Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268775

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Czekać czy robić przeszczep?
Gość frywolnie
1177Grzybas:
2018.08.15
11:24:30
Dziwne brązowe plamy na nóżkach
Grzybas
4248chejacho:
2018.08.12
16:51:24
Czy grow kit może być w wysokich temperaturach?
Medyc
4652chejacho:
2018.08.12
16:51:24
Dziwne zabarwienia na grzybach i stromach
Medyc
1214Medyc:
2018.08.01
15:31:00
Mój growkit pachnie sfermentowanymi owocami.
Borka
471281Borka:
2018.08.11
19:06:36
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


Temat: Mój growkit pachnie sfermentowanymi owocami.
wysłano: 2018.07.31 14:24:08
Witam kupiłem jakiś czas temu growkit McKennaii. Dziś po 12h moczenia, o 2:45 wsadziłem go do torby, na dno dałem wilgotny bandaż, ścianki spryskałem mgiełką i tak zamknąłem. Siedzi sobie na parapecie od strony północnej więc o bezpośrednim słońcu nie ma mowy, acz jest jasno. Temperatura daje w kość, ale nie ma jakiejś tragedii nocą jest 21 stopni C a w dzień dochodzi do 27. Mogło by być chłodniej tak do tych 25 ale nie mam takiej możliwości, jeżeli upały zelżeją na pewno będę miał 22-25. Tyle jeżeli chodzi o szczegóły tak więc dziś rano jakaś 8:00 wstałem by go powachlować i poczułem zapach typowego zacieru nie jest nieprzyjemny, takie typowe fermentowanie, czy mam się czym bać ? Możliwe, że założę nowy temat z fotorelacją. Na ten moment prosił bym o odpowiedź na to pytanie i na dwa małe, takie przy okazji

1. Wachluje małym notesem, najpierw na górę tej folii, a potem wkładam go do niej i w miarę możliwości wachluję. Czy robię to dobrze ?
2. Mam fajny wiatrak czasem ustawiam go, by podmuchał na kita, oczywiście w folii Czy to coś pomaga ? Zachodzi minimalna wymiana powietrza ?

Tyle z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
odpowiedzodpowiedz tu
Medyc
psylorodek

postów: 43

zarejestrowano: 2018.07.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.07.31 15:20:32
Substrat ma swój specjalny zapach, może tylko ci się wydaje, na razie wachluj ze 3 razy dziennie i czekaj.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.07.31 18:21:55
Rzeczywiście, gdy wyjąłem kita, by upewnić się czy nie znajdę niepokojących oznak zakażenia. Oczywiście nic nie znalazłem, ale gdy włożyłem go znowu do torby to poczułem taki grzybowy zapach Możliwe, że ta "fermentacja" to był zapach spirytusu, którym wycierałem ścianki zewnętrzne kita.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.07.31 23:17:58
Jeszcze pytanie na szybko. Woda w moim zraszaczu stała trochę i lekko zaczęła śmierdzieć, przez nieuwagę psiknąłem ją na ściankę torby, niedużo. Od razu oczywiście starłem ile mogłem, i prysnąłem świeża. Czy może to wpłynąć na growkita ? nie zakazi mi się ?
odpowiedzodpowiedz tu
MitycznyDruid
psylorodek

postów: 48

zarejestrowano: 2018.04.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.07.31 23:19:50
ogolnie to jezeli kupileś kita od growkita.co to on jest nie do zajebania, i tak coś z niego wyrośnie. Ja bym go z tego parapetu zdjął. Taki ambient light lecz w miarę jasno jest ok.
" tak jak jest w rogu pokoju za dnia "
Kto zagraża puszczy ?
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.01 09:25:40
Dzięki za radę, ale u mnie naprawdę jest cały czas cień, mieszkam akurat w takim miejscu, że jest prawdopodobnie na tym parapecie jak u Ciebie w rogu pokoju A wole ten parapet, bo dokonując pomiarów temperatury to tam waha się 22-27 C po za tym mam okno otwarte na oścież z moskitierą i zawsze jest lekki przewiew.

P.S

Tak to dokładnie ten growkit
odpowiedzodpowiedz tu
chejacho
psylorodek

postów: 26

zarejestrowano: 2018.08.01


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.02 21:49:17
Podepne się bo podobnie mam. wymieszałem skruszone ciastko nie do końca skolonizowane a raczej tylko zewnętrzna część ciastka była pokryta grzybnia. środek nie ruszony przez prawie dwa miesiące bo zbyt ubity substrat (mąka z żołędzi+mąka żytnia razowa+werm+odrobine czarny sezam). Wymieszałem to z torfem i przykryłem folią. na drugi dzień czuć coś jakby pomarańcze cytryny raczej w stronę fermentowanych lekko zaczynających kisnąć. zrobilem podobnie z skolonizowanym calkowicie ciastkiem i tam nie czuc.. zakażonko spierdolonko?
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.02 22:27:23
U mnie znikło po dwóch dniach od startu, po trzech był typowy zapach grzyba. Jak po trzech dniach zapach zmieni się w nieprzyjemny to pewnie możesz się bać.
odpowiedzodpowiedz tu
chejacho
psylorodek

postów: 26

zarejestrowano: 2018.08.01


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.02 22:54:47
tez mialem kiedys growkita tez makkenai i rzeczywiscie terminator. zero wachlowania (tylko przy zbiorach na zewnatrz). zarodnikow wysypanych ze mozna bylo chleb upiec.
no mam nadzieje ze bedzie okej (ciastko tez makkenai). zgaduje ze przyczyna "kiśnięcia" moze byc slaba wymiana powietrza bo mam okolo centymetra luzu miedzy powierzchnia subtratu a kantem tacki. w sensie ze co2 moze sie zbiera tam? tak se luzno mysle. no nic. trza czekac.
odpowiedzodpowiedz tu
Medyc
psylorodek

postów: 43

zarejestrowano: 2018.07.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.03 17:18:56
Jeżeli cię to interesuję to właśnie pojawił mi się pierwszy pin, 9 dnień, więc nie jest źle.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.03 18:37:38
Prognozuje na dobry rzut a u mnie dzisiaj już dużo małych białych kuleczek i zdecydowanie widać, że coś białego kolonizuje wierzchnią warstwę
odpowiedzodpowiedz tu
Medyc
psylorodek

postów: 43

zarejestrowano: 2018.07.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.03 18:49:31
Tak przy okazji, testowałeś już ten patent z butelką zamrożonej wody? moja się właśnie mrozi 1.5l na jutro będzie
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.03 19:15:17
Tak powiem Ci rewelacja. Zrobiłem naprawdę straszną prowizorkę, trochę ostatnio złapałem lenia przez tę pogodę nic się nie chcę, ale czasem tak bywa Wziąłem karton, bo nigdzie nie znalazłem pudełka gdzie wepchnął bym 3 wody 1.5L, wiatraki łazienkowe też mi się zgubiły więc wykorzystałem wiatraki komputerowe po 12V i jakieś 0,12A akurat miałem zasilacz 12V to zrobiłem skrętkę wyciąłem dwie dziury i do jeden zrobiłem coś ala rurka z butelki po wodzie. To właśnie tą rurką leci powietrze na growa Myślę, że gdyby to zrobić w jakiejś np lodówce przenośnej z dobrym wentylatorem łazienkowym to efekt by był na tyle zadowalający, że nawet w pokoju mógł byś nieźle utrzymać temperaturę Na mojej prowizorce po włożeniu zamrożonych butelek i odpaleniu wiatraków na growkit leciało chłodne przyjemne powietrze i przez długi czas termometr pokazywał 25 stopni. Jakoś tak odpaliłem to o 11:00 bo już zaczyna się robić tak z 26 stopni w pokoju i dopóki lód się nie roztopił, temperatura trzymała się tak do 15:20 na 25 stopni, po tym czasie postawiłem go na parapet jakieś 27 C ale to tylko dlatego, że nie zamroziłem więcej butelek Teraz (19:00) pokój się wychładza więc jest dobrze Jeżeli zależy ci na dobrym chłodzeniu to zamroź 6 butelek używaj trzech, jak już się roztopią wymień na zamrożone. Myślę, że tym patentem, dociągnę do końca z przyzwoitą temperaturą, a te sporadyczne 26-27 C nie zaszkodzą mu bardzo. Mi to wystarcza jak masz czas i chęci to zrobisz o wiele lepsze warunki Ogólnie polecam warto, bo zauważyłem, że jak dłużej to pochodzi to i w pokoju robi się trochę przyjemniej.
odpowiedzodpowiedz tu
Medyc
psylorodek

postów: 43

zarejestrowano: 2018.07.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.03 19:45:42
Panie, tyle roboty. Ja po prostu postawię butelkę z lodem kawałek od kita, otworzę szafkę i niech sobie leży, wysoka temperatura mu nie przeszkadzała do tej pory. ALe muszę przyznać że pomysłowy jesteś.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.03 19:51:47
Dzięki też tak myślałem, żeby obłożyć kita zamrożonymi butelkami i zapewne zda to egzamin, ale nie na tak długo jak moja ultra klima
Jak mogę podsunąć pomysł na podrasowanie, to jak masz pod ręką styropian, możesz obłożyć nim z wierzchu butelki, styropian będzie Ci izolował temperaturę i kit dłużej będzie chłodniejszy.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 10:26:24
Mam pytanko, dzisiaj wyjąłem growkita z torby żeby przejrzeć go od sodu, zobaczyć co się dzieję i zobaczyłem na dnie krople wody, nie jest to woda stojąca, czy nic to nie szkodzi ?
odpowiedzodpowiedz tu
chejacho
psylorodek

postów: 26

zarejestrowano: 2018.08.01


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 11:34:17
Ok. u mnie zapach fermentacji praktycznie znikł i juz zaczyna lekko grzybnią pachnieć (: cieszę się bardzo. bardzo. zapach znikł po około dwóch dniach. a zamrazalka nie nadąża mrozić butelek bo mam jeszcze turystyczną lodówke do ogarniania.
woda moze sie zbierac tak jak w ciastkach inkubowanych przez wlasnie roznice temperatur. moze też za duzo zes pryskal i tam wleciala bo grzybnia sie kurczy i robi sie miejsce.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 11:49:48
No staram się utrzymywać torbę skroploną. Psikam dwa razy dziennie, ale nie obficie po prostu chcę utrzymać kropelki na ściankach, zawsze coś wpadnie. Dzięki za uspokojenie Pogoda dziś mnie zaskakuje prawie 13:00 a u mnie na parapecie w pokoju termometr trzyma elegancko 26 stopni C Jeszcze nie włączałem swojej prowizorycznej klimy
odpowiedzodpowiedz tu
chejacho
psylorodek

postów: 26

zarejestrowano: 2018.08.01


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 11:51:24
na podniesienie wibracji lub pocieszenie i wiare w skutecznosc kita makkenaji wrzucam ci zdjecia mojego. wachlowany na zasadzie "ciekawskie jajo" czyli zagladanie i gapienie sie czy cos juz uroslo. growkit przezyl dwie przeprowadzki. jedyne co moglo go wspomoc to czestotliwosci sulfażowe ktorymi był petowany kazdej prawie nocy.

a nizej drugi rzut

i z ostatniego rzutu kozaczek

odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 12:02:35
Dziękuję za to świadectwo No ja wachluję zeszytem tak, że torba tak śmiesznie "pompuje" myślę, że wiesz o co mi chodzi, nie wkładam zeszytu do torby tylko intensywnie nad nią, tak aż ręka boli Dużo zależy od genetyki i przygotowania kita. Bardzo ładnie Ci poszły, też liczę na podobny zbiór. To przy okazji pytanko. Pierwszy rzut pójdzie na surowo ale z drugiego zrobię odcisk i będę chciał go ładnie wysuszyć, czytałem o tym jak robić kapsułki, bardzo to ciekawe, ale na wszystko przyjdzie czas Więc mam suszyć grzybki na papierze w całości, w jakimś ciepłym przewiewnym miejscu i o pleśń nie muszę się martwić ? I czy należy przed suszeniem umyć grzybki ?
odpowiedzodpowiedz tu
chejacho
psylorodek

postów: 26

zarejestrowano: 2018.08.01


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 12:09:18
ja sobie susze na szafie na gazecie i jest okej. temperatura teraz jest zajebista mysle. nie mialem nigdy problemu z plesnia. nie myłem nie płukałem. raz suszylem w szafie w reklamowce foliowej i w sreberku. lekko uchylone wszystko i bylo okej. nie wiem czy to super prawidlowe. mysle ze na forum znajdziesz wypowiedzi kogos bardziej obcykanego (tez swieże raczej konsumowalem).
hahah noooo pompuje torba haha bez kitu(:
odpowiedzodpowiedz tu
Medyc
psylorodek

postów: 43

zarejestrowano: 2018.07.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 12:09:24
Jeżeli rzut będzie mały do 50 gram to nie susz, ale zazwyczaj pierwszy przekracza 100/150 gram, wtedy ci prędzej zgniją niż je zjesz. Lepiej suszyć.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 12:16:55
Włącznie z sobą rozdzielam go na 5 osób więc chyba pierwszy rzut zejdzie cały. Planujemy po 34g mokrych zjeść co daje 3g suchego, ale możliwe że zdecydujemy się na 27g
odpowiedzodpowiedz tu
Medyc
psylorodek

postów: 43

zarejestrowano: 2018.07.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 12:21:00
No chyba że tak, ale po za tym suszone nie powinny wywoływać takich nudności jak przy surowych grzybach, no i biegunka też może się zdarzyć.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 12:24:06
No właśnie słyszałem, że niektórzy mają nieprzyjemności gastryczne, a inni nie. Jest jakiś sposób na zniwelowanie ? Planujemy dzień przed jeść owoce, warzywa, dużo wody(chociaż ja piję wodę praktycznie cały czas) zrobić się na wegetarian
odpowiedzodpowiedz tu
chejacho
psylorodek

postów: 26

zarejestrowano: 2018.08.01


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 12:40:46
owoce warzywa to juz zacznijcie szamac bo to dobre jest (; chociazby zeby se jelita przeczyscic ze zlogow i wogle flore przywrocic i wogle jest okej wtedy (;. ja nie kojarze jakis komplikacji po swiezych a wtedy raczej ze zdrowym odzywianiem malo wspolnego mialem. dobrze przezuc jak najdluzej żeby w jamie ustnej potrawic jak najwiecej.
odpowiedzodpowiedz tu
Medyc
psylorodek

postów: 43

zarejestrowano: 2018.07.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 12:47:26
kawę godzinę albo pół przed grzybami ponoć dobrze jest wypić, nie wiem bo nie próbowałem, gdzieś na forum widziałem.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 12:53:37
Jasne warzywa i owoce to podstawa, a mam własne. W tym roku obradza w dobra natury, takie słońce Po po prostu dzień przed jemy tylko owoce i warzywa. Właśnie co do trawienia, możliwe, że ludzie nie mielą dobrze tych grzybów w ustach i łykają spore kawałki, stąd te bóle brzucha i biegunki. Masz jakiś pomysł na jedzenie po grzybach ? Na tripa chcemy wziąć jakieś jedzenie jak zachcę się jeść, ale nie mam pomysłu co można by wziąć dobrego. Może też owoce i warzywa ? jabłka, marchew.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 12:57:06
Nie lubię kawy. Terence McKenna polecał jedzenie na pusty żołądek ale na pierwszego tripa chcę iść po jakimś zdrowym warzywno owocowym śniadaniu. Jeszcze czytałem, że polecają imbir wypić.
odpowiedzodpowiedz tu
WesołyL
młodszy psylocyb

postów: 77

zarejestrowano: 2018.01.10


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 14:05:51
Nic nie jedz od samego rama, dopiero jak słońce zacznie zachodzić to zarzuć i spokojnie połóż się w pokoju na ziemi. I weź sam powyżej 50g mokrego. Popijaj sokiem z czarnej porzeczki aby zniwelować smak grzybów. Problemy gastryczne będą i przygotuj się na to mentalnie. Jeszcze mało pij tego dnia aby gorzej było się pozbyć toksyn z organizmu. A po paru godzinach jak już będziesz w stanie się podnieść z ziemi to krówki aby ponieść poziom cukru. https://www.youtube.com/watch?v=BkzA_u9smXU&list=PLBO92p7pfj1jfMvAdt2cSx_3ODwHKe183 plus oczywiście właściwa muzyka. Na trip z kolegami to przyjdzie jeszcze czas. Porób printy i po tripie zdecyduj się czy chcesz bawić się w hodowle.
Just Take It Easy
odpowiedzodpowiedz tu
Medyc
psylorodek

postów: 43

zarejestrowano: 2018.07.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 14:38:38
50 gramów?! to jest dawka tak zwana heroiczna, zdecydowane nie na pierwszy raz. Po za tym powinno się jeść przed tripem chociaż nawet tę miskę owsianki albo pare owoców, żeby nie było problemów gastrycznych. Po za tym sok z czarnej pożeczki zwiększa tripa o ile? o x10? jakoś tak, także twoje porady dla początkującego są chujowe.
odpowiedzodpowiedz tu
chejacho
psylorodek

postów: 26

zarejestrowano: 2018.08.01


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 15:07:19
50 gram tez uwazam ze za duzo jak na firsta. zjedz se najlepiej najpierw mala bardzo dawke zeby zobaczyc o co chodzi, jak wchodzi i co tam sie dzieje w łepetynce organizmie brzuszku zeby se kuku nie zrobic nastepnym razem. 50g bez kitu za duzo na dzien dobry. chyba zes terminator kwasowy i mefedroniarz albo helupiarz to szybko zostana twoje zapedy sprowadzone do parteru(; w sensie warto poszanowac kapelusze
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 15:29:00
Nie no nawet mi przez myśl nie przeszło żeby zarzucać 50g i to jeszcze z inhibitorem. Na początku chcę spróbować z kolegami, a potem na pewno będę wybierał się w podróż samotnie w domu jak i na łonie natury Mam szacunek do grzybów wiem, że gdy bym przyjął dużą dawkę nie zniszczyła by mi ona psychiki, ale na pewno rzuciła w zbyt głęboką wodę, myślę, że z takiej podróży mało bym wyciągnął. Wydaje mi się, że każdy ma inne predyspozycję, ja nie wiem jeszcze jak działa na mnie psylocybina, dlatego spróbuję dawki w przedziale 26-32 g z naciskiem na 32g Sporo poczytałem i myślę, że dawka ta jest dość optymalna wbrew temu co niektórzy mówią. 50g to już totalna abstrakcja naprawdę nie wiem jak nazwać człowieka, którzy bawi się taką dawką na pierwszy raz, bliżej mu chyba do szaleńca niż chojraka
odpowiedzodpowiedz tu
Medyc
psylorodek

postów: 43

zarejestrowano: 2018.07.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 15:59:46
I jak tam u ciebie sytuacja z tym kitem? który dzień i czy masz już jakieś piny? bo u mnie sporo powyłaziło w nocy na przełomie 9/10 dnień
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 16:08:01
No całkiem nieźle mi się wydaje. Mam już 5 dzień i całość pokrywa się takimi malutkimi okrągłymi kuleczkami. Rewelacje zapachowe minęły w 3 dniu, teraz czuć taki lekko grzybkowy zapaszek. Też mam nadzieję, że 9-10 dnia pokażą się piny
odpowiedzodpowiedz tu
WesołyL
młodszy psylocyb

postów: 77

zarejestrowano: 2018.01.10


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 16:18:52
Jak chcesz mieć głębokie doświadczenie to musisz wziąć odpowiednią ilość. Sam tak robię oraz znajomych co byli/są zainteresowani tematem prowadzę. Każdy przeżył i nikt nie uważał aby była potrzebna mniejsza dawka. Część po takim doświadczeniu daje sobie spokój na jak to mówią "długi czas". Jak masz obawy załatw benzodiazepinę aby wychamować. Jak nie masz chorób psychicznych, odpowiednio się przygotujesz mentalnie może to trwać tydzień, miesiąc albo dłużej to nie ma obaw aby wziąć dużą ilość. Ten pierwszy raz jest zawsze przełomowy, a w następnych masz pojęcie czego możesz się spodziewać. Powodzenia i nie lękaj się.
Just Take It Easy
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.04 17:21:19
Nie obawiam się Po prostu, czytałem, że jak bierze się dużą dawkę na początek to jest ryzyko zapomnienia co się działo. Myślę, że jestem mentalnie dobrze przygotowany, a w rodzinie nigdy nie miałem osoby chorej psychicznie.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.05 09:30:38
Muszę się pochwalić, że przez noc wyskoczyły mi pierwsze piny jest to 6 dzień od wsadzenia do torby, naprawdę dobry growkit mi się trafił.
Powiem może jak się nim zajmuję, otóż spryskuję ścianki torby rano i wieczorem, po każdym pryskaniu wachlując. Między porannym i wieczornym wachlowaniem jest jakieś 6 wachlowań co łącznie daje 8. Czytałem, że nie ma większej różnicy od 3 wachlowań dziennie, ale u mnie jest tego rezultat. Chodź po prostu, może to dzięki dobremu wykonaniu kita
odpowiedzodpowiedz tu
chejacho
psylorodek

postów: 26

zarejestrowano: 2018.08.01


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.05 11:23:27
ogólnie ludzie radzą żeby pryskać PO wachlowaniu, bo wachlowanie redukuje wilgotność. No ale jak działa tak u Ciebie no to działa.
odpowiedzodpowiedz tu
Medyc
psylorodek

postów: 43

zarejestrowano: 2018.07.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.07 13:31:14
I jak tam Borka u ciebie kit wygląda? u mnie las
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.07 14:10:35
Wiesz co, genialnie to wygląda dziś jest 3 dzień od pierwszych pinów a grybki mają już po 4 cm Tylko jedna rzecz mnie smuci, bo po środku nie ma ich prawie wcale, szkoda, ale jeszcze sporo do żniw, na pewno nadrobią
odpowiedzodpowiedz tu
Medyc
psylorodek

postów: 43

zarejestrowano: 2018.07.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.10 15:41:56
I jak u ciebie kit? ja już po zbiorach, wyszło około 90g mokrych, więc bardzo słabo ;/ będe miał na 2 podróże.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.10 21:03:23
Dużo ich mam, niestety nie miałem jak zważyć, bo moja waga jest mała, zrobię to po wysuszeniu. Właśnie susze je na małej temperaturze w piekarniku jakieś 50 stopni jak dla mnie jest nieźle Już po namoczeniu kit znowu pachnie fermentowanymi owocami, ale to chyba norma tak jak wcześniej.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.11 11:06:26
Po wysuszeniu wyszło 16.21g jak dla mnie jest świetnie
odpowiedzodpowiedz tu
Medyc
psylorodek

postów: 43

zarejestrowano: 2018.07.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.11 16:05:43
To gratuluję i miłej podróży. ja na razię kończe przygodę z grzybkami, wczoraj zjadłem 90 gram, pierwsze 2 godziny były piękne, ale już od 3 do 7 miałem taki zjazd że myślałem że nie wytrzymam.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.11 16:18:43
O Panie kolego, ciut za dużo a powiedz ten zjazd, to problemy żołądkowe, gastryczne, czy intensywność doznań była zbyt duża ?
odpowiedzodpowiedz tu
Medyc
psylorodek

postów: 43

zarejestrowano: 2018.07.18


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.11 17:35:39
Możliwe że po prostu byłem zbyt zmęczony, nie miałem problemów gastrycznych ani żołądkowych, jakoś o 2/3 intensywnie się pociłem poczym zachowywałem się jakbym był po cracku, czyli gadałem dużo do siebie jakieś bzdury, nie mogłem usiedzieć na miejscy, myślałem o kilku rzeczach naraz, po prostu zachowywałem się jak pierwszy lepszy ćpun który leży na ulicy i tylko czeka by dostać kolejną działke, ale jakoś nie chciałem zjeść więcej grzybów, po prostu chciałem to przeczekać.

słuchałem na samym początku, dźwięków natury na yt, po godzine zacząłem słuchać tego https://www.youtube.com/watch?v=zJYSRKdZrtk&t=73s i https://www.youtube.com/watch?v=xw3C03Ba8Dk bardzo fajnie się słuchało, po prostu leżałem na łóżku z zamkniętymi oczami i wczuwałem się w muzykę. Dam szansę grzybkom ale może za pare lat, na razię zostanę przy mj

I tak przy okazji powiem, że po grzybkach jest taki ubaw, wszystko wydaje się 10x śmieszniejsze, lepszy ubaw niż po własnie mj.
odpowiedzodpowiedz tu
Borka
młodszy psylocyb

postów: 63

zarejestrowano: 2018.07.31


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.08.11 19:06:36
Myślę, że tak duże ilości powinno przyjmować się w formie kapsułek, bądź wywarów, bo grzybki są ciężko strawne (może stąd ten pot) Ta muzyczka co podlinkowałeś trochę ciężka na tripa moim zdaniem. Powinieneś spróbować za parę miesięcy z nowym podejściem i inną formą przyjęcia, jeżeli chodzi Ci o duże dawki. Pozdrawiam.
odpowiedz
Projekt domowego growkita " jak ze sklepu"
MitycznyDruid
1701JK
frywolnie:
2018.07.31
11:42:50
Jak chronić grow kit przed upałem
Medyc
15622Borka:
2018.08.03
05:18:32
2 rzut Golden teacher mało grzybów
Mind frywolnie
1439Medyc:
2018.07.19
19:27:39
Zamawianie grow kita do domu?
Medyc
2538xac
frywolnie:
2018.07.19
01:04:46
Pare pytań odnośnie grow-kitów
Medyc
5487Medyc:
2018.07.19
11:45:07
Techniki zwiększania rzutu w growkicie
MitycznyDruid
2712jury:
2018.07.20
19:44:16
Zbyt późny zbiór - szybkie pytanie
lososiowosc frywolnie
1673jury:
2018.07.13
10:25:56
Czy Growkit przeżyję bez wachlowania 4 Dni
MitycznyDruid
10625ElGrzybunio:
2018.07.29
22:18:41
Golden Teacher - wolno rosną
PanK
4551PsiloPony:
2021.01.29
11:19:44
Ile mieliście rzutów z growkit-u?
DonPero frywolnie
4833ElGrzybunio:
2018.07.29
22:11:07
Chaps Chaps
MitycznyDruid
3575MitycznyDrui
d:
2018.07.11
22:56:38
Ocena postępu
Hank frywolnie
8315JK
frywolnie:
2018.07.11
16:56:26
OUTDOOR - pomysły?
G frywolnie
3255Morelia:
2018.07.01
19:55:59
Growkit Mazatapec - 12 dni i brak grzybów
WuTang1985 frywolnie
171465WuTang1985
frywolnie:
2018.07.11
17:02:03
Pytania raczkującego mykologa
MyslUwolniona
5846Marcus:
2018.06.28
15:56:41
<<<   <<  59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268775

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024