Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1211436

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Mazatekowie
Stachu
54079Agnus
frywolnie:
2012.06.21
06:35:15
Cukrzyca z PC, przeciwwskazania?
Ursulus
33101Ursulus:
2012.05.25
16:22:41
" Teonanácatl – ciało bogów " artykul Pana M.L.
jgl
43432Agnus
frywolnie:
2012.06.20
14:22:29
Przygotowanie - oczyszczenie.
Jacob frywolnie
53935OmeN:
2012.04.08
16:46:03
Eksperyment Wielki Piątek - Tripogram
cjuchu
11993Kremuwka:
2012.04.06
14:26:45
Muzyka - po wczorajszym tripie.
Huzar
75625Huzar:
2012.04.07
14:33:11
Jakiej muzyki słuchacie na tripowaniu?
psylocybiniusz
8842721bugadii:
2017.12.14
00:50:56
Witam, ile na pierwszy raz
selernick
22590z frywolnie:
2012.03.10
22:47:03
Nieudane poczatki -diagnoza
makelele frywolnie
105921makelele
frywolnie:
2012.03.11
12:15:04
Na opadającej Fali
Kretomyslaw
115846Kretomyslaw:
2012.01.23
13:21:54
Kretomyslaw
nowy użytkownik

postów: 5

zarejestrowano: 2011.12.01


Temat: Na opadającej Fali
wysłano: 2012.01.13 15:45:01
Chciałbym rozsupłać kilka zwojów mózgowych poprzez rozpętanie małej burzy neuronów na temat końca roku świata tego - Anno Dominusa 2012.
Co uważacie zacni Psylonauci na temat teoryji Pana Terencea McKennay?:

http://www.youtube.com/watch?v=TjE8zWUT2eE

Jak czujecie się w tym być może ostatecznym czasie? Czy wasze neuro-fazy, wieszczą wam jakiegoś końca rychłe początki? A może chcielibyście stoczyć krytyczny bój z owymi proro(/pseudo)ctwami?
Ciekawy jestem opinii waszych i ciekawości waszej w tym temacie.
Na umysłu rozgrzewkę (z przymrużenie trzeciego oka) polecam prócz powyższego wykładu Pana TM, tenże oto informacyjny spot:

http://www.youtube.com/watch?v=j-rxe9Ayb8c
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2012.01.13 18:35:03
Dawno dawno temu, było wierzenie iż wszyscy ludzie są zbudowani ze światła które jest od zawsze, lecz które zmienia się w zależności od okoliczności jakie powstają.
Samo światło jest niezniszczalne, gdyż jest tylko światło. Czy jest potrzeba by światło zgasło?...
Nie bądź chuj, zostaw jabłko małpie!
odpowiedzodpowiedz tu
Kretomyslaw
nowy użytkownik

postów: 5

zarejestrowano: 2011.12.01


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2012.01.13 22:45:34
cytat: sempervivumDawno dawno temu, było wierzenie iż wszyscy ludzie są zbudowani ze światła które jest od zawsze, lecz które zmienia się w zależności od okoliczności jakie powstają.
Samo światło jest niezniszczalne, gdyż jest tylko światło. Czy jest potrzeba by światło zgasło?...


Miejmy nadzieję, że takiej potrzeby nie ma, bo niedane jest nam to sprawdzić... chyba. W każdym razie wydaję mi się, że przewidywania Pana TM, poparte jego badaniami oraz ogólnie tendencje apokalipso-wiesze uwidaczniają obawę (czy też zafascynowanie) nie tyle przed końcem ostatecznym, co przed diametralną zmianą świata(/światła), który(/e) znamy. Światło nie musi zgasnąć, ale może dla przykładu w wyniku pewnych okoliczności począć płynąć w odmiennym kierunku...
odpowiedzodpowiedz tu
PANKUN
prapsylocyb

postów: 294

zarejestrowano: 2010.03.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2012.01.14 14:06:25
Podobno kiedy Terence miał te objawienia na temat roku 2012, to był na fazie która trzymała go przez cały tydzień w jednej z amazońskich dżungli.
Co się stanie to się dowiemy już za mniej niż rok. Przede wszystkim nie należy popadać w żadne zbiorowe paranoje narzucane masom i dawać się ogłupiać, a dokładniej programować umysłowo pod czyiś wyżej określony cel.
Kretomyslaw
nowy użytkownik

postów: 5

zarejestrowano: 2011.12.01


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2012.01.17 17:57:12
cytat: PANKUNPodobno kiedy Terence miał te objawienia na temat roku 2012, to był na fazie która trzymała go przez cały tydzień w jednej z amazońskich dżungli.


Podobno tak było i przyczyniło się do późniejszych badań Pana TM nad Księgą Przemian (I Ching jak ktoś woli) z perspektywy fizyki kwantowej i innych przedziwnych nauk. Coś więcej na ten temat po polskiemu można przeczytać tutaj: http://prawda2.info/viewtopic.php?t=5307 - oczywiście jeśli znajdą się chętni.

cytat: PANKUNCo się stanie to się dowiemy już za mniej niż rok. Przede wszystkim nie należy popadać w żadne zbiorowe paranoje narzucane masom i dawać się ogłupiać, a dokładniej programować umysłowo pod czyiś wyżej określony cel.


Słusznie. Jeśli poddawać się jakiemuś programowaniu to niech będzie to self-programming. Ale do tego też trzeba informacji, przekodowywanych na myśli, a następnie poglądy. Rozpoczęcie przeze mnie tegoż grząskiego tematu wynika właśnie z chęci zdobycia informacji. A właściwie skonfrontowanie własnych z waszymi, żeby nieco pobawić się(/przeprogramować) z tym psychodeliczno-naukowym wizjonerstwem... Po co? O tym post-niżej.
odpowiedzodpowiedz tu
div
prapsylocyb

postów: 299

zarejestrowano: 2009.10.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2012.01.14 16:20:18
Co będzie to będzie, trzeba po prostu robić swoje i nie uciekać w wizje projektujące przyszłość.
odpowiedzodpowiedz tu
Kretomyslaw
nowy użytkownik

postów: 5

zarejestrowano: 2011.12.01


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2012.01.17 18:00:42
cytat: divCo będzie to będzie, trzeba po prostu robić swoje i nie uciekać w wizje projektujące przyszłość.


Odpowiadam tak późno bo musiałem "robić swoje". W wolnym czasie lubie jednak zastanawiać się nad różnymi rzeczami. Lubię bawić się z teoriami, które mnie interesują, żeby przetwarzać je na własny świtopo(w)gląd. Nie zrozum mnie źle - ja zdaję sobie sprawę z nikłej możliwości naszego wejrzenia w przyszłość. Jednocześnie jednak zawierzam pewnej funkcji naszego umysłu: umiejętności przewidywania. Bowiem jedną z rzeczy jakie nauczyły mnie psychodeliczne podróże, to fakt, że im większą zdobywamy świadomość siebie i otaczającej nas rzeczywistości, tym lepiej jesteśmy w stanie coś przewidzieć... Czy Pan TM, tak głęboko zabrną we własny umysł, że udało się mu przewidzieć, co stanie się z rzeczywistością za te parę miesięcy? A może to tylko prze-widzenie? Nie wiem, a nawet wątpię... i dlatego (m.in.) chcę o tym podyskutować, zmierzyć się z tym wespół w zespół z ludźmi, którzy nie skwitują tego stwierdzeniem, że to dyrdymały naćpanego pseudo-intelektualisty... Choć nie przeczę, że i tak można do tego podejść.
odpowiedzodpowiedz tu
div
prapsylocyb

postów: 299

zarejestrowano: 2009.10.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2012.01.17 21:45:37
Nie uważam, że to dyrdymały. Sam uważam, że coś może się zdarzyć, ale nie nastawiam się na nic. Jak coś się wydarzy, to i tak nie będę miał na to wpływu. Jeśli się nie wydarzy nic specjalnego, to nie będę rozczarowany.
odpowiedzodpowiedz tu
z frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2012.01.17 23:08:48
Ja tam nie wierzę w tak gwałtowny i spektakularny koniec aczkolwiek wykluczyć niczego nie można. Sądzę natomiast, że nasza cywilizacja jak najbardziej może się sama wykończyć poprzez doprowadzenie do katastrofy ekologicznej lub wyhodowania czegoś w rodzaju inteligentnych robotów, które przejmą kontrolę nad planetą (matrix ). Potrwa to jednak raczej jakiś czas - kilka a może kilkadziesiąt lat. Naturalna zagłada wydaje mi się znacznie mniej prawdopodobna (asteroida i takie tam). Wiele o tym jednak nie myślę.
odpowiedzodpowiedz tu
psylosmok
młodszy psylocyb

postów: 68

zarejestrowano: 2008.09.25


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2012.01.18 19:18:53
Nie można wykluczyć rychłego końca naszej planety bo przecież co się kiedyś narodziło musi umrzeć.Czy to w naturalny sposób lub na wskutek jakiegoś działania czyż nie?Wszystko jest możliwe.Tym bardziej nie poznane są przez współczesne cywilizację pełne możliwości istoty jaką jest człowiek.Nie wspominając już o odwiecznym pytaniu.Skąd jesteśmy i w jakim celu tak naprawdę tu jesteśmy.Dlaczego niektórzy z nas z takim zachwytem i pasją patrzą w gwiazdy i przechodzi ich dreszcz ? Możliwe że dzięki psychodelikom Terrence otworzył się na coś co duch grzyba czy też może ayahuascy chciał mu przekazać i to rozkminił tak po prostu prosto z mostu i podał to dalej. Myślę że nie pozostaje nam nic innego jak spełniać nasze piękne marzenia oraz rozwijać się w kierunku doskonalenia samego siebie,żyć chwilą obecną i mieć nadzieję że kiedyś wrócimy do "Domu" ... a nie pisać czarnych scenariuszy bo takimi pozornymi krokami dalej będziemy tkwić w miejscu dając się sterować niczym marionetki.
Gdzie ja jestem?
odpowiedzodpowiedz tu
Adek
prapsylocyb

postów: 533

zarejestrowano: 2011.02.04


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2012.01.20 00:08:36
Zgadzam się z psylosmokiem, mam bardzo podobne zdanie na ten temat . To co moim zdaniem przemawia za tym, że owa teoria może okazać się prawdopodobna, to fakt, iź wiele różnych, niepowiązanych ze sobą źródeł wskazuje na jedną datę.
Medicus curat, natura sanat.
odpowiedzodpowiedz tu
Kretomyslaw
nowy użytkownik

postów: 5

zarejestrowano: 2011.12.01


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2012.01.23 13:21:54
cytat: divJak coś się wydarzy, to i tak nie będę miał na to wpływu.


Uważam, że jedyny sposób w jaki możemy wpływać na rzeczywistość, to wpływanie na samych siebie. Informowanie siebie i zmienianie swojego świata poprzez przetwarzanie tych informacji. Tak, więc na pewnym poziomie mamy wpływ na wszytko, co postrzegamy jako rzeczywistość... o ile ta możliwość nie zostanie nam odebrana.

cytat: z frywolnieSądzę natomiast, że nasza cywilizacja jak najbardziej może się sama wykończyć poprzez doprowadzenie do katastrofy ekologicznej lub wyhodowania czegoś w rodzaju inteligentnych robotów, które przejmą kontrolę nad planetą (matrix )


Na razie istnieje bardziej realne zagrożenie. Słyszeliście o ACTA? Jak nie to powinniście zacząć nadrabiać zaległości.:
http://www.youtube.com/watch?v=citzRjwk-sQ
http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY
To już nie jest teoria. To dzieje się na naszych oczach. Lad chwila może być nam odebrana wolność wyrażania swoich myśli bez strachu, że będą kontrolowane. Lada chwila to forum, może zostać zablokowane, a jego użytkownicy wytropieni i zamknięci, tylko dlatego, że myślą w sposób odmienny... to jest dopiero ponura wizja, bo wskazuje na kontrolę ludzkiej wyobraźni i kreatywności. Nie wiem jak was, ale we mnie wzbudza to niepokój. Na szczęście widzę też spore poruszenie wśród ludzi i mam nadzieję, że właśnie stajem przed obliczem sytuacji, która może nas połączyć... Jednak tak jak pisałem wyżej, rzeczywistość możemy zmieniać jedynie zaczynając od siebie. Dlatego ja mam zamiar na swój sposób walczyć z takim traktowaniem i wspierać każdy sprzeciw wobec tego. Przepraszam z góry za tę agitację, ale was również namawiam do przeciwstawia się tym ACTAkom.

cytat: psylosmokco się kiedyś narodziło musi umrzeć


Mam pogląd, że nic nie umiera. Zmieniają się tylko formy życia. Myślę, że naszym życiom nie jest pisana forma umysłowej niewoli. Postarajmy się przynajmniej, żeby tak nie było.
odpowiedz
Kalkulator Mocy
m118
25252m118:
2011.11.08
09:20:27
5g dawka-Wasze odczucia,refleksje,trip reporty i przygotowania.
psylosmok
417142OmeN:
2012.03.23
21:59:20
Siedem nauk dla zmarłych
cjuchu
026719cjuchu:
2011.10.31
20:08:09
Uczucie umierania 5g
Ursulus
132310rudeboy
frywolnie:
2012.03.10
11:59:16
Dawka do przemyśleń, analizacji...
kutax
57689odyn87:
2012.04.01
17:08:21
Grzyby, a reinkarnacja
Konkormir
23253virnik:
2011.10.03
13:48:24
Syntetyczne iMAO
Qbkinss
12168doswiadczony
z
moklobemidem
frywolnie:
2011.09.27
22:52:09
Pierwsze kroki w otchłań
Barwny
292649OmeN:
2011.12.12
21:40:55
Kim jest bog
frywolnie frywolnie
1613548cjuchu:
2011.09.30
20:27:13
GORY LAKI
SILVER frywolnie
76467robaczek
frywolnie:
2012.03.25
14:05:38
<<<   <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1211436

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024