Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1600
odsłon:
5251126

     Ostatnie posty . . .

     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Grzybki ze Sri Lanki
psylonautka frywolnie
4522YpsiloN:
2020.11.01
20:05:56
Jak wyjąć grzybnie z boxa ?
foton
2159Afriko:
2023.02.09
23:09:19
Jak wyjąć grzybnie z boxa ?
foton
21731Afriko:
2023.02.09
23:09:19
Czy to łysiczka lancetowata???
foton
6442PsiloPony:
2020.11.02
22:20:48
Eksperyment Halloweenowy
Makavelithadon99
721139Eksperyment
frywolnie:
2020.11.24
14:11:28
GK na sterydach (^_o)
psylonautka frywolnie
5399PsiloPony:
2020.11.01
14:58:04
Parę pytań przed uprawą - McKennai
PsiloPony
741382PsiloPony:
2020.11.27
18:36:18
McKennaii nie rosnie - pomocy
pixtix
16765pixtix:
2020.10.29
16:09:49
Mam parę pytań w poście je rozwinąłem
pixtix
711166figi3l:
2020.11.17
09:01:51
McKenna, Growkit, czarny skurwiel atakuje
figi3l
5721Czcirad44:
2020.10.28
10:32:46
pierwszy growkit- nietypowy zapach
Czcirad44
331134PsiloPony:
2020.11.08
10:59:04
Ogrodowa niespodzianka? Identyfikacja
orion
2539JK
frywolnie:
2020.10.28
14:43:34
Mąka ryżowa
trebuh4
0163Grzybek:
2020.10.27
15:48:11
Czy któreś to łysiczki
Grzybek
19662PsiloPony:
2020.10.29
19:53:37
GT czarny nalot, do wyrzucenia?
nowygrzybiarz321
531509PsiloPony:
2020.10.31
11:13:17
Czarny
frywolnie




nienotowany


Temat: GT czarny nalot, do wyrzucenia?
wysłano: 2020.10.21 15:43:01
Witam, jestem w trakcie swojej pierwszej przygody z growkitem.Wlasnie mija 13 dzień growkitu Golden Teacher. 3dni temu pojawiły się piny, wczoraj zauważyłem, że jeden pin odpadl, więc wyjąłem kit z worka, odkażonymi nożyczkami go wyciągnąłem, dotknalem też kilka razy palcami w jednym miejscu. Elegancko schowałem go do worka, a dzisiaj na 5 pinach pojawił się czarny nalot.. Nie mogę teraz dodać zdjęć, ale po 19 pokaże jak to wygląda, nie ma żadnego brzydkiego zapachu ani nic poza tym... Kit do wyrzucenia czy co to może być? Proszę o odpowiedź!!!
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 16:08:35
Nie wiem czemu nie mogę dodać zdjęć z galerii.. streszcze trochę sytuację. Wczoraj dotknalem czystym palcem jedno miejsce grzybni. Dzisiaj kilka pinów oddalonych od siebie w dużej odległości ma na trzonach czarne plamy, jeden jest troszkę ciemniejszy z kilkoma plamami. Czy może to być spowodowane moim dotykiem i jest to tak zwany siniak? Czy mogły się czymś zakazić po moim dotyku i okazać to po jednym dniu? Warunki sterylne, temperatura 22c wietrzone i pryskane codziennie.
odpowiedzodpowiedz tu
Nex
młodszy psylocyb

postów: 83

zarejestrowano: 19.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 17:20:56
Prawdopodobnie abortowały.
Rozumiem że tylko część poczerniała, a kilka największych grzybów ma się świetnie?
Spróbuj pomniejszyć zdjęcia, u mnie zadziałało, też miałem problem ze wstawieniem zdjęć.
... życie jest snem.
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 18:04:55
Wszystkie maja podobne skazy.

odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 18:13:05
Tutaj jeszcze jedno zdjecie. Znajomy mowi, ze jest dobrze i zeby dalej rosly, jednak ja szczerze mowiac jestem conajmniej zmieszany. Tak jak mowilem sczesniej, pachna grzybami, nie ma nigdzie sladow plesni i dzisiaj caly dzien urosly przynajmniej pol centymetra. :/

odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 19:27:06
Sytuacja zmienia sie dynamicznie, grzybki, ktore nie byly ciemne zaczynaja miec ciemne trzony, w przeciagu 3 godzin zmienilo sie kilka grzybów, a te, ktore byly juz ciemne sa jeszcze bardziej. Wiem, ze maslo maslane, ale opisuje sytuacje tak, aby osoby bardziej doswiadczone mogly podac chociaz w miare trafna diagnoze. Licze na odpowiedzi :/
odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 19:44:58
Tkanka wygląda na podgniłą. Mi to pachnie Hypomyces (tzw. Pajęczynówką). Co prawda nie widać strzępków, ale mogą znajdować się pod warstwą okrywową.

Co rozumiesz przez "sterylne warunki"? Przecież dotykałeś jej palcami Zdezynfekowałeś je chociaż etanolem, czy izopropanolem?

EDIT:
Co by to nie było - szybko wyjdzie. A jeśli to pleśń (a tak typuję) i rzutuje się ona na owocnikach to jest grubo. Istnieje możliwość, że kupiłeś już "przestrzelonego" kita. Masz świeże zdjęcia?
Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 19:52:36
Sterylne warunki, nie wyciągałem ich wiecej niz 2 razy. Zawsze przex wietrzeniem, pryskaniem mialem umyte rece i odkazone alkoholem.

Moge zrobic zdjecia, daj mi chwile.
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 19:58:15
Kolejne 3 grzyby sie wywrocily.

odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 19:59:18
Kolejne zdjecie.

odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 20:01:16
W jakim sensie "wywróciły"? Odpadły z grzybni? XD
No i pytanie, czy ta czarna tkanka jest zgniła?
Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 20:07:47
Szczerze mowiac nie wiem czy zgnil. To moj pierwszy growkit i nie jestem w stanie tego stwierdzic, jednakze przez caly dzisiejszy dzien rósł i oprocz tego miejsca wyglada chyba dosc zdrowo. Nie wiem czy sam sie teraz nie próbuje pocieszyc, ale cholernie szkoda, ze zapowiada sie na śmietnik :/ Nie wiem, gdzie moglem popelnic błąd, staralem sie dbac o nie jak o dzieci, hah.
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 20:01:24
Grzyb z pierwszego zdjecia, z tych, ktore wrzucilem teraz ma niebieskie zabarwienie. Przypominam, ze wczoraj niestety moj palec zetknal sie z grzybnia. To nie siniaki?
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 20:02:04
@UP
Tak, staly pionowo, a teraz leza i sa luzne.
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 20:27:21
Masz moze podejrzenia w jaki sposob moglem cos spieprzyc? Na samym poczatku przez okolo 8dni byla woda na dnie kita, po tym czasie gdy sie dowiedzialem ze to sredni pomysl-wylalem ja. Staly w łazience, ktora byla odpowiednio wyczyszczona. Temp 21stopni, pryskane co 1-2dni, wachlowane 3 razy dziennie. Pewnie zamowie kolejnego kita, ale nie chcd kolejnym razem popelnic jakiegos bledu. :/ I oczywiście czy wszystko jest stracone? Mam jednak odrobine nadziei, ze jakos to wyjdzie.
odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 20:38:55
"Masz moze podejrzenia w jaki sposob moglem cos spieprzyc? Na samym poczatku (...)"

W samo sedno Bracie Jak sam to ująłeś, już "na samym początku"

Łazienka to też IMO średni pomysł. Non stop wilgoć (duuuużo wilgoci, wszędzie) = duże prawdopodobieństwo występowania pleśni/bakterii. Do tego co poniektórzy mają w łazience toaletę - jeszcze więcej bakterii. Co do pryskania, to nie wiem jak to jest z growkitami, bo nigdy nie miałem. Ale wydaje się, że raz na 2 dni to mało. Wachlowanie 2-3 razy na dobę jest ok.

Czy wszystko stracone? Powiem tak - jeśli to pleśń, to nie polecam jedzenia owocników. W zasadzie to stanowczo odradzam ich jedzenie
Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 20:42:31
Kolejne dwa grzyby upadly, a reszta widać, ze juz sie "chwieje" jutro leci do kosza. No coz.. Kupie drugiego i speubuje ponownie swoich sil :/
odpowiedzodpowiedz tu
. frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 21:02:47
Wygląda to tak jakby ktoś podotykał te piny skalpelem.
Na pewno jesteś pewien, że nikt/nic nie mogło uszkodzić ich mechanicznie?
Masz kota/psa, rodzeństwo, rodziców w domu?
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 21:26:54
Mam narzeczoną i psa, ale kosmici stali na pralce, a narzeczona dbala o nie z pelnym wigorem razem ze mna, wiec to niemożliwe.
odpowiedzodpowiedz tu
Nex
młodszy psylocyb

postów: 83

zarejestrowano: 19.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 22:17:51
Jak dotknąłeś, to może być siniak.
Nic nie wyrzucaj. Sprawdź jak się sprawa potoczy.
Tym które się kładą raczej nic nie jest.
Za 3 dni będziesz miał finał.
... życie jest snem.
odpowiedzodpowiedz tu
. frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.21 22:23:12
Zgodzę się z przedmówcą.
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 07:34:24
Dzięki panowie. Jednak wczoraj trochę sie poddalem i wyrzucilem kilka grzybkow, ktore najgorzej wygladaly. Zamowilem przy okazji nowego kita. Tego zostawie dla eksperymentu i dam znac za kilka dni czy moze jest gotowy do drugiego rzutu.
odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 08:10:55
Siniak? Czarne, odpadające fragmenty tkanki?

Pierwsze słyszę, ale w sumie niejednego jeszcze nie słyszałem. Obyście mieli rację i trzymam kciuki za zdrówko Maluszków
Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 10:11:07
Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Drugiego kita chce trzymać na szafie i w plastikowym pudełku, zamiast baga. Problem polega na tym, że różnica między sufitem a szafa wynosi jakieś 25-30cm. Jest możliwość że grzyby przy maksymalnej wysokości będą dotykać pokrywy pudełka, czy to nie będzie żaden problem?
Jeśli tak, to mogę kupić wyższe pudełko i trzymać je w szafie.

Dodatkowo- bo bokach pudełka muszę zrobić dziury, zakleić gaza, tak? Jakoś jeszcze muszę je przygotować?
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 10:16:43
Aha, jeszcze jedno. Czy odmiana McKennai różni się czymś w uprawie od Golden Teacherow?
Żeby już nie popełnić tych samych błędów, napisze plan działania i poprawcie mnie w razie w.

Zalewam woda i do lodówki na 7h
Wstawiam do pudełka, pryskam wszystkie ścianki i odstawiam na miejsce.
Wachluje i pryskam codziennie - czy robię to dopiero po pojawieniu się pinów?
odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 11:11:26
Ja bym te ciastko moczył dłużej. Powiedzmy tak z 18-20h. W dalszej części uprawy jedyna wilgoć (prócz tej z grzybni) ma pochodzić z wody, spływającej po ścianach plastikowej torby. Niech zatem ciacho wchłonie jej jak najwięcej.

Wachluje i pryskam codziennie, zgadza się. Grzybnia ma mieć regularną wymianę gazową i odpowiednią wilgotność, aby mogła wydawać smaczne i zdrowe grzybki

Różnice pomiędzy poszczególnymi odmianami tego same gatunku są tak znikome, iż bez znaczenia
Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 11:15:51
Zrobię tak jak mówisz. Powiedz mi jeszcze, czy mogą jednak stać w szafie? Inne możliwości, to zgięta w pół torba na szafie albo mały pojemnik, ewentualnie znowu łazienka.. Jednak po pierwszym razie wolałbym ich tam nie wstawiać. Szafa ma półkę na górze, która może być przeznaczona tylko na kit. Niżej są kurtki i narzędzia. Będzie bezpiecznie?
odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 11:32:34
IMO nigdzie nie jest 100% bezpiecznie dopóki nie będzie to laboratorium xD

Szafa bedzie git, tylko posprzątaj ją z kurzu. No i nie zapomnij dać im te 6-8h światła dziennie.

Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 11:38:14
Laboratorium może kiedyś hah.
Jasna sprawa, będą stały z otwartymi drzwiami żeby był jak najlepszy przepływ powietrza.
Dzięki za rady, dam za kilka dni znać co z pierwszym kitem, narzeczona mówi, że nie czarnieją już i rosną.
odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 15:46:04
Czyli wiele wskazuje na to, iż mogło to być uszkodzenie mechaniczne, tak jak to Szanowny Milord wspomniał.

Powodzonka i owocnej pracy
Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
odpowiedzodpowiedz tu
CO2 frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 21:35:12
@Czarny z jakiego sklepu korzystasz?

Z tymi torbami i pudełkami jest jeden zasadniczy problem - wymiana powietrza. Muszę w końcu znaleźć informację jakie stężenie CO2 jest maksymalnym dla grzybów jakimi się tu głównie zajmuje. Tak czy siak dbaj o wymianę powietrza, bo to wbrew pozorom bardzo ważna kwestia. Będę znowu nudzić o boczniakach, ale w ich przypadku zbyt wysoki poziom CO2 powoduje, że zamiast prawidłowych owocników rosną bardzo zmutowane "cosie". Dobra.. jutro szukam informacji odnośnie magicznych grzybków i wpływu CO2, bo serio już mnie denerwuje nieposiadanie tej wiedzy
odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 21:49:38
W kwestii wymiany powietrza:

Jak juz Ci się chce kombinować, to możesz przeczytać sobie o uprawie w pojemniku monotube i przełożyć to na growbag;
Po 4 otwory z każdej strony (po 2 na górze i na dole, na odpowiednich wysokościach), na to szczelnie oklejony kawałek waty syntetycznej i problem załatwiony na tyle, że wachlowanie odpada (a przynajmniej zostaje zredukowane do minimum).

Ot tak, jak się komu chce kombinatorko-prowizorki
Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
odpowiedzodpowiedz tu
CO2 frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 22:05:21
Ja dzisiaj przerabiałem mój pojemnik. Podłączyłem dwa wentylatory z regulacją obrotów. Jeden wpycha powietrze do pojemnika, a drugi (po przeciwnej stronie) wyciąga powietrze. Działa pięknie, ale... teraz pojawił się problem z wilgotnością. Spadła z 80-90% do 50%. Muszę zbudować nawilżacz zewnętrzny - fogger, wentylator i rurka prowadząca do pojemnika. Przydałby się jeszcze czujnik wilgotności żeby wszystko działało automatycznie, ale na dzisiaj chyba odpuszczę taką inwestycję. Ograniczę się raczej do timera, powinno w miarę pomóc. Ehhh... Amatorska uprawa grzybów to drogie hobby
odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 22:18:29
Tak i nie - czasami koszty można redukować, improwizując. Nie zawsze, ale jednak. W kwestii wentylatorów - filtry HEPA obowiązkowo
Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
odpowiedzodpowiedz tu
CO2 frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.22 22:27:37
Póki co improwizuję, ale powoli zmierzam do budowy solidnego boxa. Tylko muszę wszystko porządnie zaprojektować, bo jak zamówię, to już nie będzie opcji na korektę.

Co do filtrów, to zdaję sobie sprawę, że są potrzebne, ale tu z kolei musiałbym zainwestować w odpowiednio mocne wentylatory, żeby były w stanie przepchać powietrze. Jest to w planach budowy boxa z prawdziwego zdarzenia.
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.23 07:40:29
Chyba pomyliłeś tematy kolego

Maly update odnosnie pierwszego kita. Maluchy rosna jak na drożdżach, po wyrwaniu tych brzydkich wyroslo duzo nowych i wszystkie ida do góry bez przebarwien! Zapach nadal pieczarkowy. Jedyne co mnie martwi to lekki niebieskawy nalot na grzybni (powierzchnia okolo 1cm^2), ale rosna obok niej grzybki i wygladaja zdrowo. Minęły 2 dni, w sobote lub niedziele wyjme je do zdjecia i mam nadzieje, ze pomozecie mi ocenic, czy sa warte zjedzenia i drugiej tury.
odpowiedzodpowiedz tu
CO2 frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.23 09:07:05
Nie pomyliłem tyko się lekki offtop zrobił Swoją drogą nawet pytanie Ci wyżej zadałem

Niebieskie przebarwienie to nic nadzwyczajnego. Powstają od uszkodzeń/dotyku, ale także nawet od samej wody, która mogła się osadzić w danym miejscu. Wszystko jest OK.
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.23 10:22:10
Ah, co do boxa, odpuszczam go sobie, bo w zasadzie dużo nie zmieni, a torba będzie się idealnie mieścić w szafie, ale kto wie, jak zbiorę odcisko to może w przyszłości się pobawię
odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.23 13:27:39
@Czarny

Polecam. Frajdy po pas, przy okazji ekonomia. No i hermeneutycznie nabywa się co raz to nowej wiedzy, a tej jak wiadomo - nigdy za wiele
Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.23 18:36:29
Nie wiem, czy do robię spam, czy można sobie tu tak pisać. Nie robię narazie zdjęć pierwszego kita, bo maluchy sobie ślicznie rosną, co prawda wolno, bo mają mniej więcej 4cm, ale to pewnie ze względu na temp(20C). Cieszę się, bo wszystko wskazuje na to, że jest z nimi okej.

Raport:
Grzybki wyglądają ładnie, nie mają zbyt widocznych przebarwień, z 5, które zostały po wyrwaniu tych czarnych zrobiło się 40
Kit pachnie pieczarkami, nie widać żadnych niepokojących zmian, oprócz małego miejsca w grzybni, które jest lekko niebieskie. Jest to miejsce w którym były te najbrzydsze grzybki. Myślę, że we wtorek przyjdzie czas zbioru i wtedy też wyśle Wam zdjęcie grzybni i wspólnie zdecydujemy czysta warte jedzenia. Jeśli będą podejrzenia odnośnie pleśni to wolę je wyrzucić, ponieważ swój pierwszy raz z kosmitami chce mieć czysty, pozbawiony doznań żołądkowych.

Przy okazji odebrałem dzisiaj drugi kit, McKennai, zrobiłem dziurki odkazonym widelcem, zalalem dostaną kranówką i wyjmę je jutro około 10 czyli po mniej więcej 15h.
odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.23 23:08:28
To brzmi jak plan na udany weekend Ziooom!!!!

Czekam na foty
Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.24 01:13:34
> swój pierwszy raz z kosmitami chce mieć czysty, pozbawiony doznań żołądkowych.

Co ludzie mają z tą pleśnią? Co drugi się martwi, a jeszcze nie widziałem growkita z pleśnią. Zawsze albo niebieskie przebarwienia po uszkodzeniu, albo biały puch od zbytniej wilgotności.

Jak chcesz mieć kontakt pozbawiony doznań żołądkowych to nie jedz, a pij wywar.
odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.24 03:57:49
@JK nie widziałeś growkita z pleśnią?

Osobiście znam gościa, któremu uschnął kaktus
Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.24 06:31:06
@JK
Zobacz zdjecia sprzed kilku dni i powinienes zrozumiec moie obawy
Ale nic, nastawiam sie raczej dobrze, poniewaz problem jakby ustąpił, tak jak mowilem, w niedziele lub poniedzialek wyjme substrat i zrobie zdjecie calosci
odpowiedzodpowiedz tu
JK frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.24 13:41:00
@Ypsilon Na forum sobie nie przypominam.

@Czarny Widziałem, miałeś uszkodzenia mechaniczne, pisali Ci ludzie.
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.25 13:35:57
Dopytam jeszcze o przechowywanie. Widzę dużo różnych opinii na ten temat. Planuje swoje zamrozić, ze względu na dużą wilgotność w mieszkaniu. Jak najlepiej to zrobić? Wysuszone maluchy wsadzić do obojętnie jakiego słoika, czy może być pudełko na kanapki, czy może jakaś folia strunowa? Podzielić je wcześniej na porcje, żeby nie mi się nie skleiły gdy będę chciał wyjść ilość na jedną przygodę? I czy po wyjęciu z zamrażarki muszę je zjeść od razu, czy mogę je zostawić gdzieś na wierzchu dzień przez, żeby się rozmrozily jak mięso?
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.25 13:54:58
Ewentualnie jeszcze, pudełko sniadaniowe, pochłaniacz wilgoci do żywności i do lodówki? Co o tym sądzicie?
odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.25 22:16:27
Jak je dobrze wysuszysz (tj na pieprz) to nic się Tobie nie poskleja. Do szczelnego słoika i do zamrażarki. Tryptaminy lubią zimno, ciemno i sucho. W ten sposób możesz je trzymać latami (nie wiem iloma dokładnie, 2 napewno).
Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.26 20:26:25
Właśnie skończyłem pierwszy zbiór. Grzybnia była lekko niebieska w paru miejscach, ale wszystko pachnie pieczarkami, grzybki po dotyku również niebieskie.
Wyszlo 220 mokrego.

odpowiedzodpowiedz tu
YpsiloN
prapsylocyb

postów: 553

zarejestrowano: 11.07.2020




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.26 21:39:35
Zacny flush! Gratuluję i życzę szerokiej drogi
Zrobisz tak - wezmisz czarno kure...
odpowiedzodpowiedz tu
Rubin
młodszy psylocyb

postów: 64

zarejestrowano: 2019.10.06


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.27 14:40:31
Świetnie wyszedł ten rzut
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.27 16:22:13
Substrat już siedzi w worku i robi swoje na drugi rzut. Niestety grzybnia trochę oberwała po zbiorach, bo większość grzybków była że sobą połączona na podłożu i wykręcanie było niemożliwe, więc musiałem niektóre delikatnie powyrywać. Dam za kilka dni znać jak wygląda sytuacja
odpowiedzodpowiedz tu
Czarny
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.31 09:44:16
Witam ponownie po kilku dniach. Drugi rzut zaczął piąć się w górę, niestety są tylko dosłownie dwa grzybki, jeden ma już około 3cm i nigdzie nie widać nowych pinów. To po prostu pech, czy kwestia tego, że przy pierwszym flushu byłem zmuszony do lekkiego wyrywania grzybkow że względu na ich zagęszczenie? Jest szansa na lepszy trzeci rzut?
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.10.31 11:13:17
Jak ją mocno zdewastowałeś przy ostatnim rzucie, to może potrzebuje trochę czasu, ale podejrzewam, że pierwszy obfity rzut może determinować kolejne...
Następne rzuty to wróżenie z fusów, zresztą jak każdy. Średnie zbiory z GK to około 300-350g mokrego uwzględniając tematy, które są na forum. Jeden z zarejestrowanych userów wycisnął nawet 6 rzutów, więc co ma być to będzie, a grzybnia da tyle grzybów ile ma dać więc daj jej czas, pielęgnuj, otaczaj miłością, zapewnij jej optymalne warunki do owocnikowania i tyle. Niech najważniejsze pozostanie najważniejsze, czyli zdrowie i dobra kondycja grzybni bez kontaminacji. Daj przyrodzie robić swoje i ciesz się tym, a w między czasie wstawiaj fotki, abyśmy też mogli cieszyć oczy
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedz
Relacja z uprawy Colombian.
Czarny frywolnie
9399YpsiloN:
2020.10.20
02:22:38
Narośl. 3 rzut
Nex
17692aho
frywolnie:
2020.10.20
15:01:42
Suszenie odcisku Cubensis w dehydrylatorze
Zbucki
6498YpsiloN:
2020.10.17
17:26:43
Uprawa cubensis, w warunkach takich jak zwykłe pieczarki
YpsiloN
14400. frywolnie:
2020.10.20
15:11:36
Czy z moim growkit jest wszystko w porządku?
MagicMike frywolnie
6382YpsiloN:
2020.10.15
00:54:54
<<<   <<  29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1600
odsłon:
5251126

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024