Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268612

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Czy z moim growkit jest wszystko w porządku?
MagicMike frywolnie
6387YpsiloN:
2020.10.15
00:54:54
Pomysł na uprawę- Growkit
Snaku frywolnie
19481Frywolny:
2020.10.28
22:22:50
Rubin
młodszy psylocyb

postów: 64

zarejestrowano: 2019.10.06


Temat: Pomysł na uprawę- Growkit
wysłano: 2020.10.09 12:20:37
Cześć, poczytałem różne poradniki i chciałbym stworzyć coś w stylu growkita samodzielnie. Poniżej opiszę mój pomysł na podstawie różnych metod, i będę wdzięczny za uwagi i podpowiedzi co poprawić.

Substrat zbożowy:
Chcę użyć żyta ekologicznego, w równych proporcjach z wodą. Myślę o ok 200g żyta na worek, ale nie wiem ile finalnie się zmieści, może więcej może mniej. Wody chcę użyć zwykłej butelkowanej źródlanej.

Sterylizacja:
Sterylizować zamierzam w workach z łatą w szybkowarze 1,5 h. Nie wiem jakie parametry ma mój szybkowar, ale będą musiały wystarczyć. Zastanawiam się nad zgrzaniem worków lutownicą podwójnie po sterylizacji, usuwając nadmiar powietrza po prostu ściskając worek. Worek w trakcie sterylizacji będzie zawinięty i zabezpieczony spinaczami do papieru (wystarczy?). Odstawiam do ostygnięcia w szybkowarze na dobę. Jeżeli nie wypali pomysł ze zgrzaniem worków to zostawię je dobrze zawinięte i spięte spinaczami, myślę że to również wystarczy.

Zaszczepienie:
Zaszczepienie z klona, (w słoiku w roztworze cukru, od ok 8 miesięcy w lodówce, poniżej wrzucę zdjęcie, nie wiem czy zadziała, awaryjnie mam jeszcze odcisk) mam zamiar zrobić to nową strzykawką o możliwie jak najszerszej igle w jednym miejscu przebijając się przez torbę, wstrzykując całą zawartość strzykawki (ok 20ml), a następnie zaklejając to miejsce silikonem na gorąco. Miejsce nakłucia przecieram alkoholem 70%.

Przerastanie:
W zależności od potrzebnego czasu w temperaturze ok 25 stopni, bez dostępu światła. Łączny czas do ustalenia, myślę że ok 10 dni, z mieszaniem substratem co jakiś czas.

Growkit:
Chcę przygotować okrywę z włókna kokosowego ze sklepu zoologicznego i wermikulitu, również z zoologicznego. Wody chcę dodać tyle aby werm i włókno były wilgotne ale nie ciekła z nich woda. Sterylizacja w workach, bo tak zmieści mi się najwięcej do szybkowaru, ok 1,5h.
Gotową okrywę chcę umieścić na dnie pojemnika (pojemnik po lodach wydaje się mieć odpowiednie wymiary) warstwa ok 1,5-2cm, następnie wysypać zawartość jednej torby, i przykryć to kolejną warstwą okrywy, ok 1cm. Zastanawiam się czy poszczególne warstwy delikatnie ubić.
Tak przygotowane pojemniki zamykam wieczkiem z kilkoma otworami zabezpieczonymi plastrem lub folią aluminiową (co lepsze?) i zostawiam na ok tydzień w ciemnym miejscu.

Dalsza procedura jest taka sama jak z growkitem, nie wiem tylko czy również namaczać go w wodzie, a potem odsączyć.


Piszcie co myślicie. Jeżeli macie lepsze pomysły to również dajcie znać.

odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.09 19:05:18
Hej,

Normalnie aż się zalogowałem (z wrażenia) żeby Ci odpisać. Od razu zaznaczę, że moje doświadczenie jest związane tylko z boczniakami, a właściwie to dopiero raczkuję. Także niewiele pomogę Ci w specyfice innego gatunku, ale i tak większość zasad będzie uniwersalna. W końcu to nie pieczarki


Substrat zbożowy:
Z żytem miałem same przykre doświadczenia i osobiście już raczej nie podejdę do kolejnych prób z tym zbożem. Osobiście polecam proso białe - bardzo proste w obsłudze. Z ilością wody uważaj, bo możesz przedobrzyć. Chociaż jak rozumiem pomijasz płukanie, moczenie i krótkie gotowanie przed sterylizacją? Z prosem robię to tak: odmierzoną ilość prosa zalewam wodą, mieszam i wylewam wodę. Powtarzam tak z 3-4 razy, do momentu aż woda będzie czysta. Zostawiam na jakieś 20-24h, moczy się. Po tym czasie mieszam, wylewam wodę i płuczę jakieś dwa razy. Wylewam wodę i małym sitkiem wybieram proso. Czekam aż woda przeleci przez sitko, kapią małe kropelki. Wsypuje tyle ile potrzebuję do danego słoika/worka i tyle.


Sterylizacja:
Ograniczyłbym się do 1h od momentu zagotowania / reakcji zaworów. Półtorej godziny wydaje mi się zbyt długim czasem, obawiałbym się rozgotowania zboża. Proso trzymam 1h. Jeżeli chodzi o stygnięcie w szybkowarze na całą noc to zdecydowanie odradzam Ci taki zabieg. Zakładam, że masz jakiś standardowy szybkowar, nazwijmy to kuchenny. Skoro tak, to pewnie pomijając nieznane parametry, worki będziesz mieć zanurzone częściowo w wodzie. Zostawiając w takiej formie na całą noc doprowadzisz do tego, że ziarna w części worka, która nadal będzie pod wodą będą się po prostu gotować "na parze". Kolejnego dnia otworzysz szybkowar i prawdopodobnie będziesz bardzo niezadowolony, bo górna część ziaren będzie OK, ale ta dolna po prostu się rozgotuje i powstanie niezła paćka. Zostaw worki na jakiś krótki czas do ostygnięcia, po ok. 30-40min. sprawdź ciśnienie otwierając zawory. Wyjmij worki i zamknij w jakimś pojemniku do ostygnięcia na noc. Ja ma plastikowy pojemnik.
Odnośnie kwestii zamykania worków.. Nie peniaj Masz na nich łatę? Jest gdzieś u góry? Zrób tak: wypuść powietrze (bez przesady), załóż kawałek worka na łatę i później jeszcze raz... Hmmm... opisywanie tego jest jednak ciężkie Po prostu "poskładaj" go od góry, zaginając, jakbyś rolował. Mam nadzieję, że rozumiesz co chcę przekazać. Jak coś to daj znać - wrzucę Ci zdjęcie. Ja tak wkładam worki do szybkowaru i nie ma problemu. Na górę, na worki, kładę jakiś talerzyk - boję się, że w momencie gdy zboże zwiększa objętość sama folia podejdzie zbyt wysoko i zatka mi zawory. Mam normalny kuchenny szybkowar i trochę się tego obawiam. Tak czy siak tym sposobem nigdy nie miałem problemu.


Zaszczepienie:
Silikon słabo trzyma się worków foliowych. Przynajmniej mi odpadał za każdym razem. Fajny patent jest z listwami, takie jak masz np. w ramach okiem czy drzwi. Są na pasku samoprzylepnym. Odcinasz kawałek, przyklejasz i masz szczelny punkt. Zamknie się tak samo jak silikon po przebiciu strzykawką.
20ml na jeden worek? Ja z 10ml zaszczepiam 4 słoiki 500ml. I to dlatego, że więcej nie wchodzi mi do szybkowaru. Nie wiem czy to trochę nie za dużo - może ktoś inny Ci podpowie.
Co do kwestii 8 miesięcy, to jednak zdecydowanie zrobiłbym na Twoim miejscu strzykawkę i dodatkowe worki szczepił także tym sposobem.


Przerastanie:
Tu wiele do dodania nie mam, bo w sumie co? Z tym mieszaniem, to nie przeginaj. Jak sporo i ładnie obrośnie, to rozgnieć i zamieszaj. Więcej nie ma potrzeby. I tak bardzo mocno zwiększysz powierzchnię styku grzybni z nietkniętym ziarnem, więc po pierwszym mieszaniu pójdzie szybko.


Growkit:
Znajdź na YT kanał North Spore i filmik o tytule: The Complete Monotub Tek Cultivation Walk-through - The Easiest Way to Grow Mushrooms Indoors! To odnośnie pokrywy, przekładania, uciskania itd. Spodoba Ci się
W jakim celu chcesz zabezpieczyć otwory folią? To tak jakbyś nie robił otworów Ja otwór zabezpieczam watą silikonową. Znajdziesz na Alledrogo, jest tania, mała porcja styknie na zatkanie setek (jak nie tysięcy) otworów


Dawaj znać jak idzie, bo jestem bardzo ciekaw efektów
RADICAL MYCOLOGY
odpowiedzodpowiedz tu
Rubin
młodszy psylocyb

postów: 64

zarejestrowano: 2019.10.06


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.27 12:00:03
Cześć dzięki za pozytywny odbiór i za porady. Jeżeli masz zdjęcia tego zamknięcia torby z łatą to możesz podrzucić. Ja mam takie dosyć długie z łatą u góry ok 5-10 cm od krawędzi. Używam żyta ponieważ je akurat mam. Może innym razem spróbuję z proso. Zebrałem wszystkie potrzebne materiały i zaczynam działać.

Pomysł cały czas modyfikuję, i aktualnie wygląda to tak: Jestem w trakcie sterylizacji substratu. Żyto w ilości 1,2 kg zamoczyłem na ok 20 godzin w szybkowarze. Miało to na celu nie tylko nawilżenie ale również, według tego co czytałem, wystartowanie zarodników różnych grzybów i bakterii, które mogły się w tym życie znajdować i przypadkiem przetrwać sterylizację (w ekstremalnych przypadkach). Następnie żyto przepłukałem, nie zwiększyło znacznie swojej objętości. Przepłukane żyto włożyłem do dużego garnka, zalałem ciepłą wodą i gotowałem do otwarcia pierwszych ziaren (ok.35 minut). Wtedy już objętość się praktycznie podwoiła. Wyszło tego więcej niż zamierzałem, ale teraz myślę że to dobrze. Żyta starczyło mi na 3 worki zapełnione do połowy, ze względu na pojemność szybkowaru. Na jeden cykl sterylizacji wchodzi mi jeden worek. Szybkowar jest dość mały, ale myślę że zapewniłem odpowiednie warunki do sterylizacji. Worek nie styka się z wodą bezpośrednio, na dnie jest czysta ścierka, na to niski słoik na którym położony jest worek. Czas sterylizacji 1h. Odstawię do ostygnięcia i zaszczepię.

Mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie się nad formą growkita/monotube. Mam dwie opcje. Duży pojemnik przeźroczysty z ikea, lub małe pojemniki z ikea, włożone do tego dużego (duży jako inkubator).
Chyba wybiorę opcję z dużym pojemnikiem, i zrobię coś bardziej w rodzaju monotuba. Owinę go czarną folią od zewnątrz. Przykrywkę zostawię przeźroczystą. Mniej więcej w połowie wysokości wywiercę otwory wentylacyjne. Skłaniam się do wywiercenia wielu mniejszych otworów i zabezpieczenia ich plastrami opatrunkowymi. Myślę że jest to estetyczniejsze niż duży otwór wypchany watą. Do środka będzie również poprowadzona sonda od termometru zamontowanego na pojemniku. Na dno warstwa z werm i włókna kokosowego, potem substrat i okrywa. Planuje po przygotowaniu wszystkiego zamknąć i nie otwierać aż do zbiorów, z mojego niewielkiego doświadczenia wiem że kosmici najlepiej rosną kiedy mają święty spokój.

Wieczorem wrzucę fotki
humao
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.27 14:11:23
tu od 1:40 masz pokazane jak postepowac z folia. Żadnego owijania. https://www.youtube.com/watch?v=aPEYrBBzRHI
Rubin
młodszy psylocyb

postów: 64

zarejestrowano: 2019.10.06


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.27 14:22:46
Chyba tak zrobię, tylko użyję czarnej foli, żeby nie rosły od spodu.
odpowiedzodpowiedz tu
Rubin
młodszy psylocyb

postów: 64

zarejestrowano: 2019.10.06


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.27 13:32:50
1. Przed sterylizacją.

2. Izolacja od dna i podwyższenie ze słoika.

3. Szybkowar przed zamknięciem. Kontakt ścianek szybkowaru z workiem nie jest dobrym pomysłem. Ale rozmiary są takie a nie inne, powinno się zaizolować ścierką, lub gotować na mniejszym palniku.

4. Dziurawa torba po sterylizacji, uszczelniona gumką.

Tak jak widać nie obyło się bez wypadków. Torba zgrzała się w jednym miejscu i przedziurawiła, prawdopodobnie przez kontakt ze ścianką. Od razu po wyjęciu zabezpieczone gumką, raczej nie było okazji do zakażenia, wszystko było jeszcze gorące. Kolejne były już gotowane na mniejszym palniku.
odpowiedzodpowiedz tu
humau
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.27 14:08:20
Sprawdz worki do pieczenia. Można w nich zrobić filtr wycinajac dziure i zaklejajac tyvekiem. Tyvec przykleic na tasme biurową.Wczesniej sprawdzic czy taka jaka mamy wytrzyma szybkowarzenie.

Ze zboża tylko owies niełuskany. Zalewacie wrzątkiem na 45min, potem 10min na durszlaku i gotowe. To żyto ze zjęćwygląda tak se.
odpowiedzodpowiedz tu
Rubin
młodszy psylocyb

postów: 64

zarejestrowano: 2019.10.06


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.27 14:16:08
Te worki które mam są ok, tylko z tym jednym była wpadka Jaka jest przewaga owsa nad pozostałymi? Dlaczego żyto wygląda "tak se"?
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.27 20:44:36
Wygląda "tak se", bo mocno rozgotowane i strasznie wilgotne. Dlatego właśnie gdzieś mam eksperymenty z żytem itp. Moczenie, gotowanie, suszenie, szybkowar a na końcu i tak wychodziła mi większa lub mniejsza papka. Ja nie mam do żyta ręki

Zdjęcia niestety nie podeślę, bo długo się nie odzywałeś i wszystko co miało być wysterylizowane już dawno zostało przerośnięte przez grzybnię (owocniki boczniaków umieszczałem w jakimś innym temacie). Także po prostu nie mam z czego zrobić zdjęcia

Zerknij ewentualnie na ten film: https://youtu.be/x0jcYsJJ_NA . Tak od ok. 1 minuty gość zaczyna pakować worki, coś w ten deseń. Tyle, że ja nie zawijałem "wolnej/górnej" części worka pod spód, a po prostu składałem go od góry w formie literki Z, jakbyś rolował. No i kładłem otworem do góry (poniekąd dlatego, że też mam mały szybkowar i nie za bardzo miałem opcję podkładki żeby worki były ponad wodą). Tak czy siak grunt, że Twój sposób działa
RADICAL MYCOLOGY
odpowiedzodpowiedz tu
owies fan
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.28 10:20:24
Przewaga owsa jest taka, że

a. bardzo prosto je się przygotowuje. Zalewasz tylko wrzątkiem na 45minut a potem przez 10min trzymasz na sitku by ociekło. Pakujesz do słoików i gotowe. Porównaj to z metodą gdzie namaczasz żyto 24h a potem gotujesz a potem suszysz a potem i tak masz posklejaną albo za suchą papke...

b. owies jest w łupinach dzięki czemu się nie skleja i łupiny zdają się zapobiegać pękaniu ziaren. Otrzymujesz o wiele lepsze ziarno idealne do zaszczepienia bulka monotuba. Nie masz też mokrych miejsc w słoiku gdzie może rozwijać się zakażenie.

c. owies kupujesz 1zł/kg w punkcie paszowym
odpowiedzodpowiedz tu
hao frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.28 10:27:58
Radykalny mykologu. Z tą taśmą od listw to mnie zastrzeliłeś. Czyli idzie kupić taką taśmę i używać zamiast silikonu rtv? Skąd ten patent?
odpowiedzodpowiedz tu
Rubin
młodszy psylocyb

postów: 64

zarejestrowano: 2019.10.06


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.28 15:02:53
Czasami używa się rzeczy które są pod ręką ;p Ja użyłem po prostu taśmy izolacyjnej, dobrze się trzyma.
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.28 17:57:59
Rubin, worki które użyłeś mają jakąś szczególną specyfikację? Bo raczej wątpię, że wziąłeś pierwsze lepsze "spod ręki"
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.28 18:44:59
@hao

Patent gdzieś z netu. Oglądałem filmik jak gość przygotowuje proso i zastosował właśnie takie rozwiązanie. Kupić możesz w kazdym markecie budowlanym

@owies fan

Dlatego właśnie korzystam z prosa. Tak samo proste w obróbce. Ja je co prawda moczę 24h w wodzie, ale widziałem jak ludzie robili dokładnie tak jak to opisałeś w przypadku owsa.
RADICAL MYCOLOGY
odpowiedzodpowiedz tu
hao frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.28 19:01:22
@Frywolny

to jest tzw dwustronna taśma do listw podłogowych?
odpowiedzodpowiedz tu
Rubin
młodszy psylocyb

postów: 64

zarejestrowano: 2019.10.06


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.28 20:22:56
@PsiloPony No worki akurat kupiłem gotowe kiedyś tam. Są z grubej folii i są do tego przeznaczone. To był jakiś internetowy sklep dla hodowców boczniaków ;p Jak wpiszesz worki z mikrofiltrem to bez problemu znajdziesz. Nie chciałem się bawić w ręczne ich robienie, ponieważ są dość tanie.
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.28 20:54:48
W sumie dobry temat z tymi workami, już znalazłem, także dzięki za pomoc. Do tej pory jarałem się słoikami...
A tak jeszcze póki w temacie, żeby nie grandzić na forum, pytanie mam do szybkiego, a mianowicie, to co polecacie? Nigdzie nie mogę znaleźć 15 psi i już zastanawiam się czy źle szukam czy ciężko znaleźć? Zaznaczam, że chce go kupić tylko dla celów badawczych w naszej dziedzinie, ale też patrzę na to żeby kupić raz i mieć dobry sprzęt na długo. Jesteście coś konkretnego w stanie polecić? I proszę nie odsyłajcie mnie do innych tematów na forum bo już mam je za sobą
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedzodpowiedz tu
Rubin
młodszy psylocyb

postów: 64

zarejestrowano: 2019.10.06


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.28 21:29:17
@PsiloPony Ja nie wiem czy mogę mój polecić bo to moje pierwsze użycie go do uprawy, ale sterylizowałem nim wszystko podczas klonowania i wyszło bez zakażeń, czyli podołał. Zobaczymy jak będzie teraz przy substracie. Ja mam taki z browinu 7 litrów i jest stanowczo za mały. Myślę że minimum komfortu to ten 12 litrów. Ciśnienie robocze producent podaje 0,7 bar, czyli niewiele.
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.28 23:07:57
Ciśnienie robocze tego 12 litrowego wynosi 0.6 bara więc jeszcze bardziej mnie rozczarował
Póki co poczekam jaki rezultat tego badania wyjdzie u Ciebie. Ja póki co jeszcze rozeznaje się w temacie. Powiedziałem sobie, że pierwsze zakupy sprzętu jakie zrobię to po przeczytaniu całego forum więc jeszcze trochę czasu mam na przemyślenia
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedzodpowiedz tu
Frywolny
młodszy psylocyb

postów: 100

zarejestrowano: 30.04.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.28 22:22:50
@hao

Wpisz w Google "Samoprzylepna tasma uszczelniającą okna". Poszukaj odpowiedniej. Ja tego osobiście nie stosowałem, jestem tylko po złych doświadczeniach związanych z silikonem - odpadał.

Robię proso w słoiku i później przeszczepiamy na właściwie podłoże, które jest w worku. Inna sprawa, że ja bawię się boczniakami, a nie grzybami znanymi szerzej na tym forum. Ale to w sumie bez znaczenia
RADICAL MYCOLOGY
odpowiedz
Magiczne trufle
Rubin
0252Świerzak
frywolnie:
2020.10.09
12:04:05
Nierównomierny wzrost GK GT
Świerzak frywolnie
0170Świerzak
frywolnie:
2020.10.09
12:04:05
Znów rada dla zielonego - co, jak, ile?
kotlet38
1155YpsiloN:
2020.10.04
20:49:56
Honorowi Psilodawcy
Jazz
0114Grzybek:
2020.10.04
19:09:07
produkcja kitów
Grzybek
1102YpsiloN:
2020.09.29
11:59:46
Dawkowanie nie w gramach
hao mao+ frywolnie
781585PsiloPony:
2020.11.12
10:37:54
Pierwszy growkit, co dalej?
Dawkowanie frywolnie
1530Waran:
2020.09.27
19:05:11
Proszeeee szybko odpowiedzcie !!!
Grzybojadus
2156Help
frywolnie:
2020.09.27
00:06:24
Jak to jest z tym światłem i wodą
Help frywolnie
7585ElGrzybunio:
2020.09.28
17:16:29
Informacje dla kompletnie początkujących - spis pytań (grow kit)
podlinkier frywolnie
42996ZmiennikTemp
eraturnik:
2020.11.03
22:22:37
Problem z Pinami
SzukamSnu frywolnie
1213. frywolnie:
2020.09.19
12:52:40
Za wcześnie sie otwierają, powyginane do dołu
WTF123
9321Rubin:
2020.10.27
14:39:33
Kolor i przebieg uprawy
niezarejestrowany frywolnie
3308lancetowata:
2020.09.20
19:17:30
Kolonizacja kukurydzy na tacce.
Merton
3181lancetowata:
2020.09.20
19:17:30
1 Gkit Golden T 4tyg i nic
Borka
10323lancetowata:
2020.09.16
19:28:05
Golden Teacher - pierwszy zbiór
frywolnie frywolnie
4257HolaOla:
2020.09.16
19:41:53
GT pierwszy rzut
HolaOla
2239Tuptus:
2020.09.22
04:09:47
Słoma/Rez/Monotube
Tuptus
2082852:D
frywolnie:
2021.02.06
14:17:20
<<<   <<  30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268612

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024