Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268791

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Wysuszone piny/aborty zczerniały ,zarzucać?
tadeuszekkkk frywolnie
3259Stary
wyjadacz
frywolnie:
2018.11.23
14:48:12
Zabarwienie na ciastku
krasnalzlasubezpoczuciaczasu
4246Bociek
frywolnie:
2018.11.07
21:14:08
Proszę o wypowiedzi na temat grzybow GoldenTeacher
Bociek frywolnie
1178Stary
wyjadacz
frywolnie:
2018.11.23
14:45:08
Z-strain uprawa na życie
Goldenteacher
571218wojtekml:
2018.12.19
11:11:42
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


Temat: Z-strain uprawa na życie
wysłano: 2018.11.01 22:34:46
Cześć.
Jako że poprzednie próby z alleni wyszły mi niezbyt dobrze pomijając wyhodowanie wszystkiego innego oprócz białego puchu, postanowiłem spróbować raz jeszcze.
Naczytałem się o uprawie, przede wszystkim o przygotowaniu substratu.
Zakupiłem w jednym ze znanych sklepów odmianę z-strain.
Przygotowałem żyto wg receptury: przepłukanie żyta kilkukrotnie, moczenie przez 24h w letniej wodzie, zagotowanie go przez 10 minut, wybranie uszkodzonych ziaren (w większej części, bo niestety wszystkiego nie dałem rady...) oraz przesypanie do słoików. Sterylizacja przez 1h w szybkowarze...zabrakło mi wody ale w tym momencie wybiła godzinka
Słoiczki wystudzane przez około 3-4h w temperaturze pokojowej, czasami mieszane w celu szybszego ostudzenia. W wieczkach zrobiona mała dziurka zaklejona taśmą klejącą i góra przykryta podwójną warstwą folii alu - to oczywiście zostało przygotowane wcześniej, przed załadowaniem ziaren do słoików. Wszystko w łazience w sterylnie przygotowanych warunkach.
Szczepienie strzykawką dnia 26.10.2018, godzina 22:00.
Dodam że poprzednio nie używałem do kolonizacji żadnego terrarium, słoiki przebywały nad lodówką w plastikowym ciemnym pojemniku. Temperatura tam również była zróżnicowana, czasami zakres oscylował w granicach 23-26 stopni.
Tym razem zakupiłem regulator temepratury na zasadzie termometru z przekaźnikiem, programowalny temepraturowo. Do podgrzewania użyłem rezystorków ceramicznych osadzonych na płytkach aluminiowych wsadzonych na dno terrarium, przykryte płytą gipsowo-kartonową w celu uniknięcia bezpośredniego styku ze słoiczkami.
Temperatura utrzymywana zgodnie z wytycznymi - 28 stopni.
Pierwsze oznaki kolonizacji po 3 dniach - widoczne duże białe plamy w miejscach szczepienia, wstrząśnięto.
Dzisiaj, czyli po 6 dniach zauważyłem takie oto cuda:

I teraz mam pytania, bo jak widać 2 z 4 słoiczków bardzo ruszyły do przodu, dzisiaj je również wstrząsnąłem, określam około 40% kolonizacji.
Z opisu z-strain wynika że to bardzo agresywna grzybnia i można się spodziewać za kolejne 3 dni ciekawostki w postaci bardzo dużej kolonizacji, jak nie całkowitej.
Czy muszę do okrywania używać ziemi czy wystarczy wermikulit?
Czy tacki w okresie okrycia też wrzucać do terrarium z 28 stopniami czy dać do przezroczystego pudła i czekać w ciemności bez względu na temperaturę otoczenia?
Czy okrywę sterylizować w szybkowarze?
Proszę o pomoc bo już za niedługo szykuje się kolejny etap uprawy kosmitów, tym razem chyba udany
odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.02 11:21:54
W growkitach wystarcza wermikulit.
Okryte tacki moim zdaniem powinne być już w warunkach do owocowania, tzn. niższa temperatura, światło, więcej powietrza.
Okrywa nie wymaga sterylizacji, bardziej pasteryzacji (zabić pleśnie, bakterie mogą/mają zostać).
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.02 17:35:22
Czyli mam rozumieć że mogę okryć wszystko tylko wermem.
Ok w takim razie jeszcze jedno pytanie, czy grubość ziarna wermu ma znaczenie? Bo mam na stanie tylko ten drobny.
Druga sprawa to pasteryzacja okrywy, czy można wykonać np w piekarniku i w jakim czasie i temperaturze?
Pozdrawiam

odpowiedzodpowiedz tu
JanKowalski
starszy psylocyb

postów: 140

zarejestrowano: 2017.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.02 18:00:57
Może być drobny. Co do temperatury, powinno wystarczyć 100C, a przez jaki czas, to pewnie zależy od ilości. Trudno mi powiedzieć, bo osobiście nigdy tego nie robiłem.
outdoor
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.02 19:23:45
Dzięki. Doczytałem że wermu nawet nie trzeba podobno pasteryzować bo sam w sobie jest bezpieczny. Niektórzy zalewali go tylko wodą destylowaną i okrywali.
Ma ktoś takie właśnie doświadczenia z wermem?
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.03 22:13:43
Siema.Jako że jestem strasznie niecierpliwy (w tym wypadku to wada zapewne....) zaglądnąłem do swojej kolonii kosmitów i ujrzałem 2 dorodne słoiczki i kolejne 2 niekoniecznie takie dobre:

Ile dalibyście czasu jeszcze słoiczkom ze zdjęcia 3 i 4 do okrywania?
Jeśli macie jakieś wskazówki co do słoiczków ze zdjęć to proszę o informacje.
Dzięki, pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.04 19:22:10
Pierwszy wygląda najlepiej, prawie gotowy. W pozostałych masz te mokre miejsca, to oznacza że ziarno zrobiłeś za mokre i/lub infekcje bakteryjne. Bakterie rozpoznasz po zapachu skisłych skarpetek, może nawet przez filtr.

Wermikulit zalewasz wrzącą wodą i jest +/- spasteryzowany.
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.04 21:37:07
Cześć. Dzięki za informacje. Dzisiaj znów zaglądnąłem i nadal wszystko rośnie więc może nie będzie tak źle z jakimś zakażeniem, nie pachnie to również skarpetkami więc jeszcze chwilę czekam i okrywam.
Te skropliny na ściankach to nie czasem efekt inkubacji w 28 stopniach i odparowywania?
Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.05 16:34:17
Hej. Dzisiaj mija 10 dzień inkubacji, oglądałem przed chwilą słoiczki i widzę na nich pełną kolonizację oprócz małych kawałków, widać że grzybnia posuwa się naprzód.
Nic nie śmierdzi, sprawdzałem.
Foty: (ostatnie 2 fotki pokazują ten sam słoik z 2 stron, we wszystkich słoikach jest mniej więcej podobnie....)

Tutaj ten sam słoik z jednaj strony:

A tutaj z drugiej:

I teraz pytanie, czy mogę to już okrywać z tymi dziurami czy czekać aż grzybnia skonsumuje całość?
Wermikulit dzisiaj zalałem wrzątkiem, czy jeśli jeszcze poczekam jeden dzień lub dwa to coś mu się stanie? Po prostu czy nadal będzie się nadawał na okrywę?
Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
WesołyL
młodszy psylocyb

postów: 77

zarejestrowano: 2018.01.10


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.05 19:22:02
Nic mu sie nie stanie, przed znowu przelej wrzątkiem i poczekaj az sie ostudzi. Ja bym poczekał az całość skonsumuje. Ewentualnie jeszcze wstrząsnoł i poczekał z pare dni az bedzie całe
Just Take It Easy
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.05 19:42:26
Ok, sprawdzę jutro jak poziom kolonizacji. Zastanawiam się nad wstrząśnięciem ich dzisiaj, zerknę raz jeszcze późnym wieczorem i zdecyduję.....
W każdym razie werm już czeka.
Cd. sprawozdania wkrótce, dzięki wszystkim za pomoc

Edit. Jednak zdecydowałem się na wstrząs, im szybciej tym lepiej, więc po raz trzeci przeżyło żytko trzęsienie ziemi..... jutro podgląd pod wieczór
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.06 19:30:54
Cześć ponownie. Zaglądnąłem jakąś godzinkę temu i powiem szczerze ten szczep jest niezły i szybki bo w tym jednym najbardziej skolonizowanym słoiku było fajnie wszystko zarośnięte, może nie mocno ale wszędzie puszek był.
Postanowiłem okryć jeden słoik.
Werm dojrzał nieźle, wycisnąłem z niego dużo wody ale podczas okrywania i tak wydawał się taki wilgotnawy. Czytałem że trzeba go wycisnąć z wody przed okrywką, tak też zrobiłem, sitko i łyżka i wyciskanie wody.
I tu pytanie o ilość wody w wermie. Czy może być na tyle wilgotny żeby wycisnąć jeszcze z nigo trochę wody czy musi być jakiś szczególnie podsuszony, żeby wody nie było możliwości wycisnąć? Dajcie znać.
Jeden grow trafił do inkubatora do przerośnięcia (mam nadzieję że okrywka jest oki ).
Z pozostałą częścią słoików jeszcze zaczekam może z 1 lub 2 dni i wszystko do okrycia również pójdzie bo kolonizacja jest na prawdę express.
Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.10 09:58:01
Witajcie.....
Ciąg dalszy sprawozdania. Dzisiaj rano kontrola, grzybnia przerasta okrywę więc jeden pojemnik do terrarium o temperaturze 23-24 stopnie i wilgotności 94%.
Reszta słoików która jeszcze dojrzewała również skolonizowana w 100% - okrywka i do inkubatora do przerośnięcia.
Dalszy ciąg pewnie za jakiś czas, kiedy pierwsze oznaki życia będą.
Pozdrawiam

odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.16 15:20:57
Cześć i witam ponownie.
Sytuacja na dzień dzisiejszy, czyli wszystkie w terrarium.
Zastanawiam się kiedy pojawią się mali kosmici.....

odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.17 09:50:46
Bardzo ładne ryzomorficzne strzępki. kosmici za jakieś 2 tygodnie zaczną się pojawiać.
Psylo Co?
WesolyL
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.21 19:15:31
wszystko bardzo ładnie wygląda, gratuluje pierwszej uprawy
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.19 18:54:45
Cześć. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie nawilżania. Chodzi o to że zauważyłem zbierające się kropelki wody na białym puchu. Od wyciągnięcia pierwszego pojemnika do terrarium minęło 9 dni i na razie brak oznak jakiegokolwiek pinowania. Światło jest, wszystko stoi w rogu na szafie w pokoju. Temperatura jaka trzyma się jest w okolicach 21-23 stopni.
Wachlowane 3x na dzień.
Kit w małym pojemniku na samej górze jest tym który został wstawiony do terrarium 9 dni temu.
Wiem że muszę czekać i to robię ale zastanawiam się nad wilgotnością i czasem pinowania (niestety higrometr mi padł więc nie znam dokładnej wilgotności ale sądzę że jest ponad 90% jak to było gdy działał....)
Dajcie znać.
Pozdrawiam

odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.21 20:46:21
Dziękuję. Jednak zauważyłem że przez ostatni czas nic więcej nie urosło, nawet powiedziałbym że ilość puszku zmalała.
Nie zauważam progresu. A wyczytałem w międzyczasie że jeśli krople się zbierają na grzybni to nie jest dobrze bo zakłóca jej wzrost i może zahamować dalszy wzrost.
Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale zmieniłem terrarium z grzałką w wodzie na dnie na terrarium z suchym wermem na dnie, w wermie zatopione są 2 grzałeczki z radiatorkami co ogrzewają całość do założonej temperatury 23 stopni. Sprawdza się wyśmienicie, jednak teraz muszę ręcznie nawilżać do czasu gdy dostanę ultradźwiękowy i wrzucę go do pojemnika wewnątrz.
Jak była grzałka to woda się aż lała po wszystkim, sądzę że to też za dobre nie było.
W każdym razie mam nadzieję że te krople podeschną i jak to grzybnia robi po opadach zaczną wreszcie pinować. Jest co prawda 11 dzień w terrarium ale niektórym po 6 już ta odmiana pikuje w górę więc coś zrobiłem nie tak.
I mam nadzieję że to zbyt wysoka wilgotność.
Pożyjemy, zobaczymy


2018-11-23 Doszła paczka z higrometrem i nawilżaczem ultradźwiękowym. Po włożeniu sondy do pojemnika skala wilgotności chciała uciec.... 99% i więcej, od dzisiaj przestaję nawilżać dopóki nie dobiję do poziomu rzędu 80%, wtedy będę zastanawiał się nad uruchomieniem na chwilę nawilżacza ultradźwiękowego.
Od wczoraj również wszystko siedzi przy ciągłym światełku, gdzieś tutaj wyczytałem dobre rady i zamierzam się rownież zastosować co do oświetlenia. Podobno naświetlanie światłem dziennym przyciemnionym może nie wystarczać a przy tym oświetleniu za dnia o tym zimowym czasie tez zbyt rewelacyjne nie jest.
Na żadnej tacce / pojemniku nie widać startu pinowania jak na razie. Trzeba czekać....
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.25 15:55:36
Witajcie ponownie.
Dziś mija 15 dzień od wrzucenia pierwszego pojemnika do terrarium.
Muszę przyznać że zrobiłem 2 błędy w postaci:
- najpierw przemoczyłem grzybnię na wierzchu przez co przestała rosnąć
- przegrzałem pojemniki z grzybnią w czasie przesiadywania w terrarium, temperatura sięgała przy dnie nawet 27 stopni.....
Próbuję naprawić te błędy poprzez zmniejszanie wilgotności i nie utrzymywanie jej w granicach 100% oraz poprawę temperatury, zauważyłem ze po tych zabiegach znowu coś się ruszyło.
Niepokoi mnie jednak ciemnawy ślad w jednym z pojemników na białym puchu, na samej górze.
Czy to mogło powstać na skutek zbyt dużej wilgotności? Bo tak to wygląda ze po tym okresie wilgotnym coś takiego powstało.
Zaznaczone na zdjęciu:

Tak przyglądam się bardziej a tutaj taka ciekawostka, powiedzcie mi czy to jest pin?


odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.28 17:16:50
Hej witajcie ponownie. Minął 3 dzień od zauważenia pierwszego pina, dzisiaj jest ich około 8-10 jak dobrze zauważyłem.
Jeden rośnie fajnie, inne dopiero wychodzą. Temperatura 22,5 stopnia, wilgotność niestety nadal 100% choć usunąłem już większość wody, pozostaje częste wachlowanie.
Czy to tak długo rośnie? Bo czasami czytam że po 4 dniach duże grzyby a tutaj ledwo piny. Ciekaw jestem, może się ktoś wypowiedzieć na ten temat?
Tak to wygląda:

Dodam, że wyciąłem sterylnym nożykiem miejsca ciemne i takie szarawe bo mnie to niepokoiło. Były to miejsca jedynie na boku pojemnika.
odpowiedzodpowiedz tu
jury
starszy psylocyb

postów: 167

zarejestrowano: 2013.05.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.30 05:32:59
>> Bo czasami czytam że po 4 dniach duże grzyby a tutaj ledwo piny

Podaj proszę linki do takich przykładowych 2 miejsc
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.30 08:46:09
Hej, dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o szybkość owocnikowania to ciężko mi teraz przytoczyć odpowiednie posty ale czytałem różne fotorelacje i zdarzało się że po kilku dniach był już ładny kapelusz jednak chyba warunki do owocnikowania były idealne i grzybki dość szybkie. To jest pierwsza moja udana uprawa i zastanawiam się nad szybkością wzrostu maluchów.
Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.11.30 18:17:03
Cześć ponownie. Relacja z dnia dzisiejszego, tak to już wygląda

odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.02 09:10:08
2 dni później..... ślicznie zaczynają piąć się ku górze, co lepsze, zauważyłem że pomimo 100% wilgotności bardzo lubią jak rano i wieczorem wpuszczę im trochę chłodnej mgiełki wytworzonej przez nawilżacz ultradźwiękowy. Temperatura ciągle 22 stopnie też im bardzo pasuje....

2018-12-02 update: w największym grzybku pękła woalka a wcale nie jest jakiś mega duży.... obserwuję sytuację

odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.03 19:21:30
Dzisiaj pierwsza zbiórka tych panow którym woalka sie otworzyła, reszta pozostawiona. Razem wyszło z tych panów 12,75g. Na resztę czekam cierpliwie....

odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.04 09:55:32
No i fajnie. Coś mało tych dziadów. Zalewaj tackę na noc i dawaj na 2-gi rzut.

-Mówiłem że za 2 tygodnie będą?
-Mówiłem
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.04 10:49:07
Cześć. Na razie mało bo reszta na tacce jeszcze rośnie a zebrałem tylko te które się otwarły, dzisiaj będę próbował zrobić printa z największego rosnącego grzybka z tacki. Rano już zrzucił woalkę i powinien być ok jak wrócę z pracy.
Dzisiaj prawdopodobnie zbiorę już całą resztę z tej pierwszej tacki, kolejne 2 tacki już rozpoczęły kolonizację kosmitów i wkrótce będą kolejne zbiory.... mam nadzieję że znacznie większe

update 04.12.2018 Pierwszy rzut z pierwszej tacki zakończony, pierwszy print się robi. Tacka poszła do namaczania na noc. Jutro wraca do terrarium.
Razem wyszło 38,75g mokrego, zobaczymy po wysuszeniu. Kolejne 2 tacki siedzą w terrarium i wypuszczaja kosmitów na wolność.....
Pozdrawiam

odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.05 16:07:36
Cześć ponownie. Odcisk zrobiony. Teraz pytanie, przechowywać go w folii? Czy zrobić strzykawkę? Jeśli strzykawkę to jakiego płynu użyć do sterylnego zdjęcia odcisku?
Pozdrawiam

odpowiedzodpowiedz tu
WesołyL
młodszy psylocyb

postów: 77

zarejestrowano: 2018.01.10


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.05 16:25:56
Skalpelem zeskrob print, a plynu do strzykawki ja używam iniekcyjnego z apteki. I gratulacje pierwszej uprawy
Just Take It Easy
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.05 16:40:09
Płyn iniekcyjny z apteki, czyli może być NaCl 0,9%? Do nosa itp....
Znalazłem coś takiego, nada się?

odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.06 09:07:59
Trochę to dziwne, stosować roztwór soli...Polecał bym jednak ampułki z wodą destylowaną (Aqua purificata). Takie same jak te, do dostania w aptece.
Chyba że się mylę i zawartość soli nie szkodzi zarodnikom i pomaga w zachowaniu sterylności...Tedy nich ktoś mnie szybko poprawi.


EDIT:

Katarek XD
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
WesolyL
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.06 09:20:51
Aqua pro Injectione Polpharma - z apteki w 10 ml i 5 ml opakowaniach. NaCL ... ja bym tego nie robił na Twoim miejscu
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.06 10:03:28
Czym ona się właściwie różni od destylowanej?
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.06 12:03:02
Dzięki chłopaki podpytam dzisiaj w aptece....
odpowiedzodpowiedz tu
jury
starszy psylocyb

postów: 167

zarejestrowano: 2013.05.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.06 12:53:49
>> Czym ona się właściwie różni od destylowanej?

Właśnie. Bo cenę to ma jakąś kosmiczną. Ja 1 litr destylowanej kupowałem na stacji paliw za 4 zł, a w większych marketach jest jeszcze taniej.
odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.06 12:59:15
Sterylizujesz wodę w słoiku w szybkowarze, potem w boksie otwierasz słoik i nabierasz do strzykawki. Próbowałem też sterylizować strzykawkę z wodą w środku, po zabiegu była pusta

Niektórzy nawet nabierają gotującej wody do strzykawki dwa-trzy razy, i ostatnią porcję zostawiają.
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.06 15:42:51
Witajcie. Jestem po wizycie w aptece, zakupiłem strzykawkę, igłę oraz wodę iniekcyjną o nazwie aqua pro inj.
Odcisk zdjęty i w strzykawce. Co lepsze mam jeszcze zakupiony z-strain w sklepie jednak jego zarodniki są białe, czyli chyba już rozwinięte.
Mam rozumieć że jak szczepić to tylko swoimi własnymi zrobionymi strzykawkami z wyhodowanych grzybków?
Pozdrawiam

odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.09 12:56:46
Cześć ponownie. Mam pytanie, po zalaniu pierwszej tacki wodą kiedy już wszystkie grzybki wyzbierałem, wszystko wyglądało ok, powstał biały puszek i było ok ale parę dni temu zaczęło pojawiać się takie coś ala zielone, na początku wyglądało jak sinienie grzybni i to było ok ale teraz troszkę przeszło w kolor zielony.
Co to może być i czy obawiać się jakiegoś zakażenia albo czegoś innego?

odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.09 14:47:33
Czas się pożegnać z tą tacką...
odpowiedzodpowiedz tu
Pyr Pyr Pyr
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.09 15:18:52
Zgaduje że była za mało wietrzona i kawałki starych grzybów i resztki abortów najzwyczajniej w świecie spleśniały. R.I.P Tacka
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.09 16:49:51
Jest wietrzona jak pozostałe w ilościach wystarczających, resztki grzybków zostały dobrze usunięte co prawda nie zaglądałem pod werm ale nic z pozostałości przed namaczaniem nie zostawiłem - i teraz pytanie czy zaglądać przy następnym pojemniku przed namaczaniem go pod werm? Bo w tym zakażonym usuwalem wszystko co było nad nim i zalałem przegotowaną, przestudzoną wodą na 12h.
Poszło do kosza, w sensie zakopane głęboko.
Dzięki i pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.10 15:32:35
To moja ukochana trichoderma. Walczę z nią od dość dawna. To nie był biały puszek grzybni psilocybe. To była tricho,gdy jej zarodniki dojrzewają robią się zielone. Jeśli się tego delikatnie nie pozbędziesz na długo pozostaną w twoim pokoju i będą zakażać kolejne tacki. Nauczyłem się ją rozpoznawać na bardzo wczesnym stadium i amputować zakażenie. Na reakcje ma się jakieś 12 godzin, gdy zmieni kolor jest już za późno. Można też ją rozpoznać po bardzo charakterystycznym apteczno-lekowym zapachu, już na wczesnym etapie zakażenia.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.10 16:35:34
No to odrobiną mnie zaniepokoiłeś bo w tym samym terrarium mam rosnące sobie nadal grzybki. Czy to coś może rozprzestrzenić się na inne tacki i w jaki sposób? W żadnym razie tacki nie stykają się ze sobą, jedynym sposobem byłoby przedostanie się drogą powietrzną podczas wahlowania ale nie jestem znawcą w tym temacie.
W takim razie czy mam się obawiać o pozostałe? Jak na razie nie zauważyłem aby coś wolno rosło więc sądzę że przynajmniej na tym etapie jest jeszcze ok....

W tej tacce największe grzybki już się suszą, czekam jeszcze na te co z boku wyrastają. Co dziwne, nic nie wyrosło na środku, kompletnie.....

Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
Marcus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 2009.07.18




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.10 19:57:22
Oczywiście że może przejść na kolejne tacki. Trichoderma nie bawi się w konwenanse.
Zdolności Trichoderma do zwalczania innych organizmów opierają się na intensywnym wytwarzaniu
enzymów litycznych, co daje im zdolność do pasożytowania na innych grzybach.
Szczepy Trichoderma wytwarzają m.in. chitynazy, glukanazy oraz proteazy. Antybiozie względem grzybów patogennych
konkurencji z organizmami patogennymi o składniki pokarmowe i przestrzeń do rozwoju. Zdolności do zmiany warunków środowiska.
Potrafią np. Zakwaszać środowisko, co stwarza niedogodne warunki dla rozwoju patogennych grzybów, ponadto umożliwia korzystanie ze składników pokarmowych wcześniej niedostępnych

Delikatnie wyciągnij pojemnik i zapakuj w plastikową torbę.

Najzabawniejsze jest to że trichoderma to bardzo wartościowy sprzymierzeniec w ogrodzie, niestety bardzo szkodliwy przy uprawie grzybów.
Psylo Co?
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.10 20:03:40
Dzięki, usunąłem pojemnik już wczoraj jak tylko napisaliście o zakażeniu i wyrzuceniu, z początku miałem myśli aby to zostawić lecz zdrowy rozsądek wygrał. Usunąłem delikatnie z terrarium, reszta została do dalszego owocnikowania. Mam tylko nadzieję że pozostałe będą oki co zresztą czas pokaże.
Dzięki raz jeszcze.
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.11 09:53:41
Panowie muszę przyznać że nie miałem racji co do oczyszczenia poprzedniej tacki, bo nie zrobiłem tego dobrze stąd zakażenie.
Dzisiaj zbierałem wszystko pozostałe co urosło i postanowiłem rozebrać lekko wszystko wyciągając z pojemników. Ku mojemu zdziwieniu, pomimo oklejenia boków ciemn a taśmą i zastosowania kolorowego pojemnika który teoretycznie nie przepuszcza światła, widok jaki zastałem był taki:

Aby usunąć wszystkie piny i inne grzybki musiałem tak na prawdę rozwalić częściowo wszystkie boki.
Po usunięciu mam nadzieję wszystkiego co mogło by zgnić zasypałem lekko wermem i do zalania na 12h.
Czas pokaże czy usunąłem wszystko.....
Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.13 09:29:01
Panie i panowie. Mam złe przeczucia co do swoich tacek po zalaniu wodą. Wstawione zostały do terrarium przedwczoraj wieczorem, na obydwu zaczyna wytwarzać się znowu biały puszek ale mam przypuszczenia że to nie grzybnia, tak samo jak w przypadku pierwszej tacki która poszła do wyrzucenia.
Ile czasu powinno trwać odradzanie się grzybni po oczyszczeniu, zalaniu i wstawieniu do terrarium?
Szkoda byłoby pozbyć się wszystkiego przez zakażenia......
odpowiedzodpowiedz tu
WesolyL
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.13 13:23:43
a do jakiego pojemnika dajesz taczki do namaczania ?? to moze być jego wina.
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.13 15:22:56
Namaczam w tych samych pojemnikach w których przebywały, czyli wlewam przegotowaną wodę, wystudzoną oczywiście do pojemniczków na 12-24h przykrytych wieczkami żeby nic się nie dostało podczas przenoszenia i potem odlewam nadmiar i wstawiam do terrarium. W poprzednim jak pisałem nie było wszystko oczyszczone i pojemnik moczył się 24h więc coś mogło się popsuć, te po usunięciu wszystkiego wokół zasypałem wermem i moczyłem tylko 12h. Po odlaniu wody, wczoraj zauważyłem w rogach jakby rozwój białej grzybni ale mam co do tego obawy.
Przyglądając się bardziej zauważyłem w tym czerwonym jakby pin, jest to możliwe po tak krótkim czasie?
odpowiedzodpowiedz tu
WesolyL
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.13 16:08:14
Tak jest to możliwe, daj zdjęcie to będzie można więcej powiedzieć.
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.13 16:18:29
Cześć, a więc jednak piny pierwsze już idą co mnie trochę uspakaja co do zakażenia ale spoko, wszystko jest możliwe więc obserwuję....

A tu zdjęcie drugiego pojemnika i białego wyłażącego puszku...

odpowiedzodpowiedz tu
WesolyL
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.13 18:56:09
narazie ok, obserwuj i wachaj czy nie ma innego zapachu. Wietrz i módl sie do bóstw grzybowych o powodzenie
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.13 19:58:28
No z tym wąchaniem może być problem bo chory jestem i bez czucia haha..... nos i zatoki odmówiły posłuszeństwa i nadal odmawiają, trwa to już z tydzień więc nic nie wyczuję, jedynie wizualnie. Co do modlitwy to ją odmawiam zawsze jak do nich zaglądam
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.19 07:57:26
Witajcie. Minęło 7 dni od pierwszego pina po namaczaniu tacki i oto szykuję się za niedługo do kolejnych zbiorów i kolejnych odcisków.....

odpowiedzodpowiedz tu
WesolyL
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.19 08:01:12
Ładne, można by było poprosić o printa ?
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.19 08:55:58
Nie ma sprawy, w strzykawce? czy sam print? .... bo zamierzam zdjąć z największego i może jeszcze z jednego dużego gościa
odpowiedzodpowiedz tu
WesolyL
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.19 10:21:27
Printa, podaj do siebie meila to dogadamy reszte.
odpowiedzodpowiedz tu
wojtekml
młodszy psylocyb

postów: 82

zarejestrowano: 2018.10.08


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.19 11:11:42
psilocybe1234567890@gmail.com



A tak nie zbaczając z tematu, drugi rzut z dużej tacki i to jeszcze nie cały bo coś tam jeszcze rośnie.....
Nie ważyłem, bo jak ususzę się zobaczy....

odpowiedz
GT Growkit czy wszystko gra?
wojtekml
4393Tomash:
2020.04.18
21:11:33
Niestety stało się. Kosmici rosną bokiem - co teraz?
Vrzk
3459Marcus:
2018.12.05
10:43:30
Pierwsza uprawa, dużo błędów początkującego, ale jakoś idzie. Co dalej?
stary grzyb frywolnie
7465Marcus:
2018.12.01
23:04:13
Pierwszy growkit Golden Teacher - czy wszystko jest ok? ZDJĘCIA
DRGONZOO
14790Artis:
2018.11.23
22:33:55
Potrzebna pomoc!! SZYBKO!!!
Artis
5481JK
frywolnie:
2018.10.26
10:02:45
Czy to pleśń? Można okrywać?
Usefulidiot
6492Abcdł
frywolnie:
2018.10.24
21:59:05
Pierwszy growkit MC KENNAII (zdjęcia, pytania)
Abecadło
2332JK
frywolnie:
2018.10.27
19:36:31
Zmiana temperatur a rozwój kosmitów (Growkit GT)
Sqnk
1227JK
frywolnie:
2018.10.20
20:51:12
Czy to pleśń? GT drop 186
Usefulidiot
1257JK
frywolnie:
2018.10.20
20:51:12
co sie stalo z moim kitem
Psychonauta;p frywolnie
1180bozia_da:
2018.10.19
12:21:24
Zielone i śmierdzi podejrzanie
belmondo
6342Łukaazz
frywolnie:
2018.11.24
20:14:12
Pierwszy grow kit (golden teacher) i wielka niepewnosc.
P4ger
0242janosik69:
2018.10.17
13:59:30
Pierwszy odcisk pytania
janosik69
3259Stary grzyb
frywolnie:
2018.10.16
21:32:04
szybkie pytanie ;)
stary grzyb frywolnie
1185Marcus:
2018.10.16
19:53:57
Grzyby znalezione dziś na rano na podwórku - zludzajaco podobne do Mckennaii
hohoł frywolnie
7387Marcus:
2018.10.15
10:00:45
Grow Kit ze strzykawką
Kokoraaajko frywolnie
4247mehow:
2018.12.06
22:30:11
<<<   <<  57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268791

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024