Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268393

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Golden teacher growbox nie chcą rosnąć ciemne i mokre kapelusze.
jol
4613mackolol95:
2020.04.19
16:01:08
Zielone wnętrze trzonka - czy to pleśń?
mackolol95
14572Tomash:
2020.04.23
21:15:08
pomarańczowa pleśń?!
Darek12234
3323WL
frywolnie:
2020.04.19
11:10:07
Mazatapec growkit proszę o ocenę coś zrobiłem źle ?
Rozczochrany
3253WL
frywolnie:
2020.04.19
11:10:07
Czy już mogę robić printy?
IGor
350WL
frywolnie:
2020.04.19
11:10:07
Czy już mogę robić printy?
Psylocynka
1178;)
frywolnie:
2020.04.14
14:30:15
POMOCY ! Czy to zakażenie ? substrat żyto + okrywka wermikulit z niebieskawymi przerostami
Psylocynka
0142Paszczak:
2020.04.13
20:18:27
Growkit podejście drugie 12 dzień od zalania
Paszczak
371058ElOErDe:
2020.04.27
09:54:28
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


Temat: Growkit podejście drugie 12 dzień od zalania
wysłano: 2020.04.13 16:37:55
Witam. Sklep wysłał mi drugi growkit jako że pierwszy miał zakażony substrat. 12 dni temu zalany wodą o temperaturze pokojowej na 3 godziny. Wlane 250ml wody do torby, wietrzone i pryskane po ściankach dwa razy dziennie. Temperatura pokojowa cały czas 20-23. Nadal nie ma pinów, grzybnia trochę porosła okrywę i nadal brak pinów. Może coś widać na zdjęciu co jest nie tak czego ja nie widzę. Robię coś źle?

Ja może napiszę coś dalej, bo mnie to dusi. Czekam jak debil od miesiąca prawie na choćby jeden grzybek. Zaszczepiłem ciastka, później substrat zboże. Dostałem growkit, który po 10 dniach okazał się zakażony. Napisałem dostałem drugi, kolejne 12 dni i nie ma pinów. Ciastka kolonizują 3 tyg już dobre i pewnie jeszcze z tydzień minimum zanim pokryją cały substrat. Tak samo zboże. Cierpię każdego dnia kiedy czekam i czekam i czekam. Co ja robię nie tak? Wszystkie ciastka zaszczepione (6 sztuk) bez zakażenia, grzybnia bielutka. Zboże 4 słoiki póki co bielutkie. Pachnie grzybami świeżo w całym pokoju. I ja się pytam do cholery kiedy w końcu będzie z tego jakiś grzyb ratuuunku!!!!?
Póki co to mogę se popatrzeć na jeden grzyb - swój, z tego co wiem nie jest niestety psychoaktywny żadna dziewczyna nie wspominała nic.
odpowiedzodpowiedz tu
omnomom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.13 19:17:39
Hmm. Od słoików ci pachnie w pokoju grzybami ? Jak się otworzy i zaszepia się substrat to owszem może zapachnieć ale że od słoików.. . Ten grow jakoś dziwnie wygląda, te ciemnozielone rzeczy w nim to co to jest ? to nie plesń ? bo nie jestem w stanie na zdjęciu dojrzeć.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.13 19:34:35
A pachnie. Jak łeb wsadzę do kartonu ze słoikami. Tam są te słoiki ze zbożem z filtrem to pewnie to czuć.
Zielone nic nie jest, poprzedni miał tę pleśń zieloną więc wiem jak to wygląda dokładnie. Tutaj może tak światło pada, żadnych przebarwień nie ma na wierzchu. Ta okrywa ma taki dziwny kolor ale już taka była, brązowo-złota.
Masz tu kochany jeszcze jedno zdjęcie może coś tam ujrzysz:

Może te 3 godz zalania za mało? Pierwsze 5 dni miały temp 19-20 stopni ale to chyba nie robi aż takiej różnicy. Światło dzienne mają. Wodę psikam po 2 strzały 2 razy dziennie, zresztą na dnie też mają wodę to przecież paruje. Więc za sucho nie chyba, że właśnie za mokro albo znowu growkit zjebany. Jak to kurła zaraz nie ruszy to wszystko wyjebie do hasa bo szkoda moich nerwów, a w szybkowarze co go kupiłem sobie obiad będę gotował. Zostają mi amanity i czekać do jesieni.
odpowiedzodpowiedz tu
xD frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.13 20:18:21
Chcesz czekać do jesieni, a nie możesz jeszcze z tygodnia wytrzymać? xP
PC'ty dla cierpliwych są.
Wszystko jest si, czekaj cierpliwie.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.13 20:34:53
Posłuchaj no mnie kochaniutki:
Widziałem i czytałem o takim czymś jak PC kilka lat temu. Już miałem GK wrzucony w koszyk i nie kupiłem. Zwyczajnie wypaliła się moja zajawka na to, która wzięła się stąd że kiedyś jadłem 4 aco-dmt oraz 4 ho-met. Siedziałem 6 lat w więzieniu i dorwałem tam książkę "Pokarm Bogów" przez ten czas te grzyby nie dawały mi spokoju. Na jakiś czas o tym zapomniałem ale to znowu wróciło, poza tym mam wiele pytań odnośnie mojego ja oraz intencji. Wiem że mam to zrobić, mam przeżyć potężny trip, być może bad trip żeby mi się ułożyło to co jest nadal nieułożone. Kupiłem sprzęt, substrat, zarodniki, growkit, szybkowar oraz wszystko co tylko możliwe i potrzebne. Zrobiłem terrarium, monotub, przygotowałem kokos jako okrywę. Zaszczepiłem ciastka oraz zboże. Czekam łącznie na to kilka lat, a w ostatnim czasie już z 5 tygodni. Przepraszam że wyczerpała się moja anielska cierpliwość.
Btw jeśli jest wszystko ok to uspokoileś mnie lepiej niż clonazepam.

A jak będzie źle to biorę siekiere i szatkuje to pudełko na pył, szybkowar na złom, a kokos dam komuś niech ma do węży do terrarium.
odpowiedzodpowiedz tu
omnomonom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.13 21:05:58
Jeżeli nie widać pleśni i nie czuć "złego" zapachu to pozostaje tylko czekać. i powinno coś wyrosnoć bo już widać lekko grzybnię. Mozliwe że coś jest nie tak w tym grow kid że tak długo się zbiera. Ale wyrzucać nie warto póki jest szansa że cos jednak wyrośnie. Nie rozumiem po części twojej flustracji, bo masz jeszcze słoiki z ciastkami i z żytem, więc masz w zanadrzu 2 opcje. Zrób własnego monotube to będziesz mógł już zrobić tak że ci wyrośnie z większym prawdopodobieństem niż te lewe growkidy .
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.13 21:10:34
Skoro masz intencje to i grzyby się pojawią, nie bojaj o to.
Anielska cierpliwość poddana diabelskiej próbie obrodzi nadwyraz obfitą pokorą.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.13 21:22:42
Będzie monotub zrobiony kiedy wszystkie słoiki ze zbożem skolonizują całe. Dam to z okrywą z kokosu i wermikulitu którą już mam wysterylizowaną i czeka. Liczyłem że ten growkit da mi wcześniej plon stąd ta frustracja, jeden był do wyrzucenia i teraz drugi znowu kondon.
odpowiedzodpowiedz tu
xD frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.13 22:02:05
Nie radziłbym Ci growkit'u nazywać kondonem bo jeszcze się obrazi.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.14 07:17:27
Wrzucę kolejne zdjęcie za parę dni czy coś się zmieniło. Mam to wachlować czy dopóki nie ma pinów wystarczy, że jest woda na dnie baga i paruje bez spryskiwania i wachlowania? Może ja przesadzałem z tym wachlowaniem i spryskiwaniem. Zbyt dużo uwagi poświęcam
A jak się nic nie zmieni to w spirali od podajnika pieca to wyląduje, zmielone zostanie po moich wcześniejszych podskokach na tym pudełku po lodach.

Reszta zaszczepionych słoików. Kilka ciastek i kilka ze zbożem. Dwa ze zbożem skolonizowały w 8 dni całe, były zaszczepione meduzą z miodu. Wstawiłem je do lodówki żeby reszta dogoniła. Bardzo nierówno to idzie ale to ze względu na moje próby różnych wilgotności zboża i metod (gotowanie wcześniej lub od razu do słoika i zalanie wodą i do szybkowaru)

Każde ciastko bielutkie, zboże również póki co chociaż jeszcze mają dużo do skolonizowania prócz jednego słoika
odpowiedzodpowiedz tu
omnomom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.14 09:02:14
Dobrą praktyką jest rozbicie/wstrząśnięcie słoikami z zbożem ( ciastkami oczywiście nie ) wtedy znacznie szybciej grzybnie pochłonie całe ziarno i równomiernie się kolonizuje słoik. Ja wstrząsam jak jest 2-3 widoczne plamki grzybni o średnicy +-1 cm.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.14 09:16:39
Wstrząsnąłem słoikami już z dwa dni temu. Mam znowu to zrobić?

Kolejny dzień minął i ani śladu pinów, nawet tej grzybni nie przyrasta na wierzchu. Nic nie śmierdzi kolorów jakiś dziwnych brak. Grzybnia biała, pachnie świeżo wilgocią i grzybami. Wachluje 3 razy i pryskam 3 razy mgiełkę. Temp 24 stopnie dałem GK do pomieszczenia gdzie piec może mu za mało te 20 w moim pokoju.
Siekiera od jutra się ostrzy...

odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.15 10:37:00
No w końcu chyba odrobinę przybyło grzybni. Porównuje zdjęcia z wczoraj i dzisiaj i 1% mchu urosło...
Mam zraszacz, który daje typową mgiełkę. Czy mogę nim psikać bezpośrednio do baga po otwarciu centralnie, czy tylko na ścianki? Może by się napić trochę grzyb chciał?

odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.16 07:49:44
Kolejny up. Czy to nie jest czasami pierwszy mini pin?
Nie było tego a jest. Takie małe cuś a jak cieszy

Mam teraz wstawić na noc do piwnicy tak jak w instrukcji w necie do niższej temperatury, czy jeszcze czekać aż kilka się pojawi?

odpowiedzodpowiedz tu
omnomom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.16 09:36:49
Oj chyba się doczekałeś ale i to na 1 planie wygląda jak skupisko z których będzie kilka pinów. Nie męcz ich wyjmowaniem. Pryskać na ścianki raczej, tak do góry aby mgiełka delikatnie opadła na kida można ale jak grzybki nieco podrosną, ale żeby to dawało jakieś wymierne korzyści to nie jestem jeszcze przekonany. Co do piwnicy, ja bym już nic nie robił, grzybnia zaczyna owocować więc jej najwidoczniej dobrze.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.16 14:14:43
Zjem cały rzut od ręki jak urośnie. Jak będzie 20g to tyle, jak będzie 100g to też. Za to czekanie wciągnę je nosem prosto z pudełka
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.17 09:22:53
Chyba mu przeszły fochy, bo już widać kilka zaczątków pinów, jeden nawet jest taki większy, wygięty przy przy krawędzi kitu także myślę że będzie ok. Może zbiory nie duże ale cokolwiek urośnie.

I jeszcze takie pytanie: wysypałem zaszczepione zboże na tackę i przykryłem wysterylizowaną okrywą (kokos+werm) czy to musi oddychać i być odsłonięte czy też może być zakryte wieczkiem lub folią żeby trzymało wilgoć?
odpowiedzodpowiedz tu
omnomomo
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.17 18:42:15
dopóki grzybnie nie przrośnie warstwy okrywowej może być przykryte folią. grzybnia do kolonizacji potrzebuje więcej dwutlenku węgla jak już przerośnie okrywę wtedy dopiero tlenu potrzebuje.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.17 20:36:44
Dziękuję serdecznie za pomoc. Growkit rośnie, jedna tacka już okryta czeka na kolonizację okrywy. Jutro lub pojutrze pozostałe zboże skolonizuje to następne tacki przygotuję. Będą grzybki czuje to
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.18 15:36:19
To mam jeszcze jedno pytanie. Czy lepiej jest wsypać skolonizowane zboże i dać na to 2cm okrywy czy może lepiej warstwa okrywa/substrat/okrywa/substrat/okrywa? Widziałem jak tak robią na filmiku przygotowując monotub. Więc jak lepiej?
odpowiedzodpowiedz tu
Tomash
metaprapsylocyb

postów: 816

zarejestrowano: 2004.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.18 21:22:29
Sterylna okrywa stanowi "bank wody" dla grzybni, ale nic poza tym, natomiast jest sporym zagrożeniem zakażenia grzybni, jeżeli nie była porządnie sterylizowana.
Osobiście nie polecam nadmiernych zapasów wody, rzutów to wiele nie zwiększy a czas procesu się wydłuża i ryzyko rośnie.
p.s. ładny wermikulit.
Kąkretne ELO!
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.19 06:34:47
Czyli lepiej dać tylko trochę okrywy na wierzch? Stosowałeś może metodę późnej okrywy? Czyli wysypuje substrat na tackę, czekam na piny i dopiero okrywam. Czy od razu to przykryć i czekać aż grzybnia się przebije i wtedy do owocnikowania do terrarium?

Wysterylizowałem kilka słoików okrywy kokos+wermikulit, siedziały godzinę w szybkowarze więc powinno być ok. Konkretne pytanie to czy okrywać od razu czy po pojawieniu się pinów?
Z Twojego posta wnioskuję że okrywa tylko na wierzch, bo jej nadmiar niewiele daje.

Tu aktualne zdjęcie GK. Bardzo powoli to idzie ale widać że te piny się pojawiają.

18 dzień to jest od zalania

odpowiedzodpowiedz tu
omnomom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.19 08:48:45
no początku zazwyczaj wolno idzie. Osobiście nie spotkałem się z praktyką okrywania pinów dodatkową warstwą, więc ciązko polecić/lub negować, ale wydaje mi się to nieco głupim rozwiązaniem. A co do sposobu zaszczepiania monotube, który w sumie można zastosować do wszystkiego, to wielkiej różnicy nie będzie czy dasz warstwe/zboże/warstwe , czy warste,zboże,warstwe,zboże,warstwe , czy wymieszasz wszystko ręką w środku i później tylko jakieś 0.5-1cm warstwy okrywowej. Wiadomo są zwolennicy każdego ze sposobów którzy twierdzą, że któraś z metod jest efektywniejsza, ale póki co rozstrzygnięcia nie znalazłem . Ja stosowałem 3 sposób i wyszło pięknie, a werm i kokos jedynie pasteryzowałem w wiadrze. Peace
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.19 12:05:40
Ok tak zrobię kolejną tackę jak Ty czyli wymieszamy okrywę z substratem. Co do okrywania pinów to chodzi mi o metodę późnej okrywy, która jest opisana w poradnikach. Przykrywanie dopiero kiedy pojawią się piny.
odpowiedzodpowiedz tu
Tomash
metaprapsylocyb

postów: 816

zarejestrowano: 2004.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.19 15:43:25
Metoda późnej okrywy jest doskonała dla mocno suchych substratów (jak ciastka) oraz do uprawy z minimalnym wkładem pracy - zarzucasz tacę mokrym wermem i zostawiasz w spokoju - zaglądasz dopiero żeby ścinać.
Wmieszanie okrywy w substrat to po prostu zmiana składu substratu. Ogólnie lekko zwiększa plony.
Jak chcesz porządnych plonów i najwyższej jakości grzyba - uprawa na słomie lub sianie. Czyli najnormalniejsze metody "przemysłowe" w małej skali...
Wygoda jest nie do opisania.

Pozdro.

p.s. nie przesadzajcie z wodą. A temp 19C spowalnia wszystko o praktycznie połowę. Cubensis to odmiana tropikalna, lubi ciepełko.
Kąkretne ELO!
odpowiedzodpowiedz tu
omnomom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.19 22:01:35
Na sianie pasteryzowanym? sposób zaszczepiania taki sam jak przy koks+werm, czyli wymieszać ziarno lub kłaść warstwami ? Fakt że próbowałem hodować na sianie boczniaki w worku do pieczenia i skolonizowało się ładnie ale zakażenie jakoś weszło i się rozwija powoli. Siano polecasz sterylizować czy pasteryzacja styknie ? ( ja swoje gotowałem przez 2h więc może nie tyle wada w przygotowaniu podłoża jak może przy zaszepianiu gdzieś zakaziłem i dlatego jestem uprzedzony do sianka)
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.20 12:57:07
Ja już nie będę kombinował, dosyć nerwów. Zostaję przy zbożu i zaszczepiam nim substrat werm+kokos i robię monotube jak wykluje mi się to co mam czyli 6 ciastek pf i dwie tacki zboże+okrywa no i GK który ruszył i widać piny z 30 sztuk. Także pięknie
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.21 17:41:03
Coś bokiem wychodzą te grzyby. Tam szczelina jest i zamiast na środku dawać to kłębią się jeden na drugim przy krawędzi. Wgl długo to trwa 20 dni już, a zanim będzie jakiś do jedzenia to pewnie z tydzień jeszcze albo lepiej.

odpowiedzodpowiedz tu
Tomash
metaprapsylocyb

postów: 816

zarejestrowano: 2004.09.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.21 19:03:02
Siano pasteryzuję i po wychłodzeniu zawsze dodatek H2O2.
Ładują przy krawędzi bo za szybko światło dostały - okrywa nie przerosła porządnie.
Zaszczepiamy jak zawsze, dodać do substratu ok 10% zaszczepiacza.
Kąkretne ELO!
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.25 07:30:22
Witam ponownie. 24 dzień i tak marnie tych grzybów, dosyć że małe to jeszcze kilka i tylko z jednej strony. Może za niska lub za wysoka wilgotność? Czy taki kit słaby? Temp 21 cały czas. Wachluje pokrywą od pseudo terrarium 4x dziennie. Poza tym tam otwory są wycięte i gazą zakryte to też coś wymiany powietrza daje. Ten na środku co był pierwszy to wiór się zrobił cienki jak igiełka.

Oby moje tacki, które już kolonizują były lepsze. Na pewno szybciej przerastają okrywę niż ten gk. Po 3 dniach już się grzybnia przebija i są place białe na okrywie.

I tu pytanie jak bardzo ma przerosnąć zanim dam do owocnikowania? Może w % ile okrywy ma pokryć?
odpowiedzodpowiedz tu
WeeD
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.25 09:12:21
Prawdopodobnie słabe pudełeczko ci się trafiło, bo u mnie temp taka sama a nie narzekam . ja jak przełączyłem to ecuador był praktycznie w 100% skolonizowany a GT zaledwie w 80%, ale światło mam podłączone na jeden kabel do obu więc musiałem tak zrobić. GT z miejsc gdzie nie było widać grzybni puścił najwięcej skupisk pinów ( były ich setki ) a Ecador równie gęsto pinował z przerośniętej okrywy, w rezultacie z jednego i drugiego było +-320g. Więc na tyle nie ma to może znaczenia ale raczej warto poczekać do blisko 100% przerośnięcia okrywy, wtedy zmniejsza się ryzyko zakażenia podczas wietrzenia w miejscach jeszcze nie skolonizowanych. Peace**
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.25 10:09:27
Czyli to czy pryskam je 3x dziennie, czy po ściankach czy bezpośrednio do terrarium, wietrze 2x czy 4x dziennie ma niewielkie znaczenie? Jak gk słaby to i tak lipa?
odpowiedzodpowiedz tu
omnomom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.25 14:23:41
to wszystko zależy ja mam akurat dośc dużą pasywna wentylację bo uzyłem materialu z grubym oczkiem do zaklejenia dziurek w monotube. Raczej cięzko stwierdzić co jest ważniejsze i dobrej jakości grzybnia jest ważna jak i wytworzenie odpowiedniego mikroklimatu dla niej jest istotne. Ale ze słaba grzybnią to i z perfect warunkami kokosów nie będzie, co nie zmienia faktów że każdy grzybek cieszy więc trzymaj warunki a może chociaż porcja wyjdzie.
cactus1234
nowy użytkownik

postów: 4

zarejestrowano: 24.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.25 18:19:50
Trochę offtop, ale czyżby to omnomom z niebieskiego
Wracając
Czytając ten wątek, widzę że obrasta od boku. Pytania do doswiadoczonych: Jak można tego uniknąć? Jak to wgl jest z tymi growkitami - to już przychodzi skolonizowane, czy trzeba jeszcze wrzucić to w ciemność, żeby się zajęło?
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.25 14:36:21
Porcja dla mnie to z 50 takich kozaków a tu może z 5 ich będzie. Jest szansa, że drugi rzut będzie lepszy? Czy tym bardziej nie jeśli teraz słabo?
odpowiedzodpowiedz tu
WeeD
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.25 19:26:00
Spotykałem się z opiniami że 2 flush jest najładniejszy, u siebie tego nie zaobserwowałem bo w 1 320, potem +-150 więc pewnie na to się składa masa czynników nad którymi my hobbyści nie zapanujemy. też fakt zależy jakich kozaków w 1 flushu miałem +-15g wszystkie a w 2 bydlak 63g urósł. Trip po samym kapeluszu od tego bydlaka ( 2,7 wysuszone+ 0,15g haszyku) i byłem w psychodelicznym świecie pełną gębą. Aż nie wierzyłem w to co widzę. Ciekawe co to spowodowało czy ten haszyk w połączeniu z grzybkami otworzył mi drzwi do tego świata czy w tym kapeluszu było większe stężenie psylocybiny. Trip nie do zapomnienia. Peace***
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.25 19:53:46
Dobra a dlaczego w każdym filmiku gdzie owocnikują ciastka ryżowe, osoby pryskają zwyczajnie na grzyby, do środka pudła? Niby trzeba pryskać po ścianach pudła/baga. Wystawiając te tacki ze zbożem do terrarium mam spryskiwać ścianki tylko czy całą powiechnie substratu?

P.s weed i nie mogłeś chociaż tego jednego mi ofiarować żebym nie musiał znowu czekać i czekać i czekać... Tyle lat ja pierdole eh i jak już blisko to idzie jak krew z nosa

Edit/ może jakieś oznaki ktoś napisać zbyt dużej/małej wilgotności? Jak to obadać bez higrometru? U mnie to jest faza owocnikowania czy jeszcze nie? Kiedy takie malutkie są.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.27 09:54:28
Daje kolejne zdjęcie, coś tam rośnie ale bardzo powoli. Nie wiem co to za odmiana bo losowo mi wysłano growkit jako że pierwszy był zieloną pleśnią zakażony.
Widać takie białe kropki na kapeluszach. Co to oznacza? Jeden kapelusz nawet jest taki rozerwany. Żeby chociaż ta porcja z tego się wykluła. Czy może moje pryskanie po ścianach boxa 4x dziennie to za dużo? Zawsze wachluje pokrywą i od razu psikne mgiełkę.

odpowiedz
Prośba o print
ElOErDe
0237proudgrzybia
rz:
2020.04.12
22:14:04
Golden teacher pierwszy zbiór, co dalej ?
proudgrzybiarz
61315Jim
frywolnie:
2023.01.07
10:54:59
Gdzie kupić zarodniki
ratava
4633l frywolnie:
2020.08.24
18:11:37
Equadorian co tu się dzieje
Delowero
10525Tomash:
2020.04.18
21:32:24
Pierwszy rzut Thai, prośba o pomoc
Mroku
5294marchewia:
2020.04.11
15:17:10
Czy to są kropidlaki????
pszczelistka
5218marchewia:
2020.04.11
15:17:10
Czy tak wygląda pleśń?
SynPapieza
5412marchewia:
2020.04.11
15:17:10
moglabym obejść szybkowar?
Ksilkov frywolnie
5217;)
frywolnie:
2020.04.12
14:45:36
PIERWSZY RAZ. STOP. PLEŚŃ. STOP. NA POMOC!
yinjang frywolnie
2350Reformator89
: 2020.04.06
22:17:56
Mazatapec pierwsza uprawa
Reformator89
6638jury:
2020.04.07
15:36:52
Czy to pleśń? Proszę pomóż
Broshal
2374DoktorMati:
2020.04.09
08:42:33
Mazatapec growkit proszę o ocenę
DoktorMati
1220KoronaGrzyb
frywolnie:
2020.04.04
19:11:03
<<<   <<  37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268393

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024