Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268734

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  72 73 74 75 76 77 78 79 80 81  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
1st grow warunki terrarium
Frywolniee frywolnie
2126Frywolniee
frywolnie:
2017.07.20
15:33:14
Pierwsza uprawa, parę pytań
polop0123
079polop0123:
2017.07.19
20:57:49
Grow kit nie używany przez tydzień
lucuuu
4206albertxd
frywolnie:
2017.07.16
06:51:53
żywotność odcisku
shrooomery frywolnie
1127fungus:
2017.07.14
10:36:45
Początek 12.07
Luka171717
10233Luka171717:
2018.06.18
01:31:14
Luka171717
psylorodek

postów: 16

zarejestrowano: 2017.07.12


Temat: Początek 12.07
wysłano: 2017.07.12 23:14:41
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu czytam forum i od jakiegoś czasu również szykuję się do hodowli... Pomyślałem że lodówka ponawiercana aby nie było Co2 zda egzamin oraz lampy na niedużą uprawę, w moich regionach nie ma co liczyć na dary z Bieszczad bo przejechałem może z 50km przyleśnych łąk(dalej szukam ale to jednak nie te tereny jeszcze brak deszczy i hodowli zwierząt dobija)... Z tego co wyczytałem bakterie najbardziej są szkodliwe przy rozwoju grzybni(samym zaszczepieniu) a po zasypaniu wermikulitem już grzybnia daje sama radę się utrzymać? Prawda czy fałsz? Zasypanie wykorzystanej grzybni dajmy na to za stodołą daję owocniki po roku na jesień(tu mi się wydaję że to prawda) ale jak z tym jest? Sterylność chodzi mi tylko co jest najlepsze do utrzymania sterylności najlepiej nazwy produktów jakich używacie do sterylności pomieszczeń. Pierwszą uprawę chce zrobić na życie mam szybkowar na 14 słoików... Czy przed użyciem szybkowaru przesączacie żyto 4/5 razy w zimnej wodzie aby wstępnie je oczyścić? Jeszcze mnie interesuję hodowla na miodzie ale to chyba zapytam następnym razem. Żniwa niedługo więc będę poszukiwać prinata sam on jest całkowicie legalny w Polsce do póki... nie zacznie się z nim działania więc myślę że poszukam chwilowo tydzień na forum jak nikt się nie odezwie to poszukam w innych zakątkach świata tu bym prosił o wskazówki gdzie najlepiej zakupić i jakie do dość prostej hodowli w temperaturze 18-25 stopni? Jak ktoś by mógł poświęcić te 50 groszy na wysłanie printa to się nie obrażę do żniw jeszcze 2 tygodnie żyta jeszcze nie mam więc tyle mam czasu na organizacje ... Jak coś mój mail Lukaszenkov17@op.pl (Przygotowane mam szybkowar w sumie do bimbru ale to szczegół, foremki zebrane z lodów, opakowaniach po pieczarkach, pomiar wilgotności to w planach, membrana dachowa do zabezpieczania słoików w szybkowarze(przed zaszczepieniem), słoiki... żyto(2 tygodnie)... lampy w planach oraz czasowy włącznik lamp akurat to kosztuje niewiele... Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi
Luka171717
psylorodek

postów: 16

zarejestrowano: 2017.07.12


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.09.23 13:48:45

Pytanie co do ostatniego obrazka ponieważ pojedyncze nasiona owsu stały się zielone/niebieskie ciężko to określić dokładnie właśnie z tym jednym słoikiem mam problem dziś został rozsypany na tacki ale jeszcze nie wrzuciłem go do lodówki leży sobie w pojemniku obok i nie wiem czy tacki wyrzucić czy też zostawić...(nie wygląda mi to na pleśń ale może ktoś miał taki problem?). Zasilanie lodówki to 2 x 5 wat plus 7 wat i zwykła żarówka do utrzymania temperatury 25 wat stała temperatura to ok 26-28 stopni, okrywa wermikulit plus wiórki kokosowe... Otwory zatkane watą w tym na dole 6 otworów(1 cm) zostawione na obieg powietrza w czym 2 razy dziennie wachlowanie i spryskiwanie...
closer
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.09.25 18:44:24
Jak chcesz zostawić, żeby zobaczyć co się stanie to zostaw tą tackę w separacji. Jak nie masz duszy eksperymentatora to wywal
closer
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.09.25 18:46:13
ale wtedy się nie dowiesz jak mogło by być *)
odpowiedzodpowiedz tu
Psynonimus
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.07.13 05:40:59
napisz do mnie maila, adres jest juz raz podany na tym forum, mysisz sobie poszukać to sobie po drodze cos poczytasz. Temat nizej sa zdjecia z mojej uprawy. Poczytaj jeszcze troche bo bladzisz lekko ale jestes na dobrej drodze.
odpowiedzodpowiedz tu
Luka171717
psylorodek

postów: 16

zarejestrowano: 2017.07.12


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.07.31 13:16:56
Witam. Zdam foto relacje po wszystkim . Wypowiem się tak obeszło się bez gloveboxa po prosty wymyłem łazienkę octem i chlorem oraz kilkoma środkami baktrio/grzybobójczymi i zabrałem się do wszystkiego tak jak zostałem stworzony. Jeśli chodzi o przygotowanie użyłem owsa ale mam jeszcze 5 strzykawek co czekają na żyto, po 4 dniach uzyskałem bardzo dobry wynik jedna strzykawka miała widocznie mniej zarodników więc 2 z 4 słoików rozwija się powoli... Ale wracam do początku prinata otwarłem dopiero jak miałem wszystko naszykowane czyli zapalniczkę, 100 ml spirytusu, rękawiczki, 10 strzykawek i wodę akurat zakupiłem destylowaną gotując ja przez 10 minut, strzykawki napełniłem wcześniej aby woda ostygła w nich po kąpieli dopiero otworzyłem printa i zdrapałem 1/10 odcisku do 3 kieliszków(wszystko było myte spirytusem od strzykawek po kieliszki) po 50 ml w sumie to jak dla mnie była najważniejszy etap bo tylko tutaj mogło się wdać zakażenie(dalej też może się wdać zakażenie ale chociaż żona się cieszy że łazienki nie musi sprzątać)... następnie po tygodniu czekając na żniwa dorwałem się do owsu ... I zaszczepienie go wyglądało jak według poradników 5 razy płukanie do czysta, za 6 razem zostawienie w wodzie z gipsem ja akurat użyłem 5x10 cm płyty karton gips i rozdrobniłem w wodzie całego gipsu po 20h wszystko do gara i gotowanie u mnie przez 15 minut następnie po około 1h wysypanie na ręcznik wyczyszczenie z wody i przesypanie do słoików(słoiki 900ml z membraną dachową i zakryte 2 razy folią i gumką recepturką) po wszystkim wstawienie do szybkowaru na 3h chociaż wystarczyło by na 1-2h... 2 słoiki po 4 dniach w temperaturze 28,9 są skolonizowane w 15% dwa z drugiej strzykawki 8% ale wydaje mi się że się rozwiną tylko deczko później... Chce zdać fotorelacje ale z tym musicie jeszcze poczekać bo trochę się boję ale zdjęcia na karcie będą czekać na przyszłych grzybiarzy . Jak macie kłopot z podstawką do szybkowara to ja wrzuciłem 6 noży aby oddzielić płomień od słoików i śmiało możecie zalać do 1/2(zazwyczaj pisze 1/3) słoika tu nie ma jakieś specjalnej filozofii jeśli macie szybkowar 17-20 litrów to szmatkę możecie położyć na górze słoików i słoiki położyć one nie muszą stać w pionie . P.S Glovebox by był lepszy jeśli chodzi o przygotowanie bo mycie łazienki przez 3h o rozmiarach 3-4m jest męczące. Teraz znów się odezwę za 2 tygodnie albo i szybciej a za 2 miesiące dam zdjęcia . Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
Luka171717
psylorodek

postów: 16

zarejestrowano: 2017.07.12


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.08.16 02:12:09
Napiszę tak jeden z 9 słoików jest zakażony na razie chce sprawdzić jak pleśń(ciekawość) się rozwija nie wiem gdzie błąd popełniłem może zawaliłem ze strzykawkami/sterylizacją porobię zdjęcia... Do mojego boxa czyli lodówki zamocowałem 2 x 40 wat żarówki w czym około 50 dziur 10 mm wietrzenie ręczne, tu mam kłopot trochę czy wahania temperatury nie zaszkodzą grzybni? Mogę tylko utrzymać temperaturę od 20-30 stopni w dzień ok 25-32 w nocy 20-25 w czym instalacja dodatkowej żarówki 100 w jest niezbędna . Oświetlanie ledami przez 12h dziennie zastąpi światło dzienne? Tyle pytań a tak mało odpowiedzi... Nie ma za bardzo opisane jak stworzyć boxa z lodówki w sumie jak eksperyment się uda to pododaję zdjęcia tylko to trochę potrwa... I czy spadek wilgotności na 8h z 95% na 80% coś powoduję bo akurat kończę testy i mam pewną koncepcje aby utrzymać wilgotność przez parowanie wody ale jakby nie było to groźne to mogę zostać przy tych "niedużych" wahaniach... Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.09.24 07:19:30
Profeska Panie
odpowiedzodpowiedz tu
Luka171717
psylorodek

postów: 16

zarejestrowano: 2017.07.12


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.01 23:35:55
Tacki są pozostawione ale myślę że zbyt długo trzymałem słoiki i zaczęło fermentować(źle dosuszone tak myślę ok 7 mm wody na dnie akurat drugi rzut na szybko robiłem i sterylizowałem tylko 1h duży błąd w moim wykonaniu) samo zboże akurat wszystko jest w separacji, właśnie dusze do eksperymentów mam ale jednak tak samo jak ze słoikiem co miało pleśń musiałem dowiedzieć się co się stanie po 2 miesiącach ale wygląda tragicznie zielony pył na wierzchu reszta wygląda gorzej niż źle, ostatnio moczyłem tacki i nie wiem czy ich nie przewrócę zobaczyć czy nie mają jakiegoś syfu, jednak grzyby wypróbowane są i trip był niezły ale nie spodziewałem się nigdy takiego efektu na początku panika później 4 godziny podróży i następnie powrót z domieszką przez 4 następne godziny z mieszanymi obrazami z dziwnymi zjawiskami... Wszystko było niczym i nic nie było wszystkim, wszystko co nielogiczne nie było wszystkim co może być wszystkim co jest logiczne ... Poczekam na następnego tripa może miesiąc może dwa akurat tragedia rodzinna była na ślubie i chciałem jakoś zbić smutek i nic nie zrozumiałem z tego podłego okropnego życia, poszukam odmiany innej niż ta co mam obecnie i jak ulepszę sterylność w pomieszczeniu to zrobię ładne odciski na wymianę... Mam nadzieje że trafię na coś łagodniejszego bo na prawdę ten trip co miałem był za razem piękny ale jednak myślami schodziłem na ziemie ale nie żałuję... Dodam parę zdjęć od zaszczepienia do lodówki

odpowiedzodpowiedz tu
zielarz41
młodszy psylocyb

postów: 89

zarejestrowano: 2015.10.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.10.03 06:52:42
polecam b+ jesli chcesz lagodna odmiane.powodzonka dalej poxdro
odpowiedzodpowiedz tu
Luka171717
psylorodek

postów: 16

zarejestrowano: 2017.07.12


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.18 01:31:14
Mam takie pytanie... Hodowla bez wermikulitu sama ziemia co o tym sądzicie? Ktoś próbował? Podkład kasza jęczmienia, słoiki skolonizowane . Mały edit zrobię... To pytanie jest takie, jeśli chodzi o lodówkę, po pierwszym rzucie zauważyłem że tacki są zarażone jakimś zielonym dziadostwem i wszystko poszło na aut razem z odciskami(chociaż z 3 pobierałem próbki i raczej nawet do kosza z popiołem nie powinno trafić, słoik zutylizowałem w piecu, koniec końców i tak trafiły do popiołu). Została mi 1/3 odcisku Mantique i niewielki odcisk tasmani który dostałem od psynonima(o ile dobrze napisałem). I tutaj wrócę do pierwszego niepowodzenia z uprawą, przesadzałem liczi z pozostałości wermikulitu/ziemia którą kupiłem w biedrze i zrobiła się ta sama sytuacja, później ziemie wrzuciłem do słoików i do szybkowara na godzinę na pełne obroty po 2 tygodniach słoiki były zielone, aż tak bardzo się nie znam na biologii a nie chcę się zniechęcić bo akurat teraz największy okaz z pozostałości wyskoczył mi 20 gramowy, kapelusz wielki jak prawie dłoń... Podkład tak jak napisałem kasza w słoikach, ziemia z łąki torfowej pobrana własnoręcznie... Werm całkowicie odstawiłem(tacka zanurzona jest w wodzie nom stop), hodowla temperatura 16 w nocy, 22 w dzień, wilgotność 70-80%(zepsuł mi się higrometr i po prostu robię na wyczucie). Sytuacja jest taka że wszystkie tacki odizolowałem nie tak jak w tedy zostawiłem wszystko w lodówce i pytanie raczej powinno brzmieć czy to zielone dziadostwo co zepsuło było wynikiem mojego błędu czy po prostu kupiłem ciulową ziemie w pośpiechu bo nie chciało mi się ruszyć 300 metrów żeby samemu sobie nakopać 20 kg... Zastanawia mnie jeszcze tylko jedno czy jeśli do wody wrzuciłbym grzałkę ustawioną na 24 stopni to czy efekt nie byłby lepszy.
odpowiedz
Zbior części rzutu
Otherkin
1125psnnm
frywolnie:
2017.07.11
07:06:03
Bądź dobrym człowiekiem
9AntiSocial5
41549antisocjal5
frywolnie:
2018.04.07
17:29:26
torby na owocnikowanie
ChaberBławatek
9229psnnm
frywolnie:
2017.07.19
15:23:12
wyrodzone żyto do zaszczepiania substratu masowego
Otherkin
8232Otherkin:
2017.07.04
11:57:46
grzyby tylko na brzegach tacek, co nie tak?
shrooom frywolnie
6236shrooom
frywolnie:
2017.07.03
17:52:10
Jaka mąkę polecacie, tą się nada?
Sexman frywolnie
0114Sexman
frywolnie:
2017.06.27
19:42:05
Magnez vs. Tlen ?
Newb frywolnie
1105Otherkin:
2017.06.23
10:33:13
MONOTUBE NA LATO NA BALKON. WOW
Psynonim
1114Marcus:
2017.06.22
22:36:08
Problem. Ciemnieją kapwlusze. Growkit PC Mexican
Egeszege
1137Egeszege:
2017.06.26
14:56:07
Terrarium jako terrarium ;)
Otherkin
0116Otherkin:
2017.06.19
14:03:26
Kapelusz z pomponikiem
Eee frywolnie
1104closet:
2017.08.11
11:23:41
Grow kit Columbian
mind94
5252fasdfsdfew
frywolnie:
2017.06.20
16:43:36
2nd Grow
ShroomGrower
17538ShroomGrower
: 2017.07.03
16:31:56
jak rozpoznać pleś ?
analitykapsychiatryczna
0205analitykapsy
chiatryczna:
2017.06.16
00:49:46
Do zjedzenia? Czy wyrzucenia?
Newb frywolnie
3202Marcus:
2017.06.18
14:27:12
<<<   <<  72 73 74 75 76 77 78 79 80 81  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268734

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024