Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5269037

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Comeback by Kriychu
Kriychu
421109Laszlo:
2018.12.17
15:50:51
Kriychu
psylorodek

postów: 29

zarejestrowano: 2013.02.28


Temat: Comeback by Kriychu
wysłano: 2018.02.10 16:52:07
Cześć wszystkim..
Kilka lat tutaj nie zaglądałem, w tym czasie także nie zajmowałem się podróżami w kosmos, ani goszczeniem u siebie obcych cywilizacji, lecz któregoś dnia jakoś mnie tak natknęło i postanowiłem rozpocząć pewien projekt... Na razie o co chodzi wie tylko jedna osoba która bardzo hojnie wsparła projekt kilkoma szalkami dość ciekawych moim zdaniem odmian..
Wątek ten mam zamiar poprowadzić jako swego typu LOG, a o szczegółach projektu dowiecie się z czasem jego trwania, pod warunkiem, że będziecie go pilnie śledzić...

A więc zaczynajmy...
Po porannej pobudce zebrałem wszystkie przydatne dzisiaj sprzęty i ruszyłem do kuchni...

Wrzuciłem sobie do piekarnika pizzę i w międzyczasie zająłem się przygotowywaniem agaru, co nie obyło się bez przygody...
Odmierzyłem sobie agar i ekstrakt słodowy i wymieszałem w niewielkiej ilości wody w słoiku, w tym samym czasie gotując w czajniku resztę potrzebnej mi wody... Po postawieniu słoika na palniku i wlaniu wrzątku, nie minęło 30 sekund i cyk, cyk, cyk, chlup...
Słoik postanowił eksplodować.. xD
Oczywiście cała kuchenka, blat, szafka poniżej i ja byliśmy polani prawie wrzącą mieszanką... Nieco zirytowany po monotonnym sprzątaniu podjąłem drugą próbę, tym razem w stalowym nierdzewnym garnku...

Z garnka została mieszanka przelana do nowego słoika, przykryta papierem do pieczenia i wstawiona na kilka minut do mikrofalówki ustawionej na najwyższą moc...
Niestety zdjęć z prac przygotowania, zalewania i zaszczepiania szalek nie posiadam... Starałem się robić wszystko szybko i z minimalną ilością niepotrzebnych czynności w trakcie...

Za to pokażę wam jakie piękne szalki dostałem od (ujawnię jeśli wyrazi zgodę).

Psilocybe cubensis "Martinique"
Niestety nie pstryknąłem foto od góry jak wyglądała bez światła, ale o mało co nie wyszła z szalki zresztą jak wszystkie...

odpowiedzodpowiedz tu
Kriychu
psylorodek

postów: 29

zarejestrowano: 2013.02.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.10 17:43:13
Na kolejny rzut poszło ładne kółeczko...
Psilocybe cubensis Amazonian:

I druga strona:

A jako trzecie pocięte zostało kółeczko którego aż żal było ciąć, no ale cóż tak bywa...
P. subaeruginosa:

I z wierzchu:

I jako ostatnie zostały nam maluszki, nie wiadomo czy coś z nich wyjdzie, ale trzymajcie mocno kciuki, bo to też w waszym interesie..
Psilocybe serbica:

Coś jeszcze na tych szalkach było, więc może uda się chociaż jedna szalkę zrobić i będzie co potem dzielić na kolejne..

A tutaj takie podsumowanie dnia...
Tak, tak na tym zdjęciu jest więcej odmian niż było na górze..
3 ostatnie szalki to grzybki które ostatnio dodawałem do obiadu...Idealne do chińszczyzny.. Białe i brązowe... nie pamiętałem z których była grzybnia i stąd taki opis... Ale chyba białe... W kilka dni zaczęły dość agresywnie obrastać resztkę substratu na którym były kupione w sklepie, pomimo tego, że stał ten kawałek grzybni w lodówce...

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to po kolonizacji tych szalek, będzie kolejny podział na jakieś hmmm...3 razy tyle?
I teraz zagadka dla was, co się dalej stanie i na czym będzie polegał cały projekt??
odpowiedzodpowiedz tu
bęben
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.10 20:57:37
czołem!
biorąc pod uwagę zdjęcia, nie wygląda to na przygotowania do lądowania, lecz raczej inwazji - typu grzybowe d-day.

Czy przeszczepiając jaśniepanów korzystasz z jakiegoś glowboxa? Pytam, bo sam przymierzam się do agaru i obecnie moje nieobciążone rzeczywistością szare komórki opracowują koncepcję inżynierską tego urządzenia. Zakładam, że starając się utrzymać względną sterylność można z sukcesem korzystać z chałupniczych prowizorek.

odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.10 22:13:30
Rozmach godny podziwu, tyle że czasami warto działać powoli i ostrożnie. Agar można mieszać na zimno. Czy mikrofala wystarczy do sterylizacji? Może tak, może nie. W wątku Wymiana/Fluffy bunny macie linki na temat still air boxów. Plastikowy pojemnik z dziurami na ręce, druga opcja to akwarium postawione na boku.
odpowiedzodpowiedz tu
bęben
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.10 22:50:06
Tematy mam przerobione, główkuję nad tym co dla mnie bliższe. Akwarium nie mam, za to posiadam całkiem sporą, kwadratową miskę. Problem taki, że jest trochę za płytka, więc finalnie pewnie zdecyduję się raczej na pudło. 20-30 zł nie majątek.
odpowiedzodpowiedz tu
psnnm
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.11 08:57:15
Widzę że moje pudełeczka świat zwiedzają . To dobrze o to w tej zabawie chodzi. Powodzenia.
odpowiedzodpowiedz tu
Kriychu
psylorodek

postów: 29

zarejestrowano: 2013.02.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.11 12:58:38
Jeśli chodzi o gloveboxa to już kilka lat temu zamiast bawić się w cięcie pudełek itp, zacząłem po prostu przyklejać grubszą folię na piekarniku po wcześniejszym wygrzaniu go do 200-300* jak kto woli...Piekarniczek sobie stygnie, a jak już da się go dotknąć i nie poparzyć to zabieram się do przyklejania folii... Wszystkie potrzebne sprzęty lądują w środku na kratce i wszystko wewnątrz spryskuję jakimś preparatem do odkażania powierzchni...
Jako że mam piekarnik w zabudowie na wysokości pasa to jest to dość wygodna sprawa...Ale rozumiem, że często spotyka się piekarniki jednak stojący na ziemi, bo też to przerabiałem i może być średnio wygodne przy dłuższych pracach..
odpowiedzodpowiedz tu
fokus
psylorodek

postów: 20

zarejestrowano: 2017.12.16


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.11 14:44:24
Albo grubo albo wcale . Trzymam kciuki, w szczególności za serbsko-polski specjał. Postuj progres, zawsze miło sobie zerknąć jak komuś wychodzi.
odpowiedzodpowiedz tu
Kriychu
psylorodek

postów: 29

zarejestrowano: 2013.02.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.11 15:10:22
Dzięki, trzymajcie kciuki mocno.. Jak już wspominałem w pierwszym poście jest w tym wasz interes...
Nikt się nie podejmuje zgadywania na czym polega projekt??
odpowiedzodpowiedz tu
WesołyL
młodszy psylocyb

postów: 77

zarejestrowano: 2018.01.10


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.11 18:53:50
Ładny projekt z dużym rozmachem, ładną dokumentacją na powrót Projekt pewnie propagowania kultury grzybowej w przestrzeni publicznej/ prób udowodnienia, że święty mikołaj pochodzi od grzyba przez zesłanie prezentów dobrym ludziom.
Just Take It Easy
odpowiedzodpowiedz tu
Kriychu
psylorodek

postów: 29

zarejestrowano: 2013.02.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.12 16:57:55
Powiem wam, że faktycznie może to być inwazja.. Nie spodziewałem się takiej reakcji, ale Martynka, Subastian i Amazonka zaatakowali agar w moim zdaniem niezłym tempie...Każde z nich przeniosło się już ze skrawka na docelową powierzchnię...Serbowie nieśmiali są jak na razie, ale oni mają swoje powody...Mam nadzieję, że chociaż jedno szkiełko się uda to już zawsze będzie temat do rozwoju kolejnych... Trzymajcie kciuki jeszcze mocniej..
odpowiedzodpowiedz tu
kimchi
nowy użytkownik

postów: 9

zarejestrowano: 2016.09.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.18 21:29:01
Łooo, będziesz próbował zwalczyć głód na świecie? Z taką ilością materiału wykarmiłbyś pół kontynentu
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.19 20:48:26
Widzę ze mamy podobne plany Kriychu.
Domówiłem dziś jeszcze 75 szalek, bo te już prawie gotowe

Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
focus
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.19 21:42:52
O mamulo, co tu się dzieje . Desant!
odpowiedzodpowiedz tu
Trollnet
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.19 23:08:21
To są te jednorazowe szalki plastikowe sterylizowane promieniowanieM?
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.20 09:03:20
Yup
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.20 13:27:57
Jeśli kogoś interesuje to mogę napisać jak wysterylizować plastikowe szalki tak aby nadawały się do ponownego użycia. Niemożliwe? A jednak...

P.S. Wrzuciłbyś nowe zdjęcia, Kriychu.
odpowiedzodpowiedz tu
bęben
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.20 14:18:23
Janie, ja chętnie posłucham. Mam trochę szalek z którymi na razie zastanawiam się co zrobić. Chciałem spróbować z agarem, ale kupiłem za dużą kolbę i nie mam jak go zrobić

Ostatnio odpaliłem szczepienia na zbożu w słoikach, agarze w pojemnikach na mocz i substytucie z mąki brązowego ryżu. A że, jeszcze zarodników mi zostało w szczykawie, to dociągnąłem 4% roztworu słodu i czekam na efekty. To moje pierwsze kroki na tym etapie, zarodasy miałem z własnego kita - mam nadzieje że nie okażą się skażone. Tak napisałem, bo się chciałem z kimś podzielić.
odpowiedzodpowiedz tu
Kriychu
psylorodek

postów: 29

zarejestrowano: 2013.02.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.20 18:42:20
Marcus.... xD Hahahha...Będzie można otworzyć coś a'la seed bank.. xD Na razie jeszcze oficjalnie nie zdradzę o co chodzi... Możesz mi na maila podesłać jakie masz odmianki to może coś się dogadamy..
Od razu uprzedzam, że kradnę Twój patent na "zamykanie" szalek izolacją..

JK, w weekend może coś pstryknę, staram się praktycznie nie przeszkadzać szalkom w żaden sposób.. A po za tym owijanie krawędzi i cięcie jej w paski tak mnie frustrowało, że są pozawijane w całości więc mało co widać na zdjęciach, bo wszędzie odbija światło... xD Ale tak jak mówię w weekend może będę miał trochę czasu to poświecę go krążkom nieco więcej i kilka rozwinę..

A tak ogólnie to może bawił się ktoś w sterylizację promieniowaniem UV ?? W szpitalach i laboratoriach się to sprawdza w połączeniu z chemią, więc może by spróbować??
odpowiedzodpowiedz tu
Laszlo
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.20 19:52:56
Witam! Zawsze mi sie marzyło stworzenie takiego banku "nasienia" haha próbował ktoś z długotrwałym przetrzymywaniem grzybni w eppendorfach ? Np w wodzie ultra czystej?
Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.21 16:48:41
Ja to lubię oglądać szalki. Poza tym, jakie cięcie w paski Kupuje się przeźroczystą folię do żywności na tubie, tnie ostrym nożem na 2-3 centymetrowe kawałki i z takiego kawałka elegancko owija.

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=2TfFXOFKoas
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.21 22:38:34
Też tak zacznę robić. Bo taśma chyba za mało tlenu przepuszcza. Panie Janie, jak te szalki sterylizujesz?
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.22 18:54:10
Psikam je wodą utlenioną. A konkretnie:

1. Wyrzucam agar ze środka, myję, wycieram do sucha. Jak się nie wytrze to zostają plamy z kamienia w wodzie. Po tym kroku szalki mają być wizualnie czyste.
2. Spryskuję obydwie połowy od środka mgiełką wody utlenionej 3%. Przynajmniej po dwa razy na połowę. Po razie nie wystarczy.
3. Zamykam szalki, nie oklejam. Odstawiam w spokojne miejsce na noc, a najlepiej do pełnego wyparowania.

Oprócz wody utlenionej można użyć izopropanolu 70% - mieszanka łatwiej wyparowuje. Na przykład: jeden psik wody utlenionej, jeden alkoholu. Sam izopropanol nie wystarczy, o czym polecam przekonać się osobiście (po kilku dniach od wylania agaru pokażą się bakterie).

Czy można nalać agar kiedy woda utleniona nie do końca wyparowała? Można, tylko że wtedy ma się agar z dodatkiem wody utlenionej, który może być zbyt ostry dla grzybni. Taki agar zabija zarodniki grzybów/pleśni i bakterie. Jak ktoś chce zrobić ten agar celowo (tez polecam), to po sterylizacji a przed wylaniem dodaje się powiedzmy 8-10 ml wody utlenionej 3% na litr. Szalkę można potem otworzyć na powietrzu i nic na niej samoczynnie nie wyrośnie.

Rano wstań!
cinctulus, potrzebny jest!
odpowiedzodpowiedz tu
Bern1
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.23 18:28:06
Dzięki za pouczenie Mistrzu

Jak to jest z tą wodą utlenioną. Czy jest za ostra na zarodniki ale np. będzie ok dla transferu grzybni ag2ag ?

Kupujesz wodę utlenioną w jakiś baniakach czy np rozrabiasz z perhydrolu?
odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.24 12:56:15
Są tu dwie kwestie. Pierwsza jest taka, że z kropelkami wody utlenionej w szalce nie kontrolujesz stężenia. W szalce jest około 25 ml agaru. Jeśli na litr chcesz dać powiedzmy 10 ml, to na 25 ml ile? 1/100, tzn. 0,25 ml. To jest bardzo mało, w kroplach może być więcej.

Ogólnie, grzybnia toleruje pewną zawartość wody utlenionej, a zarodniki raczej nie. Tak że przy odpowiednim stężeniu grzybnia rośnie w miarę normalnie na agarze.

Surowiec kupuję w 30-litrowych baniakach bezpośrednio od Ukraińców Nie ma to znaczenia, może być mocniejsza niż 3%. Zwracam tylko uwagę że w wodzie z apteki są dodatkowe chemikalia, nie wiem jak działają na grzyby, nie sprawdzałem.
cinctulus, potrzebny jest!
odpowiedzodpowiedz tu
Kriychu
psylorodek

postów: 29

zarejestrowano: 2013.02.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.27 15:23:51
Panowie, niestety mam przykrą wiadomość...Miałem mały wypadek w pracy i chwilowo mam jedną rękę bezwładną, więc nie jestem w stanie za bardzo operować przy szalkach itp...myślę, że w przeciągu max miesiąca powinno mniej więcej wrócić chociaż część sprawności i ruszymy dalej...
Martynka z Amazonką kończą pokrywać szalki, Subastian tworzy piękne gwiazdki, niestety najgorzej sobie radzi Serb, ale może coś sie wyratuje...

odpowiedzodpowiedz tu
WesołyL
młodszy psylocyb

postów: 77

zarejestrowano: 2018.01.10


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.27 16:57:19
To zdrowiej i kombinuj już rehabilitacje.
Just Take It Easy
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.27 21:16:45
A jeszcze wracając do szalek. Myślicie że lampy używane do utwardzania lakierów hybrydowych do paznokci, są w stanie coś wskórać, jeśli chodzi o sterylizację? Czy naświetlanie szalek przez 10-20 minut może przynieść jakieś rezultaty?
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.02.28 20:43:33
W teorii powinno działać, w praktyce trzeba by przepraktykować
Jestem świeżo po teście sterylizacji żarnikiem 9w strzykawek 5ml z 5% zawartością extraktu słodowego.
Lipa, zaczęło fermentować.
"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.03.06 16:26:49
Absolutnie nie działa. Nie ten zakres promieniowania. Muszą być UV-C
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.03.07 08:37:21
Żarnik jest z lampy do "sterylizacji" oczek wodnych UV-C.
Miało to służyć do sterylizacji piwa, lecz wynik daleki od oczekiwanego.
"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.03.07 12:16:31
Na Allegro są jeszcze sterylizatory UV dla gabinetów kosmetycznych. W opisie jednego przeczytałem, że nadają się do sanityzacji, tj. zabijają żywe drobnoustroje, ale nie formy przetrwalnikowe. Tak że te drugie się wyklują i lipa.
cinctulus, potrzebny jest!
odpowiedzodpowiedz tu
kozicho
nowy użytkownik

postów: 4

zarejestrowano: 2018.01.19




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.03.10 14:09:14
i jak tam się dzieje na drodze mlecznej?
odpowiedzodpowiedz tu
Kriychu
psylorodek

postów: 29

zarejestrowano: 2013.02.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.03.18 11:21:16
Witajcie, witajcie..
Spokojnie, nie zniknąłem, nie umarłem, a talerzyki wciąż mają się dobrze...
Ręka już praktycznie wróciła do sprawności, pomimo pewnych bóli mogę już operować dalej, więc w tym tygodniu zamierzam zabrać się za kolejny etap..
Zastanawia mnie co prawda grubość pokrycia agaru przez grzybnię, czy jest to od czegoś uzależnione? czy to raczej widzimisię grzybni, jedne są cieniusieńkie, a inne ładne grube kołderki??
odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.03.18 12:23:12
Zależy od grzybni, niektóre są zupełnie płaskie, inne się puszą. Zależy też od agaru (ale wszystkie masz pewnie na tym samym).
odpowiedzodpowiedz tu
Kriychu
psylorodek

postów: 29

zarejestrowano: 2013.02.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.03.19 21:44:51
Tak na tą partię użyłem jednego typu agaru+odrobina słodu...na kolejną użyje innego zaszczepiając z tych samych szalek matek, zobaczymy czy będzie różnica...
Subastian jak widać na zdjęciu wyżej rzucał grubymi sznurkami, reszta delikatna mgiełka, wszystkie trzymane w takich samych warunkach...
odpowiedzodpowiedz tu
Altego
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.03.20 10:32:41
Dobre Subaru man. Rozciągają je ile się da. Daj mu trochę mniej słodu a za to wodę zrób z moczonych zrębek. Zobaczysz jaka petarda będzie.
odpowiedzodpowiedz tu
Kriychu
psylorodek

postów: 29

zarejestrowano: 2013.02.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.03.30 13:51:25
cytat: Altego Dobre Subaru man. Rozciągają je ile się da. Daj mu trochę mniej słodu a za to wodę zrób z moczonych zrębek. Zobaczysz jaka petarda będzie.

Wypróbuje tą metodę..

W międzyczasie poszła kolejna partia szalek, trochę eksperymentalnie, lecz niestety mało co z nich przeżyło nie zjedzone przez BC... Natomiast ciekawostką jest to, że Amazonce wcale nie przeszkadza zamknięcie w szalkach i mimo to puszcza owocniki... xD Czy takie szalki na coś się jeszcze przydadzą? Nie miałem nigdy takiego przypadku u siebie i nie wiem co z nimi zrobić...Może na żytko? A te które nic nie puściły normalnie na agar ciąć dalej?? Czy takie z pinami, abortami i micro owockami tez się nadają do dalszego szczepienia szalek??
Jutro po pracy będę walczył znowu bo jakoś mnie tak przez dzisiejszą piękną pogodę naszło na bratanie z naturą, więc sobie właśnie wszystko szykuję..
odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.03.30 17:28:36
Dobre geny. Chociaz pinowanie na szalkach może też być spowodowane bakteriami (kultura broni się owocując). Klonuj bydlaki, wystarczy takiego położyć na agar. Szalki nadają się do dalszego wykorzystania, z zastrzeżeniem o bakteriach.

Wiosna przyszła, od razu przyjemniej się zrobiło...
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloGenetics
nowy użytkownik

postów: 3

zarejestrowano: 2015.06.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.04.04 10:47:09
Kriychu - oczywiście, że chodzi o projekt DARWIN


Marcus - sprawdź maila :-)
Dramatem naszych czasów jest to, że głupota zabrała się do myślenia.
odpowiedzodpowiedz tu
Kriychu
psylorodek

postów: 29

zarejestrowano: 2013.02.28


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.04.22 16:56:50
U nas pomalutku do przodu.. Nie zapomnieliśmy o projekcie, jedynie czasu trochę mniej, bo wraz z powrotem władzy w ręku, wróciłem do pracy.. Ale to też nie oznacza, że nic się nie dzieje... Zdjęć nie robiłem bo szalki świeżo szczepione i żyto wiecie jak wygląda.. jak będzie coś ciekawszego to na bank się z wami tym podzielę...
Słońce ostatnio sprzyja chęciom do pracy z naszymi przyjaciółmi i coraz mniej w pracach codziennych... xD wolałbym, w taką pogodę obserwować szkiełka w szafie niż otoczenie w swojej pracy.. Ehhh.....
odpowiedzodpowiedz tu
GH frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.04.23 09:31:34
Odpowiem na temat sterylizacji szalek Petriego światłem UV. Niestety, ale metoda na nic się nie zda, bo najbardziej popularne i najtańsze z nich sa wykonywane z polistyrenu (PS), który nie przepuszcza światła z zakresu UV. Podobnie nawet z szalkami szklanymi (ze szkła sodowo-wapniowego). Dopiero szalki ze szkła kwarcowego przepuszczają UV, ale pozdro 600 w ich znalezieniu to raz, a dwa ich ceny są z kosmosu
Tutaj wykres dla różnych materiałów. Szkło kwarcowe u góry jak widać przepuszcza bardzo szerokie spektrum fal, zaś PS i PMMA urywają się tuż za zakresem światła UV.

odpowiedzodpowiedz tu
Laszlo
psylorodek

postów: 31

zarejestrowano: 2018.02.22


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.17 15:50:51
Cześć!
Dzieje się coś u was z projektem?
Jak pożywkę robisz? Agar z ekstraktem drożdżowym i wszystko?
odpowiedz
Zakażenie na drewnie / rodzaje drewa softwood vs hardwood na poletku
bern1 frywolnie
371182V.
frywolnie:
2018.02.24
12:52:01
Growkit w terrarium PYTANIA
Ziomal_420
1584fokus:
2018.02.08
16:11:27
Dziwny fioletowy kolor
PabloT99
4456Marcus:
2018.02.08
11:35:24
McKennaii grow kit - brązowe przebarwienia na kapeluszach
sleepingsun11
6608Grzyb_Grzybo
wski:
2019.03.03
18:34:39
Pierwszy kit - problemy i pomoc
JanGrzybolec
1377mushYan
frywolnie:
2018.02.07
01:47:32
Ciastka BRF jako zaszczepiacz
agarek frywolnie
6278Marcus:
2018.02.05
21:29:25
pierwsza uprawa, owocnikowanie problem
acidowaty
5307acidowaty:
2018.02.05
21:37:38
Zbyt wysoka temperatura po zaszczepieniu, pomocyyy!!
suszu
5284WesołyL:
2018.02.02
15:32:38
Growkit - czym jest, sposób przygotowania
fokus
5266zielarz41:
2018.02.04
23:58:48
Czy wyrzucilibyście ten słoik?
Nieznajomy frywolnie
6356zielarz41:
2018.01.23
16:56:31
growkit - kilka pytań po I zbiorze - colombians
superfraktal
5471WesołyL:
2018.01.30
05:52:19
Zbyt wczesne owocnikowanie
SC frywolnie
0228SC
frywolnie:
2018.01.18
18:21:54
Co zamiast mąki z brązowego ryżu?
suszu
10388Grzyb_Grzybo
wski:
2019.03.02
23:19:04
Losowe odciski
RovakMonteDe
5345RovakMonteDe
: 2018.01.16
14:56:41
Włókno kokosowe zamiast wermikulitu w ciastkach?
suszu
0171suszu:
2018.01.14
17:17:37
Jakie proporcje do ciastka wermikulit, mąka br. woda ?
Pablo
11414zielarz41:
2018.02.01
14:50:38
Dwa podejrzane sloiki.
Sajkowariat frywolnie
8384SajkoB
frywolnie:
2018.01.13
17:33:00
Problemy początkującego - help :)
WesołyL
29917WesołyL:
2018.03.07
20:31:15
Miodowoda prośba o ocene
VViktor
2647Niemcy
frywolnie:
2018.01.11
00:39:44
<<<   <<  64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5269037

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024