Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268543

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Czas życia zarodników
Amanitka
1104WeeD
frywolnie:
2020.04.30
20:29:13
Golden teacher, mazatapec
Frywolny frywolnie
1185WeeD
frywolnie:
2020.04.30
20:29:13
GK Golden Teacher
Amanita frywolnie
3264Dodoko18:
2020.04.30
00:52:22
Tacki z żytem pleśń pajęczynowa?
Dodoko18
2153984Waran:
2021.01.26
14:46:03
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


Temat: Tacki z żytem pleśń pajęczynowa?
wysłano: 2020.04.29 09:35:29
Kolejne problemy. Jak nie z gk który nie rośnie lub rośnie mizernie to znowu z tackami. Wrzucam zdjęcie by się upewnić chociaż na 99% to jest pleśń. Nic nie czuć ale na grzybnie to nie wygląda. Rozumiem że to można już wyrzucić?
Okrywa sterylizowana godzinę w szybkowarze i nic nie dało. Możliwe że zbyt mokra była.

odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.29 17:02:57
Raczej grzybnia. Obserwuj.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.29 18:40:57
Serio to jest grzybnia? Ja to już wodą utlenioną polewałem (tak jest w poradniku że może pomóc na pleśń) a Ty myślisz że to grzybnia? Wstawiam jeszcze jedno zdjęcie może lepiej widać. Może to faktycznie grzybia to tylko się cieszyć

Już jest więcej tego. Jeśli to grzybnia to kiedy wystawiać tacke do owocnikowania?
odpowiedzodpowiedz tu
PolskiHERO
młodszy psylocyb

postów: 61

zarejestrowano: 2018.11.25




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.29 19:40:15
jak dla mnie ... to niestety pleśń , grzybnia ma inną konsystencję np po prawej stronie widać ładną zdrową grzybnie ale już z lewej pleśni od cholibki
tylko dla forum
odpowiedzodpowiedz tu
xP frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.29 19:44:47
Faktycznie coś podejrzanie to rzadkie. Ale grzybnie czasami tak rosną.
Obserwuj to - jak to pajeczynówka to zwiąrze takie małe czarne kropeczki konidioforów.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.29 20:50:22
I wtedy to wyrzucić. Znowu porażka kolejna. Jeszcze mam dwie tacki ale były w tym samym miejscu to pewnie też to samo będzie
odpowiedzodpowiedz tu
xD frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.29 20:59:48
Pesymista... xD
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 06:45:42
A powiem Ci że nie do końca. Dzisiaj już to lepiej wygląda, jest białe i bardziej zbite na środku. Będę próbował to wystawiać do owocnikownia. Czarnych kropek brak. Tylko proszę napiszcie kiedy ew. mogę to wrzucać do terrarium. Wstawiam zdjęcia dzień po dniu to może komuś łatwiej będzie się dopatrzeć. Wali to grzybami niesamowicie, sama pieczarka.

odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 08:14:12
W mojej ocenie, to w żaden sposób nie jest pleśń. Raczej na dzisiaj byłbyś pewien gdyby to była ta zaraza

Lekka dygresja: przez te Wasze posty wczoraj szukałem grzybmi boczniaków. Czas kwarantanny w połączeniu z tym forum sprawił, że z utęsknieniem wracam do czasów gdy walczyłem z kolejnym rzutem Shitake
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 08:40:01
Kolego pisząc to dajesz radość mej duszy. Jeszcze czekać dzień, dwa czy wystawiać? Wstawię w razie czego do osobnego pudła, a resztę tacek osobno. Pytanie tylko kiedy jest ten moment, bo przyrasta grzybnia szybko a chyba całe nie powinno zarosnąć.
odpowiedzodpowiedz tu
omnomom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 09:05:17
Obserwuję z niecierpliwością. Fakt że ostanio serki wiejskie wypełnione substratem próbowałem zaszczepiać płynną kulturą grzybni i jedynie co to pajęczynówke wyhodowałem. ale ono była znacznie przejrzystsza ( podobnie jak na 1 zdj) i układała się w okrąg. może potrzymaj jeszcze do końca dnia, chociaż jak już ją tak męczysz co dzień to i tak już ma tlenu znacznie więcej niż "teoretycznie" powinna mieć do przerastania substratu. Grzybnia będzie jeszcze przerastać substrat nawet w terrarium.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 09:23:53
Ma więcej tlenu i zapierdala lepiej niż te przykryte tacki. Znaczy się ta też jest przykryta ale zaglądam tam i zdjęcia robię. Jutro rano to wystawię i niech się dzieje co chce
Walczę i nie poddaje się. Jak nie te tacki to jeszcze ostatnia deska ratunku ciastka sześć słoików skolonizowane w 95% także za tydzień narodziny. Szkoda by było tej największej tacki gdzie substratu są dwa słoiki litrowe zboża. Ona ostatnia była okryta, więc póki co grzybni tylko odrobinę na boku tacki. Ta ze zdjęć była pierwsza okryta kilka dni wcześniej no ale sami widzicie że podobne to do pleśni. Ja amator więc może nie potrafię rozróżnić. Posiłkuje się tylko zdjęciami i Waszymi opiniami. Za które zresztą bardzo dziękuję.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 10:50:10
Wyluzuj, poczekaj jeszcze chwilę, przecież ładnie się rozwija. Kolejne kilka dni Cię nie zbawi. Ja mam doświadczenie z Shiitake, ale zasada raczej wszędzie jest ta sama: im mniej skolonizowanej powierzchni tym więcej miejsc do zakażenia.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 11:16:16
Dobrze. Ja się stosuje do tego co piszecie, bo jestem amator ale zależy mi na tym bardzo. Wiem że potrzebny mi trip i czekam na to długo. Więc kolego jak mogę Cię prosić zaglądaj do tego tematu, ja codziennie wstawię zdjęcie. Ocenisz kiedy wystawić. Z drugiej strony nie wiem czy to jest identycznie jak z shitake...
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 13:04:06
Podkreślam, że ja naprawdę mam doświadczenie z Shiitake, to nie jest jakieś tam grypsowanie Także nie jestem w stanie odpowiednio doradzić jeżeli chodzi o konkretne zalecenia co do eksperymentów z tym gatunkiem. Podpowiadam tylko ogólnikowo, w takich powiedzmy standardowych tematach.

Zaglądam tu codziennie, więc spoko, odezwę się jak będę mieć coś sensownego do powiedzenia
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 14:00:54
Jutro rano wstawię zdjęcie i zobaczymy czy dalej trzymać czy dawać do owocnikowania. Naprawdę puszyste to już jest przy krawędziach. Teraz jeszcze pytanie czy mogę np poczekać aż skolonizuje całość, wywołać owocnikowanie i zastosować metodę późnej okrywy? Jest miejsca w tej tacce więc może dać na wierzch mokry wermikulit jak pojawią się zalążki? Czy lepiej nie kombinować tylko już wstawić to za kilka dni do terrarium tak jak jest?
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 14:11:16
Zakładając, że to Grzybnia (daj fotke) to już możesz wystawiać do owocnikowania.
W torbie stwierdzisz czy to nie pleśń.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 14:40:27
Dobrze. Daje do owocnikowania jutro rano (zdjęcie wstawię) i czekam aż pojawią się zalążki pinów (primordia) i daje na to cienką warstwę mokrego wermikulitu? Czy właściwie rozumiem metodę późnej okrywy?
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 15:05:35
Tak, dobrze rozumiesz. Ale mówiąc szczerze to późna okrywa wcale nie jest taka dobra metodą. Spokojnie porównywalną do standardowej uprawy. Na Twoim miejscu nie zawracałbym sobie nią głowy i owocnikował normalnie.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 15:13:36
Ok to wstawiam fotkę i panie uśmiech oceniaj czy już wystawiać. Za jakiś czas dam zdjęcia kolejnych tacek, które zostały później okryte.

odpowiedzodpowiedz tu
:| frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 15:20:05
Faktycznie przy krawędzi na dole coś podejrzanie to puszyste. Zrób temu test sinienia - naciśnij to czymś sterylnym.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 16:14:13
Zmienia kolor po chwili na hm jasny żółty. O już nawet nie taki jasny po paru minutach.

odpowiedzodpowiedz tu
xP frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 16:28:37
Raczej grzybnia ale wypadałoby się upewnić. Po paru godzinach powinien być wynik testu.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 17:13:15
To jest grzybnia. Ja to czuję i wierze w to już siedzi w terrarium. Pryskam ściany i wachluje. Dam zdjęcie jutro.
odpowiedzodpowiedz tu
xD frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 17:22:49
Tak, tacke można spokojnie dać już do owocnikowania.
Jak przy miejscu naciśnięcia pojawi się sine zabarwienie to daj znać.
Powodzenia!
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 19:36:31
A czy ta "puszysta" grzybnia to nie jest czasem efekt poziomu wilgotności? Coś podobnego sporadycznie tworzy się w chwili gdy rośnie grzyb, przy samym dole nogi. O ile pamiętam miało to jakiś związek z wilgotnością. Ktoś z Was zna temat?

Z innej bajki - za moich czasów głównie działało się na ryżowych ciastkach. W przypadku tych tacek nad właściwym podłożem/substratem jest warstwa okrywowa, tak? Z czego ona jest ElOErDe?
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 19:39:37
Na spodzie i na wierzchu jest warstwa wermikulit/kokos 1:2 proporcja. Wilgotność na pewno jest duża ponieważ dałem max wody do tej okrywy ile mogła wpić, tacka była przykryta folią to parowało i skraplało się na folii, więc wilgotność na pewno duża. Teraz już w terrarium ma odrobinę mniejszą. El O Er De = Lord
Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 20:12:06
No to w sumie poprzednik ma rację - śmiało wystawiasz Nie powinno być problemu. Tylko dalej aktualizuj fotki, bo mi się lektura skończy
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 20:16:40
cytat: FrywolnyA czy ta "puszysta" grzybnia to nie jest czasem efekt poziomu wilgotności?

Bardzo możliwe. Aczkolwiek powiem Wam, że przy nawilżaczu ultradźwiękowym grzybnie się tak nie puszą.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.04.30 20:26:19
Ja nic tej okrywy już po umieszczeniu na substracie nie nawilżałem. Włókno kokosowe mnóstwo wody potrafi zatrzymać. Będę fotki wstawiał, są jeszcze dwie tacki, z tego jedna mało substratu dużo okrywy, druga odwrotnie max substratu cieniutka okrywa. Jeszcze nie daje zdjęć, bo one pare dni później zostały okryte i mało grzybni widać. No i jest gk 28 dni już ma od zalania a grzybków kilka i malutkie, wątpię czy to wgl osiągnie postać dorosłą. Jutro wstawię zdjęcie.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 06:15:28
Kolejne zdjęcie tacki z dzisiaj rano, przerosło jeszcze więcej ładne bielutkie jest całe na pudełku widać te metabolity żółte plamki.

A tutaj gk który ma 29 dni! I stoi to praktycznie. Ciepło ma, wilgoć jest, wachlowanie też. Słabo pinowało, słabo rośnie, wątpię czy coś z tego wgl będzie ale trzymam a co.

Tylko z jednej strony są i tylko kilka sztuk...


A nie wcale nie jest biała ta tacka, już tam widzę kolor zielony się wkrada, miała być pajęczynówka a jest plecha zielona. Poczekam jeszcze wiadomo ale już widać na krawędzi kolor zielonkawy. No co za kurwica

odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 15:13:42
Może ten gk powyrywać co jest, zalać to i od nowa spróbować? 29 dni i takie małe to jest możliwość że to dorośnie?
odpowiedzodpowiedz tu
xP frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 15:42:45
Mówiąc szczerze to te maleństwa z growkitu trochę aborty przypominają.
Jak do jutra nie ruszą to usuń je.

Co do tacki to wykruj ogniska plechy DELIKATNIE, żeby zarodników nie rozsiewać i próbuj ratować sytuację 0,3% wodą utlenioną.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 16:25:28
Usunąć je wszystkie i od nowa? Czy tylko usunąć? Wyjąłem to z pudełka pełno po bokach jest ich. Ale to wszystko chyba są właśnie aborty. Co robić powyrywać wszystko i zalewać? Mogę sobie wpupcyć te aborty?

Tackę zrobiłem tak jak napisałeś. Zobaczymy co będzie.

odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 16:38:20
Usuń i trzymaj dalej na owocnikowaniu. Możesz ewentualnie wsadzić na noc do lodówki bez namaczania.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 16:39:15
Wszystkie które widać na zdjęciach?
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 16:41:34
Bez namaczania - bo mniemam, że nowe piny mogą się właśnie zawiązywać dlatego szkoda byłoby je podtopić.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 16:42:53
Bez namaczania ok. Tylko czy wszystkie te które widać? Te ze ścianek?
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 16:43:41
Wszystkie, wszystkie.

Z tym wycinaniem ognisk pleśni, to pamiętam jak walczyłem z trzecim rzutem Shiitake - masakra. Każde wycięcie finalnie powodowało kolejne ogniska. Koszmar.
odpowiedzodpowiedz tu
:/ frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 16:43:54
Tak, wszystkie - abortowały.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 16:52:37
Ok. Wszystkie usunięte. Dałem do boxa i do lodówki, wstaje o 6 to od razu je wyciągnę będzie 12h wtedy. W lodówce mam 4 stopnie. Mogę wsunąć te aborty czy nie?
odpowiedzodpowiedz tu
xP frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 16:57:20
Ja bym nie polecał jeść abortów - hujowe są.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 17:09:09
Ale działają? 12g ich jest mokrych w smaku to pewnie słabe ale już tyle czekam że mam smaka i na aborty
odpowiedzodpowiedz tu
:/ frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 17:12:35
Bodyload, bez magii.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 17:15:06
Ok to już wytrzymam. Jutro rano wyciągam z lodówki. Daje do terrarium, 21 stopni temp wg termometru w pomieszczeniu, wachluje kilka razy dziennie i pryskam ścianki rano i wieczorem. W porządku? Dlaczego wszystkie abortowały? Nie chcę drugi raz coś zrobić źle. Na czas do lodówki włożyłem do pudełka w którym był ten grow kit, później wyciągnąć? Chyba od boku będą rosły a tak się kiszą przez ścianki pudełka. Może je wystawie tak jak do zdjęcia?
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 17:28:20
Coś musiało tej grzybni nie przypasować. Łobuz z tego growkitu.
Temperatura raczej odpowiednią ale może dla pewności skróć lodówkę do 6h.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 17:32:58
Dobry pomysł z tym wyjściem później grzybni z pudełka bo od boków i tak będą już rosły.
odpowiedzodpowiedz tu
:/ frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 17:41:32
Tak się zastanawiam czy akurat tej grzybni nie jest poprostu za zimno.
Ale raczej nie powinno...
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 17:52:43
Nie mam cieplejszego miejsca nawet. 21 na poddaszu jest w nocy. W dzień 23 spokojnie i uchylam okno bo tak by do 25 dobiło. Jak coś wyjdzie to na następne kupię mate do terrarium, nawilżacz itd. Jak uda mi się zebrać choć jeden odcisk to mam ogrom żyta, zaszczepiam z 10 słoików i robię monotub. Ale póki co musi coś urosnąć żeby ten odcisk był. Tacki są GT już jedna raczej odpadnie zostały dwie i ciastka wszystko GT. Growkit jest losowo wysłany nie wiem co za odmiana. Zależy mi by i z jednego i z drugiego mieć odciski i polecieć następne już konkretnie.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 18:09:58
Jak 25*C to nie wiem czemu ten growkit zabortował.
Łobuz jeden. Pryskaj go często i wietrz. W końcu powinien zaowocować.
Powodzenia!
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 19:18:43
A dziękuję bardzo. Zjadłem jednak kilka tych abortów i bodyload jest faktycznie ale bardzo przyjemnie ogólnie mega poprawa nastroju, przyjemnie później na ciele wszystko takie miłe w dotyku. Jeszcze 2h i go wyciągam z lodówki to będzie 6h tam około. Pryskam, wietrze i musi grać teraz
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 19:58:00
Osobiście wrzuciłbym podłoże z wermikulitu (keramzytu jakoś nie lubię), na to położyłbym przerośnięty substrat i tak poszedłbym z drugim podejściem. Brakuje mi tylko pełnoprawnego pojemnika - wiecie, mata grzewcza, automatyczna kontrola temperatury, pompka żeby uniknąć ręcznego wietrzenia i niebieskie ledy do oświetlenia...

Tak czy siak ElOErDe gratki i nie przestawaj aktualizować wątku, bo stracę lekturę
odpowiedzodpowiedz tu
xD frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 20:03:21
Kusiło co? xD

To teraz masz kawałeczek za karę :
https://m.youtube.com/watch?v=hKgg8X739vc
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 20:36:05
Frywolny będzie to wszystko ale w przyszłości. Póki co budżetowo by zaznać smaku czy to jest to.

xD muzyka świetna i widok niesamowity wow
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.01 20:46:19
@xD frywolnie - muzyczka bardzo dobra, przyjemna, akurat przed chwilą padało, więc idealnie pod klimat - dzięki

@ElOErDe - a nie lepiej zainwestować parę groszy? Plastikowy pojemnik z OBI czy innej Casto, reszta sprzętu i możesz działać w miarę profesjonalnie. Po tym robisz odcisk i jesteś w pełni samodzielny. Cierpliwość popłaca Warto się przyłożyć
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 10:56:15
Wstawiam zdjęcie drugiej tacki (najwięcej substratu) kolonizuje póki co myślę, że jest ok. Ta jest bardziej zbita grzybnia. Tamta była puchata, ta jest twardsza. Trzymam tym razem do pokrycia całej okrywy.

Zamówiłem mate grzewczą bo to za zimno jest. W nocy 19 stopni dzisiaj w pomieszczeniu. Podłoże pod terrarium niech im grzeje.
odpowiedzodpowiedz tu
WeeD
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 12:21:49
Jak będziesz je tak otwierał zanim się ładnie skolonizuje to narażasz się na powtórkę z zielonej(pleśni) rozrywki .
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 13:53:42
Ok w sumie racja. Będę robił zdjęcia przez folie. Ten growkit to kiedy powinien coś pokazać? Pryskam i wachluje z 5x na dzień, woda się skrapla po ścianach pudła więc wilgoć jest wysoka. Mate podłoże we wtorek jak przyjdzie.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 14:23:22
Ta tacka to nadaje się już do wystawienia na owocnikowanie - żeby ta grzybnia nie związała stromy skoro taka zbita jest. Jak będzie w terrarium to jeszcze przerośnie okrywe więc o to się nie bój.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 14:35:05
Ja się boje o zakażenie, a nie że coś ten przerost daje jeśli chodzi o zbiór. Może jak pokryje większość to nie wjedzie plecha. Dobrze myślę? Może tamtą za wcześnie wystawiłem i plecha zielona się wdała, już z niej nic nie będzie. Teraz zależy mi żeby chociaż jedna dała grzyby na odciski. Od razu wtedy zaszczepiam następne słoiki i monotub. Mata w drodze, LEDy się kupi i jedziem.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 14:55:39
Plecha nie wejdzie jak będziesz miał czysto w powietrzu,- bez kurzu.
Okrywa nie jest substratem podatnym na zakażenia (nie ma cukrów) - małe ogniska pleśni można spokojnie wykrajać i ratować wodą utlenioną. Ziemia w kwiatach jakoś nie pleśni je.
Natomiast stroma nie owocnikuje - później trzeba ją zdrapywać sterylnym np. widelcem i proces zaczątkowania zaczynać od nowa dlatego lepiej nie doprowadzać do powstania przerośli.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 15:11:04
Dobra wystawiłem. Całą łazienkę wypsikałem przed przenoszeniem do pudła środkiem do dezynfekcji. Odczekałem i włożyłem do pudła, siedzi razem z tym substratem z growkitu.

odpowiedzodpowiedz tu
?? frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 15:33:21
Ten biały kwadrat po prawej to otwór wentylacyjny zaklejony materiałem?
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 16:01:09
Wycięty kawałek plastiku zaklejony gazą. Z jednej i drugiej żeby się tam nie podusiły. Może niepotrzebnie wachluje po 5x na dzień kiedy są te otwory?
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 16:06:12
Bardzo ładnie. Gites malina. Wachlować nie zaszkodzi ale jak byś o tym zapomniał to nic się nie stanie.
odpowiedzodpowiedz tu
? frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 16:09:16
A te dziurki przy górnej krawędzi zdjęcia to też czymś zatkałeś?
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 16:26:49
Nie. Tam jest folia czarna od drugiej strony. Jest przez folie przebite. Miał to być monotub od razu i jest folia do tej wysokości do której miał być substrat z okrywą.
Jednak, że pierwsze co zobaczyłem to były ciastka i filmik na YT kanał ASI - grow your mind (polecam uwielbiam gościa). Później jak zapyliłem ciastka przeczytałem o zbożu jako pożywce i że lepszy plon dać monotub substrat zbożowy i okrywa. Pudło już zostało przygotowane, z 8 słoików wyszły 4 więc pomyślałem że dam to na tacki i wsadzę do tego pudła, a następne już monotub zrobię. No i siedzi tacka i growkit. Mam jeszcze jedną tackę to wstawię do innego pudła, razem z ciastkami. Myślę że tydzień został kolonizacji reszcie. Dno słoików bardzo wolno idzie.

Działanie tego to coś pięknego. Działa podobnie jak 4ho-met zresztą to też tryptamina. Zjadłem 3 takie malutkie aborty i już mozaika pływa, struktury takie na płaskiej ścianie że można patrzeć i patrzeć, kolor jaskrawy. Przecież to pewnie 1 poziom ledwo, a gdzie tu dalej nie mogę się doczekać muszę wrzucić konkretniej i całych dojrzałych.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 16:43:19
Do monotubów robi się duże otwory - tak z 5cm średnicy i wierci się je na wszystkich ścianach pudła aby wymiana gazowa była jak największa z racji rzadkiego zaglądania do pudła i braku wietrzenia/wachlowania.
Oczywiście otwory czymś zatkane np. watą.
Może lepiej też zapchaj te dziurki wata - tak dla pewności - bo mogą Ci przez nie wylecieć muszki.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 16:49:40
Nie ma muszek u mnie nigdzie, a już na pewno nie w tym pomieszczeniu gdzie to jest i okno zamknięte. Mogę zakleić taśmą jeśli tak lepiej.
odpowiedzodpowiedz tu
xD frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 17:01:49
Nie masz waty? xD
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 17:02:54
Zawsze to dodatkowa wentylacja.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 17:08:19
Zdziwiłbyś się jak muszki lgną do grzybni! Biorą się dosłownie z nikąd!
Jest z nimi wielkie utrapienie. Zatkaj te otwory jakoś - dobrze Ci radzę.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 17:11:16
Zamówię takie pudło ze zdjęcia. Tam są kratki do regulacji powietrza. Estetyczne, można nosić sobie grzybki. Będzie się nadawać pewnie. 38x26x22 akurat na monotub. Pod to mata, higrometr też zamówiłem z termometrem w jednym. Będzie grało jak nic. Już komplet na przyszłość, a póki co muszę coś umęczyć w pudle z postów wyżej

odpowiedzodpowiedz tu
xD frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 17:23:00
Toż to faunarium - do hodowli ZWIERZĄT.
I tak musiałbyś wiercić w nim otwory wentylacyjne na dole.
Taka wymyślna pokrywka z klapką do karmienia jest kompletnie zbędna.
Zwykle pudło o odpowiednich wymiarach jest optymalnym rozwiązaniem.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 18:47:57
Zwykle pudło już mam zobaczymy czy coś z niego wyjdzie. Wstawię zdjęcie jak coś ruszy. A jeszcze kwestia światła: to ma być w rogu pokoju czy w karton włożyć, półotwarty żeby ciemniej miało?
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 18:53:55
Szczerze, to bez znaczenia przy obecnym nasłonecznieniu dziennym.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 18:57:53
Pytam o wszystko co możliwe, bo nie chce żeby znowu abortowały. Na pewno temp będzie wyższa od maty, zrobię im z 23 to chyba igła na owocnikowanie.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 19:07:30
Od światła nie powinny abortować, przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałem ale też swoich grzybni na bezpośrednie słońce nie wystawiałem. Grzyby rosną w nocy to sam zdecyduj czy warto wsadzić w karton.
Myślę, że 24*C będzie optymalnie.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.03 19:42:57
Nie wystawiaj po prostu na bezpośrednie promienie, gdzieś w rogu, pod oknem, powinno być OK. A te otwory naprawdę czymś zatkaj, bo możesz się niemiło zdziwić. Wystarczy wata albo naklej jakieś łatki z tkaniny. Na przyszłość, jeżeli to ma tak wyglądać, otwory daj blisko dna pojemnika. Dwutlenek węgla jest cięższy od reszty składu powietrza i będzie zbierać się na dole. Jeżeli dziury masz wysoko, to robisz sobie gazowe jeziorko. Możesz też do środka pojemnika wstawić słoik z wodą i przeciągnąć do wnętrza rurkę od pompki akwarystycznej (z tym kamieniem oczywiście). W połączeniu z otworami na dole będziesz miał z głowy wachlowanie. Minusem jest tylko dźwięk pompki, ale z drugiej strony przecież nie będzie chodzić 24h
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.04 07:42:43
Zgadza się tyle, że jak to miał być monotub to właśnie substratu będzie do wysokości tych dziurek, więc to będzie miejsce gdzie ten dwutlenek się zbiera. Jak dam na samym dole to będą zatkane przez substrat.
Z pompką do akwarium nie rozumiem. Ma dmuchać do środka do słoika z wodą żeby natleniać i nawilżać powietrze w pudle?
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.04 08:14:19
Tak, bo po co masz wachlować skoro możesz ten proces automatyzować
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.04 08:26:55
Ale wtedy to już nie będzie monotub, bo brak miejsca na słoik. Chyba, że większe pudło, słoik w środek tacki po bokach. Jak coś wyjdzie to może zainwestuje w tę pompkę czy nawet nawilżacz itd. Póki co będzie mata grzewcza i pomiar wilgotności higrometrem zamiast na oko. Dwa razy dziennie wachlować i pryskać to żadna niedogodność dla mnie. Tak czy tak nic nie robię. Zajmuje się tylko naturą, mam ogródek, warzywa, owoce, teraz grzyby i to cały świat dla mnie. Chciałbym taką komorę ale nie wiem z czego to robią. Taką na kilka pudeł/tacek. Różne odmiany w jednym miejscu. To mi się marzy ale zaczynam od podstaw.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.04 08:55:49
Interesujący ten Twoj świat

O jakiej komorze mówisz? Masz jakieś zdjęcie?

Mi marzy się uprawa grzybów i utrzymywanie się z tego. Wczoraj nawet wygrzebałem książki na ten temat. Polecam "Hodujemy grzyby. Nie tylko pieczarki i boczniaki..." Francois Huart. Efekt aktualnej sytuacji w kraju i na świecie - dało trochę do myślenia i naprawdę mam już dosyć korpozamordyzmu
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.04 12:45:55
Mój świat zmienił się cały przez prawie 6 letni pobyt w więzieniu. Tam dopiero zobaczyłem co z nami robi rząd, zobaczyłem poniżenie człowieka, zobaczyłem władzę i wyższość jednych nad drugimi. Jesteśmy wszyscy równi, skoro dostaliśmy życie to należy się nam wszystko co najlepsze, wszystko co daje nam planeta. Każdy może korzystać ze wszystkich zasobów, każde zwierzę i każdy człowiek (czyli też zwierzę). Do czego doprowadziliśmy my jako ludzie, że aby żyć trzeba za to płacić? Trzeba płacić za pożywienie? Siedząc w więzieniu zobaczyłem, że nie tylko tam nie jestem wolny ale będąc normalnie na wolności również nie jesteś nigdy wolny. Widać to myślę jak na dłoni teraz kiedy masz zakładać maski, bo tak każą i nie wychodzić z domu, bo tak ktoś ustalił. Dlatego po wyjściu obsadziłem krzewami owocowymi cały ogród, posadziłem wiele drzew. Mam truskawki, maliny, jeżyny, porzeczki, rabarbar, jabłka, wiśnie, czereśnie, brzoskwinie, gruszki, śliwki. Mam rządki sałaty, kapusty, rzodkiewki, rukoli, koperku, pietruszki, marchewki, pomidory w szklarni. Do tego teraz mam grzybki, a na łąkach daleko MJ by mieć dla siebie. I więcej dóbr natury, których nie wymieniłem. Może i nie jestem zupełnie niezależny od tego całego chorego państwa ale na pewno żyje mi się lepiej. I robię to co kocham, a nie zajeżdżam się po to by żyć. Życie to dar, a nie udręka i robienie rzeczy których nie cierpisz po to by ktoś inny Cię wykorzystywał i mógł robić to co chce. To tak kilka słów przemyśleń, jest tego znacznie więcej ale to chyba nie o tym forum.

Komorę chodzi mi o taką jak w tych filmach wszystkich mają. Taki regał okryty folią z półkami, na półkach są tacki z różnymi grzybniami. Rurą doprowadzane jest powietrze nawilżone nawilżaczem ultradźwiękowym. W środku oświetlenie, pełna automatyka.
Fruiting chamber to chyba amrykańce nazywają.

odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.04 14:01:49
Pisz śmiało swoje przemyślenia, Cjuchu się nie obrazi. ^^ Forum jest multitematyczne.
Bardzo fajnie się urządziłeś, - taki mały edenik. ^^ Ja mogę tylko o czymś takim pomarzyć (blokowisko).
Takie namioty bardzo wygodne ale w monotubach też nawilżacz się bardzo dobrze sprawdza. Pod taki duży (6L) można podpiąć 4 pudła.
Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.04 17:01:52
To jest takie estetyczne, a ja lubię ład. Póki co coś się dzieje z growkitem po tym wyrwaniu abortów i 6h w lodówce. Nowy puch w niektórych miejscach, zarówno na okrywie jak i po bokach. Dodam zdjęcie jutro to już będzie widać bardziej. Myślę że to dobry znak grzybnia znowu rośnie i zaraz zapinuje i jazda
Tacka niewiele przerosła więcej po przeniesieniu do pudła. To pewnie za tydzień gdzieś około będzie pinować?
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.04 17:21:42
Tacka tak jakoś powinna.
Ciekawi mnie kiedy ten growkit zapinuje. Jak się puszy to dobrze. Dopieść go.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.04 20:16:29
Jedyne co mogę więcej dla niego zrobić to jutro mate grzewczą podłączę i temperaturę będzie miał stałą te 24 stopnie jak pisałeś. Kołysanka chyba mu nie pomoże więc nie bardzo wiem jak go dopieścić bardziej
Growkit, który 32 dzień i dał tylko kilka abortów póki co.
odpowiedzodpowiedz tu
xD frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.04 20:48:45
Spryskiwaniem i wachlowaniem, naturalnie.
Jakaś subtelna muzyczka też by dobrze zrobiła. Odgłosy lasu czy cuś.
A jakbyś opieczętował ten karton pozytywnymi zaklęciami to już w ogóle byłoby cacy.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 06:31:33
Mieszkam pod samym lasem, odgłosy stamtąd docierają jak tylko okno otworzę. Wstaje o 5 i slucham jak już jest widno i są mgliste poranki. Uwielbiam te wilgoć leśną i zapach o poranku.

Dodaje zdjęcie mojego pudła: tacka bielutka na szczęście, grzybni przybyło. Growkit też widać nową białą grzybnię. Jest również na bokach z każdej strony czego nie widać na zdjęciu. Na okrywie tylko kilka punktów.

odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 08:49:38
Opis poranka porusza wyobraźnię... Ehhh...

Gdzieś wcześniej pisałeś o macie grzewczej. Z jakiej korzystasz? Chodzi mi o wymiary. Jak taka mata daje sobie radę z ogrzewaniem? Ja podczas uprawy Shiitake korzystałem z kabla grzewczego. Swoją drogą myślałeś o uprawie grzybów jadalnych?
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 09:22:41
Zamówiłem dopiero te mate wymiary 30x18 9 watów. Dzisiaj odbiorę i zamontuję. Pod nią kupiłem też podkładkę z izolacją aluminiową żeby lepiej to grzało (wydajniej). Myślę że da radę kiedy pudło ma 38x24.

Jadalnych? A co te są niejadalne? Wuja ma boczniaki w piwnicy tak dla siebie i rodziny także czasem jem. Poza tym chodzę do lasu na grzyby co roku. Akurat ja głównie zbieram muchomory czerwone ale rodzina bardziej te czarne łby, borowiki itp. Mi najbardziej zdecydowanie jednak amanita muscaria smakuje
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 11:20:49
Jak będziesz miał sprawdzoną matę, to daj znać jak działa. Chcę podejść do boczniaków albo łuskwiaka nameko, więc coś do ogrzewania będzie potrzebne tak czy siak. Kabel grzewczy był upierdliwy/niewygodny, więc może taka mata będzie ciekawszym rozwiązaniem.


W sumie to patrząc formalnie jadalne nie są
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 11:59:13
Pamiętaj. To co nas się uczy, że jest niejadalne tym bardziej jest jadalne. Jak uczą Cię idź w prawo to Ty zapierdalaj na lewo. Muchomór też taka bzdura od zawsze słyszałem od babci, dziadków mega trujący grzyb, jak zjesz to po Tobie. Kiedy też grzyb mało, że nie trujący to leczy i ma same pozytywne właściwości. Zajadam od paru lat codziennie od jesieni późnej aż do wiosny jak mi wystarczy kapeluszy i mam się świetnie.
Jak komuś o tym mówię to patrzą na mnie jak na debila ale ja się tylko uśmiecham. Święty grzyb, a nie trujący. Polecam mikrodose. 1g suszonych kapelajdów (czyli jeden średni) codziennie rano. Siła, wytrzymałość, regeneracja, wspaniały nastrój, myśli płyną, głowa pełna przemyśleń konstruktywnych.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 12:31:06
Z tym tematem jadalne czy nie, to jest dość mylące, bo niejadalne zazwyczaj oznacza brak wartości smakowych. Zresztą nawet w zależności od krajów niektóre grzyby są klasyfikowane zupełnie inaczej.

Z kolei odnośnie muchomora czerwonego kompletnie nie rozumiem czemu aż tak się nim straszy, skoro to sromotnikowy jest prawdziwym zagrożeniem przy spożyciu. Pewnie czerwonego łatwiej rozpoznać i ma dość ładny wygląd Chociaż ja bym się nie odważył go tknąć.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 14:04:19
I tych cubensis też nie jadłeś? Muchomór czerwony światy grzyb, jedzony przez tysiące lat. Wywar berserkerów robiony był z amanity właśnie. Namawiać Cię nie zamierzam ja kiedyś też powiedziałbym że to idiotyczne zjeść muchomory. Samo mnie wezwało, stało się to naturalnie że trafiłem na ten temat, przeczytałem dużo i widziałem że chce to zrobić. I to był jeden z przełomowych momentów. Może kiedyś wezwie i Ciebie. Życzę Ci tego.
odpowiedzodpowiedz tu
:/ frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 14:56:56
No nie wiem czy to takie bezpieczne dla wątroby. Trochę kwasu ibotenowego może zostawać w prażonych kapeluszach.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 15:13:20
Jem suszone dopiero po dwóch miesiącach. Nie zauważam problemów z wątrobą. Alat aspat mam w normie. Każdy ma swoje zdanie, szanuję Wasze. Nikogo nie namawiam absolutnie. Zakończmy temat na tym. Mata podłączona grzeje, temp 24 stopnie po około 30 minutach. Wilgotność 85% świeżo po pryskaniu więc myślę że te higrometry za 20zł to średnio pokazują stan faktyczny.
odpowiedzodpowiedz tu
:O frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 15:40:01
Suszone?? I nie prażysz ich?! Kwas ibotenowy jest hepatotoksyczny. Uszkodzenia mogą wyjść po latach.
Naprawdę obawiam się o Twoja wątrobę. Może nie suplementuj tak często.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 16:08:39
Ja świeży zjem bez problemowo. Nie obawiaj się. Wszystko będzie dobrze.
odpowiedzodpowiedz tu
:/ frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 17:26:35
Obyś na stare lata nie dostał marskosc wątroby. Choroba może się rozwijać przez lata bezobjawowo.
Nie życzę Ci tego. Rób regularnie testy.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 19:56:56
Ooo to całkiem interesujące te maty. Dałeś bezpośrednio do boxa czy pod niego z podkładem?

Odnośnie czerwonego nawet nie przeszło mi przez myśl, że to idiotyczne. Raczej wychodzę z założenia, że póki nie szkodzimy innym, to wszystko jest spoko. Sam też trochę o tym czytałem, ale po pierwsze za mało, a po drugie mam lekkie obawy przed tym o czym pisali inni.

Odnośnie cubensis, to odpowiem Ci tylko tak --> Także ten...
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.05 20:53:09
To trip na amanicie jest zupełnie inny. Czysty, mistyczny. Nie będę oceniał dopóki tu nie spróbuję zjeść z 4g suszonych. Już po tym co zjadłem czyli 0.5g suchych abortów widziałem że jest zupełnie innaczej.
Mata wiele nie daje, normalnie jest 21 około w pokoju. Jest podstawka taka obszyta z aluminium na wierzchu, na to mata i na to bezpośrednio pudło. Ustawienie pokrętła maty na 90% mocy. Myślę że teraz mają dobre warunki. Wg higrometru 85% wilgotność. Więcej nie dobija nawet jak obficie spryskane, po 3 godzinach już pokazuje 70% więc pryskam znowu.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.06 08:07:40
Dzisiaj widać już nowe piny z boku growkitu. Ciepło im pasuje jednak taka mata super sprawa. Stała temperatura 24 stopnie, musiałem ją trochę skręcić bo po całej nocy już 25 ponad było. Teraz mam optymalnie by te 24 trzymało. Fajna sprawa, bo woda paruje ta którą się skrapla po ściankach więc wilgotność jest na pewno wysoka uważam że więcej niż te 85% wg higrometru3, nie widać co jest w środku tyle kropel spływającej wody.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.06 08:52:56
Super informacja, dzięki. W takim razie też zainwestuję w takie maty. Wczoraj przeglądałem ofertę sklepów pod kątem grzybni boczniaków i całej reszty jadalnych grzybów. Taka mata ułatwi mi sprawę, bo jak przypomnę sobie "zabawę" z kablem grzewczym, to aż słabo mi się robi Taką matę można dać bezpośrednio do boxa?

Swoją drogą pochwaliłbyś się zdjęciem

Korzystasz przy okazji z jakiegoś termostatu tak żeby mieć automatyczną kontrolę grzania?
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.06 11:09:56
Jak byś chciał taką do środka co będzie miała kontakt z wodą to trochę droższe są. Wodoodporne też jak najbardziej są dostępne. Termostat jest na pokrętło, regulacja i sobie patrzę jaka temperatura na termometrze po kilku godzinach. Taką jak ja mam nie można do środka bo będzie pływała w wodzie która się skrapla no ale moja całe 30zł, a te z klasą szczelności IP co może mieć kontakt z wodą to już trochę więcej. W pomieszczeniu mam za zimno, bo 20 stopni, więc cokolwiek będzie grzała to już jest ok, a ona po godzinie na maxa grzeje już dość mocno, jest gorąca w dotyku także skręciłem i jest ciepła i to wystarcza.

odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.07 19:12:41
Tak sobie growkit pinuje. Z innej strony też są pojedyncze osobniki. Tacka widać że inna grzybnia jest, pewnie zaraz będą primordia.

odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.07 19:44:36
No wreszcie!
Doczekałeś się, gratuluję.
Teraz zaśpiewać im kołysanke. xD
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.07 19:47:57
Siedzę z nimi dużo i pierdole głupoty do nich albo do siebie. Jestem człowiekiem który najbardziej lubi rozmawiać z samym sobą. Jeszcze się nie cieszę, bo przedtem też tak było, kilka małych główek a później stanęły i abortowały. Myślę, że jest lepiej dzięki wyższej temperaturze, woda paruje więc wilgotność duża bez pryskania częstego. Grzyby lubią ciepło, może rosną w 20 stopniach ale w 25 około wszystko znacznie szybciej przebiega.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.07 19:58:13
Tak, teraz powinno być dobrze.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.07 20:02:49
Jaki wjedzie trip po zbiorach bezpośrednio to jest koniec będę prosto z pudła zajadał
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.07 20:07:33
Takie są najsmaczniejsze.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.07 20:28:47
0.5g suchych abortów robi już fajnie. Wszystko ma różne struktury, dźwięk jest taki głęboki. A co będzie po takich świeżutkich kilku eh...
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.07 20:36:32
No, świeżaki robią miazge!
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.07 22:18:34
Fajnie to wygląda. Powodzenia życzę, dobrych zbiorów, kilku odcisków i monotube w pełnej odsłonie
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 06:32:00
Tacka również wypuściła pierwszy pin. Te z growkitu rosną z dnia na dzień. Wilgotność cały czas ma być bardzo wysoka? Widać kropelki wody na grzybni na tacce. Czy to nie jest znak że zbyt duża?

Frywolny dziękuję. Bardzo chce by tak było, zwłaszcza że tacka to GT a growkit losowy więc może jakaś inna odmiana się trafiła. Odciski będą pobrane ale w drugich rzutach, pierwsze do konsumpcji. Dalej po wyciśnięciu z tego co się da i z pozostałych ciastek i jednej tacki, przygotuję kilka litrowych słoików lub torbę zaszczepiacza i lecę z monotub w dwóch takich pudłach. Pogody ducha!
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 09:04:45
Na czym będziesz zaszczepiać grzybnię pod monotube?
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 09:19:05
Żyto ekologiczne. Ciastka to za długo kolonizują, a z innymi nie mam doświadczenia. Zaszczepiam słoik z miodem, czekam parę dni aż się zrobi meduza gęsta. I tym zapylam słoiki ze zbożem, które kolonizują całe w 10 dni około. Wiesz może co z tą wilgotnością gdy krople wody są na grzybni? Widać na pierwszym zdjęciu przy dolnej krawędzi.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 10:40:11
Wydaje mi się, że kwestia wentylacji/przewiewu. Ewentualnie też temperatura w połączeniu z wilgotnością. A zwracałeś może uwagę na to czy nie kapie Ci z pokrywy pojemnika?

Jak przygotowujesz taki miodowy zaszczepiacz?
odpowiedzodpowiedz tu
omnomom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 11:39:01
Tą sama technikę stosuje co Eloerde. Do 4 % roztworu glukozy, sterylizowanego w słoiczkach od koncentratów pomidorowych przez +-13 min dodaje się zarodniki lub płyn już skolonizowany lub kawałek grzyba wrzucić można do środka i również wychodzi piękna grzybnia.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 12:46:29
4% miodu z wodą sterylizuje przez krótki czas by miód nie karmelizował. Ja biorę mały słoiczek i 96ml wody i łyżeczka od herbaty miodu. W to zarodniki i meduza po kilku dniach. Nie ma porównania jak szybko zaszczepione w ten sposób kolonizują do takich które są zaszczepione zarodnikami. Te z meduzą z miodu o 50% szybciej.
Faktycznie woda może się skrapla z pokrywki, ale widać że pinują obie tace i rosną grzybki to nic nie zmieniać? Widać różnicę nawet przez kilka godzin, już następne mini piny są na tej tacce ale cała w kropelkach wody jest. W ogóle to przegapiłem kiedy są primordia. Była grzybnia a już są piny. Nie widać nawet tych zaczątków gołym okiem. Przy growkicie było widać bardziej może dlatego, że baaardzo wolno mu szło. Choć teraz ożył, przez te kilka dni urosło więcej niż na początku przez 24dni.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 12:57:46
Przy odpowiedniej wilgotności zawsze woda będzie kondensowała na grzybni.
Nie masz co się tym przejmować.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 16:23:39
Dokładnie, powodów do paniki nie ma Grunt to nie utopić hehe

Dzięki za przepis na miodzik/glukozę. Rozumiem, że po wpuszczeniu zarodników postępować jak w każdym innym przypadku, czyli trzymać temperaturę i brak światła?
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 16:44:01
Tak samo jak słoiki z substratem zaszcepionym.

Jeśli krople kondensują się na grzybni tak czy tak, to dlaczego w wielu miejscach jest podane by nie pryskać bezpośrednio na grzybnię tylko po ściankach gk, pudła?
odpowiedzodpowiedz tu
hejaho
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 17:06:35
pryskajac bezposrednio na grzybnie to kaluze mozna zrobic(; ogolnie chodzi zeby nie podduszac grzybni. mala kropelka nie zniszczy ale czym wiecej tym gorzej. pozdro
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 17:15:52
Obecny! xD

Bo kropelki na powierzchniach kondensują powoli - z powietrza.
A kropelki ze spryskiwaczy uderzają w powierzchnię gwałtownie - tego grzybnie nie lubią.
Tak samo jak grzybnie nie lubią wszelkich wstrząsów. Spokój i relaks.

Widzę, że na tacce wylądował pierwszy zwiadowca. Niebawem powinna pojawić się jego kompania.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 19:06:06
Ty uśmiech jesteś zawsze obecny xD
Tylko nie wiem czy jesteś każdym uśmiechem czy tylko

Już są następne (piny) ale bardzo małe i kilka pojedynczych sztuk. Czekam na nie i jest to oczekiwanie w radości. One mają to czego ja tak potrzebuje
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 19:33:37
Już są?! Zwiadowca rozeznał teren i sprowadził kumpli. Widać dobrze im u Ciebie. Pstryknij jutro fotkę.

Mnogość mej postury, liczy nieba chmury. Dowie się Ten który, odwiedzi czarcie góry. ;-*
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.08 23:56:03
Fakt, uśmiech jest zawsze I bardzo dobrze - pozdrowienia dla Was

Skoro i tak rozmawiamy tu o wszystkim to pozwolę sobie na kolejną dygresję - konkurs Czy zarodniki po 11-12 latach ożyją? Oczywiście czysto hipotecznie, niestety. Leżakowanie w wodzie dwa tygodnie - strzykawki z 4 tłustych odcisków. Podejście na ryżowe ciastko i miód/glukozę. Cambodia, więc dla powyższych załóżmy wysoką temperaturę, ok. 26-27C. Zakłady i snucie teorii uznaję za otwarte

@ElOErDe jaki to w ogóle gatunek?
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.09 13:09:13
Trochę wątpię aby ożyły.
Stempel normalnie na alufolii?

Pozdrowionka ;>
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.09 16:49:28
Kartka papieru, w sensie karteczka z bloczku do zrywania. Zamknięte w worku strunowym i całość w metalowej skrzyneczce, odizolowane od świata. Ciekaw jestem ile zarodniki mogą przeżyć.
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.09 17:43:56
Jak na papierze to może, może...
Na alufolii zarodniki wytrzymują 3-4 lata. Jony glinu są szkodliwe. Nie wiem jaki to dokładnie mechanizm ale obniżają żywotność. Chyba obniżają aktywność chormonalnych aktywatorów kiełkowania, czy jakoś tak.
Na papierze nie próbowałem ale słyszałem, że zarodniki wytrzymują dłużej.
No bardzo ciekawi mnie co Ci z tego wyjdzie. Dawaj znać.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.09 08:29:08
Wszystkie tacki to Golden Teacher, growkit niewiadoma. Miał być losowy ale inny niż GT.

Wstawiam zdjęcia. Widać, że się dzieje coś. A raczej magia. Zdecydowanie pomogły Wasze rady, growkit ożył, rośnie w oczach. Moja rada do wszystkich, którzy tam mają problemy jest taka, że podstawa to temperatura i wilgotność. Temperatury 24-25 i grzanie przez matę co powoduje parowanie wody (oraz wysoką wilgotność) z dna boxa robi wielką różnicę.

Będziecie oceniać co to jest za odmiana jak urośnie
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.10 07:09:57
Tacka pinuje już w wielu miejscach, growkit rośnie i również doszło mnóstwo małych kosmitów. Widać różnicę, że grzyby z gk mają jasne kapelusze, a te z tacki czyli GT brązowe. Różnią się też grubością trzonu.
Wstawiam zdjęcie, jest wszystko super i cieszę nimi oko kiedy tylko mogę.

odpowiedzodpowiedz tu
omnomom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.10 10:26:29
Zajebiście że ci w końcu ładnie rosną. gratki
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.10 11:28:19
One będą poziomo rosnąć te z tego gk?
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.10 13:26:05
Nie całkiem, później wygną się do góry.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.11 08:02:31
Wstawiam zdjęcia dzień po dniu, rosną w oczach
Growkit po zbiorach do namoczenia i znowu owocnikowanie, a tacka? Tylko zbieram i wkładam znowu do pudła?

odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.11 13:09:46
Wszystkie grzybnie po zbiorach dobrze jest namoczyć bo owocniki wyciągają wodę z substratu.
Wiec tacke też namocz. Lodówka opcjonalna.

Mów do nich czule to przyspieszą.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.11 15:15:45
Ok growkit to włożę do pudełka w którym był, zaleje i zakryje pokrywką. Ta tacka grzybnia wystaje poza pudełko więc nie mogę tak zrobić. Czy mogę wyjąć całość z pudełka tak jak growkit do namoczenia?
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.11 15:35:08
Wyjmowanie substratu jest problematyczne bo może się polamać.
Lepiej utopić tacke w miednicy z czystą wodą - gk. uniesie się wtedy na powierzchni wody.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.11 15:49:20
Tylko nie wydaje mi się aby wyjmowanie substratu z tej tacki było konieczne.
Utop cała i dociąż czymś aby substrat nie wypłyną.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.11 15:59:04
No jasne takie proste i nie wpadłem. Dobrze, że jesteś. Bądź pozdrowiony.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.11 17:29:54
A żeby za bardzo nie naruszać powierzchni grzybni (uwaga primordia) to zamiast obciążnika możesz opleść tacke dwiema gumkami recepturkami albo dwoma sznureczkami.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 08:30:45
Kolejny up i zdjęcie tacki wraz z pytaniem czy już wystawić czy jeszcze nie.

odpowiedzodpowiedz tu
WeeD
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 13:02:51
Warto chyba było by poczekać jeszcze może 1 dzień, ale z 2 strony jak wystawisz też nic się nie stanie, zanim piny puści to grzybnia zdąży pochłonąć nieskolonizowane miejsca. tak swoją drogą jakąś niszową odmianę masz w tym GT.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 14:00:28
Niszową tzn mało popularną? Nie wiem jaka niestety, sklep też niby nie wiedział, losowy gratis to był. Poczekam do jutra w takim razie lub dwa dni. I tak coś rośnie więc nie spieszy mi się.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 14:28:26
No co Ty, tacka już do wystawienia. Okrywa nie musi być w pełni skolonizowana bo grzybki lubią wzrastać nawet z nieskolonizowanych miejsc. To nawet lepiej jak okrywa jest różnorodna bo grzybki maja wybór gdzie chcą rosnąć.

A jak z tą tacką której robiłeś test na sinienie??
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 14:46:25
Pleśń zielona była więcej i więcej. Wywaliłem już dawno. Wystawiam jutro rano, muszę pudło uszykować drugie i umyć, zdezynfekować.
odpowiedzodpowiedz tu
?? frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 15:06:02
Czym dezynfekujesz??
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 15:07:46
Etanol 96%
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 15:22:52
Polecam zamówić w elektronicznym izopropanol (IPA) 99% do czyszczenia układów scalonych i elementów optycznych. Wybitnie przydatna ciecz. Najcięższe tłuszcze schodzą nim ja ręką odjął. Tańsza dezynfekcja.
Można zamówić kanister 5L.

I uważaj na przerośle.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 15:38:41
Przerośle? Nie wiem co to. Izopropanol znam, mam akurat spirytus w domu, dlatego akurat tym.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 15:50:26
Strome. Pisałem już Ci o tym.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 16:19:51
Grzybnia zbita o to chodzi. Wystawiam wystawiam żeby było ok.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 16:33:56
Poszukaj sobie na forum są zdjęcia.
Stroma tworzy się z przerośniętej grzybni przy zawysokiej temperaturze i niewystarczającej wentylacji.
W Twoich warunkach raczej się nie wytworzy ale lepiej dmuchać na zimne i nie pozwolić grzybni nadmiernie przerosnąć.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 17:35:34
Ok. Mam zrywać wszystkie od razu? Największy to zaraz się błonka oderwie, a reszta dosyć mała. Wyrwać jednego czy co?
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.12 17:59:00
Tym największym, jak już się otworzą, utnij łby i zbierz odciski, trzonki zostaw aby reszta grzybków mogła dojrzeć.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 06:30:36
Ok największy to już widać zarodniki od spodu, błona cała oderwała się. Jeszcze czekać aż kapelusz się bardziej wywinie czy już mogę ucinać?

odpowiedzodpowiedz tu
omnomoo
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 09:17:47
Teoretycznie możesz chwilę poczekac jeszcze, bo jakoś mega nie sypie zarodnikami póki co, ale z takiego też spokojnie można zbierać zarodniki. Podczas leżakowania i tak się jeszcze nieco otworzy. Dobrą praktyką jest wymiania folii po +-2h na nową aby zyskać czystszy odcisk pozbawiony zanieczyszczeń. ostrożnie utnij go w połowie wtedy inne grzybki ładnie dojrzeją, a na folię tylko kapelusz, wszystko sterylnie, pewnie wiesz ale lepiej przypomnieć.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 10:41:52
W porządku to poczekam do wieczora lub jutro rano to zrobię. Teorie znam, warunki sterylne w miarę możliwości będę próbował utrzymać. Ucinam łeb, kładę na przemytą folie alu, przykrywam szklanką. Zrobię to w rękawicach i masce, umyje blat wcześniej, spryskam całe pomieszczenie alk.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 17:47:39
Ok jest pierwsza próba zrobienia odcisku.

odpowiedzodpowiedz tu
:| frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 18:08:06
Ale folia powinna być prostokątna, zgięta w połowie (kapelusz na jednej półówce), a nie kwadratowa.
Tak żebyś mógł złożyć folie i zamknąć odcisk odseparowując go od powierzchni woreczka strunowe.. go.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 19:00:25
Położę na to drugi kawałek taki sam i pozaginam narożniki. Efekt ten sam.
odpowiedzodpowiedz tu
:| frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 19:12:12
Nie do końca. Standardowo takiemu zamkniętemu stemplowi zagina się pozostałe 3 boki wzdłuż krawędzi tak aby maksymalnie odciąć go od warunków zewnętrznych aby nie wysychał.
Zobaczysz, że dwa osobne kawałki alufolii nie będą się chciały razem trzymać i przy wszelkich operacjach takich jak władanie i wyjmowanie stempla z woreczka będą się rozdzielały. Nie mówiąc już o szczelności...
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 19:40:28
Kup woreczki strunowe i wsuń do niego odcisk (bez zaginania i innych akrobacji). Strata będzie bliska zeru, niewiele osadzi się na ściance worka. Szczerze to w ogóle nie rozumiem sensu korzystania z alufolii, ale cóż... W mojej ocenie to bardzo niewygodny materiał. No chyba, że faktycznie jeden odcisk ma być wykorzystany np. dwa czy trzy razy. Hmmm... Nadal nie rozumiem
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 19:44:15
Tak właśnie uczynię. Zresztą przecież ten odcisk będzie zaraz używany do zrobienia strzykawy i lecę dalej.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 19:57:25
No to w ogóle luzik Tylko sugeruję ową strzykawkę rozdysponować na kilka substratów/zaszczepiaczy żeby zonka nie było
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 20:04:12
Witamy Frywolnego na pokładzie.
Zarodniki przyklejają się do powierzchni woreczków strunowych. Jednych odmian mniej innych bardziej. Tak samo jak zarodniki jednych odmian ładnie rozpuszczają się w wodzie, a inne zlepiają się w pływające grudki/kropki.
Poza tym alufolie można przetrzeć alkoholem, a papieru nie. Obie powierzchnie maja swoje plusy i wady.
Z alufolii np. lepiej zdrapuje się zarodniki.

Ale i tak najważniejsze jest aby zapobiec wysychaniu odcinku.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 20:29:48
Ja zapobiegnę - zużywając go jak najszybciej. Następne już będę robił tak jak radzisz.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 21:04:19
Jak Ci się przyklei pół odcisku do woreczka to Sam się nauczysz. Ja już tak miałem.
Zrób sobie zapas - naprawdę się przydaje.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.13 22:15:05
Panie Uśmiech ja tu cały czas jestem, raz cicho, raz głośno

Masz rację, każdy materiał ma wady i zalety. Najlepiej zabezpieczyć się na całego i zawsze mieć kilka >>świeżych<< odcisków (a nie zastanawiać się czy po 12 latach ruszą...). Osobiście ElOErDe poszedłbym dodatkowo w kulturkę na agarze i produkował ile wlezie z zaznaczeniem wybierania tylko najlepszych grzybów jako materiał do powtórzenia. Zresztą widać, że masz plan, więc działaj kolego - śledzę uważnie i jestem pod wrażeniem zaangażowania

PS. Widziałem dzisiaj w markecie budowlanym te "półki", o których wspominałeś gdzieś wyżej. Nie zwróciłem tylko uwagi czy są takie z nakryciem/namiotem. Hmmm...
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 07:29:15
Rzut zebrany. Chyba nawet trochę za późno ale za to jest kilka odcisków. Chciałbym też z growkitu kilka odcisków bo to inna odmiana. Póki co jeszcze nie dojrzał. Świeżych jest ponad 200g.

Frywolny będę działał na całego od jesieni, wtedy będą środki na te konkretną komorę owocnikowania. Kupię też szybkowar jakiś duży z ciśnieniomierzem. Albo będzie to kilka pudeł monotub z matami grzewczymi.

Jedni jedzą bułki na śniadanie, a jedni jedzą grzyby... Zapinam pasy i lecę w kosmos
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 08:22:52
Smacznego Zakładam, że dzisiaj Twój widok na las osiągnął zupełnie nowy poziom

Monotub brzmi kusząco, mam nadzieję, że opanujesz technikę Tylko do jesieni daleko, więc ogarnij jeszcze jeden lub dwa rzuty w tym czasie, żebyś przypadkiem nie został bez zarodników (jak niektórzy frywolini hehe... >śmiech przez łzy< )
odpowiedzodpowiedz tu
hmm?
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 11:21:41
Korzystając z popularności wątku jak widzicie temat uprawy coraz to nowych odmian? opłaca się inwestować w nowe odmiany a co ważniejsze czy ktoś czuje wymierne skutki spożywania innych odmian cubbenisów? A może nie ma wielkiej różnicy między kultywowaniem w kółko GT a bawieniem się w wymiany odcisków i poniekąd narażaniem się... ?
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 11:50:44
@Up. Tripy z jednej odmiany bywają różne ale urozmaicenie odmian dobrze robi.

@ElOErDe ile zjadłeś?
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 17:15:26
@hmm? Jak zjem te drugie to Ci powiem czy są różnice

Zjadłem 16gr świeżych prosto do japy po zerwaniu. Nie chcę szaleć na początek i dobrze zrobiłem - wystarczyło. Było niesamowicie, magicznie, wspaniałe. Widoki nie do opisu, zielony kolor był tak zielony jak nigdy dotąd. Wzory starożytne malowały się na korze drzewa, hieroglify w starej kotłowni. Mnóstwo przemyśleń o życiu by się nim bawić i nie brać zbyt poważnie, bo duch nie umiera nigdy. Pozdrawiam Was przyjaciele i przesyłam pozytywną energię.

To naprawdę była złota lekcja, ktoś trafnie nazwał odmianę. Wstawiam zdjęcie growkitu który został, jeszcze czekam aż się otworzy któryś by zebrać odcisk i z niego.

Jak tylko mi wyschnie zbiór to lecę mikrodose. 0.2g co trzeci dzień, kolejny tydzień 0.3g, następny 0.4g, przerwa dwa tygodnie i znowu od 0.2g.
Aha i wydaje mi się, że odcisk który pobrałem pierwszy (minęło 24h) nadal nie jest na alu folii. Ten kapelusz za bardzo nie wysechł. Mam czekać dłużej pewnie?

Ta ostatnia tacka niestety też już widać zielony kolor na środku, tam gdzie nie przerosła grzybnia przed wystawieniem. Zostały jeszcze ciastka w słoikach. Ale jak odciski mam to zaraz następne zboże zapylam i próbuje dalej.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 18:22:41
Jest i nasz świeżaczek. ;>
16g?? Lajtowo. Myślałem, że z 30g zarzucisz.
Warto było czekać, co? Opowiadaj. Goldeny jedne z moich ulubionych. Duży bodyload?
Doceniłeś naturę życia?? Niesamowite wrażenia, co? Lepsze od amanity (??).

Co do mikrodawkowania to jestem sceptyczny. Według mnie to niepotrzebne wyrabianie odporności.
Lepiej zarzucać docelowe dawki - większą frajda i wgląd w egzystencję.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 18:37:12
Nie chciałem fikać na pierwsze. Takie dorosłe świeże jakoś na mnie wrażenie zrobiły wyglądem, szacunek.
Następne mogę spokojnie zjeść te 25g. Bodyload był, to raczej zawsze występuje przy takich rzeczach. Z naturą to się zjednałem chociaż ja na codzień jestem blisko z naturą. Wrażenia nie do opisu. Czy lepsze od Amanity? Nie. Trudno oceniać lepsze gorsze. To jest kolorowa zabawka bynajmniej w dawce takiej jaką przyjąłem czyli drugi poziom trochę ponad. Amanita to jest mistyczne przeżycie, przewartościowanie wszystkiego. Będę korzystał z obydwu dóbr natury niewątpliwie.

Co robię nie tak, na którym etapie jest brak sterylności że pojawia się ta pleśń zielona? Substrat już jest zakażony czy okrywa zła sterylizacja?
odpowiedzodpowiedz tu
hmm?
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 18:39:43
Ciekawe jak normalna dawka zadziała po takim 3 tyg mikro mikro doseingu. Ostanio z nudów zapodałem sobie 2 g (głównie nóżek, bo miałem teorię że są słabsze) robiąc jedynie 2 dni przerwy po ostatnim tripie i aż mnie zaskoczyło że nie poczułem tolerancji, a trip naprawdę b. dobrze będę wspominał.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 18:53:06
Nie ma podobno jakiejś wielkiej różnych jak dajesz te 0.3g co 3 dni jeśli chodzi o późniejsze tripy. Tak czytałem na forum o właśnie mikrodawkowaniu psylocybiny. Zrobię pauzę po 3 tygodniu i wtedy wrzucę więcej i zobaczymy.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 20:21:02
No nie wiem. Receptory 5-HT2a są bardzo wrażliwe. Bardzo łatwo utracić magię doświadczenia - te unikalne natchnienie czarujące percepcję w iście kosmiczny sposób. Bardzo łatwo spłycić doświadczenie.

Amanity jeszcze nie próbowałem ale zapewniam Cię Lordzie, że większe dawki psylocyn są tak epicko mistyczne, że aż się wierzyć nie chce, zegarki stają i telefony wariują. Nie mówiąc już o etosie wieków praktyk szamańsko/druidystycznych i całej ich duchowej celebracji.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 20:23:41
Dupe urywa.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 20:30:13
ElOErDe koniecznie zdaj relację z mikro dawkowania. Czytałem o tym swego czasu i jestem bardzo ciekaw. Także czekam z niecierpliwością.

"Co robię nie tak, na którym etapie jest brak sterylności że pojawia się ta pleśń zielona? Substrat już jest zakażony czy okrywa zła sterylizacja?"

Pokaż proszę zdjęcie. Zabawne, ale ja miałem ten sam problem z Shiitake - od drugiego rzutu jazda. Mój rekord to trzy rzuty, a później już kompletnie nie miało to sensu. Swoją drogą trzymajcie kciuki - niedługo ruszam z jadalnymi.

A co do 12 lat, to cóż Panie Uśmiech... dam znać, jak kolega z zagranicznego forum się odezwie. Prawdopodobnie pod koniec tygodnia.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 20:33:19
No właśnie większe dawki. Póki co nie stestowałem tych większych. Z amanitą jest tak samo. Przy małych np 1g-1.5g kapelusz/dwa wysuszone to czujesz tylko przyśpieszenie, więcej energii, moc. Przy takich 6g-10g jest dokładnie tak że czasu nie ma, jesteś gdzieś tysiące lat wstecz. Ty nie próbowałeś amanity (żałuj) ja nie jeszcze większych dawek psylo. Za kilka tygodni wrzucę więcej. Z 3g suchych przynajmniej lub jak będę miał akurat świeże to 30g. Will see...

Frywolny zdjęcie już nie dzisiaj bo usunąłem te ogniska pleśni i polałem wodą utlenioną. Może akurat coś poradzi, nadzieja umiera ostatnia. Tej ja już starszy psylospec jestem wg forum, raczej bardziej trafne pleśniak zielony
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 21:20:00
Standardowa porcja świeżaków to 35g i BEZ TOLERANCJI gwarantuje, że by Cie poskładało.
Musk się płaszczy i zwoje prostują, a czasoprzestrzeń topnieje jak kostka lodu przy świecy stworzenia.
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.15 07:46:05
Nie wiem czy ja potrzebuję aż tak mocno, było mi naprawdę dobrze. Możliwe ale musze mieć odpowiednie warunki do tego. Na pewno połączenie amanity z tym musi być świetne. 15g cubensis i 5g amanity - na jesień na pewno stestuje.
odpowiedzodpowiedz tu
:) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.14 21:40:28
Ja bym Ci radził poczekac z tym mikrodawkowaniem i spróbować po 2 tygodniach pełnej dawki.
Zobaczysz, że to jest zbyt zajebiste aby zepsuć magię tolerancją.

@Frywolny czekam z niecierpliwością.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.15 06:54:36
Dobrze poczekam. Nie mam ciśnienia na to. Taki eksperyment raczej miał być ale 2 tyg mnie nie zbawią. Teraz problem z gk bo stanął. Chciałem ten odcisk chociaż jeden, a tu póki co żaden nie dojrzał na tyle by się błonka choćby oddzieliła. Czekać do jutra czy coś ruszy czy jak stanęły to już koniec?

Odciski są piękne całe czarne rowniutkie dookoła na folii. Wszystkie spakowałem do worków strunowych. Już zalałem zboże by kiełkowały te endospory, jutro będę gotował, szybkowar, ostygnie i robię strzykawkę z zarodnikami i lecę.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.15 08:52:08
To jest właśnie odwieczny problem z odciskami. Właśnie dlatego teraz, jak będę się przymierzać do soplówki jeżowatej i prawdopodobnie któregoś boczniaka, postaram się nauczyć pracy z szalkami agaru. Wydaje mi się to dość trudne (głównie przez kwestię sterylności), ale korzyści mogą być ogromne.

Co do rady, to nie wiem, nie przepadam za mówieniem innym co mają zrobić. Z drugiej strony nie panikowałbym za bardzo. Jak rozumiem to pierwszy rzut, więc raczej podłoże nie jest wyczerpane ze składników odżywczych, więc zawsze jest szansa, że uda Ci się rozbujać temat na nowo. Teraz masz całkiem zmyślny box, więc stay cool, głowa do góry i jedziesz dalej. Sam powiedziałeś, że nadzieja umiera ostatnia

No właśnie... Pamiętaj, że z drugim gatunkiem poszło Ci świetnie. A pamiętasz jak jeszcze niedawno panikowałeś, że kapelusz nie sypie? A teraz soczysty odcisk masz w łapkach

Tak jeszcze na marginesie - polecam na przyszłość dno boxa zasypać perlitem i odpowiednio zmieszać to z wodą. Dopiero na to podłoże (tylko nie na zasadzie bezpośredniej styczności, musi być jakaś warstwa oddzielająca, np. alufolia). To powinno bardzo dobrze ustabilizować wilgotność. Osobiście nie stosowałem perlitu a wermikulit, ale efekt był o niebo lepszy niż standardowe pryskanie.
sempervivum
prapsylocyb

postów: 494

zarejestrowano: 2007.08.30


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.15 13:37:50
Hi,
obecnie bawię się w zamienniki szalek, czyli niewielkie słoiki ~200ml. W wieczkach port iniekcyjny plus filtr strzykawkowy/kawałek tyveku.
Ładnie się to sprawdza do płynnych kultur, przy transferach stałych trzeba jednak wieczko odkręcić.
Testuje również zamiennik flow hood w postaci strumienia ozonu, który powinien wytłuc syf z powietrza a rozwiniętej grzybni nie ruszyć.
Pierwsze testy przeszły pomyślnie. Na osiem słoiczków wszystkie zdrowe, lecz to zawsze mógł być fart....
Z boczniaków polecam mikołajkowy, w smaku wybitny i w całości jadalny.
"The mind, once expanded to the dimensions of new ideas....never returns to it's original size" O.W.Holmes
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.15 14:21:06
Ależ się nam multiwątkowa rozmowa robi

@sempervivum grubo widzę. Ja jestem zbyt raczkujący żeby w ogóle ogarnąć co Ty do mnie rozmawiasz A tak w temacie, to właśnie wracam do grzybów i chcę do tego podejść o wiele poważniej niż kilka lat temu. Wtedy przerwałem i żałuję. Może nie do końca to forum, ale jednak tutaj jest dużo aktywnych ludzi mających doświadczenie Zasadniczo sposoby uprawy/hodowli (zawsze mam dylemat nazewnictwa) w dużej części są zbliżone, więc spamuję

Odnośnie boczniaków, to właśnie myślałem o królewskim tak jak radzisz. Zobaczymy. Na razie mam jeden interesujący sklep, w którym mogę zamówić sporo ciekawych odmian jadalnych. Staram się też dorwać pochwiaki, ale nie mogę namierzyć żadnego sprzedawcy. Mam też kłopot ze znalezieniem źródła wyposażenia - filtry/łaty itp. Pożyjemy, zobaczymy. Zresztą jak zacznę, to na pewno utworzę osobny wątek - mam nadzieję, że nie dostanę bana za lekkie zakłócenie jedności tematycznej forum...
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.15 12:08:57
Mam 5 odcisków GT. Chciałbym chociaż jeden z gk. Trudno jak do jutra nie ruszą to zbieram, zalewam i próbuje dalej tak jak tacka z GT. Już jest po namoczeniu i czeka na kolejne piny.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.15 15:12:15
Nie to, żebym uważał mniejsze dawki za gorsze. Też są spoko. Na pierwszy raz wręcz powinno się zarzucić tylko połowę porcji czyli ~17,5g (bardzo dobrze zrobiłeś ElOErDe).
Ale potem satysfakcjonujące stają się pełne dawki i otwieranie drzwi percepcji na oścież. Sam zobaczysz.

@Frywolny masz soplówke jeżowatą?! Odłożyłbyś mi jej zarodniki?? Bardzo chętnie bym się wymienił.
Grzyby i rośliny się uprawia, hoduje się zwierzęta.

Cześć Sempervivum.

ElOErDe ten growkit może mieć zrypaną genetyke. Daj fotke jak wyglądają dziś.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.15 19:50:44
Uśmiech wstawiam zdjęcie to na co patrzyłem po tych około 16g. Nie do opisania. Nie to nie są ciepłe kraje, nie to nie jest zdjęcie wzięte z neta. To jezioro po elektrowni nad którym lubię spędzać czas. Woda jest tak zasadowa ze nie można się kąpać ale widoki są obłędne. To była podróż którą ja cały czas mam w głowie i część mnie została gdzieś indziej.
Zrobiłem bardzo dobrze, było idealnie ta podróż była bezcenna. Nie da się tego kupić czy przeliczyć na dobra materialne. Mindfreak.

Fotki gk nie daje, dam jutro. Za to masz lepszą fotkę ode mnie.

odpowiedzodpowiedz tu
;> frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.15 20:50:23
Łaaadnie. ;>
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.15 20:55:05
Zapamiętaj to co czułeś. Przyda Ci się to w dalszych tripach.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.15 22:15:21
@ElOErDe co za widok! Pierwsza myśl "co on jakieś ciepłe kraje wrzuca". A tu szok - niespodzianka. Nie jestem nawet w stanie wyobrazić sobie jakie myśli przepływały przez Twoją głowę w tamtej chwili. Mega. Naprawdę masz tam świetne widoki! Idealne miejsce. Zazdro

@Uśmiech nie, nie - nie mam jeszcze soplówki, ogarniam sprzęt, a na dniach składam dopiero zamówienie na grzybnię. Tylko jedno zaczęło mnie właśnie zastanawiać. Sklep jest w Austrii. Nie chcę brać z krajowych, bo po pierwsze nie interesuje mnie zaszczepione podłoże, a po drugie jakoś szczerze obawiam się jakości. I tutaj pytanie - Poczta Polska nie realizuje w tej chwili wysyłek do Austrii. Na stronie post.at (za ich pośrednictwem realizują wysyłki) nie znalazłem żadnej informacji o jakiś restrykcjach. Orientuje się ktoś jak to w tej chwili wygląda? Tak czy siak wracając do tematu - oczywiście, że odłożę i będę mógł Ci wysłać - nie widzę żadnego problemu. Tylko niestety będziesz musiał poczekać jakieś dwa miechy (zanim przyjdzie, zanim urośnie, zanim ogarnę agar). W kontakcie Zresztą otworzę wątek jak wszystko odpalę, może ktoś się zainteresuje Szczerze, to nie mogę się doczekać - jakie to piękne


odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.16 11:20:22
@Uśmiech ja to zapamiętam na zawsze co wtedy czułem kiedy ta woda układała się we wzory, a jeśli skupiłem się mocno na patrzeniu w jedno miejsce to było coraz głębiej i głębiej, zatracałem się w tym, traciłem poczucie kim jestem, byłem energią, jednością. Zdecydowanie muszę spróbować te 30g i opuścić swoje ego, zatracić się zupełnie. Przyjdzie na to czas...

Growkit do wyrzucenia oczywiście pleśń zielona z boku już spory kawałek. Zebrałem te po drugiej stronie i z góry, kilka wyrzuciłem. Chyba nie ma sensu tego namaczać i dalej próbować.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.16 11:23:43
Jak jest duże zakażenie i zamoczysz, to raczej tylko rozsiejesz dalej Przynajmniej ja miałem tak z Shiitake - kawałek kostki był zakażony, mały, może z 5x5mm. Wycięte, wyczyszczone, kostka namoczona, do boxa i... poddałem się, nie było sensu walczyć
"We had two bags of grass, seventy-five pellets of mescaline, five sheets of high powered blotter acid, a salt shaker half full of cocaine, and a whole galaxy of multi-colored uppers, downers, screamers, laughers... and also a quart of tequila, a quart of rum, a case of Budweiser, a pint of raw ether and two dozen amyls.
Not that we needed all that for the trip, but once you get locked into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can." - Hunter S. Thompson, Fear and Loathing in Las Vegas
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.16 15:03:57
Też dlatego powiem brzydko: pierdole to. Odpuszczam z tym gk, szkoda mi bo by była druga odmiana odcisk ale co poradzisz. Dlatego stanął bo plecha go zaatakowała.
Już wysterylizowane słoiki ze zbożem. Ostygną i zaszczepiam.

odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.16 20:32:08
No i co poradzisz, bywa Głowa do góry, jedziesz dalej Dbaj o GT.

OFFTOP - Czytałem nowy wpis kolegi z zagranicznego forum i wygląda to tak: mniej więcej 12-letni odcisk na papierku z bloczku, ~2 tygodnie w strzykawce, ciastka ryżowe, tydzień w stałych ~28C, wydaje się, że zero reakcji, brak widocznej grzybni, miejsca wstrzyknięcia są jaśniejsze od reszty ciastka, ale równie dobrze może być to po prostu wilgotniejsza okolica, zero zakażeń. Gość wspominał, że teraz podniesie temp. do ~30C na kolejny tydzień (odmiana Cambodia) i zobaczy co się stanie. Wszystkie kciuki na pokład Sytuacja oceniona na dramat
"We had two bags of grass, seventy-five pellets of mescaline, five sheets of high powered blotter acid, a salt shaker half full of cocaine, and a whole galaxy of multi-colored uppers, downers, screamers, laughers... and also a quart of tequila, a quart of rum, a case of Budweiser, a pint of raw ether and two dozen amyls.
Not that we needed all that for the trip, but once you get locked into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can." - Hunter S. Thompson, Fear and Loathing in Las Vegas
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.16 21:13:09
Dzięki, Frywolny. Na czym rośnie ta soplówka? Ciekawi mnie również jak z takiego jeża ściągać zarodniki?
Wymienimy się jesienią. Mam pare PC'tów. Jesienią mam zamiar przymierzyć się również do uprawy muchomora czerwonego,- chciałbyś?
Trzymam kciuki za Cambodiana.

ElOErDe musisz mieć kurz w powietrzu, że Ci się tak zaraża wszystko.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.17 07:12:20
Kurz wiadomo jest praktycznie wszędzie. Mój błąd, że okrywałem tacki w normalnym pokoju zamiast tam gdzie zaszczepiam. Tam mam malutkie pomieszczenie gdzie łatwo całe wypsikać. Wezmę naukę na przyszłość. Tacka, która dała rzut GT jest po namoczeniu znów w boxie i już się puszy. 6 słoików zaszczepione, dzisiaj kolejne 6. Tak by chociaż z 6 było dobrych na monotub, zawsze coś odpadnie więc robię zapas. Jeśli będzie dużo bez zakażeń to zrobię dwa monotuby, bo znów jak jeden tylko i wejdzie pleśń to wszystko do wywalenia.

Serio z muchomorem też można tak działać? Koniecznie daj znać, bo mieć amanity cały rok to kusząca propozycja dla wątroby
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.17 12:05:25
Nie. Amanity to symbionty. Mam zamiar wytworzyć ich mikoryzę z młodymi brzózkami. ;>
Po dwie na monotuba. W ziemi zmieszanej z kompostem.
A jak Brzózki wzrosną to przesadzę wszystko na działkę.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.18 09:15:40
Tacka już pinuje, gk nie wyrzuciłem tylko namoczyłem w osobnym pomieszczeniu i dalem do prowizorycznego pudła, to gdzie była pleśń oderwałem wraz z grzybnią. Dzisiaj widać że się trochę napuszył, może akurat jeszcze coś urodzi.

odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.19 12:07:31
Mirki takie pytanie: zaszczepiłem sobie miód ale chciałbym tej grzybni która tam urośnie użyć później do następnych słoików z żytem gdyby te które już zaszczepiłem okazały się zakażone. Czy mogę to włożyć do lodówki? Czy to przedłuży żywot tej grzybni? Ile może czekać będąc w lodówce?
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.19 12:38:49
Możesz. Wydaje mi się, że nie powinna w takim stanie siedzieć tam dłużej niż 2 tygodnie.

Przy okazji polecam obejrzeć:
https://youtu.be/N9NkNCGLTdY


@Uśmiech - zapomniałem Ci odpisać Soplówka rośnie na drewnie. Myślę, że ruszę z nią pod koniec lata. Nie utrzymam inaczej warunków, dokładniej temperatury (faza generatywna do 12C, formowanie owocników 18-24C). Teraz zacznę od boczniaka różowego. Odnośnie zarodników, to nie mam bladego pojęcia - nie mogę doczytać ani znaleźć zdjęć/wideo. Po prostu będę klonować na płynną kulturę, a w trakcie zobaczę jak to wygląda. Także do tematu wrócimy blisko jesieni
"We had two bags of grass, seventy-five pellets of mescaline, five sheets of high powered blotter acid, a salt shaker half full of cocaine, and a whole galaxy of multi-colored uppers, downers, screamers, laughers... and also a quart of tequila, a quart of rum, a case of Budweiser, a pint of raw ether and two dozen amyls.
Not that we needed all that for the trip, but once you get locked into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can." - Hunter S. Thompson, Fear and Loathing in Las Vegas
odpowiedzodpowiedz tu
Papa Smerf
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.21 06:18:53
Jezeli byla plesn, i to zielona ktora najczesciej jest kropidlakiem, to zdazyla wypuscic toksyny do calej grzybni, teraz owocniki beda ja pochłaniać. Poczytaj sobie co takie badziewie robi z organizmem ze nie wspomne o watrobie. Mysle ze juz lepiej sobie to odpuścić.
odpowiedzodpowiedz tu
ElOErDe
starszy psylocyb

postów: 136

zarejestrowano: 07.03.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.21 06:39:37
Nic z nią nie zamierzam, już wyrzuciłem ten substrat. Oderwałem fragment zielony i dałem do namoczenia licząc, że może akurat się nie pojawi dalej ale wiadomo znowu zielone się zaczęło robić.
Moja tacka pięknie owocuje ta z GT, czekam na kolonizację zboża w słoikach i robię monotub. Może wrzucę zdjęcie jak będzie już faza bardziej zaawansowana.
Zdjęcie tacki GT drugi rzut w kilka dni już są.

Papa smerf moja wątrobą od kilku lat od jesieni do wiosny przyjmuje rzekome toksyny z amanita muscaria także nie wystraszyleś mnie jednak pleśni jeść nie zamierzam. Mam normalne dobre grzybki i póki co zjadłem raz kilka abortów i po tygodniu 17gr jakoś świeżych. Nie chcę stracić tej magii którą dają więc nie zanosi się na częste spożycia. Poza tym suplementuje NAC i próby i bilirubinę mam w normie. (Miałem kilka miesięcy temu) żadnych używek nie przyjmuje, nie pije, nie palę. Doceniam troskę.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.21 20:39:35
Na moje oko nadają się już do ścinki.

Frywolny na drewnie mówisz... A znasz dokładniejsze preferencje? Nadadzą się zrębki olchowe, czy bardziej bukowina?
Chyba chodziło Ci o fazę wegetatywną. Generatywna to byłoby właśnie owocnikowanie.
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.21 21:44:30
@ElOErDe ależ to pięknie wygląda. Złapałeś już bakcyla? Nie mogę się już doczekać jak pierwszy raz będę ogarnąć monotub z boczniakiem różowym. No cóż... jeszcze trochę...

@Uśmiech - zgodnie ze źródłami jakie mam pod ręką:

"podłoże do hodowli: kłody, pnie, trociny wzbogacone otrębami (ryżowymi, jeżeli to możliwe)"
Hodujemy grzyby. Nie tylko pieczarki i boczniaki... - Francois Huart

"Uprawę soplówki można przeprowadzić na drewnie drzew liściastych lub trocinach. Najlepsze jest drewno twarde, tj. dębu, buka lub orzecha, ale na innych gatunkach uprawa jest również możliwa. (...) Znacznie pewniejsza jest uprawa na trocinach."
Uprawa grzybów jadalnych i leczniczych w warunkach naturalnych - Marek Siwulski, Krzysztof Sobieralski

Ogólnie sporo mniejszych i większych firm z USA stosuje jako główny składnik podłoża ("kostek") pellet (jest drewniany i słomiany). Moczony, rozkruszany na "pył" i tak stosowany do dalszego zaszczepienia (w skrócie).

Pisząc "generatywna" miałem na myśli wywołanie owocnikowania - sorry, pisałem trochę w locie i wyszło pokracznie
PS. Kiedyś wspominałem o wątpliwościach w używaniu uprawa/hodowla i wskazałeś odpowiednio rośliny/zwierzęta. To wiem Miałem na myśli fakt, że grzyb to ani roślina, ani zwierzę
RADICAL MYCOLOGY
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.21 22:32:21
Dobra, to spróbuję dębu, buka i olchy. Zobaczymy które najbardziej jej przypasują. Nie mogę się doczekać. ;>
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.21 23:11:50
A jesteś Frywolny zainteresowany muchomorkiem??
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.05.22 08:24:17
Może i byłbym zainteresowany, ale nie w najbliższym czasie. Staram się wrócić do grzybów [old versions censored] z naciskiem na jadalne.
RADICAL MYCOLOGY
odpowiedzodpowiedz tu
Waran
młodszy psylocyb

postów: 102

zarejestrowano: 08.02.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.26 14:46:03
@ElOErDe... wiem, że temat sprzed paru miechów... ale gdybyś jeszcze poszukiwał takiej komory to ja parę dni temu zamówiłem taką:
Cena: 119zł

... nie zdążyłem jeszcze doczytać tego tematu do końca... więc jeżeli już masz to sory za spam
Pozdro
odpowiedz
Totalnie zastopowany growkit w normalnych warunkach, pomocy!!!
ElOErDe
201365;)
frywolnie:
2020.05.11
13:13:22
Cambodżan ki pieron
Poczatkujacy2020
11698Mroku1
frywolnie:
2020.05.03
21:14:47
Grokit Malbar
Mroku
0221toratoratora
: 2020.04.28
09:00:02
jacyś dziwni ci kosmici...
toratoratora
0176toratoratora
: 2020.04.28
09:00:02
Golden Teacher po 2 tygodniach - growkit
veersonn
10406:)
frywolnie:
2020.05.07
17:03:38
Pierwszy grow - niepokojący kolor przy zbiorach
piotra
4355Malabar123
frywolnie:
2020.04.26
15:24:34
Co zrobić z tą tacką ?
Malabar123 frywolnie
2274whereisthelo
ve:
2020.04.26
19:13:43
Początkujący - parę pytań
whereisthelove
5238WeeD
frywolnie:
2020.04.26
11:56:02
Czy odwracać ciastka ?
cactus1234
2187Tomash:
2020.04.23
21:11:43
dziwny zapach ze sloikow, brak widocznych zmian
whereisthelove
0155metoksy:
2020.04.22
20:27:19
GK Golden Teacher, 1. Uprawa
metoksy
271062zblakanadusz
a:
2020.05.29
11:36:58
Środek dezynfekujący w growkicie Mazatapec...
zblakanadusza
5371grzybiarzama
tor:
2020.05.01
12:30:11
GrowKit dylemat
grzybiarzamator
0320JackPlanet02
1:
2020.04.22
09:47:28
Growkit B+ czy to juz pora zbierac?
JackPlanet021
2197ksm:
2020.04.22
01:15:21
GK Thai prosba o ocenę i 2 pytania
ksm
2194ksm:
2020.04.22
01:15:21
Galeria
marchewia
1125Tomash:
2020.04.21
19:16:32
<<<   <<  36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268543

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024