Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1211725

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Nowy Cykl
arahat
11353Marcus:
2016.09.26
14:29:28
Moc podróży w zależności od towarzystwa.
murdock
21809murdock:
2015.06.12
22:29:54
Psychoterapia za pomocą psylocybiny i psylocyny.
Mind94 frywolnie
43327Mind94
frywolnie:
2015.05.19
19:51:59
Pierwsza podróż, wrażenia, sugestie i pytania...
Atilax
43520murdock:
2015.05.12
22:59:36
Czego słuchają narkomani.
Wizjoner
42796Renojziw
frywolnie:
2015.03.22
16:30:00
Stany z Pogranicza Snu, a Trip - jakie jest Twoje zdanie?
NextStep
115120W frywolnie:
2015.02.11
14:58:39
Relacja Docent 40 grzybów
arahat
21401arahat:
2015.01.26
21:07:02
Derealizacja, lęki z przeszłości- proszę o pomoc
mason33
2510965mason33:
2016.07.02
11:28:05
Przestroga dla "zielonych"
ostroznie i z rozsadkiem frywolnie
279663JK
frywolnie:
2018.03.28
20:43:57
Nieporządane długotrwałe skutki przyjmowania grzyba
gargi frywolnie
207034pracoholik
frywolnie:
2014.12.13
16:47:48
Brak podziału
hundala frywolnie
204962arahat:
2014.11.08
09:53:17
OOBe, psychodeliki i problemy
hundala frywolnie
32405Kurwik:
2016.04.09
15:15:58
ktoś próbował połączyć z mdma?
uczymy sie cale zycie frywolnie
11620oui
frywolnie:
2014.11.05
14:19:08
Grzyby a rozwój i terapia
arahat
185081arahat:
2014.10.30
11:13:35
arahat
młodszy psylocyb

postów: 115

zarejestrowano: 2013.08.19


Temat: Grzyby a rozwój i terapia
wysłano: 2014.10.26 11:41:11
Hej,

Robert z NTNS (Najmniejsza Telewizja Świata) promuje ciekawie tematy enteogenów i jesli ktoś z Was chcialby dzielić się tą wiedzą i swoim doswiadczeniem z innymi- to zachęcam do kontaktu Budujmy wspolnie tą przestrzeń informacyjną- od nas tak wiele zależy...

Ostatnio mialem swój drobny debiut i jesli macie ochotę to zapraszam

wprowadzenie
https://www.youtube.com/watch?v=PhRXelDv4g0&list=UUmBuC0w0phNfuKwqQVdBwOw

1 część
https://www.youtube.com/watch?v=-Cb9x1q00-o&list=UUmBuC0w0phNfuKwqQVdBwOw&index=3

odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.27 17:10:45
Pochwalony,
idea zacna, przyznam. Fafnie opowiadasz, nie ma co
Pewnie ta idea rozniesie się echem tu i tam. Dobrze, że z takim zrównoważonym oraz zdroworozsądkowym akcentem.
Wszak ćpuny to też ludzie
"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
gargi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.28 08:29:13
a jak to wygląda od strony technicznej? wysyła się swoją ścieżkę dźwiękową?
odpowiedzodpowiedz tu
arahat
młodszy psylocyb

postów: 115

zarejestrowano: 2013.08.19


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.28 13:14:19
sempervivum: podziękował podziekował

gargi: to zalezy w 100% od ciebie. Ja przyjąłem taką formę, ale rownie dobrze mozesz na skypie pogadać z Robertem i nagrać taką audycje czy to w formie wywiadu czy jak tam ustalicie.
Dla mnie: z tego względu, ze temat jest delikatny to wolałem uniknąć (przynajmniej póki co) takiego otwartego wywiadu gdzie mialbym nad tym mneijszą kontrole. Druga sprawa: nie mam tego poukladanego w glowie i wlasnie wole coś wczesniej przygotować i ustalić "wersję oficjalną" - tez jest to dla mnie pewne wyzwanie i przygoda aby sobie to po swojemu poszeregować w głowie.

Mysle, ze jakies 5-7 moze 10 audycji zrobie a potem się zobaczy.

zapraszam- dzielcie się wiedzą bo skoro to moze pomóć ludziom to cel jest dobry. jest tu przynajmniej kilka osob, ktore mają duze doswiadczenie w temacie i sam bardzo chcialbym ich posluchać.
Bo jednak pisanie to coś innego...

Mozemy też (jesli ktoś nie chce bawić się w takie oficjalne wystapienia) zrobić MNIE takim "łącznikiem" i w ramach audycji jakie ja nagram poleci to co wy mi przyslecie. Jesli komuś tak pasuje- to zapraszam. Nawet krótkie- parominutowe nagrania bylyby cenną rzeczą dla ludzi.
odpowiedzodpowiedz tu
Tyx
młodszy psylocyb

postów: 105

zarejestrowano: 2014.05.21


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.28 20:22:30
No wlasnie obawiam sie arahat, ze nie bylyby cenną rzeczą poniewaz z moich obserwacji wynika, ze tak naprawde osoba, ktora naprawde potrafi wczuc sie i zrozumiec Twoja historie zaraz po zakonczeniu ceremonii Ayahuasca jest drugi uczestnik tej ceremonii. Jesli jestes swiezo po stanie na jaki wynosi Cie Ayahuasca to nadal jestes jeszcze w stanie zrozumiec, jak czula sie druga osoba nawet, jesli ta osoba do opisu swojego stanu posluzyla sie innym, bardzo skomplikowanym wydarzeniem ze swojego zycia, ktore Tobie normalnie ciezko byloby zrozumiec. Po prostu do pewnego momentu jestes jeszcze to w stanie sobie wyobrazic a potem to juz tylko Ci sie wydaje, ze rozumiesz. Tak naprawde ta nic porozumienia powoli zanika.

A co do terapii to sprawa jest prosta. Tak naprawde za kazdym problemem emocjonalnym czy choroba kryje sie brak milosci i uwagii rodzicow w dziecinstwie, ale tego nikt za widzow czy sluchaczy nie przezyje. Musza tego doswiadczyc na swoich konkretnych sytuacjach z dziecinstwa, ktore wydobedzie z ich podswiadomosci Ayahuasc, kaktus czy grzyby. Bo jesli Ty nie odblokujesz swojego bólu z dziecinstwa to ja opowiadajac Ci o swoicm, nie zrobie tego za Ciebie.

Przyklad. Czesto po ceremonii slychac:” Doznalem wszechogarniajacej milosci”. Sluchacz zaciekawiony pragnie doswiadczyc tego samego, ale jesli sam tego nie doswiadczy to tak naprawde nigdy sie nie dowie co te slowa oznaczaja dla niego samego. Dla Ciebie wszechogarniajaca milosc to uczucie milosci polaczone z geometrycznymi, przenikajacymi sie wzorami a dla mnie z myslami szacunku, troski i milosci wijacymi sie jak nic DNA w kierunku kolyski z bobasem, ktore reprezentuje mnie toz po narodzinach. Oboje swietnie sie rozumiemy kiedy uzywamy w rozmowie slowa:” wszechogarniajaca milosc” pomimo roznego rodzaju doswiadczania tej milosci, ale sluchacz nie majacy doswiadczenia z enteogenami bedzie albo drapal sie w glowie albo przytakiwal myslac, ze rozumie o co nam chodzi.

Poza tym, jesli grupa z Norwich zeszla do podziemia i udostepnia takie filmiki wraz z haslem tylko osobom, ktore uczestniczyly juz w takiej ceremonii to dlaczego ja mialbym brac udzial w takiej audycji. Za duze ryzyko w stosunku do konsekwencji. Zreszta podobnie masz na terapiach grupowych, gdzie zawierasz kontrakt z innymi uczestnikami, ze nie bedziesz rozmawiac o tym co sie mowi i wydarzylo w tej sali poza jej obrebem.
odpowiedzodpowiedz tu
arahat
młodszy psylocyb

postów: 115

zarejestrowano: 2013.08.19


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.29 07:16:37
no wiesz- dla mnie sprawa jest jasna jak słońce
tzn. gdybym rok temu nie natrafil na informacje o psyocybinie i opis tego jak to działa to bym nigdy nie spróbował. oczywiscie, ze opis tego byl zupelnie czyms innym niż samo doświadczenie psycho- ale to chyba kazdy inteligentny czlowiek taki niuans wychwyci.

o czym tu gadać ?

jest spora liczba osob ktorzy poza takimi suchymi faktami lubia posluchac czy faktycznie są jakieś osoby ktorym coś pomoglo. bo teoria teorią i też badania badaniami....Wiadomo, ze od samego sluchania o psylocybinie nic w ich zyciu sie nie zmieni, ale przeciez nikt tak nie twierdzi.
odpowiedzodpowiedz tu
Tyx
młodszy psylocyb

postów: 105

zarejestrowano: 2014.05.21


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.29 12:51:39
No to skoro jestesmy ludzmi inteligetnymi i wiemy, ze jest to nie zgodne z prawem a sąd ma gdzies nasze przekonania swiatowo-religijne i powolujac sie na to prawo skazuje Cie za cos to moze pozostanmy przy wymianie opini i doswiadczen na forum. A skoro sam stwierdzasz fakt, ze dopiero rok temu NATRAFILES na informacje o psylocybinie to pozowolmy innym osobom, ktore do tej pory zyly bez tej wiedzy,na doswiadczenie tego co Ty, ale w odpowiednim dla nich momencie. Jeden czlowiek swoja agresje do ludzi uswiadmia sobie w 25 roku zycia, inny w 43 roku zycia a jeszcze inna osoba wogle a Ty tego wywiadem, w ktorym ktos ujawnia swoj emocje, uczucia przezycia, nie przyspieszysz.Zgodzisz sie ze mna. Prawda?
odpowiedzodpowiedz tu
arahat
młodszy psylocyb

postów: 115

zarejestrowano: 2013.08.19


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.29 15:33:02
sugerujesz, ze wiedza lub przekazywanie doswiadczenia i puszczanie tego "w eter" nie przyśpiesza u ludzi rozwoju?
No nie wiem co by bylo ze mną prawdę mówiąc gdybym urodził się w takim świecie gdzie ludzie żyjący przede mną stwierdzili, ze nic to nikomu nie da i nie opracowali pewnych metod z ktorych dziś korzystam.
odpowiedzodpowiedz tu
Echinokaktus
prapsylocyb

postów: 350

zarejestrowano: 2012.11.26




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.29 16:52:25
Rany, okazuje się że na tym forum ciężko jest dyskutować nawet o filmikach edukacyjnych bez mieszania w to kosmicznych porządków oraz problemów intersubiektywności. Urocze

Co do filmików, arahat znasz moje zdanie. Trochę dopracujecie formę, i będzie się tego przyjemnie słuchać. Czy dobrze wyczytałem między wierszami że planujecie robienie czegoś na kształt internetowych paneli dyskusyjnych?

Poza tym ntns.info chyba nie do końca jest najlepszym miejscem do rozmawiania o grzybach, ze względu na kontekst jaki tworzy reszta produkcji od pana Wojtka. Czupakabry, pamięć wody, tarot, grzyby halucynogenne, kosmici, pietruszka-mutant, hmm...
"Czy ogród sam w sobie nie jest wystarczająco piękny, byśmy musieli w nim jeszcze umieszczać wróżki?" - Douglas Adams
odpowiedzodpowiedz tu
arahat
młodszy psylocyb

postów: 115

zarejestrowano: 2013.08.19


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.29 17:38:20
w czym ludzie, ktorzy interesują się "Czupakabry, pamięć wody, tarot, grzyby halucynogenne, kosmici, pietruszka-mutant..." są niby gorsi, bo nie rozumiem??

Kazdy "kanał" trafia do okreslonego odbiorcy i dla mnie nie jest ważne kto i z jaką proweniencją może potencjalnie z czegoś skorzystać. Mozna zrobic audycje w teleexpresie jesli komuś mogloby to pomóc- dla mnie nie ma znaczenia.

Poza tym akurat w tych środowiskach alternetywnych mozna znaleźć sporo otwartych ludzi na różne tematy i to jest wszystko kwestią perpektywy: np. dla mainstreamowca caly temat grzybów i ich mistycznego "zastosowania" bedzie często już szufladkowany jako total freak na równi z atlandydą i tarotem.

ps. nic nie planujemy Echinokaktus zadnych paneli. Jesli ktoś czuje, ze jest sens sie dzielić swoją wiedzą i doswiadczeniem z innymi to zrobi to- a jesli NIE to nie ma chyba specjalnego sensu rozważanie czy to ma sens. Nie lepiej wtedy isc na spacer ?

A jesli czujesz ze moznaby to zrobić lepiej to po prostu zrob to. Bedzie to zacna inicjatywa.
odpowiedzodpowiedz tu
Tyx
młodszy psylocyb

postów: 105

zarejestrowano: 2014.05.21


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.29 17:50:21
Przyspiesza rozwoj osob, ktore sa na to gotowe a do tego wystarczy anonimowa wymiana na forum, ale poniewaz znalazles juz pierwszego chetnego wiec czekam z niecierpliwoscia kiedy obejrzymy i posluchamy Echinokaktusa
odpowiedzodpowiedz tu
Echinokaktus
prapsylocyb

postów: 350

zarejestrowano: 2012.11.26




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.29 18:06:51
Czekaj czekaj, gdzie mówiłem że ktoś jest gorszy lub lepszy?
Mam na myśli, że wrzucanie tematyki substancji psychoaktywnych do jednego worka z teoriami spiskowymi, pseudonauką i new age'ową nawijką automatycznie degraduje je w oczach krytycznie myślącego człowieka.

Psychodeliki, rozwój osobisty, psychoterapeutyka, i ich wzajemne powiązania to nie jest jakiś kolejny podrzędny temat który trzeba podpinać pod ,,wiedzę alternatywną'' żeby ktoś się nim zainteresował. Wręcz powinno się go odgraniczyć, jako że zagadnienie jest olbrzymie, mimo że w powijakach. W dodatku badanie tego, prawdopodobnie będzie jednym z kamieni milowych w rozumieniu i rozwoju naszej duchowości, i tym bardziej zasługuje na swoje osobne miejsce. I jeśli zależy nam, aby ta wiedza rozwijała się w uporządkowany, i poprawny sposób, to właśnie od takich inicjatyw jak Twoja zależy jak ten temat będzie traktowany. Bo jeśli to będzie kolejny gość który sprawia wrażenie że zachłysnął się wspaniałym światem psychodelii przeplatanego wschodnią mistyką, to nie ma szans aby stworzyć za pomocą takiego podejścia jakiś dyskurs medialny na poziomie, a już na pewno ktoś taki nie powinien być nauczycielem, ponieważ sam musi się jeszcze wiele nauczyć.
Dlatego raz jeszcze podkreślę. To od nas zależy jak psychodeliki będą traktowane przez społeczeństwo. Jeśli będziemy upychać do nich historyjki o kosmitach którzy zasadzili grzyby na naszej planecie, i otworzyli nasze szyszynkowe oczy, to nie spodziewajmy się że ktoś na poważnie zainteresuje się takimi bredniami. Tak samo jak będziemy opowiadać o wielowymiarowych przestworzach świadomości, rozumieniu absolutu, wszechogarniającej jedności, o kwintesencji życia zawartej w każdej cząsteczce, i całej reszcie tych wyświechtanych frazesów.
Naszym zadaniem powinno być jak najlepsze przygotowanie ludzi do tego, by sami mogli zrozumieć to wszystko, i nie zrobili sobie przy tym krzywdy. A nie dawanie marchewki w postaci ,,stary, zrozumiesz wszechświat jak łykniesz ten papierek" albo ,,wejrzysz w głąb siebie, twoje ego się rozsypie, będziesz zbudowany na nowo" i tak dalej i tak dalej.

Psychodeliki oddziałują na każdego w inny sposób, i każdy oczekuje od nich czego innego. Nie do nas należy wciskanie ludziom jedynej prawdy na ich temat, i sugerowanie im co ma się potem wydarzyć. Jedyne co możemy zrobić z obecnej pozycji jaką zajmujemy, to propagować odpowiedzialne używanie tych substancji, i informować o bieżącym stanie badań. Nic więcej. Resztą zajmą się ludzie mądrzejsi od nas.

cytat: arahat A jesli czujesz ze moznaby to zrobić lepiej to po prostu zrob to. Bedzie to zacna inicjatywa.


Nie wiem czy zrobiłbym to lepiej, ale pytałem o to czy chcesz współpracować z tego powodu, że nie ma sensu żeby każdy robił na własnej grządce, zwłaszcza w tak niszowej tematyce. Poza tym mam wrażenie że o naszym umyśle, psychodelikach i tym co wychodzi z połączenia obu nadal wiemy tak śmiesznie mało, że całą naszą wiedzę możnaby zamknąć w jednym godzinnym wykładzie. Stąd sam mam wątpliwości czy brać się za to, gdyż wątpię że powiedziałbym cokolwiek czego już nie wiemy.
"Czy ogród sam w sobie nie jest wystarczająco piękny, byśmy musieli w nim jeszcze umieszczać wróżki?" - Douglas Adams
odpowiedzodpowiedz tu
arahat
młodszy psylocyb

postów: 115

zarejestrowano: 2013.08.19


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.29 18:25:46
kolego Echinokaktus
nikt na lamach NTNS nie łączy tego z new-age, kosmitami czy czymkolwiek o czym wspomnialeś. Duzo naprodukowaleś słów- ale one są bez sensu.
Nie wiem czy w ogole słuchałeś czy nie- ale domyslam się, ze NIE.
Też nie wiesz co moze pojawić się w kolejnych audycjach o grzybach- ale już zakladasz, ze na pewno nie bedzie TO TO.

no sorry bracie, ale zdradzasz się po całosci i szkoda dalszej między nami rozmowy.

Po trzecie: dla mnie zdroworozsądkowy człowiek- o jakim mówisz w niczym nie jest lepszy, w niczym nie jest mądrzejszy, ani takie zdroworozsądkowe podejscie w niczym nie jest bardziej "oswiecone" niż podejscie z innych poziomów naszego funkcjonowanie.

Jeden bedzie mowil o grzybach slowami poezji- bo bedzie poetą,
inny- od strony twardej nauki bo bedzie naukowcem
trzeci- religii,
czwarty- duchowosci...

nie widzę sensu promowania jakiegokolwiek podejscia i mowienia co jest lepsze.

odpowiedzodpowiedz tu
arahat
młodszy psylocyb

postów: 115

zarejestrowano: 2013.08.19


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.29 18:29:57
Echinokaktus: nie trzeba wcale teoretyzować o grzybach, mnie od początku chodzilo o to
aby powiedzieć o rozwoju i terapii w kontekscie swojej osoby i wtedy takie "świadectwo" w oczywisty sposob wnosi w przestrzen informacyjną DUZO nowego.

Tez jestem przeciwnikiem zbytniego filozofowania na ten temat i sam nie bedę tego robil w tych audycjach.
Mam z goła inny pomysł i wyjdzie to w trakcie- jesli cię nie interesuje to po co tyle energii tutaj zostawiasz
Zamknij wątek i szeroka droga
trzymaj sie

jesli jednak chcialbys coś przygotować to zaprasza- bo czuje ze mialbys cos do powiedzenia ALE OD SIEBIE.
odpowiedzodpowiedz tu
Echinokaktus
prapsylocyb

postów: 350

zarejestrowano: 2012.11.26




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.29 18:30:05
Ah, dzięki że mi przypomniałeś dlaczego przestałem się udzielać w dyskusjach na tym forum. Zero argumentów, i bogactwo zarozumiałych wycieczek osobistych.
"Czy ogród sam w sobie nie jest wystarczająco piękny, byśmy musieli w nim jeszcze umieszczać wróżki?" - Douglas Adams
odpowiedzodpowiedz tu
arahat
młodszy psylocyb

postów: 115

zarejestrowano: 2013.08.19


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.29 18:33:44
zgadza się: ale widzisz
zacząleś swoją tutja rozmowę od razu od wycieczki osobistej w moją stronę.
sorry bracie- ale nie kupuje takiego sposobu na rozmowę.

byloby dla nas i dla ciebie lepiej gdybyś się przyłączył
a nie oddzielał.
odpowiedzodpowiedz tu
Tyx
młodszy psylocyb

postów: 105

zarejestrowano: 2014.05.21


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.29 22:01:40
Ty nawet nie masz pojecia o czym Ty mowisz. Ty mieszasz slowa -klucze, hasla -wytrychy, ktore u kazdego wzbudzaja inne skojarzenia a potem sie dziwisz, ze dostajesz ode mnie takie odpowiedzi.

cytat: arahat t mnie od początku chodzilo o to aby powiedzieć o rozwoju i terapii w kontekscie swojej osoby i wtedy takie "świadectwo" w oczywisty sposob wnosi w przestrzen informacyjną DUZO nowego.



Dlatego, ze sa to zbyt osobiste I zbyt bolesne I za bardzo wstydliwe doswiadczenia, z ktorymi nie mam ochoty sie z Toba dzielic tylko po to,zebys mial kolejny material do swojego programu. Moje opowiadanie o rozwoju I terapii w kontekscie swojej osoby zmusza mnie do przytoczenia I powolania sie na konkretne sytuacje z mojego zycia a one nie zbawia ani nie pomoga ludziom poniewaz kazda osoba na swiecie musi sama przerobic wlasny problem I wyciagnac osobiste wnioski. Ja za nich tego nie zrobie! Gdybys chodzil na terapie to bys o tym wiedzial.

Ale dobrze my swoje, Ty swoje I tak bedziesz dazyl do odnalezienia chetnych na sile nie na tym forum to innym I tak wkolko. Wiec czemu nie wezmiesz dodatkowych overtime -ow I nie pojedziesz ze swoja kamerka do Norwich, Czech, Peru albo Holandii I nie nakrecisz wlasnych doswiadczen z ceremonii? Napewno znasz film pt:” Inne Swiaty”. Wiec mozesz zrobic to samo a my wtedy pokomentujemy Twoj material w trakcie wyswietlania go na NTNS.
odpowiedzodpowiedz tu
nn3x
prapsylocyb

postów: 267

zarejestrowano: 2013.12.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.30 02:46:19
Jesli juz poczules sie na silach opowiadac spoleczenstwu o grzybach, to powiedz rowniez jakie plyna z tego zagrozenia. Kazdy powinien dostac informacje juz na wstepie, ze grzyby to bilet w jedna strone. Ze po przekroczeniu pewnej poprzeczki nie wraca sie juz do tego samego swiata.
Co rozumiesz przez duchowosc, o ktorej tak czesto wspominasz?
odpowiedzodpowiedz tu
arahat
młodszy psylocyb

postów: 115

zarejestrowano: 2013.08.19


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.10.30 11:13:35
nn3x: jasne. o tym chce powiedzieć.

>Co rozumiesz przez duchowosc, o ktorej tak czesto wspominasz?

poznanie siebie.

Tyx: słuchanie o tym jak ktoś pokonał swoje problemy (bolesne, trudne, wstydliwe) BARDZO innym pomaga. Dodaje dużo otuchy i pokazuje możliwą drogę. Nie wszystkim- to jasne, ale jednak mamy WSZYSCY te same problemy- tzn. jesli popatrzy się na nie z poprawnej perspektywy czyli rozumie się ich źródło główne (przywiązanie do ja-mnie-moje) to rozumie się, ze wszyscy borykamy się z grubsza z jednym i tym samym.

Tyx: niepotrzebnie sugerujesz to co sugerujesz. Ja ani Roberta nie znam osobiscie, ani nie jestem nijak związany z NTNS ani nie zalezy mi na jego rozwoju. Tam akurat umieszczam swoje wypowiedzi (tak wyszlo), ale po skończeniu tego procederu idę w swoją stronę i robie to w pełni anonimowo, nic z tego nie mam. Napisałem tutaj tylko do tych, ktorzy mają może takie pragnienie, aby się czymś swoim podzielić w wersji mówionej. Jesli ktoś chce- to fajnie, a jak nie: nie ma potrzeby aby ktoś się z tego tlumaczył, ze nie chce.
odpowiedz
Wspólne filozofowywanie - działamy?
ogół frywolnie
5313088sempervivum:
2014.10.23
07:06:54
Psilocybe cubensis vs Ostropest plamisty
artpitchblack
22545PoskramiaczO
wiec
frywolnie:
2015.03.04
22:34:48
Moja wizja Boga
rainbowbridge
1752351 frywolnie:
2014.11.11
14:54:17
Demony. Skąd są i co chcą
to ja frywolnie
93971Psilonauta:
2018.10.02
19:04:09
dlaczego to są negatywne emocje?
part of you frywolnie
21417arahat:
2014.09.29
07:35:50
Enteogenowy kwas, a flashback
psi frywolnie
74235Echinokaktus
: 2014.09.28
21:26:31
<<<   <<  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1211725

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024