Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5269240

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Golden teacher na FP
wonrz
0101Kanon:
2020.04.04
12:33:11
GK grzybów Mckennai na macie grzewczej z termostatem
Kanon
17924WiedzmaZ:
2020.05.06
10:09:09
Czy z nimi wszystko ok czy umrą ?
WiedzmaZ
1304xD
frywolnie:
2020.04.01
16:28:55
Mckennaii rosnie, a Mazatapec nie
Grzybak
1367xD
frywolnie:
2020.04.01
16:28:55
Mazatapec pierwsza raz uprawiam coś źle ?
Fleyshmann
1173xD
frywolnie:
2020.04.01
16:28:55
Psilocybe cubensis ,,Amazonian" pomóżcie bo szkoda materiałów :)
IGor
23615whereisthelo
ve:
2020.04.14
11:59:52
whereisthelov
e

psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 28.03.2020


Temat: Psilocybe cubensis ,,Amazonian" pomóżcie bo szkoda materiałów :)
wysłano: 2020.03.28 11:26:18
Witam. Zaczynam właśnie swój pierwszy rzut odmiany ,,Amazonian".
Wybrałem metodę ciastkową, mieszanka perlitu z mąką ryżową (chociaż zastanawiam się czy nie zrobić 2 metod i w drugiej połowie terrarium tacka z żytem )
Z tego co się doczytałem potrzebuję utrzymać trochę wyższą temperaturę (26-28 C) niż mam w pokoju (22 C).
Jeśli się mylę i spokojnie można je trzymać przy tej pokojowej to proszę mnie poprawić .
Jednak na same zapłodnione ciastka potrzeba 30 C , a z tego co sprawdzałem to nawet w szafie po owinięciu kocem jest ciężko to uzyskać.
Chcę użyć kabla grzewczego z termostatem dla stabilnej temperatury (jeśli jest to wymagane) .
-Jak to jest z tymi dziurkami w pudle ? Czy warto je robić ? Czy grzyby przez to się nie zakażą ?
Widziałem, że niektórzy przewiercają kilka otworów średnicy ok.5 cm i zapychają watą lub filtrem z maseczek chirurgicznych, Czy to warte zachodu czy ryzykowne ?
- Wilgotność ! Czy sprawdzają się tanie foggery do terrariów czy lepsza pompka do akwarium i szklanka ?

Z góry dziękuję z poświęcony czas i odpowiedzi. Wrzucę zdjęcia z made offu niebawem Pozdro
odpowiedzodpowiedz tu
r2d2
nowy użytkownik

postów: 4

zarejestrowano: 11.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.29 16:20:13
1) Ja tez robię pierwszy raz i znalazłem w necie fajny pomysł na utrzymanie temperatury kupujesz grzałkę 20-30 wat z termostatem (pełno zanurzeniową) ustawiasz na 29 stopni, przyklejasz do dna pudełka (plastikowe/akwarium) tymi przyssawkami, zalewasz wodą (woda musi przykrywać grzałkę) do wody wkładasz słoiki/pojemniki z ciastkami i przykrywasz pojemnik/akwarium (by Ci woda nie wyparowała. Sposób prosty i wygodny a próbowałem wszystkiego (kartony wyłożone gąbką styropianem , wkładanie do nich butelki z gorącą wodą by dawała temperaturę. Ciastka były zakażone pleśnią i ten rzut mi się nie udał (karton temperaturę trzymał 25-30 stopni tak 2 dni potem trzeba było wymieniać butelkę)

2) dziurki w pudle albo wachlujesz 3x dziennie. Dziurki można zatkać watą albo listkami do zmywania makijażu

3) bałbym się kabla grzewczego (chyba że masz to w piwnicy lub w garażu). Grzałka do akwarium się przepali to będzie zwarcie wyrzuci korki ale nie powinno Ci spłonąć

4) Jeżeli chodzi o wilgotność to to pudełko plastikowe w którym mam zanurzone słoiki w wodzie z grzałką spełni role pojemnika do owocowania. Na dnie będzie grzałka zaniżona w wodzie (przestawię temperaturę na 25 stopni) a ciastka wyjmę z słoików, do pudełka wstawię stoliczek podwyższający na którym ustawie ciastka. W ten sposób ciastka będą miały zadaną temperaturę i wilgotność od parującej wody.

Taki mam plan. Ostatnio poszedłem na skróty i wszystko poszło do śmietnika.
odpowiedzodpowiedz tu
jury
starszy psylocyb

postów: 167

zarejestrowano: 2013.05.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.30 03:47:25
>>Z tego co się doczytałem potrzebuję utrzymać trochę wyższą temperaturę (26-28 C) niż mam w pokoju (22 C).
>>Jeśli się mylę i spokojnie można je trzymać przy tej pokojowej to proszę mnie poprawić .

Mylisz się i spokojnie można je trzymać przy tej pokojowej. Nigdy nie próbowałem sztucznie dostosowywać temperatury, zawsze uprawiając w warunkach jakie były, a bywały przeróżne, zależnie od pory roku. Temperatura 26-28C jest jakąś tam niby optymalną, ale rzeczywistość nigdy nie jest przecież "optymalna". Pomyśl jak sobie radzą grzybki rosnące naturalnie, czy jeśli zakres temperatury w których przyszło im kolonizować jest poza zakresem 26-28C to co, od razu giną w przepotwornych mękach?


>>-Jak to jest z tymi dziurkami w pudle ? Czy warto je robić ? Czy grzyby przez to się nie zakażą ?
>>Widziałem, że niektórzy przewiercają kilka otworów średnicy ok.5 cm i zapychają watą lub filtrem z maseczek chirurgicznych, Czy to warte zachodu czy ryzykowne ?

Można oczywiście zrobić takie coś, jakoś specjalnie ryzykowne to to nie jest

>>- Wilgotność ! Czy sprawdzają się tanie foggery do terrariów czy lepsza pompka do akwarium i szklanka ?

Zaproponuję coś innego: a mianowicie nic Nigdy nie miałem żadnego higrometru, więc nigdy nie znałem cyferek dotyczących parametru zwanego wilgotność. Dzięki temu jak ten parametr obniży się lub podwyższy o 1% w stosunku do tego który jest podawany jako zalecany, to nie będziesz musiał pędzić czym prędzej do najbliższej maszyny z internetem, żeby zadać pytanie jak ratować uprawę

Zapewnij grzybkom tlenu (najlepiej regularnie wachlując podczas owocnikowania), nie dopuść do zasuszenia (najlepiej sprawdza się spryskiwanie uprawy mgiełką wody) + NAJWAŻNIEJSZE: daj im dużo spokoju, a będzie dobrze
odpowiedzodpowiedz tu
whereisthelov
e

psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 28.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.30 14:53:47
R2D2 - Dla czego bałbyś się kabla (chodzi o taki do terrarium one się nagrzewają do 35 stopni i są sylikonowe) ?
Myślę, że to łatwiejsze rozwiązanie niż grzałka akwarystyczna i inne patenty . Oczywiście w połączeniu z termostatem.
Sylikonowy kabel nawet puszczony w środku dookoła (sterylny) powinien nie mieć najmniejszego wpływu na grzyby. Czy nie ?
Chodzi o to, że mieszkanie mam z drewnianymi oknami i ta temperatura waha się między 20-22 C.
Tak jak Juro pisze , że wahania temperatury bardziej oddają warunki naturalne ale myślę , że 20-22 to troche mało mimo wszystko.Tym bardziej , że i tak do za

A i jeśli chodzi o wilgotność do liczę na ten Perlit . Wysypanie wedle wielu opinii to najlepsze do utrzymania wilgotności.
A odwrócone ciastko położyć razem z pokrywką na tym właśnie perlicie czy na folii czy jak ?

Jeśli chodzi o ten perlit na dno mojego ,,terrarium" to muszę go wysterylizować ? i jak to zrobić , wsypać go zwyczajnie do szybkowaru po wcześniejszym na moczeniu i podlaniu jeszcze wodą ? czy pakować go znowu w jakieś słoiki ?

I moje chyba ostatnie już męczenie Mam już strzykawkę z zarodnikami. Trzymać ją w zimnie i w cieniu ? Około 9 stopni w lodówie będzie dobrze ?
odpowiedzodpowiedz tu
xD frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.30 16:51:18
Zrobiłeś ciastka z perlitem? Perlit to jest dobry do kwiatków, ewentualnie na dno boxa.
Do ciastek stosuje się WERMIKULIT.
odpowiedzodpowiedz tu
whereisthelov
e

psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 28.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.30 19:40:52
Kupiłem Wermikulit. Ktoś mi wcześniej powiedział , że to nie będzie miało znaczenia czy perlit, czy wermikulit. Apropos ciastek i mąki ryżowej.
Z racji braku mąki ryżowej w okolicznych sklepach zdecydowałem się na ryż brązowy i mielenie go. Przeliczyłem sie jednak z możliwościami mojego blendera i mieli na bardzo drobne drobinki , ale nie mąkę. Czy mogę to tak wymieszać czy jednak musi to być mąka ?
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.30 20:31:29
Wermikulit jest duuużo lepszy od perlit. I koniecznie ciastka z "wewnętrznym rezerwuarem" - tylko wtedy ma to sens.
Im drobniej zmielisz ryż tym lepiej dla uprawy. Jak nie stać Cię na dobry blender mówi się trudno.
odpowiedzodpowiedz tu
;O frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.30 20:35:04
Może użyj moździeża?
odpowiedzodpowiedz tu
whereisthelov
e

psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 28.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.31 17:54:54
A co z tym Perlitem na podłoże ? wysterylizować go i później namoczyć ?
2 pytanie : Czy ciastka po kolonializacji moczyć jeszcze w wodzie czy już wkładać do terrarium .
odpowiedzodpowiedz tu
:) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.03.31 19:04:25
Podłoża sterylizować nie trzeba. Co najwyżej namoczyć można w wodzie utlenionej (zakup perhydrol - przydaje się) ale i to nie koniecznie.

Ciastek po kolonizacji moczyć nie trzeba. Jak masz wewnętrzny rezerwuar można wstrzyknąć trochę wody.
odpowiedzodpowiedz tu
whereisthelov
e

psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 28.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.01 10:02:34
Zaszczepiłem dzisiaj ciastka. Nie poszło mi to jednak tak sprawnie jak mi się wydawało (szkoła na przyszłość). Zrobiłem trochę za małe dziurki na igłę. Przez to ciężko mi było dotrzeć do ścianki słoika. Jakby tego było mało, to w trakcie zasczepiania zapowietrzyła mi się strzykawka... I dosyć nierównomiernie rozprowadziłem zarodniki (znowu szkoła na przyszłość).
Wszystko z zachowaniem niemal chirurgicznej sterylności.
Co może się przez to wydarzyć

Woda utleniona nie jest aktualnie, zbyt powszechnie dostępna i tania. Perlitu na podłoże trochę mi zejdzie.
Nie ma innego sposobu ? Nie słyszałem wcześniej , że ma się akurat w utlenionej to robić .
Co do samego rezerwuaru to liczyłem , że gruba warstwa Perlitu da radę . Próbowałem doczytać dokładniej ale nie mogę wchodzić w większość starych postów. To nie tak , że chcę gotowca od Was. Jakiś inny sposób żeby to zrobić ?
odpowiedzodpowiedz tu
whereisthelov
e

psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 28.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.01 17:56:17
Jeszcze jedna sprawa. Bo znowu sprzeczne informacje wszędzie. Czy po zaszczepieniu ciastek wyciągać je na słońce/światło czy zostawić je w świętym spokoju i wyciągnąć za jakiś tydzień ?
odpowiedzodpowiedz tu
xP frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.01 19:01:30
A czy ty masz musk?
Jak myślisz, jak należy przeprowadzić kolonizacje??
Grzyby zdecydowanie nie są dla idiotów.
odpowiedzodpowiedz tu
whereisthelov
e

psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 28.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.01 20:18:42
Mam musk. Tylko tak jak napisałem , przeczytałem sporo na ten temat i wszędzie sprzeczne informacje.
Gdyby tacy jak Ty nie odpisywali innym w taki sposób to właśnie nie miałbym problemu .
Ale zawsze pod jednym mądrym , drugi pisze , że wie lepiej i rodzi się niepewność.

Więc zwyczajnie proszę o radę zaznaczając , że robię to pierwszy raz .
Chodzi mi o ciastka z dopiero co wtłoczonymi przez strzykawkę zarodnikami. W niemal każdym torturialu mówią , że należy je schować w ciemne i suche miejsce. Tu rodzą się moje pytania. Na jaki czas je wyciągać ? Rozumiem, że nie bezpośrednio na słońce ?
odpowiedzodpowiedz tu
WeeD
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.02 10:56:53
Nie ma potrzyby. Są szkoły które mówią że od zaszczepienia światło może pozytywnie wpłynąć na rozwój grzybni, lecz w WIĘKSZOŚCI źródeł podaje się że kolonizacja powinna przebiegać w ciemnym miejscu i dopóki nie będą w +-99% skolonizowane to ich nie ruszamy niech żyją własnym życiem. Oczywiście luknij co kilka dni obejrzyj je dokładnie obchodząc się w miarę delikatnie z słoikami czy nie rozwija się zakażenie. Podkreślasz że spotykasz się z sprzecznymi informacjami. Wybieraj metodę która powiela się najczęściej. Lub trzymaj się 1 sprawdzonego poradnika lub kanału na yt, osobiście polecam Arvin Forty Seven lub Home Mycology dla zgłębienia wiedzy jak już masz w miarę poukładane podstawowe informacje o grzybach. Co do słońca W żadnym stadium rozwoju grzybów nie wystawiamy na słońce. Sprawdzony sposób który jest sprawdzony i zdaje mi się najczęściej stosowyany to słoiki z ziarnem/ciastka trzymamy w ciemnym miejscu, ciastka na lekkie światełko wystawia sie dopiero gdy je wyjmiesz z słoika i położysz je do terrarium lub innego pojemnika( Frutiing chamber ). Swiatło wystarczy zaimplementowac dopiero podczas pinowania. Swiatło nie jest najważniejszym elementem do rozwoju. Są ludzie co i w ciemni potrafią wychodować piękne grzybki i sam kiedyś z ciekawości spr tej metody. Kończąc ten monolog najważniejszą sentencją. Jeżeli robimy wszystko sterylnie to grzyby i przeżyją wahania tem i skaczącą wilgoć, nie ma co się aż tak srać o każdy element na samym początku. Peace**
odpowiedzodpowiedz tu
whereisthelov
e

psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 28.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.02 12:01:16
Dzięki . Da się traktować człowieka jak człowieka
Pytanie jeszcze o sposób przechowywania. Czy w tym momencie one są wrażliwe na zakażenia z powietrza , czy mogą spoczywać w zwykłym pudełku ?
U mnie to wygląda tak : owinąłem je folią aluminiową i workiem (czy to nie za dużo ?) , schowałem w do suchej czystej szafki, przykryłem jeszcze ścierką , żeby źródło światła nie grzało miejscowo (lampka po lewej jest wyłączona ).

odpowiedzodpowiedz tu
WeeD
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.02 14:27:06
Jeżeli szafka jest zamykana to słoiczki przykryć czystym materiałem i powinno być wszystko ok, i zostaje cierpliwie czekać do skolonizowania. Ja nawet folią nie owijam pokrywek tylko naklejam 3 warstwy taśmy materiałowej(taka z apteki). Z worka na pewno bym zrezygnował bo się mogą"udusić" w pewnych skrajnych przypadkach. Co do światła na przyszłość (bo zakładam że zapaliłeś je tylko do zdjęcia) to 1 mała żarówka Led która wchodzi to tych lampek ( najlepiej barwa 6500k, 8W) z powodzeniem wystarczy. Osobiście używam właśnie takich żarówek 1 sztuka na boxa 40x30xh22 i dodatkowo jeszcze światło przechodzi przez matowy plastik i w rezultacie plon jest zacny, grzybki już od pinów nabierają kolorków więc myślę że trafiłem idealnie z natężeniem światła.
odpowiedzodpowiedz tu
whereisthelov
e

psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 28.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.02 15:31:35
Dobra , powyciągałem to z worków i zostawiłem z większym dostępem do jakiegokolwiek powietrza.
Kabel grzewczy jest podłączony pod termostat w celu utrzymania temp. bliskiej 30 stopni. Światło nie ma raczej żadnego dopływu do słoików .
Pudełka z ciastkami dodatkowo stoją na podstawkach, żeby nie nagrzewały się miejscowo.
To w sreberku to ciastko tacka. W pudełku są 3 ciastka w słoikach 400 ml .
Wiem , że to jeszcze wcześnie ale zapytam. Z braku równych słoików , użyłem lekko zwężające się .
Jak najlepiej wyciągnąć ciastka z takiego słoika.
Zastanawiam się czy małe dłutko lub zwykły gwóźdź i młotek to nie jest jakieś rozwiązanie ? Roztłuc słoik tak , żeby zostało ciastko ?
odpowiedzodpowiedz tu
WeeD
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.03 20:46:31
no to masz problem Sam nie jestem fanem tej motody ale przy równych słoikch stuknąć dłonią czy piłeczką do tenisa i powinno wyjść. Oczywiście uprzednio "zsypując" wermikulit który na wierzch nasypałeś. Jeżeli masz słoiki zwężające się to będzie problem. Niedawno na YT ogladałem oglądałem jak ziomek próbował właśnie z takich słoików wyciągać metodami które opisałeś wyżej, i powiem ci że w rezultacie nie wyciągnął. Wysunąć się na pewno sie nie wysunie , a zbicie wydaje się najlepszym sposobem to jakoś odłamki szkła które siłą rzeczy zostaną na ciastku nie przenują mnie. Odłamki potem mogą w grzybach się pojawiać ( albo pierdole głupoty, ale wydaje się to logiczne w miarę). Więc jeżeli by ci nie wyszło to "wyjmowanie" ciastka to zawsze zostaje opcja wydłubać jakimś sterylnym narzędziem to na tackę ubić z umiarem i powinno pyknąć.
Oczywiście jako zwolennik monotube proponowałbym rozkruszyć skolonizowane ciastka do boxów traktując je jako słoiki z ziarnem, a resztę procesu identycznie jak przy zaszczepianiu ziarnem substratu z wermuikulitu i włókna kokosowego.
Peace**
odpowiedzodpowiedz tu
jury
starszy psylocyb

postów: 167

zarejestrowano: 2013.05.27


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.05 11:38:52
No raczej nie masz innego wyjścia jak rozbić te słoiki. Ja większość upraw robiłem ciastka i ze względu na to, że odpowiednich dużych słoików pod ciastka u nas chyba raczej nie ma możliwości kupić (największe tego typu to 300ml) to ja zawsze robiłem ciastka w zwykłych słoikach 500-600ml. Po zakończeniu kolonizacji wkładałem słoik w reklamówkę i młotkiem uderzałem w spód słoika. W większości przypadków uderzenie było "idealne" więc nie miałem żadnych przypadków z odłamkami, ale ze trzy razy zdarzyło się, że uderzenie nie wyszło i wyciągałem z ciastka małe odłamki. Potem ciastko obmywałem wodą z ewentualnych pozostałych drobinek stłuczonego szkła i tyle. Może trochę z tym więcej zabawy, ale wolałem tak niż robić małe 200-300ml ciastka.
odpowiedzodpowiedz tu
whereisthelov
e

psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 28.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.12 13:08:12
Próbowałem rozbić taki sam słoik jakiego użyłem do ciastek i dosyć dużo drobinek z niego leci, po uderzeniu .
Widziałem na internecie sposoby z podpaleniem sznurka nasączonego spirytusem , którym owinięta 3-krotnie jest butelka.
Ale obstawiam, że podgrzanie grzybni w ten sposób ją zabije . Jest jeszcze metoda ze struną od gitary którą przecinamy słoik , ciągnąc na przemian jak piłą .

Zastanawiam się czy w pomieszczeniu inkubacyjnym nie jest zbyt sucho, od kabla grzewczego.
Wilgotność w pudełku z grzybami jest na poziomie około 30 % a na ściankach słoików widać ,,rosę" .
Ma tak być ? Czy raczej powinienem odkręcić jeszcze pokrywki ?
Wszystkie ciastka wyglądają tak jak te na zdjęciu, więc nie zaśmiecam.



odpowiedzodpowiedz tu
WeeD
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.12 16:22:12
ładnie się rozwija grzybnia Podstawowa zasada mówi że nie otwiera się słoików przed tym jak nie bedą skolonizowane w całości, lepiej nie sprawdzać czy udało by ci się nie zakazić grzybni . "rosa" w słoiczku to normalna rzecz nie ma czego się obawiać. Inkubator ma zapewniać jedynie dobrą temperaturkę, wilgotność i tak utrzyma sie w słoiku, a na pewno nie "wyparuje" z niego do pomieszczenia inkubacyjnego
odpowiedzodpowiedz tu
whereisthelov
e

psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 28.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.12 23:35:43
Zapamiętam Pierwszy raz to kusiło jak cholera

Pojawiło się nowe pytanie, chciałbym stworzyć ,, prawie" samowystarczalne terrarium dla grzybków.
Czy da się to zrobić z ciastek ? np. osadzając ciastka na jakimś podłożu ?
Jeśli nie to rozumiem , że trzeba zaszczepić ziarna żyta, owsa lub podobne i dopiero wtedy można myśleć o takim projekcie.
Co wtedy na podłoże ? Zakładając , że zaczynam od namoczonego sterylnie Perlitu na dnie ?
odpowiedzodpowiedz tu
whereisthelov
e

psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 28.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.14 11:59:52
odpowiedz
Pierwsza uprawa, masa błędów i prośba o poradę i pomoc
whereisthelove
8336Poswist:
2020.03.27
23:57:45
Co robić z grzybami wyrastającymi przy ściankach i na dnie GK?
Poswist
4296WeeD
frywolnie:
2020.03.30
17:03:34
Czy zmarnowałam cały growkit B+?
Mykolog frywolnie
251183Mysyn:
2020.04.21
14:08:16
Poszukuję darczyńcy printa Mckenaii
Mysyn
5406jtatar:
2020.03.24
19:25:27
Mezduza z miodu - czy już mogę jej użyć do zaszczepienia
Peacemaker
1265ElOErDe:
2020.03.22
19:46:03
Mono - kiedy koniec kolonizacji
ElOErDe
3188Rosomak:
2020.03.22
18:31:09
Drugi rzut GT, proszę o poradę
Rosomak
1193Jan
frywolnie:
2020.03.21
21:02:28
Pierwszy Rzut
pszczelistka
1155Jan
frywolnie:
2020.03.21
21:02:28
Wykorzystanie grzybni z Grow Kita
NoFace
1187Jan
frywolnie:
2020.03.21
21:02:28
Zamknięcie od growkitu
NowyGrzybiarz frywolnie
1144Peacemaker:
2020.03.22
15:39:41
Przechowywanie printów
NoFace
1132Peacemaker:
2020.03.22
17:43:34
Plamy brązowe oraz ciemnozielone na powierzchni
GrzybowyEscobar
16587ElOErDe:
2020.03.18
20:33:22
Pierwszy GK, proszę o kontrolę, ew. sugestie
ElOErDe
6332Jan
frywolnie:
2020.03.19
20:09:16
Zapomoga dla grzybiarza... i o koronawirusie
hanclint
8331ElGrzybunio:
2020.11.04
06:59:08
<<<   <<  38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5269240

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024