Forum PsilocybeDo prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
249
odsłon:
617917

     Ostatnie posty . . .

     ¤ Temat Tyveku i filtracji
     ¤ Kawa
     ¤ Wow! Pojemnik bakteriobójczy ze srebrem? tego jeszcze nie było (chyba)
     ¤ Jak to jest z tym światłem i wodą
     ¤ Za wcześnie sie otwierają, powyginane do dołu
     ¤ Informacje dla kompletnie początkujących - spis pytań (grow kit)
     ¤ Świeże grzybki
     ¤ Czy powiększają się źrenice ??
     ¤ Prosba o rozpoznanie grzybków
     ¤ Czy to normalny kolor ???
     ¤ GT pierwszy rzut

<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Wasze ciekawe sposoby na podróże.
Borka
71388Borka:
2018.08.08
21:03:31
Pierwszy trip z kobieta, dawka - ustalenie mocy grzybów
ROG frywolnie
11327Borka:
2018.08.03
11:32:56
Pierwsza podróż 3.2g ?
Borka
61738Borka:
2018.08.02
22:31:29
PC Amazonian nie chce wystartować.
Laszlo
3606MitycznyDrui
d:
2018.07.26
15:57:56
Pierwszy lot w kosmos - niezapomniane wrażenia
Gekon
31202psylocybiniu
sz:
2018.07.29
13:58:13
Kilkudniowy ciąg na grzybach- czy jest możliwy?
psylocybiniusz
41544jac
frywolnie:
2018.09.09
16:12:29
Kim jest dla ciebie Bóg?
Inconcessus
363780sempervivum:
2018.07.04
07:37:46
Dzękuje wam i proszę o wskazówki
MenelChamIjeszczeCpun
1556ShamanWay
frywolnie:
2018.10.24
08:39:15
Nieprzyjemna stymulacja, dyskomfort, niepokój. Co dalej robić?
syfenetic
72095G frywolnie:
2018.08.01
23:39:38
syfenetic
nowy użytkownik

postów: 5

zarejestrowano: 2018.01.06


Temat: Nieprzyjemna stymulacja, dyskomfort, niepokój. Co dalej robić?
wysłano: 2018.05.25 12:22:32
Cześć wszystkim.

Piszę z prośbą o radę od doświadczonych użytkowników. Uznałem, że to forum jest ku temu najlepsze.
Z grzybami (łysiczka lancetowata) pracuję już od roku. Spożywałem dawki od 0,2g do 1g max (suszone), zawsze na pusty żołądek (dokładnie przegryzam susz w buzi) i najczęściej w samotności na łonie natury. Zawsze dbam o S&S.

Po pierwsze. Nie wiem, czy to normalne, ale zawsze, gdy grzyby wchodzą czuję dezorientację i niepokój. Często towarzyszy temu myśl "po co zjadłem?". Następnie odczuwam 1h peak'u, w którym "miota mną" we wszystkie strony, działanie jest jakby falowe, nieprzewidywalne, niekoniecznie przyjemne, ale zawsze staram się zrelaksować. Następnie jest etap "lądowania", gdzie doświadczenie wyraźnie się stabilizuje - odczuwam łagodne, jednostajne działanie grzybów. Ten etap lubię najbardziej, bo najgorsze za mną, odczuwam ulgę i czuję się naprawdę szczęśliwy. Działanie antydepresyjne jest bardzo wyraźne i potrafię je odczuwać przez cały kolejny dzień.

Niskie dawki (do 0,5g) są dla mnie naprawdę przyjemne. Pozwalają mi zrelaksować się i zagłębi w doświadczenie tak, aby wykorzystać ten czas jak najlepiej. Przeżywam bardzo głębokie stany emocjonalne, ciekawe stany mentalne, z bardzo delikatnymi efektami wizualnymi.

Gorzej, gdy spożywam dawki 0,75 - 1g. Najbardziej denerwuje mnie ten niepokój wewnętrzny, który mam w sobie i ta cholerna STYMULACJA. Czuję się jakbym wpił kilka kaw. Nie mogę usiedzieć w miejscu. Ciągle muszę się przeciągać, ruszać, skakać. Ogółem mówiąc: to uczucie "wewnętrznego ciśnienia" nie pozwala mi zagłębić się w doświadczenie, bo cały czas walczę, żeby to uczucie nie wymknęło się spod kontroli. Chyba trochę obawiam się, że jeśli całkowicie się temu poddam skończy się to atakiem paniki, które miewałem kilka razy w swoim życiu. Ta perspektywa jakoś specjalnie mnie nie przeraża, bo już potrafię zachować spokój w takim stanie i go przeczekać, no ale po co w to brnąć? Do tego przy wyższych dawkach etap lądowania też mnie męczy, a jak działanie całkowicie schodzi czuję się zmęczony fizycznie jakbym przebiegł maraton. Psychicznie jest OK. To są jakby fizyczne odczucia, których nie mogę się pozbyć: pobudzenie, tachykardia, wzrost ciśnienia, wzmożone napięcie mięśni, czasem ból brzucha i nudności. Po takim męczącym doświadczeniu, czuję niedobór pobudzenia przez kolejne kilka dni. Tak jakby moje zapasy adrenaliny/noradrenaliny wyczerpały się. Bardzo fajny efekt tego jest taki, że jestem bardziej odporny na stres, bo mój organizm po prostu nie ma czym mną "wstrząsnąć".

Dlaczego niektórzy jedzą ilości typu 60 sztuk i sobie chwalą? Sam bardzo chciałbym tyle zjeść, żeby w końcu wykorzystać potencjał grzybów, ale mam wrażenie, że przy takich ilościach nigdy nie będę się dobrze czuł, będę walczył i nic z doświadczenia nie wyniosę. Dodam, że nie spożywam w celach rozrywkowych i szanuję grzyby.

Co byście mi doradzili?
Czy taki wyrzut niepokojącej, stymulującej fizycznie energii na wyższych dawkach jest normalny? Czy tylko ja tak mam?
Czy powinienem dalej pracować z niskimi dawkami, w których czuję się bardzo dobrze? Czy pójść na całość i zjeść powiedzmy 1,5g, żeby grzyby zrobiły ze mną co chcą? Nie wyobrażam sobie, żebym wytrzymał to wewnętrzne ciśnienie, ale jeśli rzeczywiście ma to sens to mogę spróbować...

Chciałbym spróbować LSD, ale czytałem, że ten jeszcze bardziej pobudza układ współczulny i stymuluje, więc to już chyba całkowicie nie dla mnie. Mam jeszcze jedną teorię. Uprawiam sport regularnie od 15 lat. W tym czasie mój układ adrenergiczny na pewno bardziej rozbudował się niż u innych osób, aby przygotować moje ciało do nagłego, intensywnego wysiłku fizycznego. Może dlatego jest to tak silne uczucie w moim przypadku?odpowiedzodpowiedz tu
matt
frywolnie
nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.05.26 09:47:24
Ja to widzę tak - niepotrzebnie walczysz.

Chcesz przejmować kontrolę nad grzybami, a to prawie zawsze kończy się tak jak piszesz - dotyczy to wszystkich psychodelików.

Usiądź i pozwól przejąć im kontrolę, wydaje mi się, że się boisz trochę i do tego sam nakręcasz tą stymulację, a do tego jesteś niecierpliwy i czekasz na ten etap po peaku.


Druga sprawa jest tego typu - łysiczki (w moim odczuciu) są takie dzikie.


Jeśli miałbym Ci doradzić to spróbuj cubensis Golden Teacher - są lekkie, wizualne i łagodniejsze IMO.


Nie należysz do osób cierpliwych co?
odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnienienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.05.26 10:45:15
Ja to się nie znam, ale proponowałbym rozszerzyć horyzonty i spróbować czegoś innego niż lance.
odpowiedzodpowiedz tu
syfenetic
nowy użytkownik

postów: 5

zarejestrowano: 2018.01.06


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.05.27 18:26:27
Tak, raczej jestem niecierpliwym człowiekiem. Miałem w swoim życiu kilka bad trip'ów, więc jakiś tam lęk i niepewność wydają mi się być normalne w mojej sytuacji. Kto raz przeżyje prawdziwe piekło będzie bardziej ostrożny na przyszłość.

Uważacie, że jeśli podróż zmierza w nieciekawym kierunku to mam się temu poddać? Trochę ryzykowne to się wydaje, tym bardziej, że przy takich dawkach wystarczy otworzyć oczy i czymś się zająć, aby to przerwać.

Podczas działania grzybów uczę się zachować spokój. Cierpliwość to coś, czego również, mam nadzieję, za ich pomocą się nauczę.

Czyli wychodzi na to, że ta stymulacja nie jest normalna i to moja indywidualna kwestia. Zawsze staram się poddać działaniu grzybów, ale nie jest to łatwe. Lubią spuścić mi wpierdol. Mimo to mam do nich ogromny sentyment i sympatię. Nie zapomnę dnia, kiedy znalazłem swoje pierwsze sztuki na polance.

Postaram się z też z innym gatunkiem pokombinować. Kilkukrotnie słyszałem opinię, że łyse są "dzikie", ale przynajmniej znamy się już dość dobrze.

odpowiedzodpowiedz tu
G frywolnienienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.01 17:27:39
Po pierwsze skupiasz się na tym, na czym nie powinieneś. Przydałby Ci się dobry tripsitter, niekoniecznie ktoś, kto już jadł grzyby, a ktoś kto rozumie temat i podsunie Ci w czasie grzybowego tripa nieco rozrywki pod nos.
Po drugie, według użytkownika pewnego grzybowego forum, dawki mniejsze niż 2 gramy Cubsów mają większą tendencję do wprowadzania usera w badtripowy stan.
Po trzecie i ostatnie, moja hipoteza polega na tym, że są negatywne i pozytywne efekty działania grzybów. Przy mniejszych dawkach mogą nasilać się te negatywne, czyli intensywniejsze odczucie bijącego serca, dyskomfort na żołądku.
Zdecydowanie spróbuj większych ilości
odpowiedzodpowiedz tu
Stary Grzyb
frywolnie
nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.01 18:31:20
To jest prawda. Najniższa przyjemna dawka to tak powiedzmy 2.5g.
3.5g jest dla mnie dawką optymalną. Piszę o cube. Lancetki musisz sobie przeliczyć kalkulatorem.
Niskie dawki naprawdę sieją zamęt w głowie. Ani nie wchodzisz w świat grzybów, ani też nie wychodzisz ze zwykłego świata. Takimi niskimi dawkami stoisz w bramie w przewiewie i przeciągu a wiadomo, że to nie zdrowe.
odpowiedzodpowiedz tu
Parent
frywolnie
nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.01 19:12:42
W sumie to rodzic jest takim jakby tripsitterem dla dziecka.
odpowiedzodpowiedz tu
G frywolnienienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.01 23:39:38
Przejrzałem jeszcze raz Twojego posta i dostrzegłem to "bo cały czas walczę, żeby to uczucie nie wymknęło się spod kontroli". Właśnie cały pic polega na tym żeby poddać się działaniu grzybów. Niepewność, lęk i walka z psylocybiną właśnie powoduje to, co opisałeś. Czerpiąc z własnych doświadczeń powiem Ci, że również nie raz zdarzały mi się chwilę zawahania, ale wystarczyło powiedzieć sobie "przecież właśnie sam tego chciałem, to ja zdecydowałem, że je zjem" dawały natychmiastową "ulgę".
Odpowiedz sobie na pytanie, czy przypadkiem w Twoim życiu nie wydarzyło się coś, co błąka się w Twoim umyśle? Coś co próbujesz "zaleczyć" grzybami? Być może potrzebujesz wizyty u np. psychologa? (to nie żart)
Znam profile osób, które pozornie bez powodu same wprowadzały się w badtripowy stan. Tylko pozornie, bo każdy z nich miał coś na sumieniu - przebyta depresja, samobójstwo kogoś bliskiego, a nawet uzależnienie od alkoholu.
odpowiedz
Pierwszy Raz - ile, co i jak
Ziomal_420
1411983Stary Grzyb
frywolnie:
2018.09.19
18:42:01
Psylonautyka. Co ile latacie w kosmos ?
ElGrzybunio
82677Gekon:
2018.08.10
11:36:29
Duża dawka - niewielkie efekty
gniewny frywolnie
21071Marcus:
2018.04.11
11:22:48
mikrodozwanie psylocybiny
karmaman
54964Psilonauta:
2018.10.02
18:20:37
Moja schizofrenia - krótkie zwierzenie się
Szaman na emeryturze frywolnie
31782guest
frywolnie:
2018.05.08
11:07:08
Świerzy użytkownik: pytanie o to czy to normalne (microdosing)
to ja frywolnie
154388Marcus:
2018.09.16
09:57:04
mieszanka swiety sush
bugadii
1574psnnm
frywolnie:
2017.12.07
21:00:29
Martinique - prośba o trip raport
Psynonim
51767VViktor:
2017.12.27
15:13:25
print / strzykawka Lions Mana AKA Soplówka Jeżowata
Tomasz frywolnie
82280Tomasz
frywolnie:
2017.05.17
15:32:24
Parę pytań do znawców tematu
xtomaszx
11011closet:
2017.09.22
10:25:36
O THC, Psylocybinie, rozwoju świadomości i jeszcze czyms słów kilka...
zagubiony frywolnie
72199Gucio:
2018.03.23
12:08:54
<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ Temat Tyveku i filtracji
     ¤ Kawa
     ¤ Wow! Pojemnik bakteriobójczy ze srebrem? tego jeszcze nie było (chyba)
     ¤ Jak to jest z tym światłem i wodą
     ¤ Za wcześnie sie otwierają, powyginane do dołu
     ¤ Informacje dla kompletnie początkujących - spis pytań (grow kit)
     ¤ Świeże grzybki
     ¤ Czy powiększają się źrenice ??
     ¤ Prosba o rozpoznanie grzybków
     ¤ Czy to normalny kolor ???
     ¤ GT pierwszy rzut

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
249
odsłon:
617917

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2020