Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  »Odmiany« ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
235
odsłon:
773838

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Stropharia czy Psilocybe?
JanKowalski
22041JanKowalski:
2017.11.19
15:27:48
Zagadka: jaki to kolor zarodników?
JanKowalski
0621brak
Alleni w boksie / panaeolus cyanescens
Freddi frywolnie
31310psnnm
frywolnie:
2017.11.14
11:48:19
szukam Psilocybe semilanceata
łasiczek
93191FilmArcher:
2017.11.15
14:00:23
Aktywne kołpaczki
JanKowalski
135970Jur:
2020.09.10
07:10:42
Oskar hodował w domu Leny grzyby które zjadały prund (TVN)
Axel frywolnie
31565bugadii:
2017.11.09
15:33:22
Czy da się tym zaszczepić ?
Grzejnik frywolnie
194658Grzejnik
frywolnie:
2017.11.13
10:35:05
Łysiczka czy coś z rodziny?
Swiniaq
144411Swiniaq:
2017.11.06
08:20:45
Do kiedy sezon na lance?
JanKowalski
01872brak
Gymnopilus?
JanKowalski
4710957JanKowalski:
2017.12.29
16:30:21
Czy to sa lysiczki 2017
Krasnalzlasu frywolnie
11256bugadii:
2017.10.11
21:16:32
czy to lysiczka?
Łysolek
165400JanKowalski:
2017.10.26
18:26:32
Prośba o pomoc w identyfikacji
Wojtasson2
83205psnnm
frywolnie:
2017.07.05
13:01:08
Identyfikacja grzyba
Kriztov
01640brak
Col
blokers
2859Afriko:
2017.01.07
09:06:31
Jakie odmiany polecacie
Afriko
01073brak
LUDZIE SZUKAJCIE PSILOCYBE SERBICA
Psynonim
9323578Vikt OR
frywolnie:
2017.12.30
00:13:03
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


Temat: LUDZIE SZUKAJCIE PSILOCYBE SERBICA
wysłano: 2016.11.07 20:39:28
Hejka

Lysiczka serbska czeka na was. Na pewno jest w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Tutaj link do znaleziska mojego kolegi z Rumunii. Miał niesamowicie dużo szcześcia ale z tego co on pisze to one generalnie są wszędzie w Karpatach. Znalazł 3 niezleżne lokacje w 2 tygodnie.

https://www.shroomery.org/forums/showflat.php/Number/23794428/gonew/1#UNREAD

Jest jeszcze oczywiście moje znaliezisko z centarlnej Polski.

http://www.psilosophy.info/forum/?showtopic=20121201155008

Rosną co roku. W tym też już się pokazały. Bardzo późno ale są.

No i to z Sopotu:

http://www.bio-forum.pl/messages/33/529072.html#POST207657-

Naprawdę warto. Pomoge w identyfikacji jak będzie trzeba. To na prawdę nie jest trudne. Siedliska z tego co przeczytałem przez lata są zróżnicowane ale generalnie las liściasty/mieszany buk/olcha/grab/dąb.

Nieraz kryją sie w trawie ale zawsze na dewnie.

Za printy P. serbica można mieć generalnie jakie się chce gatunki. Na shroomery ludzie walili przez ostatni rok drzwiami i oknami do mnie. Mam takie printy że mózg staje. Za kilka godzin odpoczynku w lesie i 2 pln za znaczek.

Powodzenia.


odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.07 21:26:30
A można coś tam od ciebie dostać?
OBE-Maniak #101

odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.07 21:45:55
Serbice moge Ci przysłać jak już podrukuję. Będę też klonował je w tym roku to to może nawet LC z klona. A z tych wymian to bardzo dużo rozdałem tutaj na forum już, i zostało mi wszystkiego po jednym. Ale jak coś zdobędę w tym roku to się zobaczy. Teraz robię Panaeolus Cambodginiensis "Sandose". Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to rozdam printy. A jak na razie to do lasu Panie. Masz długi weekend zaraz .
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.07 22:12:04
"Sandose" też Piękne. Ja mam narazie tylko B+

Marzy mi się GT i jakiś gatunek wytrzymujący zimę.

Poszedł bym szukać. Niestety Neuronauka i Logiczne podstawy kognitywistyki mi nie wybaczą braku ślęczenia przy książkach.

Pozdrawiam i polecam się na print biorcę
OBE-Maniak #101

odpowiedzodpowiedz tu
Psynanim
wieszajo
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.07 22:33:03
Ciekawe przedmioty. co studiujesz??
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.07 23:33:41
Kognitywistkę... Planuję badania nad Psylocybiną.
OBE-Maniak #101

odpowiedzodpowiedz tu
orfika
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.29 17:56:11
Psynonimie
Czy w swoich zasobach posiadach PC Hua(u)tla? Albo znasz kogod, kto posiada i sie wymieni, sprzeda, ofiaruje?
odpowiedzodpowiedz tu
Psynanim
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.29 23:07:05
Niestety. Mogę popytać.
odpowiedzodpowiedz tu
orfika
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.30 08:31:21
Jesli mozesz zapytac, to wspaniale.

Dziekuje Ci bardzo 😍
odpowiedzodpowiedz tu
Psynanim
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.30 17:05:03
Ale musisz założyć konto bo ja nic frywolnym nie wysyłam.
odpowiedzodpowiedz tu
paco
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.30 18:24:43
Hej psynonim.Nie chcesz pozbyć się printa? Z chęcią zaszczepiłbym drzewka w swojej okolicy
Jedyne co mam na wymianę to B+, pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.30 19:01:45
Jak napiszesz na maila którego Ci nie podam tylko sobie tutaj poszukasz to tak. W trakcie poszukiwań można się wiele dowiedzieć. Ja nic w zamian nie chce bo ja jestem jak sama nazwa wskazuje psylo anonim i wolę żeby tak pozostało.

odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.30 19:02:14
No i konto panie .
odpowiedzodpowiedz tu
psynanim
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.30 19:04:51
Aha i najważniejsze, napisz kilka słow jak planujesz zaszczepić te drzewka.
odpowiedzodpowiedz tu
orfika
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.30 22:04:10
"Ale musisz założyć konto bo ja nic frywolnym nie wysyłam."

To do mnie?

Drogi psynonimie na zwrotnego meila czekam juz 1,5 miesiaca. Z przyjemnoscia "zslegalizuje" swoje konto jesli tylko ktos powie mi jak.
odpowiedzodpowiedz tu
orfika
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 2016.11.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.01 12:10:49
Psynonimie mam jeszcze do Ciebie pytanie. Odpowiesz jesli bedziesz chcial, oczywiscie
Stosujesz wobec nas jakies zagrywki, rozgrywki, stawiasz nam żądania, ktore mamy spelnic jesli chcemy cos dostac. Czwmu to ma sluzyc?
I dlaczego jest tak, ze frywolni nie moga czegos dostac? Czy to jest oparte na doswiadczeniu i sprawdzone, ze frywolny to poczatkowicz i brak mu czegos? Bo jestes juz kolejna osoba, ktora cos takiego insynuuje.
I czemu sam jestes wciaz "frywolny"? To taka sztuczka z Twojej strony?
orfika
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.01 12:12:10
Raczej chodzi o bezpieczeństwo.
Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
V. frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.01 13:01:11
Bezpieczeństwo i czas. Są tu ludzie, którzy lata siedzą w "temacie". Spójrz np na ceny zarodników na zagranicznych stronach. Jeśli chce się coś dostać za free, to chociaż poświęćcie trochę czasu na zarejestrowanie się, nie mówię już o czytaniu poradników, bo do kilku lat pojawiają się te same pytania. A wszystko jest ładnie i pięknie opisane już dawno temu, wystarczy troszkę chęci i wszystko się znajdzie. Nas kosztuje, kosztowało kupę pracy, czasu i oparów pleśni Was pokazanie, że wam zależy i że nie zmarnujecie bądź co bądź cennego materiału badawczego.

Poza tym jeśli ktoś przegapił temat http://www.psilosophy.info/forum/?showtopic=20161101083631#o0 a chce się pobawić drewnolubnymi przystosowanymi do naszego klimatu to zapraszam.
Pozdrawiam Vladek.
odpowiedzodpowiedz tu
orfika
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 2016.11.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.01 13:46:14
Ok. Dziekuje zs informacje
Prawda jest taka, ze na tym forum spedzilam tygodnie, naprawde. Siedzialam i czytalam watki i tematy. Robilam sobie nawet notatki. Im wiecej czytalam, tym mniej wiedzialam. I w pewnym momencie poczulam tez zmeczenie, bo jak to na forum bywa-jedni czasem przeczyli drugim. I jesli chodzi o uprawe z żytem to na podstawie tego forum mozna napisac ksiazke. Tryliony hipotez. I choc oczytalam sie mocno, pare sloikow poszlo do smieci i tak. To wiem jedno-kazdy musi zostac przeorany. Bo wiedza to jedno, a doswiadczenie to drugie.
Dla mnie zarejestrowanie konta nie ma nic wspolnego z okazaniem wam szacunku za trud i pokazanie, ze nie tylko chcemy zaspokajac swoje zachciewajki. Mowie tylko za siebie i o sobie.
Bo i tak zawsze znajda sie tacy, co sobie tylek podetra, niezaleznie od oczekiwan. I beda tacy, co zostana frywolni majac duza wiedze i doswiadczenie.



orfika
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.01 15:01:49
Lepiej bym tygo ne ujal. zauwaz za ja nie chce nic od ciebie tylko troche inwencji. wyslij jesscze jednego maila z innego. mialem tak samo jak zakladalem konto. Przecierz ja bym mogl cie olac toalnie a juz napisalem do duch osob a dzis po robo zrobie topik na marketplace na shroomery. Przezyj sobie te forum to zobaczysz ile juz printow rozdalem a jeszcze wiecej sie odbylo bo ktos bezposredio zamailowal do mnie. A wiesz ile z tego fotorelacji? Zero. Zaloz konto poczytaj a ja sie postaram zalatwic Ci printa.

Namaste
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.01 16:28:46
Lepiej bym tego nie ujal bylo do tego co napisał V.

A co do tego co piszesz no to normalnie tak jest. Najlepiej sobie zapisac po kolei co robic a jak nie zadziala to zastanowic sie co poszlo nie tak. Najlepiej wybierz sobie jeden poradnik i zrob wszystko zgodnie z nim tylko. A tak poza tym to nie mam zadnej fiksacji, tylko tu co chwile pojawia sie ktos i nadaje frywolnie ze chce printa i to najlepiej na wczoraj. A ja swoja pierwsza strzykawe zamowilem z holandii a potem zrobilem topic ze robie hodowle i prosze o uwagi. Nawet mi przez mysl nie przeszlo zeby prosic o printa.
Jeszcze jedna rzecz ktora zauwazyl kolezka ktory rok temu rozdal tu troche printow. Fotorelacje zrobila tylko osoba ktora za nie zaplacila .

A co do emaila to taka zabawa. Testowanie determinacji delikwenta.
odpowiedzodpowiedz tu
orfika
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 2016.11.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.01 16:37:02
Psynonimie konto juz zalozylam, wczoraj. Zrobilam jak napisales powyzej, wyslalam z innego konta i udalo sie.
Moja intencja nie jest zarzucanie komukolwiek, czegokolwiek. Chce zrozumiec sposob dzialania i stad was pytam.
A wy, jako starsi bracia, mozecie mi pomoc lub nie
To lekcewazenie dziala w obie strony:bo kiedys ja napisalam to kogos, kto na ty forum jest starym, doswiadczonym grzybiarzem i dostalam po nosie. Kij ma dwa konce.

Dziekuje za Twoje zaangazowanie <3 naprawde.
orfika
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.01 19:03:53
Kostki się toczą ale nic nie obiecuję.

Ostatnie zadanie w tej grze ( pomyśl o tym jak o takim rpg gdzie trzeba coś zrobić żeby dostać jakiś artefakt).

Czemu akurat ten specyficzny szczep? Opisz własnymi słowami nie korzystając z pomocy naukowych.

No i ciągle musisz sobie poszukać mojego maila.

Pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
orfika
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 2016.11.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.01 20:37:28
"Kostki się toczą ale nic nie obiecuję."

Bo tez niczego nie obiecywales, a ja nie oczekuje. Jesli beda mialy przyjsc, to przyjda

"No i ciągle musisz sobie poszukać mojego maila"

A to z meilem, to tez bylo do mnie? Psynonimie, nie musze. Nic nie musze. Natomiast moge wejsc w te gre i w nia z Toba pograc z usmiechem na twarzy

"Czemu akurat ten specyficzny szczep?"

Tak naprawde nie wiem. Zanim jeszcze padla decyzja o 'hodowli' interesowalam sie roznymi starozytnymi kulturami. Nie tylko wymarlymi, ale takimi z mocna, czysta historia. Roznymi kulturami i ich tradycjami. Najpierw byly informacje ajahuasce, potem pojawily sie grzyby, w tym muchomory, ktore snily mi sie po nocach. Gdy zaczelam czytac o grzybach zupelnie nieswiadomie ciagnelo mnie to tych z dziwna nazwa. I wszystkie z okregu Meksyku. Na youtubie dawnobtemu obejrzalam dokument o Marii Sabinie, prowadzacej ceremonie grzybowe. I bardzo mnie to wzruszylo. A jak zobaczylam nazwe "Huautla", to pociagnelo mnie w te strone. Nie wiem dlaczego. Tak tez bylo z Mazatapec. To sa piekne grzyby.

Sa dwa takie "gatunki". Jedne to "Huautla", a drugie psilocybe Huatla de Jimenez. Oraz Teonanacatl.
Psynonimie mnie w ogole nie intetesuja grzyby od strony naukowej. Ich wiedza mnie wola. Ta wewnetrzna 😀

Pozdro z wzajemnoscia ☺

orfika
odpowiedzodpowiedz tu
Witek
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.09 20:04:19


zdjęcie z: http://download.nelox.w.interiowo.pl/szablon_obrazki/img0288mk8.jpg


Dzisiaj znalazlem cos takiego (nie moje zdjecie) czy to jest lysiczka lancetowata?

I czy serbica rosnie w grupach? Widzialem dzisiaj cos bardzo do niej podobnego ale pare pojedynczych
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonimm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.10 12:47:28
To nie lanca. A co do serbic to poka zdjecie. A gdzie rosly te rzekome serbice
odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.17 17:35:39
Psynonim-Piszesz o stanowiskach z centralnej polski. Masz może na myśli woj. Łódzkie? U mnie w okolicy jest kilka dość sporawych lasów bukowych i nie wiem czy warto sie wybrać...w sensie chodzi o szanse powodzenia. ;p
P.s nie miałbyś moze printów na zbyciu? Odeśle flaszke,lub dobre winko
tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.17 18:08:26
Sluchaj jak lubisz chodzic po lasach to warto. Pamiętaj że głownym zwierzęciem roznoszącym zarodniki jest człowiek. Moje stanowisko nie jest z okolic Łodzi ale nie tak daleko. Jest to 20m^2 przy drodze lesnej. One nie są takie żadkie. Są u mnie, w Sopocie, w Bieszczadach, W Opolskim w Czechach, Rumunii, na Węgrzech na Słowacji, W Niemczech, Norwegii i na Sycylii nawet. Szanse maśz największe nie teraz tylko ja juz dam znać że u mnie są bo one potzrebują naprawdę solidny spadek temperaturyzeby zaczęły pinować.

Napisz maila to pogadamy.

Elo
odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.17 20:22:35
ależ proszę Vviktor.domanski@gmail.com

Przejść się przejde,bo nie ma dla mnie nic przyjemniejszego od chodzenia po lesie,a fakt że prucz kulinarnych okazów można liczyć na coś ekstra,tym bardziej sprawia że chce mi sie lecieć
A nóż widelec trafi się coś godnego uwagi.
W razie czego podeśle zdięcia jeśli znajde coś podobnego,bo patrząc na zdięcia z netu tego rodzaju to wyglądowo są dość zróżnicowane. Wiem tyle że muszą sie robić niebieskie przy zranieniu...tyle chyba wystarczy ;P
tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
psynonim...
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.27 15:50:06
start

odpowiedzodpowiedz tu
Psyloceusz
psylorodek

postów: 16

zarejestrowano: 2017.10.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.28 13:17:34
Drogi Psynonimie ! zbierasz moze w rejonach Sopotu ?
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.28 14:17:19
Hej, miałem jechać w tym roku ale niestety nie stać mnie na kwaterunek w trójmieście a koleżka u którego planowałem spać wyjechał na saksy, nawet mapę turystyczą Trójmiejskiego Parku krajobrazowego sobie zanabyłem droga kupna. Jade za to do Szczecina gdzie mam rodzinę i będę przeszukiwał Puszczę Bukową.

A to po raz pierdziesty chyba:

https://www.bio-forum.pl/messages/33/529072.html

Post z 11 listopada 2012. Jesli tam nikt nie zbiera to może być ogień.



odpowiedzodpowiedz tu
lancetowata
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2012.12.20


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.28 13:43:39
Rosną prawdopodobnie w całej Polsce. Szukaj tam, gdzie rosną opieńki
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.28 14:21:25
A to troche przesadny pogląd Panie. Posługując się ta logiką powinny u mojej matki w sadzie. Dodatkowo w lesie (tym w którym mam grządki nie tym w którym rosną serbice jest bardzo dużo opieniek i zero serbic. Wież mi bo ja jesienią jestem częsciej w okolicznych lasach niż w domu. Dziś też już byłem rano i jadę dalej. Ale warto szukać, i trzeba. Ładujcie tu fotki i bedziemy próbować ustalić kto i co znalazł.
odpowiedzodpowiedz tu
Psyloceusz
psylorodek

postów: 16

zarejestrowano: 2017.10.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.28 14:45:22
słuszne spostrzeżenie..

kurcze ciężko je wypatrzyć w typowo bukowo jodłowym drzewostanie(poszycie całe w lisciach buku/dębu)... dzis bylem przejsc się 2-3 h po Trojmiejskim Parku Krajobrazowym niestety nic nie wypatrzylem. mam nadzieje że ruszą na dniach.
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.28 16:38:50
Jak przestanie padać to zrobią się jasne i bedzie łatwiej. Biała niebieszczejąca nóżka i kremowy niebeiszczejący kapelusz. Sczyt sezonu jest za dwa tygodnie więc spoko. Sprawdzaj co weekend a jak nie pracujesz i mozesz to w tygodniu też. Zresztą jak chcesz ale jak bym mieszkał w tórjmiście i wiedział że tam są cytując autora z bio-forum:

MASOWO NA SZCZĄTKACH DREWNA

to bym nie wychosdził w weekend z tego lasu aż bym ich nie znalazł.

https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-sopot,cId,32529

Jeśli pogoda Ci się utrzyma jak w linku powyzęj to w następną niedzielę powinno być mocno OK na szukanie.

"kurcze ciężko je wypatrzyć w typowo bukowo jodłowym drzewostanie(poszycie całe w lisciach buku/dębu)."

Właśnie tak za tydzień-dwa się przebiją. Ten rok jest idealny. Pada pada pada potem liście jeb na ziemię i się robi taka pierzynka pod którą jest wilgotno i mniej wiecej stała niska temperatura. Nie poddawaj się.

No i ten park ogromny jest więc ja bym się skupił na części sopockiej.

odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.28 17:40:24

Ja przetrząsam lasy bukowe w powiecie Brzezińskim koło Łodzi i niestety...dupa

Mimo idealnej pogody grzybowej spotkać można co najwyżej Podgrzybki zające (stare i robaczywe) ponaddto czernidłaki i bodajże Łuskwiaki rosnące na pieńkach. Prócz tego wszędobylskie purchawki i huby wszelakie też znaleźć można...

i to tyle....!!!!!!!!! aż dziw mnie bierze że są takie "puchy". Nie wiecie może z czego to wynika? Był tylko jeden poażny wysyp grzybowy pomimo dobrych warunków. Teraz Z jadalnych grzybów to jedyna szansa na opieńki,choć już starawe.

nawet śladu czegoś w podobie Serbica ale jeszcze przez dwa tygodnie sie nie poddam ;P

jedyne MASOWO NA SZCZĄTKACH DREWNA to te pomarańczowe łuskwiaki
tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.28 17:46:12
Fotki rób, poka te łuskwaiki. A łuskwaiak zmienny pewnie, dobry do zupy i na sos.
odpowiedzodpowiedz tu
Shin
psylorodek

postów: 50

zarejestrowano: 2012.07.25


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.29 07:39:33
Ja w tamtym roku znalazłem je w takim dole, który jest obok takiej małej łąki gdzie rosną Semilanceata. Jeżeli dziś przestanie padać, to tam pójdę i zobaczę, czy się już pojawiły. Dodam, że jestem teraz na Mazowszu. A może to nie Serbica, ale w sumie co innego? Na pewno klepie i to chyba mocniej niż Semi
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.29 08:34:53
O może coś fajnego. Poka poka .
odpowiedzodpowiedz tu
Shin
psylorodek

postów: 50

zarejestrowano: 2012.07.25


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.29 14:20:49
Pada cały czas, ale i tak tam poszedłem i właśnie się suszę w dole stoi woda i jeszcze nic nie wyszło, a nie chciałem im tam grzebać i rozkopywać liści. Lepiej poczekać, aż same się pokażą. Mam foty z tamtego roku, tylko muszę przeszukać nośniki danych. Dziś wieczorem wrzucę fotki, oraz wyślę do Ciebie mejla Psylo Anonimie. Mam teraz mało czasu, ze względów reprodukcyjnych rodzaju ludzkiego mówiąc prościej 4 miesięcznego synka.
odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.29 14:40:29
Moje odczucia są podobne do tego co pisze kolega VViktor - ciemno, zimno, mokro i pustawo, albo przez te wszystkie liście nic nie widać. Podaję kilka grzybów do identyfikacji:

Te widzę już któryś raz na drewnie. Czy te na dole to te same co na górze, tylko starsze?

I coś sprzed dwóch tygodni:

P.S. Dzięki za odpowiedzi. Doedukowałem się: te ostatnie to raczej kruchaweczki namakające, łuskwiak zmienny ma brązowy trzon z pierścieniem.
stopka
odpowiedzodpowiedz tu
Trznadel
nowy użytkownik

postów: 3

zarejestrowano: 2017.10.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.29 15:26:57
Pierwszy nie wiem i chyba ciężko będzie rozpoznać ze względu na stan zachowania.
Drugi to Czernidłak błyszczący.
Trzeci to chyba Kruchaweczka namakająca (ale głowy sobie nie dam uciąć).
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.29 15:33:53
No pogoda jest tragiczne. na mnie to się wsztscy znajomi co roku wkórzają że się cieszę że sie lato skończyło, ale dziś jest taka dolina jak dawno nie było. Na szczęście jest nowy sezon 'Stranger things" w sam raz na taki dzień.

Na pierwszych trzech to chyba Lakówka ametystowa alebo pospolita. Wczoraj dużo widziałem. Potem czarnidłaki niestety a na koniec nie mam pewności ale chyba właśnie Łuskwiak zmnienny albo takie drugie dziadostwo co nie wiem jak się nazywa co mi przejęło pierwszą grządkę azurów.
odpowiedzodpowiedz tu
Psyloceusz
psylorodek

postów: 16

zarejestrowano: 2017.10.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.29 16:19:40
Jakiś mały drewnojad wyskoczył ale wątpie ze to serbiak lub inny mimo na pierwszy rzut oka wygladal bardzo charakterystycznie . Mimo tak malego stadium kapelutek czesciowo juz otwarty wiec watpie ze to psilocybe . ale co powiecie ?

odpowiedzodpowiedz tu
Shin T.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.29 20:48:13
Póki co to mam tylko zdjęcie pustego dołu, ale ja nie mam doła. Nie znalazłem jeszcze tych zdjęć, ale na pewno gdzieś są. Na dniach mają iść przymrozki, więc powinny wyjść spod liści. Chcę w tym roku je nakarmić, bo mało mają już tam drewna.
odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.30 14:01:04
Orkan,nie orkan...wiatr mi nie straszny tak więc nałogowo wręcz wyruszyłęm do lasu
Troche straszno było mieć wizje bycia przygniecionym przez zwaliste buki ale cóż....poszukiania P.Serbica trwają więc ja rónież pełen nadziei poszukuje....niestety nadzieja matką głupich w tym wypadku :[

Na prośbe Psynonima wstaiam małą galerie zdięć okazów występujących w moich lasach.
Niestety w lasach pusto jak było,a nawet puściej,zaś większość grzybów jakie spotkałem to te które uwieczniłem

tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.30 14:12:08

najłądnieszy okaz dwa śliczne owocniki i 3 niedorozwinięte. Ten powyżej na dłoni to jeden z nich

tu małe czernidłaki

a tu wszędobylskie hubiaki i stare opieńki

i na koniec najliczniej występujący grzyb u mnie lasach....

tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.04 09:41:13

no to sa niby. dziwolagi prosto z pniaków.
odpowiedzodpowiedz tu
Swiniaq
psylorodek

postów: 21

zarejestrowano: 2017.10.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.04 17:05:38
Psynonimie to jest ta cała serbica?
odpowiedzodpowiedz tu
psnnmm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.04 17:08:36
Tak. moze nie o klasycznym wygladzie ale to to na 100%. Już 5 lat zbieram wiec mam jako takie rozeznanie.
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm...
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.04 17:25:57
wiecej moich fotek z poprzednich lat:

https://www.shroomery.org/forums/showflat.php/Number/22431192/page/1

znalezisko z Rumunii:

https://www.shroomery.org/forums/showflat.php/Number/23826313/page/1

https://www.shroomery.org/forums/showflat.php/Number/23794428


odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.05 14:14:24
WitAM Ładna pogoda,więc pokusiłem się o wycieczke do rezerwatu Wiączyń
Lasy mieszane,z przewagą dębu,a także buk i sosna, czasem brzoza się trafi.

Znalazłem da okazy które rosły na mocno rozłożonych pniakach. Z braku telefonu pod ręką (nie mam w zwyczaju nadużywać tego użądzenia) musiałem wziąć kilka owocników ze sobą.

Wie ktoś co to za gatunki? Jeden z nich wygląda obiecująco psylocibowomale mogę się mylić


oraz takie cosiś,choć myśle że to coś z rodzaju pieniążkowatych,ale znów moge sie mylić

Z góry dzięki za pomoc w identyfikacji

To już chyba ostatnia moja szansa na znalezienie tej "Mitycznej Serbica"
tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.05 17:45:00
Psilocybe sypią zarodnikami na brązowo-fioletowo (purplish brown), ten na dole ma chyba za jasne blaszki. Te wyżej może?
stopka
odpowiedzodpowiedz tu
psynonim...
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.05 17:58:53
NO NIESTETY NIE TYM RAZEM, ALE NIE KONIECNIE ODSTATNIA. JA NAJWIEKSZY ZBÓR ROK TEMU MIAŁEM 25/11 A TYDZIEN WCZESNIEJ SPADŁA SNIEG NA 2 DNI. TO SA GADY NIE DO ZDARCIA.
odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.05 19:22:05
mnie najbardziej zastanawia co to jest to pierwsze.... szkoda że znowu pudło. A dla mnie niestety ostatnia bo na zime wracam do Łodzi. Czas zmienić "rezydencje"
tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
Shinu
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.06 00:17:26
haha, mnie najbardziej zastanawia czy dobrą lotę ma Psynonim xD patrz 2gi post nad moim
odpowiedzodpowiedz tu
psynonim...
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.06 06:15:16
Psynonim na pewno ma chujowy telefon ktory pisze jak sobie chce i do tego papiery na dyslekcje .
odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.07 16:51:51
Zasyłam trochę drewnolubesów z nieużytków. Psathyrella?

Te dwa mają gumowaty kapelusz, nie łamie się:

I na koniec jeszcze takie:

stopka
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.08 07:13:59
Niestety nic aktywnego, ale miejscowka idealna do zakopania jakichs drewniakow. Kontroluj forum bo bede rozdawal za jakis czas szalki z grzybnia P. subaeruginosa.
Psyloceusz
psylorodek

postów: 16

zarejestrowano: 2017.10.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.08 12:29:57
Psynonim czy można do Ciebie się odezwać mailowo ?
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.08 12:55:20
zawsze
odpowiedzodpowiedz tu
FilmArcher
starszy psylocyb

postów: 218

zarejestrowano: 2017.10.02




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.08 12:21:40
Heja, w weekend wybieram się do Trójmiejskiego parku krajobrazowego i parku Oliwskiego - proszę mnie nie uprzedzić ze zbiorem
Pozdro!
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim...
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.08 13:05:01
Ja też jade na łowy ale do gdzie indziej. Wrzucaj fotki Archer i bedziemy dyskutowac o znaleziskach. Ty masz duzo wieksze szanse bo tam na bank sa. Mialem wlasnie teraz jechac ale mi sie kolezka u ktorego mialem kimac na wyspy wyprowadzil. Ale sie nie poddaje. mam 3 dni zeby obejsc lasy bukowe tam gdzie jade. Termos na herbe i zupe. kalosze no mega wyprawa sie szykuje. A jak pogoda dopisze to sobie jeszcze cos podjem moze i znajdzie swoj swego miejmy nadzieje.
odpowiedzodpowiedz tu
FilmArcher
starszy psylocyb

postów: 218

zarejestrowano: 2017.10.02




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.08 13:25:20
Jasne, będę wrzucał foty jak coś znajdę
Ooo dzięki za pomysł z termosem ;p

W planach poza tym, mam jeszcze kilka miejscówek do połażenia i są to głównie lasy bukowe - zajawiłeś mnie tymi bukami i teraz szukam tych lasów

P.S. Polecam bardzo stronę: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy - jest to mapa taksacyjna lasów - bardzo przydatne dla grzybiarzy narzędzie. Klikając po lewej stronie na ikonę lasu "Opis taksacyjny drzewostanu" - włączamy wskaźnik, którym jak klikniemy na odpowiedni obszar na mapie, daje nam pełną informację o lesie występującym pod obszarem kliknięcia

Pozdro!
odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.08 16:13:55
@Psynonim Miejscówka jest ciekawa, drewno, kompost z trawy, gnój, liście, co chcesz.

Pamiętam jak wspominałeś że kruchaweczki przejęły Ci grządkę z azurami, więc pytanie czy zakopane grzyby poradzą sobie z dzikimi?

Fajnie byłoby gdybyś dał radę zrobić strzykaweczki, czy to z zarodnikami, czy z LC, bo rozwiązałoby to problem ze sterylnością.


@FilmArcher Dzięki za link, taka mapa może się przydać. U mnie w okolicy coś tych buków nie za wiele.
stopka
odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.08 19:38:29
Psynonimie,a istnieje szansa na to że jak znajdziesz te serbice to porobiłyś szalki? Bo mnie te moje Lasy Bukowe zawodzą,a mają potencjał na piękne siedliska Tylko nawet jeśli to trzebaby było najpierw z agaru zaszczepić w domu,zebrać plony,a z plonów zebrać printy,by wytrzymały gdzieś do końcówki maja....

Dobrze mówie? W sumie warto by rozprzestrzenić ten gatunek na całą polske,ku potomności i przyszłych psylomaniaków. Z Kilku zaszepionych miejsc zarodniki mogą naturalnie potem dostać się na inne okoliczne tereny i tak krok po kroczku Serbica przestanie być już taka "mityczna"


Pozdrawiam
tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.08 19:45:21
Sam bym to zrobił w trzech niezależnych drzewostanach bo taki miałem pierwotny plan,ale niestety pech w tym roku mnie prześladuje. Agar i szalki to żaden problem,niestety ani Łysicy,ani Serbki nawet śladu.
tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
psynonim...
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.08 20:12:19
@JK

zapomnialem calkiem o opcji LC. Tak zrobie i rozdam strzykawki. Najlepszy jak do tej pory dla drewniaków plyn to herbata ze zrebek bukowych z niewielkim dodatkiem syropu kukurydzianego. Taki cukier z drewna wogle nie sie nie psuje. Mam sloiki z LC P. allenii do tej pory i jeszcze pare miesiecy temu komos wysylalem i normalnie roslo a LC ma 2 lata i jest trzymane w domu nie w lodowce caly czas.

@VV

Serice to sa straszne dziady do uprawy, i niewielu sie do tej pory udalo. Tutaj link do uprawy kolezki z USA ktory w rok wyowocowal serbice z moich printow.

https://www.shroomery.org/forums/showflat.php/Number/23916501

Ja ich nigdy bardziej nie zglegilem jesli chodzi o uprawe bo mi rosna w lesie, wiec wolalem sie skupic na czyms czego u nas nie ma. No i to naprawde jest trudne. stevo ma chyba duzo czasu i sie bawi w kompostowanie drewna i takie tam historie i ma chyba z 4 gatunki Gymnopilusow kolo domu. Dobry jest bardzo generalnie.

Mialem klonowac teraz serbic ale mi sie szalki skonczyły wiec licze na moje zbiory teraz ( jesli cos znajde na wyjezdzie) albo z tego co cnajde za 2 tygodnie u siebie. Jest jeszcze chlopak co mieszka blisko mnie ale sie nigdy nie spotkalismy bo ja anonim ( on tez zreszta) i jemu takie wyszly sloiki bez zalek agaru tylko printy na zyto.

https://www.shroomery.org/forums/showflat.php/Number/23923046

Pisalem do niego niedawno ale sie nie odzywa.

Ja bardzo duza wagę przykładam do tego żeby printy były czyste i sam kiedys zaszczepiłem zyto P. serbica normalnie ze stzrykawy z mojego printa bez agaru i było. Fotka tutaj:

https://www.shroomery.org/forums/showflat.php/Number/22751175#22751175

Troche determinacji i mozna wszystko.
odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.08 20:26:31
w takim razie jaki gatunek polecasz by zaszczepić lasy bukowe ( u mnie same takie ;P) ? Chodzi mi o gatunek na tyle wytrzymały by sie mogły same rozprzestrzeniać po lesie. By same zajmowały nowe stanowiska ( no,czasami sie im pomoże zaszczepiając to tu to tam )
tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.08 20:50:40
No tak to serbice ale zarodnikami jesli chcesz zaszczepiac lasy. Jesli bede mial duzo printow to bede wam wysyłał jesli nie to trzeba kombinowac inaczej. Sam pryskałem rok temu w buczyny w moim lesie ale to jest loteria. Dopiero w nastepny weekend sprawdze czy cos z tego wyszło. A jesli chcesz zrobic grzadke to najlepiej to co najlepeij dziala, a dla mnie najlepiej jak na razie sprawuje się to cos z Australii czyli P. subaeruginosa co mam sklonowane i grzybna wyglada fantastycznie i jak z tego zrobie LC to b duze szanse za za 1.5 roku bedziecie zbierac swoje grzyby, a za 2,5 lata na 100% bo tyle u mnie. Jan Kowalski ma miejscówke taką ze dupę urywa. I te wszystkie kruchaweczki polegna sromotnie pod cięzarem białych sznurów Austarlii.

Lubię was chłopaki, w końcu są ludzie którzy myslą długowafowo, poświecają swój czas na poszukiwania i debaty, dyskusje i rozważanai i widać że cel jest dalszy niż zajebać się cubensami za 4 tygodnie. Będę wspierał jak tylko potrafię. Dla mnie wysłanie 10-20 listów miesięcznie to nie jest coś przez co nie bede miał co do gara włożyć dlatego to robię . To tylko smutny papierowy hajs tak jak w tej piosence

https://www.youtube.com/watch?v=N-mjc25R0Nc
odpowiedzodpowiedz tu
V. frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.08 21:08:50
Czołem.
"Białe Sznury Australii" łoranyboskie Psy, umarłem.
Jeśli miałbym taką miejscówę już przygotowaną zesikał bym się ze szcześcia, tak jak Psy mówi sadz tam jakieś drewnolubne natentychmiast!
Ze swojej strony też coś zawsze pomogę
Pozdrawiam Vladek.
odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.09 01:07:14
Wiecie mnie poprostu krew zalewa mam kilka potencjalnych stanowisk na obszarze no...do ok 20-30 km2 jedno stanowisko rezerwat Gałkówek....taki spory lasek. drzewostan-buki plus świerki ( a więc ideolo,niestety nie ma nic) z uwagi na to że to tezerwat- nie wolno niszczyc runa,plus od cholery pieńków i martwych drzew. drugie stanowisko- muzeum w terenie- okopy niemieckie z czasów bitwy Łódzkiej (1 wojna św) tak więc znowu- buki z domieszką sosny. trzecie stanowisko- rezerwat Wiączyń- dęby,sosny buki- z uwagi na rezerwat nie można niszczyc runa- pełno martwych drzew i pniaków. plus dwa inne lasy bez większego znaczenia znów buki dęby sosna....

Tozumiecie już czemu żal mi dupsko ściska? one tu powinny miec jak w raju...ale niestety ich tu nie ma ( a jeśli są to umkneły memu czujnemu oku grzybiarza,w co wątpie bo mam również zboczenia w kierunku entomologii,więc widze nawet wszelkie robactwo w mojej okolicy )

No nic...widać ABSOLUT nie jest łaskaw w moich stronach
tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.09 17:36:41
Psynonim, dlatego należą Ci się podziw, szacunek i brawa, a może i uścisk dłoni pana prezydenta (jeśli nie kraju, to przynajmniej dowolnie wybranego miasta) za wkład w psylokulturę w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Vladek, przyznam się, że nie zdawałem sobie w pełni sprawy ze szczęścia które mnie spotkało. Ale jak natychmiast? Przed zimą?
stopka
odpowiedzodpowiedz tu
V. frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.09 20:27:10
Czołem.
Możesz o każdej porze roku, z tego co się przekonałem nawet -25 nie robi na "Białych Sznurach Australii" wrażenia.
U mnie z 3 odmian które wyslałem wiosną nie zaczeły owocnikować tylko Azu. A jeden spot Cyan ma już 7 lat, słońce,deszcz, zimno, srimno, nie wywarły na min zbyt dużego wrażenia.
Pozdrawiam Vladek.
odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.11 18:29:12
Vladek, a jak można się z Toba skontaktować?

Byłemż-Ci ja w lasku bukowym znalezionym na mapie od Archera, hej!

Ładnie, czerwono. Widziołech grzyby w kilku kolorach, nawet takie białe gumowate mutanty bez blaszek, ale tych co trzeba nie znalozłech, hej.

stopka
odpowiedzodpowiedz tu
V. frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.11 20:49:07
Czołem.
Daj mail.
Pozdrawiam Vladek.
odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.11 21:37:49
Dobrze.
cinctulus, potrzebny jest!
odpowiedzodpowiedz tu
Shinu
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.12 16:11:03
W moim dołku lipa. Kurde, przecież w tamtym roku był pełny i czułem się jak w bajce, a teraz stoi tam pół metra wody i na ściankach dołu są tylko jakieś podgnile owocniki i nawet nie jestem w stanie już ich określić. Lipa. Może tą wodę usunąć z dołu?
odpowiedzodpowiedz tu
bugadii
młodszy psylocyb

postów: 76

zarejestrowano: 2011.05.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.12 18:07:36
wyszły już komuś azury? juz by czas był chyba...
UFO
odpowiedzodpowiedz tu
V. frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.12 20:57:14
Czołem.
Noup, wszystko inne, azury jeszcze nie, co dziwne.
Pozdrawiam Vladek.
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.12 22:44:14
Niestety brak P. serbica w Puszczy Bukowej (przynajmniej w tych częściach które udało mi się zwiedzić ze znajomymi) ale warunki są idealne. Jutro jadę do Polic i wracam przez lasy do Szczecina to dam znać co tam się dzieje.
odpowiedzodpowiedz tu
FilmArcher
starszy psylocyb

postów: 218

zarejestrowano: 2017.10.02




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.13 11:08:32
Psynonimie - Niestety nic nie znalazłem w ten weekend w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym - 3,5h łażenia ze znajomymi i dupa :/
Co prawda widać tam duży potencjał mikroflory, lecz być może nie trafiłem na odpowiednią miejscówę, by znaleźć to czego szukałem.
Obszedłem teren wkoło mostu nad chyba obwodnicą (południe -> północ, tego parku). Jeszcze w tym sezonie, będę miał czas na 2-3 miejscówki do odwiedzenia.
Pytanie - czy mogę się czegoś spodziewać przez okres zimowy ? Jeżeli tak, to na jakich terenach ?

Pozdro!
odpowiedzodpowiedz tu
psynonim....
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.13 14:09:18
Spokojnie mozesz szukac w nastepne 2-3 weekendy. chyba ze w dzien wyprawy lezy snieg to bez sensu ale jak snieg w tygodniu spadnie i stopniee na weekend to spoko mozna szukac. W lasach Szczecińskich niestety nic. Jade na paszteciki bo u mnie nie ma .
odpowiedzodpowiedz tu
Psyloceusz
psylorodek

postów: 16

zarejestrowano: 2017.10.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.16 20:10:36
Witam dziś chodziłem za bohemicami i natrafilem na pewnego ciekawego grzybka. Z daleka przykul moja uwage calkowicie bialym kapeluszem ktory niebiesczeje delikatnie(blaszki fioletowawo brazowe). to dobry przyklad dla forumowiczów jako look-a-like serbici . Jak myslicie ktory to gatunek ? jakas stropharia

odpowiedzodpowiedz tu
FilmArcher
starszy psylocyb

postów: 218

zarejestrowano: 2017.10.02




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.17 09:27:08
Po tym co piszesz i trochę po zdjęciach - myślę że to pierścieniak gryszpanowy raczej albo białoniebieski.
odpowiedzodpowiedz tu
Psyloceusz
psylorodek

postów: 16

zarejestrowano: 2017.10.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.11.19 22:54:11
psynonim moglbys podac swoj mail ? albo napisac na moj ? pkaczykowski1@gmail.com , chcialbym sie skonsultować w sprawie pewnego znaleziska i wyslac pare fotek
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm...
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.12.02 19:29:44
https://www.shroomery.org/forums/showflat.php/Number/17206774/fpart/1/vc/1

Ale hit
odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.12.03 13:04:03
Zasiali górale żyto, żyto. I wyrosło
odpowiedzodpowiedz tu
FilmArcher
starszy psylocyb

postów: 218

zarejestrowano: 2017.10.02




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.12.29 11:24:52
Psynonimie - powiedz jak to teraz jest - wszyscy widzimy jaka jest pogoda - czy można teraz spotkać w lesie Serbice i Bohemice ? Śniegu nie ma, jest chłód, ale nie mróz, więc może jednak coś może by było w TPK?
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.12.29 15:47:34
Nie mam pojęcia, nie znalazłem nigdy tak późno.
odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.12.29 18:27:54
Psynonimie,a udało ci ię coś w tym roku odłożyć jakieś DNA Serbicy w nadmiarze,czy lipa?
tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.12.29 19:17:38
Z tego roku mam tylko 4 printy. Z tamtego mam jeszcze trochę ale słabe, jasne w sensie, ale powinny być żywe. Mogę sprawdzić po sylwku albo wysłać Ci bez sprawdzania tylko napisz maila z adresem jeszcze raz.
odpowiedzodpowiedz tu
Vikt OR
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.12.30 00:13:03
Vviktor.domanski@gmail.com Zresztą jest z boku pod nickiem

Dzięki. Ale będę hasał wiosną w tych swoich buczynach . Najważniejsze by zachowały żywotność do maja Potem to już się je skiełkuje.
odpowiedz
Czy to grzybek halucynek? łysiczka
czy frywolnie
5017004JanKowalski:
2017.10.25
20:44:57
Czy to halucynki?? Prosze o pomoc
Rebus
53445Marcus:
2017.03.02
17:23:11
CZy to łysiczki ??
motyka
91951Prostezetaa4
4:
2018.10.11
21:41:57
<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  »Odmiany« ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
235
odsłon:
773838

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024