Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  »Archiwum« ‹Inne›  nowy wątektematów:
1592
odsłon:
1664195

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
LYSICZKA I NIE TYLKO, PARE PYTAN :)
Lacosta frywolnie
1722Marcus:
2016.11.02
12:06:20
Rozpoczynam swoją przygodę
MysticCat
8514317MysticCat:
2019.07.06
07:22:44
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


Temat: Rozpoczynam swoją przygodę
wysłano: 2016.10.30 23:29:10
Witam,

Jak widać jestem nowy. Chcę spróbować swoich sił i coś wyhodować. Od dawna mam zamaiar sprobować grzybków a zaufam tylko wtedy gdy sam to wyhoduje.
Mam już cały potrzebny sprzęt brakuje tylko jakiegoś printa.

Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą, o pomoc w pozyskaniu odcisku. Może ktoś chce pomóc ?
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.10.31 09:20:55
FSRE.NL wyśle Ci printa za 2-5 euro. Procedura nie jest skaplikowana. Większość nowych tak zaczyna. Powodzenia
odpowiedzodpowiedz tu
arbuzpelenwod
ki frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.01 14:17:17
Ja na początek polecam Ci sprawdzony sklep z zarodnikami np w strzykawce. Będziesz miał pewność że materiał na wstępie jest pozbawiony syfa bo różnie to może być z odciskami z frse.
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.03 11:21:01
Właśnie ale jeśli chodzi o "sprawdzony sklep" to czy mógłbyś coś polecić ? Ja znalazłem taki: https://www.magic-mushrooms-shop.com/ ale nie mam pojecia na ile pewne są tam zakupy i czy przesyłka w ogóle do mnie dojdzie.
ds
odpowiedzodpowiedz tu
ALF frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.03 11:39:15
azarius jest sprawdzony dwoktotnie. Jeszcze z jakiegos zamawialem kore na dmt i ekstrakt z ruty syryjskiej. wszystko doszlo i jest wyprobowane. po robo napisze jaki to sklep.
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.03 13:17:22
Dzięki za odpowiedzi A co myślicie o grow kit ? Tak teraz to przemyślałem i doszedłem do wniosku że w moim przypadku, gdy zależy mi na wychodowaniu grzybków dla 3-4 osób to nie opłaca się bawić w robienie wszystkiego od zera lecz po prostu kupić już gotowy zestaw. Jakie są Wasze doświadczenia ? Co mi radzicie ?
ds
odpowiedzodpowiedz tu
halik
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.03 13:51:16
Zestawy są raczej dość drogie tak sobie myślę, a przecież napisałeś w pierwszym poście, że masz cały sprzęt. Uzbieranie i cena sprzętu nie jest chyba żadnym problemem. Surowce, kilka pudełek, odwiedziny w aptece i tyle, nie ma co filozofować. Sam teraz pierwszy raz się tym zajmuję i również polecam printy z azariusa. Doszły w kilka dni i były całkiem, całkiem
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.03 15:51:58
Tak to prawda koszt zestawu to +/- 200pln.
Jeśli chodzi o zamówienie to skłaniam się bardziej ku strzykawce. Jednak tak sobie myślę czy że względu na to że to moj 1 raz to czy nie lepiej pomęczyć kogoś z forum o printa i na tym przeprowadzić pierwszą próbę.

ds
odpowiedzodpowiedz tu
Miodek
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.03 16:22:11
ALF- i co klepała ta ayahuasca smartshopowa?
odpowiedzodpowiedz tu
ALF frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.03 17:54:46
Klepia tabsy i władek . Aya to spotkanie ze wszechswiatem calym na raz. Dziala dziala.
odpowiedzodpowiedz tu
Miodek
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.03 17:58:28
Hehe Dobrze, że tak piszesz, bo na bekę napisałem. Dzięki za info
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.05 21:30:54
No dziś zakupiłem strzykawkę z Azarius. Wybrałem odmiane Cambodian. Zdecydowałem też że jako substrat wybiorę zyto na tackach. Mam odnośnie tego pare pytan ale to póżniej. Najpierw zacekam na przesyłkę
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.06 14:01:02
Tylko nie pytaj o nic dopóty nie przeczytasz poradników o uprawie na życie.

OBE-Maniak #101

odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.06 19:55:15
No jasne powiem tak przeczytałem juz mnóstwo wpisów nt. Uprawy na życie a mimo wszystko w głowie klebi się mnóstwo znaków zapytania.
Mam taka uprzejma prośbę, jeśli macie link do poradnika który rozwieje moje wątpliwości to poproszę może to będzie coś co już czytałem a może dostanę coś czego jeszcze nie udalo mi się znaleźć.
Pozdrawiam
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.06 22:12:50
https://www.youtube.com/watch?v=xNXqvBP34Z8

Chyba lepszego poradnika nie znajdziesz.
OBE-Maniak #101

odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.06 23:05:06
Wiesz najwięcej wątpliwości mam jeśli chodzi o moment przełożenia skolonizowanego substratu do pojemników doecelowych. Nie bardzo ogarniam jak i czym okrywac substrat ani kiedy to robić. Ale myślę że jeszcze przyjdzie czas by w razie czego o to spytać. Na razie czekam na zarodniki i postaram się jak najlepiej przygotować substrat oraz dobrze go zaszczepić.


ds
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.06 23:18:38
Jak już masz skolonizowany słoik, po prostu kruszysz zawartość i wysypujesz równo na tackę. Przykrywasz wilgotną okrywą, przykrywasz folią z małymi dziurkami i gotowe.

OBE-Maniak #101

odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.08 23:33:22
No ale wlaśnie, w tym artykule jest to opisane nieco inaczej. Skolonizowane żyto każą mieszac 50/50 z wermikulitem. Następnie przykryć folią i pozostawić do skolonizowania (ale nie wiem czy już w boxie czy w takich warunkach jakich był sloik) nastepnie tak skolonizowane tacki przykryć okrywą z wermikulitu i rozpoczać proces owocnikowania.

Naczytałem się tego już tak dużo że odnoszę wrażenie kiedy z każdym przeczytanym artykułem wiem mniej
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.09 23:02:42
To o czym mówisz to metoda REZ... Możesz tak zrobić, to zapewnia dodatkową porcję wody. I zwiększa plony. istnieje też metoda późnej okrywy-Dajasz okrywę dopiero gdy pojawią się piny. Można te metody łączyć. To twój wybór. Ja jak na razie nie stosuję żadnej z tych metod, bo i tak jestem zadowolony z efektów.I mam po kilka rzutów grzybów. A metoda puźnej okrywy wyjątkowo mi nie wyszła (Ale to moje doświadczenia) Eksperymentuj!
OBE-Maniak #101

odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.15 20:14:28
Blisko coraz bliżej startu. Dziś otrzymałem przesyłkę od Azariusa. Wszystko spoko ale bylem pewny że te zarodniki w strzykawce są widoczne tymczasem wygląda to jak czysta woda juz mam paranoje że coś jest nie tak
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.15 22:32:51
Ale one powinny być widoczne. Może się przykleiły do ścianki? Ale wtedy też powinny być widoczne. Chyba że masz jakieś nieprzyzwoicie małe ilości w tej strzykawce.
Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.16 05:16:30
Bedzie OK. Jak zamowilem owoidy to też miałem przezroczysta strzykawke i było ok. Bez paranoii.
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.16 10:14:09
No właśnie trochę zglupialem, dziś obejrzałem dokładnie strzykawke na białym tle. No to serio nic tam nie widać, ale zacząłem myśleć że może to kwestia bardzo dokładnego wymieszania. Oni robią to przecież metodą przemysłowa.
Dla zobrazowania sytuacji dodaje zdjęcie, na którym co prawda widać czarne punkciki na ścianie strzykawki ale są to tylko bąbelki gazu.

ds
odpowiedzodpowiedz tu
noka600
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 2016.10.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.16 17:41:04
Ja zamawiałem oryginalną strzykawkę z NL i też była przeźroczysta nawet bardziej niż Twoja Ale kolonizacja poszła bardzo sprawnie z tymi zarodnikami. Wszystko jest git
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.16 18:25:28
Dzięki uspokoiles mnie
Czekam juz tylko na żyto i mam nadzieję w weekend zacząć zaszczepianie. Jak myślicie taka strzykawka starczy na 3 sloiki litrowe ? Wyjdzie po dobre 3ml na słoik.
ds
odpowiedzodpowiedz tu
noka600
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 2016.10.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.16 18:44:07
U mnie słoiki 315ml z dwoma dziurkami w pokrywce i zaszczepiane po 0,5ml w każdą czyli 1ml na słoik. No skoro masz strzykawke 10-tkę to starczy na trzy Aczkolwiek lepsze są chyba odrobinę mniejsze słoiki.
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.16 23:32:29
No właśnie zdałem sobie sprawę że litrowe słoiki będą zbyt duże. Poszukam czegoś 0,5l. A słuchaj robisz dziurki i dajesz jakiś filtr ? czy po prostu przykrywasz folią aluminiową i daje rade ? Powiem że zagadnienie filtrów jest mi trochę jeszcze obce a wiem że czasem lepiej filtra nie zrobić aniżeli zrobić go kiepsko.
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.17 00:51:23
Niby dlaczego litrowe słoiki są zbyt duże?

Co do filtrów na słoiki, ja robiłem tak ( równie dobrze można to zastąpić innymi np. tyvek):
http://www.psilosophy.info/forum/?showtopic=20160911213749&fnd=1#o0


Polecam.

Ale jeszcze bardziej polecam użyć toreb z rękawów do pieczenia:
(dodam link jak znajdę)
Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
ChaberBławate
k

psylorodek

postów: 23

zarejestrowano: 2015.07.06


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.17 01:01:24
ja gilotyną do glazury wycinałem idealnie okrągłe kółka w pokrywkach i przyklejałem Tyvek na srebrną taśmę mac gyvera która po szybkowarzeniu przywierała jeszcze mocniej
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.24 13:42:37
No dobra, na dniach zaczynam zaszczepiać.W sumie mam już nawet namoczone żyto ale nie wiem czy z niego skorzystam, bo nie dodałem gipsu. Załóżmy że będę używał słoików litrowych. Jak Myślicie ile 'ml' zarodników dać na jeden słoik ? I na ile tacek taki słoik wystarczy, załóżmy że jeśli chodzi o tacki to mam na myśli coś w stylu pudełka po lodach.
Jako filtr posłużą mi worki do odkurzacza
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Afriko
starszy psylocyb

postów: 145

zarejestrowano: 2016.07.07


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.24 15:17:49
MysticCat
został ci jakiś odcisk ?
początkujący
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.24 15:57:08
Nie, ja zamówilem strzykawkę z Azariusa
ds
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.04 13:21:49
No dziś wreszcie zaszczepiłem żyto. Zrobiłem 3 litrowe słoiki, na każdy poszło okolo 2,5ml zarodników. W słoikach zastosowałem filtr z maseczek chirurgicznych
Słoiki dodatkowo okryte folią aluminiową trafiły do spryskanego spirytusem pudełka a pudełko do worka na smieci lekko zawiniętego aby był dostęp powietrza ( czy to potrzebne czy zamknąć szczelnie w obawie przed zakażeniem ?)

pudełko ustawiłem na kaloryferze ustawionym na 1-1,5 w skali 5 stopniowej. Myślę że bedzie tam koło 29stopni na razie na oko bo gdzieś zapodział mi się termometr.
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.04 14:30:06
Uważaj z temperaturą bo żyto ci się zapici i dostaniesz bakteri i bedzie po zabawie. Właśnie dziś przeczytałem artykuł pana RR a w nim napisał że zalecenia o trzymaniu grzybni w ciemności są przestarzałe. Wylmij je z tego boksa a boz na 100% bedzie lepiej jak sciagniesz z kaloryfera. Jak je zostawisz w mieszkaniu normalnie i bedzie im poprosu ciepło to tak jak kazdy ma zimą w mieszkaniu to bedzie ok. Grzybnia już niedługo sama sie ogrzeje a jak przesadzisz to wszystko może ci się zrypać.

link do artykułu o FSGC i na końcu jest opis tego o czym piszę.

http://www.mushroomvideos.com/Terrarium-Tek

Disregard outdated advice in old books which is constantly repeated on the internet to colonize mushroom substrates in total darkness. Experience and rigorous peer reviewed studies have proved that exposure to low level ambient indoor lighting during spawn run and substrate colonizing will speed up the process, leading to full colonization up to a few days earlier than the same substrate would if colonized in darkness. In addition, mushroom mycelium develops a day/night circadian rhythm, so exposure to light from day of inoculation sets this process in motion, leading to earlier fruiting and harvest.
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.04 14:42:07
No dobra ale to słoiki przykryte folia mam trzymac po protu w szafce w ktorej jest ciemno ? żadne zakażenie nie wejdzie przez dziurki w pokrywkach ?
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.04 16:03:28
Mi podpowiedzial jeden kolezka zebym olal moja ukochana membrane dachowa i tak zrobilem. Teraz robie tak ze wierce tylko jeden 5mm otwor w nakretce i bardzo ale to bardzo ciasno upycham polygillem z jaska za 5zl z tesco. Na to folie i do szybkiego. A teraz sloiki trzymam na zewnatrz i bez foli i so far so good. Teoria glosi se filter ma byc suchy a jak masz cigle folie na nakretce to jest mogry i weksze sansze ze syf wejdzie .
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.04 17:15:48
Poprzednie pisane na szybko z telefonu wiec sorry za błędy.
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.05 15:44:27
No filtr jest po wewnetrznej stronie nakrętki :/ W nakręcę są dwie naprawdę dziurki idealnie w rozmiarze igły. Radzicie zdjąć ten filtr czy nie ruszać ? Mogę też zdjąć w jednym tylko żeby nie ryzykować zakażenia 3 na raz.
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.05 16:52:25
Filtru nie ruszaj. Nie możesz juz teraz otworzyć słoika. Tylko nakrętkę poluzuj. No i zostaw już tę folię w takim razie masa ludzi tak ma i jest ok. Tylko pisałem jak mi ostatnio doradzoni i tego sie teraz trzymam.
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.10 21:58:31
Dziś obejrzałem słoiki. Jeden wygląda spoko, zdecydowanie widać jak włochata grzybnia zaczyna rosnąć. Niepokojące są dwa pozostałe. W jednym nie dzieje się nic a w drugim tez pojawiło się coś białego na ścianie sloika ale wyglada niezbyt dobrze. Wrzucam fotki i proszę o ocene eksperta.
Mam wrażenie że żyto jest trochę za suche i dlatego nie chce się sprawnie zaszczepić, ale nie powinno byc moczylo się 12h a potem 12 min gotowania

ds
odpowiedzodpowiedz tu
V. frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.11 09:20:12
Czołem.
W pierwszym słoiku te kręgi wokół ziaren to prawdopodobnie jakieś bakterie, gdy ja tak miewałem słoik trafiał zazwyczaj szlag.
Co do żyta, można je nazwać żytem prawie idealnym
Pozdrawiam.
odpowiedzodpowiedz tu
PSYNONIM.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.11 16:11:09
Zgadzam się. Ja zawsze wybieram jak najwięcej popękanych ziaren. A żyto zostawiam na 24h do przeschnięcia. Zawsze lebiej ciut ciut suchsze niż za mokre w mojej opinii.

Ostatnio zrobiłem taki test że miałem 3 słoiki sterylnego żyta i miały już z 3 miechy. Żyto wyglądało na całkiem suche bo słoiki stał koło piekarnika (mamy taki zewnętrzny) Włożyłem do jednego higrometr i pokazywał 99%. Szkoda że zdjęcia nie zrobiłem . Ten słoik wywaliłem oczywiście ale na pozostałe 2 wrzuciłem Pan cambo na agarze i zaraz je właśnie będę okrywał. Już na słomie przerośniętej. Mokre żyto w słoiku to zło największe. jak mi takie wychodzi no nawet się nie męczę i od razu wywalam.

Pozdro V

Dziś są większe i więcej nowych szpilek .
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.11 18:20:32
Cieszę się niezmiernie ze już za 1 razem udało mi się uzyskać dobrej jakości żyto. To dobrze wróży na przyszłość
Jednak muszę zając się aktualnymi problemami. Jak widać na zdjęciu jeden słoik jest zdecydowanie na dobrej drodze. Na ścianie słoika pojawiły się piękne dwa ogniska grzybni. Mam nadzieje że teraz pięknie zarośnie cały słoik.
Martwią mnie dwa pozostałe jeden jest taki jak widać na zdjęciu. A więc coś narasta ale nie wiem co to jest i mimo że nie mam doświadczenia nie wygląda to za dobrze. W drugim słoiku na razie nic się nie dzieje ale też mam odnośnie niego mieszane uczucia.
Poradźcie co teraz robić. Wyrzucić te dwa słoiki i zostawić jeden z którego potem zrobię więcej ? Czy może zarodniki które mi pozostały (2,5ml) przeznaczyć na nowy słoik, albo może wlać te 2,5ml do wody z miodem i w ten sposób spróbować zaszczepić słoiki od nowa ?

Czekam na wasze porady ! Dziękuje za odzew
ds
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.12 15:50:02
Dobra postanowiłem już na pewno ze spróbuję zaszczepić pozostałe zarodniki na miodku. (Mam dostęp do naturalnego prosto z ula.)
Troszkę poszperałam i znalazłem taki poradnik. http://psilosophy.info/grzybnia_w_miodzie.html

Czy trzeba jakoś modyfikować tą metodę ?

Odnośnie zaszczepionych słoików zostawię tylko ten jeden który się udał, reszta ląduje w śmieciach bo już chyba nic z tego nie będzie :/
ds
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.19 10:35:39
Aktualnie wyglada to tak. Dzis mija 16 dni od zaszczepienia. Grzybnia jak na moje oko ładna, bialutka zero przebarwień. Ale czy nie rośnie trochę za wolno ?

Dziś też resztę zarodników wlalem do wody z miodem, zobaczymy co z tego będzie
ds
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.19 10:36:55
Aktualnie wyglada to tak. Dzis mija 16 dni od zaszczepienia. Grzybnia jak na moje oko ładna, bialutka zero przebarwień. Ale czy nie rośnie trochę za wolno ?

Dziś też resztę zarodników wlalem do wody z miodem, zobaczymy co z tego będzie

ds
odpowiedzodpowiedz tu
Ozon1337
młodszy psylocyb

postów: 106

zarejestrowano: 2015.07.30




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.25 13:07:06
Wygląda dobrze, rośnie normalnie, więc nie wstrząsaj i czekaj cierpliwie.
Kontakt: rozgar@riseup.net | https://gluckspilze.com - Najlepszy dostawca zarodników grzybów jadalnych i nie tylko.
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.16 00:01:25
Witajcie, na zdjeciach pokazuje co na razie nie udało mi się osiągnąć. Będzie jedna tacka. Skromnie bo skromnie ale dobrze że udało się tyle. I tak więcej nie potrzebuję. Mam tylko trochę wątpliwości nie wiem co robić dalej. Czy trzymać nadal przykryte folią w temp 25-27 stopni czy zacząć kombinować jakiś box ? Doradzcie co dalej

ds
odpowiedzodpowiedz tu
Zlotko12
młodszy psylocyb

postów: 73

zarejestrowano: 2013.11.03


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.16 21:12:14
Wydaje mi się, że na ostatnim zdjęciu jest pleśń pajęczynowa albo poprostu takie zdjęcie.
Ogółem jak grzybnia zacznie przerestać miejscami okrywę to można wystawiać do owocnikowania
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.16 23:30:04
Trochę mnie zaniepokoiles sugestią o tej pleśni
Postaralem się zrobić dokładniejsze zdjęcia. Cała tacka jest rowno pokryta i przerosnieta. Pachnie ładnie typowy zapach grzybni bez żadnych smrodkow. Oglądałem zdjęcia pleśni pajeczynowej i wydaje mi się że u mnie wygląda to nieco inaczej.

ds
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.17 08:17:35
Żaden cobweb moim zdaniem tylko dobra biała grzybnia. Popryskaj teraz obficie puki młoda i do owocnikowania na biegu.
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.17 09:58:04
Ok dziś montuje box mam tylko problem z bo nigdzie nie mogę znaleźć pudła o odpowiedniej wysokości
Planuje to zrobić tak jak w poradnikach. Na spód warstwa farby mokrego perlitu kilka otworów na dole i temperatura 23-25 stopni. Jeśli coś mówię źle to mnie poprawcie
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Zlotko
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.17 10:48:40
W takim razie jak wszystko w porządku to najwyższy czas już wystawiać na światło. Raz mi się zdarzyła pajęczynówka i dość podobnie to wyglądało na początku, jakiś czas nic nie uprawiałem i pozapominałem conieco, ale skombinuję sobie zarodniki i mam zamiar wracać do gry

Możesz tą tackę wsadzić nawet do jakiegoś czystego wiadra z przykrywką jak masz, aby światło dochodziło i była wymiana powietrza. Nie ma dużej filozofii, to w końcu tylko jedna tacka
odpowiedzodpowiedz tu
Zlotko12
młodszy psylocyb

postów: 73

zarejestrowano: 2013.11.03


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.17 11:07:08
Mam jeszcze jedno pytanie do ciebie, MysticCat - ile kosztował cię przelew na konto azariusa? bo słyszałem, że za granicę będzie to z kilka dyszek kosztować.
Bo mam zamiar zamówić odcisk GT albo ecuadorów, i zrobić jakieś nieduże terrarium z termostatem, może jakaś fotorelacja na forum
odpowiedzodpowiedz tu
Autor
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.17 12:25:38
Ja jak kupowałem jakiś czas temu printy Ecuadora i Gt to w sumie wyszło jakieś 160 zł
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.17 20:38:28
Ja za strzykawke zapłaciłem jej koszt plus wysyłka. Nie przekroczyło to 100 pln. Żadnych dodatkowych opłat nie miałem ale moze zalezy to od rodzaju konta bankowego.

Myślałem też zeby wsadzić tą tacke do takiej dużej torby strunowej. Co myślicie ?

Jeśli chodzi o zarodniki to jak mi wszystko wyjdzie to z chęcią podzielę się odciskami.
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Zlotko12
młodszy psylocyb

postów: 73

zarejestrowano: 2013.11.03


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.19 21:16:02
I jak tam, wystawiłeś już tą tackę na światło? bo tu już w sumie nie ma na co czekać
Jak już nie masz w co to da radę i w tej torbie jakoś to pociągnąć, chociaż trochę nieporęcznie.
Ja bym ją spryskał uprzednio alkoholem albo czymś innym od środka, żeby była spokojniejsza głowa i jazda.
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.20 19:49:14
Nie wstawiam jutro. Musiałem poczekać do weekendu. Sesja trwa nie miałem na to głowy. Jutro tacka leci do pojemnika. Stwierdziłem że nawet jak będzie troszkę za niski to nic się nie stanie. Jutro zdam relację
ds
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.23 18:33:23
Tacka drugi dzień w boxie. Coś się zaczęło dziać co widać na zdjęciach. Takie małe białe kuleczki się formują. Nie mam pojęcia czy to tak powinno wyglądać. na górę dostalo się tez odrobinę perlitu co mnie wkurza ale już lepiej nie dam rady go usunąć. Na zdjęciach są zbliżenia na te formujace się struktury. Ma to okolo 1-2 mm wielkości

ds
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.24 10:37:16
Mam jeszcze pytanie odnośnie wilgotności grzybni. Uważacie żeby zostawić tak jak jest czy czymś pryskać ?
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Zlotko12
młodszy psylocyb

postów: 73

zarejestrowano: 2013.11.03


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.24 14:04:50
Zostaw w spokoju niech sobie stoi, jak jest wilgotno i wszystko ok, tym bardziej, że jakieś zaczątki już widać, zresztą dość szybko. Minie kilka dni to wyrosną owocniki, im czyściej tym większa szansa na sukces. Jak masz więcej tacek to można poeksperymentować. Na jednej moim zdaniem nie warto nic kombinować.
Niektórzy twiedzą, że powinno się namaczać przed pierwszym rzutem, żeby zapewnić optimum wody do owocnikowania. U mnie się generalnie sprawdziło - po tygodniu obfity rzut. Ale z tego co pamiętam miałem jakieś zakażenia przez moczenie w wodzie z kranu. Teraz moczyłbym w wodzie sterylizowanej w szybkowarze tak dla pewności.

Właśnie przeczytałem sobie ten wątek, bardziej obeznani gadają nt. namaczania, pryskania... http://www.psilosophy.info/forum/?showtopic=20150128100744&fnd=4#o0
tyle, że chodzi o ciastka, ale co do tacek też myślę, że się sprawdzi. Toż to jeden grzyb

U mnie już printy w drodze,wyszło tak jak mówiliście, tyle, że zapłaciłem bitcoinem bo na poczcie koszt wpłaty za granicę wyszedłby koło 26zł. Zaopatrzyłem się też w środek do dezynfekcji i maseczki chirurgiczne 50szt za 8zł . Przydadzą się na twarz przy zdrapywaniu zarodników i na filtry do słoków czy do boxa. Zrobię to porządnie i zobaczymy co z tego wyjdzie
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.24 18:28:37
No stwierdziłem że nie będę ich namaczał. Niech sie dzieje wola nieba Najwyżej namoczę na drugi rzut. Ważne żeby wyrosło choć kilka owocników abym mógł pobrać printy i działać dalej

Wilgotność jest wysoka >90% temperatura 23stopnie. 1-3dziennie otwieram i wachluje (w zależności od tego czy jestem w domu)

Dziś zobaczyłem że jedna z tych białych kulek zaczyna brązowieć a więc to pierwszy pin. Ogólnie w takim razie że pinów przybywa a to mnie bardzo cieszy. Teraz niech sobie w spokoju rosną i zobaczymy. Jak będzie jakaś istotna zmiana to wrzucę fotki.
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Sunohara
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.24 20:56:47
Witam
a jak tam u Ciebie z żywą kulturą w miodzie, widać już coś ? Jeśli tak to wrzuć jakieś fotki
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.25 11:37:24
Kultura na miodzie wyszła pieknie. Już po 3 dniach pojawiła się meduza. Próbowałem zaszczepić nią 2 słoiki z żytem ale nic z tego nie wyszło. Podszedłem trochę zbyt frywolnie do tematu. Po prostu brakowało mi na to wszystko czasu. Zostałem przy jednej tacce i skupiam się na niej. W razie potrzeby będę robił odciski a gdyby one nie wyszły do zawsze moge zamówic zarodniki z Holki.
ds
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.26 23:22:55
Na dzień dzisiejszy wyglada to tak. Wilgotność >90% temp 23
Pinów pojawia sie coraz wiecej. Co o tym sadzicie ?

ds
odpowiedzodpowiedz tu
psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.28 14:39:51
Wygląda OK tylko jakby sucho na tej okrywie. Podlej moze koło pinów strzykawka z igłą. I zrób lepsze fotki .
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.28 17:18:57
Fotki z dziś. Jak na dwa dni to widać że dzieje się coraz lepiej. Fakt okrywa nie jest wilgotna ale wszędzie jest napisane aby jej nie pryskac z góry. Jeśli chodzi o podlanie strzykawka to ile ml wokół pina ? A moze spróbować igła nastrzykac okrywe na całej powierzchni ?
Poradzcie coś.

ds
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.31 18:04:11
Kurde coś idzie nie tak jak powinno, czegoś im brakuje. Niby rosną, pojawiają się piny ale mam wrażenie że wszystko dzieje się b. wolno.
Owocniki też nie są zbyt okazałe, malutkie kapelusze, okrągłe(a to cambodian więc powinny być bardziej proste) Nie wiem co robię nie tak... Temperatura 24-26stopni wilgotność >90% wachlowane są 2-3 razy dziennie. Do tego pokrywa została nawilżona za pomocą igły.

Na domiar złego zauważyłem że przerosnięta grzybnia robi się w jednym miejscu zielonkawa

Jakieś propozycje ?


ds
odpowiedzodpowiedz tu
Zlotko12
młodszy psylocyb

postów: 73

zarejestrowano: 2013.11.03


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.31 19:37:04
Poczekaj aż wyrosną ile mogą, pozrywaj je, a potem namocz grzybnię. Drugi rzut napewno będzie lepszy jak grzybnia będzie porządnie nawodniona
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.01.31 21:26:31
No ale mam pewne wątpliwości. Ponieważ na razie nie zanosi się na to by piny przestały się pojawiać. W którym momencie trzeba uznać 1 rzut za zakończony ? Aktualnie kilka sztuk jest prawie gotowych ale jest tez duzo malych "szpileczek" czy można namoczyć ta tacke kiedy są na niej malutkie piny ?

I właśnie może od razu ktoś mi doradzi jak się namacza takie tacki.



AKTUALIZACJA: niestety chyba jest przypał. Pojawił się zielony nalot. Czy ktoś ma pomysł jak uratować tacke ? Pomocy !

ds
odpowiedzodpowiedz tu
Złociutki
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.01 14:17:18
Gdzie ten nalot? daj jakieś zdjęcie. Jak naprawdę jakaś pleśń to raczej nie dasz rady nic z tym zrobić tylko wyrzucić tackę. Jak utniesz hydrze jedną głowę to wyrosną 3...

Jak się namacza itd. wszystko jest napisane na forum i chyba nawet w którymś poradniku. Sterylizujesz trochę wody w szybkowarze , czekasz aż wystygnie i wkładasz tam grzybnię tak żeby namoczyła się kilkanaście godzin, powinno się ją docisnąć czymś tak, żeby była cała pod wodą. Czytałem, że niektórzy moczyli w zwykłej wodzie z kranu i było dobrze ale u mnie niektóre tacki się zakaziły w ten sposób, więc nie polecam.
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.01 17:13:00
Ciężko zrobić zdjęcia w których widać ten kolor. postarałem się i wyszło tak. Tam gdzie zaznaczone na czerwono są ogniska tego zielonego chujstwa !
Strasznie mnie zmartwiłeś tym że tacka może być do wyrzucenia... A gdyby tak wyciąć to co wyrosło zzsypac okrywę, namoczyć substrat i przykryć ponownie ?

ds
odpowiedzodpowiedz tu
Zlotko12
młodszy psylocyb

postów: 73

zarejestrowano: 2013.11.03


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.01 18:56:55
Ja tam nic specjalnego nie widzę. Nic nie kombinuj, poczekaj aż wszystko wyrośnie,zerwij, namocz , wystaw spowrotem na światło i czekaj na drugi rzut. Jak rozwinie się jakaś pleśń to napewno będzie to dobrze widać.

Jak jest już pleśń to ciężko jest to wytępić, jeśli się w ogóle da. Jak wytniesz, to w okolicy bardzo szybko pojawi się więcej - próbowałem już tak robić,( a nuż się uda )
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.01 19:29:00
Chciałbym abyś miał racje ale trochę poszperałem i znalazłem coś co wygląda podobnie. Dodaje zdjęcia znalezione na forum http://psilosophy.info/zakazenia_grzybni.html

U mnie nie jest tego aż tak dużo i nie jest tak intensywne (pojawiło sie dwa dni temu) ale obawiam się najgorszego

ds
odpowiedzodpowiedz tu
timetraveler
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 2017.02.02


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.03 22:55:37
zielona plecha..wywal do kosza i rób nowe , nie jedz czasem tych grzybów które przy niej rosły
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.07 16:27:43
Z chęcią bym zrobił ale niestety nie mam zarodników
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.24 14:10:45
Ogromnie mi przykro że tak się stało

Jak twoja obecna sytuacja, nadal nie masz zarodników?
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.24 22:35:45
Nie nadal nic nie mam :/ Ostatnio miałem sporo roboty i brakowało czasu na szukanie.
Dziś coś mnie tknęło aby odwiedzić stary post i proszę akurat trafiłem na Twoją odpowiedź Teoretycznie mógłbym kupić znowu strzykawkę ale jak wiadomo nie zawsze znajdzie się wolna stówka ... Strasznie mnie to irytuje bo na prawdę bardzo chciałem spróbować tego daru jakim są grzyby ale postanowiłem że zjem dopiero jak sam wyhoduje
ds
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.26 01:13:04
Napisz do mnie na maila
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.26 17:25:07
Poszedł mail
ds
odpowiedzodpowiedz tu
SnakeTongue
nowy użytkownik

postów: 3

zarejestrowano: 2017.03.13


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.17 10:19:02
Nie wiedząc gdzie się wcisnąć z moimi wątpiliwościami postanowiłem napisać w tym wątku. Jako iż czytam pewien czas to forum jak i parę innych źródeł czuję pewne zamotanie. Mianowicie stoję przed trudnym wyborem substratu: ciastka ryżowe czy żyto? Osobiście chyba ryżowe wydaje mi się lepsze jako jest to moja pierwsza moja hodowla. Prosiłbym o wasze opinie. Pudło do hodowli mam. Jeszcze wątpiliwości moje budzi rozpoczęcie całego dzieła - strzykawka czy odcisk? Pozdrawiam
Boję się ciut, że mogę spaprać coś po drodzę ale będę uczył sięna błędach 🍄🍄🍄
odpowiedzodpowiedz tu
lancetowata
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2012.12.20


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.18 14:32:35
Ciastka dają mniejszy plon.
Odcisk, czy strzykawa? Jeden grzyb.
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.18 17:36:13
Ale z odcisku można zrobić z 10 strzykw
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
SnakeTongue
nowy użytkownik

postów: 3

zarejestrowano: 2017.03.13


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.21 10:30:24
Dzięki za pomoc to biorę się za doinformowanie się w kwestii uprawy na życie i robieniu strzykawy z pdcisku
odpowiedzodpowiedz tu
Terence
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.24 09:10:10
CZeść, jako że zaczynam swoją przygodę poszedłem na łatwiznę i zakupiłem growkita (pierwszy i ostatni raz). Dzięki poradom z forum udało mi się w dwa-trzy tygodnie doprowadzić do sytuacji gdy na tacce rosną sobie piękne Teonannacatl Mam tylko pytanie, na które nie udało mi się nigdzie znaleźć odpowiedzi (jeżeli gdzieś jest to z góry przepraszam że zawracam tu głowę i robię burdel). Otóż większość gdzybów pinuje mi między substratem a tacką i po wyrośnięciu ponad brzeg tacki zaczynają się kłaść w stronę folii. Przy zetknięciu z folią która jest wilgotna (nie pryskam niczym, ale ustawiłem je w miejscu gdzie mam bardzo dużo kwiatów, dobrą temperaturę ok 25C i przez to wilgoć same sobie mogą regulować) nóżki poprostu zaczynają...no właśnie...gnić? Co w takiej sytuacji polecacie zrobić? ps. odmiana to Psilocibe Cubensis Colombian która ma tendencje do kładzenia się
odpowiedzodpowiedz tu
MysticCat
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2016.10.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2019.07.06 07:22:44
Witajcie po baaaardzo długiej przerwie. Nie ma co się rozdrabniać, chciałem wrócic do uprawy czy jest ktoś chętny poratować jakimś printem ?
ds
odpowiedz
Substrat na ciastka w lodówce zostawiony na 2 dni
Autor frywolnie
0416brak
Grzyby w miodzie?
kimono
0881brak
Zaszczepiacz z żywej tkanki zmiksowanej z wodą?
Bocian frywolnie
2795Psynonim.
frywolnie:
2016.10.28
17:13:13
Cubensis Cambodia- wymienię printa na inny gatunek!
Pytanko na szybko frywolnie
51428smorąg
frywolnie:
2016.10.29
10:27:38
Co najpierw zrobić - odcisk, czy klonowanie(kolejność)
Grzybiarz frywolnie
31785Psynonim.
frywolnie:
2016.10.25
13:41:01
zbyt szybko otwarte kapelusze
orfika frywolnie
32055Marcus:
2016.10.23
20:39:22
Piny rosnące od spodu ciastka!?
Pytanko na szybko frywolnie
255851Pytanko na
szybko
frywolnie:
2016.11.10
22:46:18
Czy przecięte ciastko przeżyje?
Bartus frywolnie
31171Marcus:
2016.10.21
18:53:21
Moja pierwsza uprawa - kto podaruje odciski? :)
supeermatii88
0515brak
POMOCY. wilgotność
paranomg
11072Marcus:
2016.10.21
09:51:54
PIerwsza uprawa hawaii
Somebody frywolnie
11363Marcus:
2016.10.20
13:45:38
Ciastka w szklankach 250ml?
Sekwoja frywolnie
31035Sekwoja
frywolnie:
2016.10.18
08:40:22
Rozmiar grzybów gotowych do zebrania?
prefontaine93
11139Marcus:
2016.10.20
13:51:28
Kilka pytań odnośnie uprawy
prefontaine93
1787prefontaine9
3:
2016.10.02
17:27:27
Golden Teacher - 2 tygodnie i tylko kilka zarodników wykiełkowało
kodaimo
21257kodaimo:
2016.09.29
11:54:06
Filtry tyvek w pojemnikach z pp (ciastka)?
Autor frywolnie
31190Psynanim
frywolnie:
2016.10.10
11:20:39
Ile gramów może wyjść z tacki
Pytanko na szybko frywolnie
32689Autor
frywolnie:
2016.09.21
19:03:14
Czy moja hodowla jest zagrożona ? - nowicjusz
aksar
11344Marcus:
2016.09.15
17:12:48
<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  »Archiwum« ‹Inne›  nowy wątektematów:
1592
odsłon:
1664195

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024