Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5267981

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Grubość grzyba
hagar frywolnie
3206sempervivum:
2020.01.28
07:52:30
Wietrzenie.
Kanon
0189humak
frywolnie:
2020.01.26
22:36:41
Zamrożenie/wsadzenie do lodówki growkita
humak frywolnie
5693vagary
frywolnie:
2020.02.10
21:37:51
Wstrzymanie owocnikowania po kilku rzutach- mój eksperyment
Dudziin
4507Asklepios:
2020.01.25
12:36:10
szalona temperatura w worku kita
Asklepios
4378Asklepios:
2020.01.25
12:36:10
Owocnikowanie
mroofka
0166Kanon:
2020.01.15
08:27:57
pierwszy growkit - czy można zostawić na dwa dni
Kanon
4343Iskra
frywolnie:
2020.01.15
23:14:10
Wyluzujcie
Izabela
1180Rozczochrany
: 2020.01.13
23:37:30
Growkit 30 godzin w wodzie dziwny zapach
Morich frywolnie
2164Rozczochrany
: 2020.01.13
18:06:52
Dziwny kolor
krasnalzlasubezpoczuciaczasu
2166Rozczochrany
: 2020.01.13
18:06:52
Golden Teacher a takie niskie?
Silverwind
8330PsyXOR:
2020.01.10
13:31:02
POMOCY! CZY TO GROŹNE ZAKAŻENIE? CZARNA PLEŚŃ?
PsyXOR
1276JK
frywolnie:
2020.01.08
14:27:57
Grzybnia czy jakiś syf?
PlechaPoczatkujacy frywolnie
3277ŚwieżoGrzyb
frywolnie:
2020.01.09
22:52:42
POMOCY ! PANOWIE !
SwieżoGrzyb frywolnie
18714Oliszekd:
2020.01.13
00:17:21
Mam problem z grzybami w domu.
Oliszekd
2225MrCat:
2020.01.07
15:16:33
Mazatapec ocena
MrCat
221076Oliszekd:
2020.01.13
23:03:19
Czarny nalot na growkicie Ecuadorian
Rozczochrany
2407shroom221:
2020.01.08
13:15:22
Golden Teacher - zatrzymały się w rozwoju
shroom221
22984polnik:
2020.02.03
18:20:41
14 dni maza, pytanie
polnik
10512NDW:
2020.01.17
18:18:54
NDW
nowy użytkownik

postów: 10

zarejestrowano: 06.01.2020


Temat: 14 dni maza, pytanie
wysłano: 2020.01.06 12:58:00
Mój pierwszy kit prosto z Amsterdamu. Mój pierwszy temat. Czytałem długo forum
Ma 14 dni, temp około 21-22 stopnie cały czas.
Wachlowane 2-4 razy dziennie, psikane sporadycznie dlatego że na dole od 4 dnia mam bandaże które były mocno namoczone. Ostatnio częściej psikane (2 razy dziennie) i chyba za dużo...
Niestety na kosmitach (dużej ilości) białe kropki jak również dół wizytujących porasta grzybnia (zdjęcie)

Pytanie co zrobić?
Wyciągnąć kita z baga, wyrzucić ten bandaż i wylać całą wodę? Nie psikać przez parę dni?
Obawiam się, że wyciągając podotykam kosmitów który są przy ściankach ale to chyba nic złego? Tylko zniebieszczeją?

odpowiedzodpowiedz tu
Ariete
nowy użytkownik

postów: 10

zarejestrowano: 31.12.2019




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.01.06 13:56:57
To białe na grzybach to oznaka zbyt dużej wilgoci. Nie ma powodu do paniki, wystarczy ją ograniczyć. Masz wodę na dnie growbaga oraz dodatkowo psikasz ścianki 2 razy dziennie, dobrze rozumiem? Podaj ilość tej wody jaką wlałeś na dno i rozmiar growkitu (jest na opakowaniu)
123123
odpowiedzodpowiedz tu
NDW
nowy użytkownik

postów: 10

zarejestrowano: 06.01.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.01.06 14:04:48
Tak, miałem wodę ale praktycznie cała wyciekła przez dziurę u dołu baga. Wlałem tam jakieś 0,5l, kit największy czyli 1200cc. Do momentu kiedy wody było dużo na dnie nie psikałem w ogóle.
Wyciągnąłem już kita z baga, udało mi się praktycznie nie-podotykać alienków (tak trochę panikuje ), wycisnąłem dokładnie bandaż tak że nic wody na stoi na dnie.
Wsadziłem do środka z tym samym bandażem. Stoi zamknięty spinaczami tak jak wcześniej
odpowiedzodpowiedz tu
NDW
nowy użytkownik

postów: 10

zarejestrowano: 06.01.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.01.08 13:58:27

Dziękuje Ariete za wcześniejszą opdowiedź
Robię Update:
Nie psikam nic od dwóch dni, dużo wietrze i wszystko idzie bardzo dobrze (zostawiłem ten wyciśnięty bandaż na dole i pewnie od niego idzie wystarczająco dużo wilgoci). Z tym że mgła na bagu jest tylko na samym dole czyli to może być wilgoć od samych alienów i ciastka...? Po czym powinienem stwierdzić że jest wystarczająco sucho i zacząć dorzucać mgiełkę na baga?
Czy te białe powinny zniknąć zupełnie? grzybnia powinna się cofnąć z podstawy kosmitów?
Jakie są typowe oznaki za duża/za mała wilgotność?

Jako, że już założyłem wątek to powrzucam pytania na które nie znalazłem wcześniej jasnej odpowiedzi:
0) Dotknąłem jednego alienka jak wyciągałem pudełko z baga (zrobił się ciemny na kapeluszu i klasycznie niebieski na nóżce - pytanie czy to może się skończyć jakimś zakażeniem i lepiej go usunąć czy to po prostu reakcja obronna i pewnie abortował?
1) Czy odciski najlepiej zbierać z drugiego rzutu? Gdzieś to tutaj na forum przeczytałem...
2) Lepiej zbierać cały rzut naraz czy wyrywać największe osobniki zaraz po tym jak zaczną zrzucać zarodniki?
3) Czy pomiędzy rzutami mogę sobie kita zahibernować w lodówce np. na tydzień? (po usunięciu abortów z poprzedniego rzecz jasna)
4) Czy to prawda, że warunki laboratoryjne należy zachowywać przede wszystkim w trakcie kolonizowania substratu? Rękawiczki, maski, świeczki itd? Jeżeli mamy kita który jest już z przerośniętym ciastkiem to nie muszę być aż tak ostrożny? W sensie wiadomo, że nie będę kaszleć do baga ale chodzi o to, że grzybnia broni się sama przed większością zakażeń? Na co trzeba najbardziej uważać? (wiem że to ostatnie to dosyć ciężkie pytanie)
5) Co z tymi nieszczęsnymi abortami? jeść czy wyrzucać? Czytałem wiele sprzecznych opinii Może jaką ankietę by zrobić?
odpowiedzodpowiedz tu
Ariete
nowy użytkownik

postów: 10

zarejestrowano: 31.12.2019




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.01.08 14:46:35
Zbyt mała wilgotność może sprawić, że kapelusze zaczną pękać. Jeśli nie będzie wilgotno to nie zajdzie proces kondensacji, czyli uwydatniania się pary wodnej, mgły na ściankach baga. Zbyt duża wilgotność sprzyja rozwojowi pleśni. Grzyby przy dużej wilgotności zaczynają porastać grzybnią i widoczne są włoski. Nie jest ona w żaden sposób szkodliwa, po prostu jest jej za dużo :0

0. Ciemny kolor może symbolizować aborta, z którego już nic nie będzie. Nebieski z kolei to utleniana psylocyna, czyli psychoaktywny składnik zawarty w grzybie.Jak dotyka się nóżki to tak się dzieje. Jak będziesz podczas zbiorów, to zobaczysz, że tam gdzie trzymałeś palce pojawi się niebieski kolor. To nie żadne zakażenie.
1.Tu się nie wypowiem
2. Spotkałem się z opinią, że lepiej zebrać wszystko od razu po otwarciu się kapelusza, żeby drugi flush był jeszcze silniejszy, ale doinformowałbym się na twoim miejscu. Chodzi o to, że grzybnia więcej poświęci na drugi flush jeśli pierwszy zostanie zebrany zaraz po otwarciu kapeluszy. Sam mam z tym dylemat, bo jestem w 15 dniu oczekiwań
3. Tutaj osobiście nie zostawiłbym na tydzień w lodówce kita, ale może ktoś jeszcze się wypowie.
4. Lepiej korzystać z każdego możliwego środka czystości aż po same zbiory Nawet jeśli grzybnia ma mechanizmy obronne, to wciąż lepiej nie ryzykować i zachowywać ostrożność.
5. Ja jestem za zjedzeniem. Są potent, mają moc. Dopóki nie wyglądają na zgniłe to jak najbardziej jestem za konsumpcją, ale mimo wszystko lepiej poczekać na odpowiedzi innych.
123123
odpowiedzodpowiedz tu
Rozczochrany
psylorodek

postów: 38

zarejestrowano: 05.01.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.01.08 16:24:21
5.Moim zdaniem podziękuj nawet abortowi, że nie przyniusł infekcji, że chciał dla Ciebie wyjść i w końcu to też grzybek a ja zawsze gdy jadłem z kolegą to mówiliśmy, że te małe to zawsze jak z mario działają
odpowiedzodpowiedz tu
shroom221
psylorodek

postów: 13

zarejestrowano: 09.12.2019


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.01.08 17:05:47
3. Ja zostawilem kita na tydzien, i nic sie nie stalo 2 flush byl duzo lepszy od 1. Jednakze zrob wszystko bardzo sterylnie ja niestety nie dotrzymalem zasad sterylnosci i wdalo mi sie jakies niegrozne zakazenie (ale moze byc gorzej).
4. Sterylnosc trzeba zachowac zawsze staraj sie uzywac bezpylowych rekawiczek chirurgicznych i maski na twarz ( 50gr-1zl w aptece). Nie nachylaj sie nad kitem i nie oddychaj na niego
5. Aborty mozesz jesc, wedle uznania.

Typowe oznaki ze jest za duzo wilgoci to grzybnia obrosnieta puchem i duzy bialy buch na dolnej czesci trzonu grzyba(ta ktora dotyka podloza), wyglada to troche jak ocieplacze na nogi
Moim zdaniem za bardzo sie stresujesz, daj im rosnac. Pamietaj o wachlowaniu 3 razy dziennie (im wiecej tym lepiej) i spryskiwaniu ale tutaj nie mozna przesadzac raz dziennie wystarczy, spryskuj tylko na sciany mgielka


odpowiedzodpowiedz tu
NDW
nowy użytkownik

postów: 10

zarejestrowano: 06.01.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.01.10 11:10:44
Znalazlem takie fotki w necie wlasciciel chyba od 4 dni nic nie pryskal dopiero wczoraj jedna pompke.
Mam mieszane uczucia, widac ze duzo abortuje, bardzo duzo puszku, jednak najwiekszy pekl na gorze..
Wydaje mi sie ze to przez bandaz na dole baga wilgotnosc nizej jest bardzo duza a wyzej jej nie ma, moze sie go pozbyc?
Co sadzicie?

odpowiedzodpowiedz tu
NDW
nowy użytkownik

postów: 10

zarejestrowano: 06.01.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.01.10 20:36:28
Znalazłem więcej ciekawych zdjęć w necie, dużo lepszej jakości... piękne nieprawdaż?

Zasadniczo chyba ten największy wizytator po prostu pękł bo to już jego czas? Czy coś innego tam się wydarzyło?
I najważniejsze pytanie do ekspertów: Ile jeszcze do ścinki?
odpowiedzodpowiedz tu
NDW
nowy użytkownik

postów: 10

zarejestrowano: 06.01.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.01.14 10:08:17
Zasadniczo chyba wiem co się stało, opiszę i gdyby ktoś doświadczony potwierdził moje domniemania

Zbyt dużo wachlowane na początkowym etapie dlatego wybiło zbyt wiele kosmitów i ciastko nie może ich wszystkich utrzymać/wykarmić dlatego rosną małe i abortują.
Pojawiły się nowe okazy i nawet przerosły tego najwyższego ale dzisiaj widzę że po odklejeniu zasnówki kapelusze zaczynają gwałtownie ciemnieć i marnieć. Reszta też widać, że ciągle traci na objętości.
Trzymane są tylko dlatego, że będzie przymus hibernacji na ponad 2 tyg, a na dole pudełka było jeszcze dużo wody (krople) której ilość systematycznie się zmniejsza a wydaje mi się że lepiej hibernować bez tej wody.
Dodatkowo nie widzę żeby z resztą coś złego się działo, marszczą się i nie które trochę ciemnieją.
Dzisiaj mijają 22 dni od zalania.

Czy jest sens z takich maleństw robić odciski?
Jakieś porady żeby uniknąć takiego obrotu spraw przy następnym razie?
odpowiedzodpowiedz tu
NDW
nowy użytkownik

postów: 10

zarejestrowano: 06.01.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.01.17 18:18:54
Hej, wyszło tak jak wyszło - jest bardzo dużo maleństw których dolna część jest mocno oblepiona rozdrobnioną okrywą ciastka... Wyskrobałem ile się dało ale jednak...
Czytałem już z czego to się składa taka okrywa i w poradnikach piszą, że same organiczne rzeczy (torf, wermikulit, wapień, włókno kokosowe itd.). Pod warunkiem, że w poradnikach używają tego samego co na growkit.com bo to badziewie błyszczy mocno w świetle i mam jednak wątpliwości co to
Czy ktoś miał podobny problem i może mi powiedzieć czym ewentualnie grozi spożycie takiej okrywy? Czy może lepiej jednak zrobić wywar i pozbyć się tych niechcianych śmieci albo spędzić parę godzin i dokładnie oskrobać wysuszone jak to gówno się nie będzie tak kleiło do nóżek?
odpowiedz
Pierwszy kit Mazatapec
NDW
2471Rozczochrany
: 2020.01.06
12:56:42
<<<   <<  41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5267981

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024