Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5269062

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Golden teacher na FP
wonrz
0101Kanon:
2020.04.04
12:33:11
GK grzybów Mckennai na macie grzewczej z termostatem
Kanon
17924WiedzmaZ:
2020.05.06
10:09:09
Czy z nimi wszystko ok czy umrą ?
WiedzmaZ
1304xD
frywolnie:
2020.04.01
16:28:55
Mckennaii rosnie, a Mazatapec nie
Grzybak
1367xD
frywolnie:
2020.04.01
16:28:55
Mazatapec pierwsza raz uprawiam coś źle ?
Fleyshmann
1173xD
frywolnie:
2020.04.01
16:28:55
Psilocybe cubensis ,,Amazonian" pomóżcie bo szkoda materiałów :)
IGor
23614whereisthelo
ve:
2020.04.14
11:59:52
Pierwsza uprawa, masa błędów i prośba o poradę i pomoc
whereisthelove
8336Poswist:
2020.03.27
23:57:45
Co robić z grzybami wyrastającymi przy ściankach i na dnie GK?
Poswist
4296WeeD
frywolnie:
2020.03.30
17:03:34
Czy zmarnowałam cały growkit B+?
Mykolog frywolnie
251182Mysyn:
2020.04.21
14:08:16
Poszukuję darczyńcy printa Mckenaii
Mysyn
5406jtatar:
2020.03.24
19:25:27
Mezduza z miodu - czy już mogę jej użyć do zaszczepienia
Peacemaker
1265ElOErDe:
2020.03.22
19:46:03
Mono - kiedy koniec kolonizacji
ElOErDe
3188Rosomak:
2020.03.22
18:31:09
Drugi rzut GT, proszę o poradę
Rosomak
1193Jan
frywolnie:
2020.03.21
21:02:28
Pierwszy Rzut
pszczelistka
1155Jan
frywolnie:
2020.03.21
21:02:28
Wykorzystanie grzybni z Grow Kita
NoFace
1187Jan
frywolnie:
2020.03.21
21:02:28
Zamknięcie od growkitu
NowyGrzybiarz frywolnie
1144Peacemaker:
2020.03.22
15:39:41
Przechowywanie printów
NoFace
1132Peacemaker:
2020.03.22
17:43:34
Plamy brązowe oraz ciemnozielone na powierzchni
GrzybowyEscobar
16585ElOErDe:
2020.03.18
20:33:22
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


Temat: Plamy brązowe oraz ciemnozielone na powierzchni
wysłano: 2020.03.18 08:53:04
Witam. Dostałem do zamówienia growkit skolonizowany. Zapałem wodą na 8h wszystko tak jak wytyczne. Mija 6 dni od tego i widać brązowe plamy na grzybni po bokach oraz na wierzchu na okrywie takie malutkie powierzchnie ciemnozielone.
Normalnie zrobione wszystko jak trzeba, zalane wodą później woda wylana, włożone w folię z filtrem, wietrzone 3x dziennie i 2x dziennie pryskane wodą po ścianach folii. Temperatura powyżej 26 stopni.

Nawet nie ma jeszcze tego puchu na wierzchu, przebija ale bardzo słabo. Możliwe że to temp za wysoka?
Ostatnie zdjęcie pokazuje od spodu growkit i tam jest ładna biała grzybnia.

odpowiedzodpowiedz tu
margo1234567
psylorodek

postów: 31

zarejestrowano: 2019.10.05


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 09:19:22
Ciemne plamy wyglądają jak metabolity, taka substancja działająca dla grzybni jak antybiotyki. Nie jest szkodliwa ALE jej pojawienie oznacza że grzybnia bije się z jakąś bakteria. U Ciebie przegrała - to zielone. Napisz do firmy z której kupiłeś growkit. Jeśli jest ogarnięta to powinni wysłać drugi bo najprawdopodobniej to oni zjebali. Pozdr
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 09:27:50
Czyli można to wyrzucić? Zielonkawe jest na 1/8 powierzchni, takie kulki. Reszta jest biała a część w ogóle została czarna.
odpowiedzodpowiedz tu
Jan frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 09:38:13
Growkit do wyrzucenia. Raczej nie licz na jakakolwiek reklamację.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 09:40:15
Nie liczę to gratis był. Mam zaszczepione kilka słoików chyba że strzykawa z zarodnikami też jakaś trefna. Będę czekał znowu następny miesiąc albo lepiej zanim w końcu i o ile cokolwiek urośnie.
A już się cieszyłem growkit dali to 3tyg i zajadam.

Co za chuje wiadomo jak za darmo to musiało być gówno dane, a ja jeszcze dziękowałem fajnie że gratis
Czyli to plecha to wina złego zaszczepienia? Wyrośnie z tego zielony grzyb czy nic? Zostawię i zobaczę parę dni co się będzie działo.
odpowiedzodpowiedz tu
Jan frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 14:38:04
I tak to będzie niejadalne. Po prostu wdało się jakieś zakażenie. Radził bym Ci to jednak wyrzucić przy każdym otwieraniu wora rozpylasz jakiś syf po pokoju, chyba że w jakiejś piwnicy to trzymasz. Odnośnie gotowych strzykawek generalnie większość podobno jest zakażona, robią to hurtowo myślisz, że nad każdą będą się spuszczać nad sterylnoscią? Poproś kogoś na forum jakąś dobra dusza wyślę Ci printa. Zaszczepiasz agar potem słoik z jakimś zbożem i klonujesz do nieskończoności.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 16:06:59
Zaszczepiłem miód i ciastka zobaczymy może akurat się uda i ze strzykawy będzie ok. Moje pytanie o odcisk jest niestety usuwane. Obojętnie jak to formułuje to admin usuwa.

Wkurwiłeś mnie Jan tym tak, że nie masz pojęcia. Wyrzucam to masz rację ale mnie wyruchali najgorsze. Te słoiki co zaszczepiłem 6 dni temu mają już grzybnie białą plamki 2cm x 2cm. Czy to też nie będzie widać zakażenia podczas kolonizacji, a później jak wyciągne ciastko ze słoika się zielone zrobi?
odpowiedzodpowiedz tu
Jan frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 16:58:05
Zakażenie powinno się uwidocznić w trakcie kolonizacji. Może to nastąpić kilka dni po albo kilkanaście. Skoro już minęło 6 dni i nie ma śladów to chyba powinno być ok. Doglądaj to raz dziennie, i obserwuj jak ma być to będzie jak nie to tylko się cieszyć.

Zajrzyj do działu zakażenia (z głównej strony) tam masz sporo treściwych informacji jak i zdjęć.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 17:39:12
Dobra ja poczytam jeszcze ale jak już mi tak ładnie odpowiadasz to napisz jeszcze:

1. Czy te ciastka po skolonizowaniu (ryż, wermikulit, woda) mogę rozbić na części i wrzucić w monotub?
Daje warstwę okrywy, warstwę z ciastka, znowu okrywa, znowu pokruszone ciastko itd. I to się przebije przez okrywę i będzie git?
2. Zamówiłem zboże, może będzie lepiej i szybciej to mnożyć. Jak urośnie grzybnia mi w miodzie, który zaszczepiłem to zaszczepie to zboże. Teraz co mam zrobić zalać je wodą na parę godzin i zagotować, ostudzić dać do słoika i do szybkowaru na godzinę? Później po ostygnięciu normalnie zaczepiam? I jak jeden słoik skolonizuje to sypie trochę z niego do następnych i postępuje tak samo jak napisałem czyli do monotub i warstwa zboże skolonizowane, warstwa okrywy?
3. Jak wyjmę ciastko ze słoika który jest węższy na górze? (Wiem że źle że nie taki słoik, nie miałem innego i jeden jest taki) nie można tego uszkodzić? Musi wyjść całe?
odpowiedzodpowiedz tu
Jan frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 18:37:53
1) Można tak zrobić, kruszysz ciastka na tarce na dużych oczkach.

2) No pokrótce tak jest. Pierw musisz je przepłukać kilka razy aż uzyskasz klarowną wodę. Następnie zalewasz ok 3x więcej wody niż ziarna i zostawiasz na 24h. Musisz zaopatrzyć się również w gips (zapobiegnie to sklejaniu się ziaren). Po czasie gotujesz na mocnym ogniu przez 15min. Po tym wszystkim odcedasz i dajesz odparować ziarnom. Bierzesz listek papieru toaletowego i kładziesz na nim kilka ziaren na 10s. Nie może być żadnych mokrych plam. Zapełniasz na 3/4 najlepiej 900ml sloiki i sterylizujesz przez 90min. Najlepiej zostawić do ostygniecia wewnątrz szybkowaru na noc.


Na drugie pytanie odsyłam chociażby na YT : grain to grain transfer

3) Musisz rozbić słoik innej opcji nie ma.

odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 19:00:13
No dziękuję pięknie za odpowiedzi, bardzo mi pomogłeś panie Janie. Pozdrawiam

Aaa ten gips to budowlany?
odpowiedzodpowiedz tu
Jan frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 19:39:49
Proszę.

Jesscze odnośnie słoików : Jeśli zamierzasz wprowadzać LC to zrób 4 otwory troszkę większe od igły. Igła najlepiej 1.2mm. Otwory zaklejasz taśmą mikroporowatą. Najlepiej podwójnie.

Przy ziarnach bardzo ważna jest wymiana gazowa.

Pokrywki na czas sterylizacji - niedokręcone - mają być luźne, ale żeby nie spadły.

I najważniejsze nie wiem czy to masz nic o tym nie wspominałeś, ale zalecam wykonanie SAB'a (still air box)

Najprościej : Kup duże przezroczyste plastikowe pudło i wytnij rozgrzanym nożem otwory na dłonie.

Pracuj tylko wewnątrz SAB'a. Zmniejszy to ryzyko zakażeń.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 19:59:50
Nie mogę normalnie folią alu zakryć wieczek? Sterylizacja to ok wiem że luźne. Będę zapylał tą grzybnią co w miodzie rośnie.
Nie mam boxa takiego, odkażam malutką łazienkę w której nic nie ma oprócz kibla i zlewu. I mam blacik mały i to też pryskam alko i rękawice maska i lecę. Tak zaszczepiłem ten miód i 3 słoiki ryżowe. I póki co grzybnia biała kolonizuje. Mam to wstrząsać czy coś? Czy tylko ziarna się trzęsie?

I jeszcze wracając do tarcia ciastka na tarce to biorę je przez rękawice w łapę i tre na drobnicę na dużych oczkach tarki tak jak trze się na tym warzywa? To nie zniszczy tego? Wydłubać ze słoika nie można tylko muszę porozbijać a takie mielenie można?
odpowiedzodpowiedz tu
Jan frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 20:07:29
Folia ma za zadanie tylko ochronić otwory oraz filtr (w tym przypadku taśmę) aby nie zamokła w trakcie sterylizacji.

Grzybnia musi oddychać.

Drugi sposób jaki możesz wykonać jest zrobienie jednego większego otworu na środku pokrywki i zaklepenie go polyfilem. Jest to syntetyczne włókno, które możesz znaleźć w niektórych poduszkach albo pluszakach.

Odsyłam do Google'a : Polyfil filer lid.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 20:11:00
Zrobię ten filtr z płatka kosmetycznego na środku większy otwór i będzie grało i huczało.
odpowiedzodpowiedz tu
Jan frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 20:19:28
Normalnie trzesz jak ser, Nadal powinieneś zakupić tego boxa, wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, a zaoszczędzi Ci to dużo nerwów i niepowodzeń. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile bakterii i tym podobnych lata non stop w powietrzu. A przede wszystkim największym zagrożeniem zakażenia jesteś Ty.



Odnośnie LC powinieneś mieć w sloiczku malą kuleczkę bądź inny mały element i kiedy jest już słoik skolonizowany należy rozbić tego "gluta".

odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.18 20:33:22
Skrót LC co oznacza? Pewnie liquid coś tam ale nie wiem dokładnie

Ja pierdole a miało być takie proste. A tu jeszcze boxa zrobić do zaszczepiania, gipsu ze ściany zdrapać. Odechciewa się. Nie pojem tych grzybów jak tak pójdzie. Będę amanite zajadał w dalszym ciągu, to przynajmniej w lesie rośnie, zbieram suszę, wpierdalam i jest pięknie czas staje w miejscu. Miały być jeszcze te cubensisy do tego kupiłem wermikulit, mąkę, zarodniki, szybkowar, włókno kokosowe i chuj i jedyne co mam to słoik z miodem zaszczepiony i 3 ciastka. A grzybów ani słuchu ani widu. Jak się wkurwie to wyjebie to w kosmos i zapomnę o tym pomyśle, który mi żyć nie daje od pewnego czasu.

Dobra, a czy mogę wydostać łyżką ciastko skolonizowane ze słoika? Jeśli i tak będzie tarte przeze mnie na drobne to mogę je rozpołowić łyżką?
odpowiedz
Pierwszy GK, proszę o kontrolę, ew. sugestie
ElOErDe
6332Jan
frywolnie:
2020.03.19
20:09:16
Zapomoga dla grzybiarza... i o koronawirusie
hanclint
8331ElGrzybunio:
2020.11.04
06:59:08
<<<   <<  38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5269062

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024