Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  »Konserwacja« ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
104
odsłon:
366084

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  1 2 3 4 5 6  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Przechowanie tacek po 1 rzucie
22438JanKowalski:
2017.12.13
15:16:25
Jak suszyć grzyby?
SQIP
1432795pjoter
frywolnie:
2018.11.27
20:09:34
Higiena Łysiczek :D
Mind94 frywolnie
43683Psynonim.
frywolnie:
2016.10.23
11:27:37
moty . pleśń, hermetyczny pojemnik
psychofisz
32474Psynonim.
frywolnie:
2016.06.10
11:44:03
Suszenie pieczarek
Hemibaka
13087Zanislaw:
2016.01.31
13:54:29
suszenie na ryżu
krycha
1144Marcus:
2016.09.14
02:22:52
suszenie na ryżu
krycha
13177Marcus:
2016.09.14
02:22:52
Suszone grzyby - nalot
debek
516346fastnick1oo:
2015.09.14
23:38:00
Cristal of goods- kryształy psylocybinowe
psychonauta777
158286papaman
frywolnie:
2015.09.15
16:14:35
Zarodniki z substratu z plesnia
Pearl Jam frywolnie
32288Adek:
2014.11.27
22:28:56
Odciski i namaczanie
Pawel frywolnie
94664nn3x:
2014.11.29
21:44:26
Pawel
frywolnie




nienotowany


Temat: Odciski i namaczanie
wysłano: 2014.11.09 16:59:30
Mam ciastko, ktore dobrze przerosło grzybnią i od paru dni stoi w terarium. Warunki są stałe i utrzymują się na prawidłowym poziomie. Pytam czystko teoretycznie ponieważ dużo osob pisze, że ciastka powinno sie namoczyć bezpośrednio po wyjeciu ze szklanki.

Czy mozna namoczyc ciastko, ktore nie ma pinow i stało, zwilzone mgiełką wody, pare dni w terrarium?
Czy tez lepiej nie namaczać ciastka po takim czasie ponieważ może wdaś się jakieś zakażenie?

W podarniku pt:”Przygotowanie odcisku zarodnikow”, w pkt.6, jest takie zdanie: ”....Jedna po do drugiej ostrożnie usun szklanki, zdejmujac kapelusze i przemywajac druga połowę folii i jakiekolwiek wystające narożniki, przed ponownym złożeniem wzdłuż uformowanego wstępnie zagięcia”

Czy dobrze zrozumialem?
Czy ta druga połowę folii przemywacie alkoholem izopropylowym?

Z kolei w pkt 7 autor napisał, zeby kwadraty ze zrobionym odciskiem zostawic w uszczelnionym pojemniku odwilzajacym, by odcisk wysechł.

Czy moge je wlozyc do lodowki albo do strunowej torebki i tą do lodowki?
odpowiedzodpowiedz tu
ff frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.11.09 18:51:00
a czy nie namacza się ciastko po wyjęciu z terra po pierwszym rzucie, żeby je nawodnić i puściło kolejne rzuty?

Sterylności nigdy za wiele

Nie polecam
odpowiedzodpowiedz tu
nn3x
prapsylocyb

postów: 267

zarejestrowano: 2013.12.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.11.09 18:53:49
Jasli stoi od kilku dni to niech jeszcze postoi. Jesli do trzech tygodni nic sie nie wydarzy, wtedy mysl co moze byc przyczyna i ewentualnie namaczaj. To wersja przy narmalnym czasie inkubacji - do dwoch tygodni. Jesli ciastko przerastalo dluzej np. miesiac, jest szansa ze stracilo na tyle ze swojej wilgotnosci, ze namaczanie bedzie wskazane.
Przecieram alkoholem cale folie przed zrobieniem odcisku. Calosc stoi np. na duzej desce do krojenia i przykrywam czystym recznikiem. Po zrobieniu odciskow skladam folie na polowe, jeszcze nie zaginajac bokow, wkladam do woreczka strunowego nie zamykajac go i do lodowki. Jak mi sie przypomni, to po kilku dniach wyciagam folie, zaginam boki i zamykam w woreczku strunowym. W lodowce wolniej ale dokladnie sobie odparuje.
Zreszta nad odciskami nie ma co sie za duzo spuszczac. Jakbym nie robil, czy z zachowaniem duzej czystosci czy na szybko bez zachowania jakiegokolwiek BHP grzybiarza, nigdy nie mialem zakazonego odcisku. Wazne tylko zeby odparowac dobrze wilgoc a czasami nawet wielkie krople z folii aluminiowej.
odpowiedzodpowiedz tu
Pawel
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.11.09 21:38:06
Dziekuje nn3x za pelna odpowiedz.

Czemu dokladnie sluzy przykrywanie recznikiem calosci i czy jest konieczne?
Chroni przed zarazkami?

cytat: nn3x Wazne tylko zeby odparowac dobrze wilgoc a czasami nawet wielkie krople z folii aluminiowej.

Dobrze, ze mi przypomniales.
Czy to oznacza, ze nie robisz tej szczeliny na krawedzi folii, przez ktora kapelusz powoli traci wilgotnosc? Bo wielkie krople kojarza mi sie z hermetycznym zamknieta szklanka na folii.

Pare dni temu zrobilem odcisk GT, gdzie szklanka tworzyla szczelny okragl wokol kapelusza bez doplywu powietrza i kapelusz zrzucil zarodniki. Teraz, od ponad 24 godzin mam pod kloszem inna odmiane rowniez bez tej malej szczeliny, przez ktora ma uciekac wilgoc ze szklanki, ale tym razem kapelusz nie zrzucil zarownikow.

Czy brak zarodnikow na folii moze byc spowodowany czymś innym niż brak szczeliny?
odpowiedzodpowiedz tu
nn3x
prapsylocyb

postów: 267

zarejestrowano: 2013.12.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.11.09 22:43:05
Nie jest konieczne. Mozesz wlozyc do szafki. Przykryte recznikiem gdziekolwiek.
Szczelina powinna byc. Wilgoc ktora gromadzi sie na folii jest uzalezniona od ilosci wody zawartej w kapeluszu. Szczelina wszystkiego nie odparujesz.
Spowodowany jest tym, ze grzyb albo jeszcze nie zrzuca zarodnikow, albo juz zrzucil. Obserwuj trzon pod kapeluszem. Czekaj spokojnie az zacznie intensywnie sypac. Wtedy bierz na odcisk.
odpowiedzodpowiedz tu
Pawel
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.11.09 23:01:29
To mam jeszcze jedno pytanie. Grzyb byl malych rozmiarow. Doslownie.....srednich rozmiarow kuleczka na dlugim, miesistym trzonku. Nastepnego dnia pekla zasnowka. Byla cala czarna od zarodnikow, ale tych samych zarodnikow nie bylo widac dokola grzyba czyli na nozce oraz na foli. Przezornie poczekalem jeszcze jeden dzien, ale i tym razem nie bylo ich widac. Za to kapelusz bardzo mocno sie rozszerzyl. Nie wywinal na druga strone, ale byl bardzo mocno rozwiniety. Nie chcialem straci zarodnikow wiec go scilem i wlozylem pod klosz. Zrobilem ta szczeline. Rozumiem, ze mam teraz czekac, ale ciagle mam w glowie, ze nie wiecej niz 24 godziny bo tak gdzies przeczytalem. W zwiazku z tym:
Czy popelnilem jakis blad i ten kapelusz nie zrzuci mi juz zarodnikow czy tez mam nie sugerowac sie tymi godzinami i cierpliwie czekac az wyschnie i sypnie zarodnikami?
odpowiedzodpowiedz tu
nn3x
prapsylocyb

postów: 267

zarejestrowano: 2013.12.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.11.09 23:19:38
Mozesz dac mu jeszcze kolejne 24h ale jesli na folii do tej pory nic nie ma to juz pewnie nie bedzie. Smialo mozna trzymac dluzej niz 24h. Po jakims czasie grzyb zacznie sie pokrywac grzybnia lub/i zacznie sie proces gnicia.
Z czasem nauczysz sie, kiedy scinac na stemple. Grzyb sypie pod siebie ogromne ilosci zarodnikow, na swoj trzon, na inne kapelusze ktore rosna pod nim, albo na podloze z ktorego wyrasta. Niejednokrotnie mialem az czarna okrywe od zarodnikow, kiedy grzybow nie wyrywalem na czas.
Takze przeczekaj jeszcze, kiedy zobaczysz pierwsze czarne punkciki (kolor zalezny od odmiany). Sam zobaczysz kiedy nadejdzie ten wlasciwy moment.
odpowiedzodpowiedz tu
Pawel
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.11.10 00:07:08
Dobrze. Dziekuje Ci nn3x za szybka i wyczerpujaca odpowiedz. Nastepnym razem wrzuce zdjeci grzyba do oceny zanim je zetne.
odpowiedzodpowiedz tu
Pawel
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.11.29 21:32:21
nn3x spotkałem się z tym, że ludzie wrzucają blaszki do słoika i sterylizują przez 20min.
Czy można pominąć sterylizacje blaszek i po prostu przemyć je alkoholem izopropylowym tuż przed położeniem na blaszki ściętego kapelusza?
odpowiedzodpowiedz tu
nn3x
prapsylocyb

postów: 267

zarejestrowano: 2013.12.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2014.11.29 21:44:26
Heh, szkoda ze jeszcze glove boxa i rak nie sterylizuja w szybkowarze Izopropanol zabija wszystko na swojej drodze. Przetarcie nim wystarcza w zupelnosci.
odpowiedz
problem z suszeniem chlorkiem wapnia
skrabbyl
54742YpsiloN:
2020.08.22
18:01:11
Jak długo mogę przechowywać grzybki?
qwertyu frywolnie
02528brak
Jak to jest z utlenianiem sie psylocyny?
Morelia
1712084jury:
2017.08.18
12:17:08
Problemik - Suszone grzyby "namokły"
American Retro Blend frywolnie
43001wqweqeq
frywolnie:
2014.03.19
18:32:01
Zabójcze pleśnie
grzybek_siekiera
34041Pearl Jam
frywolnie:
2014.11.23
12:19:01
Wracajäc do psylocyba strain-z i jego mocy
grzybek_siekiera
01135brak
Psylocyb strain-z-wilgotnosc-klimat
grzybek_siekiera
22684grzybek_siek
iera:
2013.07.14
02:57:14
Pytanie odnośnie suszenia
patryk0806 frywolnie
74205SpaceInvader
frywolnie:
2014.03.20
22:02:40
Grzybki w zalewie.
Gabrys
11562Agnus
frywolnie:
2013.04.08
20:51:16
<<<   <<  1 2 3 4 5 6  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  »Konserwacja« ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
104
odsłon:
366084

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024