Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268761

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  73 74 75 76 77 78 79 80 81  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
P. c Martinique i PESA w jednym monotube
Psynonim
17544psnnm
frywolnie:
2017.07.18
09:55:52
Gt grow pierwsza uprawa
Astronauta
6391Astronauta:
2017.07.07
23:55:40
Co zrobić z tym ciastkiem?
Sexman frywolnie
4214Sexman
frywolnie:
2017.06.12
18:38:04
Zaszczepianie niesterylizowanego zboża
xxxyyyzzz frywolnie
1133PSYNONIMMM
frywolnie:
2017.06.11
20:47:05
Pierwszy box.
Tofik66 frywolnie
096Tofik66
frywolnie:
2017.06.10
19:52:06
Czy zbyt wilgotny substrat może zależeć od złego szybkowaru?
Sexman frywolnie
4179ziomeczek
frywolnie:
2017.07.09
12:16:16
Ocena stanu grzybni - zarodniki czy plecha
Eee frywolnie
5266Eee
frywolnie:
2017.06.05
17:49:48
Problemy z zakażeniem - pomoc od doświadczonych
PimpekRipek frywolnie
2186PimpekRipek
frywolnie:
2017.06.06
10:34:06
Azurescens / Cyanescens ma ktoś?
Vrita frywolnie
27708orfika:
2019.10.08
16:29:51
Inkubacja wolny rozwój grzybni
Silverwind
0302Silverwind:
2017.05.24
15:40:13
temperatura pasteryzacji
Tomasz frywolnie
2124Tomasz
frywolnie:
2017.05.17
10:06:44
Tacki pare pytan
Kręgosłup
094Kręgosłup:
2017.05.15
23:31:53
BRF - zielona zagadka
hbr frywolnie
2148hbr
frywolnie:
2017.05.26
00:33:05
Ocena jakościowa grzybów psylocybinowych odmiany "CAMBODIAN"
analitykapsychiatryczna
4199qwrfdsaffd
frywolnie:
2017.05.11
13:46:45
Czy grzybki tolerują osoby smutne z pojedyńczymi objawami depresji?
Jorgis
13548Nikt ważny
frywolnie:
2023.03.01
18:27:39
Niebieski kolor na ciastku
wziumbrum
25744firmament:
2017.05.22
20:55:25
Nowa uprawa w nowym kraju :)
narcoser
491638narcoser:
2017.07.24
08:55:19
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


Temat: Nowa uprawa w nowym kraju :)
wysłano: 2017.05.07 10:48:05
Jakże się cieszę, że rok temu gdy przeprowadzałem się do UK wsadziłem sobie dwa odciski z mojej poprzedniej uprawy pomiędzy stronnice, a jakże, jednej z książek Terrence'a McKenny. Tak, wiecie.. na wszelki wypadek a wypadki się zdarzają. Zdarzyły się i u mnie bo postanowiłem ruszyć z małą hodowlą na wyspie. Kupiłem wszystko od podstaw, tj: coffee grinder (młynek do kawy), pressure cooker (szybkowar), plastikowego boxa, wermikulity, perlity a także nakolekcjonowałem się słoików po mięsiwie, sami wiecie jakich. Chwała Polskim sklepom. No i tak sobie pomyślałem, że może podzielę się z Wami od czasu do czasu efektami jakie będą zachodzić bo póki co wszystko idzie pysznie.

Odcisk to PC Dutch King. Nie miałem antybakteryjnego płynu akurat ale na szczęście jeden z domowników miał wódkę więc robiła ona za mój dezynfekator. Zużyłem cały odcisk i po wysterylizowaniu słoi (nazbierałem 9) zacząłem swoje zaszczepianie. Nie byłem przekonany czy wszystko wyjdzie prawidłowo ale okazało się, że wszystkie słoje wystrzeliły jak szalone. I tutaj ciekawostka - położyłem zaszczepione słoje do pudła po butach i dałem w najlepsze miejsce na świecie czyli nad domowy boiler, akurat mamy tam półeczkę taką i jest tam cieplutko zawsze, +30°C mi sie wydaje albo w tych okolicach. Zaszczepiłem w poprzedni czwartek, 27'my kwiecień chyba? i uzbroiłem się w cierpliwość mając w pamięci że kolonizacja przebiega wolno i pierwszych oznak doszukiwać trzeba sie po tygodniu. Sprawdziłem jednak swoje słoje już w poniedziałek 1go maja... słoiki wybuchnęły zdrowym białym puchem jak szalone. Mniej więcej 45-50% było już skolonizowane w każdym ze słoi. Teraz już mam dwa do wyciągnięcia tak naprawdę ale trzymam z resztą, czekam na dokolonizowanie się reszty. Oto efekty z przed wczoraj:

A te słoje poniżej z 1go maja. 3dni po zaszczepieniu:

Trzymajcie kciuki.

open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.07 11:33:27
Ladnie ci idzie, ale robisz tak jak wszyscy czyli kolonizacja w ciemnosci z cynofolia na sloikach - ja zrobie inaczej, w swietle dziennym bez, zobaczymy jak pojdzie, pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.07 15:05:39
@ShroomGrower, nie do końca rozumiem dlaczego uparcie chcesz odstawać od reszty doświadczonych grzybiarzy i wpadać na takie pomysły. Światło dla grzybów jest impulsem do wypuszczania owocników. Tak działa natura, nie tylko z grzybami. Rozumiem eksperymenty i nawet wspieram ludzi do eksperymentowania bo czasami forumowicze mają pozytywne i nie głupie idee niekoniecznie opisane w 'magic mushrooms growing guide' ale obawiam się że Twój pomysł wynika z braku elementarnej wiedzy nt. Flory. Nie pomyśl że jestem złośliwy, nie jestem, ale ciemnia ma swój określony cel. Szkoda, że już nie dysponuję zdjęciem jednego ze słoików które dałem mojej przyjaciółce do opieki. Nie zastosowała się ona do instrukcji i nie trzymała słoika w odpowiedniej ciemni. Grzyby zaczęły rosnąć w słoiku pomimo że był dalej zamknięty. Wyglądało to dziwnie. Zauważ, że kwiaty jak rosną to przechylają się w str słońca. Szukają go, potrzebują. Grzyby też ale najpierw trzeba im pozwolić się rozwinąć w możliwie największym spokoju a później dopiero pozwolić im rosnąć. Zaburzasz im proces troche w swoim prxypadku bo grzyby nie wiedzą czy kolonizować dalej słój czy już rosnąć. Stresujesz grzybnię Pozdrówki, peace.
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.07 17:03:10
Sugeruje sie radami Willy Myco z youtuba, a koles widac zna sie na rzeczy i mowi ze z ta ciemnoscia to mit - ciacha powinny miec dostep swiatla i tlenu do oddychania wg. niego. Co prawda wyciagal je juz razem z malymi pinami, ale to tylko moim zdaniem dobrze swiadczy o prawidlowym rozwoju. Mam owszem dylemat czy sluchac poradnika i zrobic tak jak wszyscy czy tez posluchac rady doswiadczonego growera, nie chce nic spitolic, a moja kolonizacja juz tuz tuz (strzykawka w drodze).
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.07 19:16:59
@shroomGrower,
Ja kiedyś podczas tripu miałem taką refleksję: "nikt nie jest mądrzejszy ode mnie, czasami wydaje nam się że są ludzie mądrzejsi bo występują w filmie, piszą książki, robią felietony, prowadzą blogi etc. Ale sam jestem w stanie to zrobić jeśli tylko będę chciał". Idąc tym twierdzeniem - Słuchaj własnego serca i używaj mądrze umysłu. Wiele rzeczy opiera się na logice i nie potrzeba Ci do tego speca z ameryki czy skądś tam.

Poniżej robię update fotek z dzisiaj, 10 dni po zaszczepieniu. Oficjalnie mam 3 gotowe w pełni ciastka. Reszta na dniach. Rekordowy czas w mojej 'karierze'.

No i na koniec aby nieco ostudzić mój temperament, zakażenie. Ale spoko, wykroję w nim dziurkę i resztę wypalę rozgrzanym do czerwoności nożem. Już tak kiedyś robiłem.

open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.07 19:41:06
No masz kurcze, tego zakazenia sie najbardziej boje, bo reszta to bulka z maslem. Przypasowala mi teoria Willy'ego akurat do moich warunkow i tego bede sie trzymal, co bedzie to czas pokaze. Ale Ty czesto do tych sloikow zagladasz i nimi poruszasz, podobno nie powinno sie, ale praktyka pokazuje co innego bo dobre wyniki masz.
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.09 20:34:21
@ShroomGrower, nie zaglądam często ale co 3,4 dni wypada, choćby po to aby obserwować czy z grzybnią wszystko wporządku. Wyniki dobre i może ale troche sie już tego narobiłem. Następnym razem zrobie monotube.

Aktualizacja z dzisiaj:

6 powyższych słoi gotowych do wyciągnięcia. Dzisiaj je wyciągam i robie maczanko. Wroce z pracy to zrobie turlanko w wermie i wrzucę do boxa. Kolejne 2 są już na finiszu a 1 z tym zakażeniem wykroiłem ile było trzeba i wrzuciłem do małej butelki specjalnie zrobionej tak na spróbowanie. Może wyskoczą gremliny, juz tak mi kiedyś zaowocowały.

open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.10 20:43:59
Tak jak mówiłem, ciacha wyciągnięte. Turlanko w wermie zrobione i siup do boxa. Za chwilę parę dziurek nawiercę jeszcze.

Kolejne dwa pójdą do maczanka najpewniej jutro. Zobaczymy. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.11 07:44:36
No to elegancko, ale zastanawiam sie czy ten dunk-n-roll jest taki konieczny, bo u mnie bedzie troche uciazliwie z tym. Nie za malo masz dziurek w boxie? Moze nie widac, to sorry.
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.11 08:48:02
To zdjęcie z przed wywierceniem dziurek. Jest ok już, chociaż powinienem je nawiercić nieco wcześniej ale jest ok. Prawdopodobnie dzisiaj już wyciągne kolejne dwa ciacha i powielę procedury z termicznym szokiem a w następstwie turlanie w wermikulicie i zorganizuję spotkanie braci w boxie
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.11 12:37:13
Ciekawe jak ci to bedzie roslo, ja czekam dopiero na kolonizacje.
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.13 17:36:00
Kolejne dwa wyciągnięte, dołączyły do reszty braci.

open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
trav
starszy psylocyb

postów: 138

zarejestrowano: 2008.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.16 19:32:21
Shroomgrower: Nie może być swiatła, bo to się źle kończy w trakcie kolonizacji. Tlen jest, bo oczywiście dekle słoików są luźne - stąd folia na nich.
Światło jest naturalnym sygnałem do rozpoczęcia owocnikowania.

narcoser: Musisz w UK wiecej uwazac z plesniami i innym paskudztwem, bo wiadomo jakie sa warunki na tej wyspie. Mam na myśli dodatkowe filtry na wloty powietrza w boxie itd.
Poza tym, kazde ciastko lepiej moczyc w osobnej wodzie i pozniej po panierce wermem dokaldac tez werm na ich szczyt jako dodatkowy rezerwuar wody. Wyniki sa duzo lepsze jak na ciacha ryzowe, ktore i tak do mocnych nie naleza ;-)

Z fartem, pozdro.
[][][]
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.19 07:16:00

Pinujemy doszukałem się też dwóch w innych miejscach.
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.20 12:56:48
Mały update

open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.20 12:59:23

Ruszyło. Musiałem odpowietrzyć kaloryfer w pokoju bo nie grzał
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
ChaberBławate
k

psylorodek

postów: 23

zarejestrowano: 2015.07.06


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.21 07:59:31
Nie chciałbyś zrobić jakiegoś giwełeja? ^^ Po dutch kingu mam najbardziej harde wspomnienia. Szczerze nienawidzę wrogów trzyma się blisko.
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.24 17:57:41
@ChaberBławatek, zobaczę. Może i zrobię ale niespecjalnie mi sie to opłaca z anglii wysyłać. W polsce mam pare odcisków wiec moge zrobić dla Was troche "giwałejów" ale to w wakacje dopiero :/

Póki co załączam update fotek z dzisiaj:

))
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.24 19:26:31
Graulejszyn. Mnie ciacha nie kręca ale lubię je oglądać . Próbowałeś kiedyś owocować pokruszone ciacha z okrywą??

Ja ruszyłem z Martinique i PESA na owsie to też dam znac niedługo jak idzię. 2 dni temu pierwsze G2G zrobiłem.

Pozdro i poka jak będziesz miał zbiory.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.25 05:56:42
Piorunujaco ci idzie, ja wlasnie powinnienem miec tez 9 ciach - pomarzyc dobra rzecz, ale bez kitu podziwiam. A jak tam sobie radzi to zakazone ciacho z butli?
odpowiedzodpowiedz tu
hbr frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.25 08:36:33
Spoko wakacje przecież niebawem nie śpieszy mi sie mam z czym pracować, ale bardzo chciałym mieć dutch kigna :> daje mi takie doznanie wypadającej szpilki z oka z którym - tu już użyję metafory - jeśli w porę nie mrugnę to się gubię we własnej głowie. Boję się tego jak diabli, są rewelacyjne w działaniu. Droga ta przesyłka z uk?
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.25 11:13:43
@Psynonim, heheh. Znajomy avatar. Fajnie, że jesteś ciągle na forum Tak, zacząłem parę lat temu na ciastkach i zawsze z nich byłem zadowolony i je umiem robić więc i tym razem na start postanowiłem je strzelić ale zaraz będę robić po tych ciastkach monotube. W związku z tym już twraz zapytam: jak nawadniacie monotube po zbiorach?jak robicie szok termiczny? Bo ciastka są takie łatwe, jak to mówią anglicy "very handy". Prosto to zrobić. Tutaj nie wiem. No i z żytem czy owsem chyba moge mieć tu problem, to nie polska. Pozostaje kukurydza. A zbiory ciach pokażę, pokażę fotorelacja to fotorelacja.

@ShroomGrower, dzięki za miły feedback. Tak mi się wydaje ze możesz mieć te lipne wyniki z powodu kolonizacji tych słoi na świetle. Zmień to. A fajnie że pytasz o ciacho, tą moją czarną owcę ze stada. Niby powinienem ją wyrzucić od razu po zobaczeniu brzydkiego nalotu ale ja tam zawsze jak tylko widzę coś takiego to staram się ratować ciacho nawet jeśli muszę je w połowie wyciąć. Tak też zrobiłem w tym przypadku. Wyciąłem jeden mslutki kawałek, okazało się, że muszę kroić dalej i głębiej. No i tak mi zostało 3/4 ciastka albo i mniej ale spójrz na mojego boxa. Ciastko zostało uratowane i mam na nim paradoksalnie jedne z ładniejszych sztuk obecnie. Wrzuciłem go do boxa z resztą. Pierwszy po prawej na dole

@hbr, to poczekaj do wakacji
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.25 11:17:32

Tu sytuacja z dzisiaj rana, choć już wiem, że ich nie poznam jak wróce z roboty na pewno my mamy tu ładną pogodę ostatnio poza tym. Jakieś 26°c za dnia. Jest cieplutko, a to robi robote zawsze.
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.25 21:30:23

Update z dzisiaj
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.25 22:26:32
Pierwszy "harvest" poszedł z tego 1go ciastka zarażonego pleśnią którą wyciąłem (uratowałem przed pewną śmiercią).

open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
hbr frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.25 23:43:29
idą jak burza dla mnie bomba. ważyłeś?
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.26 08:37:27
Tak wyglądało to wczoraj już po zbiorach z jednego ciastka:

Ale już rano musiałem robić zbiory kolejnych, więc ogółem jest tego tyle:

@hbr, nie ważyłem bo nie mam jeszcze w uk wagi jubilerskiej... ale już zamówiona, czekam na przesyłkę. I tak zrobię z tego susz. Peace.
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
hbr frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.26 10:00:47
haha do takiego zbioru potrzebujesz jubilerskiej?
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.26 10:41:02
Moje gratulacje, nie robisz printow? A co z ciachem po zbiorach - znow plumkanie i z powrotem do boxa?
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.26 11:09:33
@hbr, no potrzebuję aby wiedzieć jak dawkować. Po wzięciu na dłoń paru grzybków nie będziesz wiedzieć ile to gram. Warto ważyć dawki. Podstawa.

@ShroomGrower, thx, na razie nie robie printów. Po pierwsze mam jeszcze jeden odcisk, chyba PC Peru tutaj. A po dwa zostało mi jeszcze trochę zarodników zamkniętych w słoikach gotowych do zaszczepienia. Ale zrobię sobie jakieś z drugiego rzutu. Będą printy, będą ale bez ciśnienia.

Póki co zobaczcie moje boxowe dziwadło:

open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.26 17:51:35
Kolejna aktualizacja. Po powrocie z pracy robiłem kolejny "harvest" i zbiory trafiły do kolekcji tych zebranych wczoraj i z dzisiaj rana:

Nie są to całkowite zbiory z 1go rzutu bo w boxie rosną na dwóch ciastkach jeszcze. Czekam na otwarcie się kapeluszy tych osobników:

A te dwa poniżej dopiero walczą bo wrzuciłem je do boxa jako ostatnie (dłużej kolonizowały):

open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
hbr frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.26 18:30:52
Jasna sprawa, ale do zważenia mokrego wystarczy kuchenna; na jubilerskiej tymi dobrociami byś zamknął skale. ^^
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.26 18:37:58
Robi wrazenie, a Ty suszysz w jakis specjalny sposob? Zapodaj fotke finalnie ususzonego. I ile rzutow zgarniasz z ciach, 2-3 czy wiecej?
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.27 11:12:16
@hbr, kuchennej też nie mam na poniedziałek będzie jubilerska, powinna już być. I tak mi nie wyschną totalnie do poniedziałku.

@ShroomGrower, normalnie suszę, na gazecie jak typowy polski janusz. W polsce dawałem je wysoko na szafę co by szybciej schnęły. Ciepłe powietrze w pokoju unosi się do góry więc przynajmniej w teorii powinno być tam cieplej, natomiast tutaj mam ten przywilej, że mam ten boiler i moge suszone grzybki nad niego wstawić na półkę tam gdzie kolonizowały i zamknąć drzwii. Zobaczymy.
A rzutów będzie ze 3/4 może. 5ciu nigdy nie miałem ale od 3ciego już szału nie ma nigdy bo substancje odżywcze w większości zostaną pochłonięte przez grzyby do swojego wzrostu.
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.28 19:45:13
Ostatnie dwa ciacha. Pozostałe widoczne częściowo na fotce zostały wykąpane przez okres ok doby, wyturlane w wermie i wrzucone spowrotem do boxa. Czekam na drugi rzut.

open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.29 14:05:58
A ta kapiel w wodzie ciach na 2gi rzut nie powinna byc krotsza niz 1sza, tj. ok. 8h?
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.03 18:50:55

Wykluwanie się drugiego rzutu
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.03 18:52:00
Z pierwszego rzutu otrzymałem około 52g suszu
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonim
starszy psylocyb

postów: 203

zarejestrowano: 2013.09.26


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.04 10:42:21
Jak tam dzisiaj??

Pytano mam też, gdzie kupiłes perlit w UK i jaka to frakcja bo wygląda na fajny duży. U mnie wszędzie tylko taki dziadoski drobny. Jakis brand może to ma?
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.05 13:17:13
Duzo ci wyszlo tego suszu, napisalbys jak zrobiles strzykawke z odcisku.
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.16 18:10:35
Sorry Panowie (bądź i Panie.. kto wie) troche zjadło mnie życie. Generalnie to tak, jestem w trakcie 3go rzutu. A z poprzednich otrzymałem następujące wyniki:

1szy rzut = 52g suszu
2gi rzut = 30g suszu

@Psynonim, jest dokładnie: 3-6. Zgodnie z moim kontem na ebay, brand to: 'Pollywog'.


@ShroomGrower, nie będę się rozpisywać jak robić strzykawki. Za długo by opowiadać, poza tym zmykam na siłkę. Takie pytania rozwiać powinna Ci ta strona (nie mylić z forum) czy poradniki.


Poniżej ususzone zbiory z drugiego rzutu:

open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
hbr frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.16 20:21:33
pamiętaj o mnie :3

będę w tym miejscu
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.17 09:49:58
No to masz suszu juz na jakies 20 tripow, hehe, zazdroszcze ci. Jakbys rozdawal printy to ja sie chetnie zalape, pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.17 13:41:06
@SHROOMgrower, powodzenia z nową uprawą.
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.18 09:19:01
Aktualna sytuacja w boxie (3 rzut). Dużo mniejszy niż pierwszy pomimo ze ze dwa ciacha juz obrałem z tego zdjęcia ale ciężko spodziewać się większego niż pierwszy ))

open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.18 09:24:42
To i tak ladnie ze Ci leci 3ci, bombastycznie.
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.06.28 20:12:21
Ok, podsumowanie po 3cim ususzonym rzucie. Aktualizacja:

#1 52g suszu
#2 30g suszu
#3 15g suszu

4 rzut w boxie kwitnie ale szału już totalnie nie ma. Piątego nie będzie.

Łączną sumę podam po ususzeniu czwartego rzutu. Generalnie niebawem opiszę wam swój trip raport bo wziąłem 5kę ostatnio suszu i wykopało mnie z kapci potężnie i tak daleko jeszcze nie powędrowałem nawet na LSD. Pozdrowionka!
open up for the potential
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.07.03 14:48:27
Czekam na tego trip-raporta.
odpowiedzodpowiedz tu
ChaberBławate
k

psylorodek

postów: 23

zarejestrowano: 2015.07.06


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.07.07 11:50:01



To jak będzie z printem :>? mamy upragnione wakacje, jak chcesz możemy się umówić w dowolnym miejscu w kraju. wstawiam zdjęcie na dowód że zrobię z tego dobry użytek 7,5 litrowa tacka i materiał na następną

przy okazji założe nowy wątek bo chcę to owocnikować w torbie, a nigdy nie miałem okazji jakbyście mogli odpowiedzieć byłoby mi niezmiernie miło
odpowiedzodpowiedz tu
narcoser
starszy psylocyb

postów: 227

zarejestrowano: 2013.09.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.07.24 08:55:19
Hej, sorry panowie, mam arbeit ostatnio dosyć potężny... niespecjalnie wiele wolnego czasu. Dosyć dawno odbyłem sobie tą podróż ale była dosyć potężna. Wrzuciłem sobie 5g zmielonych w młynku i wSZAMANych z bułką. Trip był dosyć potężny więc postanowiłem go z rana narysować.

Na rysunku oddaję się energii życia. Płynę z nią. Panuje w niej ciągły ład. Życie się tam rodzi oraz umiera. To potężna maszyna która oddycha. Znak OM, narysowałem ponieważ panuje tam ciągły trans. Jakby dobrze naoliwione tłoki, perfekcyjny świat bez wątpienia w wielu religiach nazywanych rajem. Byłem też kimś w rodzaju larwy. Samotny. A dookoła ludzie-owady, jakkolwiek zwał trzymały za mnie kciuki, przesyłały mi wyrazy miłości i wsparcia. Próbowałem wyobrazić się jako dziecko nowonarodzone ale projekcja mojego tripa zatrzymała mnie przy byciu larwą. Generalnie czułem potężną pszczelą/owadzią organizację która nie krzywdzi a wspiera siebie nawzajem w przeciwieństwie do ludzi. Miałem taką refleksję, że moglibyśmy się od nich wiele nauczyć.

Potężna i niepozorna podróż, bo zaczelo mi wchodzic po około 1,5h.. jednak sam trip miał moc. Myślę że warunki dla grzybków były dobre i że wpłynęło to na potencję psylocybiny. Złożoność tego i tamtego świata mnie zadziwia. Ten świat astralny wchłaniał takie małe kijanki czy łezki w swój świat, w te swoje ściany. Jak podpływało coś pod tą ścianę energii to rozstępowała się i to 'życie' zostawało w nią wchłaniane. Na rysunku do niej dryfuję jak kosmonauta. Bez kostiumu. Bez grawitacji. Były i węże gdzieniegdzie, zwierzęta. Gady. Dużo gadów. Miałem taką refleksję, że wiedzą one więcej. Nawet w realnym życiu. Są święte w jakiś sposób. Wydaje mi się generalnie że te powtarzające się wizje wężowe to fundament przypowieści o Adamie i Ewie (wąż). Że to spuścizna po szamańskich podróżach. Zorganizowane religie zgwałciły pojmowanie duchowe. Chcą mieć swój własny szablon wiedzy, monopol wyłączny na prawdę 'jedyną' i tą 'objawioną'. A dążeniem każdego człowieka powinno być próba zrozumienia tego zjawiska indywidualnie. Spotkanie się z tym 'bogiem', z tym 'universum', 'innym' i wytłymaczenie sobie po swojemu. I będzie to miało o wiele większy sens niż formułki kościelnych przykazań i wątpliwej przecież moralnie działalności kościoła.
open up for the potential
odpowiedz
Zielona pleśniucha a g2g
Eee frywolnie
7579closet:
2017.08.11
11:45:06
Uprawa Cubensis / Kręgosłup
Kręgosłup
1144Kręgosłup:
2017.05.03
22:14:41
Uprawa kołpaczka cyjanizującego jamajskiego
F.X.
1145Psynonim:
2017.04.28
19:17:21
<<<   <<  73 74 75 76 77 78 79 80 81  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268761

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024