Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1211558

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Czy każdy gatunek grzyba działa tak samo?
rainbowbridge
11849Atomic_Piece
: 2014.09.19
09:02:03
Porównanie grzybów do 4-aco-dmt oraz 4-ho-met
tiruriru
199504tiruriru:
2014.09.26
00:51:23
zjadłem 3,5 + skret
lukasz5g
01445brak
Psylocybina + iDoser ?
narcoser
123828nn3x:
2014.09.13
20:18:45
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


Temat: Psylocybina + iDoser ?
wysłano: 2014.09.11 13:09:45
A rozkminialiście kiedyś takie combo aby się zgrzybić i zapodać sobie na słuchawkach odgłosy z iDosera? iDoser to taki program który obsługuje różne częstotliwości dźwięków które mają stymulować nasze półkule, trzeba się skupić na tym czego się słucha co czasami jest na trzeźwo trudne. Podczas grzybowej fazy z tym problemów nie ma. Myślę, że to mega ciekawe połączenie! Ktoś próbował?
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
fmx
młodszy psylocyb

postów: 84

zarejestrowano: 2014.05.16


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.11 14:58:46
"Się zastanawiałem ostatnio, nie miałem jeszcze czasu wytestować, jak by podziałały pod wpływem grzybów takie audio-terapie, możecie na youtubie sprawdzić "EMDR Theraphy". Ktoś tak próbował?"
http://www.psilosophy.info/forum/?showtopic=20140908220743#o30
odpowiedzodpowiedz tu
nn3x
prapsylocyb

postów: 267

zarejestrowano: 2013.12.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.12 01:56:58
@narcoser, czytalem ze idosy to wielka sciema, wypuszczane na szybko dla nabicia kasy. Pamietam za 'hand of god' i 'gate to hades' producent chcial po $200 za sztuke, a na mnie wogole nie dzialaly. Polecam za to presety do Brain Wave Generatora (http://www.bwgen.com/presets.htm) Baza jest olbrzymia, z komentami i sa tam osoby, ktore od wielu lat sie tym zajmuja z pozytywnymi efektami. Jakies dwadziescia lat temu bawilem sie tymi dzwiekami, glownie z kategorii 'Out-of-body experiences'. Stymulowaly i to bardzo. Kilka lat temu chcialem odswiezyc doswiatczenia ale nic sie nie dzialo. Co chcialbys osiagnac z polaczenia grzybow z dzwiekami synchronizujacymi?
odpowiedzodpowiedz tu
lesscart
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.12 15:10:17
do tego jescze sprzęt który właściwie przetwarza, i sprzęt który właściwie przekazuje widmo (wszystkie częstotliwości fal danego) dżwięku. bo fale w wersji zerojedynkowej moga się znacząco różnić od tego co wyleci ze słuchawek/głośników. może dlatego jedni mówią że to działa, a inni że nie?
odpowiedzodpowiedz tu
nn3x
prapsylocyb

postów: 267

zarejestrowano: 2013.12.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.12 16:29:36
Zapoznaj sie ze strona techniczna tego typu dzwiekow i nie powielaj bzdur wyczytanych w intenecie. Dowolny odtwarzacz, dowolne sluchawki.
odpowiedzodpowiedz tu
lesscart
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.12 18:13:57
Fakt, nie jestem specjalistą od przenoszenia dźwięku. Fakt, wyczytałem wszystko z internetu jak kupowałem głośniki, a że tym Brain Wave Generatorem też się bawiłem, to oto moje przemyślenia.

Ze strony BVG: "Good meditation frequencies are in the alpha range, from 8Hz to 13Hz". Czyli subwoofer. a teraz zobacz ile najniżej osiąga Twój. https://www.youtube.com/watch?v=fwrbFj9r10Y "Bass Test 100 Hz to 5 Hz". Tylko że... z Wiki: zakres słyszalnych częstotliwości 16-20 000 Hz" czyli gdzieś od tylu w dół już fali nie słyszysz, tylko czujesz, więc nawet jeśli z głośników leci dźwięk to nie znaczy że to te 5 czy 10 hz. Czaisz? albo ja źle kminię. A teraz zobacz, ile kosztują głośniki, które realnie przekazują te 13 hz http://www.euro.com.pl/subwoofery.bhtml (Sorry za tego linka, to nie reklama). Ze słuchawkami jest duużo lepiej http://www.skapiec.pl/site/cat/49/filtr/_0_0_0_39204,39205_0_0_0_0_0_0 ale też właśnie trzeba sprawdzić, bo jeśli na monitorze masz podane herce, to nie znaczy że masz je z głośników.

Sprawa druga, ze strony BVG: "If the left ear is presented with a steady tone of 500Hz and the right ear a steady tone of 510Hz, these two tones combine in the brain. The difference, 10Hz, is perceived by the brain and is a very effective stimulus for brainwave entrainment" i tu już nie będę szukał źródeł. Jeśli myślisz że niskiej klasy słuchawki/głośniki dają jakość co do herca żeby odwzorować tę wymaganą różnicę 10 hz to jesteś optymistą. I jeśli myślisz że wszystkie słuchawki oddają to samo widmo akustycze (czyli fizycznie generują fale w hz) choćby piosenki, to miałeś jedną parę słuchawek. Dla mnie różnice są kolosalne.

Myślę że zapoznałem się ze stroną techniczą tego typu dźwięków (przynajmniej po części), jeśli dalej powielam bzdury to mnie nakieruj.
odpowiedzodpowiedz tu
nn3x
prapsylocyb

postów: 267

zarejestrowano: 2013.12.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.12 19:53:48
8-13Hz to roznica czestotliwosci miedzy kanalami dla stanu alfa a nie generowana czestotliwosc. O ile dobrze pamietam theta 7-4Hz. Czestotliwosci generowanych dzwiekow przez oba programy jest w pasmie slyszalnym przez czlowieka i najzwyklejsze sluchawki 20Hz-20kHz to obsluza w 100%. To wlasnie ta roznica czestotliwosci miedzy kanalami ma generowac w mozgu rozne stany. Mozna znalezc opisy jakie roznice w czestotliwosciach generuja stany beta, alpha czy theta i nizej, jesli kogos to interesuje. Oczywiscie, do sluchania muzyki na pewno jest wazna jakosc sluchawek. Jednak programy generuja bardzo slaby bitrate (w koncu to jeden, dwa, trzy tony na raz a nie cala orkiestra symfoniczna), wiec sluchawki nie graja wiekszej roli. Ale wiadomo, dobre sluchawki, dobrej jakosci karta dzwiekowa + dzwieki generowane bezposrednio z generatora, lub formatu flac, caly sprzet na pozlacanych jack'ach (), napewno niektorzy juz po tym beda mieli projekcje, a same dzwieki stana sie juz nieistotnym dodatkiem.
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.12 20:59:41
Pochwalony,
zgodnie z założeniem prawicie towarzyszu nn3x. btw fajna dupa znaczy się cycki lecz w kwestii słuchawek pominął wąśmość jeden aspekt. Mianowicie bardziej lepszymi słuchawkami do tego typu zabawy, są słuchawki zamknięte,
tłumiące dźwięki z zewnątrz co by do mózgowia docierały tylko te dźwięki, które chcemy. Miałem raz takowe i to z górnej półki, lecz są one bardzo niewygodne bo cholernie uciskają. Zrelaksowanie się z takim naparciem na czachę nie jest łatwe.
Dynamiczne półotwarte w moim odczuciu są o niebo lepsze.
W Monroe Institute mają "specjalne" kapsuły czyt. komory dźwiękoszczelne w których słucha się poszczególnych focusów celem odizolowania dźwięków z otoczenia. Więc słuchawki w miarę dobrze tłumiące szumy świata zewnętrznego są mile widziane.
"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
nn3x
prapsylocyb

postów: 267

zarejestrowano: 2013.12.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.12 21:18:08
Do tej pory przerabialismy kwestie, czy jest potrzebny super-hifi czy normalny dzwiek tez bedzie skuteczny. Nt. rodzaju sluchawek nie wypowiadalem sie bo jest to kwestia indywidualna. Jeden woli zamkniete inny douszne a trzeci przystawi sobie glosniki od kompa Tez powinno dzialac. To czy w komorze czy bez tez zalezy od indywidualnie otaczajacych dzwiekow. Ja gdy cwiczylem projekcje, robilem to w nocy, w pokoju w ktorym moglem byc sam. Z reszta w miare cwiczen czlowiek uczy sie ignorowac wszystkie przeszkadzajace czynniki, nie tylko odglosy, bo bez tego ani rusz. Jesli juz mialbym wstawiac do domu komore to tylko deprywacyjna Nie mialem okazji wyprobowac ale z opowiadan super sprawa.
Ps. Cala jest fajna
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.13 06:51:43
Pochwalony,
myślę, że co innego ignorowanie niechcianych czynników a co innego pozbawienie się ich wpływu. Idąc tym tokiem rozumowania, można by nauczyć się ignorować wszystkie niechciane oddziaływania. Więc po co
komora deprywacyjna? W tych słuchawkach co mam, też coś tam słychać z otoczenia, ale są to o wiele mniej intensywne zakłócenia niż w słuchawkach za 2 zł
Odnośnie komory deprywacyjnej to miałem przyjemność odwiedzić. Jest ich już kilka w Polsce a będzie pewnie o wiele więcej. Byłem raz i to trzeba przyjąć jako sesję zapoznawczą
bo trzeba obczaić jak się ułożyć, która pozycja jest najwygodniejsza. Pomimo tego "efekt po" został zaobserwowany. Wyciszenie, spokój, myśl bardziej klarowna.
Wypasem by było sklecić sobie cuś takiego w domu. Nie jest to niemożliwe. W tych "profesjonalnych" i tak nie ma idealnego wygłuszenia a efekty są.

"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
Tyx
młodszy psylocyb

postów: 105

zarejestrowano: 2014.05.21


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.13 11:44:25
Na wieki wiekow. Amen
sempervivum. Lezales czy siedziales w komorze?
Jak dlugo utrzymywal sie efekt wyciszenia i spokoju?
Czy ten efekt mozna przyrownac do stanu, w ktorym mysli unosza sie do gory powoli a te Ty je dostrzegasz i usmiechasz sie do siebie?
Ile czasu sie w niej przebywa?
Polaczyes sie z Panem?

Pozdrawiam
ps. a tak z Ciekawosci ile Twoim zdaniem moze kosztowac taka mniej profesjonalna komora ?
Jest sens o czyms takim myslec i instalowac w domu czy lepsze sa grzyby?
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.13 12:25:12
Pochwalony o wierny bracie

cytat: Txy
sempervivum. Lezales czy siedziales w komorze?

Siedzenie nic nie daje, tylko pozycja na wznak pozwala się unosić w roztworze.

cytat: Txy
Jak dlugo utrzymywal sie efekt wyciszenia i spokoju?

Przez 2 dni był wyraźnie odczuwalny...

cytat: Txy
Czy ten efekt mozna przyrownac do stanu, w ktorym mysli unosza sie do gory powoli a te Ty je dostrzegasz i usmiechasz sie do siebie?


Raczej dało się odczuć lekki błogostan, pewność i klarowność powstających myśli. Ale nie ma się co sugerować, wszak każde stworzenie Boże innym jest z założenia.

cytat: Txy
Ile czasu sie w niej przebywa?

Standardowo chyba 60 min, ale jak masz dużo papierków to możesz w niej nawet zamieszkać

cytat: Txy
Polaczyes sie z Panem?


Wole baby

cytat: Txy
ps. a tak z Ciekawosci ile Twoim zdaniem moze kosztowac taka mniej profesjonalna komora ?


W zależności od pomysłowości i możliwości manualnych. Nie podam ceny, ale mogę polecić braci zza oceanu.
Na yt jest masa filmików.
"Profesjonalna" zajebiście zajebista coś koło 70k więc raczej nie kupie se za wypłatę

cytat: Txy
Jest sens o czyms takim myslec i instalowac w domu czy lepsze sa grzyby?


Porównania są bezcelowe. To dwa różne doświadczenia. Zamiast mówić to czy to powiedz to plus to
Zanim zaczniesz budować czy nie lepiej podjechać i samemu zobaczyć czy gra warta świeczki?


"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
nn3x
prapsylocyb

postów: 267

zarejestrowano: 2013.12.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.13 20:18:45
Juz kiedys myslalem nad wykonaniem takiej. Przede wszystkim potrzebne jest miejsce na takiego klocka w domu, dostep do wody, kanalizy. Budowa jest w zasadzie banalna i mysle ze kazdy kto umie wbic prosto gwozdz w sciane poradzilby sobie z wykonaniem komory. Mozna czesciowo wygluszyc i korzystac podczas nieobecnosci domownikow. Te profesjonalne, ktore w pozniejszym czasie sa wykorzystywane zarobkowo moga byc drogie, bo musza 'wygladac', musza cyrkulowac i filtrowac wode co by sie ludzie syfami od siebie nie pozarazali. Film 'Altered states' - 'Odmienne stany swiadomosci' pokazuje dzialanie takiej. Oczywiscie przesadzone i raczej nie zacheca, ale to tylko film.
odpowiedz
Po co jesz grzyby?
fmx
4813140Adekadecki:
2014.10.01
08:20:46
kanał na jutube
arahat
113876*niezarejest
rowany autor
frywolnie:
2014.09.12
13:02:58
Pierwsza podróż
winterIsComing
22127nn3x:
2014.09.29
08:01:50
Czym według was jest ego?
lidommc frywolnie
31428nn3x:
2014.07.21
11:40:09
BOSKA SAMOTNOŚĆ
bł. Elżbieta od Trójcy Świętej frywolnie
01116brak
DMT and the Language of Energy
sempervivum
0881brak
Grzyby po 50
fmx
103743czarus321:
2021.04.29
11:34:21
Zatrucie grzybami?
AndcRew
3011977Echinokaktus
: 2014.07.07
14:56:07
Zwątpienie w sens ogółu, edukacja, doskonalenie.
Coke
175039Tomash:
2014.05.11
16:55:28
gorączka podczas zażywania psylocybiny
skrabbyl
42599nn3x:
2014.06.10
22:03:31
polska łysiczka a meksykańska
nikt00
01412brak
WSZEDŁEM W NIEZNANE
Św. Jan od Krzyża frywolnie
01407brak
Problemy neurologiczne a spożycie
676
93636676:
2014.04.15
01:09:57
Wspomnienia, odczucia, zmiany, po tripie...
Rusek_ST
185271mushkat:
2014.03.21
21:38:46
Pierwszy hardcoreowy badtrip
koleś frywolnie
2912487żarek na
duchu
frywolnie:
2014.03.04
19:09:45
Brak efektu po wychodowaniu i skonsumowaniu Amazonian cubensis
MAgic Magic frywolnie
107065farmazoniarz
frywolnie:
2015.04.12
09:27:17
<<<   <<  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1211558

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024