Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268626

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Pierwszy grow kit - wątpliwości
Delosphine
5435cz1ler:
2020.07.09
01:02:56
McKenaii aborty
cz1ler
7466mordziaty:
2020.07.12
12:39:49
GK czy już można zbierać?
mordziaty
3246Mr.
HappyGrzybol
frywolnie:
2020.07.06
16:05:16
Dziwne bąbelki - qqrydza
Piny69
1157cubs21:
2020.07.02
14:34:56
Ocena plonu. Czy już zbierać?
Niepoprawny autor frywolnie
3212PolskiHERO:
2020.07.01
18:37:13
Pierwszy growkit GT, jest git?
Laozi
10380ogrodyyy:
2020.07.12
00:46:54
GROW KIT, Pomocy! Kiedy Zbierać?
ogrodyyy
21464Jazda je
frywolnie:
2020.07.06
16:10:56
Niepokojący kolor
Kuba frywolnie
5655Spacegrass:
2020.06.30
15:38:38
Wadliwy growkit, czy z tego coś będzie?
Spacegrass6
3608psylofan:
2020.06.27
15:26:13
Jak spowolnić wzrost grzybków?
plokij12345
1221psajstyl:
2020.06.25
11:34:59
Proszę doświadczonych o ocene mojego plonu
kochamwas frywolnie
12403psylo
frywolnie:
2020.08.04
13:59:34
suszenie chlorkiem wapnia
cos frywolnie
4390Suszydzielxd
frywolnie:
2020.07.08
15:03:49
Sypnie czy nie sypnie? :)
psylocyna frywolnie
3246Mr R
frywolnie:
2020.06.24
13:45:27
Czy wstrzykiwać miodowode? - Pierwszy GrowKit - Pomocy!
Mr R frywolnie
10459JestDobrze:
2020.06.27
12:21:29
Słabe działanie colombianow
JestDobrze
3354omnomom
frywolnie:
2020.06.20
11:38:36
zatrzymana kolonizacja ciastek
Gangstaboo
0153Charon:
2020.06.19
14:53:33
Wytrzymałość zarodników
Charon
18397Konkormir:
2020.06.19
22:15:27
Mckennaii kiedy zbierać
Konkormir
5839Konkormir:
2020.06.17
21:48:58
Automatyczne terarium dla growkitów z nawilżaczem ultradźwiękowym
Xxxxxxxxx frywolnie
11663Konkormir:
2020.06.19
22:08:26
psylofan
psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 11.06.2020


Temat: Automatyczne terarium dla growkitów z nawilżaczem ultradźwiękowym
wysłano: 2020.06.11 11:00:31
Witam wszystkich , potrzbuje pomocy kogoś ogarniętego przy buduje automatycznego terarium dla growkitów.Zależy mi na pełnym zautomatyzowaniu, tak by w ogóle, nie trzebabyło wachlować ani spryskiwać. Podobno nawilżacz powietrza ultrasoniczny z timerem, zastępuje jedno i drugie. Więc zakupiłem zmgławiacz Frogger do terrariów za 200zł z timerem. Za terarium robi pudło przeźroczyse plastikowe 31l.Z poradnika forumowego, wyczytałem, że należy wykonać otwór o średnicy 5mm na dole pojemnika, by co2 mogło sobie uciekać, oraz którym miał by spływać nadmiar wody. Ja wykonałem dwa otwory tej średnicy na dole w rogach pojemnika. Zmgławiacz obecnie jest ustawiony na 2minuty pracy (najmniejsza wartość) i jest uruchamiany co 3h. Na ściankach pojawiła się delikatna rosa, i wilgotność jest bardzo duża 90- 99% ( mierzone kilkoma higrometrami).
I teraz mam dwa pytania:
1) czy taka częstotliwość tego zmgławiacza jest dobra? obawiam się zbyt dużej wilgotnośći lub zbyt małej częstotliwości jego pracy by usuwać co2.
2) czy nie jest potrzebny dodatkowy otwór by mimo wszystko więcej świeżego powietrza wpadało do środka? bo teraz wszystko jest dość szczelne i są tylko dwa małe otworki na spodzie by uciekało co2.

Pytam, bo zależy mi na tym, żeby grzybki miały wszystko co jest im potrzebne. Jeśli jakaś dobra dusza chciałaby mi pomóc z góry dzięki wielkie.
odpowiedzodpowiedz tu
omnomom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.06.11 11:35:32
ten frogger w jaki sposób pracuje? 2 min co 3h nawilża, i przez tyle samo wdmuchuje powietrze czy jak to działa ?
odpowiedzodpowiedz tu
psylofan
psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 11.06.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.06.11 14:48:03
Nie jestem już pewny, bo już zgłupiałem. Kupiłem generator zimnej pary/mgły, zmgławiacz Fogger TF03. I już nie wiem czy to tylko podnosi wilgotność, czy rozbija wodę, dostarczając też tlen w ten sposób. Pomoże ktoś kto częściej chodził do szkoły? Jeśli coś spieprzyłem dajcie znać, bo już growkit jest w środku i jak coś będę reagował.

Zamysł był taki, że nawilżacz zastąpi wietrzenie i utrzyma wilgotność, a wprowadzając pare, co2 ucieknie przez dwa malutkie otwory na dole.

I teraz go ustawiłem, tak ,że co 4h włącza się na 2min, są już to minimalne wartości jakie da się ustawić. Będę brał pod uwage możliwość, zmniejszenia średnicy dyszy, bo co prawda nie ma dużych kropel, ale wszystko jest pokryte drobnymi kropelkami i mam wilgotność jak pisałem wcześniej 90-99%. A już czytając jakieś posty widziałem, że jest opcja na przegięcie z wilgotnością, czego chciałbym uniknąć.


odpowiedzodpowiedz tu
omnomom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.06.12 09:55:50
ciężko powiedzieć czy twój secik będzie odpowiedni do grzybków. Teoretycznie oczywiście, jeśeli odpowiednio dobierzesz czas pracy nawilżacza suregując się ilością wody skondensowanej na grzybni aby jej nie było za duzo oraz zadbasz o wentylację to grzybki ładnie urosną. Co do założenia że sam nawilżacz będzie optypalnie wymieniał powietrze w boxie to bym uważał, nawilżacz to nawilżacz ( choć może, nie wiem nie miałem nigdy nawilżacza ) , ale mały wiatraczek komputerowy z timerem + jakiś filtr węglowy na bank zrobi robotę. Mata węglowa po to żeby wiatraczek nie wtłaczał zanieczyszczonego powietrza.
odpowiedzodpowiedz tu
psylofan
psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 11.06.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.06.12 11:06:15
Nawilżacz jest ustawiony na minimumm, czyli mała mgiełka (i tak jest duża), 2 minuty pacy co 4h(mniej i rzadziej się nie da). Jak pracuje, to w boxie robi się biało. I cały boks, jest w małych drobinkach wody, która pewnie też osiada na grzybni. Nie wiem jednak czy się tym przejmować, skoro w prostrzej wersji, wkłada się to do worka z wodą, po którym aż cieknie woda, spływająca dużymi kroplami. U mnie kropelki są malutkie, i nie łącza się w duże krople, by spływać.Ogólnie gdzieś na necie wyczytałem, że nawilżacz ultradźwiękowy zastępuje wszystkie czynności związane z uprawą, jednak to jest info z neta a ja nie mam pewności czy wytworzona mgła poprzez ultradźwięki zawiera w sobie dostateczną ilość tlenu, nawilżacz nawilżaczowi też nie równy.

Zanim to kupiłem, też planowałem zrobić na wiatraczku komputerowym, i mółbym wtłaczać powietrze tak jak piszesz, przez filtr weglowy, a podciśnienie by wypychało przez małe otworki co2. Mógłbym też zbić w ten sposób trochę wilgotność. Tylko nie wiem czy się za to jeszcze brać, czy to jest w ogóle potrzebne, czy zaryzykować narazie i sprobowac jaki efekt bedzie z samym zmgławiaczem, bo może nie ma potrzeby kombinowania.

Growkit też przeleżał trochę w pokoju, później z miesiąc w lodówce i dopiero teraz porobiłem w nim dziury widelcem,obracając nim(widziałem ze tak robia na jakimss tutorialu), zalałem wodą na godzine i wstawiłem do terarium. Nie wiem czy w ogóle juz na tym etapie się nic nie zjebało.

Jak ktoś coś jeszcze może poradzić to słucham, i dzięki za wcześniejsze odpowiedzi
odpowiedzodpowiedz tu
psylofan
psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 11.06.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.06.12 16:54:31
A ten wentylator jakbyście polecali zamontować? Miałby wtłaczać powietrze do środka czy wyciągać je za zewnątrz? Chyba lepiej wyciągać CO2 a świeże powietrze samoistnie będzie napływało przez dwa małe otworki. I w ogóle po co tak naprawdę stosować filtry, skoro przy tradycyjnym wachlowaniu nie ma filtracji?
odpowiedzodpowiedz tu
omnomom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.06.12 21:25:27
zawsze to bezpieczniej z filterem myślę że to bez znaczenia w którą stronę wentylator by pracował, w takim małym boxie to 2-3 min a powietrze kilka razy zdąży się w nim wymienić.
Może właśnie spróbuj na samym nawilżaczu ale porób wloty i wyloty pasywne zakryte jakąś gazą, a po owocnikach będzie widać czy maja odpowiednią ilość tlenu. :
odpowiedzodpowiedz tu
psylofan
psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 11.06.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.06.13 08:42:47
Nie wytrzymałem w obawie o maluchy, i zakupiłem wentylator mały 40x40 do tego filtr przeciwkurzowy, i kawałek filtra węglowego, zobacze czy w ogóle ten wentylator przez ten filtr pociągnie, jak nie to zostanie przeciwkurzowy. No i do tego programator czasowy, będę odpalał wentylator mniejwięcej przy pracy nawilżacza, żeby ograniczył trochę mgłe,wyrzucił co2 i zassał trochę tlenu. Miałem próbować z samym nawilżaczem, ale na zagranicznych stronkach znalazłem, gotowy taki zestaw do uprawy i do nawilżacza,ma właśnie wentylator wymieniający powietrze 8 razy na dobe. Nie chcąc nic spierolić, postanowiłem jeszcze doinwestować

Dzięki za rady, widzę, że tylko Ty żyjesz na tym forum. Wszystkiego dobrego!
odpowiedzodpowiedz tu
omnomom
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.06.13 11:29:02
No z nudów często zaglądam, a i temat jest niezmiernie interesujący Naturalne oświetlenie czy dajesz jakaś diodę ? Co do wentylatora. nawet jak nie będziesz czuł wiatru ręką to powietrze prawdopodobnie się wymienia. taki patent możesz zastosować żeby worek na witraczek z filtrem nasadzić i po kilkunastu sec powienien się napompować.
odpowiedzodpowiedz tu
hmm frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.06.13 11:29:58
fakt. jakoś ostatnio się zapuściło forum. jeszcze kilka tyg temu było sporo aktywnych osób. :/
odpowiedzodpowiedz tu
psylofan
psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 11.06.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.06.13 12:19:56
Oświetlenie zastosuje naturalne, bo podono nie trzeba go dużo, a nawet nie jest wskazane wystawianie go na słońce. Terarium będzie stało w pokoju, okno do połowy zasłonięte roletami.
odpowiedzodpowiedz tu
Konkormir
młodszy psylocyb

postów: 80

zarejestrowano: 2010.11.15




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.06.19 22:08:26
Problem mgiełki można wyeliminować przez przepuszczenie tego co wychodzi z nawilżacza przez połączone szeregowo trzy duże puste butelki - to w nich będzie się skraplać nadmiar wody (oczywiście co jakiś czas trzeba je opróżniać i czyścić, ale naprawdę rzadko). Do wymiany powietrza sprawdzi się najprostszy akwarystyczny filtr napowietrzający (zewnętrzny) podłączony do programatora czasowego - minusem jest jego hałas, plusem moc która przepchnie powietrze przez filtry. Oczywiście nawilżacz oaz ogrzewanie podłączone pod sterownik i mamy całkowity automat.
odpowiedz
GK - pomocy! :(
psylofan
4385psajstyl:
2020.06.19
06:53:27
<<<   <<  33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268626

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024