Forum Psilocybe

Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.

Tematów na stronę

login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  »Inne« nowy wątektematów:
448
odsłon:
592780

Ostatnie posty . . .

¤ Jakieś rady? Mexicana
     ¤ Pierwszy GK - chyba coś idzie nie tak?
     ¤ Cubensy jakieś takie nijakie
     ¤ 2 tygodnie brak widocznych efektow , prosze o porady
     ¤ Szybko potrzebuje oceny experta!
     ¤ Outdoor w lecie i nie tylko
     ¤ Panaeolus - ciacho ?
     ¤ Zatrzymanie w rozwoju
     ¤ Sklep
     ¤ Czy to pleśń? Pierwsza hodowla.
     ¤ "zepsuta" strzykawka ???

<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Nezpieczeństwo korzystania z forum.
MyslUwolniona
91071psylocybiniu
sz:
2018.07.20
15:04:06
Odciski grzybow jadalnych
Greenjesus
1253JK
frywolnie:
2018.05.23
15:01:23
Paraliż po grzybach
wooldover frywolnie
2370Niecmy
frywolnie:
2018.05.22
14:18:42
legalnosc / sklepy
cr86
101324cr86:
2018.05.14
10:53:00
GRZYBY z duchowej STRONY
VViktor
11809ON
frywolnie:
2019.05.13
13:49:02
VViktor
starszy psylocyb

zarejestrowano: 16.10.2017

Temat: GRZYBY z duchowej STRONY
wysłano: 2018.05.04 10:23:24
Witam mam pytanie do osób zajmujących się grzybami ze względów "duchowych"

Mianowicie chodzi mi o istotę która za tym stoi- Nauczyciela-"Grzyba"
spotkaliście go kiedyś?
jakie były wasze odczucia-doświadczenia z tą istotą?

jak myślicie-dla czego on uczy ludzi?

Miałem dziwny wypadek i być może rozwiejecie moje wątpliwości.

dziękuję z góry
tssssssssss
odpowiedzodpowiedz tu
DonPedro
frywolnie

nienotowany

ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.05.04 11:36:17
Jak dla mnie sprawa wygląda tak: Cała Ziemia i kosmos - wraz z organizmami, minerałami i żywiołami jest jedną.... jak by to powiedzieć... całością, czymś w rodzaju jednego superorganizmu, czy może jednej zbiorowej świadomości. Grzyby są jej naturalną częścią. Są łącznikiem, między nami, a sednem tego superorganizmu i jego/naszej zbiorowej świadomości. Tak ja rozumiem to co dla uproszczenia niektórzy nazywają Bogiem, a inni Logosem. Podejrzewam, że każdy z nas ma kontakt z tym czymś adekwatny do swojego stanu umysłu i pojmowania. Być może jednym ukazuje się Matka Boska, innym pozaziemskie istoty, a Tobie nauczyciel w innej postaci. Moim skromnym zdaniem, istotne jest nie to pod jaką postacią go spotykamy, ale to co nam przekazuje.
Pytasz dlaczego nas uczy. Odpowiedź jest chyba prosta. Jeśli jesteśmy z całym Światem jedną całością, to wszystko co robi nasza zbiorowa świadomość, robi to dla naszego/swojego dobra.

odpowiedzodpowiedz tu
Altego
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2018.05.05 01:47:33
A jak w ogulnym zarysie przedstawia się bycie jedną całością ze wszechświatem w 21 wieku na planecie ziemia?
odpowiedzodpowiedz tu
mcy frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2018.05.05 04:02:54
Ogulnie to jest przejebane.
odpowiedzodpowiedz tu
ElGrzybunio
starszy psylocyb

zarejestrowano: 17.02.2018

dół
wysłano: 2018.05.06 23:34:16
Tez tak myślałem jak mcy, ale zmieniłem zdanie. Trzeba przedewszystkim samemu zacząć się zmieniać na lepsze, stawać się dobrym człowiekiem. To zmieni się przy okazji świat.
Czym jest kropla w porównaniu do oceanu? Ale właśnie z kropli składa się ocean.

Ten nasz 21-szo wieczny świat jest odzwierciedleniem nas samych...
Dlaczego ?
odpowiedzodpowiedz tu
Inator12
młodszy psylocyb

zarejestrowano: 05.03.2018

dół
wysłano: 2018.05.08 18:09:22
Ja jeszcze nigdy nie doświadczyłem nauczyciela podczas tripowania, ale to dlatego gdyż mój staż w tripowaniu jest znikomy Przeważnie to był badtrip spowodowany moją nieświadomością.

Ten post uświadomił mi, że przede mną jest jeszcze dużo pracy. Na razie przygotowuję się do głebszej podróży.

Pozdrawiam wszystkich grzybiarzy
e
odpowiedzodpowiedz tu
KNX48
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2019.03.10 16:20:23
Podczas zażywania psylocybiny ludzka świadomosc zwiększa się do największego stopnia, w rezultacie czego ego umiera. Ten stan również można doswiadczyć podczas medytacji. To naprawde naturalny stan umyslu... Grzyby są drogą na skróty. Ten świat, którego doswiadczacie podczas tripa, to jedyny świat który jest prawdziwy. Uwierzcie mi, że jest to dużo bardziej realne niż siedzenie w własnej głowie i rozmyślanie o tysiącu rzeczy na raz.

Przestudiowałem większość religii, filozofii oraz nauk duchowych mistrzów. Teraz już jestem tego pewien - chociaż to o czym mówie, nie jest przekonaniem - pochodzi z samej głębi doświadczenia.
Istnieje "coś" co jest wszystkim - wszystko się w tym narodziło, jest wszędzie. Jest Tutaj.

Wszystkie religie próbóją opisać to "coś" poprzez pryzmat swojej filozofii.

Miłość
Bóg
Świadomość
Nirvana
Pustka
Tu i teraz
Terażniejszość
Obecność
Absolut
Uważność
Samadhi

To wszystko nazwy wskazujące na to "coś"

To coś nie jest niczym oddzielne od nas. To my tym jesteśmy. Człowiek jest bogiem. A raczej Bóg człowiekiem, a zarazem wszystkim. Świadomość - ta obecność, która jest z tyłu Twojej głowy... to jest właśnie to " coś" Aczkolwiek aby tego doświadczyć, trzeba zanurzyć się w chwili terażniejszej do tego stopnia, aby nasz umysł ucichł kompletnie. Wtedy ta Obecność jest na tyle wyczuwalna, że zmieniają się nasze percepcje postrzegania rzeczywistości, i człowiek do niczego nie jest przywiązany. Ten stan nazywany jest " duchowym oświeceniem "

Buddha, Jezus, Krisha - Wszyscy uczyli tego samego. Miłości i uważności. Ich nauki polegały kompletnie na tym samym. Dokładnie o tym samym opowiada każdy duchowy guru. D
odpowiedzodpowiedz tu
ElGrzybunio
starszy psylocyb

zarejestrowano: 17.02.2018

dół
wysłano: 2019.03.10 18:38:22
Dobrze prawisz bracie.

Najtrudniejsze a zarazem (dla mnie) najbardziej oczywiste jest pokochania samego siebie a jednocześnie całego świata. Wiem że jak uda mi się bezgranicznie pokochać cały ten absolut tak jak on kocha mnie, złącze się na powrót z całością a moje ego umrze tak jak umiera przy każdej większej dawcę psylocybiny. Kiedy uda się to osiągnąć samodzielnie, bez wspomagaczy typy psylocybina już z tego stanu nie będzie się dało wyjść. Wtedy z nieskończoną siłą będziemy czuć tą wszechobecna, nas otaczająca miłość i zdamy sobie sprawę że tak naprawdę nic nie istnieje tylko ja (my) a to wszystko jest tak naprawdę naszą imaginacją.
Napewno większość z was doświadczyła tego stanu po grzybach gdzie wszystkie pytania nagle tracą sens i nie są potrzebne odpowiedzi bo wiemy wtedy wszystko a ja to czuje tak że ja jestem wszystkim ja jestem tą chwilą rozproszoną w nieskończoność nicości.

KOCHAM WAS KOCHANI :*
Dlaczego ?
odpowiedzodpowiedz tu
KNX48
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2019.03.10 19:27:19
" Kiedy uda się to osiągnąc samodzielnie, bez wspomagaczy typu psylocybina już z tego stanu nie będzie się dało wyjść" Tak. To prawda. Ten stan nazywany jest duchowym oświeceniem. Ja ogólnie prowadzę bardzo duchowe życie. Dużo medytuję i prowadzę życie bardzo sprzyjające rozwoju świadomości. Nigdy jeszcze nie brałem grzybów ani żadnych psychodelików, a niedługo będe miał swój pierwszy raz. Posiadam juz w sobie tyle wiedzy,zrozumienia, przepracowałem tyle rzeczy, że podejrzewam, że ten stan może zostać u mnie już na zawsze.

Jezeli ktoś jest głodny wiedzy to bardzo polecam nauczycieli typu:
Mooji, Eckhart Tolle, Alan Watts, Buddha, Dalajlama, Projekt Find Yourself ( polski, świetny kanał na YT)
odpowiedzodpowiedz tu
Joana
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2019.05.13 12:06:24
Wiem, że ten post jest już nieco stary, ale muszę odpowiedzieć - ja też spotkałam nauczyciela Grzyba. Jestem ciekawa Twoich odczuć? To było tak.. (!) ciekawe, mistyczne (?) spotkanie..
odpowiedzodpowiedz tu
stary grzyb
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2019.05.13 12:56:27
Na ostatniej sesji po raz pierwszy spotkałem Ducha Grzybów.
Spytał się czy już jestem gotowy by rozmawiać, na co odpowiedziałem, że chyba jeszcze nie i odszedł. Odpowiedziałem tak ze względu na osobę, którą miałem pod opieką. To było dość dziwne. Towarzyszyły temu zdarzeniu całkiem realne zjawiska np. przygasanie żarówki, rozładowanie baterii w telefonie. Osoba mi towarzysząca stwierdziła, że źle zrobiłem, a ja potem zacząłem widzieć po odejściu Ducha jakieś pentagramy i tego typu rzeczy. Wniosek mój jest taki, że Duch Grzybów jest bytem pozytywnym i jeżeli przyjdzie jeszcze kiedyś to rozmowy nie odmówię. Tylko czy będę miał jeszcze szansę?
odpowiedzodpowiedz tu
ON frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2019.05.13 13:49:02
Ja, po kartonach doświadczyłem obecności nieskończonej energi stworzenia pod postacią jakby lustrzanej kuli w której odbijaly się / na której załamywaly się wszystkie zdarzenia doczesnosci.
Odczuwalem obecność tej siły wszystkimi zmysłami (telefon zaczął mi szwankowac).
Byłem zszokowany świadomością, że wszystko co się dzieje na tym łez padole może być jedynie inspiracją tego bytu, a ludzie świadomie bądź też nie świadomie wypełniają wolę tej opatrznosci.
Na maksa intensywne przeżycie. Za to kocham enteogeny.
odpowiedz
Dokarmianie grządek zrębkami
Ryżomorfik frywolnie
2290JK
frywolnie:
2018.04.05
14:22:21
O co chodzi z degeneracją kultur i jak się nazywa ten gatunek który znaleziono tylko jeden owocnik
Ryżomorfik frywolnie
4483JanKowalski:
2018.04.04
14:54:00
Omphalotus nidiformis - biolumenscencyjny, nieaktywny. Próba uparwy
Otherkin
4597Otherkin:
2018.04.03
18:49:15
Sex po grzybkach
Inator12
21076Marcus:
2018.04.02
21:59:57
Trufle z Holandii Lipa
VViktor
101421vvviktorrr
frywolnie:
2018.04.09
17:48:11
Przełom w badaniach nad psylocybiną.
Laszlo
1320JK
frywolnie:
2018.03.14
12:44:13
Status prawny naszych grzybków i wszystkiego co z tym związane w Germani
MuSShrumeSS frywolnie
2400Laszlo:
2018.03.12
18:05:44
Takie moje popierdółki
Pingwin
4554Szaman2000:
2018.03.17
23:49:57
Kolorki
Adek
0174brak
Do psychonautow. n'nDMT
karmaman
5715karmaman:
2018.04.26
17:47:43
"TEISTA" to niekoniecznie człowiek religijny.
PSYLOZOF 420 frywolnie
6526Marcus:
2018.02.17
11:39:27
fsre.nl
Koko frywolnie
0212brak
Co się stao z Archerem i Shinem?
JanKowalski
5568FilmArcher:
2018.01.15
21:04:49
FreeSpores.com
FilmArcher
1411Shin T.
frywolnie:
2017.12.30
11:16:19
Różnorodność odmian P.Cubensis
VViktor
5653psnnm
frywolnie:
2017.11.23
05:16:11
<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  

Ostatnie posty . . .

¤ Jakieś rady? Mexicana
     ¤ Pierwszy GK - chyba coś idzie nie tak?
     ¤ Cubensy jakieś takie nijakie
     ¤ 2 tygodnie brak widocznych efektow , prosze o porady
     ¤ Szybko potrzebuje oceny experta!
     ¤ Outdoor w lecie i nie tylko
     ¤ Panaeolus - ciacho ?
     ¤ Zatrzymanie w rozwoju
     ¤ Sklep
     ¤ Czy to pleśń? Pierwsza hodowla.
     ¤ "zepsuta" strzykawka ???

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  »Inne« nowy wątektematów:
448
odsłon:
592780

Tematów na stronę

login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2019