Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268530

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Pomoc growkit Mazatapec Pes Amazonian
Oregano frywolnie
0389Zoya
frywolnie:
2019.02.17
15:37:16
Uprawa na życie - kilka pytań
Zoya frywolnie
61377jury:
2019.02.15
18:14:59
Proszę o pomoc - ciastka ryżowe.
madprofessor frywolnie
6932jury:
2019.02.15
18:14:59
Ocenka zaniechanego zbioru
Pinkfloydlover frywolnie
41056Noamek:
2019.02.25
14:17:17
Aborty? Co mogę z tym zrobić?
burnlesfleurs
2888ElGrzybunio:
2019.02.05
09:49:11
Cubensis hawaii
Muszkatołowy
31145wojtekml:
2019.02.10
09:37:21
Grzyby z grzybów i plamki
jondro25 frywolnie
1445PolskiHERO:
2018.12.31
11:53:46
Czyszczenie
Danieloo
7487jury:
2019.01.20
15:54:28
Nie rosną/ abortują
Danieloo
3431ElGrzybunio:
2019.01.16
19:12:25
Czas dla okrywy. Jak długo można przytrzymać?
Danieloo
1224JK
frywolnie:
2018.12.27
13:30:58
McKennaii wolny wzrost poradzi ktoś?
Posharp
5461psylocybiniu
sz:
2018.12.27
14:36:34
Dyskretne terrarium z walizki, dobry pomysł?
Frywolnie frywolnie
1210Rapper
frywolnie:
2018.12.22
20:49:38
Błagam prosze o szybką odpowiedż
Rapper frywolnie
2209burnlesfleur
s:
2018.12.23
13:32:44
pilne ścinka !!!
krzysiekbrzoc frywolnie
3241wojtekml:
2018.12.22
15:50:57
Pierwsza uprawa (B+ , Golden Teacher ).
mdawehv frywolnie
1208PolskiHERO:
2018.12.20
20:02:50
Prośba o ocenę, czy to pleśń?
PolskiHERO
2201JK
frywolnie:
2018.12.21
12:35:57
Brak życia w słoiku :(
burnlesfleurs
8250WesolyL
frywolnie:
2018.12.19
21:12:39
Aborty / Wilgotność / Temperatura / monotube
Dawid
4293danielooo
frywolnie:
2018.12.20
15:45:13
Danieloo
nowy użytkownik

postów: 6

zarejestrowano: 2018.12.19


Temat: Aborty / Wilgotność / Temperatura / monotube
wysłano: 2018.12.19 01:17:40
Witam
Jako świeży osobnik pragnę przywitać się z starymi wyjadaczami jak i młodymi psychonautami, nigdy nie udzielałem się publicznie jednak moje badania trwają już ponad rok i chciałbym dość ze podzielić sie swoja wiedza jak i zyskać nowa. Natvchnelo mnie to po przeprowadzce ponieważ nagle moje pudła stały sie ( mało wydajne). mieszkanie wcześniejsze 1 piętro pudła rożne różniste okazy po 60-70g jednak nigdy nie potrafiłem osiągnąć istnego lasu a teorie znam a badania były prowadzone na
/życie /włóknie kokosowym / kukurydzy /i innych zborzach , ostałem sie jednak na życie

1.Opisze moj sposób przygotowania żyta i wypowiecie się :
( 12h moczenia z wapnem i kawa po uwczesnym podgrzaniu - następnie doprowadzić do wrzenia - gotować z 10.15 min do osiągnięcia odpowiedniej miejskości -odsaczyc przez durszlak - potrzasac troszke i na czysta szmate do odparowania . z tego co wiem niektórzy sugerują podczas podania na durszlak zlać zimna woda aby żyto nie odparowało własnie jednak w moim przypadku po szybkowarowaniu wychodziło po prostu mokre ,( no logiczne sie to wydaje )

2. sterylizacja nie wychodzi mi w moim aluminiowym nowym szybkowarze po pewnym czasie słoiki robią sie maziaste co świadczy o zakażeniu bakteryjnym ( czas sterylizacji 1h na max cisnieniu, szybkowar ten nie posiada manometra wiec robie to na swoje wyczucie praktykę , kurek zakręcam prawie maksymalnie aby ciśnienie było jak najwyższe. Substrat w formie włókna kokosowego w workach wychodzi bezbłędnie wiec możne to wina słoików ( później dodam zdjęcia )
--- żyto dlatego daje do szybkowara 6 l z nierdzewni który ma 2 stopnie ciśnienia , dla potraw miękkich i twardych 1 i 2 , Zyto robię na miękkim gdyż jak zbyt zwiększę ciśnienie w nim to żyto wychodzi mocniej odparowane i kolonizuje wolniej ( duzo zmiennych wkrada sie do moich eksperymentów po przeprowadzce dlatego teraz moje wypowiedzi sa nieco chaotycznie opisane ) Soryyy:p
---słoiki 720 z otworem 10 mm i plastrem u góry, robię tak od samego początku i naprawdę dawało rade jednak ostatnim czasem żyto wychodzi spocone w środku i ciężko mi powiedzieć dlaczego, robię teraz ponowne testy z wata syntetyczna i niedługo zdam relacje. Co sadzicie czy zmiana plastrów na inna firmę mogła spowodować ze słoik pije wode ?

nie mam problemow z agarem, pintami, itd tu warunki maksymalnie sterylnie a moje 6 odmian mam zabezpieczone w życie / agarze / płynnych kulturach z biopski jak i zarodników, oraz oczywiście zarodnikach

największy problem u mnie zawsze byl związany z owocnikowaniem ahhh :<
boxy / tacki / worki / duzo metod używałem jednak zdecydowałem sie głownie na monotuby - pojemniki rożnych litrach z dużymi otworami ( dodam zdjecia ) do których daje mniejszy pojemnik z moim ( snikersem tak nazywam moje twory )
wiec tak snickersy wyglądają mianowicie 50/50 zaszczepione żyto i substrat z włókna i substancji odżywczych albo po prostu więcej żyta albo innej pożywki wymieszam ładnie w foremce z pudełka plastikowego z przykrywka ,opisze zostawiam na kilka dni temp 27-28 stopni pięknie przerośnięty biały puch u góry i tu zaczynają się wariacje :

---- albo zostawiam snikersa pod przykryciem ( pokrywka pudełka mleczna) wiec przepuszcza światło i możne zainicjować pionowanie jednak pudła sa niskie i nie mogę zostawić tak do rozwoju gdyż grzyby będą uderza o gore wiec daje je do pojemnika monotube przezroczyste wielkie lecz dopasowane pudłoi wtedy wychodzi lipa wzrost praktycznie 0 tona abortow wachlowanie ani pryskanie nie pomaga nw co nie tak wątpię ze szok przezywają az taki aby sie poddawały , namaczanie czasem pomaga ale to jest blednę koło ( tem owocowania 25-26 stopni , wilgotność 80 -90 czasem % zależnie tam jaki cubensis dam jednak cos nie tak jest

---warjacja 2 to kiedy przerosnie juz caly snikers daje warstwę okrywki z ziemi plus wapna albo werm plus wapna aby grzybnia ja przerosła - wtedy znow jak wystawie do owocnikowania cos warunki mówią nie i lipa ...... pozna okrywa tez lipa
najlepeij wychodza formy ktory nie okrywam a grzyby jakos tako sobie rosna jednak znow czesto abortuja moje z 40% dochodzi do stadium zacna pieczarka. wiec ostatnio rozkladam rece,

co polecacie robi ? jakieś dodatkowe testy ? Dodam ze grzybnie wyselekcjonowane jak i monokultury tam samo sie zachowują podczas owocnikowania : odmiany moje - A+ ,MCkenny B+ Columbijskie , Hawajskie, Koh S , Cambodian
wymienia sie z chęcią za Peniski jeśli ktoś posiada i życzę miłego Dnia.






odpowiedzodpowiedz tu
WesolyL
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.19 08:00:12
Witja na forum Ja zamiast czystej szmaty daje na metalową tace i zamiast plastrów używam tyveku. Jeszcze wcześniej dobrze płucze żyto parę razy przed moczeniem aż nie będzie "czyste". Reszta tak samo robię. Wielkiego lasu nie mam ale też na brak grzybów nie narzekam. Dla mnie jest, dla bliskij jest oraz dla osób co chcą się zainteresować mocą świętych grzybów też jest
odpowiedzodpowiedz tu
Danieloo
nowy użytkownik

postów: 6

zarejestrowano: 2018.12.19


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.19 15:25:08
Dzieki za odp, skad kupujesz tyvek ? szukałem jednak albonie to znajdowałem co innego albo bylo bardzo drogie. sprawa abortow jak kultywujesz możesz opisać mi swój cykl po wysiewie ? ja tak samo bardzo starannie czyszcze zyto przed moczeniem jak i w trakcie wybieram syfy aby substrat byl " wysokiej jakości" używam żyt paczkowanych po 500g z firm bio jego jakoś jest lepsza a uprawy sa / były owocniejsze
odpowiedzodpowiedz tu
WesolyL
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.19 21:09:19
tyvek ze sklepu z budowlanka. Robie twoja 2 wariację z okrywą torf, wpan i werm. Abortów raczej nie mam, ale najlepszego tripa miałem gdzie była duża ilość abortów więc zawsze są plusy. Ktoś bardziej doświadczony może ci pomoże w problemie.
odpowiedzodpowiedz tu
danielooo
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2018.12.20 15:45:13
pewnie podzielę eksperyment na mniejsze watki bo taka lektura zniechęca przed czytaniem i dodam te zdjęcia
odpowiedz
przechowywanie tacek przez świeta
Danieloo
1143WesolyL
frywolnie:
2018.12.18
13:30:27
Zła cyrkulacja w bagu ?
domingo frywolnie
4201PeterMax:
2018.12.20
17:34:20
<<<   <<  55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268530

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024