Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5269044

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  73 74 75 76 77 78 79 80 81  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
P. c Martinique i PESA w jednym monotube
Psynonim
17544psnnm
frywolnie:
2017.07.18
09:55:52
Gt grow pierwsza uprawa
Astronauta
6391Astronauta:
2017.07.07
23:55:40
Co zrobić z tym ciastkiem?
Sexman frywolnie
4214Sexman
frywolnie:
2017.06.12
18:38:04
Zaszczepianie niesterylizowanego zboża
xxxyyyzzz frywolnie
1133PSYNONIMMM
frywolnie:
2017.06.11
20:47:05
Pierwszy box.
Tofik66 frywolnie
096Tofik66
frywolnie:
2017.06.10
19:52:06
Czy zbyt wilgotny substrat może zależeć od złego szybkowaru?
Sexman frywolnie
4179ziomeczek
frywolnie:
2017.07.09
12:16:16
Ocena stanu grzybni - zarodniki czy plecha
Eee frywolnie
5266Eee
frywolnie:
2017.06.05
17:49:48
Problemy z zakażeniem - pomoc od doświadczonych
PimpekRipek frywolnie
2186PimpekRipek
frywolnie:
2017.06.06
10:34:06
Azurescens / Cyanescens ma ktoś?
Vrita frywolnie
27710orfika:
2019.10.08
16:29:51
Inkubacja wolny rozwój grzybni
Silverwind
0302Silverwind:
2017.05.24
15:40:13
temperatura pasteryzacji
Tomasz frywolnie
2124Tomasz
frywolnie:
2017.05.17
10:06:44
Tacki pare pytan
Kręgosłup
094Kręgosłup:
2017.05.15
23:31:53
BRF - zielona zagadka
hbr frywolnie
2148hbr
frywolnie:
2017.05.26
00:33:05
Ocena jakościowa grzybów psylocybinowych odmiany "CAMBODIAN"
analitykapsychiatryczna
4199qwrfdsaffd
frywolnie:
2017.05.11
13:46:45
Czy grzybki tolerują osoby smutne z pojedyńczymi objawami depresji?
Jorgis
13548Nikt ważny
frywolnie:
2023.03.01
18:27:39
Jorgis
nowy użytkownik

postów: 3

zarejestrowano: 2017.05.07


Temat: Czy grzybki tolerują osoby smutne z pojedyńczymi objawami depresji?
wysłano: 2017.05.07 17:52:13
Witajcie, zacznę od tego że mam 20 lat i nie mam zdiagnozowanej żadnej choroby psychicznej. Lecz jestem nieśmiały, na ogół smutny (ze 3-4 objawy depresji się znajdą) lecz nie większość ani wszystkie. Muszę napomnieć, że paliłem mj, lecz ona robi ze mnie g0wn0, w szczególności psychicznie robię się bardzo blady, czasem mam uczucie zimna, zero chęci do rozmowy itp działa na mnie dokładnie o 360 stopni inaczej niż powinna. Informacje są zbieżne, podobno najnowsze odkrycia naukowe "udowodniły" że grzybki pomagają osobą w stanie depresji, odblokowując receptory serotoninowe, który blokuje depresja czy jakoś tak, w tym samym artykule jest napisane, że grzybki mogą być bardzo niebezpieczne dla osób z predyspozycjami do lęków i chorób psychicznych, mogą je pogłębiać lub odkrywać utajnione choroby. Jestem pewien, że nikt inny jak społeczność waszego forum jest w sposób kompetentny udzielić odpowiedzi na moje pytanie. Co do mojego aktualnego stanu psychicznego, określam go jako dobry, pomimo uczucia pustki i braku czerpania radości, acha i mj nie palę już od 2 lat i raczej nie zamierzam. Pozdrawiam.
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.07 18:28:09
No mnie do grzybow sklonilo ich rzekome dzialanie antydepresyjne przedewszystkim, chociaz w poradnikach zazywania sa sprzeczne informacje zeby nie przyjmowac ich w razie depresji lub schorzen psychicznych, co kloci sie z najnowszymi wynikami badan i opiniami youtuberow o wyleczeniu z depresji po sesji z grzybkami - nie ma chyba innego sposobu zeby sie przekonac jak samemu sprobowac i ocenic. Mary jane moim zdaniem slabo dziala na depresje, a nawet ja poglebia, bo nic sie nie chce tylko polezec, ale chociaz fajnie sie lezy bez przewracania z boku na bok. Na depresje moge Ci polecic jeszcze kanne albo kratom, tez ponoc dobre (ja wlasnie czekam na paczke z usa, zeby potestowac), pozdro.
odpowiedzodpowiedz tu
Jorgis
nowy użytkownik

postów: 3

zarejestrowano: 2017.05.07


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.07 19:16:22
Tobie grzybki pomogły kolego ?
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.07 19:35:14
Jeszcze nie moge sie wypowiadac w tej kwestii, bo nie probowalem - paczka z truflami jeszcze nie doszla, a pierwsza uprawa dopiero przede mna, ale jestem dobrej mysli.
odpowiedzodpowiedz tu
Jorgis
nowy użytkownik

postów: 3

zarejestrowano: 2017.05.07


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.07 19:45:20
Poinformuj, jeśli spróbujesz

Póki co, prosiłbym żeby więcej osób wypowiedziało się w tym temacie.
odpowiedzodpowiedz tu
timetraveler
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 2017.02.02


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.07 21:22:29
W necie jest sporo badan jak swietne sa hrzyby w walce z depresją polecam ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=bIyKErFLmRo http://www.newsweek.pl/nauka/grzybki-halucynogenne-i-psylocybina-antidotum-na-depresje,artykuly,401406,1.html http://wyborcza.pl/7,75400,21080863,magiczne-grzybki-pomagaja-w-depresji-osobom-chorym-na-raka.html
odpowiedzodpowiedz tu
ShroomGrower
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2017.04.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.05.09 13:34:22
Po pierwszej sesji jak juz wyszedlem z dola, to wszystko wydawalo sie byc bardziej kolorowe - sloneczko, ludzie itd. Wiec potencjal antydepresyjny chyba jest. Za tydzien robie powtorke.
odpowiedzodpowiedz tu
Shinson
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.12.15 18:08:24
Powinieneś rozkminić micro-dosing!
odpowiedzodpowiedz tu
Lunatyk
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.12.15 20:30:08
Jest jedna podstawowa zasada dla tego świata - cykl przyczynowo skutkowy. Niczego nie ma z dupy. Zachodni światopogląd jednak lubi określenie z dupy - zwłaszcza w zakresie medycyny. Jesteś chory z dupy więc weź magiczną pigułkę i łykaj, potem pojawia się kolejny problem wynikajacy z poprzedniego problemu i leku więc dostajesz kolejną pigułkę... i tak aż padniesz. Nic nigdy magicznie też nie spowoduje zniknięcia depresji albo, że coś magicznie się samo zrobi. Jeśli więc myślisz, że kapelusze same z siebie zrobią cuda to jesteś w błędzie. A one pokarzą i to dosadnie, że jesteś w błędzie. Kapelusze jak i cała kraina psycho mogą otworzyć drzwi do wnętrza Ciebie. A niektóre drzwi mogą być naprawdę mroczne. Niektóre lekcje złapiesz w locie, inne będziesz rozgryzał tygodniami , ale wszystkie będziesz musiał przepracować i utrwalić na trzeźwo, wprowadzając zmiany. Także zanim ruszysz, przygotuj się. Polecam tu książki Pana Stanislava Grofa, poczytaj o set and setting, posłuchaj ze zrozumieniem Alana Wattsa i wielu innych. Warto abyś miał też swojego opiekuna przy pierwszej takiej przeprawie. Opiekuna , który ma dobre zdrowe podejście do tego, opiekuna któremu ufasz i który będzie rozumiał co teraz przeżywasz. Na Twoim miejscu wstrzymałbym się też do wiosny (set&setting). Tyle z mojej strony, ale każdy robi to co uważa( choć przeważnie tylko mu się tak zdaje, że ma własne zdanie ;p) . Pozdro
odpowiedzodpowiedz tu
Swiniaq
psylorodek

postów: 21

zarejestrowano: 2017.10.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.12.25 09:57:22
Ze swoich podróży mogę powiedzieć że depresji nie leczy ale ją tłumi na jakieś 3-5 dni po zażyciu (zależy głównie od spożytej ilości) a po tym czasie wraca do stanu poprzedniego. Natomiast zauważyłem że ma dość dobrą tendencje leczniczą jeżeli chodzi o uzależnienie tytoniowe, osobiście znam 3 osoby co rzuciły po grzybach fajki gdzie wcześniej desmoksany czy nicorety nie przynosiły rezultatów. Dwóch z nich opisałbym jako Magellana i Kolumba wielcy podróżnicy a trzeci rzucił palenie po pierwszej wycieczce.
odpowiedzodpowiedz tu
ItsABug
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.12.26 10:41:19
Ja spróbowałbym microdosing. Ustal dopasowaną do siebie dawkę z przedziału 0.2 - 0.5g (suszonych) co 4 dni przez kilka tygodni. Dużo materiału po angielsku w sieci.

Jak napisano poprzednio, jeśli planujesz poważniejsze wyprawy, set&setting wiosenny jest świetnym pomysłem, bo zimą nie położysz się na łące na trawie tripowanie domu może i wydaje się bezpieczniejsze, ale według mnie zdecydowanie mniej przyjemne emocjonalnie. No i grzybki to praca po tripie... Powodzenia
odpowiedzodpowiedz tu
ze2525
psylorodek

postów: 33

zarejestrowano: 2017.10.16


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.12.28 01:54:26
Jeśli nie masz ciężkich stanów depresyjnych i nie wymaga to leczenia, czy wizyty u specjalisty to grzybki na pewno nie zaszkodzą. Również mam podobnie jak Ty, studia i sytuacja w rodzinie trochę przejabały mi po szarych komórkach co skłoniło mnie do "terapii grzybkowej na własną rękę". Na samym tripie, co potwierdzają moi znajomi, jestem innym człowiekiem, lepiej się czuję. Jednak to nie tak, że jedna sesja z grzybami poprawi Twoje zdrowie psychiczne, a czasem może wyciągnąć pewne brudy i będziesz nad nimi rozmyślał tygodniami. Tak jak Swiniaq napisał - po jednorazowym tripie Twoje samopoczucie może być zdecydowanie lepsze (i zgaduję, że tak będzie) jednak to tylko działanie doraźne. Taki stan potrwa może kilka dni, może dwa tygodnie, miesiąc i znów dopadnie Cię syndrom dnia codziennego. Zwolennikiem comiesięcznego tripowania też nie jestem, ale to tylko moje zdanie.
odpowiedzodpowiedz tu
Lembada
nowy użytkownik

postów: 1

zarejestrowano: 25.02.2023


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.02.25 21:48:26
Sam, próbowałem psylo podczas epizodu depresyjnego i pomagało Z tym, że ostrożnie bo lęki mogą powodować bad tripa. Zapewnij sobie tripsittera najlepiej i miej pod ręką benzo albo neurloeptyk jakiś. Mnie psylocybina zainspirowała np. do pisania, tutaj mam artykuł właśnie o psylo https://www.swiadomym-byc.pl/?p=2224 .
...
odpowiedzodpowiedz tu
Nikt ważny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.03.01 18:27:39
Też sięgnąłem po grzyby głównie z powodu potencjalnego działania przeciwdepresyjnego. Trip był ciężki, trudne miażdżące czaszkę myśli. Jakby wyrzucało mi na chama przed oczy wszystkie moje złe zachowania, "złe zagrywki". Całe szczęście jestem dość dobrym chlowiekiem i nie były to niewybaczalne czyny. Zawsze na tripie ( tripowalem z 3-4 razy w życiu) mam taki moment, taką godzinę że jakbym miał wyłącznik to bym się wyłączył. Widzę cały ten świat, fuknjonujacych w nim ludzi i nie widzę w tym krzty sensu. To straszne uczucie. Potem zapala się jakaś lampka i jakoś ten sens odnajduje, czuję wtedy wielką ulgę, trip się kończy. Ale wracając... Po pierwszym tripie byłem raczej rozczarowany bo nie widziałem żadnych efektów. Ale z miesiąca na miesiąc, po może roku, uświadomiłem sobie ze one serio mi pomogły. Jest w ciul lepiej. Wciąż jestem mocno wycofana, mało towarzyską osoba ale są to już cechy osobowości, nie można tu mówić o depresji. Na kolejnego tripa zdecydowałem się jakoś po dwóch latach, ale nie z tego względu co poprzednio A po prostu for fun. Minęły jakoś sześć lat, jest dobrze. Wcześniej byłem dość głęboko pogrążony depresja. Ja jestem zdania że tak, grzyby mogą pomoc w walce z depresja. Ostatnio miałem trochę gorszy czas, nie tak zły jak przed pierwszym tripem, ale gorszy. Zapaliłem change (nnDMT+harmalina). Mam mocno podniesiony nastrój już jakiś miesiąc. Harmalina działa na układ serotoninowy, może serio wystarczy go czasem tylko trochę pobudzić. Dodam że u mnie problemy depresyjne wynikały prawdopodobnie przez stosowanie stymulantów, mdma, amfetamina. Mto były czasy gimnazjum, szkoły średniej... Nie biorę od lat 10-12. Jedynie te grzyby, mj dość często No i czasem dmt, bardzo czasem. Życzę wszystkim dobrego nastroju i chęci do życia. Wykorzystajmy je jak najlepiej.
odpowiedz
Niebieski kolor na ciastku
wziumbrum
25745firmament:
2017.05.22
20:55:25
Nowa uprawa w nowym kraju :)
narcoser
491652narcoser:
2017.07.24
08:55:19
Zielona pleśniucha a g2g
Eee frywolnie
7579closet:
2017.08.11
11:45:06
Uprawa Cubensis / Kręgosłup
Kręgosłup
1144Kręgosłup:
2017.05.03
22:14:41
Uprawa kołpaczka cyjanizującego jamajskiego
F.X.
1145Psynonim:
2017.04.28
19:17:21
<<<   <<  73 74 75 76 77 78 79 80 81  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5269044

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024