Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5272440

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
lekko przypalony substrat z mąki ryżowej i wermakulitu, wyrzucić czy raczej nie?
shamballa
5444Morelia:
2017.09.19
19:27:31
Problemy z inkubacją, śluz na życie
Jaga
2139Herflik:
2017.09.22
11:59:09
Uprawa ciastek Grzybkapsylocybka
Grzybekpsylocybek frywolnie
4171zielarz41:
2017.09.10
06:27:12
Zły higrometr czy terrarium?
Grzybekpsylocybek frywolnie
3184closet:
2017.09.04
09:35:12
trwałość suszonych owoców
Morelia
0150Morelia:
2017.08.29
17:09:34
Czy to pleśń? - początkujący hodowca
Lotos
5460closet:
2017.09.04
09:52:21
Wermikulit ekspandowany
Kornik
1217Marcus:
2017.08.28
22:19:45
Uprawa na grochu
psilosophof frywolnie
5165closet:
2017.09.04
09:42:19
Pytanie do ekspertów :)
Prestidigitat0r
1115Marcus:
2017.08.28
22:27:48
Oświetlenie – jak to robicie i co z tego macie?
F.X.
2136Marcus:
2017.08.28
22:23:51
pleśń pajęczynowa - GT
M.atrix
1167M.atrix:
2017.08.20
18:00:29
obsługa szybkowaru
Hetman
6255Hetman:
2017.08.16
02:13:01
Dasz kilka rad? Golden Thatcher po raz pierwszy.
9AntiSocial5
1139Morelia:
2017.09.01
19:13:49
Ciastko na OUT?
Frywolniee frywolnie
3176psnnm
frywolnie:
2017.08.07
17:57:03
gotowanie pszenicy
zielarz41
093zielarz41:
2017.08.04
08:54:23
Piny nie startują - pesa, martinique
closet
11352closer
frywolnie:
2017.08.07
12:35:40
closet
psylorodek

postów: 34

zarejestrowano: 2003.10.15




Temat: Piny nie startują - pesa, martinique
wysłano: 2017.08.03 18:43:52
Czy coś jest nie tak ? Wydaje się żę piny powiiny pokazać się kilka dni temu. Stosowane były różne warunki: bez okrywy, z okrywą, z i bez szoku termicznego..

20-07

--------------
lipa i hardkor
odpowiedzodpowiedz tu
closet
psylorodek

postów: 34

zarejestrowano: 2003.10.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.08.03 18:52:46
26-07

6 dni po przełożeniu do tacek; 12h szoku termicznego i zdjęcie pokrywek

02-08

tydzień później: duże z ziemią, małe bez. Lewo pesa, prawo Martinique. Terrarium w otwartym miejscu z dostępem (niebezpośrednim) światła dziennego. Pinów brak tu i tu..

Martinique.

PESA

PESA monotube bez okrywy, tydzień po odkryciu. Ten pojemnik był przykryty folią aluminiową i paskiem 5cm foli przezroczystej żeby dostawał światło.

--------------
lipa i hardkor
odpowiedzodpowiedz tu
closet
psylorodek

postów: 34

zarejestrowano: 2003.10.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.08.03 18:57:34
PESA monotube fota z fleszem, na powierzchni zbiera się woda i metablity, gdzieniegdzie zgrubiałe formacje (wokół metabolitów)

lewo pesa, prawo martinique. Prawa dolna tacka to jedyne miejsce gdzie są 2 mikro piny, resza stoi. To terrarium w miejscu bez dostępu światła.

Wiadro martinique. Ziemię przerosły najpierw te grube formacje, piny nie wystartowały, ale na całe powierzchni pokazała się biała wata. Rozgrzebać to widelce ?

pesa bez okrywy..

Co robić, czemu nie lądują ?
--------------
lipa i hardkor
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.08.03 19:46:04
po pierwsze to jak chcesz miec grzyby bez swiatla. po drogie pesa musisz okryc bo mi bez okrywy tez ni ruszyla o czym pisalem w swoim temacie. Ja uzylem samego wermu pryskalem 3 razy dziennie wachlowalem ile sie da i wilgotnosc ciagle powyzej 92%.pesa troche dlozej czekala na start ale marta powinna juz byc. Opisz dokladnie twoj setup to moze cos sie poradzi. Chyba ze geny ci sie trafily nie owocujace co sie zdaza ale bardzo zadko. Ciesze sie ze moje printy sa czyste.

eli.
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.08.03 20:28:55
sorry zle przeczyytałem o tym swietle na telefonie. to ja nie wiem. ktos cos doradzi?
odpowiedzodpowiedz tu
closer
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.08.05 09:33:35
zdjecia są z przed 3 dni, w dwóch tackach w jednym terrarium 2 dni temu pokazały się pierwsze piny. Jedna tacka z okrywą druga bez, obie martinique bez szoku termicznego bez dostępu światła dziennego, naświetlane latarką. Tacka bez okrywy dostała mieszankę torf 10, werm 5, wapno 2, chociaż te od razu okrywane wyglądają też obiecująco i piny wyszły w tym samym czasie co w tacce bez okrywy, a miały jeszcze do przejścia ziemię.

Terrarium szklane z ekranem skraplającym stoi w miejscu z dostępem światła dziennego. Tamte tacki były szokowane termicznie i póki co nic się nie dzieje.

Jedno wiadro z okrywą pokryło się białą watą na powierzchni ziemi. Rozdrapać to czy zostawić ?

Drugie wiadro bez okrywy też nie ruszyło. Oba są przykryte folią aluminiową, nie ma tam ekranów skraplających, jak to nawilżać, bo chyba nie spryskiwać na substrat/przerośniętą ziemię ?

Pozatym w wiadrach nie ma otworów wentylujących i wentylacja jest tylko manualna. Powinny być otwory ?

Czerwone terrarium z wąskim paskiem światła dziennego nie wystartowało i mocno się poci. Może lepiej to przykryć ziemią ?


A printy bardzo profesjonalne
odpowiedzodpowiedz tu
closer
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.08.05 09:50:03
Tak widziałem wcześniej wątek o pesa i mart w monotube, jednak nie pamiętałem, że pesa bez okrywy nie rusza. Jak widzisz każda odmiana ma wersje z okrywą i bez, żeby znaleźć optymalne rozwiązanie, tymbardziej, że pesa kolonizuje substrat jak szalone, ziemię przerasta agresywnie i może stąd zdziwienie, że potem nagle stoi, gdzie marta na spokojnie bierze każdy etap, ale za to bez przestojów. Pesa może nie jest na tyle stabilne i rośnie tylko w wybranych warunkach, bo to chyba jest jakiś hybryda.
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.08.05 14:47:14
Wiaderka z tego co piszesz maja za duzo CO2. Jest na to patent ponoc.

https://mycotopia.net/topic/19789-tv-guide-wet-towel-tek/

Ja spryskuję substrat normalnie najmniejszą mozliwą mgiełką i przestaje jak pojawia sie piny. To wiadro z okrywa wyglada dziwnie ale ja sie nie znam na takich tematach, nigdy tak nie miałem i nie miałem potrzeby o tym szukać więc się nie wypowiadam. Natomias co ja bym zrobił to bym obsypał wszystkie nie okryte nie pinujące jeszcze tacki cieńko wermem grubym. Nigdy nie byłem fanem wermu a teraz jestem od kąd widziałem jak pomół PESA moim. Gruby werm cienko posypany ładnie przepuszcza światło i utrzymuję wysoka wilgotność na granicy piny/reszta świata.

Pozdro.

odpowiedzodpowiedz tu
closer
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.08.05 19:35:28
ciekawa opcja.. tylko o co2 chyba nie wspominają, to tak sam wylatuje przez szczeliny w ręczniku ? Teoretycznie mógłyby przez szczeliny między folią aluminiową a wiadrem, bo zawsze jakieś są.

Ciekawe wgl na ile te wietrzenie potrzebne, gdzieś czytałem, że przy zamkniętym pojemniku wystarczą otowry wentylacyjne i samo powietrze się wymienia i z tą metod a cy się to zgdzało. Ewenetualnie można by z raz dzienne te otwory potrakować wysysaniem odkurzaczem
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.08.05 21:25:43
Powietrze jest bardzo potrzebne a raczej wywachlowywanie CO2 dlatego wszędzie piszą żeby wachlować jak najwięcej.

W ksiżkach Paula Stametsa jest taki termin którego na początku nie rozumiałem.

Fresh Air Exchange (FAE) np. 1-3 per hour ( dla P. cubensis). Jak ktoś ma tak jak ja kiedyś i nie rozumie oznacza to że na że cała obiętość gazu w pojemniku powinna być zamieniona na nowa 1-3 razy na godzinę. Oczywiście mało kto ma takie zabawki z wentylatorami i inne cuda a P. cubensis w większości nam to wybaczają, ale trzeba robić wszystko żeby zbliżyć się jak najbardziej do tego zalecenia.

Z odkurzaczem to przegina. Weź po prostu książkę albo cokolwiek i wachluj wiadra ile tylko możesz. Jak nie masz otworów wentylacyjnych w nich to słabo. CO2 z nikąd samo nie wylatuje bo jak wiesz najwięcej jest go na dole każdego pojemnika, tym bardziej takiego w którym mieszkają grzyby i konsumują tlen. Metoda z ręcznikiem polega na tym że starasz się żeby był stale wilgotny no i on przepuszcza powietrze ale i tak trzeba wachlować. Jak nie zrobiłeś od początku otworów we wiaderkach to jest to coś co możesz spróbować. Nie mówię że zadziała. Staram się pomóc i dzielę się tym co wiem do tej pory, co już było napisane lata temu w sumie. Ja mam cały set up w łazience na szafce i wachluję za każdym razem jak idę do toalety. No ale moje mono jest jak na zdjęciach widać z 6 jebutnymi otworami z watą syntetyczną z czego 4 są na poziomie substratu. Ja wiem że w moim mono jest wymiana gazowa bo widzę jak zarodniki latają jak już się zaczną sypać to są wszędzie, pojawiają się nawet na górze kapeluszy więc zakładam że tam jest ciągle wietrzyk a i tak wachluję na potęgę.
odpowiedzodpowiedz tu
closer
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.08.07 12:30:27
No właśnie ciekawe jest na ile jest potrzebne, a na ile robi się tak, bo tak "robią od początku". Podobna jest sytaucja z naświetlaniem, po co grzybom 10-12h światła jeśli potrzebują go tylko do tego żeby wiedzieć w którą stronę rosnąć ?
Daweno temu była taka sytuacja, że dość szczelne szklane terrarium zostało nietykane na przez 3 dni (gdyż opiekun opijał się tanimi winami na jakimś festiwalu). Naświetlane były przez pierwsze kilka h dopóki paluszki w latarce nie siadły, w tym czasie zero wietrzenia. Grzyby urosły wtedy największe i najbardziej dorodone, a był to zdaje się trzeci rzut.

Nie znam się na fizyce, ale jestem prawie pewien, że CO2 nie jest gazem, który jak zostanie wyprodukowany w jednym miejscu to szelnie je wypełnia i dopuszcza tam nic innego. Co więcej jest tylko 1,5 raza cięższy od powietrza, więc to nie jest tak, że jak osiada to nic tam nie wlatuje. Same grzyby też robią mikrowiatr przez to, że chcą się nawciągać tego tlenu. W internecie pisze, że "Grzyby i bakterie rozkładają związki węgla i zmieniają je na dwutlenek węgla (o ile jest dostępny tlen) lub metan (jeśli brak jest dostępu do tlenu)." Imo jeśli nawet tlenu nie ma to grzyby powinny sobie poradzić (o ile to zdanie nie tyczy się tylko bakterii), a na pewno nie powinno ich to zabić tylko conajwyżej spowolnić wzrost.

Wracając do sytaucji, kiedy grzyby zostawione w samopas wyrosły nawiększe, może już nie potrzebowały światła, bo grzbynia "pamiętała" w którą stronę rosnąć, a rosły duże, bo faktycznie "czuły" że u góry jest wiecej tlenu i tam sie trzeba kierować (?) To tylko teoria, ale myślę, że warto próbować różnych metod, aby znaleźć tą najbardziej optymalną dla warunków w jakich jest hodowla.

Co do odkurzacza to jest zdecydowanie lepsza metoda niż wachlowanie. Odkurzacz nie musi być duży, wystarczy taki ręczny na baterie. W ten sposób wiadomo, że stare powietrze faktycznie zostało wyciągnięte i minimalizuję się ryzyko zakazenia syfami, które latają sobie w powietrzu.
odpowiedzodpowiedz tu
closer
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2017.08.07 12:35:40
Anyway wiaderko z nieokrytą (nagą?) Martą dostało mokrą szmatę wyprażoną w szybkowarze, w drugim wata z wierzchu okrywy została usunięta, a spocone pesa monotube dostały okrywę. Reszta tacek pesa nie dostała okrywy na test, bo cośtam się chyba zaczyna dziać.
odpowiedz
Wermikulit z zoologicznego???
Blacked
3229closet:
2017.08.11
11:20:07
Zaszczepianie substratu klika dni po sterylizacji
Kubenzis frywolnie
1124psnnm
frywolnie:
2017.08.01
21:12:26
Czy to lysiczka??
Janusz
093Janusz:
2017.07.27
14:20:20
Owocnikowanie bez okrywy
closet
3150psnnm
frywolnie:
2017.07.22
21:00:10
<<<   <<  71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5272440

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024