Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1212392

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Czy każdy gatunek grzyba działa tak samo?
rainbowbridge
11850Atomic_Piece
: 2014.09.19
09:02:03
Porównanie grzybów do 4-aco-dmt oraz 4-ho-met
tiruriru
199507tiruriru:
2014.09.26
00:51:23
zjadłem 3,5 + skret
lukasz5g
01446brak
Psylocybina + iDoser ?
narcoser
123835nn3x:
2014.09.13
20:18:45
Po co jesz grzyby?
fmx
4813156Adekadecki:
2014.10.01
08:20:46
kanał na jutube
arahat
113884*niezarejest
rowany autor
frywolnie:
2014.09.12
13:02:58
Pierwsza podróż
winterIsComing
22127nn3x:
2014.09.29
08:01:50
Czym według was jest ego?
lidommc frywolnie
31428nn3x:
2014.07.21
11:40:09
BOSKA SAMOTNOŚĆ
bł. Elżbieta od Trójcy Świętej frywolnie
01116brak
DMT and the Language of Energy
sempervivum
0881brak
Grzyby po 50
fmx
103746czarus321:
2021.04.29
11:34:21
fmx
młodszy psylocyb

postów: 84

zarejestrowano: 2014.05.16


Temat: Grzyby po 50
wysłano: 2014.07.05 20:46:18
Czy ktoś próbował w tym wieku podróżować albo zna kogoś w podobnym wieku i podobnymi doświadczeniami?
Teoretycznie nie są toksyczne, sam tylko bólu głowy doświadczyłem. Ale praktyka czasem co innego pokazuje.

Chciałbym żeby bliska mi osoba też doświadczyła odrobine boskiego miłosierdzia
odpowiedzodpowiedz tu
Lingzhi
młodszy psylocyb

postów: 69

zarejestrowano: 2013.08.25




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.07.05 21:35:17
Chyba kombinujemy podobnie, wiec i ja liczę, ze pojawia się sensowne odpowiedzi.

Od siebie napiszę, ze trzeba by wcześniej ustalić jakie leki przyjmuje taka osoba. Szczególnie chodzi o nasenne, antydepresyjne, itd., które mogłyby wejść w interakcje z psylocybina. Czy ta osoba ma problemy z krążeniem, nadciśnieniem, cukrzycą (grzyby zdaje się powodują spadek cukru w pierwszych etapach Podróży?).

Pewnie trzeba by też wziąć pod uwagę to, czy taka osoba pali. Nie wiem niestety jak nikotyna wpływa na działanie grzybów. Choć z pewnością jakoś wpływa.
Asato ma sad gamaya. Tamaso ma jyotir gamaya. Mrtyor ma amrtam gamaya.
odpowiedzodpowiedz tu
fmx
młodszy psylocyb

postów: 84

zarejestrowano: 2014.05.16


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.07.05 22:09:00
Leków brak, suplementy witaminowe. Cukrzyca drugiego stopnia (nie insulinowa). Nie paląca.

Zabadam sobie cukier przy kolejnej podróży. Przed, podczas i po.

Na shroomery odkopałem jakieś posty to tam i 60-65 latki aktywnie uczestniczą w tej psychodelicznej społeczności, ale to ludzie z dłuuugim stażem, przeważnie Ci co przeżyli erę hipisów. A w temacie mowa o osobie, która nigdy z psychodelikami czy MJ nie miała doczynienia. Widziałem tutaj posty z rok temu jak ktoś z rodzicami jadł grzyby.

Liczę na konkretnę odpowiedzi.

PS. Mowa tutaj o symbolicznej dawce 0,8-1,5g ususzonych cubensisów, nie żadne tam "heroic dose", 5lvle, fraktale i elfy.

PS2. Jakie to przykre, że w naszym społeczeństwie przeciętna osoba po 50 suplementuje pół apteki od leków na wzdęcia itd.
odpowiedzodpowiedz tu
Echinokaktus
prapsylocyb

postów: 350

zarejestrowano: 2012.11.26




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.07.05 23:57:08
Ja raz chciałem leczyć migreny mojej babci, ale niestety kiedy rozmawiałem z nią o jej podejściu do różnych rzeczy, okazało się że ma niefajną tendencję do ,,nakręcania się" na pewne rzeczy które się wokół niej dzieją. A podczas nawet lekkiego tripa mogłoby to być opłakane w skutkach.
Z tego co się zorientowałem, babcia nie potrafi zbyt dobrze kontrolować tego o czym myśli, i swoich emocji z tym związanych. Kiedy na przykład ktoś z rodziny ma jakieś problemy, to potrafi pół nocy nie przespać bo się tym martwi.

A dobrze wiemy jak się kończy nieumiejętność ogarniania myśli podczas tripa.
"Czy ogród sam w sobie nie jest wystarczająco piękny, byśmy musieli w nim jeszcze umieszczać wróżki?" - Douglas Adams
odpowiedzodpowiedz tu
Coke
psylorodek

postów: 28

zarejestrowano: 2014.04.23




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.07.06 10:44:00
@Echinokaktus Jak masz dostęp to polecam sative. Nie trzepie tak mózgu, a pomaga.
Według mnie podawanie jakiś używek na nieświadomce to jest jedna z najgorszych rzeczy jaka może być.
Jeżeli chodzi o osoby 50+ to podejrzewam taką jedną osobę w wieku około 70-80 lat, mówią że swój swojego rozpozna. Jeżeli chodzi o grzybki oczywiście, w przypadku koko znam miłego gentelmena z którym spotkania przypominają lożę masońską. Nie wgłębiłem się w ten temat, lecz z tym mi się skojarzyło.

Zresztą czym tamte osoby się różnią od innych? Jedynie wiekiem. Niestety w Polsce występuje tak zwane cebulactwo. Palisz MJ - jesteś narkomanem, za tydzień będziesz dawał po kablach. Już to widzę D Każdy w życiu chce z czymś poeksperymentować, tak jesteśmy zaprogramowani. Jedni spróbują kilka razy i jest to dla nich finito, a dla reszty jest to wręcz stan umysłu. Ja się właśnie obawiam, że jestem w tej pierwszej grupie. To znaczy nie, że się obawiam tylko lepiej dla mnie raczej by było, gdybym jednak został po tej "prawej" stronie.

Przy okazji, pewnie słyszeliście o ruchu "Wolne Konopie". Polityka antynarkotykowa jest śmieszna. Według mnie powinno być wszystko zdepenalizowane, kto chce ćpać to niech ćpa. Najwyżej wadliwych genów nie przekaże. Wracając do tematu, jeżeli dopną swego to założę coś pokroju "Wolne Opiaty" xD
Albo jak ktoś będzie chciał hasz to dam mu kostkę opium Nie no, żarty żartami lecz nie mac o w ciemne interesy się wbijać i dodatkowo ryzykować czyjeś urazy na zdrowiu czy tam psychice.
Powiedzcie mi tylko dlaczego człowiek nie może pójść przed siebie i zebrać pewnych rzeczy? Jesteśmy w raju i to jest zakazany owoc? Wątpię, rozumiem jakby ktoś stworzył. Tak jak Hofmann LSD, on by mógł zadecydować czy chce to rozpowszechnić czy nie.

Pozdrawiam
Olej przepalony jak mózg po frytkach
odpowiedzodpowiedz tu
fmx
młodszy psylocyb

postów: 84

zarejestrowano: 2014.05.16


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.07.06 11:17:43
@Echinokaktus chodzi mi o osobę, która w życiu doświadczyła dużo cierpienia, większość jej bliskich już odeszła. W jej życiu są tylko przebłyski radości, głównie kieruje ją poczucie obowiązku i przekonanie, że jest już za stara żeby doświadczyć czegoś pięknego. Chciałem tylko wnieść odrobinę światła do życia tej osoby i pokazać życia piękno. Ale po przeczytaniu Twojego posta wiem, że mogę osiągnąć efekt dokładnie odwrotny do zamierzanego. Kiedyś znajomy ze mną zjadł po 2g prawie całego tripa płakał. Chyba ludzie o słabym ego to źle znoszą.

@Coke nikt tutaj nie mówi o podawaniu czegokolwiek na nieświadomce, dla mnie coś takiego to skurwysństwo i nie widzę nieświadomki i dobrego tripa idącego w parze.
odpowiedzodpowiedz tu
Echinokaktus
prapsylocyb

postów: 350

zarejestrowano: 2012.11.26




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.07.06 12:43:08
@Coke, mówiąc o leczeniu miałem na myśli grzybki. Już gadałem o tym z babcią, wyjaśniłem wszystko czego się może spodziewać, powiedziałem że dostanie dawkę która w teorii nie powinna wywołać zauważalnych zmian percepcji (myślałem o 0.3 g na początek. Lepiej dmuchać na zimne). Jeszcze miałem przejrzeć ulotki od leków które bierze, ale raczej nic z tego nie będzie, jako że trochę się obawia tego co się może wydarzyć, i prawdę mówiąc ja sam nie jestem przekonany czy to dobry pomysł. Głównie ze względu na to o czym wspomniałem - babcia niezbyt dobrze panuje nad tym co dzieje się w jej głowie.
I moim zdaniem na ten element powinniśmy najbardziej zwrócić uwagę, kiedy chcemy komuś dużo starszemu pokazać świat psychodeli. Upewnić się czy są w stanie bezpiecznie z niego wrócić, i chcieć więcej.

@fmx, radość do cudzego życia można wnieść na wiele sposobów, psychodeliki to nie jedyne co możemy zrobić dla drugiego człowieka.
"Czy ogród sam w sobie nie jest wystarczająco piękny, byśmy musieli w nim jeszcze umieszczać wróżki?" - Douglas Adams
odpowiedzodpowiedz tu
Lingzhi
młodszy psylocyb

postów: 69

zarejestrowano: 2013.08.25




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.07.06 21:53:10
Plus, choć to może oczywiste, dobrze jest wcześniej poczytać, np. na Erowidzie, o tym jak być dobrym sitterem - mają tam sporo interesujących tekstów na ten temat: http://www.erowid.org/psychoactives/guides/. Również chce wtajemniczyć osobę 50+, ale wiem, ze jeśli tak się stanie, to będę nad wszystkim czuwał od początku, do końca. W związku z tym czytam o sztuce "kontroli naziemnej" (czyli jak być sitterem) co tylko znajdę.
Asato ma sad gamaya. Tamaso ma jyotir gamaya. Mrtyor ma amrtam gamaya.
odpowiedzodpowiedz tu
fmx
młodszy psylocyb

postów: 84

zarejestrowano: 2014.05.16


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.07.06 22:05:29
@Echinokaktus wiem o tym, ale po mojej pierwszej podróży zrozumiałem, że całe piękno życia mam w sobie i nie potrzebuję zewnętrznych czynników do szczęścia. Wiedziałem to wcześniej, czytałem multum książek, cytatów itp. mówiących o tym. Ale dopiero po grzybach mnie oświeciło.

Doedukuję się i dam wybór tej osobie.

@Lingzhi co do kwesti prowadzenia kogoś, to ludzie zadowoloni są z moich wskazówek. Ale mam ten problem, że jeżeli sam z kimś niedoświadczonym podróżuje i ten ktoś ma "bad tripa" to czuję się zobowiązany pomóc tej osobie przez co nie mogę w pełni się zaangażować we własną podróż. Z kolei jeżeli nie pomogę to mnie męczął wyrzuty sumienia przez co sam doświadczam różnych nieprzyjemności. Ktoś miał podobonie?
odpowiedzodpowiedz tu
Lingzhi
młodszy psylocyb

postów: 69

zarejestrowano: 2013.08.25




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.07.07 00:12:44
Ja z tym problemu nie mam, bo te dwie rzeczy rozdzielam. Gdy podróżuje, to raczej sam, bo czuje większą swobodę. Natomiast gdy sittuje, to zawsze na trzeźwo. To zresztą zaleca większość poradników, ale też (moim zdaniem) podpowiada zdrowy rozsądek. Ja nie chciałbym inaczej tego robić. A już szczególnie z kimś zielonym.
Asato ma sad gamaya. Tamaso ma jyotir gamaya. Mrtyor ma amrtam gamaya.
odpowiedzodpowiedz tu
czarus321
psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 07.04.2021


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.04.29 11:34:21
nie jestem wielkim znawca ale sprobuje dac informacje z wslasnch researchow i prob prosze nie brac tylko fakty

podczas tripu ludzie moga sie przestraszyc tego co zobacza to powoduje podwyzszone tetno przyspieszone bicie osoby starsze moga tego nie wytrzymac jak juz to dziadki bez problemow z sercem
mozna probowac dawek nizszych bez efektow halucynacji ale znowu jezeli taka osoba starsza przestraszy sie stanu w jaki sie znajduje i ze juz to w nie jest spowoduje atak paniki
grzyby maja to do siebie ze nakrecaja to co myslisz
najlepiej probowac od malych dawek aby osoba stopniowa przyzwyczajala sie do tego stanu do roznic fizjologicznych jakie wystepuja po zazyciu

osoby z chora watroba odradzam osoby ktore biora leki antydepresyjne to sprawa do przedyskutowania czase lepiej jak zetkna sie w tripie ze swoimi demonami to jest bardziej terapeutyczne niz tlumienie emocjonalne antydepresantow moga przezyc cos bardzo zlego ale ostatecznie byc wdzieczni ze to przezyli

generalnie radze poczytac zrodla grzyby z rodziny cubensis sa bardzo bezpieczenie pod wzgledem fizycznym ale psylocyba pod wzgledem psychinczym dla niektorych moze zaszkodzic jesli o szkodzie mozna wgle mowic to raczej w strone stawieniu czola temu co probuja stlumic ukryc co ignoruja dla niektorych strach jaki przezyja moze byc zbyt wysoki dla ich serca wtedy potrzebna bedzie pomoc medyczna

radze od malych dawek aby sprawdzic jak enzymy trawiennie pracuja tej osoby jesli bedzie miec nudnosci zawroty glowy itp to znaczy ze taka osoba moze byc uczulona lub te enzymy nie sa wypracowane i z czasem powinno to ustapic


edit.
kurwa chyba wykopalem stary temat myslalem ze to nowy upsi tak mi sie wyswietlil jak teraz patrze to spora pomylka xD
odpowiedz
Zatrucie grzybami?
AndcRew
3011977Echinokaktus
: 2014.07.07
14:56:07
Zwątpienie w sens ogółu, edukacja, doskonalenie.
Coke
175040Tomash:
2014.05.11
16:55:28
gorączka podczas zażywania psylocybiny
skrabbyl
42600nn3x:
2014.06.10
22:03:31
polska łysiczka a meksykańska
nikt00
01412brak
WSZEDŁEM W NIEZNANE
Św. Jan od Krzyża frywolnie
01408brak
Problemy neurologiczne a spożycie
676
93636676:
2014.04.15
01:09:57
Wspomnienia, odczucia, zmiany, po tripie...
Rusek_ST
185273mushkat:
2014.03.21
21:38:46
Pierwszy hardcoreowy badtrip
koleś frywolnie
2912487żarek na
duchu
frywolnie:
2014.03.04
19:09:45
Brak efektu po wychodowaniu i skonsumowaniu Amazonian cubensis
MAgic Magic frywolnie
107066farmazoniarz
frywolnie:
2015.04.12
09:27:17
<<<   <<  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1212392

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024