Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1211371

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Nowy Cykl
arahat
11353Marcus:
2016.09.26
14:29:28
Moc podróży w zależności od towarzystwa.
murdock
21808murdock:
2015.06.12
22:29:54
Psychoterapia za pomocą psylocybiny i psylocyny.
Mind94 frywolnie
43327Mind94
frywolnie:
2015.05.19
19:51:59
Pierwsza podróż, wrażenia, sugestie i pytania...
Atilax
43519murdock:
2015.05.12
22:59:36
Czego słuchają narkomani.
Wizjoner
42796Renojziw
frywolnie:
2015.03.22
16:30:00
Stany z Pogranicza Snu, a Trip - jakie jest Twoje zdanie?
NextStep
115117W frywolnie:
2015.02.11
14:58:39
Relacja Docent 40 grzybów
arahat
21401arahat:
2015.01.26
21:07:02
Derealizacja, lęki z przeszłości- proszę o pomoc
mason33
2510963mason33:
2016.07.02
11:28:05
Przestroga dla "zielonych"
ostroznie i z rozsadkiem frywolnie
279657JK
frywolnie:
2018.03.28
20:43:57
Nieporządane długotrwałe skutki przyjmowania grzyba
gargi frywolnie
207031pracoholik
frywolnie:
2014.12.13
16:47:48
Brak podziału
hundala frywolnie
204962arahat:
2014.11.08
09:53:17
OOBe, psychodeliki i problemy
hundala frywolnie
32402Kurwik:
2016.04.09
15:15:58
ktoś próbował połączyć z mdma?
uczymy sie cale zycie frywolnie
11620oui
frywolnie:
2014.11.05
14:19:08
Grzyby a rozwój i terapia
arahat
185080arahat:
2014.10.30
11:13:35
Wspólne filozofowywanie - działamy?
ogół frywolnie
5313084sempervivum:
2014.10.23
07:06:54
Psilocybe cubensis vs Ostropest plamisty
artpitchblack
22544PoskramiaczO
wiec
frywolnie:
2015.03.04
22:34:48
Moja wizja Boga
rainbowbridge
1752321 frywolnie:
2014.11.11
14:54:17
Demony. Skąd są i co chcą
to ja frywolnie
93971Psilonauta:
2018.10.02
19:04:09
dlaczego to są negatywne emocje?
part of you frywolnie
21417arahat:
2014.09.29
07:35:50
Enteogenowy kwas, a flashback
psi frywolnie
74232Echinokaktus
: 2014.09.28
21:26:31
psi frywolnie



nienotowany


Temat: Enteogenowy kwas, a flashback
wysłano: 2014.09.28 17:32:29
Witajcie,

Wiecie coś może o "chorobie", którą jest flashback? Mowa tutaj o LSD, która niby może się przyczyniać i niby nie. Czytając wiele dowiedziałem się, że maksymalnie tę substancję mamy bodajże 3-4 dni, a następnie wraz z moczem zostaje wypłukana z organizmu. Flash jest zjawiskiem ponoć czysto psychologicznym, a w statystykach bodajże 30% osób palących ziółko przeżyło właśnie ten stan. Dlaczego to piszę? Nie wiem w ogóle jakby to opisać. Sen na jawie? Lunatykowanie? Zaburzenie sennego paraliżu? Śpiąc spokojnie prawie zrobiłem głupotę, która nie zostałaby mi darowana.
Super fajny sen w nocy, lecz okazało się że byłem pół przytomny i zachowywałem się jak zombie.
odpowiedzodpowiedz tu
Echinokaktus
prapsylocyb

postów: 350

zarejestrowano: 2012.11.26




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.28 17:39:32
Flashbacki, lub HPPD to zaburzenia percepcji wynikające z przyjmowania psychodelików, i pojawiają się na jawie. Zwykle są to ledwie zauważalne halucynacje, które trwają ułamek sekundy, lub niewiele dłużej. To o czym piszesz wygląda na lunatykowanie.
Nie wiem czy może istnieć jakiś związek między przyjmowaniem psychodeliku a lunatykowaniem, ale z pewnością nie można takiej opcji wykluczyć.
"Czy ogród sam w sobie nie jest wystarczająco piękny, byśmy musieli w nim jeszcze umieszczać wróżki?" - Douglas Adams
odpowiedzodpowiedz tu
qqka
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.28 17:50:05
Nie ma czegoś takiego jak ostre flashbacki. Sam sobie możesz to jedynie wkręcić. Jest to istnie północno koreańska propaganda.
odpowiedzodpowiedz tu
PSI frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.28 17:58:26
@echino a znasz może jakiś taki przypadek lub sam czegoś takiego doświadczyłeś? Załamałem się po tym co się stało i moi bliscy uważają, że zbzikowałem i potrzebuję pomocy. Jedyne co wyczytałem to przez psychodeliki może dojść do zaburzenia emocji, a co z tym się wiąże - przykładowo zdenerwowany idziesz spać i możesz zacząć lunatykować. Nie wiem jakby to wyjaśnić, gdyż jako jedyne źródło wiedzy uznają monarowską propagandę i informacje z tvnu.

Na przykład znam osobę, którą nazwę Kamil.

Kamil nie jest za bardzo wyróżniającym się chłopakiem. No jedynie za dzieciaka miał traumę i przeżył coś tak strasznego co większość z nas sobie tego nie wyobrazi. Ma kilka czułych punktów. Powiedzmy, że to będzie nos. Nikt nie może dotknąć tego nosa, gdyż ma taką traumę i od razu przypomina mu się wszystko co złe w jego życiu się wydarzyło. Nie zażywa środków odurzających oprócz alkoholu w postaci max 3-4 piw na całą imprezę, gdyż się boi tego co ma w głowie. Kamil czasami lunatykuje, w środku zimy potrafi w piżamie wyjść na dwór kilka kilometrów od domu oraz się obudzić z niewiedzą gdzie jest.

Boję się, że przez moją zmęczoną głowę przyjdzie coś podobnego. Kiedyś myślałem, że lunatykowanie to jedno wielkie nakręcanie ludzi. Tylko po to, żeby mogli się tłumaczyć. Coś pokroju "wyszedłem na imprezę, ale rodzicom powiem, że lunatykowałem'.

Macie może jakieś książki lub dokumenty odnośnie lunatykowania oraz zaburzenia percepcji?
odpowiedzodpowiedz tu
Echinokaktus
prapsylocyb

postów: 350

zarejestrowano: 2012.11.26




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.28 18:28:11
Jedyne flashbacki jakie doświadczyłem (plus trzech moich znajomych którzy opisywali to prawie tak samo) to były na przykład:

- W odpowiednim oświetleniu, poruszający się obiekt zostawiał za sobą smugę.

- Czarne lub białe plamy na krawędzi pola widzenia. Zwykle czarne, które znikały od razu kiedy próbowało się na nie spojrzeć.

- Postać widoczna kątem oka, lub po prostu coś, co nasz mózg interpretował jako bodziec warty zainteresowania. Zwykle nie pojawia się znikąd, tylko jest nadinterpretacją kształtów które w rzeczywistości tam były - ubrania na wieszaku, plątanina krzaków, faktura na tapecie, plątanina cieni, i tak dalej.
Tak jak plama, znika od razu kiedy tam spojrzeć.

- Lekki ruch na powierzchniach pokrytych chaotycznymi wzorami jak na przykład granit, lastryko, tapety z drobnym deseniem.

To tyle ze zmian percepcyjnych. Wszystkie one są bardzo ulotne, i łatwo je przeoczyć. Trwają zwykle od ułamków sekund, do 2-3 sekund.

Z moim kumplem zauważyliśmy jeszcze drobne, i ciężkie do opisania zmiany intelektualne. Myśli idące trochę podobnym tropem co podczas tripa, albo nowe sposoby myślenia, nieznane nam wcześniej.

Lunatykowanie to zaburzenie z zakresu układu nerwowego, i jest jednym z zaburzeń paraliżu sennego.
Najbardziej znane zaburzenia paraliżu, to właśnie lunatykowanie, oraz przebudzenie umysłu, bez przebudzenia ciała, kiedy widzimy i przeżywamy koszmar na jawie.

Przykład HPPD, lub flashbacków pokazuje, że psychodeliki są w stanie w niewielkim stopniu wpłynąć na funkcjonowanie naszego układu nerwowego, zniekształcając bodźce które odbieramy.
Mam małą teorię na ten temat, jako że o HPPD nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Wydaje mi się że psychodeliki mogą wpływać na nasz mózg podobnie jak uczenie się nowych rzeczy, ponieważ oba te zjawiska prowadzą do zwiększenia aktywności mózgu. Jeśli aktywność mózgu się zwiększa, dochodzi do tworzenia nowych połączeń między neuronami, które mają za zadanie usprawnić przesył zwiększonej ilości informacji. Kiedy po kwasie lub grzybach utworzą się połączenia odpowiedzialne za widzenie rozmywających się rzeczy, zaczynamy czasem widzieć je na trzeźwo, kiedy przypadkiem jakiś impuls pójdzie ścieżką, którą zwykle odwiedza tylko podczas tripa. Wyjaśniałoby to również dlaczego HPPD jest intensywniejsze, i dłużej zanika u osób które zażywały znaczne ilości psychodelików.
Być może u takich osób owe szlaki utrwaliły się mocniej, i są częściej używane.

Prawdę mówiąc nie wiem jak możnaby powiązać lunatykowanie z psychodelikami, ale pewne jest że obie te rzeczy są ściśle związane z układem nerwowym.

Jak zawsze w takich przypadkach, radziłbym iść do lekarza, i powiedzieć dokładnie co i kiedy się przydarzyło, rzecz jasna nie pomijając wątku tego co i kiedy brałeś, bo w tej sytuacji to kluczowa zmienna.
"Czy ogród sam w sobie nie jest wystarczająco piękny, byśmy musieli w nim jeszcze umieszczać wróżki?" - Douglas Adams
odpowiedzodpowiedz tu
nn3x
prapsylocyb

postów: 267

zarejestrowano: 2013.12.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.28 19:57:02
Teraz rozumiem skad bierze sie postac za moim prawym ramieniem. Wychwytuje ruch katem oka, ale po obroceniu glowy zawsze znika.
odpowiedzodpowiedz tu
psi frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.28 20:18:13
Na dniach wybieram się do kilku specjalistów, nie będę się opierał o zdanie jednego z nich z wiadomych powodów.
Podejrzewałem, że połączenia nerwowe mogły zostać pobudzone i przez to zostałby zaburzony paraliż senny.
Najbardziej obawiam się łykania psychotropów, które wprowadzą mnie w apatię na czas snu i na czas kuracji będę istnym zombie.
Boję się, że są to objawy wycieńczenia psychicznego oraz nawrotu dawnej ciężkiej depresji.
odpowiedzodpowiedz tu
Echinokaktus
prapsylocyb

postów: 350

zarejestrowano: 2012.11.26




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.09.28 21:26:31
W takiej sytuacji, tym bardziej idź z tym do specjalisty. A psychotropów się nie bój, to nie zawsze otumaniacze czy pigułki szczęścia. Zwykle tak, ale nie zawsze.
"Czy ogród sam w sobie nie jest wystarczająco piękny, byśmy musieli w nim jeszcze umieszczać wróżki?" - Douglas Adams
odpowiedz
<<<   <<  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1211371

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024