Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  »Archiwum« ‹Inne›  nowy wątektematów:
1592
odsłon:
1664234

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
wiekowy odcisk - rehydratacja
H. frywolnie
92196H.
frywolnie:
2015.03.04
11:37:11
Czas uprawy
zefon
377809zefon:
2015.02.25
21:54:49
Pierwszy raz żyto - potrzeba ocena bardziej doświadoczonych
Krenzo frywolnie
31243nn3x:
2015.01.18
12:38:55
Płynna kultura - przygotowanie ekstraktu słodowego, kilka pytań
pride
6914838pride:
2015.08.03
09:47:01
P. Bohemica - nowa uprawa z grzybni z lasu.
Psynonim
0775brak
Uprawa Pensacoli
narcoser
92378narcoser:
2015.02.13
01:05:54
Szybkowar - parametry....
koza frywolnie
41447koza
frywolnie:
2015.01.15
23:15:12
Azury outdoor pierwszy raz- Kilka pytań.
Psynonim
6918895Marcus:
2016.10.23
20:23:43
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


Temat: Azury outdoor pierwszy raz- Kilka pytań.
wysłano: 2015.01.13 20:35:57
Siemanko wszyscy,

Mam kilka pytań co do uprawy P.Azurecsens ze strzykawki.

1. Na stronie w recenzjach produktu jest jeden komentarz (i tylko jeden) że się pojawiła pleśń dwukrotnie, czy ma ktoś doświadczenie ze strzykawkami z tego sklepu, albo czy jest jakaś metoda na uniknięcie albo zminimalizowanie ewentualnego zakażenia?

2. Czy tę strzykawkę w kolorowym pudełeczku powinienem trzymać w lodówce?

3. Który miesiąc jest najlepszy żeby wyjść z nimi na zewnątrz, i żeby wyrosły jeszcze w tym roku, ale żeby nie za wcześnie co by robactwo wszystkiego nie wszamało?

4. Co polecacie jako substrat, lepsze wióry z ryżem, czy samo żyto, czy wióry z żytem?

5. A co do wiórów to mam cały worek bukowych z allegro.pl takich do wędzenia. Problem z nimi jest taki że one już na starcie śmierdzą jak wędzone. Myślicie że sprzedawcy tego towaru dodają coś do nich żeby potem lepiej kiełbachy smakowały? Dodam że nie przeszkadza to grzybni P. Bohemica przyniesionej na ściółce z lasu i się rozrasta na spokojnie w kartonie ( to mój poboczny projekt przenoszenia grzybów z lasu na działkę, który opiszę w przyszłości jeśli się powiedzie) ale czy myślicie że zarodnikom może być trudniej?

6. Na ile słoików wystarczy mi taka strzykawka 10ml?
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.17 08:13:24
Brak odpowiedzi na powyższe pytania odebrałem jako sugestię że można to wszystko znaleźć w necie, co tez uczyniłem i już wiem więcej, ale na to nie mogę.

Moge już dziś mieć szybkowar ale taki w którym wielokrotnie gotowano normalne jedzenie, czy to ma duży wpływ na możliwość zakażenia? A jeśli tak to czy znacie jakąś metodę na wysterylizowanie szybkowaru

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ, SPRAWA JEST DOŚĆ PILNA BO MUSZĘ PO NIEGO JECHAĆ DOŚĆ DALEKO ALE NIE WIEM CZY MI SIĘ W OGÓLE OPŁACA.

odpowiedzodpowiedz tu
Hi frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.17 12:24:19
Szybkowar dobry .
byle nie przeciekał .
Czy jesteś tego pewien, że dasz rade uprawiać Azury? .
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.17 13:15:11
Nie no wcale nie jestem, ale nie przestanę próbować dopóki nie będę maił grządki w pobliskim lesie . Dzięki za odpowiedź.
odpowiedzodpowiedz tu
Sqrviel
młodszy psylocyb

postów: 98

zarejestrowano: 2011.12.23


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.17 18:06:13
Szukaj w necie.

Wydaje mi się:
1. Produkty z tego sklepu są OK. Drogo i małe porcje, ale dobrej jakosci - Twoja w tym głowa aby w przyszlosci miec printy za free
2. Nie musisz trzymac w lodowce, ale nie przechowuj dluzej niz parę tygodni.
3. Na wiosne kolo kwiecien-maj. Teraz uszykuj jakies kolonie.
4. Azury rozna nz wiórach drzew lisciastych. Zaszczepic mozna na życie, ale potem na wióry.
5. Trudno mi powiedziec; powinny byc ok.
6. Jedna strzykawka na jeden słój. Zarodniki sie zgrupiaja w jedna splatana 'pajenczynke' (przynajmniej cubany tak maja)

Szybkowar po żarciu jest ok- przeciez o to chodzi aby zabil bakterie. Jesli jest jakis stary czy wydziela zapachy to po prostu zagotuj go na dzień przed wlasciwa sterylizacja.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.17 18:44:34
Dzięki wielgachne. Już dużo doczytałem to tu to na innych stronkach i jest lepiej z wiedzą. Parę pytań mam jeszcze.

1. Gdzie można kupić Tyvek nie na kilometry tylko kawałek?
2. Gdzie dostać takie ustrojstwo do szybkowaru okrągłe kraciaste pod słoiki bo nigdzie trafić nie mogę.
3. A jeśli zrobię 4 małe słoiki (albo 3) to nie można podzielić tego trochę? Albo na dwa? Ta strzykawka wydaje się konkretna.
4. Jeśli chciałbym agar zaszczepić najpierw taką strzykawką to na ile szalek by mi wystarczyło? I czy da się?


odpowiedzodpowiedz tu
Sqrviel
młodszy psylocyb

postów: 98

zarejestrowano: 2011.12.23


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.17 19:43:18
1. Sraj na tyvek. Dziurka w nakretce wata/wacik i tasma klejaca zwykła czy szeroka na górę. Nie ma doskonałych sposobów na wentylacje; najlepiej Przy zaawansowanej rozwiniętej grzybni "przewietrzyć słoja" raz na tydzien. Jesli Ci zalezy na tyveku to kombinezony malarskie za 14zl sa.
2. Wkładka do szybkowara. W sklepie z garami lub na alledrogo.
3. Spubuj i podziel sie wynikiem eksperymentu
4. Sraj na agar. Szalki są fajne do oglądania ale mało praktyczne. Lepiej kolonizować od razu cały słój
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.17 21:18:39
Niestety nie zabiorę głosu aby Ci coś doradzić i pomóc ale piszę aby Cię zachęcić do jakiejś mini fotorelacji i konsekwentne rozwijanie wątku. Pozdrawiam, obserwuję, kibicuję
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
Tyx
młodszy psylocyb

postów: 105

zarejestrowano: 2014.05.21


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.17 21:34:37
@Psynonim.
2. Zamiast podstawki zloz szmatke do przecierania garów na pół i połóż to na dno szybkowaru. Sprawdzilem to osobiscie wiele razy, kiedy gotowałem weki, szklanki z wermem i słoje z żytem.

6. i tak, jak powiedzial Squrwiel. Koniecznie jedna strzykawka na słój.

Odezwij sie, jak juz bedziesz mial printy albo przynajmniej wrzuc zdjecia, jak bedziesz mogl. Jestem bardzo ciekaw, jak Ci to pójdzie
Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.18 06:01:12
Też jestem mega ciekaw jak mi to pojdzie dlatego próbuję dopiąć wszystko na tip top. Żyto się moczy, o 9 otwierają Obi i jade po tyvek. Fotorelacja będze ale jak narazie nie ma z czego. Ostatecznie kupiliśmy z żoną nowy szybkowar ODELO Prestige ( prestiżowy jest ). Jeśli trafię gdzieś z rana jeszcze Verm to zrobie jeden słoik z ciachem BRF i jeden z żytem. A jaka gramatura wermu najlepsza? Bo jak może być 1-2mm to już mam.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.18 11:36:00
Dalsze pytania.

mam membranę i wermikulit.

Jaka wielkość wermu jest optymalna do BRF cake oraz która strona membrany ma iść o środka a która na zewnątrz słoika (OK ta membrana?). Czy mam przemielić ten werm delikatnie w blenderze?

Testuje szybkowat także i nie wiem jaki ustawić ogień jak już się wszystko zassa. Już się zassało właśnie, zaworek bezpieczeństwa wyskoczył i a zawór nastawszy sobie spokojnie paruje. tak jest dobrze?

Ostatnie to czy jak użyje młynka w którym normalnie mielę kawę do zrobienia mąki i i bardzo dokładnie go wyczyszczę to jak zostaną jakieś drobinki kawy to może to wpłynąć jakoś niekorzystnie na ph ciacha?

Jeśli ktoś zna odpowiedzi to bardzo proszę jak najszybciej o pomoc.

Pozdro.

edit: zrobiłem tak że namoczyłem żyto przez noc i z 250g zrobiło się 385. Ile wody teraz dodać do każdego słoika jak podzielę to na dwa słoiki?
odpowiedzodpowiedz tu
Tyx
młodszy psylocyb

postów: 105

zarejestrowano: 2014.05.21


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.18 16:46:39
Wielkosc wermu? Kazda.Chodz ja sie upieram, ze jak masz dobre geny to ciastko zrobione z wermu 2-4mm przerosnie Ci w 20 dni.Ja tak mialem i moge to osobiscie poswiadczyc. Ale ogolnie kazdy werm sie nada. Po prostu troche wolniej bedzie kolonizowany przez grzybnie.

Membrana? Nie wiem, ktora strona ma isc. Wiem, ze koles z poradnika z tego forum zalecal dwie warstwy. Wiec logicznie myslac to chyba nie ma znaczenia, ktora strona.

Ogien? Tak naprawde nie ma znaczenia. Wazne jest cisnienie i ta godzina liczona od pierwszego gwizdka, przez ktora bedziesz sterylizowal sloiki.

Mlynek? Odpowiedz brzmi: Nie. Nie bedzie mialo znaczenia. Osobiscie sprawdzilem i nie mialem problemow.

ps. Jesli chcesz miec dobre, wilgotne, ale nie mokre zyto to po namoczeniu nie dodawaj juz wody do sloikow. Ja robie tak. Zalewam zyto wrzatkiem i pozostawiam pod przykryciem naz noc tj. zyto moczy sie przez 12 godzin. Rano odlewam wode z miski a zyto rozkladam na recznikach kuchennych. Jedni mowia, ze juz po 30-40 min jest gotowe i mozna je pakowac do sloikow. Ja swoje susze zyto przez 2-3 godziny na recznikach i dopiero potem jak przesypuje mi sie przez rece to ładuje to do sloikow. Potem luzno nakladam zakretke, ale tak, zeby nie spadla. Na to 2-3 warstwy folii aluminiowej. Na dno szybkowaru klade szmate zlozona na pol i na nia klade 2 sloiki.Miedzy samymi sloikami a soikami a sciankami szybkowaru na wszelki wypadek klade kolejna szmatke. Oczywiscie w szybkowarze jest juz nalana woda. Zamykam szybkowar i stawiam na ogien mniej wiecej taki, jak gotujesz zupe. Nie za duzy. Nie za maly. Godzine licze od momenty, jak uslysze pierwszy syk wydobywajacy sie z szybkowaru.
Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.18 17:01:42
Zrobiłem bardzo podobnie tyle ze ugotowałem uprzednio przez noc namoczone żyto przez 10 min, znalazłem tak gdzieś na filmiku. zrobiłem także jeden słoik z mąką ryżowa i i wermem. W sumie gotują się trzy słoiki. te trzy słoiki dostaną 10 ml strzykawkę po 2,5 ml każdy to mi jeszcze zostanie na malutki słoik. Dałem jedna warstwę membrany niestety. Mam w domu od dawna pistolet na gorący klej i nim zakleję dziury po zastrzykach. Dziwna sprawa że strzykawka nie ma ostrza, tak ma być? Mam taki plan że żeby nie porwać tej membrany to najpierw zrobię dziurkę wypaloną igłą a potem zaszczepię. na tym filmiku kolo opowiadał też żeby zostawić słoiki do ostygnięcia w szybkowarze na dobę. Co myślicie o tym? Jeszcze 15 min i wyłączam więc jakby ktoś szybko poradził jak ostudzić słoiki to będę wdzięczny.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.19 12:23:53
No to next log.

Słoiki zaszczepione. Wiem że tu prawie każdy mam dużo większe doświdaczenie niż ja ale będę się starał mimo to dokumentować moją metodę na wypadek gdyby wszystko się powiodło i w przyszłości ktoś będzie mógł się posiłkować moim tematem jeśli zechce. Po przejchaniu netu w każdą stronę wybrałem metodę z membraną (nie tyvek niestety) słoik na którym testowałem przebijanie membrany i czy mi ta tępa igła będzie pasować wygląda tak:

Więc tak generalnie wyglądają dwa słoiki z żytem.

Do przekłucia membrany zbudowałem sobie taką oto dzidę żeby wygodniej było igłę trzymać i nią manipulować. robiłem nią dziurkę i zostawiałem ją wbitą puki nie miałem gotowej sterylnej strzykawy (30sek).

Słoik BRF wygłąda tak. Środek to wentylacja a po bokach 4 dziurki które tą samą metodą zaszczepiłem tylę że oczywście po bokach słoika.

Na koniec moja szuflada. Jeśli macie jakieś sugestie co do usprawnienia szuflady to poproszę. Jurto mam zamiar w pracy sobie zrobic pudełko dedykowane do tej szyflady (taką mam fajną prace że mogę ). Mam też taki plan żeby na noc wkładać im termofor bo mamy kotkę która jeśli ma zamknięte drzwi na taras to jobla dostaje i są w nocy otwarte ale temperatura spada znacząco w mieszkaniu. Śpi się elegancko ale może być im za zimno? Jak uważacie??

odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.25 18:55:07
Ruszyły

wczoraj nie było znaku życia, a dziś pojawiły się pierwsze pluszaki

Ciacho:

Żyto:

Kiedy powinienem przemieszać żyto? Rozumiem że ciacha nie ruszam tak?
Drwa się moczą już tydzień, chcę żeby były extra mokre na za 3 tygodnie.
Trzymajcie wszyscy kciuki bo jak się uda to na jesień odciski ruszą w Polskę i zrobimy tu sobie mały Oregon (ktoś tam kiedyś obiecał Irlandię i na szczęście się nie udało, ale Oregon to już chyba lepsza opcja).

odpowiedzodpowiedz tu
Tyx
młodszy psylocyb

postów: 105

zarejestrowano: 2014.05.21


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.25 19:51:10
Czy oby napewno? Co to jest na tym pierwszym zdjeciu? Czy to czasem nie zakazenie?
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.25 19:57:21
Jeśli masz na myśli to czarne to jest to płyn ze strzykawki. Ja się na strzykawkach nie znam, taką czarną ciecz dostałem ze sklepu. Jak ją wstrzyknąłem to była taka dość oleista i tak została na ściankach słoika a teraz to właśnie z tych kropel zaczyna się rozrost grzybni. Bardzo proszę o poradę kiedy mam przemieszać ziarna?
odpowiedzodpowiedz tu
Sqrviel
młodszy psylocyb

postów: 98

zarejestrowano: 2011.12.23


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.25 20:03:39
mnie to tez wyglada na zakazenie
ale kibicuje
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.25 20:33:51
No to dla rozwiana wszelkich zdjęcie strzykawki. Jak już pisałem ja się nie znam bo to moja pierwsza zamówiona tego typy rzecz w życiu do tej pory tylko zbierałem. Miał ktoś kiedy taki czarny płyn?

odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.25 20:53:36
Zobaczcie co wymyślili w Austrii . Chyba tez zamówię na wszelki wypadek.

https://gluckspilze.com/Azurescens-Astoria-Ossip-Mycorestorationbox

https://gluckspilze.com/Cyanescens-Ballard-Mycorestorationbox

odpowiedzodpowiedz tu
Tyx
młodszy psylocyb

postów: 105

zarejestrowano: 2014.05.21


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.25 21:19:40
Narazie ze zdjecia wynika, ze grzybnia lekko Ci dziabnela ziarna no wiec musisz poczekac az pojawi sie jej troche wiecej. Mysle, ze sam sie zorientujesz kiedy. Ogolnie musi troche jeszcze przerosnac. Daj je czas.
odpowiedzodpowiedz tu
Adek
prapsylocyb

postów: 533

zarejestrowano: 2011.02.04


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.25 21:42:40
Niestety zakażenie 100%. Grzybnia powinna być śnieżnobiała i nie ma odstępstw od tego. Miałem identycznie z azurkami, tylko posiadałem odcisk z FSRE. Wszystkie zaszczepione słoiki szarzały tak samo jak u Ciebie i nic z tego nie wyszło.
Pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
liteonit
psylorodek

postów: 37

zarejestrowano: 2003.01.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.26 01:31:10
Czy przesyłka przechodziła przez urząd celny?
Możliwe, że tam została skażona strzykawka.
odpowiedzodpowiedz tu
Adek
prapsylocyb

postów: 533

zarejestrowano: 2011.02.04


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.26 12:12:48
Teraz dopiero zwróciłem uwagę na foto strzykawki. Nie mam pojęcia co to, ale na zawiesinę z zarodnikami nie wygląda.
Pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
HI frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.26 14:16:52
Kolor roztworu jest ok. Ja też kiedyś dostałem strzykawkę z czarnym roztworem i do tego z niebieską igłą. Więc jest wszystko oki. Wina leży po stronie użytkownika lub producenta. Poza tym odprawy celnej taka przesyłka nie przechodzi(nie ma granic), owszem zdarzają się kontrole ale tylko wyłącznie gdy piesek zaszczeka przy danym stosie przesyłek.
odpowiedzodpowiedz tu
gosc
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.26 14:58:07
czyli jeszcze dobrze nie zaczles a juz ziebales. No i by bylo na tyle.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.26 18:39:13
Dobra kończę temat. Chciałem dobrze ale nawet tu musi być trolling jakiś. Ja za duży już jestem żeby się denerwować jakimiś młodocianymi pacanami.

Adek:
1) Szacun za dożo grzybków, cokolwiek to zanczy w tych stronach, ale jak możesz powiedzieć w oparciu o dwa bardzo słabej jakości zdjęciach że to jest na 100% zakażenie? Ktoś młodszy i mniej doświadczony mógłby się przejąć i wywalić całkiem dobry słoik. Ja nie przeczę że słoik może się okazać do wyrzucenia, ale to na tych zdjęciach nie jest zakażenie na bank.
2) Jak strzykawka ze sklepu z dość dobrą renomą może nie wyglądać na zawiesinę z zarodnikami?

gosc:
zjebała to twoja stara i popatrz co wyszło. No i to by było na tyle.
odpowiedzodpowiedz tu
Adek
prapsylocyb

postów: 533

zarejestrowano: 2011.02.04


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.26 19:01:41
Ciastko to 100% zakażenie. I zamieszczone przez Ciebie zdjęcie jest wystarczające aby to stwierdzić. Skoro uważasz, że jest za słabej jakości i nic z niego nie można wywnioskować to po co w ogóle je zamieszczasz?
Ale spoko, czekam na dalsze relacje i chętnie zobaczę co z tego wyrosło.
Pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.26 22:06:00
Naprawdę nie chcę się wbijać w jakieś pyskówki ale tak jak twoje Ego nie dawało Ci spokoju i zmieniłeś swój pierwotnie nawet miły post na bardziej wyniosły, tak samo moje mnie drąży bo chciałbym Ci coś wyjaśnić. Nie wiem czy zauważyłeś ale w moim poście ze zdjęciami nie pytałem co kto uważa bo nie jestem aż taki tępy i potrafię rozróżnić grzybnie od pleśni, zdjęcia wrzuciłem bo chciałem żeby była taka duża fotorelacja (jak napisałem na samym wstępie), a nie żeby je ktoś oceniał. A tu się posypała fala dobrych życzeń. Pamiętam czytając to forum wielokrotnie widziałem jak starzy wyjadacze odsyłają ludzi do czytania poprzednich postów, a ja poprzednio już pisałem że zastrzyk jest czarny. A ty Adku piszesz ze to na 100% to a to nie wygląda tak. Mój drogi każdy z nas nie widział jeszcze wszystkiego, uczymy się codziennie i wiedzy i bycia milszymi dla siebie może, a może nie. Proponuję odrobinę dystansu do siebie i swoich ocen. Żyjemy w czasach gdzie różnego rodzaju paradygmaty są obalane codziennie, a ty się dalej upierasz że to na 100% zakażenie? O zgrozo.
Jak by nie było to kończę moja relację z uprawy. Wstawię zdjęcia na jesień jak się uda, a jak nie to napisze gdzie poszło nie tak.

PS.

Zakażenie zwiększyło rozmiary dwukrotnie, i jest pięknie śnieżno białe i włukniste.

Pozdrawiam.
odpowiedzodpowiedz tu
Hi frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.26 22:22:44
@Psynonim Nie przejmuj się tak. Ja już się Ciebie zapytałem w pierwszym poście czy jesteś pewien że dasz radę uprawiać tę odmianę.
Tutaj jest potrzebna naturalna ewolucja, ja zaczynałem od gotowych growkit`ów właśnie z tego sklepu, po roku zrobiłem swoje pierwsze udane strzykawki które mają 100% skuteczności. Zacząłem nimi zaszczepiać ciacha ryżowe i siano-ryżowo-kupowe. A teraz po 3 latach i po udanych uprawach w shotgunie zabieram się tak jak Ty za Azury, jako że wszędzie piszą że jest to "Najwyższy stopień wtajemniczenia" hehe .
Rzuciłeś się na głęboką wodę i Cię podtopiło. Ale żebyś się nie zrażał do naszego elitarnego grona grzybo-maniaków to zaoferuje Ci pomoc i rzucę koło ratunkowe w postaci jednej strzykawki "Odmiany Z", jest to agresywna odmiana i świetnie sobie radzi na ciachach i życie. Wystarczy że wyciągniesz rękę.

Na pierwszym zdjęciu na bank jest pleśń. Na drugim zdjęciu jest grzybnia.
odpowiedzodpowiedz tu
Adek
prapsylocyb

postów: 533

zarejestrowano: 2011.02.04


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.26 22:27:41
Gościu, z tego co rozumiem to Twoja pierwsza uprawa, stwierdziłem, że to zakażenie jako trzecia osoba, ale Tobie to i tak nie daje do myślenia bo
cytat: Psynonimnie jestem aż taki tępy i potrafię rozróżnić grzybnie od pleśni


cytat: PsynonimZakażenie zwiększyło rozmiary dwukrotnie, i jest pięknie śnieżno białe i włukniste.

Nie zdziw się jak za 72h będziesz miał cały słoik "skolonizowany". Bo sądząc po tempie rozrostu jeszcze bardziej utwierdzasz w przekonaniu, że to syf.
cytat: PsynonimMój drogi każdy z nas nie widział jeszcze wszystkiego

Wszystkiego może nie, ale słoik z GRZYBNIĄ akurat widziałem, i tak nie wygląda.
cytat: PsynonimŻyjemy w czasach gdzie różnego rodzaju paradygmaty są obalane codziennie

Ale to tak jakbyś chciał obalić fakt, że niebo jest niebieskie.

I to, że ktoś Cię sprowadzi na ziemię nie znaczy, że od razu jest niemiły. Posta edytowałem bo z początku chciałem Cię olać, jako że brzmisz jak ktoś kto pozjadał wszelkie rozumy, a z takimi nie ma co rozmawiać. No ale szkoda Twojej pracy po prostu.

PS. W tych "renomowanych" sklepach już nie takie cuda się zdarzały.

PPS.
cytat: Tyx6. i tak, jak powiedzial Squrwiel. Koniecznie jedna strzykawka na słój.

KONIECZNIE? Gdzie takie coś wyczytaliście? Dobrze, że autor wątku w tej sprawie pomyślał i nie posłuchał dezinformatorów. Tłustą od zarodników strzykawką (10ml) można zaszczepić z powodzeniem do 20 słoików, wstrzykując w każdy po 0,5ml. A jakby się uprzeć to nawet i więcej... Współczuję niepotrzebnie zmarnowanego czasu i spore'ów... Skąd Wy bierzecie te teorie? Nawet w najbardziej podstawowym ze wszystkich podstawowych poradników (pf tek) jest napisane:
cytat: PF TekNa każdy słoik użyj około 1 centymetra sześciennego płynu zarodniowego. Umożliwi to zaszczepienie 10 słoików jedną strzykawką (10 cm³.


Pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
gosc
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.01.27 19:27:14
psynonim. Zjebal to cie pies na poczekaniu dziecko. Przychodzisz tu. Co piec minut oczekujesz doradzania. Jestes niecierpliwy. Zajmuejsz uwage i nawet tak prosta sprawe, jak zaszczepianie potrafisz spierdolic. Nie gol sie bo sie zatniesz wrazliwy dziecioku
odpowiedzodpowiedz tu
Pnim
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.02.04 06:18:09
Chciałem na koniec zaprezentować postęp w rozwoju mojego zjebanego zakazenia.

odpowiedzodpowiedz tu
Adek
prapsylocyb

postów: 533

zarejestrowano: 2011.02.04


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.02.04 22:32:40
No i proszę, jednak się myliłem. A byłem gotów dać sobie rękę uciąć, bez kitu.
Zwracam honor w takim razie i powodzenia.
Pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
NextStep
nowy użytkownik

postów: 10

zarejestrowano: 2015.01.28




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.02.04 23:14:57
PSYNONIM: Powodzenia życzę i obyś wyhodował ciężki zbiór

NextStep
Strzykawki_z_zarodnikami: nozdgoe@safe-mail.net
odpowiedzodpowiedz tu
z frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.02.09 18:45:04
No prosze,tez bym obstawial na 100%syf patrząc na te foty z góry
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.02.13 19:42:28
Takie 24 dniowe ciacho poszło do boksa plastikowego z moczonym 2 tygodnie drewnem bukowym 1:6 (do wędzenia allegro, 3 rozmiary). To było 3 dni temu i już w boksie zaczyna się na nowo życie. Foty boxa wstawię jak już nie będzie wątpliwości że nie ma syfu.

A tu eksperymentalne ciacho wiury-żyto-ryż w stosunku 3-1-0.5. Wiury moczone 48h, żyto z ryżem 14h, potem gotowane wszystko razem 14min, i szybkowar 100min. Pokrywka z dużą dziurą i membrana dachowa, zakrętka luźno.

odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.02.18 10:11:55
zycie w boksie

ciacho z wiurami po tygodniu

odpowiedzodpowiedz tu
nn3x
prapsylocyb

postów: 267

zarejestrowano: 2013.12.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.02.22 02:27:49
Oj Adek, juz widze jak po tym temacie przyjdzie nowa fala na forum. Beda trzymac sloiki z zakazeniami az im calego pokoju nie zasmrodza No bo starzy grzybiarze tez moga sie mylic
odpowiedzodpowiedz tu
Adek
prapsylocyb

postów: 533

zarejestrowano: 2011.02.04


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.02.24 00:15:15
Naprawdę, niezła ciekawostka z tą strzykawą.
Pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.02.28 13:28:01
Tak wygląda pierwsza tacka. Jutro idzie na świeże drewno bo tak jakby się zatrzymała. Mam nadzieję że podoła.

Pod spodem jest jeszcze lepiej.

Niestety dwa słoiki takie jak z ostatniego zdjęcia mega szybko skolonizowały i chyba je za długo przytrzymałem i pojawiła się pleśń, bardzo niewiele tylko takie futerko nieznaczne na samej górze. Odciąłem połowę każdego ciacha i to co wyglądało na dobre zmieszałem z wiórami, jedno w kartonie a drugie w plastiku i jako plantacja eksperymantalna mieszkają sobie w garażu, z dala od tych udanych (chyba) w domu.

A tak sobie radzi samo żyto, na grubych wiórach.

Już się trochę gubię bo ta grzybnia jest taka jakby futerkowata cała. Myślicie że tam gdzie ona strzela w górę tym swoim futerkiem powinienem ja dokarmiać świeżymi wiórami żeby miała sie cxzego złapać i dalej rozrastać? Nie wiem tęż czy powinienem ją nawilżać z rozpylacza? Ma ktoś doświadczenie w takim temacie?

Sorry za jakość ale mam tylko telefon bez żadnych bajerów.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.02.28 15:29:56
Rozgryzłem czemu roztwór w strzykawce jest czarny.

Please note: The solution in this spore syringe is black. A little carbon has been added to protect the spores from bacteria.


odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.04.01 08:42:57
taka sprawa mi urosła

odpowiedzodpowiedz tu
Negroes
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.04.06 16:56:10
Czyli, że zawiesina pyłu węglowego chroni spory przed zakażeniami bakteryjnymi? Ciekawe co to za węgiel dodają...
odpowiedzodpowiedz tu
Cokee
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.04.06 21:18:39
Ta czarna strzykawka - jakiś czas temu bym się zdziwił. Miałem starego wielkiego printa i stwierdziłem, że wrzucę go całego. Na naczyniu z którego ściągałem pukawką został osad. Tak jakby się część zarodników po prostu przykleiła. Po wciągnięciu zawartości strzykawka była mętno czarna. Odpowiedź? Duuużo zarodników w strzykawce. W Twoim przypadku musiało to być jeszcze więcej.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.05.15 14:22:06
hejka,
sybki update.
Tak sie maja sprawy aktualnie w jednej z doniczek ktore trzymam na zewnatrz.
Byle do jesieni

odpowiedzodpowiedz tu
pesa
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.05.23 12:49:33
Fajnie. Też w tym roku idę outdorowo Życzę powodzenia i Ty możesz życzyć powodzenia mi. Ten wątek trochę mi pomoże na pewno.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.05.25 07:50:18
Życze powodzenia jak naj bardziej i dzieki za dobre slowo. Mysle ze to moj ostatni wpis do ewentualnych zbiorow. Jestem w trakcie zamawiania P. ovoideocystidiata wiec zaczne pewnie nowy watek.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.06.05 20:29:01
Obiecuję ze to ostatni wpis do jesieni w tym wątku ale muszę to pokazać ewentualnym zainteresowanym.

Tak wygląda moja doniczka na ogrodku a jest dopiero czerwiec. Z obawy przed tym że się zeschnie za bardzo przykryłem wszystko sciułką z lasu jakies 2cm. Wydaje mi sie ze one w naturze tez wysychaj z wierzchu trochę ale ze to moj pierwszy raz i totalnie nie mam doświadczenia wolę je trzymać choć trochę wilgotne.

odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.09.05 13:41:37
Szybka relacja z aktualnego stanu zabawy. Bardzo mnie raduje gwałtowna zmiana pogody. Tylko jedna z szesciu grzadek umarła. Miejsce wydawało się idealne ale lat zrobił się nad nim parasol z młodych klonów i po jednym cieplym deszczu normalnie się ugotowało wszystko w ziemi . Jest to przestroga że dobra wymiana powietrza jest potrzebna przez cały czas. Poniżej zdjęcia tego co się dzieje w lesie i w doniczkach.

2 tygodnie w największe upały byłem na wakacjach i jak wróciłem w doniczkach była totalna susza. Przysypałem je patykami z lasu moczonymi 24h w kranówce i nakrylem mokrym kartonem i po 2 tygodniach jest cos takiego.

Tutaj natomiast atak grzygni na kłodę która przykryłem jedna z grzadek. Badyl jest gróbości przedramienia.

Na koniec zbliżenie na akcję w doniczce.

Wczoraj zrobiłem okrywę w doniczkach ze ściółki z lasu a na wierzch suche bukiwe liście. Teraz już tylko czekam.

Pozdrawiam.
yo frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.11.06 13:33:57
Hej,
Co tam słychać? Proismy o postawienie kropki nad i
odpowiedzodpowiedz tu
oo frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.09.10 23:50:51
węgiel aktywny zapewno w tej strzykawce,

Straszne mielsiśmy susze.. ciekawe co z tego wyjdzie
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2015.11.08 09:34:56
Niestety w tym roku nie będzie zbiorów . Ale nie martwię się z tego powodu gdyż po konsultacjach z kilkoma czlonkami tego forum oraz różnych innych z międznarodowych dowiedziałem się że to nie jest taki żadki przypadek. Więc czekam sobie cierpliwie a w tak zwanym międzczasie zabrałem się za hodowlę ovoidów. Dziś jadę do lasu to może zrobię zdjęcia jak to tam teraz wyglada.
odpowiedzodpowiedz tu
fabryka
psylorodek

postów: 50

zarejestrowano: 2015.11.02


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.05.01 14:09:33
@Psynonim przejrzałem twój wątek . Próbowałeś zaszczepić samo drewno ?
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.05.01 14:49:55
Nie bo nikt tak nie robi . Ale robię mix żyta i aspen bedding albo drobnych wiórów bukowych z zoologicznego 3-2 objętościowo nie wagowo. Fajnie klonizuje nawet jak się żyto rozgotuje.
odpowiedzodpowiedz tu
Mojerto
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.04.30




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.05.01 18:29:57
Psynonim, a nie znalazłoby się u Ciebie trochę starego substratu z tą grzybnią albo choćby jakiś zainfekowany nią patyczek? Bo nigdzie indziej nie mogę znaleźć Azurów, a też jestem chętny na outdoora.
odpowiedzodpowiedz tu
Kurwik
starszy psylocyb

postów: 170

zarejestrowano: 2008.09.02


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.05.01 18:34:44
Też jestem chętny na patyka, mogę wymienić na odcisk B+.

kraken2332@wp.pl
Nic nie trwa.
odpowiedzodpowiedz tu
Psy na nim
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.05.01 18:45:00
Napiszcie oboje adresy do wysyłki na psynonim@riseup.net.
odpowiedzodpowiedz tu
Kurwik
starszy psylocyb

postów: 170

zarejestrowano: 2008.09.02


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.05.02 08:24:52
Ok ale napisz to ze swojego konta, bo mam paranoje
Nic nie trwa.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.05.02 09:19:32
To odbierz maila paranoiku
odpowiedzodpowiedz tu
fabryka
psylorodek

postów: 50

zarejestrowano: 2015.11.02


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.05.09 18:13:43
krótkie pytania :
1. Gdy urodziłeś grzybnie ze słojów , to gdzie powędrowały ? Na tacki , - jesli TAK , to jak duże one byly ? , Jakie proporcje kolonizowanego substratu do świeżej okrywy ?
2. Ile litrowe słoje wykorzystałeś ?
3. Substrat sięgał po same nakrętki , czy zostawiłeś luz , jeśli TAK , to ile cm ?
4. Myślisz , że zarodniki dadzą radę skolonizować same wióry ?
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.05.09 19:27:09
do takich tacek z ikei. plastikowych. wszystko jest na zdjeciach. potem jak podrosly to na kanapkie do lasu.

0,5

3-5 cm zeby mozna bylo mieszac i klasyczny ciachostan w przypadku ryzu z werem na wierchu.

tak ale zajmie ci to wieki i szanse masz slabe. mi grzybnia z midu na wiurach nie urosla wiej jak se chesz.
odpowiedzodpowiedz tu
fabryka
psylorodek

postów: 50

zarejestrowano: 2015.11.02


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.05.10 07:14:42
Ile razy mieszałeś, i po jakim czasie ? Mieszałeś za pomocą jakiegoś narzędzia typu łyżka , czy po prostu wstrząsając słojem ?
odpowiedzodpowiedz tu
psynanim
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.05.10 14:46:41
Normalnie słoikiem o udo aż się ziarenka nie rozpadły. Nie pamiętam ile razy ale wiem jak zalecaja i teraz mieszam tak po 10-15 i potem 50-60% kolonizacji. Teraz też robię najczęsciej takie ciachopodobne twory z żyta i wiórów. Grzybnia jest szybciej na drewnie ale ma jedzonko z żyta.
odpowiedzodpowiedz tu
mishi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.06.09 14:01:25
Hej,

Jak tam sytuacja? - obserwuje ten watek od roku i bardzo ładnie to wygląda - gratuluje przede wszystkim cierpliwości która jak czytałem jest wymagana przy Karmelkach
Zbieram się też do nich, możne pod koniec sierpnia albo września (oby pojawily sie slad na FSRE kierujac się głownie Twoim wątkiem.
W każdym razie; Powodzenia
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.06.09 15:07:44
Hej,

grzybnię z doniczekrozdałem a resztę wpierdzielił jakiś pomarańczowy syf. Chyba coć co się nazywa dogs vomit, taki grzyb, to w doniczkach. W lesie jest ok. Dodatkowo zasiałem w lesie jeszcze 3 gatunki. P. allenii, P. subaeruginosa oraz P. ovoideocystidiata. Ovoidy posiałem w tamtym roku ale za mało dałem substratu i jeszcze nie urosły tej wiosny. Jeśli chcesz siać na jesień (co daje największe szanse na zbiory w przyszłym roku) to zamawiaj Psilocybe cyanescens w strzykawce z azarius.net i to już. Ja już połowe printów które dostałem z międzynarodowej wymiany za moje P. serbica rozdałem wiec Ci nie pomogę. Mam alleni i subsy na miodzie ale nie wiem czy są ok. Teraz mam sesje i nie mam czasu nawet zaszczepić testowych słoików. Może mi się uda w tym tygodniu. Napisz do mnie na maila (ale jest taka zabawa że musisz go znaleźć na tym forum) to jak będzie wszystko ok to ci wyślę jeden zastrzyk z grzybnią.

tak miesiąc temu azury szamały korę.

Pozdro
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.10.23 11:01:13
Po prawie 2 latach coś zaczyna rosnąć. Mr. V (chwała Ci za ogromną pomoc) straszył mnie już dawno że mi wszystko ślimaki zjedzą. Ja mu mówiłem że u mnie w lesie prawie nie ma ślimaków. Wychodzi na to że te kilka co były wszystkie przyszły się naćpać na moje grządki. Problem jest w tym ze ślimaki wprierdzielają te grzyby zanim się zdążą rozwinąć.



Po lewo P. azurescens z pierwszej grządki jaką zrobiłem wiosną 2015. Po prawo P. allenii z grządki którą zrobiłem w kwietniu tego roku. Azur jak widać został nadgryziony ale nie martwi mnie to bo najważniejsze jest to że za godzinę klonuję go na agar i będę miał na 100% owocującą odmianę (jak wszystko dobrze pójdze).

P. allenii jest super. Jak bym się bardziej przyłożył do doglądania i dokarmiania grzybni to by owocowały jak dzikie już w pierwszym roku. Wiem gdzie popełniłem błędy i w przyszłości powinno być lepiej.

Pozdrawiam.
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.10.23 15:27:21
Może by zastosować piwną pułapkę na ślimaki?

Czy jest jakaś szansa na otrzymanie zaszczepiacza? Grzybowa grządka i mi się marzy

OBE-Maniak #101

odpowiedzodpowiedz tu
V. frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.10.23 19:22:03
Czołem dzieciaczki.
Jeśli ktoś chętny na zarodniki P. Cyanescens, za kilka dni otworzę temat rozdawniczy.
A teraz ja się troche pochwalę

odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.10.23 20:23:43
Przepięknie! To po nocach mi się śni ...O didididid !

Piękna robota!

A właśnie wczoraj marzyły mi się zarodniczki. Może i na mnie spłynie szczęście.
OBE-Maniak #101

odpowiedz
P. cubensis transkei- pierwszy raz, tak ma być?
vulpes
499586zbieg z
okoliczności
frywolnie:
2015.02.18
12:42:23
rez + późna okrywa - namaczanie tacek?
blind_librarian
52309FilmArcher:
2017.11.14
15:25:47
FSRE - kwestia przesyłki
zxc frywolnie
72213Kazznodzieja
: 2014.12.19
19:21:12
Wyowocnikowanie semilancety
nikt00
31109Adek:
2014.12.19
11:26:37
Sklerocja mexicana - pomoc w uprawie
pride
93366pride:
2015.01.12
12:51:19
Cubensis Ecuador
tiruriru
215553triptastic:
2015.02.06
12:51:43
Orkisz zamiast żyta
Racjo frywolnie
1909Adek:
2014.12.11
16:50:32
Szybkie pytanie o wermikulit met. rez
gosc frywolnie
1889Adek:
2014.12.06
14:25:00
Szybkie pytanie o podsypywanie
tiruriru
1676triptastic:
2014.12.02
22:47:26
Małe zakażenie
tiruriru
134192tiruriru:
2014.11.30
12:30:12
Lepsza strzykawka z grzybni czy z zarodnikami z owocnika
Psychonauta
31810Psychonauta:
2014.11.15
20:09:11
Psilocybe cubensis Mazatapec-porady uprawy
Psychonauta
53720Adek:
2014.11.25
13:23:21
<<<   <<  10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  »Archiwum« ‹Inne›  nowy wątektematów:
1592
odsłon:
1664234

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024