśmy odnośniki do poradników, informacje o podstawowym sprzęcie, wzmianki o surowcach z odnośnikami do poszczególnych topiców na forum. Byłby z tego niegłupi spis treści, z którego mogliby skorzystać nawet bardziej doświadczeni, próbujący przypomnieć sobie jakiś szczegól odnośnie uprawy, zamist szukac go po forum, weszliby do takiego Topicu i w spisie treści znaleźli odpowiedni odnośnik. Z drugiej strony nowy wchodzący no forum widziałby napisany WOŁAMI tytuł i zajrzałby do niego, zamiast pytać czy Mazow... czy Nałęcz... jest lepsza do ciastek. Mogłaby to być taka forumowa mapa serwisu, oszczędzająca czasu i nerwów, prowadząca do badziej rzeczowej wymiany doświadczeń i bardziej dynamicznego rozwoju, bez wracania do oczywistych rzeczy i wciąż powtarzających się tematów.
Czekam na Wasze opinie, jeśli większośc i administrator się zgodzi, pozostanie tylko znaleźć chętnych i wziąc się za taki projekt. Zastanówcie się dobrze i pytajcie jeśli coś nie jest jasne.
ť Just fly Ť
odpowiedzodpowiedz tu
cjuchu
metaprapsylocyb

zarejestrowano: 11.11.2002

ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2008.11.26 14:10:10
Jeżeli masz dużo wolnego czasu i chciałbyś się tym zająć, na pewno pomoże to jeszcze komuś. Jednak nie rozwiąże to problemu "głupich" pytań, póki forum będzie otwarte do dyskusji, może jedynie zmniejszyć nieznacznie ich ilość. Wiedza potrzebna do uprawy znajduje się w poradnikach i pomyślunku, jednak wygodniej i szybciej zapytać, a w takiej sytuacji trzeba by post po prostu kasować.
Z drugiej strony pomyśl jak wzrośnie poziom frustracji gdy ktoś zamiast przebrnąć wpierw przez spis treści ośmieli się zadać pytanie, na które odpowiedź jest wszędzie na stronie
Ponieważ jeśli ktoś nie zadaje sobie trudu poszukania w FaQ, albo nie przeczyta żadnego poradnika, zignoruje również spis treści. Jest to swego rodzaju walka z wiatrakami, ale nie żeby Cię od razu zniechęcać, jedynie byś uniknął rozczarowania
odpowiedzodpowiedz tu
fu22y
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2008.11.26 15:25:18
To nie jest problem tylko tego forum. Wszędzie w Internecie są tacy użyszkodnicy ; )

Proponuję wprowadzenie mechanizmu ostrzeżeń (jak w phpbb) i dawanie jednego za każde pytanie, które zostało już zadane. 3 ostrzeżenia = ban OR usunięcie
odpowiedzodpowiedz tu
nodrugsnofun
prapsylocyb

dół
wysłano: 2008.11.26 15:46:36
Tak fzz masz racje, to problem wszystkich forów, ale jako otartemu serwisowi informacyjnemu, chyba jedyne co wypada zrobić to usuwać takie posty. Ban = represja, do dobre na forach dla graczy, nie dla strony i forum .info. Przynajmniej ja tak uważam, bo na psilosophy kultura jest, banować nie potrzeba.
Cjuchu masz racje, myślałem i o tym. Być może to okaże się walka z wiatrakami ale i tak wkład pracy w to przedsięwzięcie nie poszedłby na marne. Zaś co sie tyczy don kichotA, to na pewnym forum taki topic-ogłoszenie zawsze znajdujący się na górzy listy topiców, ozdobiony znaczkiem rzucał się w oczy. Myślę że ponad połowa użytkowników stosowała sie do niego, pisze myślę bo szacuje na oko. Zresztą przy okazji działby się pewien odsiew ludzi, a to dzięki... frustracji! Właśnie ona sprawiałaby, że raz popełniony błąd nie zostały powielony, jak to ma teraz miejsce. Najważniejszym jest jednak cel uporządkowania i wybudowania węzla szybkiej informacji przydatnego również bardziej doświadczonym (chociaż w mniejszym stopniu). Od razu dodaje że ze względów merytorycznych nie mógłbym zrobić tego sam - nie posiadam dosttecznej wiedzy, więc potrzebowałbym pomocy.
To jak stworzenie w innej perspektywnie, bo w obrębie strony, a nie epoki, takiego zbioru źródłowego.
ť Just fly Ť
odpowiedzodpowiedz tu
cjuchu
metaprapsylocyb

dół
wysłano: 2008.11.26 16:00:32
Niektóre wątki trzeba by przedtem ze sobą posklejać, i wtedy dopiero robić taki spis.
Na ten czas idzie do TODO z odległym priorytetem, chyba, że wątek ten wypełni się wielością tego rodzaju pożądań
Nam bynajmniej to na razie nie doskwiera, a czy wam?
odpowiedzodpowiedz tu
fu22y
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2008.11.26 17:39:48
cytat: nodrugsnofunBan = represja

Ale nie będzie banów jeśli ludzie zaczną używać wyszukiwarki.. tu przydałby się 'przyklejony' temat, takie README..

Cjuchu: nie myślałeś nad przerzuceniem wszystkiego do phpbb lub podobnego systemu? Domyślam się, że obecne forum to twój kod, ale nie ukrywam, że wielu przydatnych rzeczy mi tu brakuje. Ale to tylko sugestia. Pzdr
odpowiedzodpowiedz tu
cjuchu
metaprapsylocyb

dół
wysłano: 2008.11.26 18:08:49
Możesz podać czego brakuje, oprócz priva, patrz regulamin.
Popularne gotowce forów bardziej narażone są na odwiedziny nieproszonych botów internetowych, spamujących priv lub wrzucających linki i wymagałby rejestracji każdego kto chciałby zadać choć jedno głupie pytanie, poza tym nie można by go było krzyżować z zasobami strony wg widzi nam się i rozwijać podług naszych potrzeb, dlatego sile nieczystej restrykcyjnych gotowców mówimy nie .
Było to rozpatrywane kiedy przerzucana była treść listy mailingowej na forum, ale pozostaliśmy przy jedynym forum swego rodzaju
odpowiedzodpowiedz tu
fu22y
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2008.11.26 18:53:15
Głównie "Zobacz posty nieprzeczytane"
Style (ja np wolę coś typu czarne-na-białym ; p)
"Szybka odpowiedź"
Link do ostatniego postu danego wątku (oddzielnie od linku do pierwszego postu przez tytuł wątku)

Przymusowa rejestracja to nie takie straszne zło; jak komuś zależy to się zarejestruje a jeśli chce tylko zadać głupie pytanie to sobie odpuści
"krzyżować z zasobami" chodzi zapewne o link do galerii, to by się dało obejść jakąś małą modyfikacją

To tyle. To nadal tylko sugestia. Pzdr.
odpowiedzodpowiedz tu
cjuchu
metaprapsylocyb

dół
wysłano: 2008.11.26 19:52:14
cytat: fu22y frywolnieProponuję wprowadzenie mechanizmu ostrzeżeń (jak w phpbb)
Sory, ale to raczej na dzieci.

cytat: fu22y frywolnieGłównie "Zobacz posty nieprzeczytane"
To nie trzeba zmieniać mechanizmu forum, jakbyś był zalogowany to byś zobaczył, że wątki przeczytane są z pootwieranymi kopertami co do nieprzeczytanych postów ciężko byłoby ustalić, które zostały już przeczytane po otworzeniu całego wątku. Można by ewentualnie flagować każdy post już otwarty, ale nie gwarantuje to że będzie wiadomo, czy został już przeczytany, na przykład w przypadku przypadkowego dwukrotnego przeładowania strony po wejściu, poza tym takie oflagowanie zajmowałoby n razy więcej miejsca w bazie na zapamiętanie flagi indywidualnego postu dla każdego użytkownika.

cytat: fu22y frywolnie"Szybka odpowiedź"
To znaczy? Guzik odpowiedzi jest pod każdym postem.

cytat: fu22y frywolnieStyle (ja np wolę coś typu czarne-na-białym ; p)
Chyba lekka fanaberia. Zawsze można ctrl A

cytat: fu22y frywolnieLink do ostatniego postu danego wątku
Jest w ostatnie posty...
Wątki "zimne" czyta się w zasadzie ciurkiem i chyba nie ma wtedy potrzeby, by wskoczyć akurat w środek, gdzie ktoś zastosował "odpowiedz tu" jako ostatnią, ale jeśli ma i ułatwi nawigację to można dodać do zrobienia.

cytat: fu22y frywolnieTo tyle
I to naprawdę wymaga przejścia na pbbhhee?
Masz wymagania, a nawet się nie logujesz, aby korzystać z ewentualnych udogodnień.
odpowiedzodpowiedz tu
fu22y
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2008.11.26 22:59:18
Wiem, wybredny jestem (-;
odpowiedzodpowiedz tu
fastnick1oo
młodszy psylocyb

zarejestrowano: 16.08.2008

dół
wysłano: 2008.11.27 00:03:05
90% wiedzy potrzebnej do startu jest na stronie głównej.
8% można wyszukać na forum.
2% może forum rozwinąć o nowe wątki.

Imponuje mi że ktoś się postarał i napisał skrypt forum.

ndnf, wątki "przyklejone" są na głównej. Czyż nie?
Choć myślę że ciekawym pomysłem byłoby założenie wątku "zanim...".

Tylko "odpowiedź tu" mi trochę nie pasuje, bo można nią dziurawić wątki.

Niech wszechobecna radość grzybowa was ogarnie. ; )
...a wszystko to dzieje się w rozległej fantazji autora.
nodrugsnofun
prapsylocyb

dół
wysłano: 2008.11.27 07:20:21
cytat: fastnick1oo 90% wiedzy potrzebnej do startu jest na stronie głównej.
8% można wyszukać na forum.
2% może forum rozwinąć o nowe wątki.

Chodzi fast o uporządkowanie i rozwinięcie tej wiedzy, tak żeby była łatwiej dostępna dostępna i nie rozrzucona fragmentarycznie po forum. Dodatkowo przy okazji tego można rozwinąc temat. Chodzi przedewszystkim o ułożenie spisu treści dajmy na to:

Surowce
1. ziarno:
link poradnika - opis linku
link dysusji o maczeniu w miodzie - opis linku
link o dyskusji o substytutach - opis linku
2. orkisz
itd

Ty wiesz gdzie mniej więcej szukać, ale oprzeglądając ten topic też znalazłbyś odnośnik do tematu na forum, który by Cie zainteresował, bo wcześniej go nie widziałeś albo topic ma inną nazwę niż wskazuje na to jego treść np: uprawa/pomieszałem słoiki. W rzeczywistości jest topiciem o popcornie, w dodatku jedynym w którym znajduje się opis przyrząadzenia substratu z popcornu... Pomyśl też, że nowi widzący taki topic nie zaśmiecaliby forum na taką skalę, a jeśli by się to zdarzyło od razu byłby pretekst do krytyki, czego efektem jest nawrócenie i podstawa do usunięcia takiego niechcianego wątku.

cytat: fastnick1oo ndnf, wątki "przyklejone" są na głównej. Czyż nie?
Choć myślę że ciekawym pomysłem byłoby założenie wątku "zanim...".

To ostatnio "napisane" wątki, nie o tym pisałem. Chodzi właśnie o taki przyklejony wątek ZANIM, który cały czas byłby widoczny w ostatnio "napisanych" na głównej, a na liście topiców na forum byłby zawsze na górze oznaczony jakimś symbolem - rzucalby się w oczy.

Cjuchu powiedz mi, co robicie z najstarszymi wątkami? usuwacie je czy może oceniacie merytorycznie i niektóre z nich zostają?

Co to odpowiedz tu, nie mam zastrzeżeń, ułatwia sprawę.
ť Just fly Ť
odpowiedzodpowiedz tu
cjuchu
metaprapsylocyb

dół
wysłano: 2008.11.27 00:40:12
"odpowiedz tu" służy odratowaniu ciągłości dialogu gdy ktoś trzeci zapoda nam na przykład mini off topa, możemy wtedy kontynuować rozmowę sklejając swój post z postem, który został rozdzielony mini off topem
Można też na przykład, zamiast przytaczać cytat z kilku pięter powyżej, który w dodatku jest jednozdaniowym stwierdzeniem, podkleić się pod nim w postaci "odpowiedz tu", wtedy całość będzie czytelniejsza. Opcja ta stosowana jest również na innych forach.
odpowiedzodpowiedz tu
cjuchu
metaprapsylocyb

dół
wysłano: 2008.11.27 13:50:12
cytat: nodrugsnofunChodzi fast o uporządkowanie i rozwinięcie tej wiedzy, tak żeby była łatwiej dostępna dostępna i nie rozrzucona fragmentarycznie po forum.

fastnick1oo przecież przedstawił procentowo jak to wygląda i nic na siłę się nie wskóra, bo będzie to tak wyglądać zawsze, gdyż zależy to od średniej mentalnej ogółu.
Uporządkowanie wiedzy to jedno, lecz powiedz czy widziałeś forum gdzie wiedza była tak naprawdę uporządkowana? Dlatego jest wyszukiwarka i są działy tematyczne.
Bezsensowne nazwy tematów to temat rzeka. Ktoś kto tak robi nie przeczytał pewnie nawet regulaminu, który wyraźnie mówi o nadawaniu sensownych tematów i nie powtarzaniu wątków. Wystarczyłoby by ludzie przeczytali regulamin i już wiele by się zmieniło. To może rączka w górę kto przeczytał
Widzisz.
Nikt
Co do rozwijania wiedzy, tendencja jest raczej taka, że ludzie po nabyciu doświadczenia, w większości przestają się udzielać na forum i rozwijają wiedzę indywidualnie. Tylko jedna osoba na razie postanowiła swe wieloletnie doświadczenia dzielić z wami i jest nią Tomash, który jest najstarszym aktywnym użytkownikiem. Większość z Was najpewniej nie posiedzi tu dłużej jak pół roku do roku.
Mówisz dalej rozwijanie, są tipsy i triki, są miliony poradników do przetłumaczenia / napisania, ale nic się w tym temacie prawie nie dzieje z Waszej strony. Poradniki przetłumaczone / napisane przez Was można by policzyć na palcach jednej (słownie: 1) ręki, oczywiście grzyby dziękują serdecznie Wam za to (m@zatapec, sasquatch, ReruT, kiedyś prophet, jeśli kogoś pominęliśmy to sorry, ale gubimy się już w tych kalkulacjach
Obecnie priorytetem jest panel administracyjny dla piszących / tłumaczących poradniki tak by każdy (kto coś napisze) mógł samemu i z domu zamieścić poradnik na psilosophy, choć na razie leży to jeszcze w kwestii wątpliwości gdyż zapał polskiej społeczności grzybowej w kwestii dzielenia się wiedzą można określić jako rzewnie submalkontencki

cytat: nodrugsnofunChodzi przedewszystkim o ułożenie spisu treści dajmy na to:
Nie zdajesz sobie sprawy z ogromu pracy jaką w to trzeba włożyć i wkładać ponieważ cały czas każdy nowy topic trzeba byłoby podczepiać do spisu treści, a i tak ci, na których Tobie zależy by z tego nie korzystali ponieważ byłby to spory zasób wymagający... przeszukiwania, a jak jest z wyszukiwaniem na stronie widzisz.

cytat: nodrugsnofunChodzi właśnie o taki przyklejony wątek ZANIM, który cały czas byłby widoczny w ostatnio "napisanych" na głównej
Wszystko co znalazłoby się w "zanim" byłoby oczywistością wynikającą z netykiety i zdrowego rozsądku, lecz wiedz, że ludzkiego temperamentu i woli kontaktu nie powstrzymasz tak szybko wątkiem "zanim", który na pewno byłby większy niż regulamin i wymagałby poświęcenia tyle czasu ile trzeba na przeczytanie poradnika z elementarza/faq/regulaminu. Ponadto człowiek cierpi na ułomność szczególności i prawie każdy ma wrażenie, że jego problem jest świeży, pierwszy, niepowtarzalny, zajenowacyjny i wart przedstawienia światu. Po co szukać, jeszcze się okaże, że mamy nieoryginalne problemy.
Jeśli ktoś jest na tyle bystry by skorzystać z wiedzy na stronie głównej to chwała mu za to. Lecz prawda jest taka, że nie wszyscy lubią czytać/myśleć/szukać i to oni są pewnie "zakałą" forów internetowych (choć jeśli tak naprawdę by tego nie lubili to leżeli by zwinięci w kłębek w rynsztoku) i to ich nie da się znetykietować, ponieważ postąpią tak samo, niezależnie czy jest Faq, spis treści, tipsy, wyszukiwarka, czy jasno zatytułowane poradniki.
Pewnie będziesz zaskoczony, ale wielu hodowców nawet nie udziela się na forum i zastanawia, po co to robić skoro wszystko i tak jest już napisane i było nawet wtedy, gdy poradników było dwa razy mniej.

cytat: nodrugsnofunco robicie z najstarszymi wątkami? usuwacie je czy może oceniacie merytorycznie i niektóre z nich zostają?

Wszystko zostaje. Jeśli razi Cię merytoryka starszych wątków wskaż je, przeczytamy, zobaczymy.

edit:
Jeszcze nam się przypomniało, że dziś w nocy dorobiliśmy linki nawigujące po wątku, takie są zrozumiałe?
Jakieś dodatkowe kierunki?
odpowiedzodpowiedz tu
ReruT
starszy psylocyb

zarejestrowano: 14.09.2007

dół
wysłano: 2008.11.27 23:23:34
ogólnie rzecz biorąc wszystko mi się podoba i jest wporządku... mam tylko jedną małą sugestię, która wiąże się z owym "usystematyzowaniem wiedzy"... można by pomyśleć nad tzw "aktywnymi/mądrymi linkami" (moja nazwa)... chodzi tutaj o to, że gdy będę pisał posta np. z takimi hasłami: substrat, efekt rez, późna okrywa, odcisk, glovebox, zakażenie, invitro, monotube itd słowo będzie się podkreślało i prowadziło do odpowiedniego- tematu, czy poradnika lub czegoś stworzonego na nowo...

PS. co do tych znikających ludzi po roku... to też to (dosyć dawno) zauważyłem... ogólnie dziwna sprawa...

PS2. no drugs no fun wiesz, że Cie lubie? hehe dobra dosyć już komplementów
wszystko co opisuje/ sugeruje/ relacjonuje/ jest osiągnięciem mojego znajomego z Holandii... pamiętaj o tym...
odpowiedzodpowiedz tu
cjuchu
metaprapsylocyb

dół
wysłano: 2008.11.28 19:43:03
cytat: ReruTchodzi tutaj o to, że gdy będę pisał posta np...itd słowo będzie się podkreślało i prowadziło do odpowiedniego- tematu

Ciekawe owszem, lecz takie rozwiązanie byłoby dobre, gdybyśmy mieli jakiś zasób encyklopedyczny, gdzie jest jeden porządny opis, do którego by się takie słowo odnosiło.
W naszym przypadku słowo substrat, które załóżmy występuje prawie w każdym wątku, wszędzie byłoby podkreślone i wszędzie by prowadziło, więc nie mogłoby być kluczem.
Jednak można zrobić coś, co nazywa się tematy pokrewne, tak jak mają na shroomery i wtedy miałoby to jakiś sens.
Idzie w kolejkę do zrobienia..
odpowiedzodpowiedz tu
einlowyrf
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2008.11.29 23:45:42
ja jedyne co bym chcial zmienic albo wzasadzie mozna powiedziec wzbogacic to tylko to zeby w topikach bylo wiecej zdjec , schematow , co by poradniki byly bardziej tez i dla wzrokowcow nie humanistow
odpowiedzodpowiedz tu
fu22y
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2008.11.30 01:59:23
Tak mi się pomyślało.. Co myślicie o zebraniu _wszystkiego_ o grzybach psilocybe w jeden duży poradnik i udostępnieniu w jakimś przenośnym formacie (takim jak PDF) ?
Taka wiedza rozprzestrzeniła by się także poza www (mam tu na myśli głównie p2p)
Takie 'od A do Z'
Pzdr
odpowiedzodpowiedz tu
ISH
młodszy psylocyb

zarejestrowano: 10.06.2007

dół
wysłano: 2008.12.14 00:55:03
A moze jesli uzytkownik nowy i niezalogowany to zanim otworzyloby sie forum wyswietlalby sie tekst informujacy, zeby przestrzegac netykiety i czytac FAQ np. tudziez najpierw sprawdzic temat w wyszukiwarce, dopiero potem otwieraloby sie forum. Zalogowani nie mieli by takich komunikatow.
odpowiedzodpowiedz tu
sorgen
starszy psylocyb

zarejestrowano: 21.04.2008

dół
wysłano: 2008.12.14 14:35:29
cytat: cjuchu Jednak nie rozwiąże to problemu "głupich" pytań, póki forum będzie otwarte do dyskusji, może jedynie zmniejszyć nieznacznie ich ilość. Wiedza potrzebna do uprawy znajduje się w poradnikach i pomyślunku, jednak wygodniej i szybciej zapytać, a w takiej sytuacji trzeba by post po prostu kasować.
Z drugiej strony pomyśl jak wzrośnie poziom frustracji gdy ktoś zamiast przebrnąć wpierw przez spis treści ośmieli się zadać pytanie, na które odpowiedź jest wszędzie na stronie

Oczywiście, głupie pytania nadal będą, ale w takim wypadku post byłby po prostu skasowany. Jeśli chodzi o tą frustrację-cóż, jeśli ktoś nie chce zadać sobie na tyle trudu, by "przebrnąć" przez spis treści bądź faq niech w ogóle nie zaczyna zabawy. Tak naprawdę to raczej ludzie, którzy już swoje wiedzą mogą poczuć się sfrustrowani odpowiadając w kółko na te same pytania a ci którzy je zadają wykazują zupełny brak szacunku dla pozostałych ("n0 b0 p0 c0 tYlE cytaC jAk moRzNa zaPytaC-cHyBa sZybCiej NIEEEEEE")

cytat: ReruT PS. co do tych znikających ludzi po roku... to też to (dosyć dawno) zauważyłem... ogólnie dziwna sprawa...

Odpowiedź masz wyżej.

cytat: cjuchu Uporządkowanie wiedzy to jedno, lecz powiedz czy widziałeś forum gdzie wiedza była tak naprawdę uporządkowana? Dlatego jest wyszukiwarka i są działy tematyczne.
Bezsensowne nazwy tematów to temat rzeka. Ktoś kto tak robi nie przeczytał pewnie nawet regulaminu, który wyraźnie mówi o nadawaniu sensownych tematów i nie powtarzaniu wątków.

Owszem widziałem: http://***/forum/index.php
A popatrz na to: http://***/forum/viewtopic.php?t=605 - (niestety wymagana rejestracja)wszystkie ważne wątki masz w spisie treści. To chyba jedyne forum w polskiej sieci jakie spotkałem, gdzie jednym kliknięciem znajdujemy to czego szukamy. Wyszukiwarka to jedno, spis treści to drugie. Przykładowo wpisując słowo "pleśń" w wyszukiwarce znajdziemy x wątków na inny temat.
Na wielu forach spotkałem się z krytyką "odgrzebywania" starych tematów. Uważam jednak, że takie odgrzebywanie forum i kontynuowanie wcześniej zaczętego tematu powoduje, że łatwiej znaleźć to czego szukamy.
Muszę przyznać, że sam nie przeczytałem regulaminu, ale znam ogólne zasady "poprawnego zachowania się" na forach dyskusyjnych

Mam trochę wolnego czasu i chęci; mogę spróbować zrobić taki spis linków i wysłać Tobie cjuchu, sam ocenisz czy Ci to odpowiada. btw. Jak byś kiedyś szukał pomocnika do moderowania forum służę pomocą

Dziękuję za uwagę
odpowiedzodpowiedz tu
cjuchu
metaprapsylocyb

dół
wysłano: 2008.12.17 03:23:45
cytat: einlowyrf frywolnieco by poradniki byly bardziej tez i dla wzrokowcow nie humanistow
Poradniki proste pod tym względem nie grzeszą. Co do tych bardziej złożonych, no cóż, czasem jedno słowo może zastąpić tysiąc zdjęć.

cytat: sorgenA moze jesli uzytkownik nowy i niezalogowany to zanim otworzyloby sie forum wyswietlalby sie tekst informujacy, zeby przestrzegac netykiety i czytac FAQ np.
No tak, i żeby w ogóle przeczytać, że trzeba czytać. W lewym górnym rogu na głównej jest 18, w tym wieku chyba, każdy kto szuka tego rodzaju wrażeń ma obycie w podstawach internetu.

cytat: sorgenTak naprawdę to raczej ludzie, którzy już swoje wiedzą mogą poczuć się sfrustrowani odpowiadając w kółko na te same pytania
Bo to o tą frustrację chodziło, kwestia skierowana była do odpowiadającego nie pytającego więc i do Ciebie kiedy się napracujesz nad spisem treści i ktoś go zignoruje zadając banalne pytanie, widzisz już nawet to trzeba powtórzyć po raz drugi w tym samym wątku, gdyż każdy ma odrębny tok rozumowania, więc nie wymagajmy czegoś od innych czego nie możemy wymóc od siebie

cytat: sorgena ci którzy je zadają wykazują zupełny brak szacunku dla pozostałych
Nie taki znowu zupełny, mogliby zacząć od obrażenia całej gałęzi drzewa genealogicznego, miast od siema chopy, nie?. Poza tym każdy chce sobie pogadać i niektórzy w dodatku chcą pomóc innym, więc pytania początkujących się dublują i dublują się odpowiedzi początkujących odpowiadających. Zamknięcie możliwości zakładania nowych tematów dla wszystkich lub składanie podania w trzech egzemplarzach o założenie nowego tematu mogłoby coś tu zmienić.

cytat: sorgenPrzykładowo wpisując słowo "pleśń" w wyszukiwarce znajdziemy x wątków na inny temat.
Raptem sześć podstron wyników. Wyszukiwarka wyszukuje słowa w danym temacie i nie można od niej wymagać by doszukiwała się kontekstu lub odrzucała wynik gdyż zapytanie padło tylko na przykład raz. Jest przecież skrótowy wycinek tematu w wynikach wyszukiwania można się szybko zorientować w kontekście.

cytat: sorgen(niestety wymagana rejestracja)
Ukrycie całej zawartości tylko dla zarejestrowanych użytkowników mniej idzie w parze z wolnością słowa, następne w kolejności są płatne dostępy do informacji. Przykład o tyle fajny, że go nie można zobaczyć dlatego usuwamy te linki, by nie robić antyreklamy.

cytat: sorgenUważam jednak, że takie odgrzebywanie forum i kontynuowanie wcześniej zaczętego tematu powoduje, że łatwiej znaleźć to czego szukamy.
W ten sposób zwiększa się zasób informacji, który trzeba przeszukać i trzeba przez to więcej przeglądać, a od tego chyba wyszedłeś, żeby tak nie było. Ludzie często odgrzebując stare rzeczy zadają pytania, na które odpowiedzi są w innych wątkach, plącząc tym samym w ogólnej treści, ale nie mamy nic przeciwko odgrzebywaniu.

cytat: sorgenMam trochę wolnego czasu i chęci; mogę spróbować zrobić taki spis linków i wysłać Tobie cjuchu
Możesz wrzucić ten spis w nowy wątek, jak bardzo Cię rozpiera chęć działani, my na razie próbujemy to zautomatyzować pokrewnością tematów, może obejmie to również swego rodzaju automatyczny spis treści ważący wyniki wyszukiwania, lub coś takiego.

cytat: sorgenJak byś kiedyś szukał pomocnika do moderowania forum służę pomocą
Na razie jest spokój i nie ma panelu adminów, ale dzięki za propozycję, będziemy mieć to na uwadze.
odpowiedzodpowiedz tu
frs
starszy psylocyb

zarejestrowano: 12.12.2008

dół
wysłano: 2008.12.22 10:44:26
Witam
Nie wiem czy to w zwiazku z usprawnieniem forum ale nie mogę znaleźć wątku o grzybni w miodzie

pozdro
frs
odpowiedzodpowiedz tu
cjuchu
metaprapsylocyb

dół
wysłano: 2008.12.22 11:31:51
W związku z naprawieniem.Już naprawione.

Korzystając z okazji chcemy zaprezentować kategorie na które zostanie podzielone forum. Zrobimy tak by można było filtrować tematy na forum filtrem kategorii, lecz trzeba będzie wtedy dodatkowo przy dodawaniu nowego wątku wybrać kategorię do jakiej wątek się zalicza. Po wyborze kategorii, z rozszerzonego zestawu będzie można wybrać podkategorię.
Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie kategorii to piszcie o nich tutaj. Będzie również opcja sugestii w czasie tworzenia wątku, lecz zanim to powstanie, można już zacząć myśleć.
Podkategorie nie oznaczają, że nie powstanie Spis Treści, wręcz przeciwnie, zostaną one wykorzystane do generowania spisu treści. Powstaną również wątki pokrewne, lecz zmienia się ich priorytet, obecnie wdrażane są filtry kategorii.
Lista kategorii będzie poniższą listą podkategorii pozbawioną szczegółowości.
Oto lista podkategorii:

Początkujący nie bić
Ciastka z brąz.ryżu
Okrywa i okrywanie
Zarodniki/odcisk/strzykawka
Sterylizacja
Szybkowar
Tyndalizacja
Zakażenia/Choroby
Chemia
Dezynfekcja
Utylizacja
Przygotowanie
Zaszczepianie
Inkubacja
Kolonizacja
Kultura
Metabolizm
Suplementacja
Zaszczepiacz
Substrat
Zboże
Wióry
Siano
Słoma
Kompost
Łajno
Wermikulit
Perlit
Oświetlanie
Nawilżanie
Napowietrzanie
Temperaturowanie
Primordia
Pinowanie/zaczątkowanie
Aborty
Owocnikowanie
Dziwne objawy
InVitro
Inkubator
Terrarium
Szafka/Szklarnia/Pokój
Outdoor
Zbiory/Plony/Rzuty/Wysypy
Suszenie
Przechowywanie
Gatunki/Odmiany
Grzyby/owocniki
Namaczanie
Słoiki
Szalki/inne
Tacki/kuwety
Agar/Słód/Kultura Stała
Miód/Glukoza/Kultura Płynna
Ziarno
Narzędzia
Przyrządy
Klonowanie
Wyodrębnianie
Przeszczepianie
Jedzenie/Dawkowanie
Grzyby jadalne
Set & Setting
Psychonautyka/TripRaport
Kwasy (także papiery)
Poczta przesyłki, zamawianie
Inne

Wszelkie sugestie mile widziane.
odpowiedzodpowiedz tu
nodrugsnofun
prapsylocyb

dół
wysłano: 2008.12.23 08:21:54
czuje się jak Marks- coś zapoczątkowałem ale nie wiem co rewolucja przeszła ewolucje i tak dalej... Sugestie, spostrzeżenia: Cjuchu to dobry pomysł, który reformuje oddolnie, nie moralizując nowych, wyszedł odgórnie, pachnie więc oligarchią. Niemniej good idea, która samą swoją formą i przejrzystością niszczy część idei spisu treści w formie którą zakładaliśmy na początku tego wątku. Jeśli będzie porządek na forum to po co tworzyć spis treści, w którym będą linki do poradników? Byłoby to troszkę na siłę, bo segregacja następuje na innej płaszczyźnie. Wszystko stanie się za sprawą tego "panelu nawigacyjnego-spisu treści forum" przejrzyste. Zobaczymy tylko czy nadal w takim tempie będą rozmnażały się wątki. Wiesz że to jednak sporo pracy, którą tylko ludzie z administracji mogą wykonać. Jeśli chcecie zrobić to fest to musicie przeczytać kazdy wątek i może byście posklejali te uzupełniające się? CZy może wrzucicie je do tej samej podkategorii? i tak duża ilość podkategorii zmusza do nieustannej segregacji, tu rysuje sie przewaga przeszłej koncvpecji, która nie wymagała porządku, bo opierała się na linkach uzupełnianych komentarzem w przyklejonym wątku. Spis treści można by było aktualizować co pół roku, segregacje w podwątkach trza będzie robić nieustannie (znacie zwyczaje nowych userów) zobaczymy, warto sprawdzić.
Reszcie- nam jako prostym forumowiczom może zostać jeden cel: stworzenie poradnika mobilnego na podstawie wiadomości zawartych w poradnikach i na forum, ale to już inna bajka i nie tutaj. Pozdrawiam
ť Just fly Ť
odpowiedzodpowiedz tu
sorgen
starszy psylocyb

zarejestrowano: 21.04.2008

dół
wysłano: 2008.12.23 23:11:39
Jak dla mnie bomba Fakt, przy takiej segregacji tematów spis treści jest tu zbędny. Jak już zauważył nodrugsnofun aby posegregować wątki trzeba niestety włożyć sporo pracy. Myślę jednak, że gra jest warta świeczki. W końcu to jedyne takie forum w polskiej sieci. Z pozdrowieniami.
odpowiedz
FSRE a list ekonomiczny.
asda frywolnie
53266Borys:
2009.07.18
11:57:09
leg-all ne(o) dragi
nodrugsnofun
91761nodrugsnofun
: 2008.11.14
14:24:34
Hodowla gołąbka jadalnego, tzw surojadek :)
m@zatapec
186331Galgan:
2008.10.27
19:14:22
mikoryza
fastnick1oo
31176cjuchu:
2008.10.10
15:16:39
Łysiczki - Bydgoszcz i okolice
fordoniak frywolnie
0985brak
Zjadło galerię?
m@zatapec
1605heroj:
2008.09.20
19:15:43
Grafika na forum
vadimus
2700vadimus:
2008.09.20
19:15:17
Łysiczki - gdzie zbierać na Śląsku?
DobroDobro
168971zaGoramizaLa
sami
frywolnie:
2018.10.04
14:30:55
UWAGA UWAGA!!
CHEEROCKE
2850CHEEROCKE:
2008.09.10
19:04:58
kiedy...w...gory
jgl
0610brak
Mam problem z Galeriami
Muchomur
61067Galgan:
2008.09.28
14:21:55
Nasza-Klasa
Tomash
264721nodrugsnofun
: 2008.10.13
08:51:50
wykład
pan.krok
0589brak
My Missing photograph
mjshroomer frywolnie
11222cjuchu:
2008.08.18
03:12:43
<<<   <<  12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  >>   >>>  

Ostatnie posty . . .

¤ START! HELP PLEASE;)
     ¤ Ciekawy przypadek meksykańca
     ¤ wolno rośnie
     ¤ GK Golden Teacher Początkujący 2ga uprawa
     ¤ Z-strain uprawa na życie
     ¤ Początkujący laborant poszukuje materiałów
     ¤ hasz za printy:)
     ¤ PYTANIA POCZATKUJACEJ
     ¤ Kolonizacja i szary pył
     ¤ Golden Teacher - pierwszy growkit. Wszystko w porządku ?
     ¤ Pierwsze doswiadczenia

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  »Inne« nowy wątektematów:
436
odsłon:
527520

Tematów na stronę

login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2018