Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1211481

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Poszukuję Towarzysza Podróży
Psylolub frywolnie
254492ON
frywolnie:
2019.06.26
14:47:39
Wszechświat przemówił
ElGrzybunio
12348skorupa
strupa
frywolnie:
2019.04.18
20:56:27
EGZYSTENCJALNA REFLEKSJA
skorupa strupa frywolnie
98834skorupa
strupa
frywolnie:
2019.06.10
12:02:14
Ile muszę czekać do kolejnego tripa?
cubs21
32870Sniacy:
2019.04.27
19:49:21
Złe podróże, proszę o pomoc
Inator12
113708ShamanWay
frywolnie:
2018.10.17
18:00:47
Jak przygotować się do podróży?
Medyc
14888Borka:
2018.08.09
08:24:08
Życiowa podróż, po przez dary natury
Borka
21305Borka:
2018.08.06
11:01:24
Czyżby przestroga?
ROG frywolnie
32312chejacho:
2018.08.05
12:36:29
Wasze ciekawe sposoby na podróże.
Borka
72721Borka:
2018.08.08
21:03:31
Pierwszy trip z kobieta, dawka - ustalenie mocy grzybów
ROG frywolnie
13245Borka:
2018.08.03
11:32:56
Pierwsza podróż 3.2g ?
Borka
144708PsiloPony:
2020.11.15
10:09:30
PC Amazonian nie chce wystartować.
Laszlo
31280MitycznyDrui
d:
2018.07.26
15:57:56
Pierwszy lot w kosmos - niezapomniane wrażenia
Gekon
32438psylocybiniu
sz:
2018.07.29
13:58:13
Kilkudniowy ciąg na grzybach- czy jest możliwy?
psylocybiniusz
43249jac
frywolnie:
2018.09.09
16:12:29
Kim jest dla ciebie Bóg?
Inconcessus
367311sempervivum:
2018.07.04
07:37:46
Inconcessus
nowy użytkownik

postów: 4

zarejestrowano: 2018.06.05


Temat: Kim jest dla ciebie Bóg?
wysłano: 2018.06.05 13:48:00
Powiedzmy że sobie jest Bóg, nie powiązany z żadną religią. Po prostu on był od początku.
Pewnie cześć z Was napiszę że my również jesteśmy Bogami. Po części się zgodzę lecz powiem mniejszymi bogami.
Jak traktujesz Boga ? Jako nauczyciela ? Ojca i Matkę?
Jeśli załóżmy Bóg zna nasze myśli to jest z nami związany bardziej niż ktokolwiek na ziemi. Nasze sekretne, intymne relacje między nami a alfą i omegą.
Czy wydaje się że stworca jest kochający bezgranicznie czy też surowy.
Czy z miłości Bóg daje nam doświadczać tego wszystkiego na ziemi ?
Zostaliśmy obdarzeni wolna wolą (niebezpiecznym narzędziem:p)
Czy życie na ziemi to test do bycia kimś doskonalszym / trafienia do innego lepszego bądź gorszego życia po śmierci. Czy też droga do zbierania doświadczenia i chcąc nie chcąc dążenia do bycia coraz lepszym ?
Napiszcie jak wy pojmojecie tatuśka.:p jak ktoś nie wierzy że jest ktoś kto był od początku to też niech się wypowie i napisz np. dlaczego .
Pozdrawiam ekipę forum
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.07 11:24:53
Może trochę propagandy


https://www.youtube.com/watch?v=ckiNNgfMKcQ

https://www.youtube.com/watch?v=ujqzHGh0WBg



"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
psylocybinius
z

prapsylocyb

postów: 274

zarejestrowano: 2011.12.25




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.07 16:01:14
Bóg jest wymysłem ludzi którzy szukali wsparcia w momencie słabości. W raz w czasem/wiekiem tak się to wszystko nasiliło, że wiara powoduje brać poza ziemską.
odpowiedzodpowiedz tu
pycio
pytalski
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.08 08:09:17
A kto wymyślił ludzi?
psylocybinius
z

prapsylocyb

postów: 274

zarejestrowano: 2011.12.25




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.10 11:42:46
Religia jest wymysłem ludzkim. Z kolei życie na Ziemi (na przykład człowiek) jest kombinacją wielomilionowych lat procesów na Globie.
pycio
pytalski
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.11 16:14:29
Kto wymyślił lata procesów?
odpowiedzodpowiedz tu
bozia_da
młodszy psylocyb

postów: 91

zarejestrowano: 2009.04.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.08 11:12:49
Jesli ludzie maja inteligencje i ludzie sa czescia natury jak natura moze nie posiadac inteligencji jak czlowiek ktory jest czescia tej natury.

Sa prawa ktore sa fundamentalne dla natury i byc moze istnieje cos co w inteligentny sposob spaja czasteczki w jednosc. Moze przypadkowosc to zludzenie. A wszystko ma swoje ustalone tory.
Na ziemi poza fauna i flora kryja sie jeszcze jedne organizmy - szanuj je.
odpowiedzodpowiedz tu
ElGrzybunio
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2018.02.17




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.08 14:44:56
Ty jestes bogiem, ja jestem bogiem i oni są bogiem. Każdy jest doskonały w swojej istocie i równie boski, jak ziarno piasku czy wielka góra.
Dlaczego ?
odpowiedzodpowiedz tu
mcy frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.09 20:07:28
Bóg urojony
odpowiedzodpowiedz tu
Luka171717
psylorodek

postów: 16

zarejestrowano: 2017.07.12


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.12 00:06:11
"Religia jest wymysłem ludzkim. Z kolei życie na Ziemi (na przykład człowiek) jest kombinacją wielomilionowych lat procesów na Globie.". Wiesz że teoria dalej jest teorią a zagłębiając się w teorie ewolucji kończysz z niczym, nawet nie ma potwierdzonych szczątek a raczej całego łańcucha tego procesu... Nie chodzi tylko o ludzkie ale również o inne gatunki. Chyba nigdy nie udowodnią teorii ewolucji, sam mam własną teorie ale chyba bym został wyśmiany jakbym powiedział że przybyliśmy na ziemie ponieważ zdupczyliśmy już nie jedną planetę a przetrwanie gatunku jest dla nas głównym celem i tak jak nasi poprzednicy szukamy już planety do zamieszkania gdyby ta już nie nadawała się do użytkowania. Co do samego Boga wierze w siły nadprzyrodzone, ale czy Bóg istnieje i czy w niego wierzyć sam nie wiem, jeśli w niego nie wierzysz a na prawdę jest miłosierny to Ci wybaczy twój błąd a jeśli nie istnieje to zgaśnie twoje życie jak spalona żarówka, ale to można się tylko dowiedzieć na końcu swojego żywota. Każdy ma na to inne zdanie ale wszystko jest tylko teorią, Bóg, ewolucja, religie, Bogowie... Szczerze wątpię że odkryjemy prawdę o ludzkości a jeśli nawet to jeszcze nie w tym stuleciu, chociaż czasami mnie bardziej zastanawia sam sens istnienia NAS ludzi, niż sam Bóg skoro w Biblii jest "opisane jak nas stworzył" ale nie ma napisane po co, dlaczego do jakiego celu, skoro się mordujemy zabijamy, toczymy wojny... Wolna wola, czystość? Jeśli podobieństwo boga jest na kształt człowieka to zawsze dochodziłem do wniosku że Bóg musiał mieć bardzo głupi pomysł na stworzenie czegoś podobnego do siebie z wolną wolą którą on również posiadał. Skończę swoje przemyślenia tym że dla mnie Bóg jest nikim, jeśli istnieje to szczerze nie mam grzechów jeśli nie istnieje to spotka mnie ta sama niespodzianka co każdego czyli nic. Bardziej mnie interesuję po co żyjemy skoro nasze życie kończy się czasami w losowych przypadkach, czemu jesteśmy wystawiani na próbę śmierci, kalectwa, bólu a czasami samozniszczenia. Czy ta wolna wola pozwala się samemu zabić? Czy Bóg jeśli istnieje czemu pozwala na tak głupią rzecz... Dalej uważam że planeta została zasiedlona bo miała odpowiednie warunki do życia i sami nie jesteśmy w kosmosie, chciałbym wierzyć w Boga ale moje myślenie odbiega całkowicie od wiary w Boga. Poszukuje odcisku tak przy okazji .
odpowiedzodpowiedz tu
Morelia
młodszy psylocyb

postów: 55

zarejestrowano: 2013.07.13




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.12 05:55:13
Zastanawianie sie czy bóg istnieje jest tak samo durne jak zastanawianie sie czy kosmici istnieja. Rownie dobrze mogła bym sie zastanawiac czy moj samochod dalej stoi pod domem. Dopoki ludzie bede zadawac tak idiotyczne pytania to bedzie ciezko. Nie zastanawiac sie nad tym ale czuc sens tego pytania pokazuje jak przykre i prymitywne mamy srodowisko wokol siebie
Tak więc, wszystko, co jest, wie wszystko co wie. Nie wie tylko, że wie, że wszystko wie. Nic nie jest takim żeby innym być nie mogło.
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.12 14:27:36
Dobry

cytat: Morelia Zastanawianie sie czy bóg istnieje jest tak samo durne jak zastanawianie sie czy
kosmici istnieja.

cóż w tym durnego?


cytat: Morelia Rownie dobrze mogła bym sie zastanawiac czy moj samochod dalej
stoi pod domem.

Jak się w chujowej okolicy mieszka, to durnie jest się czasem nie zastanowić czy nie zajebali czasem


cytat: Morelia Dopoki ludzie bede zadawac tak idiotyczne pytania to bedzie
ciezko.

Ponoć nie ma głupich pytań, tylko durne odpowiedzi

cytat: Morelia Nie zastanawiac sie nad tym ale czuc sens tego pytania pokazuje jak
przykre i prymitywne mamy srodowisko wokol siebie

Aby stać się mądrym trzeba być wpierw głupim, droga to długa i zawiła. Jak waćpanna taka już mądra to śmiem prosić w imieniu prymitywów o wyrozumiałość jak i o
słowa mądrości, co byśmy mogli skrócić o kilka wcieleń i naszą drogę do mądrości i światłości


"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
Morelia
młodszy psylocyb

postów: 55

zarejestrowano: 2013.07.13




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.14 19:42:54
Dobry ; )

Durne jest w tym to że pytanie do czegoś prowadzą i zastanawianie sie nad tym czy bóg istnieje czy nie nie ma sensu gdyż nikt nie wie czym jest bóg jeśli nikt nie wie co i czym jest to jak tu sie zastanawiać czy istnieje. To pytanie sprowadza sie do tezy i anty tezy do wierzących w boga i nie wierzących w boga. Pytanie z wątku natomiast dla mnie ma jak najwiekszy sens bo bóg przez kazdego jest ''widziany i rozumiany'' inaczej a to juz bardzo cieakwe w moim odczuciu. Durne jest to pytanie bo bedzie sciagac darwinistow skupionych na materi, biologi , swiadomosc efekt mozgu smierc ciala i koniec. To pytanie moim zdaniem sciaga ludzi z bardziej zamknietymi umyslami ktorzy chcieli by bronic swojej racji. Co ciekawe wsrod naukowcow wielu jest ''nie wierzacych'' i tlumaczocych sobie ze to wszystko jest przeciez fizyka. Ale juz wsrod naukowcow zajmujacych sie fizyka , fizyka kwantowa to wbrew pozorom wiekszosc jest tak zwanych wierzaonych bo juz nie maja na kogo zwalic ; ) oczywiscie durne to tylko moje rozumienie gdyz to z innego punktu widzenia nie bedzie durne a wrecz doskonale pytanie do wymieniania swoich pogladow. W moim odczuciu bardzo ciezko jest cos opisywac w naszym dualnym postrzeganiu rzeczywistosci matrix kladzie nacisk na durne lub sensowne na cieple ziemne a tym czasem jak wiemy wszystko jest wielowymiare. Ten jezyk ma taka wlasciwosc ze do wszystkiego mozna sie doczepic i przyczepic udowadniajac bezsensowna sesnowosc czegos ; ) ale ja juz pewnie bredze.... ; )


Oj to zalezy bo nawet mieszkajac w dzielni o wyskoim ryzyku podwedzenia autka to zastanawianie sie czy ukradli potencjalnie moze zwiekszac szasne na ta sytuacjie ;d i mozna by to okreslic durnym ;d

Jak dla mnie to sa i glupie pytanie i glupie odpowiedzi ; )

Masz racje Panie Sempervivum z wyrazami szacunku przepraszam i sprostuje ze nie chcialam nikogo obrazic ani ponizyc jedynie chyba siebie za swoj przemadrzaly umysl ktory jest glupiutki jak sto dwa. Wiecej wyrozumialosci i emptatii potrzeba ! Czego uwazam bardzo brak ludziom mi rowniez ale konsekwetnie nad tym pracuje ; )
Tak więc, wszystko, co jest, wie wszystko co wie. Nie wie tylko, że wie, że wszystko wie. Nic nie jest takim żeby innym być nie mogło.
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.14 22:21:51
cytat: Morelia Dobry ; )



cytat: Morelia Durne jest w tym to że pytanie do czegoś prowadzą i zastanawianie sie nad tym
czy bóg istnieje czy nie nie ma sensu gdyż nikt nie wie czym jest bóg jeśli nikt
nie wie co i czym jest to jak tu sie zastanawiać czy istnieje.

Może o to właśnie chodzi, bo jaki sens jest grać w grę, wiedząc kto wygra?


cytat: Morelia To pytanie
sprowadza sie do tezy i anty tezy do wierzących w boga i nie wierzących w boga.

Tylko nawet nie wierzący muszą mieć wizję tego, w co nie wierzą


cytat: Morelia Pytanie z wątku natomiast dla mnie ma jak najwiekszy sens bo bóg przez kazdego
jest ''widziany i rozumiany'' inaczej a to juz bardzo cieakwe w moim odczuciu.


same here

cytat: Morelia Durne jest to pytanie bo bedzie sciagac darwinistow skupionych na materi,
biologi , swiadomosc efekt mozgu smierc ciala i koniec. To pytanie moim zdaniem
sciaga ludzi z bardziej zamknietymi umyslami ktorzy chcieli by bronic swojej
racji.

Każdy ma swój poziom, każdy ma swoją drogę...

cytat: Morelia Co ciekawe wsrod naukowcow wielu jest ''nie wierzacych'' i tlumaczocych
sobie ze to wszystko jest przeciez fizyka. Ale juz wsrod naukowcow zajmujacych
sie fizyka , fizyka kwantowa to wbrew pozorom wiekszosc jest tak zwanych
wierzaonych bo juz nie maja na kogo zwalic ; )

Ze wsi jestem i nie znam osobiście żadnych naukowców.


cytat: Morelia oczywiscie durne to tylko moje
rozumienie gdyz to z innego punktu widzenia nie bedzie durne a wrecz doskonale
pytanie do wymieniania swoich pogladow.

Właściwie, to spodziewałem się odpowiedzi ala "durne bo durne i chuj"


cytat: Morelia W moim odczuciu bardzo ciezko jest cos
opisywac w naszym dualnym postrzeganiu rzeczywistosci matrix kladzie nacisk na
durne lub sensowne na cieple ziemne a tym czasem jak wiemy wszystko jest
wielowymiare. Ten jezyk ma taka wlasciwosc ze do wszystkiego mozna sie doczepic
i przyczepic udowadniajac bezsensowna sesnowosc czegos ; ) ale ja juz pewnie
bredze.... ; )


Właściwie to niezły opis nieopisywalnego

cytat: Morelia
Oj to zalezy bo nawet mieszkajac w dzielni o wyskoim ryzyku podwedzenia autka to
zastanawianie sie czy ukradli potencjalnie moze zwiekszac szasne na ta sytuacjie
;d i mozna by to okreslic durnym ;d

new age, sekrety, prawa przyciągania?



cytat: Morelia
Jak dla mnie to sa i glupie pytanie i glupie odpowiedzi ; )

Jak zawsze, kwestia perspektywy


cytat: Morelia Masz racje Panie Sempervivum z wyrazami szacunku przepraszam i sprostuje ze nie
chcialam nikogo obrazic ani ponizyc jedynie chyba siebie za swoj przemadrzaly
umysl ktory jest glupiutki jak sto dwa.

"Jak być mądrym? Dostrzegać swoją głupotę"


cytat: Morelia Wiecej wyrozumialosci i emptatii
potrzeba ! Czego uwazam bardzo brak ludziom mi rowniez ale konsekwetnie nad tym
pracuje ; )


amen


"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
głuchy bęben
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.12 14:12:18
kosmici istnieją.
odpowiedzodpowiedz tu
OUTsider
frywolnie
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.16 19:52:38
---- ludzie grzesza tylko jesli wierza w grzech

co dzien sto tych samych okrązeń, patrz... jak cieszą sie ze sa w grze...

-----nawet jesli bog istnieje to my ludzie nie jestesmy w stanie go pojac, gdybysmy byli to zycie nie mialo by sensu...
mamy zyc w tej niewiedzy, nie zastanawiac sie nad tym i byc dobrymi, bedzie nam to wynagrodzoone lub nie to ma mniejsze znaczenie, wazne zeby byc dobrym.


----- mozliwosci skad sie tu wzielismy jest wiele, mnie sie wydaje ze z kosmosu....

----- co do naszej swiadomosci ktora jak wielu uwaza wyroznia nas ze wszystkch istnien na ziemi.... dla mnie to chuja prawda, nic nas nie rozni od zwierzat, patrzac mojemu psu w oczy widze w nim tyle samo emocji co patrzac w oczy czlowieka. on tez wie ze istnieje, on tez mysli. a my jestesmy tak samo niedoskonali jak zwierzeta, wyroznia nas tylko glupota

aaa i jestem niemal pewien ze sa ludzie ktorzy wiedza o swiecie, jego dzilaniu wiele wiecej niz zwykli my. i wierze tez ze na swiecie zapannuje milosc i dobro,

i wydaje mi sie ze powinnismy przestac pchac sie w rozwoj technologii ino wziac sie za rozwoj umyslu, wiecie podroze w glab siebie, potem telepatia ktora na bank jest mozliwa, telekineza ktora tez jest prawdopodobna i ten kierunek obrac powinnismy a nie robimy se telewizory fuulhaadeee i wlepiamy w nie ślipa po 8 godzin dziennie marnujac piekne zycie.

no i natury mi brakuje, lasow lak, parkow, dzikich koni dzikich zwierzat, zielenie, wszedzie tylko beton, spaliny, haos.... nie podoba mi sie ziemia, zjeablismy ja, naprawmy to...
klaniam sie
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.16 20:49:12
cytat: OUTsider

---- ludzie grzesza tylko jesli wierza w grzech


a gdy piją piwo są pijani iiiii?

cytat: OUTsider
co dzien sto tych samych okrązeń, patrz... jak cieszą sie ze sa w grze...


Never the same thing twice? To być takie złudzenie, że coś jest "takie samo" jak przedtem.... Przykład, pomyśl choćby jakąś myśl 2 razy hmmm
zawsze jest różnica, bo teraz jesteś kimś innym niż pikosekundę wcześniej, a jak tego nie można poczuć no to już pozostaje logika... wskazówkę znajdziesz w mojej stopce

cytat: OUTsider
-----nawet jesli bog istnieje to my ludzie nie jestesmy w stanie go pojac, gdybysmy byli to zycie nie mialo by sensu...
mamy zyc w tej niewiedzy, nie zastanawiac sie nad tym i byc dobrymi, bedzie nam to wynagrodzoone lub nie to ma mniejsze znaczenie, wazne zeby byc dobrym.


Próbujesz zrozumieć, nie ogarniasz, zaczynasz sobie tłumaczyć, najlepiej jak umiesz, ale nadal nie wiesz jak jest naprawdę? (no nie żebym się mądrzył, tez nie wiem )


cytat: OUTsider
----- mozliwosci skad sie tu wzielismy jest wiele, mnie sie wydaje ze z kosmosu....



No a Ziemia to gdzie leży? W nie kosmosie?

cytat: OUTsider
----- co do naszej swiadomosci ktora jak wielu uwaza wyroznia nas ze wszystkch istnien na ziemi.... dla mnie to chuja prawda, nic nas nie rozni od zwierzat, patrzac mojemu psu w oczy widze w nim tyle samo emocji co patrzac w oczy czlowieka. on tez wie ze istnieje, on tez mysli. a my jestesmy tak samo niedoskonali jak zwierzeta, wyroznia nas tylko glupota



Zgaduje że świadomość jaka taka jest jedna, lecz ma swoje levele? Jeden człowiek "tylko" jest, drugi płonie.
Motywacje zwierzaka łatwo przewidzieć, zrób to samo z człowiekiem, a poznasz różnice...


cytat: Outsider
aaa i jestem niemal pewien ze sa ludzie ktorzy wiedza o swiecie, jego dzilaniu wiele wiecej niz zwykli my. i wierze tez ze na swiecie zapannuje milosc i dobro,


No pewnie że są i psssss zdradzę Ci jak się nazywają, ale nie mów nikomu bo to ściśle tajne...................(naukowcy)

cytat: OUTsider
i wydaje mi sie ze powinnismy przestac pchac sie w rozwoj technologii ino wziac sie za rozwoj umyslu,


Powiedział ziomek piszący na forum w internecie

cytat: OUTsider
potem telepatia ktora na bank jest mozliwa, telekineza ktora tez jest prawdopodobna


ojejku będziesz nasłuchiwał co sąsiad o Tobie naprawdę myśli i piwo samo z lodówki przyleci łał!

cytat: OUTsider
no i natury mi brakuje, lasow lak, parkow, dzikich koni dzikich zwierzat, zielenie, wszedzie tylko beton, spaliny, haos.... nie podoba mi sie ziemia, zjeablismy ja, naprawmy to...
klaniam sie


Głupie biadolenie, jak Ci miasto nie pasuje to zapraszam na wieś, góry lasy łąki itp







"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
OUTsider
frywolnie
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.16 21:23:07
aaaaa mnie wykpil

nie no jebac to, co ma byc to bedzie, na wies chetnie wpadne, pomoge przy krowach czy cos za miche i zycie bajka, moge tak do konca

naukowcy to wiedza tyle co my, mi chodzi bardziej o illuminatow masonow i seeektyyy

swiat jest chory, nie ma co tego rozkminiac bo mozna se glowe zepsuc.
zyjmy,

odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.16 21:46:16
cytat: OUTsider
aaaaa mnie wykpil


aaaaaaaale Ci się wydaje

cytat: OUTsider
nie no jebac to, co ma byc to bedzie, na wies chetnie wpadne, pomoge przy krowach czy cos za miche i zycie bajka, moge tak do konca


Bajka nie bajka, ja se chwale


cytat: OUTsider
naukowcy to wiedza tyle co my, mi chodzi bardziej o illuminatow masonow i seeektyyy


ghymmm nie pierdol, posłuchaj kogoś, kto poświęcił ze 20 lat swojego życia na zgłębiane jakiejś dziedziny, potem powiedz, że pijaczek pod sklepem wie tyle samo
meeeeeeeeeeeeeen.....


cytat: OUTsider
swiat jest chory, nie ma co tego rozkminiac bo mozna se glowe zepsuc.
zyjmy,


Świat jest jaki jest,a że Twoja interpretacja czyni go niby chorym nie świadczy, że jakiś pastuch ze wsi może to widzieć inaczej




"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.17 09:28:09
@sempervivum

Dobrze prawisz Panie.

A już w szczególności lubię jak ludzie mający styczność z Nauką w najlepszym wypadku czytający pop science, wypowiadają z siebie dyrdymały w stylu "naukowcy to wiedzą tyle co my".

Dokładnie. Tyle że z moich obserwacji wynika że jeśli ktoś ma pasję i od 30 lat zgłębia wiedzę o mrówkach, to bedzie w społeczeństwie odbierany jako nieco dziwna jednostka. Ja już nauczyłem się że nie są to jednostki dziwne, a ciekawe, wyjątkowe i wybitne. To tylko przykład oczywiście. Ludzie którzy poświęcili się nauce, wiedzą o świecie wiedzę kilkanaście, albo i kilkaset razy większą niż ziomuś co wie >tyle co naukowcy< XD

Pozdrawiam
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
Outsider
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.17 17:49:00
No dobra ale taki naukowiec nie zachowuje tej wiedzy tylko dla siebie, ale dzieli sie nia ze swiatem i w ten sposob wiemy tyle co naukowcy. Ja mowie o wiedzy tajemnej ktora posiadaja nieliczni. I nie nie jestem jakis fanatyk teorii spiskowych tylko se zwykly chlopok co se paczy na trzy fora sadzi trawe i co pol roku je grzyby. Chyba spoko z ciebie czlowiek sempervivum, z ciebie marcusie nie
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.17 19:41:08
Hi
cytat: Outsider
No dobra ale taki naukowiec nie zachowuje tej wiedzy tylko dla siebie, ale dzieli sie nia ze swiatem i w ten sposob wiemy tyle co naukowcy.


Teoretycznie tak, praktycznie nie. To że jakiś naukowiec coś chce przekazać nie znaczy, że dana jednostka nie obyta w temacie w ogóle potrafi to zrozumieć. Bo idąc tym tokiem rozumowania, to po obejrzeniu maratonu na discovery
mógłbym się zacząć podpisywać prof. sempervivum

cytat: Outsider
Ja mowie o wiedzy tajemnej ktora posiadaja nieliczni.


No to są założenia poparte czym? Jaką wiedzę?

cytat: Outsider
I nie nie jestem jakis fanatyk teorii spiskowych tylko se zwykly chlopok co se paczy na trzy fora sadzi trawe i co pol roku je grzyby. Chyba spoko z ciebie czlowiek sempervivum, z ciebie marcusie nie


Jak Ci to służy to na zdrowie, a spinać się nie ma co
"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
Morelia
młodszy psylocyb

postów: 55

zarejestrowano: 2013.07.13




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.20 17:37:01
>
cytat: Outsider
> Ja mowie o wiedzy tajemnej ktora posiadaja nieliczni.

>
>
>
cytat: sempervivum
> No to są założenia poparte czym? Jaką wiedzę?

>


uważasz że na naszej planecie ludzie ( być może nie ludzie ) z tajnych grup nie posiadają żadnej tajemnej wiedzy która masom jest niedostępna ?

co prawda również chętnie posłuchała bym na jakich założeniach to opierasz ale w sumie patrząc powierzchownie to nie trzeba założeń by ''widzieć'' że ludzie u władzy znają troszkę szersza fizyka niż my ; )
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.21 18:13:34
cytat: Morelia
uważasz że na naszej planecie ludzie ( być może nie ludzie ) z tajnych grup nie posiadają żadnej tajemnej wiedzy która masom jest niedostępna ?


No właśnie, tu jest to wielkie "być może". A może są w lesie?
Dla mnie jest ciekawe, skąd się biorą takie założenia, jakieś dowody, relacje świadków, prastare manuskrypty?
Podczas kilku podróży pod kapeluszem, jakaś obca cywilizacja pokazywała mi swoją technologię, zostałem zdradzony przez greckie bóstwo "nie tak się umawialiśmy" W takim razie, czy "to" można traktować jako podstawę do czegokolwiek ?


cytat: Morelia
co prawda również chętnie posłuchała bym na jakich założeniach to opierasz ale w sumie patrząc powierzchownie to nie trzeba założeń by ''widzieć'' że ludzie u władzy znają troszkę szersza fizyka niż my ; )


Zauważ, że możni tego świata np David Rockefeller, który jak dobrze kojarzę, twierdził że spokojnie do 180 lat dociągnie, (co prawda wjebał się w kolejkę na przeszczep serca kasa of course) no ale nic poza tym. 101 lat i end of story.
U nas na wsi nie jedna babka miała więcej.
Trafnym będzie tu zacytować kosmitów. Na pytanie właśnie o illuminatów i ich wpływ na dzieje świata "przypisujecie im moc, której w rzeczywistości nie mają"
Od siebie inny cytat "Wielcy są wielcy tylko dlatego, że my klękamy"


"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
Morelia
młodszy psylocyb

postów: 55

zarejestrowano: 2013.07.13




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.21 21:48:14
cytat: sempervivumNo właśnie, tu jest to wielkie "być może". A może są w lesie?
Dla mnie jest ciekawe, skąd się biorą takie założenia, jakieś dowody, relacje świadków, prastare manuskrypty?
Podczas kilku podróży pod kapeluszem, jakaś obca cywilizacja pokazywała mi swoją technologię, zostałem zdradzony przez greckie bóstwo "nie tak się umawialiśmy" W takim razie, czy "to" można traktować jako podstawę do czegokolwiek ?


Oczywiście wszystko można ważyć poprzez wątpliwości i wręcz "jednoznacznie" stwierdzić , że nic nie jest takim jakim myślimy że jest. Czy obiektywna rzeczywistość instnieje czy tylko subiektywna a może subiektywno obiektywna > ? do której najbardziej bym sie skłaniała. Nie ważne jak wiarygodne prastare manuskrypty sie obejrzy mogą być jedynie przynęta i zwodzeniem , może faktycznie obca cywilizacja któea pokazywała Ci technologie można traktowac jako podstawę do czegoś jeśli nią jest i daje jakiś użytek.

Takie założenia biorą się z świadomości, z obserwacji z łączenia rożnych informacji ze środowiska. Założenie iż w naszym matriksie wiedza kształtuje się w trójkąt od szczytu do dołu jest moim zdaniem jak najbardziej trafne. Plebs jest izolowany od wiedzy a Pan ma wiedze. Nie mowie tu o wyjątkach lecz ogolnie. Watpie by kto kolwiek podwarzył ,że chocby taki David Rockefeller wiedział mniej o otaczającej rzeczywistosci od ludzi między nami od naszych rodzicach, współpracowników.

cytat: sempervivumZauważ, że możni tego świata np David Rockefeller, który jak dobrze kojarzę, twierdził że spokojnie do 180 lat dociągnie, (co prawda wjebał się w kolejkę na przeszczep serca kasa of course) no ale nic poza tym. 101 lat i end of story.
U nas na wsi nie jedna babka miała więcej.
Trafnym będzie tu zacytować kosmitów. Na pytanie właśnie o illuminatów i ich wpływ na dzieje świata "przypisujecie im moc, której w rzeczywistości nie mają"
Od siebie inny cytat "Wielcy są wielcy tylko dlatego, że my klękamy"


Była bym ostrożna co do wiarygodności teatru i tych informacji o tych przeszczepach i jego śmierci. Ale być może i tak było być może nie. Ale to nie zmienia faktu że ich poprostu pozycja stawia ich w sytuacji w której wiedza płynie bardziej do nich niż do nas. Tak naprawde nigdy nie dowiemy się jak ich życie rzeczywiście wygladało i jaka rzeczywiście wiedze i moc posiadają. Sytuacja na świecie nie jest dziełem przypadku tylko fizyki , przyczyny i skutku dzięki sprawnemu posługiwaniu się tą wiedzą jest na świecie tak a nie inaczej. Ich pozycja pokazuje , że maja tą wiedze bo wiedzą co zrobić by tam być. Ilu ludzi chciało by innego stanu rzeczy ? myślę , że wielu ale nie wiemy co zrobić by zamienić miejsca.






Tak więc, wszystko, co jest, wie wszystko co wie. Nie wie tylko, że wie, że wszystko wie. Nic nie jest takim żeby innym być nie mogło.
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.22 08:27:46
cytat: Morelia
Oczywiście wszystko można ważyć poprzez wątpliwości i wręcz "jednoznacznie" stwierdzić , że nic nie jest takim jakim myślimy że jest. Czy obiektywna rzeczywistość instnieje czy tylko subiektywna a może subiektywno obiektywna


Obstawiam że właśnie obiektywno-subiektywna, bo nawet gdy ktoś osiągnie "czysty wgląd" pozbawiony interpretacji, osądów itp to zawsze będzie to jakiś konkretny punkt obserwacji. Coś jak Twój komputer jest częścią internetu ale nie jest internetem.

cytat: Morelia
Nie ważne jak wiarygodne prastare manuskrypty sie obejrzy mogą być jedynie przynęta i zwodzeniem , może faktycznie obca cywilizacja któea pokazywała Ci technologie można traktowac jako podstawę do czegoś jeśli nią jest i daje jakiś użytek.


To można się też zastanowić nad snami. Mają znaczenie nie mają? Są realne?
Kumpel co niedawno popełnił samobójstwo twierdził że "druga strona" jest bardzo realna, lecz on to bardziej w negatywny sposób. Ktoś inny powie "najadłem się na noc" i mi się głupoty śniły....

cytat: Morelia
Takie założenia biorą się z świadomości, z obserwacji z łączenia rożnych informacji ze środowiska


Płaskoziemcy też obserwują i łączą że sobą różne informacje i są kuloodporni jeśli chodzi o zdrowy rozsądek

cytat: Morelia
Plebs jest izolowany od wiedzy a Pan ma wiedze. Nie mowie tu o wyjątkach lecz ogolnie. Watpie by kto kolwiek podwarzył ,że chocby taki David Rockefeller wiedział mniej o otaczającej rzeczywistosci od ludzi między nami od naszych rodzicach, współpracowników.


Tylko czy tu czasem nie myli się mistycznych zależności ze zwykłym sprytem, smykałką do interesów, przedsiębiorczością (interpretacje czy to jest ok czy nie pomijam). Taki Kulczyk. Siedział w tym, wiedział jak system działa, kogo przekupić
komu sprzedać i miliardy na koncie a ktoś pewnie powie że jakąś mistyczną wiedzę posiadł.


cytat: Morelia

Była bym ostrożna co do wiarygodności teatru i tych informacji o tych przeszczepach i jego śmierci.


Aż się prosi zapytać. Na jakiej podstawie takie założenia?

cytat: Morelia
Ale to nie zmienia faktu że ich poprostu pozycja stawia ich w sytuacji w której wiedza płynie bardziej do nich niż do nas. Tak naprawde nigdy nie dowiemy się jak ich życie rzeczywiście wygladało i jaka rzeczywiście wiedze i moc posiadają.


Tu zgoda, tylko z wyszczególnieniem, że zamożny portfel po prostu stwarza większe możliwości

cytat: Morelia
Sytuacja na świecie nie jest dziełem przypadku tylko fizyki , przyczyny i skutku dzięki sprawnemu posługiwaniu się tą wiedzą jest na świecie tak a nie inaczej. Ich pozycja pokazuje , że maja tą wiedze bo wiedzą co zrobić by tam być. Ilu ludzi chciało by innego stanu rzeczy ? myślę , że wielu ale nie wiemy co zrobić by zamienić miejsca.


Tylko ilu ludzi robi tak jak Ci co "tam" są. Wielu po prostu zazdrości innym tego co mają, ale sami robić tego co oni by nie chcieli.










"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
Morelia
młodszy psylocyb

postów: 55

zarejestrowano: 2013.07.13




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.25 19:56:01
cytat: sempervivum
cytat: sempervivum
Obstawiam że właśnie obiektywno-subiektywna, bo nawet gdy ktoś osiągnie "czysty
wgląd" pozbawiony interpretacji, osądów itp to zawsze będzie to jakiś konkretny
punkt obserwacji. Coś jak Twój komputer jest częścią internetu ale nie jest
internetem.

Tutaj nic dodać nic ująć.

cytat: sempervivum
cytat: sempervivum
To można się też zastanowić nad snami. Mają znaczenie nie mają? Są realne?
Kumpel co niedawno popełnił samobójstwo twierdził że "druga strona" jest bardzo
realna, lecz on to bardziej w negatywny sposób. Ktoś inny powie "najadłem się na
noc" i mi się głupoty śniły....


Sny są jakie są. Też mają swoje prawa , też jet to fizyka. Ktoś kto powie , że najadł się na noc i śniły mu się głupoty nie sprawi że sny nie będą realne o ile są i nie bedą nie realne o ile nie są.
cytat: sempervivum
cytat: sempervivum
Płaskoziemcy też obserwują i łączą że sobą różne informacje i są kuloodporni
jeśli chodzi o zdrowy rozsądek


Wole niebocentryków ich kule przechodzą bez szwanku na wylot. Jeśli ziemia jest kulą ilu potrzeba płaskoziemców by ziemia stała się płaska?
cytat: sempervivum
cytat: sempervivum
Tylko czy tu czasem nie myli się mistycznych zależności ze zwykłym sprytem,
smykałką do interesów, przedsiębiorczością (interpretacje czy to jest ok czy nie
pomijam). Taki Kulczyk. Siedział w tym, wiedział jak system działa, kogo
przekupić
komu sprzedać i miliardy na koncie a ktoś pewnie powie że jakąś mistyczną wiedzę
posiadł.

Zwykły spryt i smykałke do interesów to może mieć Mirek w firmie budowlanej budmir.
Ale ile jest tajnych grup, rożnej maści masonów. Ilu masonów jest polsce ? a to tylko początek. Ludzie typu Aleister Crowley, Max Spiers , czy choćby teraz Corey Goode i David Wilcock. Ilu jest ludzi którzy nie są jawni. Te wszystkie kliki NSA , FBI itp pod kogo dyktando służą służby specjalne ? Te wszystkie tajne bractwa robią coś o czym my nie mamy pojęcia. System utrzymują ludzie którzy wiedzą jak to robić. Spotykają się mają możliwości i eksperymentują na nas na masowa skale ucząc się jeszcze bardziej kontrolować świat a nas indokrynować i siać dezinformacje , odgradzać nas od wiedzy, dzieląc i skłocając coraz bardziej.
cytat: sempervivum
cytat: sempervivum
Aż się prosi zapytać. Na jakiej podstawie takie założenia?


Takie założenia na podstawie wielu wzajemnie dopełniających się przesłanek typu false flag , wtc , michele obama , media w ich łapkach które są wielkim teatrem. Ile jest afer w której się reżyseruje różne zdarzenia ? Sztuczne konflikty , kaddafi , osama , to wszystko jest poprostu jedną wielką grą która gdzieś dawno i z daleka wiedziała prawdę której nam się po prostu nie podaje.
cytat: sempervivum

W moim odczuciu z pewnej perspektywy wszystko jest okej i takie jakie ma być gdyż jesteśmy integralną częścią boga/wszechświata/źrodła/rdzenia/wszystkiego co jest/ czy jak zwał tam zwał i dośwadczamy sami siebie z każdej możliwej strony.

Ale patrząc z ludzkiej perspektywy z perspektywy ''Ty jesteś zmianą" siedzenie ignorowanie i udawanie , że szczur pod wycieraczką zniknie , myślenie o nim z miłością też nie sprawi , że on zniknie. ( no może ewentualnie wolnej będzie gnić (( patrząc po ryżu w słoiku z miłością )) lub może faktycznie coś go sprzątnie ) ale jednak by to załatwić trzeba podnieść wycieraczkę zatkać nos i łopatka go zakopać w ziemię. Światem rządzi spisek dla swoich korzyści my musimy się zjednoczyć zacząć działać i zreformować system tak by służył wszystkim ludziom a nie korporacjom czy garstce psychopatów.
Tak więc, wszystko, co jest, wie wszystko co wie. Nie wie tylko, że wie, że wszystko wie. Nic nie jest takim żeby innym być nie mogło.
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.26 08:09:14
Dobry,

cytat: Morelia

Sny są jakie są. Też mają swoje prawa , też jet to fizyka. Ktoś kto powie , że najadł się na noc i śniły mu się głupoty nie sprawi że sny nie będą realne o ile są i nie bedą nie realne o ile nie są.


No zobacz, czyli wychodzi na to, że wszystko to kwestia perspektywy i w co ktoś jest skłonny uwierzyć staje się realne? Więc można iść dalej i zamiast powielać i dawać energię i uwagę spiskom illuminatom itp przyjąć że to grupka sfrustrowanych
starszych panów z przerośniętym ego
"Czyń wole swą niechaj będzie całym Prawem"

cytat: Morelia
Wole niebocentryków ich kule przechodzą bez szwanku na wylot. Jeśli ziemia jest kulą ilu potrzeba płaskoziemców by ziemia stała się płaska?


Pani należy do szanownego grona ?

cytat: Morelia
Zwykły spryt i smykałke do interesów to może mieć Mirek w firmie budowlanej budmir.


Może tak może nie. Osobiście znam kilku "milionerów" i ja się tam żadnych tajemnych mocy nie dostrzegam. Raczej lata na rynku, ciężka praca, duuuuuużo samozaparcia i wyrzeczeń.
Polecam obejrzeć jakiś dokument o John D. Rockefeller, Elon Musk, Bill Gates itp Ja tam żadnej magii nie wiedzę.

cytat: Morelia
Ale ile jest tajnych grup, rożnej maści masonów. Ilu masonów jest polsce ? a to tylko początek. Ludzie typu Aleister Crowley, Max Spiers , czy choćby teraz Corey Goode i David Wilcock. Ilu jest ludzi którzy nie są jawni. Te wszystkie kliki NSA , FBI itp pod kogo dyktando służą służby specjalne ? Te wszystkie tajne bractwa robią coś o czym my nie mamy pojęcia.


hmm skoro są tajne i "nie mamy pojęcia" co robią, to równie dobrze można założyć, że piją whisky i graja w karty a przy wieczornym cygarze mają beke a ludzi co myślą jacy to oni nie są potężni.

cytat: Morelia
System utrzymują ludzie którzy wiedzą jak to robić. Spotykają się mają możliwości i eksperymentują na nas na masowa skale ucząc się jeszcze bardziej kontrolować świat a nas indokrynować i siać dezinformacje , odgradzać nas od wiedzy, dzieląc i skłocając coraz bardziej.


No zwykły kapitalizm.


cytat: Morelia
Takie założenia na podstawie wielu wzajemnie dopełniających się przesłanek typu false flag , wtc , michele obama , media w ich łapkach które są wielkim teatrem. Ile jest afer w której się reżyseruje różne zdarzenia ? Sztuczne konflikty , kaddafi , osama , to wszystko jest poprostu jedną wielką grą która gdzieś dawno i z daleka wiedziała prawdę której nam się po prostu nie podaje.


To jest proszę Pani "zwykła" polityka.

cytat: Morelia
W moim odczuciu z pewnej perspektywy wszystko jest okej i takie jakie ma być gdyż jesteśmy integralną częścią boga/wszechświata/źrodła/rdzenia/wszystkiego co jest/ czy jak zwał tam zwał i dośwadczamy sami siebie z każdej możliwej strony.


dokładnie

cytat: Morelia
Ale patrząc z ludzkiej perspektywy z perspektywy ''Ty jesteś zmianą" siedzenie ignorowanie i udawanie , że szczur pod wycieraczką zniknie , myślenie o nim z miłością też nie sprawi , że on zniknie. ( no może ewentualnie wolnej będzie gnić (( patrząc po ryżu w słoiku z miłością )) lub może faktycznie coś go sprzątnie ) ale jednak by to załatwić trzeba podnieść wycieraczkę zatkać nos i łopatka go zakopać w ziemię.


Prawdę rzeczesz, lecz trzeba też zauważyć że jest ty tylko jedna z nieskończonych możliwości, co prawda wielce prawdopodobna lecz jedna z wielu innych prawdopodobnych.
Przecież zawsze może iść chaupa z dymem, ergo szczura nie będzie

cytat: Morelia
wiatem rządzi spisek dla swoich korzyści my musimy się zjednoczyć zacząć działać i zreformować system tak by służył wszystkim ludziom a nie korporacjom czy garstce psychopatów.


Kiedyś zapytano mistrza. Mistrzu jak możesz tu tak siedzieć, medytować w błogim spokoju, gdy na świeci jest tyle zła, tyle wojen?
Mistrz na to, w moim świecie nie ma wojen.

Lecz cóż, każdy się bawi jak umie, więc poniżej jest kolega outsajider-Bond więc możecie jakieś kółko tematyczne założyć...

Peace













"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
Morelia
młodszy psylocyb

postów: 55

zarejestrowano: 2013.07.13




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.28 21:23:35
cytat: sempervivum No zobacz, czyli wychodzi na to, że wszystko to kwestia perspektywy i w co ktoś
jest skłonny uwierzyć staje się realne? Więc można iść dalej i zamiast powielać
i dawać energię i uwagę spiskom illuminatom itp przyjąć że to grupka
sfrustrowanych
starszych panów z przerośniętym ego
"Czyń wole swą niechaj będzie całym Prawem"




Raczej miałam na myśli wręcz coś odwrotnego, owszem wszystko to kwestia perspektywy lecz w subiektywnym doświadczeniu natomiast jeśli ktoś nie wierzy w realność czegoś co jest to to nie zniknie, jedynie ominie jego doświadczenie.

Oczywiście uwagę należy kierować świadomie i w "dobrym" kierunku, myślenie pozytywne czy negatywne o spiskach iluminatów będzie napędzało to koło. Ale nie myślenie o tym nie sprawi , że to zjawisko zniknie. Głęboko ufam sentencji "To tego by szerzyło się zło potrzebna jest tylko jedna rzecz : bierność ludzi dobrych"

cytat: sempervivum

Pani należy do szanownego grona ?

Najbardziej lubię teorie faszystów która mówi, że nasz świat to lita skała/ziemia i żyjemy w "wielkich przestrzennych bańkach" w środku obrotowe niebo jak w niebocetryźmie. Jak głeboko będziesz kopał to dokopiesz sie do innej bańki Ale odpowiadając szczerze to płaska ziemia mi się w głowie nie mieści ; ) bardziej już zmieści się niebocentryzm a najbardziej to heliocentryzm ale nie wiem na antarktydzie nie byłam w kosmosie nie była i na księżycu też nie.

cytat: sempervivum
Może tak może nie. Osobiście znam kilku "milionerów" i ja się tam żadnych
tajemnych mocy nie dostrzegam. Raczej lata na rynku, ciężka praca, duuuuuużo
samozaparcia i wyrzeczeń.
Polecam obejrzeć jakiś dokument o John D. Rockefeller, Elon Musk, Bill Gates itp
Ja tam żadnej magii nie wiedzę.


Ja nie ufam żadnym filmikom które są tworzone o takich ludziach , to samo zetgeisty czy wzrost. Moim zdaniem to zwykła propaganda , zmieszanie prawdy z kłamstwem. Właśnie teoria płaskiej ziemi podobno została stworzona między innymi po to by dyskredytować informacje. Czyli opłacani trolle robią amatorsko profesjonalne filmy o płaskiej ziemi ileś ludzi to podchwyci nakręcaja się ciągną biznes a potem dołączaję to tego infomracje którą jest prawdziwa i chcą ja ośmieszyć. I ta prawdzia informacja ma znamię płaskiej ziemi i mało kto w nią uwierzy. No czytając Aleistera Crowleya to tam magi nie widać ale można o niej poczytać. Był masonem 33 stopnia. Jeśli o takich sprawach pisał to co działo sie za kulisami jego życia ? możemy nawet się nie domyślać. Kto prędzej będzie mial kontakt z istotami demonicznymi tajemne bractwa czy plebs ? Tak samo porgram mk ultra ? albo wykłady Harald Kautz Vella o black goo i chemtrails. Elita posiada technologie o której nie mamy pojęcia i ludzie tego typu są wlaśnie przykładem jak mało wiemy co dzieje się za kulisami w tajnych porgramach rządowych.


cytat: sempervivum
hmm skoro są tajne i "nie mamy pojęcia" co robią, to równie dobrze można
założyć, że piją whisky i graja w karty a przy wieczornym cygarze mają beke a
ludzi co myślą jacy to oni nie są potężni.


Oczywiście pewnie i to zjawisko ma miejsce. Ale potężni są i widać to wszędzie i cały czas podkręcają temperature bo mogą. A skąd wiemy ? no własnie częściowo odpowiedziałam wyżej. Oczywiście można założyć , że ludzie typu Rauni Kila , Phil Schneider , Max spiers nie zostali zamordowani a tylko media to rozkręciły. Ale myśle , że zapoznianie sie z ich życiorysem z tym co mówili i pisali wskazuje jak wiele rzeczy jest przed nami ukrywanych.



cytat: sempervivum

Prawdę rzeczesz, lecz trzeba też zauważyć że jest ty tylko jedna z
nieskończonych możliwości, co prawda wielce prawdopodobna lecz jedna z wielu
innych prawdopodobnych.
Przecież zawsze może iść chaupa z dymem, ergo szczura nie będzie .



Tak jak mówisz chałupa może iść z dymem jak również może nastąpić pewnie prawie nieskończona ilość sytuacji w której szczur sprzątnie się ''sam'' ale potencjalnie prawdopodobieństwo na to jest mniejsze niż jak weźmiesz dupę w troki i łopatka go sprzątniesz dziękując mu za jego istenie ( nie chciałam zabrzmieć nie miło acz dosadnie ; )

cytat: sempervivum
Kiedyś zapytano mistrza. Mistrzu jak możesz tu tak siedzieć, medytować w błogim
spokoju, gdy na świeci jest tyle zła, tyle wojen?
Mistrz na to, w moim świecie nie ma wojen.

Lecz cóż, każdy się bawi jak umie, więc poniżej jest kolega outsajider-Bond więc
możecie jakieś kółko tematyczne założyć...

Peace


Słyszałam , że new age zostało stworzono po to by ludzie byli BIERNI. Zamkneli się w swoich światach ciesząc się życiem i nie interesowali się światem nie działali aktywnie i ''reagaowali'' na zło. Ta przypowieść idealnie się wpasowuje w propagane bierności co do zła ( oczywiście nie mam na myśli , że i takie podejście na świecie nie jest potrzebne ) ale tak jak już wyżej napisałam , że bierność ludzi dobrych pomaga złu.

Polaczki sobie siedzą przed telewizorem , co nie którzy na polance konsumując łysiczki a tym czasem borym lasem ( może nie borym bo już borów nie ma bo był kornik ) za deszczówke płaćcie , za wode ze studni płaćcie , na swojej działce nie wybudujesz tego czego Pan Ci nie pozwoli a żeby pozwolił to już sie proś na kolanach. 40% pensji systemowej zabiera państwo. Najlepszym niewolnikiem jest ten co myśli , że jest wolny. Gotują nas na żabe. Ale przecież wkońcu żaba musi zostać ugotowana kiedy z nami będzie ten moment ?

Przykład dwóch sąsiadów ( pierwszy znęca się nad żona )nikt tego nie wie jedynie chodzą pogłoski. ''W świecie drugiego nie ma wojen w świecie drugiego nikt nad żoną się nie znęca"
Tak więc, wszystko, co jest, wie wszystko co wie. Nie wie tylko, że wie, że wszystko wie. Nic nie jest takim żeby innym być nie mogło.
odpowiedzodpowiedz tu
outsajder
znow
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.22 15:59:11
nie umiem wstawiac tu cytatow wiec tak z biegu bede pisal. Skad zalozenia, ze sa na swiecie ludzie wiedzacy wiecej od nas? a no stad np ze nie dawno dowiedzielismy sie ze starozytne cywilizacje wiedzialy o astronomii nie wiele mniej od nas bez zadnych teleskopow, satelit itd. skad? tego nie wiem, ale zakaldam ze teraz tez sa ludzie co wybiegaja wiedza setki lat do przodu. Tam semper cos pisales o kulczyku, czy kulczyckim, nie wiem nawet kto to jest bo tak jak mowilem nie interesuje sie juz teoriami spiskowymi, polityka i generalnie jebie mnie wszystko, dbam o siebie i o swoich, ale jest taki wariacik co mi cos tam klikal na innym forum i twierdzi ze zbliza sie wojna a my polski plebs powinismy sie ogarnac, pokaze wam jego bloga jak was zainteresuje. dostalem kiedys od niego prywatna wiadomosc. wkleje wam skoro siedzicie w tych tematach i wypowiedzcie sie prosze. typ podobno przewiduje przyszlosc i udowadnia to na blogu. mam nadzieje ze nie scignie mnie kontrwywiad

Opisze ci jeden case. Możesz rozmawiać o tym ze znajomymi, ale nie publikuj tego w internecie bo możesz mieć problemy z ABW i kontrwywiadem. Jak wcześniej napisałem brałem udział w akcji w której zginął jeden człowiek i od tego momentu jestem uznawany przez abw jako HVT ( High Value Target).

Sprawę nad którą się natknąłem dotyczyła położenia geometrycznego. tzw. świętej geometrii. Uważałem zawsze, że jest to mit, dopóki samemu w to nie wszedłem. Szukałem osoby, która miałaby w swoim życiu tak wiele różnych dziwacznych doświadczeń jak ja. Jedyną znaną mi osobą był jasnowidz Krzysztof Jackowski. Zrobiłem więc eksperyment. Wziąłem mapę i od swojej miejscowości w której mieszkam, pociągnałem linię do Człuchowa tam gdzie Jackowski się urodził. Z mojej miejscowości do Człuchowa jest dokładnie 314 km jeżeli damy przecinek mamy liczbę Pi 3,14. Postanowiłem więc odszukać punktu środkowego. Pomiędzy moją miejscowością a Człuchowem. Okazały się nią Biskupice. Od razy wzbudziło to moje podejrzenia, ponieważ miesza w tym wszystkim kościól od ponad tysiąca lat.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biskupice_(powiat_poznański)

Zacząłem więc szukac dalej i na jakie informacje się natknąłem...

Wybuch pierwszej wojny światowej w 1914 r. spowodował zaciąg do armii pruskiej zarówno Niemców, jak i Polaków. Po klęsce armii pruskiej na froncie zachodnim wielu Polaków powróciło do swych rodzin. Gdy w grudniu 1918 r, wybuchło powstanie wielkopolskie, wśród powstańców znalazło się kilku ochotników z Biskupic i sąsiednich wsi. Odzyskanie niepodległości przez Polskę nie przyniosło większych zmian w strukturze własnościowej na terenie Biskupic. Siedmiu niemieckich osadników prowadziło nadal swoje gospodarstwa. Właścicielem majątku był Adolf Kautz.

Nazwisko Kautz. Biskupice nazywały się kiedyś Kautzlad od nazwiska posiadacza ziemskiego Adolfa Kautza. Miałem już prawie wszystko. Intuicyjnie potrzebowałem znaleźć informacji kto by miał z tego wszystkiego interes. Moje podejrzenia padły na najbogatszego polaka czyli Jana Kulczyka. Wpisałem więc nazwisko Kautz i Kulczyk w wyszukiwarkę. Okazało się, że Kulczyk jest związany z rodziną Kautzów, którzy są w polskim rynku medialnym i dziennikarskim

https://epoznan.pl/news-news-56840-Jan_Kulczyk_"moja_sila_i_moje_korzenie_to_Poznan"

O wywiady z kulczykiem nie łatwo, więc ludzie z tej rodziny mieli go niemalże na wyłączność. W swoich szeregach zatrudniał on również ludzi Kautzów.
https://pl.linkedin.com/in/tomasz-kautz-37b77010

Bogactwo Jana Kulczyka wzięło się z jego ciemnych interesów z kościołem i bycie tak naprawde klucznikiem tych tajemnic o których wspominałem na forum. Wysłałem te informacje do agencji wywiadowczych na wschodzie Rosja, Iran, Irak, Pakistan po dwóch godzinach miałęm nalot ABW na chatę a po 2 tygodniach od wykrycia przeze mnie informacji i puszczenia ich do obcych agentur wywiadowczych Kulczyka zamordowano w szpitalu w Wiedniu..


To jest kropla w morzu. Uwierz, że nie chcesz znać całego morza... Jeżeli nie jesteś gotów zabijać lub zostać zabitym nie dasz rady w tym świecie. Niestety taka jest brutalność. Na ten moment mogę ci tylko tyle napisać. Rozmawiaj o tym, ale nie w sieci tylko wsród najbardziej zaufanych ludzi.

Pozdro
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.22 16:29:22
cytat: outsajder
nie umiem wstawiac tu cytatow wiec tak z biegu bede pisal. Skad zalozenia, ze sa na swiecie ludzie wiedzacy wiecej od nas?


No ja osobiście znam wielu ludzi co wiedzą więcej ode mnie i nie robię z tego afery

cytat: outsajder
a no stad np ze nie dawno dowiedzielismy sie ze starozytne cywilizacje wiedzialy o astronomii nie wiele mniej od nas bez zadnych teleskopow, satelit itd


No i patrz. Taka wiedza a jakoś się cywilizacja sypła i na świece zostali same debile


cytat: outsajder
ale zakaldam ze teraz tez sa ludzie co wybiegaja wiedza setki lat do przodu


chciałeś powiedzieć zgaduje....

cytat: outsajder
Tam semper cos pisales o kulczyku, czy kulczyckim, nie wiem nawet kto to jest bo tak jak mowilem nie interesuje sie juz teoriami spiskowymi, polityka i generalnie jebie mnie wszystko, dbam o siebie i o swoich,


To był tylko przykład aby zilustrować moim zdaniem, pewne zależności, które co niektórzy mylnie interpretują.

cytat: outsajder
Opisze ci jeden case. Możesz rozmawiać o tym ze znajomymi, ale nie publikuj tego w internecie bo możesz mieć problemy z ABW i kontrwywiadem. Jak wcześniej napisałem brałem udział w akcji w której zginął jeden człowiek i od tego momentu jestem uznawany przez abw jako HVT ( High Value Target).


My name is Bond, James Bond....

cytat: outsajder
Bogactwo Jana Kulczyka wzięło się z jego ciemnych interesów z kościołem i bycie tak naprawde klucznikiem tych tajemnic o których wspominałem na forum. Wysłałem te informacje do agencji wywiadowczych na wschodzie Rosja, Iran, Irak, Pakistan po dwóch godzinach miałęm nalot ABW na chatę a po 2 tygodniach od wykrycia przeze mnie informacji i puszczenia ich do obcych agentur wywiadowczych Kulczyka zamordowano w szpitalu w Wiedniu..


Raczej wiedział co i jak działa i umiał to bez skrupułów wykorzystać.
Ty powiesz że go zabili, inny że sam upozorował swoją śmierć. A wiesz ile mnie to obchodzi?

cytat: outsajder
To jest kropla w morzu. Uwierz, że nie chcesz znać całego morza... Jeżeli nie jesteś gotów zabijać lub zostać zabitym nie dasz rady w tym świecie. Niestety taka jest brutalność. Na ten moment mogę ci tylko tyle napisać. Rozmawiaj o tym, ale nie w sieci tylko wsród najbardziej zaufanych ludzi.


Towarzyszu, toć to przedsionek paranoii. Lecz trzeba przyznać, że wszystko jest prawdopodobne i jeśli jest nawet tak jak twierdzisz to ja wole spojrzeć jeszcze raz w niebo, aniżeli gnębić siebie i innych mrocznymi wizjami.

"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.28 21:39:08
Spokojnie, wyrośnie z tego.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.29 10:27:21
Dobry

cytat: Morelia
Raczej miałam na myśli wręcz coś odwrotnego, owszem wszystko to kwestia perspektywy lecz w subiektywnym doświadczeniu natomiast jeśli ktoś nie wierzy w realność czegoś co jest to to nie zniknie, jedynie ominie jego doświadczenie


tylko że ta "realność" zakłada w sobie jakieś cechy (zła, dobra nijaka itp) Dla jednego jakieś doświadczenie będzie ewidentnie złym, a dla drugiego to samo może być już czymś innym.
Jak to mawiają kosmici "life is meanigless" i największym "darem" jaki posiadamy jest właśnie nadawanie znaczenia życiu.

cytat: Morelia
Oczywiście uwagę należy kierować świadomie i w "dobrym" kierunku, myślenie pozytywne czy negatywne o spiskach iluminatów będzie napędzało to koło. Ale nie myślenie o tym nie sprawi , że to zjawisko zniknie. Głęboko ufam sentencji "To tego by szerzyło się zło potrzebna jest tylko jedna rzecz : bierność ludzi dobrych"


W teorii wieloświatu np illuminaci są tylko legendą, są wszechwładni, są trochę mniej władni a i też nikt o nich nigdy nie słyszał. Co ciekawe wszystkie te "scenariusze" są tak samo realne i istnieją wszystkie na raz w wiecznym TERAZ.
Więc ciekawym pytaniem wydaje się być, dlaczego doświadczam właśnie tego scenariusza?

cytat: Morelia
Najbardziej lubię teorie faszystów która mówi, że nasz świat to lita skała/ziemia i żyjemy w "wielkich przestrzennych bańkach" w środku obrotowe niebo jak w niebocetryźmie. Jak głeboko będziesz kopał to dokopiesz sie do innej bańki Ale odpowiadając szczerze to płaska ziemia mi się w głowie nie mieści ; ) bardziej już zmieści się niebocentryzm a najbardziej to heliocentryzm ale nie wiem na antarktydzie nie byłam w kosmosie nie była i na księżycu też nie.


never heard

cytat: Morelia
Ja nie ufam żadnym filmikom które są tworzone o takich ludziach , to samo zetgeisty czy wzrost. Moim zdaniem to zwykła propaganda , zmieszanie prawdy z kłamstwem.


Wg mnie np Elon to nieźle wytłumaczył. Na pytanie jak doszedł do miejsca w którym jest teraz.
Elon- załóżmy że masz jakiś cel, i ktoś pracuje przez osiem godzin a Ty pracujesz przez 16 i nie masz jakiś specjalnych zdolności, to po roku jesteś o wiele bliżej osiągnięcia tego celu niż ta druga osoba.
Opowiadał jak tworzyli PayPal to spali w biurze i na przemian chyba z bratem programowali, bo mieli tylko jeden komputer.
Taki model (zgodny z moimi obserwacjami) już nie jest taki fajny. Wielu ludzi by dużo chciało, ale nie wielu się dużo chce zrobić, aby to mieć.
Lepiej wymyślać spiski i zwalać winę na "nich" że jest jak jest.

cytat: Morelia
Tak jak mówisz chałupa może iść z dymem jak również może nastąpić pewnie prawie nieskończona ilość sytuacji w której szczur sprzątnie się ''sam'' ale potencjalnie prawdopodobieństwo na to jest mniejsze niż jak weźmiesz dupę w troki i łopatka go sprzątniesz dziękując mu za jego istenie ( nie chciałam zabrzmieć nie miło acz dosadnie ; )



Oczywiście, może to być jak wszystko inne lekcją.


cytat: morelia
Słyszałam , że new age zostało stworzono po to by ludzie byli BIERNI. Zamkneli się w swoich światach ciesząc się życiem i nie interesowali się światem nie działali aktywnie i ''reagaowali'' na zło. Ta przypowieść idealnie się wpasowuje w propagane bierności co do zła ( oczywiście nie mam na myśli , że i takie podejście na świecie nie jest potrzebne ) ale tak jak już wyżej napisałam , że bierność ludzi dobrych pomaga złu.


Jak już zgadywać to ja bym obstawiał, że bardzie ku temu kapitalizm mógł by służyć.
Zająć "ciemną masę" dorabianiem się, statusem społecznym, błahymi problemami w stylu np nagłówki Faktu i wyścig szczurów trwa.
Gdy człowiek ma dużo czasu, to może zacząć myśleć a myślenie to noł noł
Idę z zakład, że jakby taki sondaż zrobić to więcej ludzi się interesuje np spiskami wśród ala new age niż w klasie robotniczej.

cytat: Morelia
Polaczki sobie siedzą przed telewizorem , co nie którzy na polance konsumując łysiczki a tym czasem borym lasem ( może nie borym bo już borów nie ma bo był kornik ) za deszczówke płaćcie , za wode ze studni płaćcie , na swojej działce nie wybudujesz tego czego Pan Ci nie pozwoli a żeby pozwolił to już sie proś na kolanach. 40% pensji systemowej zabiera państwo. Najlepszym niewolnikiem jest ten co myśli , że jest wolny. Gotują nas na żabe. Ale przecież wkońcu żaba musi zostać ugotowana kiedy z nami będzie ten moment


Poczekaj jak do głosu dojdzie pokolenie "mi się należy" czyli 500+
Powiem tak z tego co ludzie opowiadali. Dawniej było dużo ciężej, ale było dużo lepiej.

cytat: Morelia
Przykład dwóch sąsiadów ( pierwszy znęca się nad żona )nikt tego nie wie jedynie chodzą pogłoski. ''W świecie drugiego nie ma wojen w świecie drugiego nikt nad żoną się nie znęca"


Można na to spojrzeć jak Watts https://www.youtube.com/watch?v=jldHW2xKBao
Na świecie odgrywają się niebywale tragedie, cały czas. Można winić system, można winić Boga, życie. Jaki tego będzie efekt?








"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
Morelia
młodszy psylocyb

postów: 55

zarejestrowano: 2013.07.13




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.06.30 21:02:51
cytat: sempervivum
tylko że ta "realność" zakłada w sobie jakieś cechy (zła, dobra nijaka itp) Dla jednego jakieś doświadczenie będzie ewidentnie złym, a dla drugiego to samo może być już czymś innym.
Jak to mawiają kosmici "life is meanigless" i największym "darem" jaki posiadamy jest właśnie nadawanie znaczenia życiu.


Zanim będzie ten jeden ta ''realność'' już w sobie ma jakieś cechy i oczywiście my tym różnym odbiorem to przekształcamy. Ale jednak już jakiś potencjał jest niesiony w przestrzeni. Bo jeśli nie było by tej "realności" to gdzie byśmy się pojawili ?



cytat: sempervivum
W teorii wieloświatu np illuminaci są tylko legendą, są wszechwładni, są trochę mniej władni a i też nikt o nich nigdy nie słyszał. Co ciekawe wszystkie te "scenariusze" są tak samo realne i istnieją wszystkie na raz w wiecznym TERAZ.
Więc ciekawym pytaniem wydaje się być, dlaczego doświadczam właśnie tego scenariusza?


Oczywiście w tej teorii tak jest lecz my swoim ciałem i umysłem żyjemy na jednej konkretnej lini czasowej w której jest to co jest. Są w uproszczeniu "illuminaci" i rządzą światem, wręcz uprzykrzają życie wielu milionom ludzi to jest niepodważalny fakt. To pytanie owszem jest ciekawe, lecz odpowiedź leży daleko poza naszym zasięgiem. Bardziej ciekawa jest świadomość tego , iż my jako integralne części wieloświata możemy wpływać na niego tak by żyło i doświadczało nam się lepiej. Czyli działać tak by istoty trzymające świat w kajdanach stały się przeszłością na cześć świata w większym pokoju i harmonii. Zgodniej z tą teoria czeka on na nas w tej chwili.


cytat: sempervivum
Wg mnie np Elon to nieźle wytłumaczył. Na pytanie jak doszedł do miejsca w którym jest teraz.
Elon- załóżmy że masz jakiś cel, i ktoś pracuje przez osiem godzin a Ty pracujesz przez 16 i nie masz jakiś specjalnych zdolności, to po roku jesteś o wiele bliżej osiągnięcia tego celu niż ta druga osoba.
Opowiadał jak tworzyli PayPal to spali w biurze i na przemian chyba z bratem programowali, bo mieli tylko jeden komputer.
Taki model (zgodny z moimi obserwacjami) już nie jest taki fajny. Wielu ludzi by dużo chciało, ale nie wielu się dużo chce zrobić, aby to mieć.
Lepiej wymyślać spiski i zwalać winę na "nich" że jest jak jest.


Według mnie to jednak wielka miedialna ściema. Piszę sobie scenariusz jaki chcą na potrzeby własnych interesów coraz wiekszej kontroli społeczeństwa. Za słowami Elonca Muska kryje się niewypowiedziane dążenie do zarazy transhumanizmu, technokracji i totalitaryzmu. Zabić czystą chęć łączenia się z natura i uzależnić od Facebooka, jako sieci szpiegowskiej, łączącej mieszkańców planety tworząc infiltrujące i samo infiltrujące społeczeństwo globalne.

cytat: sempervivum
Jak już zgadywać to ja bym obstawiał, że bardzie ku temu kapitalizm mógł by służyć.
Zająć "ciemną masę" dorabianiem się, statusem społecznym, błahymi problemami w stylu np nagłówki Faktu i wyścig szczurów trwa.
Gdy człowiek ma dużo czasu, to może zacząć myśleć a myślenie to noł noł
Idę z zakład, że jakby taki sondaż zrobić to więcej ludzi się interesuje np spiskami wśród ala new age niż w klasie robotniczej.


Nie chce być inaczej.


cytat: sempervivum
Poczekaj jak do głosu dojdzie pokolenie "mi się należy" czyli 500+
Powiem tak z tego co ludzie opowiadali. Dawniej było dużo ciężej, ale było dużo lepiej.


Gdzie nas zaprowadzi ta mądrość która idzie od dołu a my w niej zgubę widzimy !


cytat: sempervivum
Można na to spojrzeć jak Watts https://www.youtube.com/watch?v=jldHW2xKBao
Na świecie odgrywają się niebywale tragedie, cały czas. Można winić system, można winić Boga, życie. Jaki tego będzie efekt?


i tak należy patrzyć cały czas ! Ale brać z tego siłę i inspiracje by być jak najlepszym aktorem a nie biernym widzem. Zgaduje , że słowo winny zostało sztucznie zainstalowane w kulturze cierpiennictwa tak samo jak żal , kiedyś nie było słowo żal wywodzi ono się od słowa zrozumienie a to już trochę zmienia postać rzeczy by nie winić a być odpowiedzialnym i rozumiejącym. Każdy z nas jest żywym, istniejącym organizmem który jest wręcz stworzony do tego by zmieniać środowisko ! Dlaczego mamy podlegać zmianom których nie chcemy ? Zamiast siedzieć przed telewizorem bądźmy zmianą którą chcemy widzieć w świecie ! ale nie kończmy na niej tylko od niej zacznijmy by przemienić środowisko w bardziej przyjazne , harmonijne i konstruktywne a potem pojdźmy dalej i stwórzmy coś jeszcze bardziej wspaniałego.
Tak więc, wszystko, co jest, wie wszystko co wie. Nie wie tylko, że wie, że wszystko wie. Nic nie jest takim żeby innym być nie mogło.
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.07.01 09:08:19
cytat: Morelia
Zanim będzie ten jeden ta ''realność'' już w sobie ma jakieś cechy i oczywiście my tym różnym odbiorem to przekształcamy. Ale jednak już jakiś potencjał jest niesiony w przestrzeni. Bo jeśli nie było by tej "realności" to gdzie byśmy się pojawili ?


Może trafniej powiedzieć, że "ta realność" już jest znaczy się zawsze była, a to że jest jak jest, jest skutkiem wierzeń, definicji, założeń fantazji itp i dlatego "TO" jest doświadczane na przeróżny sposób

cytat: Morelia
Oczywiście w tej teorii tak jest lecz my swoim ciałem i umysłem żyjemy na jednej konkretnej lini czasowej w której jest to co jest. Są w uproszczeniu "illuminaci" i rządzą światem, wręcz uprzykrzają życie wielu milionom ludzi to jest niepodważalny fakt.


Według jednej definicji tak, według innej może nie, chyba nie, na pewno nie itd.

cytat: Morelia
Bardziej ciekawa jest świadomość tego , iż my jako integralne części wieloświata możemy wpływać na niego tak by żyło i doświadczało nam się lepiej.


Tylko że ta teoria o której pisze zakłada, że przez jakąkolwiek zmianę rzeczywistości rozumie się dostrojenie do innej "długości fali" To że np coś się zmieniło nie znaczy, że poprzednie przestało istnieć.
Kosmici przedstawiają tu analogię z radiem. Jeśli masz radio dostrojone na daną częstotliwość to będziesz odbierać tylko to co dana stacja oferuje np na kanale z disco polo heavy metalu nie posłuchasz. Wszystkie inne częstotliwości są cały czas dostępne i nadawane cały czas, istotne jest to do czego jest się dostrojonym. Podkładając do wzoru. W scenariuszu w którym rządzą illuminacji nie doświadczysz ich braku.
Z kolei w scenariuszy gdzie nikt nie słyszał o illuminatach próżno szukać ich działalności.
To taka trójca. Ida implikuje swoje przeciwieństwo jak również zaprzeczenie.

cytat: Morelia
Czyli działać tak by istoty trzymające świat w kajdanach stały się przeszłością na cześć świata w większym pokoju i harmonii. Zgodniej z tą teoria czeka on na nas w tej chwili.


Tylko że przez ciągłe wałkowanie tematu raczej tego się nie osiągnie.
To jak "nie myśl" o różowym słoniu

cytat: Morelia
Według mnie to jednak wielka miedialna ściema. Piszę sobie scenariusz jaki chcą na potrzeby własnych interesów coraz wiekszej kontroli społeczeństwa. Za słowami Elonca Muska kryje się niewypowiedziane dążenie do zarazy transhumanizmu, technokracji i totalitaryzmu. Zabić czystą chęć łączenia się z natura i uzależnić od Facebooka, jako sieci szpiegowskiej, łączącej mieszkańców planety tworząc infiltrujące i samo infiltrujące społeczeństwo globalne.


No ja tam w nim widzę wizjonera z niebywałą charyzmą i pasją. Postępu się nie da zatrzymać. Można się tylko starać by szedł "we właściwym" kierunku. Bo to tak jakby wynalazcę noża, obwinić o wszystkie zbrodnie popełnione przy jego pomocy.
Trzeba też zauważyć, że jeden człowiek a zrobił więcej dla ekologii niż setki jak nie tysiące krzyczących ekologów. A facebook hmm nie słyszałem że jest jakiś przymus korzystania.

cytat: Morelia
i tak należy patrzyć cały czas ! Ale brać z tego siłę i inspiracje by być jak najlepszym aktorem a nie biernym widzem.


Tylko że w tym rozumieniu debil winien być debilem Złodziej złodziejem, święty świętym.
Kiedyś trafiłem na fajne sformułowanie. Najbardziej uduchowieni są przeważnie ci co o duchowości nigdy nie słyszeli.


cytat: Morelia
Dlaczego mamy podlegać zmianom których nie chcemy ? Zamiast siedzieć przed telewizorem bądźmy zmianą którą chcemy widzieć w świecie ! ale nie kończmy na niej tylko od niej zacznijmy by przemienić środowisko w bardziej przyjazne , harmonijne i konstruktywne a potem pojdźmy dalej i stwórzmy coś jeszcze bardziej wspaniałego.


Go for it

"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedzodpowiedz tu
Morelia
młodszy psylocyb

postów: 55

zarejestrowano: 2013.07.13




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.07.03 20:51:08
cytat: sempervivum Tylko że ta teoria o której pisze zakłada, że przez jakąkolwiek zmianę rzeczywistości rozumie się dostrojenie do innej "długości fali" To że np coś się zmieniło nie znaczy, że poprzednie przestało istnieć.
Kosmici przedstawiają tu analogię z radiem. Jeśli masz radio dostrojone na daną częstotliwość to będziesz odbierać tylko to co dana stacja oferuje np na kanale z disco polo heavy metalu nie posłuchasz. Wszystkie inne częstotliwości są cały czas dostępne i nadawane cały czas, istotne jest to do czego jest się dostrojonym. Podkładając do wzoru. W scenariuszu w którym rządzą illuminacji nie doświadczysz ich braku.
Z kolei w scenariuszy gdzie nikt nie słyszał o illuminatach próżno szukać ich działalności.
To taka trójca. Ida implikuje swoje przeciwieństwo jak również zaprzeczenie.


Załóżmy abstrakcyjne że w zamkniętym lesie o przestrzeni 3000m2 biega 5 morderców w środku siedzi człowiek dostrajający się do wysokich wibracji miłości harmonii i światła po ilu dopadnie go morderca ?


cytat: sempervivumTylko że przez ciągłe wałkowanie tematu raczej tego się nie osiągnie.
To jak "nie myśl" o różowym słoniu


Oczywiście jest wielu ludzi którym ten temat jest totalnie nie potrzebny i wałkowanie go nie pomaga. Ale ilu znasz ludzi którzy nie mają pojęcia o choćby sztucznym zniewalającym długu publicznym ? Obserwuje ogromną ilość braku świadomości na temat okupacji naszej planety. Znasz przypowieść o psie który siedział na gwoździu ? dopóki uwierał go mało to się nie przesiadł. Obawiam się , że z nami jest troszkę inaczej , zamiast przesiąść się przebije nas na wylot. Dlatego wałkowanie tematów może dać nam informacje , że gwoźdź przeszedł już pośladki ! KURWA 43 % pensji zabiera państwo ! + waty w żywności , akcyzy , ogromne podatki za wodę prąd teraz gadki o podatku katastralnym to ile nam zabierają 80 % suma sumarum ? Niewolnictwo = wyzysk a większość ludzi w moim środowisku nie czują się jak niewolnicy. Oczywiście ''czuć'' jak niewolnik jest to przenośnia bo zaraz mi pociśniesz o dostrajaniu się do rzeczywistości ; ) dlatego zaznaczam to rozróżnienie , że miałam na myśli symbol samej sytuacji w kórej się znajdujemy. Oczywiście zgadzam się z Toba , że nawet w więzieniu należy dostrajać się do innych fal ale absultnie nie zapominać gdzię się jest, bo można ''ugrzęznąć'' lub wpaść jeszcze głębiej a sam wiesz jak jest z radiem czasem gorzej łąpie bo w jakiś dołek się wpadnie ; )

cytat: sempervivumNo ja tam w nim widzę wizjonera z niebywałą charyzmą i pasją. Postępu się nie da zatrzymać. Można się tylko starać by szedł "we właściwym" kierunku. Bo to tak jakby wynalazcę noża, obwinić o wszystkie zbrodnie popełnione przy jego pomocy.
Trzeba też zauważyć, że jeden człowiek a zrobił więcej dla ekologii niż setki jak nie tysiące krzyczących ekologów. A facebook hmm nie słyszałem że jest jakiś przymus korzystania.


i właśnie tutaj moim zdaniem dotknąłeś rdzenia rzeczy : "Można się tylko starać by szedł "we właściwym" kierunku" Świat jest ciągła zmiana i oczywiście tak jak mówisz nie da się go zatrzymać. Ale skoro od najmłodszych lat leci indokrynacja pełna para to już nie wiemy co jest właściwym kierunkiem. Póki religie ''panują'' na ziemi będzie dość ciężko odnaleźć mało widoczne koło rozwoju we współpracy. Jacek Czapiewski i Joanna Rajska w swojej książce hiperfizyka pisali , że na tej planecie jest około (jeśli się nie myle ) 90 % ludzi z krótka droga ewolucyjna. W wyniku czegoludzie ''uduchowieni'' z silnym kregosłupem etycznym zostają zepchnięci na margines poprzez bez władna , agresywna i brutalną masą różnych rządz. Skutkiem jest zapadająca się cywilizacja.
Tak więc, wszystko, co jest, wie wszystko co wie. Nie wie tylko, że wie, że wszystko wie. Nic nie jest takim żeby innym być nie mogło.
odpowiedzodpowiedz tu
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.07.04 07:37:46
cytat: Morelia

Załóżmy abstrakcyjne że w zamkniętym lesie o przestrzeni 3000m2 biega 5 morderców w środku siedzi człowiek dostrajający się do wysokich wibracji miłości harmonii i światła po ilu dopadnie go morderca ?


Nawet nie wiesz ile mam odpowiedzi na to pytanie
Ale zgaduje o co Ci chodzi więc wybiorę tę......
Kiedyś podczas jednej podróży niebiosa dały mi doświadczyć uczucia miłości. Prawdziwej, bezwarunkowej, o której nie śmiał bym podejrzewać że istnieć może. Łzy szczęścia się lały, rogal na mordzie od ucha do ucha itp
To doświadczenie mnie znacznie zmieniło i pokazało pewien nowy wymiar. Więc gdyby ten ktoś poczuł choć namiastkę tej miłości to sam by się oddał mordercom skoro taka ich wola więc niech i tak będzie.
Pisząc to skojarzył mi się pewien film przyrodniczy, w którym dwie antylopy, matka z młodym spierdalały przed drapieżnikiem. Matka widząc, że młode nie da rady, zatrzymała się i dała się pożreć ocalając swoje potomstwo.
That was kurwa epic !!!

cytat: Morelia
Oczywiście jest wielu ludzi którym ten temat jest totalnie nie potrzebny i wałkowanie go nie pomaga.


Tu bardziej chodziło mi o to czy takie nakręcanie się, Cię motywuje do działania, czy tylko dołuje.

cytat: Morelia
KURWA 43 % pensji zabiera państwo ! + waty w żywności , akcyzy , ogromne podatki za wodę prąd teraz gadki o podatku katastralnym to ile nam zabierają 80 % suma sumarum ? Niewolnictwo = wyzysk a większość ludzi w moim środowisku nie czują się jak niewolnicy. Oczywiście ''czuć'' jak niewolnik jest to przenośnia bo zaraz mi pociśniesz o dostrajaniu się do rzeczywistości ; )


Hmmm skoro u nas taka tragedia i niewolnictwo, to jak musi być na Ukrainie że już ich ok 2mln przyjechało.
Na świecie jest wiele państw które mają z grubsza wyjebane na obywatela i nikt nikomu nie zabrania wyjazdu.

cytat: Morelia
acek Czapiewski i Joanna Rajska w swojej książce hiperfizyka pisali , że na tej planecie jest około (jeśli się nie myle ) 90 % ludzi z krótka droga ewolucyjna. W wyniku czegoludzie ''uduchowieni'' z silnym kregosłupem etycznym zostają zepchnięci na margines poprzez bez władna , agresywna i brutalną masą różnych rządz. Skutkiem jest zapadająca się cywilizacja.


Nawet sobie nie mogę wyobrazić jakiej metodologii użyto co by oszacować takież wartości jak "uduchowieni" "z silnym kręgosłupem etycznym"



"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
odpowiedz
Dzękuje wam i proszę o wskazówki
MenelChamIjeszczeCpun
11069ShamanWay
frywolnie:
2018.10.24
08:39:15
Nieprzyjemna stymulacja, dyskomfort, niepokój. Co dalej robić?
syfenetic
215525;)
frywolnie:
2021.01.17
23:22:32
Pierwszy Raz - ile, co i jak
Ziomal_420
1433800Stary Grzyb
frywolnie:
2018.09.19
18:42:01
Psylonautyka. Co ile latacie w kosmos ?
ElGrzybunio
84226Gekon:
2018.08.10
11:36:29
Duża dawka - niewielkie efekty
gniewny frywolnie
21826Marcus:
2018.04.11
11:22:48
<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1211481

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024