Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5266611

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  74 75 76 77 78 79 80 81  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
First Grow
ShroomGrower
401009mariangaua:
2021.05.19
16:35:36
Czy to zdrowa grzybnia??
Hubers frywolnie
4428V.
frywolnie:
2017.04.24
09:59:16
Tacki - nawadnianie
Kręgosłup
8299zielarz41:
2017.05.09
19:56:47
Sinienie grzybni w słoiku - zakażenie czy nie?
F.X.
3353F.X.:
2017.05.13
13:25:55
Uprawa w butelce
kubek frywolnie
3266senai:
2017.04.20
16:59:57
Muszki,robaki jak się tego pozbyc
grzybek123 frywolnie
2179Kręgosłup:
2017.04.21
01:06:45
Tacka sucha
huba frywolnie
8285huba
frywolnie:
2017.04.16
13:45:35
temp owocnikowania plus pare pytan do tacek
Kręgosłup
6317Kręgosłup:
2017.04.21
17:32:41
Zbyt mokry substrat?
Poteflon
15584YpsiloN:
2020.11.18
05:55:36
fsre- forma przesyłki
Karwasz
9467mrp
frywolnie:
2017.06.20
22:37:59
Pierwsza hodowla - kilka pytan ;)
senai
31816Psynonim:
2017.07.27
20:31:17
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


Temat: Pierwsza hodowla - kilka pytan ;)
wysłano: 2017.04.04 20:48:43
Na wstepie, witam wszystkich kolegow badaczy, mykologow i naukowcow Zaczynam swoje pierwsze badania (skupilem sie na GT oraz Equador) i mam kilka pytan. Planuje badac w 2 pojemnikach 43 L z przykrywami (30x50x25 glebXszerXwys), REZ i ew pozna okrywa. Planuje substrat z wermem wysypac na dno pojemnikow (bez tacek - oczywiscie dno owine czarna folia)

1. Jestem w trakcie przygotowywania sloikow i zaczynam sie zastanawiac, przygotowalem 5 kg zyta - po namoczeniu wyszlo mi 30 kilka sloikow po ok 500 ml zyta (sloiki 720 napelnione w 4/5). Wlasnie je sterlyizuje w szybkowarze natomiast moim problemem jest ilosc plynnych zarodnikow. Mam 2 strzykawki po 10 ml kazda (10 ml GT i 10 ml equador). CZy po 0,5 ml na sloik wystarczy by zaszczepic ?

2. Jak dlugo sterylizowac ? Z tego co rozumiem 1 h przy cisnieniu roboczym, ale chcialbym sie upewnic

3. Jaka mieszanka na okrywe ? Czysty werm ? Widzialem juz tyle przepisow, ze sie gubie

4. Czy na dno dac troche samego wermu namoczonego ? I na to substrat z wermem (50:50) + okrywa

5. W wypadku jak bede mial wszystko na dnie pojeminika to jak to nawadniac miedzy rzutami ? Doalc wody do pojemnika ?

Na ten moment to chyba tyle choc pewnie bede dodawac jakies fotki w miare rozwoju

odpowiedzodpowiedz tu
noithai
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.07 13:45:51
1) styka
2) 1h styka
3) werm wystarczy
4) mozesz tak zrobic jak napisales, tylko uwazaj z woda
5) kapiel w zimnej wodzie na 24h

Zrowko

odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.09 00:39:36
Dziekowac dobry czlowiek

Ale pytanko dot. pkt 5.

W jaki sposob nawadniac to przez 24 h - w pudle bede mial werm na to zyto skolonizowane i na to znow werm. Nie wiem jak to wyciagnac i namoczyc - tp chyba bedzie dosc hmm sypkie, a nie planuje w boxie miec tacek tyko chcialem wysypac wsio do pudla
odpowiedzodpowiedz tu
Eee frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.09 12:56:34
Zalać wodą i przycisnąć czymś żeby nie dryfowało za bardzo i zanużyło się całe. Nie musisz się martwić że substrat będzie sypki bo nie będzie. Co najwyżej werm czy okrywa Ci od tego odejdzie, ale możesz to śmiało jeszcze raz ułożyć na swoim miejscu.
odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.09 15:41:53
Dzięki
odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.13 09:21:27
Hmm minęło ponad tydzień. Śladów kolonizacji brak :/ Ilość zarodnikow na słoik ma duże znaczenie dla szybkości? Strzykawki leżały kilka miesiecy w lodówce :/
odpowiedzodpowiedz tu
spokojnie
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.13 15:18:58
Jaka temperatura?
Ma znaczenie ilość zarodników jak i wiele innych czynników.
Jakieś foty?
odpowiedzodpowiedz tu
Siekierka
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2017.03.25


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.13 17:47:23
Pierwsze ślady na życie to około tygodnia, czasem i więcej, optymalna temp może znacznie przyspieszyć rozrost. Chociaż mi żyto nigdy jeszcze nie wyszło
odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.13 21:35:38
Temperatura chyba optymalna 28 stopni. Ogrzewanie podlogowe w lazience z termostatem Dzis przejrzalem sloiki i chyba cos zauwazylem

Czy to to co mysle ?

A tu wszystkie sloiki
odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.14 20:45:09
Wyglada ze GT ruszyly natomiast Equador cos slabo :/ Licze, ze choc troche wyjdzie CE to zdejme odcisk i podejme druga probe, albo potrzebuja po prostu wiecej czasu
odpowiedzodpowiedz tu
Siekierka
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2017.03.25


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.14 21:29:46
Równo tydzień,gratulacje,mi żytko nigdy nie wyszło
Jakim sposobem przygotowałeś? Namoczenie itd
odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.15 08:56:45
Namoczylem przez dobe, nastepnie 15 min gotowania, odparowanie i szybkowar. Czesc zyta jest troche bardziej sucha, bo okazalo sie ze zyta mialem 2x wiecej niz sloikow - a nielatwo kupic sloiki poza sezonem.
odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.15 12:38:41
Planuje fotorealcje, ale na poczatek dam troche szczegolow jak sie przygotowalem i co zrobilem na wypadek sukcesu albo porazki. Moze beda przydatne dla potomnych

Setup:
-Zarodniki kupione w chyba sierpniu albo lipcu, trzymane w lodowce. 1x GT i 1x Cubensis Equador
-Zyto Bogutyn 5 kg (swoja droga przeterminowane pod koniec sierpnia z.r. - wyslali mi zyto z data waznosci +1 tydzien. Dosc nieladnie, ale jak widac grzybom to nie przeszkadza
-Tyvek. Ubranie ochronne z Tyveku kupione na allegro za ~30PLN (kupice najpiekwsyz rozmiar. Cena ta sama, a materialu zawsze troche wiecej). Na 30 sloikow zuzylem rekawy i nogawki
-Sloiki 720 ml i chyba 600 albo 620 - musialem w miedzyczasie dokupic. Wielkosc sloikow wymuszona wielkoscia szybkowaru.
-Nakretki. 2 dziury wentylacyjne podklejone Tyvekiem na silicon czerwony wysokotemperaturowy. Port do zaszczepiania z takiego samego silikonu. Fotki ponizej.
-Dodatkowy kawalek Tyveku pomiedzy nakretke a sloik (na wszelki wypadek)

Przygotowanie:
-Zyto wyplukalem w miare mozliwosci (okazalo sie ze 5 kg zyta prawie wypelnilo mi garnek wiec byl pewien problem, ale na raty dalo rade )
-Zyto w wodzie na 24 h
-Doprowadzilem do wrzenia i ok 12-15 min gotowalem. Skonczylem gdy zairno mozna bylo rozgniesc miedzy palcami. Mialo podobna konsystencje do zairna w jogurtach np
-Na raty na durszlak i do michy do wysytgniecia
-Zaladowalem sloiki do jakis 4/5 na to tyvek i nakretki. Nakretki zakrecilem od razy na max ze wzgledu na Tyvek i dziury.
-Ogarnelo mnie lekkie prazrazenie bo sloiki sie skonczyly, a zyto zostalo. Wiec do sklepu po sloiki. Po co o tym wspominam. Ano po to ze z braku czasu polowa zyta ktora zostala wyladowala w lodowce na 2 dni przyryta folia spozywcza by nie wyschla. W sloikach 720 ml jest wlasnie to zyto.
-Szybkowar. 1h w temp roboczej. Miesicly sie po 3 sloiki wiec dzien wyrwany zycia
-Nastepnie sloiki do wystygniecia poszly. Z braku czasy staly wysterylizowane na blacie w kuchni przez 2 doby.

Zaszczepianie:
Poczytalem, poogladalem i doszedlem do wniosku ze nie ma co robic kurwy z logiki, wiec uznalem ze podstawowa desynfekcja + szybkosc i zdecydowanie bedzie najlepsza metoda. Stad tez brak GloveBoxa itp. Zaszczepialem w kuchni, na blacie.
-Spryskalem blat i powietrze IPA ze spryskiwacza do kwiatkow.
-Wytarlem recznikiem papierowaym
-Wieczko sloikow przetarlem IPA
-Strzykawka na ogien do czerownosci - 10 s do ostygniecia
-Po ok 0,5 ml na kazdy sloik (wiem malo, ale niestety matematyki nie oszukam )
-Sloiki do pudla, ktore spryskalem lekko IPA
-Pudlo do lazienki. Ogrzewwanie podlogowe 28 stopni.

To bylo 8 dni temu

Aktualnie:
Golden Teacher - 14 sloikow zasczepionych / 12 sloikow wystartowalo dosc mocno
Cubensis Equador - 15 sloikow zasczepionych / 6 sloikow ruszylo wiec jestem pelen optyimzmu

Zauwazylem ze sloiki w dolnej warstwie pudla mocniej zaczely startowac wiec teraz zamienilem sloiki i na dole sa teraz te w ktorych nie zauwazylem startu. Ogolnie temat wyglada calkiem niezle Wszystkimi sloikami dzis wstrzasalem, nawet tam gdzie nic nie widze. Niektore porty do zaszcepiania wypadku mi po sordku wiec moze byc tak ze nie widze jeszce zalazkow, ale sa glebiej

Co dalej:
Mam pojemniki 42 l jak pisalem w poprzednich postach. Zobaczymy jak rozwoj grzybni pojdzie. Do tego mam 2 worki wermu. Planuje dac na dno kilka cm namoczonego wermu, na to substrat 50:50. Co z okrywa.
-Gdy juz to przesypie do pudel to od razu przykryc wermem ?
-Swiatlo. Troche zwalilem sprawe bo pojemniki mam przeroczystez a pokrywy czarne. Mysle nad owiniecie pudel czarnym streczem a jako oswietlenie dac jakies LED moze. Co myslicie ?


Pewnie pytania beda pojawiac sie w miare postepow. Tak czy siak staram sie czytac i ogladac podstawy, poradniki itp. To co robie jest jakas hmmm qariacja na temat tego co czytalem i wydalo mi sie najlepsze (takie zboczenie - inzynier ). Jednak czasem pewnie bede pytac o rzeczy w miare podstawowe by upewnic sie ze nic nie robie zle Wiec z gory przepraszam

Tyvek przykejony na silikon

Dziury robione wkretarka

Zalazki w jednym ze sloikow z Equador.

Tu Equador pokazal na co go stac
odpowiedzodpowiedz tu
Siekierka
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2017.03.25


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.16 12:47:27
Piekna grzybnia,kontynuuj relacje bo forum troche uśpione
odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.16 13:38:10
No właśnie liczyłem na jakieś poglaskanie po główce czy coś
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.16 20:14:08
No to BENYHILEK dla ciebie .
odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.21 23:50:59
Aktualizacja
Golden Teacher - 14 sloikow zaszczepionych i tylez wystartowalo
Cubensis Equador - 15 sloikow zaszczepionych / 14 wystartowalo - wiec ostatniemu tez daje szanse

Ponizej kilka fotek

Teraz kilka pytan.

1. Kiedy bede wiedzial, ze sa juz skolonizowane i gotowe ?

2. Czesc wyglada jakby juz dochodzila, czesc jest w polowie, czesc swiezo po starcie. Czy moge je trzymac razem az wszystkie zajda grzybnia. Co z tymi ktore dojda wczesniej ? Nie zaszkodzi jak grzybnia chile poczeka w sloiku ?

3. Czy werm sterylizowac ? Czy wystarczy wygotowac ?

To chyba na tyle w razie czego dopytam



odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.23 12:43:43
No jestem z siebie dumny W ostatnim sloiku zauwazylem biale ziarenko Wychodzi na to ze wszystkie sloiki ruszyly. Lacznie 29 sloikow Sladow zakazenia chwilowo brak
odpowiedzodpowiedz tu
dadi82
nowy użytkownik

postów: 2

zarejestrowano: 2017.04.23


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.23 14:22:36
Witam, fajna relacja.
Ja za jakiś tydzień będę rozpoczynał swoją przygodę.
Ciekawy jestem jak Ci pójdzie też chciałem zrobić bez tacek tylko bezpośrednio w boxie. Ale to jeszcze czas pokaże.
Jak w końcu będziesz robił okrywę? Sam werm? Ja planuję werm z torfem odkwaszonym. I sam nie wiem czy do tego dodawać jeszcze wapień? Jaki? Dolomit czy coś innego? Dlatego bacznie obserwuje Twoją foto relację.
Powiedz mi jeszcze jedno ta biała "tkanina wystająca z pod nakrętek to jest ten tyvek tak?
Jaką zrobiłeś dziurę na port do zaszczepiania? Małą / dużą?
Silikon nałożyłeś po zaszczepieniu czy przekułeś igłą silikon i tak zostawiłeś?
Rozumiem że dzięki temu że jest tyvek słoiki są zakręcone mocno zarówno na czas sterylizacji jak i kolonizacji?

Jeszcze jedno pytanie ten tyvek w twoim przypadku to ubranie, ale jak rozumiem jest to folia paropszepuszczalna tzw membrana dachowa czy wiatroizolacja np. tyvek solid czy tyvek soft. Mam dostęp do takiej folii i jak rozumiem będzie ona odpowiednia?

PS naczytałem się tych poradników już sporo ale chciałbym niczego nie spierniczyć więc wybaczcie za może "podstawowe" pytania.
PS2 mam nadzieję że moja foto relacja zacznie pojawiać się w przyszłym tygodniu lub na początku maja.
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.23 15:56:38
Siema, dzieki staram sie. Odpowiadajac na Twoje pytania

>>Jak w końcu będziesz robił okrywę? Sam werm? Ja planuję werm z torfem odkwaszonym. I sam nie wiem czy do tego dodawać jeszcze wapień? Jaki? Dolomit czy coś innego? Dlatego bacznie obserwuje Twoją foto relację.

Jeszcze nie wiem. Mysle, ze zostane przy wermie, ale w tym temaci muszep oszerzcy wiedze jeszcze

>>Powiedz mi jeszcze jedno ta biała "tkanina wystająca z pod nakrętek to jest ten tyvek tak

Tak to Tyvek. Kupilem na allegro stroj z tyveku (polecam XXL - cena ta sama, a zawsze wiecej). Tak wystaje bo nie chcialo mi sie ladnie i dokladnie ciac


>>Jaką zrobiłeś dziurę na port do zaszczepiania? Małą / dużą?

Taka sama jak do wentylacji dwie dziru kilka postow wyzej widac na fotkach. Robilem wszystkie dziury (tj 2 x wentylacja + port) wiertlem 8 mm

>>Silikon nałożyłeś po zaszczepieniu czy przekułeś igłą silikon i tak zostawiłeś?

Silikon i Tyvek od dolu pokrywek na silikon przykleilem po wywierceniu dziur czyli przed zasczepieniem. Przebijalem igla i tak zostawialem. Warto dac do ciut wiecej tak by sie mogl zasklepic. Zwroc uwage ze warsty Tyveku sa 2. Jedna miedzy pokrywka an sloikiem i druga przyklejona do sloika.

>>Rozumiem że dzięki temu że jest tyvek słoiki są zakręcone mocno zarówno na czas sterylizacji jak i kolonizacji?

Tak

>>Jeszcze jedno pytanie ten tyvek w twoim przypadku to ubranie, ale jak rozumiem jest to folia paropszepuszczalna tzw membrana dachowa czy wiatroizolacja np. tyvek solid czy tyvek soft. Mam dostęp do takiej folii i jak rozumiem będzie ona odpowiednia?

Nie mam pojecia. Tyvek to raczej tkanina niz folia. Struktura trche przypomina worek na ziemniaki (oczywiscie bardziej zbite i delikatniejsze - mam na mysli raczej typ splotu)

Pozdrawiam i powodzenia
odpowiedzodpowiedz tu
łysiczka
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.24 08:45:36
Zamiast tajweku polecam do dziury w nakrętce napchać waty syntetycznej. Działa jak tajwek i można przez nią zaszczepiać. Mniej roboty przy tym-jeden otwór i wata
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.25 22:26:08
Jakos nie mam tkaiego zaufania do waty. Tyvek wydaje mi sie lepsza bariera, ale fakt, ze to moj pierwszy raz
czasem im
mniej tym
lepiej
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.26 17:14:18
9 minuta 50 sekunda https://www.youtube.com/watch?v=xNXqvBP34Z8
Można nawet bez filtrów z luźną nakrętką
odpowiedzodpowiedz tu
dadi82
nowy użytkownik

postów: 2

zarejestrowano: 2017.04.23


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.25 08:12:51
OK, dzięki za odpowiedź. Tak więc zamówiłem ten kombinezon XXL, silikon czerwony, słoiki w domu są (nowe chyba być nie muszą). Wyszło Ci 29 słoików z 5kg żyta. Ja planuje na początek 11 słoików. 10 do inkubacji i na tacki i 11 do rozmnożenia kolejnych, czyli jakieś 2-2,5 kg ziarna.
Dzisiaj spodziewam się pierwszych dostaw. (szybkowar, werm, wapno, zarodniki w strzykawce też w drodze tak jak żyto)
Pewnie w weekend zajmę się "wekowaniem" ziarna.

Pozdro
odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.25 22:27:54
Powodzenia. Tak mi wyszlo z 5 kg 29 sloikow wypelnionych jakos w 4/5, ale to z pewnoscia dosc indywidualna sprawa. Mysle, ze uzywane sloiki moga byc, natomiast ktos mi mowil ze waznt by nie po ogorkach kiszonych, ze wzgledu na ryzyko plesni (ale nie wiem - ja kupilem nowe)

odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.03 14:08:46
Witam ponownie,
wszystko idzie jak na ten moment zogdnie z planem - jeden sloik z GT zostal w kwarantannie (zobaczylem chyba plesn - zobaczymy). Ogolnie na ten moment mam juz subsrat w pojemnikach wyimeaszany z namoczonym wermem. Teraz kilka pytan.

-Jak jest z zakazeniem ? czytalem, ze werm nie jest pozywka dla zakazen zbyt dobra wiec nie trzeba sie zbytnio martwic

-Okrywa. Czy jesli chce zasotsowac pozna okrywe (mysle, ze sam werm, ew z odrobina gipsu - pls o jakies sugestie) to mam okrywac substrat czy raczej wlasnie zostawic czy zaczela zarastac i dac okrywe jak bede pierwsze piny ? Nie jestem pewien czy przykryc teraz folia alu to w pojemniku by przesroslo czy nie ?
odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.04 14:09:52
Ktoś coś w sprawie tej okrywy może doradzić? Bo od wczoraj już w pojemniku jest i na ten moment przykrylem to folia, ale nie wiem czy to właściwy approach przy późnej okrywie Z gory dzieki za rady.
odpowiedzodpowiedz tu
łysamoowi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.05 00:01:39
Robisz ciacha, czy normalnie?
Jeśli normalnie, to ja kiedyś z wermem miałem zjedzoną grzybnie przez zieleninę. Natomiast robiąc okrywę z szybkoważonej ziemi z biedry było na plus. Rzadnych wapni, dolomitów, torfu i króliczych łapek. Ziarno => włókno kokosowe = 1300g mokrego z jednego rzutu wtedy było z monotuba. Ech...stare dobre czasy.
odpowiedzodpowiedz tu
dadi82222
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.16 19:17:01
Witam i jak tam ci poszło, jako okrywa w końcu? Daj znać.

odpowiedzodpowiedz tu
senai
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2016.08.11


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.17 12:24:24
Na ten moment posadzilem GT. Natomiast mam wrażenie że mam pecha i plecha :/ później wrzucę fotki
odpowiedzodpowiedz tu
Jaga
nowy użytkownik

postów: 3

zarejestrowano: 2017.07.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.07.27 11:01:05
Cześć! Czytam te Wasze relacje i nasuwa mi się kilka pytań. Jestem totalnie zielona, moja pierwsza strzykawka dopiero jedzie, w międzyczasie chcę przygotować zaplecze hodowlane.
Rozumiem, że ten tyvek jest jakiś bardzo ważny i niezbędny do powodzenia przedsięwzięcia? Zakładacie to na początku do sterylizacji, a po inkubacji (jeśli chcę robić ciastka) zdejmujecie czy wsadzacie do terrarium (podejrzewam że może się przykleić)? Kurcze jak piszę pierdoły i jakieś straszne nonsensy to mnie poprawiajcie...

Co myślicie o perlicie? Czytałam że to spoko podłoże i ładnie wilgoć trzyma. Macie jakieś doświadczenie?

I jak wasze efekty? Czasowo powinniście już być po jedzeniu
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.07.27 20:31:17
Tyvek nie jest niezbędny ale pomaga. Ja używam membrany dachowej z OBI za 8zł za 1m bierzący i nigdy mnie nie zawiodła. Możesz też zrobic małe otwory w nakrętce i napchać na ciasno polyfill czyli taką watę syntetyczną która jest we wszystkich najtańszych poduszkach i jaskach z Chin w supermarketach.
Dalsze twoje pytania wskazują na to że powinnaś trochę poczytać jeszcze.

Z perlitem chyba każdy tutaj ma takie czy inne doświadczenie i dlatego o nim czytałaś przyotowując sie do uprawy bo cały świat tego używa .

A tywek/membrana dachwa jest pod przykrywką a ciastka kałdzie się w terarium na foli aluminiowej.

Sciągnij sobie psilosopedium z tej strony i tam jest wszystko co musisz wiedzieć. Zdjęcia i total po prostu. Najlepsze wydawnictwo na ten temat po polsku.

odpowiedz
Siwe przebarwienia na grzybni
frywolnie frywolnie
1257noithai
frywolnie:
2017.04.07
13:48:01
Nie w pełni skolonizowane ciastka
BILBAB frywolnie
10336BILBAB
frywolnie:
2017.03.23
00:05:18
Pierwsza uprawa, biały nalot (pajęczynka)
PeterMax
8565kasik1994:
2017.04.07
19:53:26
Zakrecony swir
Igloo frywolnie
6346troska
albatroska
frywolnie:
2017.03.14
13:35:25
Trzymanie w jednym terrarium ciastek z B+ i Cambodia
Reymoon frywolnie
3216Reymoon
frywolnie:
2017.03.11
22:18:39
Czarne linie
Me7h frywolnie
7323Marcus:
2017.03.10
22:03:22
Zatrzymanie kolonizacji,obrot sloika
siekierka frywolnie
511388Siekierka:
2017.04.12
15:04:46
Inkubator pytanka
Kręgosłup
3380Kręgosłup:
2017.03.06
04:05:14
Pekniete ciastko
niezarejstrowana frywolnie
3169Sunohara
frywolnie:
2017.03.06
06:09:39
<<<   <<  74 75 76 77 78 79 80 81  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5266611

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024