Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5267345

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Kiedy rozpocząć zbiory ?
Malabar Experimental frywolnie
1227Ypsi
frywolnie:
2021.01.11
18:01:02
Pierwsze uprawa, kolejny etap?
pipka
6229trebuh4:
2021.01.10
20:21:41
Zautomatyzowany growbox czyli golden teacher i arduino.
trebuh4
21751orion:
2021.01.22
14:05:27
mykologic
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 10.01.2021


Temat: Zautomatyzowany growbox czyli golden teacher i arduino.
wysłano: 2021.01.10 11:32:48
Cześć

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł zautomatyzowanego growkitu. Zamysł był taki by ograniczyć udział własny i grzebanie w growboxie do zera.

Użyłem do tego:
Pojemnik z leroy merlin 60l/80l (dokładnie już nie pamiętam)
Filtr węglowy
Zasilacz komputerowy ATX
Wentylator komputerowy 12cm 12V
Nawilżacz USB którego zbiornik został złączony z zbiornikiem zewnętrznym.
(nie musimy otwierać box'a przy napełnieniu)
Arduino Uno
Czujnik wilgotności i temperatury ( w jednym)
Zestaw przekaźników
Pasek LED

Program zakłada wysterowanie nawilżacza i wentylatora tak by utrzymać wilgotność w przedziale 70-95%
Wentylacja 4min co 3h.

Grzybnia Golden Teacher.


Grzybnia już siedzi, od półtorej tygodnia i zasadniczo nic się nie dzieje.
Podejrzewam, że problem jest spowodowaną zbyt niską temperaturą na starcie. Aktualnie jest to 21C +-1C.
Chciał bym do mementu pojawienia się pierwszych pinów podnieść ją do 26-28C.

Zainteresowała mnie mata grzewcza IR stosowana z terrariach. Tylko nie wiem zasadniczo gdzie miał bym ją umieścić, pod grzybnią, na suficie w stronę grzybni czy z boku?

Opcja pod nie wiem czy będzie bezpieczna dla grzybni w dolnej cześci, wydaje mi się, że grzybnia wtedy będzie nierównomiernie nagrzana i nawilżona.
Sensowniejszą opcją wydaje się przymocować ją na wieczku pudełka, i wyłączyć kiedy pojawią się pierwsze piny.
I najbezpieczniejszą opcją wydaje się zamontować ją na bocznej ściance wtedy ciepło powinno rozchodzić się równomiernie i nie atakować grzybni punktowo.

Co byście radzili?

Pozdr
Myk
Ja tylko patrzę
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.10 12:42:46
Jesli grzybnia jeszcze się inqbuje możesz odrobine podnieść. Nie zaszkodzi.

Cieple powietrze leci do góry. Zastanowilbym sie, jak dać te mate/kabel jakos od spodu. Ja owocnikuje w temperaturze pokojowej. Przy większości odmian nie robi to najmniejszego problemu. Odrobine wolniej trwa caly proces, eta wsjo
odpowiedzodpowiedz tu
mykologic
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 10.01.2021


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.10 13:31:38
Ok, to może jeszcze poczekam z zakupem tej maty jeszcze do końca tygodnia.

Co do jej zamontowania, to z tego co czytałem w przypadku mat grzewczych na podczerwień to one mogą być użyte na suficie gdyż podgrzewają promieniami przedmioty a nie powietrze, działają trochę tak tak jak słońce, które jest na górze a my czujemy na sobie ciepło od promieni słonecznych. Można powiedzieć, że jest kierunkowa. Więc zamontowanie jej na górze powinno dać jakiś efekt. Tylko tutaj mnie zastanawia czy promienie nie uszkodziły by grzybni / pinów. Żeby zastosować ją na spodzie musiał bym zrobić jakiś dystans między matą a grzybnią. Myślę, że jakaś plastikowa kratka rozwiązała by problem.
Ja tylko patrzę
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.10 13:40:08
Nie jestem fizykiem, także czysta polemika z mojej strony - co w takim razie miała dać Tobie przestrzeń, skoro ciepło jest ukierunkowane wprost na grzybnie, niezależne od usadowienia?
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.10 14:34:30
Wstaw zdjęcia swojego automatu. Może będę w stanie pomóc.
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.10 14:36:42
O! Pan Pony McGuyver powinien Tobie pomóc w tej kwestii
odpowiedzodpowiedz tu
mykologic
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 10.01.2021


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.12 18:10:30
@ypsi Dając dużego boxa chciałem zapewnić dobrą wymianę powietrza.
W początkowym zamyśle nie brałem pod uwagę grzałki, ostatecznie będę chciał te kilka stopni podnieść.


Projekt jest robiony czysto eksperymentalnie z zamiłowania do elektroniki.
A że lubię nie tylko elektronikę to chciałem połączyć jedno i drugie

W planach mam dołożenie jeszcze czujnika wilgotności gleby, ale póki co tylko z ciekawości do odczytu parametrów.
Jest zamontowany czujnik wilgotności z castoramy, niestety nie precyzyjny do niego trzeba dodać +10%.

Ja tylko patrzę
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.12 18:40:28
Jeśli to jest 10 stopni+ (constans), to nie ma problemu. Gorzej, jeśli margines błędu jest w obie strony
odpowiedzodpowiedz tu
mykologic
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 10.01.2021


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.12 19:40:30
Z tego zauważyłem to tylko zaniża pomiar wilgotności, może zaprojektowany jest do innych warunków, może jest kiepskiej klasy. Nie ukrywam, że to był najtańszy w castoramie.

Na szczęście on jest tylko poglądowy dla mnie i tymczasowy. Docelowo ma być ekran 4 linijkowy LCD który będzie wyświetlał parametry które odczytuje z czujnika arduino.
Ja tylko patrzę
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.12 21:58:45
A masz coś jeszcze, prócz tych wspomnianych GT na stanie?
odpowiedzodpowiedz tu
mykologic
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 10.01.2021


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.13 18:00:25
Mam tylko te. Stwierdziłem, że zanim kupię inną odmianę chcę dokładnie poznać jedną

Tylko, że kupiłem ją z innego sklepu niż zawsze. I grzybnia też wyglądała inaczej niż zawsze. Zazwyczaj to miała dużo więcej białego nalotu, była bardziej taka zbita.

A ta jest właśnie na starcie była bardzo słabo skolonizowana. Więc myślę, że po części może być i tutaj problem.



Dziś przyszła grzałka. Teraz już wiem, że z tą podczerwieniom dałem ciała. Poza tym ta grzałka jest dużo słabsza niż myślałem.

Dałem ją na chwilę na dystansach pod spód ale tylko im mogę dupę zgrzać i co najwyżej wysuszyć. Więc stwierdziłem że w pojemnik trochę większy od growkitu naleję trochę wody i włożę w niego growkit a pod to wszystko dam tą matę.


Myślę że powinno być spoko, tylko powoli się zastanawiam po co w takim razie mi ten nawilżacz był... Ale może się przyda jak już będą rosnąć wtedy już nie będę ich podgrzewał.

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak coś wykombinuję podeślę fotki.
Ja tylko patrzę
odpowiedzodpowiedz tu
Ypsi
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.13 18:17:30
Masz jakies foty tego oraz poprzedniego skolonizowanego substratu
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.13 22:34:12
Ok trochę mnie nie było, ale skoro zaproponowałem wsparcie, to wątek już nadrobiłem i...
Zamysł dobry, ale drogi i przesadzony; rozumiem, że to przez zamiłowanie do elektroniki. Niemniej jednak nie przemyślałeś chyba do końca kosztów eksploatacji.
Ilu watowy masz ten zasilacz? O jakiej grzałce piszesz i jaki miałeś zamysł jej instalacji? Jaki masz pomysł na obudowanie tej plątaniny kabli i sprzętu żeby nie stanowiło zagrożenia dla badacza? No i muszę o to zapytać Na ile wyceniasz swój projekt na tą chwilę?
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedzodpowiedz tu
mykologic
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 10.01.2021


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.19 05:53:50
@ypsi
Foty poprzednie skolonizowanego substratu podeślę później, muszę przegrzebać stare dyski.

@PsiloPony
Projekt nie był ani razu weryfikowany pod kątem opłacalności, cel który przyświecał to "zobaczymy czy się uda". Już podjąłem decyzję, że jak grzybnia mi się "skończy" projekt będzie przerobiony na coś innego jednak nie mniej chcę ten doprowadzić do końca.


Zasilacz jest o standardowej mocy 500W. Grzałka która na ten moment już była zainstalowana to mata grzewcza 5W (z racji, że linki kiedyś wygasną to wrzucam nazwę aukcji: MATA GRZEWCZA DO TERRARIUM Z REGULACJĄ WYTRZYMAŁA) zasilana 230V. Zamontowana była jak pisałem, pod większym pojemnikiem od growkitu na dystansach (zdjęcie 1). Temperatura wody podniosła się dzięki niej z 21 do 26-28 stopni (40-50%mocy). Po zastosowaniu tego patentu (albo po prostu zbieżność wydarzeń) grzybnia zaczęła kolonizować.
Koszt projektu na tą chwilę to ok 250zł. Jako iż arduino chcemy przetestować jeszcze do innych projektów to niczym nie zabezpieczałem tej plątaniny kabli, poza oczywiście lutowaniem i zaklejaniem izolacją wyjść z zasilacza. Napięcie które może się pojawić w tych kabelkach to 3-5W więc jest bezpieczne dla badacza. Poza tym dzięki wszystkiemu na wierzchu można reagować szybko w razie problemów ze sprzętem a taki były, chociażby zastosowany czujnik temperatury/wilgotności jest bardzo awaryjny (DHT22) potrafi się zawiesić i wtedy trzeba go rozłączyć i podłączyć z powrotem by zaczął działać.



Podejrzewam, że coś nie tak jest/było z tym substratem, co prawda przyszedł przed mrozami więc nie powinno go przemrozić po drodze jednak strasznie długo totalnie nic się nie działo.

Wcześniej ścianki miałem zaklejone taśmą, po odwinięciu jej zobaczyłem małe piny które są pod warstwą włókna kokosowego z wermikulitem, które rosły w bok (w ścianki) tak jak by nie mogły "przebić się" przez tą luźną górną warstwę. Wpadłem na pomysł by zrzucić większość tej górnej luźniej warstwy i zobaczyłem że substrat jest bardzo mocno ubity. Zdezynfekowałem widelec i go trochę napowietrzyłem. Następnego dnia zauważyłem wyraźne zabielenie na ściankach, które każdego dnia po trochu się powiększało.

Zdjęcia są z wczoraj, dziś jest już wyraźnie więcej pinów idących do góry tylko idą strasznie wolno i trochę dziwnie wyglądają.

I tak się zastanawiam co zrobić by uratować przedmiot badań, czy im za wilgotno, za sucho, za wilgotno, może spryskać je trochę z góry?
Jak grzybnia zaczęła wyraźnie kolonizować zabrałem grzałkę.

Aktualna temperatura w boxie to 22stopnie, wilgotność utrzymuje się w wartościach 80-95% wentylacja powietrza co 3h (4 min).

Większość pinów wygląda mniej więcej tak.

Ja tylko patrzę
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.19 14:36:24
Projekt kosztuje Cię jakieś 35 groszy za godzinę pracy. Warto to skalkulować przy "dopieszczaniu" tematu.
Niemniej jednak kierunek dobry. Tak trzymaj i wrzucaj relację. Jestem ciekaw co spłodzisz.

Temat z tacką w wodzie dobrze przemyślany. Też mam w zanadrzu coś podobnego ale z grzałką do akwariów. Relacjonuj proszę jak zachowuje się mata w połączeniu z wodą. Szczególnie w tym przypadku interesuje mnie czy naczynie, w którym jest woda oraz GK z zewnątrz, będą pokryte śliską mazią (zaczątkiem glonów?).
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedzodpowiedz tu
mykologic
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 10.01.2021


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.19 17:55:09
W sumie nie patrzyłem na projekt nigdy z tej strony. Ciekawi mnie jakie dane wziąłeś do obliczenia tego kosztu.

Zawsze można przerobić taki projekt na zasilanie z powerbanku i wtedy można go umieścić np. w piwnicy i tylko od czasu do czasu doglądać.
Arduino może być zasilana z 5v tak jak i z 12V, nawilżacz zasilany jest z 5V, wentylator można kupić zasilany z 5V, światłem może również być lampka na 5V. Wtedy tylko powerbank wymieniać tylko trzeba było by sprawdzić pobór prądu takiego zestawu.



Temat z tacką w teorii był dobry, w praktyce zostawiał trochę wątpliwości

1. Czy promienie podczerwone nie wpływają negatywnie na grzybnie?
Nie znalazłem tutaj żadnej konkretnej odpowiedzi, wiem że dla zwierząt i roślin są dobre, a nawet bardzo. Boję się że mogło by dojść do przegrzania.

2. Jak by iść dalej tą metodą, to pojemnik większy z wodą trzeba było by zastąpić czymś bardziej... litym. Jak by się znalazło jakieś np. ceramiczne czy nie przeźroczyste plastikowe naczynie myślę, że było by lepiej.
Była taka sytuacja przed ostatecznym ustawieniem, że woda miała temperaturę 23stopnie za to grzybnia po wyjęciu z wody była bardzo ciepła (ok 30stopni). Tak jak by promienie przeszły przez naczynie z wodą i zaczęły nagrzewać grzybnie a od niej powoli zaczęła podnosić się temperatura wody.

(po zmniejszeniu odległości między matą a pierwszym pojemnikiem grzybnia się już tak nie nagrzewała i zaczęła się podnosić temperatura wody).



Poza tym zastanawia mnie ogólna kondycja grzybni, nie wiem czy fabrycznie jest coś z nią nie tak, ale nie podoba mi się to co się z nią dzieje.
Pojawiają się szare plamy, piny chętniej rosną w bok niż w górę.

Zastanawia mnie czy nie zabrać jej do standardowego growboxowego worka, podlać na spód wodą i zobaczyć czy nie będzie im lepiej przy standardowym traktowaniu.

Mam podejrzenie że mgiełka którą produkuje nawilżacz jest za drobna, za lekka, bądź po prostu nie podoba się maluchom.


Będę wdzięczny za ocenienie grzybni.

Ja tylko patrzę
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.19 22:15:24
Od czego by tu zacząć...
KWh kosztuje koło 70gr zasilacz pobiera 500w więc połowę a zatem wynik to 35gr/h, mnożąc dalej razy dobę wychodzi 8,5PLN to po upływie miesiąca bulisz 255 PLN
Podczerwień ma to do siebie że podgrzewa przedmioty a w tym przypadku grzybnie, która jak zauważyłeś nagrzewa wodę.
Minus jest taki że możesz przesuszać grzybnię od wewnątrz. Poza tym potencjometry mat to pic na wodę.
Co do szarości to przypadkiem ta szarość nie jest niebieska? Przyjrzyj się dobrze. Jakość zdjęć nie pozwala ocenić, ale chyba w zaznaczonych miejscach widać aborty.
Grzyby rosną w bok bo im tam najlepiej. Mają tam mikro klimat i idą do światła bo nie okleiłeś boków GK czymś nie przepuszczającym światła.
Wyeliminuj błędy to będzie gitez. Warto pomyśleć o kablu grzewczym.
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedzodpowiedz tu
mykologic
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 10.01.2021


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.20 14:55:32
Tak myślałem. Niestety kolego ale nie można wziąć 500W za stałą.

Moc zasilacza 500W to jest moc maksymalna nie stała jaką ma np. żarówka. Ile zasilacz pobiera wat zależy od jego obciążenia. Dla przykładu, ostatnie pomiary podstawowego zestawu komputerowego procesor i5 4gen + 8gb ram + 2 monitory 23' + ssd + zasilacz 500W - rzeczywisty pobór mocy (zmierzony) 170W.

Więc w przypadku mojego projektu jako podstawę wziął bym max 50W

1.) Pobór mocy Arduino 50mA (0,05A) co daje przy napięciu 12V = 0,60W (obciążenie stałe)
2.) Pobór mocy Wentyaltora 12cm 0.36A napięcie 12V = 4,32W (50% czasu wyłączony)
3.) Pobór mocy paska LED 4,8W/m - użyłem 1,5m czyli 6,3W (30% czasu włączony)
4.) Nawilżacz powietrza - zasilanie 5V = 2W (40% czasu wyłączony)
do tego czujnik temperatury zasilany z arduino.

i tutaj mamy zapotrzebowanie na ok 15W

Pod uwagę musimy mieć też sprawność przy sprawności 100% zasilacz weźmie z sieci tyle wat jakie ma zapotrzebowanie.
Mój zasilacz nie jest z pewnością najwyższej klasy i trochę już ma lat więc zakładam jego sprawność na poziomie ok 80% czyli dla przykładu obciążenie ma 80W a pobierze z sieci 100W.

Więc podstawiając podobne dane do Twoich to mi wychodzi, że:
Koszt dzienny to :0,80zł
Koszt miesięczny to: 5,30zł
Koszt miesięczny to 22,70zł

Także myślę, że bez tragedii


GK miałem obklejony do czasu aż w niego zwątpiłem i chciałem patrzeć czy zaczyna kolonizować

Co do koloru to sam nie wiem czy jest szarego czy niebieskiego koloru, ciężko stwierdzić. Aborty tam są, nawet sporo.


Czyli jednak pomysł z grzałką na podczerwień był średnio udany.
Drugim moim pomysłem była tak jak wspomniałeś grzałka akwariowa, włożona w pojemnik taki na styl jak od blendera, zalanie tego olejem i zamknięcie. Wyszedł by z tego taki mini grzejnik olejowy. Grzałki mają zazwyczaj wbudowany termostat wiec temperatura by sie sama utrzymywała. Trochę żałuję, że tej opcji nie wybrałem na początku.
Myślałem tez nad kablem grzewczym ale on wydaje mi się że był by najdroższym rozwiązaniem ze wzgledu na termostat który trzeba było by zamontować.
Ja tylko patrzę
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.20 18:51:31
Powiem Ci, że mam obie opcje i z obu korzystam, ale temat kabla jest mi bliższy.
Co z tego, że wydasz więcej jak to jest koszt jednorazowy i sprzęt będzie dostępny za każdym razem jak będziesz chciał z niego skorzystać...
Ps. Z grzałką w oleju raczej bym nie cudował choć w teorii wygląda to dobrze.
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedzodpowiedz tu
mykologic
psylorodek

postów: 12

zarejestrowano: 10.01.2021


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.20 20:22:59
Jak masz zastosowaną grzałkę akwariową?
Jaką temperaturę starasz się utrzymywać?
Ja tylko patrzę
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.20 21:22:24
U mnie jest inna zasada.
Grzałka leży w pojemniku 30l do połowy wypełnionym wodą i ten pojemnik przekazuje ciepło do drugiego leżącego pod nim. Zakres temp na jakim pracowałem 32-34, ale grzałka pomimo termostatu pracowała cały czas co mnie dość mocno irytowało.
Grzałka ma 25W.
W tym temacie albo zaczniesz kombinować po swojemu albo poczekasz jeszcze 2 tygodnie aż zacznę drugą fazę testów.
Projekt z grzałką w wodzie jeszcze nie do końca opanowany.
Temat pływających tacek jest następny więc empiria całościowa będzie za około miesiąc.
Znajdziesz mnie na drugim końcu tęczy...
odpowiedzodpowiedz tu
orion
psylorodek

postów: 17

zarejestrowano: 27.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.01.22 14:05:27
Według mnie bardzo ciekawy projekt. Sam myślałem nad czymś podobnym z moim arduino (również nie ze względów praktycznych lecz zamiłowania) ale dopadł mnie leń W sumie sam pisałeś cały kod ?
odpowiedz
Niezidentyfikowana forma życia
mykologic
7278;)
frywolnie:
2021.01.10
14:00:46
GK w Plasikowym pudełku
KarmazynowyPiekarz
45972PsiloPony:
2021.01.29
11:13:30
Utrzymywanie temperatury.
pixtix
5556PsiloPony:
2021.01.11
00:07:26
Pamiętniczek z mojej pierwszej uprawy
Witampozdrawiam
621344PsiloPony:
2021.02.06
14:19:13
McK - lodówka przed kolejnym rzutem?
muchomorek
15699hardygoryl:
2021.01.23
09:32:27
Pierwszy raz, pleśń ?
hardygoryl
16512PsiloPony:
2021.01.08
23:49:46
Potrzebuje pomocy, nie wiem co zrobić, growkit
Oel4
3245Ypsi
frywolnie:
2020.12.31
09:13:35
Wilgotność w terrarium
ELon MuSK frywolnie
14478Ypsi
frywolnie:
2021.01.04
22:54:59
Klonowanie
fliker frywolnie
24499PsiloPony:
2021.01.05
12:21:25
Mckanaii początkiem nowej pasji rzut 2
Ypsi frywolnie
9327Babushka:
2020.12.25
13:58:10
Golden teacher pierwsza uprawa
Babushka
24584Babushka:
2020.12.25
11:57:24
Nieotwarte kapelusze
Babushka
2243Ypsi
frywolnie:
2020.12.21
16:49:07
Dolewanie wody do grow kit?
Psylonautka frywolnie
3306ELon MuSK
frywolnie:
2020.12.21
12:16:50
Problemy PIERWSZY GROW
ELon MuSK frywolnie
12340Suchator21:
2020.12.21
19:47:39
Golden Teacher - nie rosną zbyt wolno? [PIERWSZY GROWKIT]
Suchator21
92075casloskopicu
s:
2020.12.20
14:44:22
Perlit jako warstwa okrywowa
polarisX
28668Ypsi
frywolnie:
2020.12.21
13:13:07
Pierwsza uprawa :)
zibo frywolnie
11414casloskopicu
s:
2020.12.20
10:23:22
<<<   <<  24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5267345

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024