Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5270904

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Grzyby giganty. Co się tu dzieje?
adam frywolnie
6363psylocybiniu
sz:
2019.03.19
14:42:24
McKennaii nie rosną
SlonecznyGrzybeQ
321314BezGrawitacj
i frywolnie:
2019.04.23
12:49:26
mcKenaii problem ?
Matt
6577ElGrzybunio:
2019.03.18
05:19:55
Co mogło mieć wpływ na moc grzybów?
Banita00 frywolnie
8499Kaskabel:
2020.08.30
13:48:52
oswietlenie
cubs21
2220PawelAs:
2019.04.07
21:48:51
Nowy growkit Golden Teacher. Pleśń na starcie? Zdjęcia
bozia_da
7994Krismen
frywolnie:
2019.10.12
21:22:37
Otrzymałem growkit - Co dalej?
Frywolny frywolnie
311651KNX48
frywolnie:
2019.03.24
15:49:49
Spory ubytek w growkicie
KNX48 frywolnie
2546Grzyb_Grzybo
wski:
2019.03.06
22:21:49
Czy "on" jest zły?
Walerek
2404Grzyb_Grzybo
wski:
2019.03.06
22:21:49
Długo trzymane słoiki i brak pinów
Azaradel frywolnie
3164Envy
mushroom
frywolnie:
2019.03.02
23:00:03
Envy mushroom
frywolnie




nienotowany


Temat: Długo trzymane słoiki i brak pinów
wysłano: 2019.03.02 13:19:32
Cześć. Słoje na mieszance mąki ryżowej, wermikulitu i wody zostały zasiane zarodnikami thai ban hua thanon. Bylo to gdzies w drugim tygodniu grudnia. Prawdopodobnie przez zostawienie zbyt malej ilosci wolnej przestrzeni sloje startowaly bardzo wolno. Do ok polowy lutego zaden nie skolonizowal do konca. Zdesperowany kilka postanowilem lekko odkrecic, pozostawiajac szpare pod pokrywka, a kilku innym zalozylem podwojna warstwe z oddychajacej, nieprzepuszczalnej dla wody tkaniny, wczesniej wysterilizowanej. Wszystkie wystrzelily i bardzo szybko zaczely kolonizowac. Z otworzonych 50% uleglo skazeniu plesnią.
Teraz mamy pierwsze dni marca, ok tygodnia temu zalozylem warstwy oddychajace dla wszystkich pozostalych. Czesc wiele nie ruszyla, niektore tak. Mniej wiecej polowa jest 100% skolonizowana. Problem tylko jest taki, ze na zadnym nie widze pinów. Te, ktore nie doszly do konca - z nimi chyba bede sie powoli zegnal. Co zrobic z gotowymi? Myslalem zeby sprobowac tak czy siak je wymoczyc, obtoczyc i wystawic do terrarium.
Przesylam dodatkowo zdjecia
odpowiedzodpowiedz tu
Envy mushroom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2019.03.02 13:34:02
Ok, na razie nie mam jak z komorki wstawic zdjec. Pozniej dowstawie. Dosc powiedziec, ze w jednym sloiku na dnie pojawily sie jakies brazowe grudki, ktore przywiodly mi na mysl... trufle!? No ale predzej moglaby to byc tez jakies bakterie, o ile tylko ziomek mi sie z odmiana ostro nie pomylil jeden sloik ma tez maly, nieskolonizowany placyk na dnie - moze stala tam woda? Chce to wypalic w kazdym razie. Dodatkowo kilka sloikow ma male, niebieskawe linie przy krawedzi NA grzybni, ale mysle ze to raczej obtłuczenie niz plesn
odpowiedzodpowiedz tu
jury
starszy psylocyb

postów: 167

zarejestrowano: 2013.05.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2019.03.02 16:15:56
Mam trochę wrażenie, że lekko pokićkałeś tą metodę ciastek ryżowych, ale spokojnie, pewnie większość jeszcze do odratowania.
Pierwsze co zrozumiałem wg Twojego opisu, to po zaszczepieniu ciastek zarodnikami, zakręciłeś pokrywki i takie zakręcone dałeś do inkubacji. To by tłumaczyło bardzo powolną kolonizację, a potem wręcz zatrzymanie się. Grzyby przede wszystkim potrzebują tlenu a zakręcając słoiki zaczęły się dusić. A jak w połowie lutego odkręciłeś słoiki to piszesz że natychmiast wystartowały, no i nic dziwnego, dałeś im tlenu.
Generalnie polecam np ten poradnik:
http://psilosophy.info/uprawa_grzybow_wedlug_mush_mush.html#uprawa_psilocybe_cubensis_na_ciastkach_ryzowych
Sam wg niego przeszedłem kilkadziesiąt ciastek i oprócz problemu takiego, ze raz zbyt zbiłem substrat, przez co też miałem powolna kolonizację, to nigdy nie miałem innych problemów. Jak ciastka są wykonane wg tego poradnika ( bez żadnych zmian! a szczególnie na początkach, po kilku uprawach nabiera sie wprawy i wtedy faktycznie rozumiejąc już trochę proces można sobie coś tam zmieniać/optymalizować, ale zmiany na początku to proszenie się o kłopoty ) to praktycznie nie ma absolutnie żadnych szans na niepowodzenie. Dobrze zrobione ciastka wybaczają dużo

>> Mniej wiecej polowa jest 100% skolonizowana. Problem tylko jest taki, ze na zadnym nie widze pinów ... ... Co zrobic z gotowymi? Myslalem zeby sprobowac tak czy siak je wymoczyc, obtoczyc i wystawic do terrarium
Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, ale czekasz na piny w słoiku? Jeśli tak to nie polecam tej metody ( choć ponoć oczywiście działająca, sam nie próbowałem ) Lepiej "narodzić" ciastka do terrarium i tam je owocnikować, czyli właśnie jak piszesz, wymoczyć, obtoczyć i do terrarium do owocnikowania

>> Te, ktore nie doszly do konca - z nimi chyba bede sie powoli zegnal
Ja bym ich nie wyrzucał. Sam miałem kilka ciastek które nie do końca skolonizowały. Raz tak zbiłem substrat, że po 2 miesiącach powolnej kolonizacji wszystko stanęło, ale "narodziłem" takie w połowie skolonizowane ciacho i w terrarium druga połowa bardzo szybko dokolonizowała. W takich przypadach warto dać takie ciastka do drugiego terrarium, tak dla bezpieczeństwa. Ale ja nie miałem problemów, zawsze te kilka przypadków dokolonizowało bezpiecznie w terrarium.

>> Dodatkowo kilka sloikow ma male, niebieskawe linie przy krawedzi NA grzybni, ale mysle ze to raczej obtłuczenie niz plesn
Trudno mi coś pisać bez zdjęcia, ale jeśli niebieskie, to faktycznie raczej spowodowane obtłuczeniami niż czymś innym.
odpowiedzodpowiedz tu
Envy mushroom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2019.03.02 23:00:03
Hej, dzieki za szybka odpowiedz. To moje drugie ciastka ryzowe.
Przeczytalem cos takiego, ze nalezy poczekac na piny przed wyjeciem - że to gwarantuje wiekszy zbior. No ale moze rzeczywiscie niekoniecznie jest to potrzebne.
Tak, sloiki byly dokrecone, w dodatku za duzo substratu narobilem, tak ze w niektorych razem z warstwa ochronna suchego wermu caly sloik byl zapelniony. Blad byl najwyrazniej w tej szczelnosci, na przyszlosc bede robil pewnie dziury w sloikach i pokrywal tym materialem, ktory znalazlem (stroj malarski - oddychajacy i wodoszczelny zarazem ) bo sprawia sie swietnie.

Moglbys wyjasnic jeszcze z tym dokolonizowaniem w terrarium? Jak udalo ci sie uniknac zakazenia w takim przypadku?
odpowiedz
Wymiana z Grzybowskim
Envy mushroom frywolnie
27689Tomash:
2020.06.13
12:18:34
Growkit Ecuadorian, zakażenie? zdjęcia
Grzyb_Grzybowski
7505Grubas
frywolnie:
2019.03.04
10:43:03
growkit pytanie o ogrzewanie i oświetlenie
Grubas frywolnie
5532Grzyb_Grzybo
wski:
2019.03.02
23:16:44
początkujący - ocena postępów (zdjęcia)
abhghtn
11477ElGrzybunio:
2019.03.10
09:16:07
Pierwszy gk golden teacher
klaus
1227ElGrzybunio:
2019.02.26
14:51:11
pierwszy growkit cambodia
Palemon frywolnie
1168ElGrzybunio:
2019.02.26
14:51:11
Golden teacher ile do końca
Januszproton
5541Hyakintos:
2019.02.20
14:56:39
Mazatapec co poszlo zle?
Soul frywolnie
3365Hyakintos:
2019.02.20
17:53:06
Jaki StartKick dla Duchowego Poszukiwacza?
zoyazuka
4241KNX27
frywolnie:
2019.02.19
14:10:52
Drugi rzut czy to już pleśń?
KNX27 frywolnie
12472jury:
2019.02.20
17:42:44
<<<   <<  54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5270904

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024