Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  »Archiwum« ‹Inne›  nowy wątektematów:
1592
odsłon:
1664338

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Grzyboraporty z uprawy Marcusa
Marcus
12327501Waran:
2023.12.08
15:19:59
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




Temat: Grzyboraporty z uprawy Marcusa
wysłano: 2016.11.13 14:58:37
Witam raz jeszcze wszystkich bywalców i obsługowiczów szacownego forum

Jak już pisałem, po siedmiu latach zabrałem się ponownie go grzybów. Przed siedmioma-laty przedsięwzięcie nie wypaliło.

Dzięki hojności wspaniałej cblf otrzymałem pięknego printa za co jeszcze raz ogromnie dziękuję! I wiedziałem że tej szansy nie zmarnuję. Przestudiowałem dość dokładnie wszelkie możliwe poradniki. Przeglądałem forum i rzucałem się w wiry zakupów. Przesyłkom nie było końca. A to żyto, a agar, a szybkowar, a szalki...

I tak się zaczęło, i to nie dawno bo zaledwie 2 miesiące temu.




Świetny znaczek


Odmiana B+

Przystąpiłem do pracy. Namaczanie żyta z wapnem i miodkiem... Wszyscy to znacie.

Kolonizacja

I marzenia o lataniu na grzybach.

boxik

I gotowe.

Teraz musi upłynąć jeszcze trochę czasu...


OBE-Maniak #101

odpowiedzodpowiedz tu
Pytanko na
szybko
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.13 15:57:41
Ale będzie fotorelacja Z moich strzykawek też coś będziesz zaszczepiał, czy narazie zostawiasz? Te z których teraz foto wrzuciłeś to jaka odmiana?

odpowiedzodpowiedz tu
Pytanko na
szybko
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.13 15:58:40
Amazonów tu nie będziesz robił?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.13 16:50:19
Będę. Ale wszystko w swoim czasie. Strzykawki niestety jeszcze nie dotarły.

Jak pisałem wyżej to są B+
OBE-Maniak #101

odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.13 17:56:11
Kap...

Kap...

Kap...

Kap...

Nie wiedzieć czemu nie mam zdjęć z dalszych etapów wzrostu.Tacki dały dwa rzuty, eksperymentowałem z nawadnianiem, nastrzykiwałem miodem. Wszystkie jednak wydały podobny plon. Grzyby nie były specjalnie duże. raczej niewielkie. Drugi rzut był trochę lepszy. A na trzeci czekam...Moooże coś jeszcze będzie.


OBE-Maniak #101

odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.13 19:26:22
W między czasie, udałem się do dużego sklepu o charakterze różnorakim zwanym często "Hipermarketem", celem kupna kolejnych boxów. Zasobność portfela o jeden stopień gęstości daleka była od alef zero nieskończoności. A pojemniki mnie zadowalające były 22 złote 45 groszy kosztujące. Dużo- Pomyślałem i czarne plastikowe wiadra za jedyne 3 złote wybrałem. A że mało kosztowały już 4 przy kasie na taśmie się przesuwały.

Kap...

Kap...

Kap...

Kap...



Kap

OBE-Maniak #101

odpowiedzodpowiedz tu
orfika
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.14 15:20:32
Marcus, z tego, co widze-w wiadrach sa o wiele wieksze
Na dno wiadra wysypales skolonizowany substrat a potem tylko okrywa? 😀
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim.
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.14 18:40:41
Czym ty robisz te dziury?

Jaki masz mix i czym buforujesz pH? I gdzie kupiłeś.

Pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.14 20:52:37
Dziury- mam taki metalowy okrągły pojemniczek z gąbką do czyszczenia lutownicy. Zrobiłem w nim dwie dziurki , chwyciłem dużą pęsetą i rozgrzewałem nad gazem. Wyszły mi pikne równe i gładkie otwory...Potrzeba matką wynalazków.

Okrywę robię raczej na oko ze zwykłą ziemią kwiatową. Dodaję kilka gramów sproszkowanego gipsu dwuwodnego (Na drugim zdjęciu tego tematu widać krążek gipsowy z pentagramem, odrobina Magii ochronnej nie zaszkodzi )

Jak może zauważyliście, wiadra są nieprzezroczyste i bez otworów.Światło dochodzące tylko z góry gwarantuje proste ładne grzyby. Codziennie intensywne wachlowanie i spryskiwanie. Na dzień-dwa przed pękaniem osnówek pryskam bezpośrednio po grzybach. Gdy ich powierzchnia wysycha, pryskam ponownie. Grzyby wtedy mniej pękają i rosną większe wchłaniając wilgoć ze swej powierzchni. Trzeba jednak uważać, bo można przesadzić i grzybnia zaczyna porastać owocniki.

Właśnie skończyłem przygotowywać nowy eksperymentalny substrat z siemienia lnianego, chia, i torfu z dodatkiem wermikulitu i glukozy krystalicznej. Mam też zaszczepione torby z popcornem.
Więc kolejne fotorelacje już niebawem

Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
psynanim
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.14 21:14:36
A czym zatykasz dziury?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.14 21:20:44
Plaster opatrunkowy z metra cięty po bokach podklejony taśmą.
Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
orfika
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.14 21:36:50
Marcus po kupieniu wiader na spod wysypujesz rozwinieta grzybnie na zycie, a na to okrywa, po prostu? ☺
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.14 22:32:07
Tak.Spasteryzowana okrywa.
Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
Pytanko na
szybko
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.15 07:58:10
Marcusie, ile Ci wchodzi samego substratu do takiego wiadra jednego? I daj znac jakie plony Super fotorelacja.
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.15 16:18:34
To będzie około 600 g substratu żytniego(mówię tu o wadze suchego żyta). Plony w dwóch rzutach to jak na razie ponad 400 gramów. Dałem teraz wiadro do intensywnego namaczania na 20 godzin. Całe ciacho-wiadro jest pod wodą.

Moje pierwsze tacki (Te w aluminiowych prostokątnych foremkach dają właśnie trzeci rzut).







Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
orfika
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.15 17:45:33
Marcus, czy moglbys napisac w jaki sposob przygotowujesz żyto? W punktach i dokladnie 😀
odpowiedzodpowiedz tu
Pytanko na
szybko
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.15 18:23:15
https://docs.google.com/document/d/1PDBNJMcKy43Z5R5p-bGEJA-eUkgW5DA1PshlB9OBbqs/edit?usp=sharing
odpowiedzodpowiedz tu
orfika
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.15 19:05:13
Dziekuje pieknie "Pytanko" 😍
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.15 20:00:32
Dokładnie. Napisałem sobie na poczatku tę ściągę i powiesiłem w kuchni.
Ale co prawda robię teraz krótsza sterylizację-90minut.

Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.17 01:16:33
A w między-czasie. Winko ze szlachetnych winogron!

Piękne winogronka?

Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.28 22:55:25
Minęło trochę czasu. Odwiedziłem rodzinne strony i zostawiłem wypinowany trzeci rzut z wiadra bez opieki, bez swiatła. Tylko obficie spryskałem przed wyjazdem. A zastałem największy jak do tej pory okaz.

Średnica kapelutka to ponad 8 centymetrów

Stworzyłem też nową suszarkę...

Zobaczymy czy się sprawdzi XD

Dostaję sporo meili z pytaniem o printy i czy wyślę, czy nie itp...
Nie miałem czasu ostatnio na odpowiadanie komukolwiek. Miałem sporo pracy na uczelni i spraw rodzinnych.

Za czas bliżej nieokreślony dojrzeją szalki petriego skolonizowane klonami największych owocników i printy z nich przygotowane. Jak uznam że mam tego odpowiednią ilość porozsyłam. Chodzi mi po głowie zorganizowanie konkursu poetyckiego.


Wiele osób pyta mnie co takiego zrobiłem że uzyskałem tak obfite i dorodne rzuty grzybów. Cóż, wystarczy przeczytać wszelkie możliwe poradniki. Nie oszczędzać na substracie.

Zawsze dodawałem do namaczania czy to żyta, czy kukurydzy-wapna i miodu.

Ale ą także tajne składniki którymi się z wami dzielę- Odrobina Białej Magii i Miłości. Myślę po prostu że Grzyby pokochały mnie tak jak ja Kocham Je.


Pozdrawiam

Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.30 02:32:40
I tak póki co i bdw. Słyszałem nieskończoną ilość razy, że Grzybki są niesmaczne, ciężkostrawne, ciężko przyswajalne. W mojej opinii... Mogła tak powiedzieć osoba o:
Bardzo słabym żołądku,układzie nerwowym lub psychice. Lub po prostu...Co tu dużo mówić, osoba głupia.

Grzyby są po prostu pyszne. Posiadają wspaniały, unkiatowy smak , którego właśnie doświadczam !

Od wielu lat czytam teksty typu "Jak pozbyć się ohydnego smaku". A te wprowadzają mnie w coraz to większe zdziwienie.
-Skoro tak >>Wyjątkowo<< Ci nie smakuje; Po co na siłę próbujesz?

Grzyby...Grzyby...Grzyby... Kurcze, im więcej o was wiem, tym bardziej mnie ciekawią. Tym bardziej ciekawi mnie, dlaczego o Nich tak mało wiadomo.

Pożyjemy...





Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
Afriko
starszy psylocyb

postów: 145

zarejestrowano: 2016.07.07


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.30 08:14:50
Widzę ze dużo wiesz Marcusie to może odpowiesz mi na pytanie
Czy jak nie toleruje pieczarek ale inne grzyby toleruje
Po zjedzeniu pieczarki po 20-30 min zaczynam wymiotować i nie schodzę z kibla przez 3 dni
To myślisz że po cubensis tez tak będę miał ?
początkujący
odpowiedzodpowiedz tu
orfika
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.11.30 08:25:21
Marcus uwazaj na slowa. Jesli juz otwierasz sie na prace z grzybami Swietymi roslinami, zacznij obserwowac swoje mysli i slowa. Dla Twojego ego, teraz tak bardzo zafascynowanego grzybami, trudno zrozumiec i przyjac, ze ktos moze trudniej trawic grzyby lub nie czuc ich smaku. To jest bsrdzo indywidualna sprawa. I kazdy moze miec swoj wlasny sposob ich odbioru. Kazdy tez z roznych powodow je uprawia. I dostaje to, co jest mu na dana chwile potrzebne.

Zjadlam jednego surowego grzyba i odczulam ciezar na zoladku. Natomiast wcale nie umniejszam siebie przez to i nie czuje, zebym byla glupia. Wszystko to sa koncepcje ego. Wszystko. Bo 'JA' przeciez wie nsjlepiej ☺

Wspaniale, ze Ci smakuja i ze sie tym dzielisz.
Otworz sie tez na to, ze inni moga czuc inaczej i ze to jest ok.

🤗
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.01 11:25:03
@orfika Masz rację Zagalopowałem się z tymi stwierdzeniami, Przepraszam.

@Arfiko "Wiem że nic nie wiem". Kurcze , musisz spróbować... Ciekawe co takiego jest w pieczarce co cię uczula. Może zrób sobie testy alergiczne i pogadaj ze specjalistą
Może pieczarka ma jakieś szczególne alergeny.

Podstawą leczenia alergii pokarmowej jest ustalenie jej przyczyny, czyli zidentyfikowanie alergenu , co często nie należy do łatwych zadań. Zazwyczaj stosuje się dietę eliminacyjną, czyli wykluczającą na pewien okres lub na stałe szkodliwe produkty.

Glutaminian sodu występuje w pewnych produktach (pomidory, parmezan, pieczarki) jako ich naturalny składnik i u osób nadwrażliwych, podobnie jak ten syntetyczny, również staje się przyczyną dolegliwości.

Możliwe też że w pieczarkach uczula cię proces produkcyjny np. dodatek jakiegoś nawozu.

Nie mniej jednak jest to alergia pokarmowa. Możliwe też że np jedzenie pieczarek w towarzystwie innych produktów spożywczych wywołuje alergię (albo przygotowanie ich w szczególny sposób np. smażenie ).

Zarówno pieczarka jak i Cubensis należą do wspólnego rzędu pieczarkowców. Rodziną i rodzajem z kolei już się różnią. Ale ciężko stwierdzić czy jest to w stosunku do alergii dalekie czy bliskie pokrewieństwo .

Ja bym spróbował małą ilość grzyba zjeść jakieś 2-4 gramów świeżego Cubensisa. Możliwe też że twoje objawy alergii mają podłoże psychiczne/psychosomatyczne (raczej nie).

Ale pamiętam jak mój młodszy brat, gdy miał ok 4-rech lat >nawpierdzielał< się jajecznicy z leśnymi grzybami(grzyby nie były trujące cała rodzina jadła). A potem rzygał dwa dni . I do wieku chyba 15 lat nie tkną grzyba i nawet nie wiedział dlaczego ich nie lubi; bo po prostu nie pamiętał tego nie miłego doświadczenia wynikającego z przejedzenia grzybami. Dopiero gdy kilka razy mu o tym opowiedziałem jakoś psychicznie się z tym oswoił i znaczą jadać grzyby.

Jeszcze raz polecam rozmowę ze specjalistą od alergii. W końcu może chodzić o Twoje nie tylko Zdrowie, ale i Życie.
A no i nie zapominajmy że w atlasach grzybów łysiczki są oznaczone czachą ze skrzyżowanymi kośćmi i opatrzone są czerwonym podpisem "TRUJĄCY"

Źródła:
1. http://www.alergiapokarmowa.pl/alergia-na-grzyby-i-plesnie/
2. http://infozdrowie24.pl/temat/zdrowie/alergia+na+grzyby+objawy
3. http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/alergie/co-jeszcze-nas-uczula-czyli-wszystko-o-ukrytej-alergii-pokarmowej_38841.html



Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
orfika
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 2016.11.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2016.12.07 12:16:13
Ahoj.
Marcus, ile dodac wapna do zyta? Np. na szklanke (taka standartowa) suchego zyta, ile moge dorzucic? Jakie to sa proporcje? I jak to wyglada z miodem?
orfika
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.17 18:29:05
@ orfika, przepraszam za tak późną odpowiedź. 1-1,5g gipsu i płaska łyżka miodu na 500 g substratu.




Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.17 18:32:23
Czy ktoś wie jaki rodzaj wszechświata przypadkowo stworzyłem na szalce ? Co to u licha jest? Różne szalkowe wspaniałości już widziałem... Na dzień dzisiejszy wygląda...Straszniej i mrocznofraktalniej.


Psylo Co?

odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.17 20:49:21
Znalazłem - Paenibacillus dendritiformis

Paenibacillus dendritiformis gatunek tworzący wzór bakterii , odkryty na początku lat 90. przez grupę Ben-Jacoba.Jest mikroorganizmem społecznym, który tworzy kolonie złożonych i dynamicznych architektur. Rodzaj Paenibacillus zawiera beztlenowe , endospor bakterie pierwotnie zawarte w rodzaju Bacillus , a następnie przenosi się jako oddzielny rodzaj w 1993. Bakterie należące do tego rodzaju są wykrywane w różnych środowiskach, takich jak: glebie, wodzie, ryzosferze , substancjach roślinnych, paszowych i larwach owadów.

Psylo Co?

poszukiwacz
psylorodek

postów: 11

zarejestrowano: 2017.02.13


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.21 10:24:33
Uprawa mega,będę śledził
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.02.18 06:36:50
MEGA .
odpowiedzodpowiedz tu
Kręgosłup
psylorodek

postów: 47

zarejestrowano: 2013.12.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.06 03:59:21
Moglbym Cie poprosic Marcus od calosciowe zdjecie.boxa plus poradnik co i jak albo rady?
I bylbym wdzieczny tez za dokladny opis krok po kroku na substart okrywe i caly proces, lepiej mi to wychodzi jak mam wszystko czarno na bialym niz jak laczyc rzeczy z roznych watkow, swoich grzybiw juz troche nahodowalem, ale wylacznie na ciastkach :v
Bede bardzo wdzieczny za pomoc
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.06 09:02:03
Nie chcę być nie miły, ale stary...
Przeczytaj jeszcze raz 4-ty wers pierwszego posta w tym wątku.
Zdjęcie boxa dodam niebawem, właśnie rośnie pierwszy monotube z Golden Teacherem.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
lancetowata
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2012.12.20


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.06 09:27:05
Czarno po białym i wszechno w jednym miejscu. Fotografiki gratis: http://www.psilosophy.info/psilosopedium.html
odpowiedzodpowiedz tu
essa
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.06 14:11:28
Link z instrukcja do dokumentu nie działa, moglby mi ktos podesłac jeszcze raz cała instrukcje odnośnie sposobu przygotowania zyta? Zagłębiam sie w cała encyklopedie psilosophy i dzis bede sterylizowal substrat.
lancetowata
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2012.12.20


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.06 20:56:14
To jest właśnie sznurek do psilosopedium i działa w 100%. Jesli ktoś ma problem ze skorzystaniem ze sznurka, to jest jeszcze krótszy sznurek: http://www.psilosophy.info i wybieramy odnośnik "psilosopedium"
odpowiedzodpowiedz tu
essa
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.06 14:16:58
Marcus czyli twoje pudełko wyglada tak, ze przy dole masz 3 otwory plus jeden po srodku na gorze i tak z kazdej strony i na to plaster, tak?
I gdzie dorwałeś takie aluminiowe foremki na tacki? I przy instrukcji na substrat i okrywe kierowałeś sie tymi samymi proporcjami co w poradnikach na psiloencyklopedii?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.06 16:32:42
Tak.

W sklepie.

Powiedzmy.

https://docs.google.com/document/d/1PDBNJMcKy43Z5R5p-bGEJA-eUkgW5DA1PshlB9OBbqs/edit?usp=sharing
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Kręgosłup
psylorodek

postów: 47

zarejestrowano: 2013.12.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.06 16:48:17
Co masz na mysli przez powiedzmy?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.06 17:33:51
No z grubsza...
Psylo Co?
lancetowata
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2012.12.20


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.06 21:07:18
HEHEHE. Spadłem z krzesła
Sie dogadali
Pomogę.
"Powiedzmy" Markusa odnosi się Kręgosłupie do tej części twojego pytania:"I przy instrukcji na substrat i okrywe kierowałeś sie tymi samymi proporcjami co w poradnikach na psiloencyklopedii?"
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.06 20:30:34
Mój monotube Zaczyna pinować... Myślałem że tworzą się kulki ze stromą. Ale okazało się, że to po prostu bardzo tłuste piny XD Jutro dodam nowe zdjęcia.

Zapowiada się bardzo ciekawie!
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.08 20:52:38
Nie wiem... kilka pinów chyba już widać, ale jakoś mało.

Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
siekierka
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.08 21:48:17
Naliczyłem 87...Jakieś magiczne rytuały robisz że w większości postów są zakażenia a Tobie rosną jak na drożdżach?
odpowiedzodpowiedz tu
lancetowata
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2012.12.20


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.08 21:49:38
Brawo :]
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.08 21:51:00
Co to za odmiana Marcusie?
odpowiedzodpowiedz tu
Kręgosłup
psylorodek

postów: 47

zarejestrowano: 2013.12.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.08 21:58:32
Marcus myslisz, ze takie pudełka styropianowe do transportu zywności z mata grzewcza i termostatem do niej podlaczonym a na to recznik i to jako wykorzystac na inkubator bedzie dobrym pomysłem? tam gdzie moge trzymać takie rzeczy temp oscyluje miedzy 14 a 16 stopni...
I kolejne pytanko, da sie gdzies dorwać żyto w jakimś hipermarkecie? Bo ja znalazłem jedynie w jakimś ekologicznym w troche duzej cenie za jakos pol kg

odpowiedzodpowiedz tu
Siekierka
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.08 21:59:52
Kolego Kręgosłupie Kaufland 5zł/kg
odpowiedzodpowiedz tu
Kręgosłup
psylorodek

postów: 47

zarejestrowano: 2013.12.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.08 22:08:17
Dziękuje bardzo, ja nie znalazłem w Auchanie, to na dniach lece sie zaopatrzyc :v
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.09 01:35:21
To Golden Teachery Psynonimie !

Kręgosłup, nie wiem, chyba inkubator będzie ok.

Magię? tak stosuję, pisałem o tym na początku tematu
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Kręgosłup
psylorodek

postów: 47

zarejestrowano: 2013.12.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.09 14:07:39
Jak na zlosc w moim Kauflandzie nie ma zyta XD to zostana mi tylko tacki na kukurydzy I ciastka ryzowe
odpowiedzodpowiedz tu
V. frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.09 14:33:26
Czołem
Kup sobie kolego nasiona trawy ogrodowej, super stabilny substrat.
Pozdrawiam Vladek.
odpowiedzodpowiedz tu
lancetowata
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2012.12.20


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.09 21:19:51
Przenica na targach rolnych za 1zł/kg.
W tej samej cenie żyto, ale o tej porze rzadziej się trafia.
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.09 22:46:00
Ja mogę polecić kukurydzę, Ale nie popcorn kosztujący 4-8 za kg. Tylko normalna kukurydzę sprzedawaną najczęściej jako wędkarska. Można znaleźć 1kg za 1,50 zł
Lepiej nasiąka wodą, nie pęka, daje rade! No i grzyb przykokszony.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.11 18:31:19
Zapraszam na małą relację z monotube:
Przepraszam za jakość, ale w tym wypadku lepsze to niż nic

Kopiuj LINKORA:

http://giphy.com/gifs/l4FGulR7OR9NTjRrG/fullscreen
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Autor
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.11 19:53:19
Piękny rzut, jestem pod wrażeniem :o Gratulacje od serca
odpowiedzodpowiedz tu
siekierka
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.11 19:54:59
Ładne,zakładam że robiłeś zdjęcia dzień po dniu,a ile czekałeś na takie "wyrostki" jak z pierwszego zdjęcia od czasu "wystawienia do owocnikowania"? Pogratulować wyników
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.11 20:17:59
około tydzień od wystawienia pojawiły się wyraźne piny
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
firmament
psylorodek

postów: 18

zarejestrowano: 2016.10.14


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.12 18:08:21
Marcus, mam dwa krótkie pytanka do Ciebie. Jeśli po 23 dniach od zaszczepienia na życie nadal nie ma oznaków rozwijania się grzybni to czas to wyśmietniczyć i zaczynać od nowa? I jeszcze jedno, żyto moczyłem 12 godzin + 10 minut gotowania, ogólnie wyszło fajnie, ale część ziaren już jakby zaczęła się otwierać, czy to znak by następnym razem skrócić moczenie np. to 9 godzin i gotowanie o te 3 minuty?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.13 15:56:54
No 23 dni to już bardzo długo i raczej nic z tego nie będzie.

Czas moczenia i gotowania jest zależny od stopnia w jakim żyto było oczyszczone. Jeśli jest to zwykłe żyto to czas 12h/10min to dobra proporcja. Warznym etapem jest przebranie popękanych/zepsutych ziaren przed i w trakcie płukania wstępnego przed namaczaniem (brzmi jak programowanie pralki XD )

W trakcie gotowania ciągle kontroluję miękkość ziaren i ilość tych popękanych, jeśli ich liczba zaczyna rosnąć, nie stoję ze stoperem w ręku i nie odliczam 10 minut, a czym prędzej odlewam i suszę.

Ilość popękanych ziaren nie powinna przekroczyć 5% całości.

Po gotowaniu,a przed starylizacją także możemy postarać się wybrać czystymi dłońmi jak najwięcej popękanych ziaren.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.13 16:24:54
Pierwszy rzut zaprezentował się tak:

http://giphy.com/gifs/l4FGulR7OR9NTjRrG/fullscreen

Zbiory:

Grzybki wyrosły niewielkie, spodziewałem się czegoś większego z czego opłacałoby się robić printy. Ale spokojnie, czekamy na drugi rzut zasilony miodkiem.
Same piny na końcu wyrywałem chyba z pół godziny.

I garść mikrusków

Zaszczepiłem wczoraj słoiki wyselekcjonowanym DNA z największych B+
Trzymajcie kciuki, powinno z tego wyrosnąć wiele wielkich owocników, więc będzie kolejna seria printów do wysłania!

Grzybnia jest tak silna, że gdyby nie oklejenie szalki taśmą , to wyszła by z niej i podbiła świat.

Pozdrawiam!
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim....
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.13 17:48:44
jebutny ten klon. Agar wymiata . Strasznie zaluje ze mi sie nie udalo sklonowac moich Pan cambo.

Super ten twoj watek i mega rezultaty. Jestes cennym atutem tej skromnej spolecznosci Marcusie.

Pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.13 18:21:22
Jakże czuję się połechtany

Gdyby nie znamienite doradztwo Twoje I Vładka, brak by mi było okazji do rozwoju. No i nie mogę zapomnieć o cblf od której zarodników się zaczęło. Klony pochodzą z największych owocników pochodzą z zarodników od niej! Dziękuję!

Ty z Vładkiem jesteście skarbnicą wiedzy jeśli chodzi o uprawy outdorowe,a ja w tym temacie stawiam koślawe pierwsze kroki.

Łysiczka Siniejąca (Psilocybe Cyanescens) kolonizuje wiaderko ze zrębkami na balkonie. A ja przygotowuję działkowe grządki bogate w gatunki od Ovoidów aż po Azurescens.
Czuję się przez to spełniony, bo było to moim marzeniem!

Jest trochę Patosu. Jeszcze sporo pracy przede mną.
A i na klonowanie PanCambo przyjdzie czas.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Essa
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.14 01:56:39
Marcus, bo mam taki problem, myslisz, ze w inkubatirze moze trzymac tacki na owocnikowanie wstawiajac tam jedynie zrodlo jakiegos swiatla czy lepiej zeby tacki i ciastka rosly w naturalnym swietle?
Inkubator co do przerastania substratu sorawdza sie swietnie, kukurydza po 4 dbiach jest przerosnieta jakos w 20% a staka temp sie trzyma na poziomie, a miejsce gdzie moglyby stac tacki i ciastka ma temp okolo 16 stopni i nie wiem co po przerosnieciu zrobic zeby tak samo ladnie owocnikowalo jak przerastalo, moglbys sie wypowiedziec?
odpowiedzodpowiedz tu
Afriko
starszy psylocyb

postów: 145

zarejestrowano: 2016.07.07


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.14 07:53:52
Ja to robiłem tak ze 6h światła naturalnego ale promienie słońca nie mogą padac bezpośrednio na boxa temp 18*
Możesz sobie sprawdzić jak mi poszło w moim wątku
Dziś wrzucam zdjęcia drugiego zrzutu
początkujący
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.23 20:26:24
Klony panoszące się po kukurydzy

Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
lancetowata
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2012.12.20


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.23 21:05:59
DK?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.23 21:30:21
Niet. To klony B+ z tego osobnika:

Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.03.30 21:47:35
Panie...Panowie.

Udało się!

Dobra żartowałem

Tego potwora wyhodował Pan Gabriel Vargas z facebookowej grupy The Shroomery. Pozwolił na swobodne udostępnianie zdjęcia.
Mam nadzieję że dożyję kiedyś ekranów filtrujących powietrze i takich grzybów.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Huzar
starszy psylocyb

postów: 244

zarejestrowano: 2011.12.19


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.12 13:00:52
Marcus, odezwij sie na mailu.
odpowiedzodpowiedz tu
WorkiZfiltrem
psylorodek

postów: 22

zarejestrowano: 2014.04.23


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.23 14:20:23
Dobry człowieku, może byś się podzielił printem ?
odpowiedzodpowiedz tu
yksy
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.23 10:52:37
Witam, moje słoiki już "dochodzą".
Cały czas nurtuje mnie okrywa.
Chcę zastosować taki przepis:
10 części torfu
5 części gruboziarnistego wermikulitu
2 części wapienia
Mam teraz pytanie co do wapienia.
Wiem że niektórzy stosują Dolomit inni twierdzą że cubensy nie za bardzo lubią magnez którego tam trochę jest.
Tak więc jaki dokładnie ma być ten wapień. Mam też siarczan wapnia dwuwodny, który też niektórzy stosują.
@Marcus jaką dokładnie robiłeś okrywę bo tego chyba nie ma w temacie, dodam że substrat przygotowałem z twojego przepisu i wyszło świetnie.
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.30 07:56:51
Przepraszam że tak późno odpowiadam.
Jeśli chodzi o dolomit-brak u mnie sensownej wiedzy i doświadczenia na ten temat. Ostatnio stosuję 60% ziemia kwiatowa, 20% włókno kokosowe, 20% perlit.
Do tego ok 2 gram gipsy z płyty gipsowej na kilo okrywy. Wysterylizowane w rękawie do pieczenia w szybkim. Wcześniej robiłem bez kokosa, też było dobrze.

Cieszę się że przepis się przydał
Pozdrawiam!
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
psynon...
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.30 08:38:08
Fajnie ze piszesz bo wlasnie mialem sie pytac o dobry przepis. Skladniki mam wiec dzis pasteryzuje slome i robie male mono-t.
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.18 14:48:06
Okazuje się że letni okres nie jest dla mnie częścią roku łaskawą. Zamawiając zrębki olchowe aby zdobyć doświadczenie z drewnolubnymi gatunkami, otworzyłem puszkę pandory w postaci trichodermy. Na domiar złego ziemiórki... Także wszędzie. Te maleńkie latające wywłoki opanowały każde wiaderko i doniczkę. Prawdopodobnie współpracują z trichodermą, roznosząc ją na swych brudnych łapskach. Jeśli jest ktoś kto miał podobne problemy niech na Pra Grzyba się odezwie z odsieczą.

Menda w całej okazałości. Właśnie bezczelnie lata mi przed nosem DOSŁOWNIE.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.18 21:10:11
O stary, szczerze ci wspolczuje. Mialem ziemiorki ponad dwa lata, ostro z nimi walczylem roznymi chemicznymi srodkami do podlewania, na larwy i dorosle owady. W cholere ciezko sie tego pozbyc, a jest megaupierdliwe.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.19 16:33:17
No i guwno, u mnie też są. Czy one sa jakieś grożne dla ludzi albo coś, czy tylko sa i wkurwiają? Narazie mam mało i chyba wystawię zabawki na balkon.
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.19 18:46:07
Nie no, dla ludzi raczej nie, dla samych grzybów chyba też nie aż tak bardzo, nawet jeśli gdzieś tam podgryzą grzyba. W końcu te z lasu także zawsze coś mają. Ale mam podejrzenie , prawdopodobnie słuszne, że one przenoszą bakterie i grzyby... Zaraz sprawdzimy...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MINUTĘ PÓŹNIEJ
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ziemiórki mogą stanowić problem w uprawie roślin doniczkowych w mieszkaniach. Te malutkie owady żerują w podłożu, a gdy jest ich dużo mogą uszkadzać szyjki korzeniowe oraz korzenie roślin.

Ziemiórki należą do muchówek (Diptera) i obejmują wiele rodzajów. Są to niewielkie muszki, podobne do muszki owocowej. Szkodliwe są larwy ziemiórek, które żerują w wilgotnym podłożu odżywiając się martwymi albo rozkładającymi się szczątkami innych organizmów (tzw.saprofagi). Jeśli podłoże jest zbyt suche, ziemiórki zaczynają szukać pożywienia zawierającego dużo wody i wtedy uszkadzają korzenie. Skutkiem żerowania ziemiórek na korzeniach roślin jest ich więdnięcie, a nawet zamieranie. Najbardziej narażone na szkodliwe działanie zerowania ziemiórek są młode rośliny, które maja jeszcze słabo wykształcony system korzeniowy.

Ziemiórki – zarówno osobniki dorosłe, jak i larwy – łatwo zauważyć: dorosłe osobniki szybko się poruszają wokół rośliny w doniczce, a podłużne larwy widoczne są w podłożu. Ziemiórki mogą przenosić NIEKTÓRE CHOROBY GRZYBOWE.

Ziemiórki najczęściej zostają zawleczone z podłożem, w którym znajdują się jaja szkodnika. Zdarza się, że do domu przynosimy ziemiórki w podłożu nowo zakupionej rośliny.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I dalej:
W następstwie dokonywanych przez larwy uszkodzeń tworzą się naturalne drogi wejścia różnych chorobotwórczych organizmów, w tym pochodzenia glebowego. Przykładowo zarodniki grzybów z rodzaju Pythium, pospolitego patogena powodującego „wypadanie” sadzonek, po spożyciu przez larwy mogą pozostać w ich jelicie, aż do przekształcenia się do owada dorosłego. Na podstawie najnowszych badań wiadomo już na pewno, że również dorosłe ziemiórki mogą przenosić zarodniki niektórych grzybów jak chociażby Pythium i Rhizoctonia w wyniku przelatywania much na zdrowe rośliny. Możliwe jest także bierne przenoszenie zarodników grzybów z rodzaju Fusarium i Verticillium przyczepionych do odnóży i innych części ciała ich.

Wypowiadam wojnę nuklearną państwu ziemiórek. Przetestuję wszelkie sposoby i podam te najbardziej skuteczne.


źródła:
http://mowimyjak.se.pl/dom-i-ogrod/rosliny-i-ogrod/czym-sa-ziemiorki-czy-sa-szkodliwe,12_69842.html
http://www.klinikaroslin.com/ochrna-w-szklarniach/36-ziemiorki
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.19 19:48:03
Lepy zeby wylapywac dorosle osobniki tez dobre, ale bez chemii nie masz co marzyc ze sie pozbedziesz larw. Polecam Karate albo Substral, to sie rozciencza z woda i podlewa zakazone podloze. Ja musialem sie pozbyc calej hodowli roslin zeby nie bylo w ogole ziemii w ktorej skladaja jaja. Ciezko wspominam czasy ziemiorek, wystarczy jeden osobnik zeby sie rozplenily po calosci.
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.20 12:28:03
Odpowiadam na pytanie które dostałem mailowo:

"Czy Ty miedzy kolejnymi rzutami moczysz żyto tak jak to się robi w przypadku ciastek ryżowych? Bo ta grzybnia na życie od pewnego momentu robi się coraz bardziej sucha. Podzielisz się wiedza?"

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odpowiedź:

Hej!

Tak moczę te wielkie wiadrowe ciacha po każdym rzucie. zalewam wiadro wodą i dociskam talerzykiem i jakimś obciążeniem, bo ciacho ma dużą wyporność. i tam moczę 12-20 h. Następnie odlewam wodę, ostrożnie bo ciacho ma tendencję do rozpadania się gdy silnie nasiąknie. po takim odlaniu wody, zawsze jej mała część jeszcze wypływa z ciastka. najczęściej odlewam tę resztkę na następny dzień.

Polecam ci zakupić miód i rozcieńczyć w strzykawce w proporcji 10:1 woda miód i grubą igłą nastrzykiwać ciacho po jednym dniu po jego namaczaniu. Np. zaraz po odlewaniu tej resztki wody na następny dzień.

Trzeba to robić z dużą ostrożnością... Igła zapycha się ziemią. Poza tym woda miodowa ma tendencję do tego aby nie penetrować przestrzeni ciachowych, a po prostu wycieka sobie gdzieś bokiem i trzeba na to uważać.

Z moich obserwacji wynika że taki zabieg może zwiększyć ilość owocników, ich wielkość i ilość rzutów nawet o 40% Zwiększa to co prawda możliwość zakażenia, ale dokonane starannie może nawet zwiększyć w pewnym sensie żywotność i odporność grzybni. Nie miałem żadnego zakażenia przy podawaniu miodu. A bez zaczynają się zdarzać (możliwe że to przez okres letni i te paskudne ziemiórki).

Zielonego paskudztwa nie da się usunąć poprzez resekcję i chemiczne obezwładnianie. Już na następny dzień po operacji kolonizuje to co w pobliżu i rozsiewa się na dalsze rejony.

A tak wygląda cienkie jednosłoikowe kukurydziane wiadrowe ciacho od spodu. trzysłoikowe robi większe wrażenie i pozwala obserwować zapis kopalny rozwoju grzybni XD




UWAGA! Domyślnie Technika Wiadrowa nie przewiduje obecności otworów wentylacyjnych. Optymalne efekty można osiągnąć tylko w przypadku wielokrotnego i intensywnego wachlowania w ciągu dnia. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby otwory wentylacyjne wykonać... No może prócz takich że wiadro przestaje być wiadrem.

Wykorzystuję wiadra budowlane bo można je kupić poniżej 4 zł a są spore 10-20 L wytrzymałe i zmuszają grzyby do rośnięcia w górę , ze względu na brak światła z boków. Jest to technika chyba najtańsza z możliwych,a zarazem bardzo wydajna, co potwierdzają fotorelacje. Oczywiście selekcja grzybni ma w nich spory udział.Aczkolwiek ostatnio robię bez miodu i prosto z printa i także osiągam wymierne wyniki (gorsze, ale proporcjonalne do włożonej pracy)

Wszystkiego Grzybowego!


P.S. No może poza pleśniami.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
orfika
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 2016.11.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.21 13:45:44
Wooooooooow.
I nawet zdjecia wrzuciles. Dziekuje

orfika
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.25 14:50:00

Maluszki z wiadrowego ciacha z poprzedniego postu. To z trzeciego rzutu. Cała masa pinów została, które wystartowały gdy te Goldeny zaczęły się otwierać. Niestety pojawiło się zakażenie

Dlatego wielka szkoda że nie będę z nich robił klonów, ani odcisków. To koniec mojej grzybowej przygody na jakiś czas.Muszę zrobić przerwę, czeka mnie przeprowadzka.

Robię jeszcze eksperyment, o którym napiszę niedługo. Zauważyłem też że moje outdorowe poczynania zaczęły przynosić efekty. Grzybnia P. Cyanescens zaczęła się przebijać przez trociny na działeczce.

Nie mniej jednak, nie są to pierwsze sporawe okazy...
Mam do rozdania 3 duże odciski Golden Teacher wraz z osobistymi poradami i wsparciem. Odciski kierowane do osób które dopiero zaczynają przygodę z grzybami.
Aby otrzymać odciski:

1.Trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem forum.
2.Przeczytać i przyswoić przynajmniej część metod i technik z psilosophy-kropka-info
3.Napisać choć pięcio wersowy utwór liryczny związany w jakikolwiek sposób z tematyką grzybkową.Nie musi być to nic super wyszukanego. na zachętę wrzucam coś od siebie:

"Pancyjan"

Bzdrychło świeżością pomarańczowych świąt
Świateł zielonych mchów podhalańskich pagórów
Zgrzybiałych Bieszczad w kapelusze bogatych ludzi
Tysięcy i jednej nocy w pół godziny przeżytych
Strasznych chwileczkę poczekać proszących o domieszkę
Wermikulitu z perlitem z aquą sterylizowanych
Płachtą centymetrową okrytych umarł i pogrzebion.
Siódmego dnia zmartwychwstał wypinował i owocnikną
Zbiorów pierwsze zerwawszy szept Naguala wywąchał
Tonalem skurczonym pchnięty.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.25 15:19:29
Do wyłonienia zwycięskich utworów upoważniam...Siebie


Pozdrawiam!
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
closet
psylorodek

postów: 34

zarejestrowano: 2003.10.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.25 19:33:56
Która to godzina pyta się elf starego grzyba
twoja pierwsza i ostatnia podróżniku złoty
ach me oczy nic nie widzę tylko jeżoryba
nic się nie martw poprowadzą cię me piloty
już jestem w domu, wróciłem i zostaję tu na zawszę
niestety kolego, jest fajnie ale wracaj do ziemi na mszę
--------------
lipa i hardkor
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.27 14:47:23
Ja bym sie pisal na odcisk ale nie mam weny zeby wymyslic jakis wierszyk.
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.28 13:24:25

.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.28 17:11:07
Udało się 🙌

Outdorowe przygody będą miały ciąg dalszy! Grzybnia Psylocybe Cyanescens przebiła się na światło dzienne.
🍄🍄🍄

Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
psynonim...
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.28 20:27:09
DAJ IM JEŚĆ!!! DAJ IM JEŚĆ!!!
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.29 11:04:32
Karmić mokrym kartonem i drewnem stopniowo usypując kopczyk, a w październiku na tak powstałej górze urządzić sabat wiedźminów?

Jest też opcja zaproszenia starej, wielkiej ropuchy szarej i Pana Jeża do obrony góry przez najeźdźcami.

Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.06 18:47:55
Ostatni monotube. Niedługo odkurzę szybkowar.

I bonusik purchaweczki z cebulką i sosem sojowym:

Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.12.31 19:52:12
Wszystkiego Grzybowego w 2018 Nowym Roku!

Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.14 21:58:42
Zapowiada się dobra zabawa

Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
SajkoB
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.14 22:43:37
Ile Ty tam tego nazbierales

Bedzie cos na wymiane?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.15 15:48:47
Oczy zwisajcie!

Ale najpierw...Najpierw...








...SESJA
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
SajkoPatron
psylorodek

postów: 11

zarejestrowano: 2017.11.22




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.15 17:33:07
Ja w tym tygodniu ostatnie zaliczenia, a ida juz do mnie szalki od JanKowalski, wiec bede mial w sam raz zajecie na weekend

Pisz po sesji. Chetnie sie wymienie
odpowiedzodpowiedz tu
WesołyL
młodszy psylocyb

postów: 77

zarejestrowano: 2018.01.10


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.16 20:34:15
Czytam od paru dni forum, zdobywam wiedzę i widzę, że był mały konkurs literacki więc dorzucę swoje spóźnione 3 grosze

Cienie wychodzą z kątów
Rada odwiecznych zebrała się na narady
Ciemność otacza zakątki świadomości
Nie woła, nie zaprasza, nie prosi
Pochłania bez przebaczenia i drogowskazów
Kończy się świat figur, wzorów, języka
Jesteś na końcu i początku stworzenia,
Wszędzie i nigdzie
Bardziej sobą niż byłeś kiedykolwiek i zarazem nikim
Witaj w Otchłani.
Just Take It Easy
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.20 12:21:47
Ślicznie dziękuję za twoje 3 grosze, były szczerozłote.
Zachęcam wszystkich o dorzucenie swoich! Może kiedyś zbierze nam się z tego na tomik.
A dochody ze sprzedaży pójdą na jakiś zbożny cel.Np. Przeniesienie psylocybiny z grupy I-P do grupy IV-P
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.22 09:56:07
NIE ZNAJĄC SIEBIE,PRZEŻYWASZ ŻYCIE,NIC NIE WIESZ CZŁEKU O LUDZKIM BYCIE
I TAK JAK CODZIEŃ PATRZYSZ W ODBICIE, PRAGNIENIE WIEDZY CZUJESZ SWE SKRYCIE
PSYLOCYBINA

I CHODŹBYŚ KRAINY DALEKIE POZNAWAŁ
I SWĄ FORTUNĘ CAŁĄ WYDAWAŁ,NIE POZNASZ SIEBIE TAK CAŁKOWICIE,NIE POGRĄŻAJĄC SIĘ W CHWIL NIEBYCIE
PSYLOCYBINA

DROGĄ DO SIEBIE JES MEDYTACJA,ALBO CO WIĘCEJ,BRACIE CO RACJA....
..PSYLOCYBINA

----------oda do Psylo...made in VIKTOR----------
tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
VViktor
starszy psylocyb

postów: 133

zarejestrowano: 2017.10.16




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.22 10:14:05
ten świat szalony,pędzi do przodu, by spojrzeć pod nogi nie czyni zachodu
jedni bogactwa gromadzą dla siebie,drudzy znów boga szukają po niebie

jedni i drudzy jednak nie wiedzą
By znaleźć szczęście szukaj za miedzą.

Bo bóg-Absolut tak świat zbudował, że swe istnienie dokładnie schował
w malutkim grzybie co rośnie z łąkami i żywi się nędznie bydlęcymi kupskami

Lecz bóg ten jeden tak nas ukochał że swojej mocy nam nie żałował
lecz moc ta jedynie jest dla wytrwałych, ci mają prawo doznać prawd doskonałych.

więc szukaj tedy grzybów człowiecze, bo życie marne bez boga Tobie Ja rzecze....




miałem przypływ natchnienia,więc rzuciłem wielosztuki kiczu w promocji

Pozdrawiam




tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.23 14:57:26
Wow! Zaczyna nam się robić mały kącik poezji. Jak tak dalej pójdzie to faktycznie w 2020 wydamy tomik.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.24 13:54:19
Słońce Narodu,
Wielki Sporulator,
Budowniczy flowhooda,
Ręka dzierżąca złoty skalpel,
Pogromca kontaminantów,
Mistrz Pracy Sterylnej,
Mnożyciel Grzybni,
Opiekun ziaren,
Przyjaciel zarodników,
Patron sekretnych wiadomości,
Pierwszy i jedyny w Forum,
Nasz Dobroczyńca.

O, jakże słodki Twój Owocnik.
Jakże pożywny Twój agar,
Niezbadana receptura jego!

Ty dałeś nam szalki i printy.
Po dwakroć bądźże pozdrowiony,
Po trzykroć dziękujemy!

Niech email Twój będzie utrwalon na wieki.

--
To mówiłem ja, Kowalski Jan.
cinctulus, potrzebny jest!
odpowiedzodpowiedz tu
Psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.24 14:52:07
odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.24 17:44:17
Z polskiego miałem piontkę. I jeszcze mały remix:

Drogą do siebie jest medytacja,
Ewentualnie dobra libacja.
Jak nie pomoże, to masturbacja.
Taka jest moja rekomendacja.
cinctulus, potrzebny jest!
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.25 20:07:26

Przed państwem wyniki półtorarocznego eksperymentu "Wskrzesisław"

Na szalce, znajduje się zawartość wyschniętej półtorarocznej szalki z wykiełkowaną odmianą B+
Szalka była przechowywana w zmiennych warunkach. Pół roku w lodówce, następnie pół roku w pokoju na półce z dostępem światła, potem znowu w lodówce gdzie wyschła ze starości. Ostatnie kilka miesięcy wysychała w pokoju na wiór.

Jest to pierwsza szalka jaka zrobiłem. Chciałem sprawdzić, czy po ponad półtora roku przechowywania grzybni na szalce w zmiennych warunkach i po całkowitym wyschnięciu, grzybnia będzie w stanie się odrodzić.

Oto efekt po drugim tygodniu od umieszczenia na szalce, mumia zaczęła wytwarzać metabolity w dużej ilości, które ponownie wchłonęła i ożyła.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
zielarz41
młodszy psylocyb

postów: 89

zarejestrowano: 2015.10.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.01.25 21:28:18
5 z plusem panie
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.05 10:24:42
Grzybnia odrodziła się. Wykonałem pierwsze transfery i jestem, delikatnie mówiąc zadziwiony. Tempo kolonizacji jest ekspresowe; prawie pół szalki w 4 dni.

Spodziewam się naprawdę ciekawych wyników z Wskrzesisławem
Odwiedziłem działkę i stwierdzam że grzybnia z której Wskrzesisław bezpośrednio pochodzi, ma się świetnie. Zima nie zrobiła na nim wrażenia.

Czy to możliwe że udało mi się wytworzyć bardziej odporną odmianę?
Na pewno nie zaprzestanę selekcji tej grzybni.Grzybnia odporna na wysuszenie, na mrozy, szybka i agresywna kolonizacja, ogromne owocniki...Czego chcieć więcej?

Zdjęcia dodam niebawem.

Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.05 13:31:54
Cubensis odporne na mróz?! Toż to jedno z moich marzeń!
odpowiedzodpowiedz tu
Vikt OR
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.07 12:23:43
selektywuj,selektywuj. dorze by byłojakbys potem klony zawsze poddawał cięzkim warunkom temperaturowym i wilgotnościowym. ciekawe jak by to wpłynęło na ich dzieci i dzieci ich dzieci...może w 10-12 razie dzieci tej grzybni staną się mrozoodporne i ten gen będą przekazywac dalej- jako nowa pododmiana-kto wie
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.08 11:43:08
Równocześnie prowadzę inny "projekt".
Trzymam w pudełku zakażoną grzybnię. Ostry przypadek zakażenia trichodermą. Po pewnym czasie (jakiś miesiąc) po totalnie zdewastowanej przez tricho grzybni B+. Wytworzyły się nowe silne kłębki grzybni, jest śliczna i zdrowa, mimo wszechobecnego syfu i zniszczenia. Niczym anioły w zielonym mokrym piekle. Zamierzam pobierać, namnażać i poddawać zakażeniom. Az stworzę Archaniołów pożerających tricho. Przynajmniej w założeniu, powinno wyjść coś bardziej odpornego. Potem będę to krzyżował z tymi odpornymi na mróz... Zobaczymy za jakieś 2-3 lata co z tego wyniknie.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.08 12:49:21
Super projekty, to jest to. Trzymam kciuki. Z podobnych pomysłów są jeszcze cubensis jedzące drewno. Ale najlepsze moim zdaniem to te odporne na mróz. Ta grzybnia na działce miała już okazję wydać owoce?
cinctulus, potrzebny jest!
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2019.04.09 18:50:08
Widzę że stuknął mi jubileuszowy 500 post. Muszę to jakoś uczcić, zapowiadam więc niebawem własny poradnik zmaksymalizowanej wydajności w polskich warunkach. Będzie to moja własna metoda uprawy najniższym kosztem i czasem i najwyższą wydajnością. Pozdrawiam i do usłyszenia
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Grzyb_Grzybow
ski

młodszy psylocyb

postów: 68

zarejestrowano: 2018.03.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2019.04.09 19:37:40
Wspaniale!
Aby ci pogratulować ruszę razem z tobą, będę śledził twój poradnik i na bieżąco przenosił twoje sugestie do swojego ogródka
nowy ale stary
odpowiedzodpowiedz tu
ElGrzybunio
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2018.02.17




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2019.04.10 09:41:04
Zamiast 100 lat - tysięcznego posta

Bless ya
Dlaczego ?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2022.05.15 22:49:03
>Wysłannik Grzybów budzi się z długiego snu<

Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.04.26 01:21:04
Budzę się z letargu. Jutro dotrą do mnie strzykawki z B+ i zaczynam moje przygody na nowo. Zacznę od mnożenia kultury na miodowym zaszczepiaczu. Są tu moi starzy znajomi? Nowych zapraszam
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Vladek
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2011.05.07


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.04.26 05:23:15
Czołem!!
No widzę że jakieś fluidy w powietrzu, bo mnie przyszła strzykawka Melmak PE i też startuje po bardzo dłuuuuugiej przerwie.
Powodzenia!
odpowiedzodpowiedz tu
Mefesto
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.05.10 20:58:10
Witam potężnego grzybiarza, no i jak tam powrót do tematu? Są jakieś owoce?
odpowiedzodpowiedz tu
OmeN
poddaszkowiec
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.05.11 17:45:01
Pytanie jak młody może być stary? xD
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.11.17 18:58:54
The time has come!

Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.11.21 22:40:01
Mnogości w radości
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.11.25 08:35:14
Hej, co to za fikuśny gornek ?
"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.11.26 17:29:53
W koncu się dorobiłem prawdziwego sterylizatora
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.11.28 07:13:11
Pogratulować co to za marka?
Jak się sprawuje? Czy jako sterylizator też jest zalecane kilkukrotne "odpowietrzenie" przed sterylizacją?
"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
Waran
młodszy psylocyb

postów: 102

zarejestrowano: 08.02.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.12.08 15:19:59
Jest Pan fanem B+ jak widzę
Hobbysta Non Grata
odpowiedz
QQrydza z puszki
mętlik82
11126806:D
frywolnie:
2021.09.18
08:11:31
10 dni - zero akcji
hedowiec
235182bossfx:
2021.09.06
07:31:35
Owocnikowanie B+
Heisenberg
185593bossfx:
2021.08.19
11:12:36
Uprawa z uźyciem włókna kokosowego.
Ed8830 frywolnie
21467Przekładanie
c frywolnie:
2021.05.01
12:35:26
Efekt rez. Co dalej?
Megoalterego
183851Tymon:
2021.02.13
11:49:01
czemu grzybnia w słoikach przestala się rozwijać
zerx frywolnie
83163Kaskabel:
2020.09.03
09:41:12
szybkosc kolonizowania ciastek ryzowych
kojack frywolnie
3012540r2d2:
2020.04.01
19:09:48
prosba o ocene grzybni
skrabbyl
7916746jury:
2019.12.14
20:52:01
Odbarwienia na kapeluszu
Lingzhi
21085Laszlo:
2019.04.23
22:58:06
Przy jakich gatunkach szok termiczny jest wymagany a przy których nie
purple_haze
52483ElGrzybunio:
2018.08.08
12:04:48
groch ,soja
thomason1325
0548brak
Apel! Do wszystkich dobrych dusz forum o pomoc.
Godpriest frywolnie
0557brak
colombiany ile jeszcze do grzybow???
xakey
41208Huzar:
2013.01.27
21:25:45
Odrobina wody na spodzie słoika- czym to grozi
kutax
31010PANKUN:
2011.11.09
13:30:00
Pytanie ornitologiczne. Jaka karma dla ptaków, skąd i za ile ?
BDGR
0591brak
Smak wermu.
oscar
51260PANKUN:
2010.11.13
05:49:20
wew. rezerwuar
Verter
1744noithai
frywolnie:
2010.11.10
22:16:42
4+1,5
positive vibes frywolnie
51265lord
frywolnie:
2010.11.11
19:18:42
Urlop - a co ze słoikami?
Pareziarek frywolnie
41139noithai
frywolnie:
2010.11.10
17:02:05
<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  »Archiwum« ‹Inne›  nowy wątektematów:
1592
odsłon:
1664338

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024