Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268605

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Growkit - Golden Teacher - Piny bez kapeluszy?
WhiteWidowPL
332256Ypsi
frywolnie:
2020.12.26
10:09:34
Chomik
frywolnie




nienotowany


Temat: Growkit - Golden Teacher - Piny bez kapeluszy?
wysłano: 2020.12.18 19:53:21
Cześć,
To moja pierwsza uprawa, przeglądałam wcześniej fotorelacje na forum, ale podobnego przypadku nie znalazłam.

8.12 wystartowałam z kitem. Zalany na 15h. Przez pierwszy tydzień na dnie baga było trochę wody, 3 dni temu ją wylałam. Na początku niewiele wachlowałam, raczej wietrzyłam, od 3 dni wymieniam powietrze w torbie 4-6 razy dziennie. Stoi na macie grzewczej, ponieważ temperatura w miejscu gdzie stoi potrafi spadać do ok. 15 stopni. Temteratura mierzona na samej macie to 24-25 stopni. Do brzegu. Kilka dni temu coś tam zaczęło się pojawiać, wygląda to jednak jakby rosły same trzony, bez kapeluszy. Spotkał się ktoś w podobny przypadkiem? To wina warunków czy genetyki?

Niżej zdjęcia. Ten duży na zdjęciu ma siniaka, bo 2 dni temu macnęłam go delikatnie przez folię, ponieważ nie wiedziałam czy to jakaś część ciastka, czy jakiś zmutowany kosmita.
odpowiedzodpowiedz tu
Chomik
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.18 19:57:37
Coś nie pykło ze zdjęciami

odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.18 20:10:31
Zaczątki nie mają koloru kapelusza więc moga wyglądać jak "same trzony" jeszcze przez jakiś czas. Natomiast to gigantyczne coś w środku to pierwsze widzę

Wygląda jak purchawka. Albo jak albinos
odpowiedzodpowiedz tu
Chomik
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.18 20:13:29
Chodzi mi dokładnie o to gigantyczne coś, zaczątki w postaci białych kropek wydają się ok Na pierwszym zdjęciu też widać takie podwójne "kulki", które wyglądają jak sam trzonek
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.18 20:41:34
Prawde mowiac mi to wyglada na gigantyczny kapelusz bez trzonu. W dodatku w wersji albino. Bylaby to wtedy calkiem niespotykana jak na growkity mutacja... Ale ile mam racji, tego Tobie nie powiem
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.18 20:42:26
EW to jakies cialo obce/nieporzadane...
odpowiedzodpowiedz tu
Chomik
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.18 20:52:39
Równocześnie wystartowałam z drugim kitem Golden Teachera i B+, są dokładnie w takich samych warunkach. Drugi GT ma sporo zaczątków,ale pinów jeszcze nie zauważyłam, u B+ białe kropeczki dopiero zaczęły się pojawiać.

Skoro to taki dziwny przypadek postaram się przebieg sytuacji raportować w miarę na bieżąco
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi lon
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.18 21:03:20
Będę wielce rad

Jeśli okaże się, że to owocnik (porządany owocnik), zbierz proszę odcisk/odciski. Może to być niezmiernie ciekawa przypadłość genetyczna... Z chęcią wymienię się z Tobą potem za coś ciekawego

W razie czego możesz także pisać mi na mail, który podałem na nieaktywnym obecnie koncie. Choć w kwestii tej uprawy pisz proszę ogólnie na forum, niech wszyscy mają dostęp do tych danych, a i niejedna (o wiele bardziej od mojej tęga głowa) tu zagląda, skora pomóc
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi lon
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.18 21:25:29
Rzucilem okiem po raz 3ci. Powiem Tobie, ze jak na moje, to to jest albinos. Widac zarowno trzon, jak I kapelusz. Tyle, ze jest w znacznym stopniu pozbawiony pigmentu. Z tego co mi wiadomo, albinosy bywaja srednio plodne, moze wiec byc problem ze zdjeciem odciskow, ale bedziemy kombinowac, Ku chwale nauki, nieprawdaz?
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.19 11:54:05
Też na pierwszy rzut paczadła byłem skoro opiniować iż jest to purchawka.
Opcja z albinosem jest o niebo ciekawsza, ale zakładam, że nie chodzi Tobie o odmianę tylko o przypadłość genetyczną
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.19 13:31:29
Dokladnie. Chociaz nie wiem, czy to nie to samo (w pewnym sensie)
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.19 13:59:24
Nie pozostaje nam nic innego jak tylko pokornie czkać aż koleżanka zrobi z tego jedyną w swoim rodzaju, unikatową relację
...forumowy rarytas
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.19 15:48:31
Jakby się wypowiedział ktoś bardziej kompetenty, będę wdzięczny - generalnie odmiany albino to po prostu grzyby danej odmiany (np Penis Envy), kopiującą w swoich genach mutację, która uwydatnia się pozbawieniem ich pigmentów barwiących, dobrze kminie?
odpowiedzodpowiedz tu
Chomik
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.19 17:39:56
Od wczoraj niewiele się zmieniło, ale pojawiła się nowa kulka Wygląda na to, że wszytsko rośnie takie jasne.

odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.19 17:52:03
To by mogło potwierdzać mutację. Zatem prawdopodobnie jesteś w posiadaniu GT albino

Dajmy temu jeszcze jakiś czas, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Aczkolwiek nr 2-4 to już piny. Myślałaś o zebraniu odcisków/ pobraniu tkanki któregoś z nich? Moja propozycja wymianki jest nadal aktualna
odpowiedzodpowiedz tu
Chomik
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.19 18:00:16
Ypsylonie, jeśli okaże się, że to faktycznie albinoski oczywiście będę się starała jakoś przedłużyć ich istnienie

Muszę tylko w takim razie znacznie poszerzyć swoją grzybową wiedzę, bo moje dotychczasowe doświadczenie kończy się na przypadkowych wyhodowaniach pleśni na jedzeniach No, ale skoro może się okazać, że grzyby wybrały mnie to tej ważnej roli opieki nad jakimiś cudakami to trzeba to wykorzystać
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.19 18:20:32
Nie sposób zaprzeczyć - wiele wskazuje na to, iż zostałaś wybrana

W razie jakichkolwiek wątpliwości służę pomocą. Na tyle, na ile tylko będę potrafił. Jakby co, możesz też pisać na priv - anatolpuchilov@protonmail.com
Polecam to konto dla swobodnej komunikacji
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.20 14:36:00
Jeżeli to faktycznie mutacja, którą z pomocą Ypsilona rozmnożysz, to w mojej opinii masz prawo do nazwy
GT Chomczak Albino
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.20 16:20:39
@Chomik, jak się prezentuje rozwój sytuacji?
odpowiedzodpowiedz tu
Chomik
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.20 18:50:49
Dzisiaj w tym samym pudełku zaczęły się pojawiać też normalne piny. Mam wrażenie, że w pobliżu tej dużej pieczarki widać też kolejne jasne punkty.

odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.20 19:29:40
Zatem, jeśli to mutancja albino, to kopiuje się ona w poszczególnych strzępkach i jeśli wogóle będzie ona kopiowana dalej, to raczej tylko w zarodnikach tych białych (tak domniemuję, aczkolwiek jestem mykofilem, nie genetykiem). W takim układzie odciski, jeśli się zdecydujesz, pościągaj tylko z tych białych. Szczególnie z tego dużego. Wyda ich ogrom Będę wstanie spreparować z tego multum strzykawek z roztworem zarodnikowym i hojnie się z Tobą podzielić. Oczywicie kapelusze, po zdjęciu odcisków będą się w pełni nadawać do konsumpcji

jeśli chcesz, przeprowadzę Cię przez całą procedurę imprintowania. Bardzo mi zależy na rozwoju, przedłużeniu odmiany i gatunku per se oraz na znalezieniu się w posiadaniu tak specyficznej puli genów
odpowiedzodpowiedz tu
casloskopicus
prapsylocyb

postów: 514

zarejestrowano: 22.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.20 19:51:00
Intrygująca purchawka
Gotta Catch 'Em All
odpowiedzodpowiedz tu
Chomik
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.20 20:49:53
Ypsi, oczywiście jeśli jakoś sensownie się to rozwinie i będzie dało się pobrać odciski to będę walczyć Chętnie też oddam je w ręce kogoś doświadczonego, bo szkoda, żeby się u mnie zmarnowały Szczególnie, że trochę boję się hodowli od podstaw, bo nie wiem jak u mnie z zachowaniem sterylności i ogólnymi warunkami do jakichś poważniejszych upraw, gdyż dzielę mieszkanie z trzema psami i kotem
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.20 21:20:09
W mojej wizji świata utopijnego powinniśmy sobie pomagać. Na upartego może np skomponuje dla Ciebie growkit i gotowa plynna kulture, ktora sama sobie zaszczepisz następne terrarium. Tyle, ze mieszkam w NL, może być ciężko z transportem...

Cos wymyślimy. Najwyżej zaproszę Cie do siebie na grzybobranie w ramach rekompensaty
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.21 10:59:34
@Chomik

Spokojnie, sam mam dwa psiaki, mieszkam na wsi, pełno kurzu, duży problem z zachowaniem sterylności pomieszczeń.
Jak u mnie wyjdzie, to podzielę się z Tobą technologią
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.22 15:44:21
2 doby minęły od dodania ostatniego zdjęcia. Niezmiernie jestem ciekaw, jak rozwija się sytuacja...

@Chomik, jeśli przeczytasz ten post, wstaw proszę jakieś zdjęcia. Jeśli te albinosy nie zmutowały, to mniemam iż ten najwiekszy może być już całkiem obszernych gabarytów
odpowiedzodpowiedz tu
ElGrzybunio
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2018.02.17




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.23 17:05:23
Panie jestem bardzo ciekaw co Ci z tego wyrosło i co to w końcu było ? Zarzuć jakimś zdjęciem
Dlaczego ?
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.23 17:40:29
Gdyby były zakłady to postawilbym 50g suszu, ze kilka sztuk albinosow w części centrlnej boxa, a reszta standardowe growkity. Dodatkowe 20g suszu mógłbym postawić na to, ze czesc z tych albinow zabortuje.

Aczkolwiek trzymam kciuki za to, żebym się mylil w tej drugiej kwestii
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.23 17:57:44
Growkity

Mialem na myśli Goldeny
odpowiedzodpowiedz tu
Chomik
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.24 13:33:23
Jestem, jestem, wybaczcie tą niepewność

Niestety szczerze mówiąc wygląda to słabo. Znaczy albinosy kamienie wyglądają słabo, niewiele rosną, zostały w większości zakryte przez normalne Goldeny. Więc niestety słabo to widzę.

Ale chyba też są aktywne jeśli po dotknięciu w pierwszych dniach robiły się niebieskie odciski? Potem już ich nie macałam
odpowiedzodpowiedz tu
Chomik
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.24 13:43:42
Coś mi nie wychodzi z dodawaniem zdjęcia, nie wiem ile razy próbowałam je załączyć

odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.24 14:15:47
Jeśli chodzi o zawartośc psylocybiny, to raczej nic nie powinno się różnić od pozostałych. Aczkolwiek 100% pewności nie mam, gdyż nie wiemy jaka dokładnie mutacja zaszła. Natomiast jeśli zabortowały to raczej będzie ciężko zdjąć z nich odciski. Gdybybś zauważyła, że któremuś z nich (najprawdopodobniej temu olbrzymowi) chociażby lekko otwiera się kapelusz - jest szansa. Wtedy dam znać co i jak. Napewno są jadalne(o ile to rzeczywiście Łysiczki, ale prawie napewno tak) i prawdopodobnie będą miały moc ustawową (o ile nie zaczną gnić). Doglądaj ich zatem i jak tylko reszta będzie gotowa (tj w ciągu 2-3 dni, gdy tylko osnowka w warstwie hymenialnej zacznie pękać) popatrz w jakim stanie jest ten gigant. Jeśli kapelusz rozchyli się chociaż odrobinę, to jest cień szansy na "wymuszenie" zrzuenia zarodników. Te małe prawdopodobnie zabortowały (nawet nie widzę ich na zdjęciu...).

A tak wogóle, to zapowiadają się Tobie całkiem zacne żniwa Póki co, nie widzę nawet abortów (może ich nie ma, a może oślepłem XD)

odpowiedzodpowiedz tu
Chomik
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.26 06:41:44
No to jestem świeżo po pierwszym zbiorze, wyszło 280g mokrego. Wydaje mi się, że te purchaweczki były jakimiś dziwnymi abortami.

A tak w ogóle to chyba na jakimś początkowym etapie pomyliłam pudełka (), bo to chyba jednak B+, a Golden Teachery dopiero sobie rosną. Przez ostatnie dwa dni poświęcałam im mniej uwagi i serduszka, więc się troszkę wygięły Pudełko zalane ponownie, niech się napije i daje drugi rzut

Zbiory:


Purchawki, które zostały przykryte przez grzyby. Pokazały się ponownie dopiero kiedy zebrałam większość:

Dwa pozostałe pudła:

odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2020.12.26 10:09:34
No to wygrałbym 70g suszu, gdybym się z kimś założył o rozwój sytuacji

Całkiem okazały flush. 280g świeżyzny to już milutko. Zwłaszcza, że to nie koniec żniw

A wyginają się nie z braku zainteresowania, tylko przez rozproszone światło. Musiałabyś trzymać je w ciemnej szafie i świecić LEDami od góry, aby wyrosły idealnie proste

odpowiedz
Moj pierwszy raz - Growkit golden teacher
Chomik frywolnie
371899PsiloPony:
2021.01.07
13:30:18
GT Growkit [1st]
Grzybinho
4463ElGrzybunio:
2020.12.18
18:28:15
Temperatura w pokoju
bilo420
3315ElGrzybunio:
2020.12.18
18:29:47
Growkit GT - czy to może być pleśń?
bilo420
7835PsiloPony:
2020.12.18
19:14:51
Pytanie o czarny nalot
Zshroomer
3474PsiloPony:
2020.12.14
08:57:09
Growkit zima
roborovsky
7599PsiloPony:
2020.12.12
15:01:50
Pierwsza uprawa Mckennaii. Czy zapadły w sen zimowy?
Wojtaz
13581PsiloPony:
2020.12.14
19:37:34
5 rzut, puste nóżki w środku
Magicznyklapek
4280PsiloPony:
2020.12.10
22:55:32
Suszone grzyby, czy wszystko z nimi okej?
Rambbooo frywolnie
4369PsiloPony:
2020.12.14
19:37:34
Roczna przygoda jako mikolog
psajstyl
36119613Psilobee
frywolnie:
2023.03.25
18:01:24
Nowy grower
Kddkjdkd
2174PsiloPony:
2020.12.09
07:47:46
Przechowywanie listek
bilo420
22604PsiloPony:
2020.12.11
22:14:46
Co zrobić po zbiorach, gdy są widoczne już małe grzybki?
Rambooo frywolnie
181201Aya:
2020.12.22
11:34:47
Kiedy ścinać?
Aya
6489casloskopicu
s:
2020.12.08
14:20:15
Drugi rzut: wolny rozwój, ciemne nóżki
Kddkjdkd
12764PsiloPony:
2020.12.09
07:54:04
Bela Slomiana
gumbi
1392372;)
frywolnie:
2021.01.27
13:15:06
Growkit mazatapec - czy wszystko w porządku?
Ypsiliarder frywolnie
1298PsiloPony:
2020.12.07
18:17:12
GrowKit McKennaii - wzrost jedynie na połowie powierzchni
Kddkjdkd
7834PsiloPony:
2020.12.14
22:13:30
zbyt wiglotny substrat
MiKi21
11329Czarnylotos
frywolnie:
2020.12.07
19:52:04
<<<   <<  25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268605

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024