Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5267213

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  74 75 76 77 78 79 80 81  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
First Grow
ShroomGrower
401009mariangaua:
2021.05.19
16:35:36
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


Temat: First Grow
wysłano: 2017.04.27 16:07:04
Witam, otoz mam schizofrenie paranoidalna i musze brac co miesiac zastrzyki z psychotropow przez co mam depresje i cierpie na niepokoj, na co jest dobra ponoc psylocybina z tego co czytalem, wiec znacie juz moja motywacje podejscia do uprawy magicznych grzybkow - chce miec naturalne lekarstwo na swoje dolegliwosci. Przez ostatnie dni czytalem i ogladalem filmy na temat uprawy, a dzis zamowilem strzykawke z zarodnikami i zrobilem 1sze zakupy na allegro: 12 sloikow 350ml szerokich, 10l wermikulitu, kilo maki z brazowego ryzu i chusteczki z alkoholem dezynfekujace. Pozniej dokupie boxa 50l, perlit 20l i termohigrometr. Planuje sie zamknac w kosztach do 250zl. Wielki garnek, miske, folie alumniniowa, reczniki papierowe i wiertlo mam. Bede sterylizowal substrat w proporcjach 2:1:1 (wermikulit:maka z brazowego ryzu:woda) w zwyklym garnku z pokrywa przez 1,5h - mam nadzieje ze to wystarczy. I teraz po inokulacji na czas inkubacji Willy Myco z yt poleca zeby sloiki staly na polce z ksiazkami w swietle slonecznym i odkryte z cynofolii zeby mialy czym oddychac, co rozni sie od zalecen poradnika zeby sloje staly w ciemnosci i przykryte cynofolia - mam nadzieje ze bedzie dobrze. Bede zdawal relacje na biezaco, teraz czekam az mi wszystko poprzychodzi, takze piszcie w temacie jesli chcecie, pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.27 17:36:36
Mam pierwsze pytanko do was, mianowicie nie moge sie ogarnac z dokladna iloscia proporcji substratu - chce miec 12 sloikow 350ml, wiec ile szklanek musze zarobic w misce wermiklitu, a ile maki z brazowego ryzu zeby mi nic nie zostalo do wyrzucenia i nie bylo za malo? Po przemnozeniu wychodzi mi lacznie 4200ml czyli 21 szklanek 200ml, ale jak to teraz przelozyc na proporcje to pojecia nie mam, help.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.27 19:00:43
Hej.

Po pierwsze to naprawdę przykro mi masz tak straszną chorobę. Tym bardziej sugeruję rozważyć czy psylocybina to faktycznie takie dobre naturalne lekarstwo w twoim przypadku.

Osobiście staram się opierać moja opije i często poczynania na badaniach naukowych, więc gdzie można poczytać o tym że psylocybina to dobre lekarstwo na depresję wywołaną psychotropami podawanymi osobom ze schizofrenią?

Zaraz coś sam poczytam.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.27 19:58:58
Zasugerowalem sie ogolnymi badaniami (i wypowiedziami na yt), ze pomaga poprawic nastroj w depresji, uspokaja niepokoj i jednoczesnie daje kreatywnosc, czego mi odkad przyjmuje leki brakuje, wiec ot mysle intuicyjnie iz znalazlem swoj zloty srodek, a jak to bedzie z eksperymentem w praktyce to czas pokaze - narazie czekam tez na trufle, zeby wczesniej podejrzec sobie pogladowo efekty dzialania. Z tymi proporcjami chyba juz sie uporalem, dam 12-14 szklanek wermikulitu na 6-7 szklanek maki, bo woda sie chyba wchlonie na tyle zeby jej nie liczyc.
odpowiedzodpowiedz tu
łysiczka
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.27 22:02:15
Więc zacznij od trufli lub ogarnij sobie grzyby. Jeśli stwierdzisz, że to pomaga, wtedy zacznij chodowlę.
Masz jakąś zaufaną, bliską Tobie osobę, która zna Twoje schorzenia i przy której możesz możesz tripować?
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.27 22:17:15
Wszystko bedzie zgrane w czasie tak, ze najpierw sobie potestuje te trufle mexicany i atlantisy, a dopiero pozniej przyjdzie strzykawka, tak wiec w ten wlasnie sposob ogarne grzyby przedewszystkim taniej i zreszta to calkiem fajne hobby z tego co widze. Tripowac zamierzam w tradycyjny szamanski sposob - w ciszy i samotnosci (ogarniam faze po szalwii, wiec mysle ze z tymi diabolkami tez dam rade; co ciekawe szamani indianscy uzywali obu tych specyfikow zamiennie).
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.29 08:55:37
Mam kolejny problem, otoz nie wiem co wlozyc na spod garnka, zeby sloiki nie dotykaly dna - macie jakies pomysly?
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.29 10:20:42
Ok, sloiki, maka i wermikulit juz przyszly. Obawiam sie ze kilo maki ryzowej to bedzie za malo na 12 sloikow - no nic, najwyzej zrobie mniej, bo i tak chyba wszystkie 12 ciach by nie weszlo do boxa. Narazie porobilem gwozdzikiem po 4 dziurki w przykrywkach i czekam na strzykawke (cos sie przedluza przyjecie wplaty przez nich, troche sie martwie). Prosilbym o odpowiedz w sprawie garnka, peace!
odpowiedzodpowiedz tu
Siekierka
psylorodek

postów: 19

zarejestrowano: 2017.03.25


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.29 13:26:43
Kilo mąki może być mało. Na dno garnka używałem szmaty/ręcznika papierowego/gazet. Pamiętaj że wsiąkają wode. I słoików nie dosypujesz pod zakretke i robisz warstwe suchego werma.
odpowiedzodpowiedz tu
lancetowata
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2012.12.20


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.04.29 16:57:06
Na dno: łyżki, łyżeczki, widelce, druciaki.
Odezwij się do mnie na ęmejl, mam poradnik dla ciebie.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.01 09:13:10
Dzieki za podpowiedzi, ale cale szczescie udalo mi sie znalezc taka metalowa kratke z nozkami, tak wiec problem rozwiazany, tylko ona mi podwyzsza na tyle, ze jedynie 6 sloikow wejdzie do garnka, totez bede musial sterylizowac na 2 razy. Wszystko juz do kolonizacji gotowe, tylko czekac na strzykawke pozostaje.
odpowiedzodpowiedz tu
lancetowata
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2012.12.20


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.01 14:57:53
Nie wiem czy pisałeś do mnie, ale z mojej strony wkradł się błąd w adresie.
Jak coś to pisz na: lancetowatanowe@gmail.com
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.02 09:43:34
Lancetowata, dzieki, ale poradnikow mam full.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.08 10:50:01
Ile dac do sloika tej warstwy substratu, a ile filtrujacego wermikulitu - tak na palec starczy? Bo nie chce dac za duzo zeby mi igla przeszla do substratu i za malo, zeby sie cos nie wdalo. Jak wy robicie, na wyczucie?
odpowiedzodpowiedz tu
wziumbrum
nowy użytkownik

postów: 3

zarejestrowano: 2017.05.06


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.08 14:19:30
A masz dlugie igly? U mnie bylo to na palec i wszystkie ciastka wyszly.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.08 17:41:30
Wlasnie nie mam jeszcze strzykawki to nie wiem jak dluga jest igla. Moi mili, sluchajcie, trufle do mnie doszly! Mam brazowe mexicany i biale atlantisy, jutro z rana oszamam 10g tych 1szych na pusty zoladek i zobaczymy co bedzie.
odpowiedzodpowiedz tu
Agnus
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.08 20:24:48
Jeśli masz bożą iskrę w sobie, a masz, to niczego się nie bój
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.09 09:40:33
Juz po tripie. Szamnalem ta dyszke kolo 5tej nad ranem i do 7mej mialem w glowie dyskoteke i chichranie z niczego, po czym kolo 8mej zlapalem dola, ze wszystko wokol mnie przytlacza, to poodkurzalem troche, az mi przeszlo i teraz siedze, pije kawke i wspominam. Troche malo z tego wszystkiego zapamietalem, a szkoda. Ide zaraz odebrac strzykawke, yo!
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.09 12:27:40
W wolnej chwili jak sie sloiki sterylizuja opisze co zrobilem dotad, mianowicie zamieszalem tej maki ryzowej tylko pol kilo (akurat 3 szklanki) z 6ma szklankami wermikulitu i 3ma wody - wyszlo na 9 sloikow lacznie. Ciasto dalem luzno w sloiki z odstepem na palec luzu pod suchy wermikulit, pozniej przetarlem brzegi papierem i dalem warstwe filtra z wermu po czym zakrecilem i przykrylem cynofolia. Teraz 5ka slojow sie paruje na wolnym ogniu od pol godziny - potrzymam do poltorej. I teraz nie wiem jak zrobic jak to bedzie styglo, niby przez nocke pisze ze powinno a ja mam jeszcze do przerobienia 4 sloje - czy poczekac az bedzie zimne i inokulowac a potem dosterylizowac reszte?
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.10 08:21:14
Po ostygnieciu przez noc zaszczepilem te 5 slojow i odstawilem na polke. Wlasnie dosterylizowuje reszte, po czym zaszczepianie i poleczka - mam nadzieje ze kolonizacja przebiegnie skutecznie.
odpowiedzodpowiedz tu
zielarz41
młodszy psylocyb

postów: 89

zarejestrowano: 2015.10.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.10 11:12:31
no to shroom grower witam w klubiku grzybiaków.i powodzenia zycze w uprawie.nie zrazaj sie jak nie wyjdzie chlopie pozdro
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.15 08:41:44
Mija 5ty dzien od zaszczepienia i narazie zadnych objawow bialego puszku w slojach, czy to normalne? Ile u was przebiegala kolonizacja? Troche sie martwie.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.16 15:46:53
Dzisiejszy trip niestety nie udal sie, a to ze wzgledu chyba na to, iz otwarte trufle sie utlenily (mocno pobrazowialy) i stracily na potencji, przez co zjedzona ponownie dyszka mexicany nie zadzialala prawie wcale tak jak za 1szym razem. Zostalo mi jeszcze 20g nie otwartych atlantisow, totez za tydzien spozyje cala paczke, mam tylko nadzieje ze nie bedzie za mocno, a juz tak pozytywnie na mnie zadzialala ta 1sza dyszka mexicany, ze szkoda, iz dzis nie wyszlo.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.18 11:09:30
Dzis 2 sloiki (z 9ciu) po 8miu dniach buchnely puszkiem, niewiele jak na poczatek, ale mysle ze powinnienem sie cieszyc. Willy Myco mowil, ze kolonizacja moze potrwac nawet 14dni, wiec czekam na reszte.
odpowiedzodpowiedz tu
nieznajomy
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.18 15:46:22
Jestem ciekawy jak wygląda u ciebie ta choroba , jeśli nie stanowi dla ciebie problemu to fajnie gdybyś coś napisał o niej . Jakie leki brałeś , i te aktualne jak to się zaczęło . Myślę , że łączenie leków i psylocybiny jest dość ryzykowne , z uwagi , że jedno i drugie bardzo mocno zmienia skład chemiczny w mózgu .
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.18 19:36:12
Nie wytrzymalem i zjadlem reszte tych atlantisow co mialem. Zeby sie naogladac paru wzorkow musialem przejsc przez ciezkie rozkminy, dopiero dochodze do siebie. Biore raz na miesiac zastrzyk z clopixolu depot, po dlugotrwalym przyjmowaniu jestem niezle porobiony przez to. Trufle uwypuklaja skutki negatywne tego leku, a o chorobie ciezko mi mowic tak naprawde.
odpowiedzodpowiedz tu
Nieznajomy
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.18 23:11:36
Ja natomiast miałem problem z depresją , która zmieniła się w dystymię. Dostałem leki na bazie fluoksetyny , i tak jadłem je przez 4-5 miesięcy , do czasu tripu na psylocybinie. Zjadłem ok 7 g cubensis , następnego dnia przestałem brać leki , bo na tripie przeszedłem przez mocna kimne na ich temat, w skrócie stwierdziłem , że to jeden wielki syf.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.19 08:56:16
Tez bym chetnie odstawil leki, ale obiecalem bliskim ze bede brac zastrzyki, zeby nie miec nawrotow schizy. Po dwoch sesjach z truflami stwierdzam, ze psylocybina nie bardzo nadaje sie na depresje, bo tylko poteguje jej efekty i nadal czuje sie srednio. Do tego cos sie obawiam ze mi reszta sloikow nie kolonizuje, no nic - zobaczymy co z tego bedzie.
odpowiedzodpowiedz tu
nieznajomy
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.19 12:18:36
Ja natomiast chcąc zmienić strukturę swojego mózgu , stosowałbym mniejsze dawki codziennie przez okres od tyg do max dwóch tyg. Np , zacząłbym od 0.3 g i skończył na 1 g (suchych grzybów ) , z uwagi iż tolerancja na psylocybinę szybko wzrasta. Czyli podnosić o 0.1 g co 2 dni. Lekarzem nie jestem , ale mógłbym spróbować jeżeli nie miałbym nic do stracenia
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.24 12:25:46
Nie wiem czy jest sens jesc grzyby w tak malych dawkach, trzeba by miec material zeby poprobowac. Mija 14ty dzien, a ja nadal mam skolonizowane tylko 2 sloiki z 9ciu - nie wiem co poszlo nie tak, czy strzykawka byla za slaba czy ja cos po drodze zrobilem zle? Zastanawiam sie czy dla dwoch ciach warto budowac shotgun fruiting chamber.
odpowiedzodpowiedz tu
psynonim ....
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.24 15:14:17
zawsze warto zbidowac SGFC bedziesz wiedzial jak dziala i ewentualnie go udoskonalisz i lepiej jak cos pojdzie nie tak na 2 ciachach niz na 9. A to o czym pisze nieznajomy to sie nazywa microdosing. Popularna ostatio akcja w dolinie krzemowej. Sam Hoffman uwazal pod koniec zycia ze jest to warta zbadania sprawa.
odpowiedzodpowiedz tu
lanca
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.24 15:46:04
https://hyperreal.info/info/mikrodawki-jak-sie-robi-w-polsce
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.24 18:02:20
Hej, a gdzie trzymasz grzybki? Jaką mają temperaturę kolonizacji? Sorry może jest to zawarte gdzieś w tym wątku ale dogrzebanie się teraz do tej informacji to pewnie 20min czytania. Pzdr
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.25 05:52:29
Na polce w pokoju w swietle dziennym trzymam, temperatura to 23-24 stopnie. Moze jednak powinny byc w ciemnosci? A tego SGFC zbuduje, bo moze sie w przyszlosci przyda, zeby sie chociaz udalo do odcisku dojsc.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.04 12:31:11
Niestety dzis okazalo sie ze w pozostale 7 slojow wdaly sie jakims cudem larwy, wiec wszystko wywalilem do kosza i umylem sloiki. Mam zatem 2 sloje ktore bardzo powoli kolonizuja i nie wiem czy cos z nich bedzie ostatecznie. Chyba jednak powinny stac w ciemnosci cynofolia przykryte, moze nastepny raz tak sprobuje.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.05 19:38:49
No i lipa, w kolonizujacym sloiku dzis tez wypatrzylem larwe, skad to gowno i jak sie tam wzielo to nie mam pojecia, wiec czy juz caly projekt skazany na marne czy jeszcze cos moze z tego bedzie, jak myslicie? Mam jeszcze substratu na druga partie ale juz nie mam kaski na strzykawke, ktos bylby w stanie mnie poratowac printem? Tym razem trzymalbym sie zalecen poradnika zeby sloje byly w ciemnosci, przykryte cynofolia i moze tez nie sterylizowalbym igly w plomieniu, bo to chyba tylko powoduje problemy, tyle sie nauczylem z tego wszystkiego, ech.
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.08 20:25:55
Jak znajdziesz sobie do mnie maila na tym forum i napiszesz to pogadamy.

Pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.17 09:44:50
No wiec te 2 sloiki ciezko kolonizuja juz ponad miesiac. W takim tempie to ciacho nie wiem czy mi urosnie cale w 2 mc-e. Strasznie powoli to idzie, ale moze cos z tego bedzie, bo larwa sie gdzies skitrala i narazie jej nie widac, a drugi sloiczek w porzadku. Niedlugo zamawiam boxa 50l pod SGFC i perlit oraz startuje z druga uprawa, moze beda lepsze zarodniki i wszystko szybciej zalapie. Zaloze nowy temat tym razem z fotkami mam nadzieje, pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.07.01 13:58:37
Pierwszy sloik prawie caly skolonizowany, tylko strasznie dlugo to trwa:

Drugi (z larwa) zatrzymal sie w polowie:

Jeszcze poczekam az mi to moze w tym pierwszym przerosnie, a pytanie jest co do tego drugiego - czy mozna zastosowac jakies polnarodziny?
odpowiedzodpowiedz tu
zielarz41
młodszy psylocyb

postów: 89

zarejestrowano: 2015.10.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.07.01 20:04:49
nawet nie proboj nie mozesz sie doczekac grzybkow a wszystko bys sobie zmarnował bez watpieniaaa.od srodka pewnie idzie musisz byc cierpliwy.jak tak juz jest a nie przegrzales sobie grzybni(ja tak odwalilem bo chcialem szybciej myslalem ze maja za chlodno i wolno ida)to na pewno dojdzie powodzonks hehe
odpowiedzodpowiedz tu
mariangaua
nowy użytkownik

postów: 2

zarejestrowano: 19.05.2021


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.05.19 16:35:36
No wiec po trzech latach doszedlem do wniosku ze mialem zakazona make i niepotrzebnie opalalem igle bo przez to chyba zabilem zarodniki, no i sloiki powinny stac w ciemnosci przykryte cynofolia... ciagle mam odcisk id psynonima ale chcialbym sprobowac zrobic trufle wiec czy jak zamowie strzykawke mexicany to mi pusci sklerocja? Moze ktos wie... z truflami ponoc mnuej zachodu bo nie trzeba owocowac tylko dluzej czekac, i nie moge sie zabrac za zrobienie syrzykawki bo mi sie za trudne wydaje...
odpowiedz
Czy to zdrowa grzybnia??
Hubers frywolnie
4428V.
frywolnie:
2017.04.24
09:59:16
Tacki - nawadnianie
Kręgosłup
8299zielarz41:
2017.05.09
19:56:47
Sinienie grzybni w słoiku - zakażenie czy nie?
F.X.
3353F.X.:
2017.05.13
13:25:55
Uprawa w butelce
kubek frywolnie
3266senai:
2017.04.20
16:59:57
Muszki,robaki jak się tego pozbyc
grzybek123 frywolnie
2179Kręgosłup:
2017.04.21
01:06:45
Tacka sucha
huba frywolnie
8285huba
frywolnie:
2017.04.16
13:45:35
temp owocnikowania plus pare pytan do tacek
Kręgosłup
6322Kręgosłup:
2017.04.21
17:32:41
Zbyt mokry substrat?
Poteflon
15584YpsiloN:
2020.11.18
05:55:36
fsre- forma przesyłki
Karwasz
9467mrp
frywolnie:
2017.06.20
22:37:59
Pierwsza hodowla - kilka pytan ;)
senai
31818Psynonim:
2017.07.27
20:31:17
Siwe przebarwienia na grzybni
frywolnie frywolnie
1257noithai
frywolnie:
2017.04.07
13:48:01
Nie w pełni skolonizowane ciastka
BILBAB frywolnie
10336BILBAB
frywolnie:
2017.03.23
00:05:18
Pierwsza uprawa, biały nalot (pajęczynka)
PeterMax
8565kasik1994:
2017.04.07
19:53:26
Zakrecony swir
Igloo frywolnie
6346troska
albatroska
frywolnie:
2017.03.14
13:35:25
Trzymanie w jednym terrarium ciastek z B+ i Cambodia
Reymoon frywolnie
3216Reymoon
frywolnie:
2017.03.11
22:18:39
Czarne linie
Me7h frywolnie
7323Marcus:
2017.03.10
22:03:22
Zatrzymanie kolonizacji,obrot sloika
siekierka frywolnie
511388Siekierka:
2017.04.12
15:04:46
Inkubator pytanka
Kręgosłup
3380Kręgosłup:
2017.03.06
04:05:14
Pekniete ciastko
niezarejstrowana frywolnie
3169Sunohara
frywolnie:
2017.03.06
06:09:39
<<<   <<  74 75 76 77 78 79 80 81  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5267213

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024