Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1211420

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Niezwykły świat grzybów
ElGrzybunio
31552VisMaiorPsyl
o:
2022.04.10
18:13:37
Wylew podczas tripa, ku informacji.
Brunon
62474PsiloPony:
2021.11.14
10:59:01
GOLDEN TEACHER - choroba czy dziwactwo
Amator frywolnie
42082Horonszy:
2021.11.04
16:38:01
Set & settings :grzybienie samotnie w lesie czy miasto wraz z tripsitterem?
Brunon
21129;)
frywolnie:
2021.10.11
16:23:54
Pierwsza podroż.
lotnamewa
21490casloskopicu
s:
2021.06.23
23:48:53
Seks podczas tripa
bk123124 frywolnie
63615majster100:
2023.01.02
01:59:35
Psylocybina w leczeniu depresji
conrrado
103163;)
frywolnie:
2021.05.19
20:51:44
"MEGADAWKOWANIE" psylocyby + lions mane niacyna tryptofan
czarus321
92286ElGrzybunio:
2021.11.04
18:48:07
czarus321
psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 07.04.2021


Temat: "MEGADAWKOWANIE" psylocyby + lions mane niacyna tryptofan
wysłano: 2021.04.27 00:23:02
postanowilem ze bede dozowal PC-be dziennie 2-3lvl deformacji rano(11g-30g swiezych) + niacyna 500mg + lions mane 3g(po 1g 3x dzienne) + kofeina + l-tryptofan na noc 500mg

pytania jakie mi sie nasunely

- czy PC cubensis przyjmowana w ten sposob dlugtorwale nie powoduje zadnych problemow jesli chodzi o uklad trawienny? wiem ze metobilzm PC utrudnia jakiekolwiek jedzenie w tym czasie enzymy ktore tam dzialają z czasem powinny dzialac sprawniej i na korzysc?

- jesli chodzi o tolerancje to czytalem ze jest ale pytanie czy odrazu jest sufit tolerancji? z subiektywnych odczuc to tak uwazam a jak jest ? nigdzie nie znajduje zadnego info.

- podobno kakao dobrze sie laczy z PC mozna stosowac w takiej sytuacji ?

- czy uwazacie ze l-tryptofan rekompensuje niedobory jakie zostawia PC? czy moze macie lepsze suple do ich uzupelniania bo l-typrofan z tego co wiem tylko reguluje co przy braku surowca ciezko moze czasem dzialac

- czy duze ilosci l-typrofanu w polaczeniu z psylocyba nasialaja wlasciwosci halucynogenne? czy moze spowodowac to szok serotoninowy?

- zastanawalem sie jeszcze nad 5htp ale kiedys jak sie informowalem to lepiej l-tryptofan ktory metobolizuje sie do 5htp jak dobrze pamietam i 5htp mozna zrobic sobie kuku przez to ze tryptofan reguluje produkcje a 5htp to juz bezposredni surowiec ale czy przypadkiem kiedy uklad serotoninowy nie jest tak wysilony to czy nie lepiej 5htp?

- czy dlugotrwale stosowanie PC nie zrobi problemow na drodze serotoninowej? cos w stylu dlugotrwalego palenia mj?

po 4tym dniu czuje subtelne zaniki serotoniny gdzie PC praktycznie niwelowalo do tej pory wszystkie oznaki ich niedoboru


dodam od siebie ze PC pierwszy moj 1raz ale od 5 dni jem na 2-3 poziom jak dotad zandnych negatywnych skutkow poza brakiem apetytu w czase dzialnia i lekkimi bardzo subtelnymi konwulsjami w zoladku na koniec trawienia gdzies po 4-5h od startu

w dniu dzisiejszym dodalem do 2lvl podane wyzej suple jedyne co uswiadczylem to lekki bol glowy po l-tryptofanie prawdopodobne ze od kofeiny w polaczeniu bo wiem ze tryptofan jest tez prekursorem melatoniny lekka migerna minela po 30min chociaz ze tryprofan to wywoal mam duze watpliwosci ale niedlugo po zazyciu tryptofanu ta migrena sie pojawila moglo tez byc z inny powodow bo juz wtedy zjadlem lions mane na pusty tryptofan przegryzalem burgerem(PC nie bylo w tym czasie wgle dopiero wieczorkiem a to wszystko z rana)
dodam jeszcze chociaz nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale moze ktos wylapie ze przed jedzeniem jak dotad surowych grzybow pije kefir + 2lyzeczki ostropestu just in case zeby watroba nie miala problemow

odpowiedzodpowiedz tu
xP frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.04.27 07:53:38
Rozwalisz sobie układy serotoninergiczne.
Kofeina zdecydowanie nie zalecana.
5-htp to bodajże racemat. W połowie to samo co l-tryptofan.
Polecam jeszcze fenyloalanine żeby uzupełnić braki katecholamin.
:| frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.04.27 08:48:41
Oczywiście TYLKO jeżeli nie masz fenyloketonurii.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.04.27 08:02:27
A i tyrozyne.
odpowiedzodpowiedz tu
czarus321
psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 07.04.2021


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.04.27 10:29:24
fenylolanina z tego co zdarzylem sie zapoznac metabolizuje sie w tyrozyne czy jest sens laczyc obie te substancje ? jaki to sie odnosi do PC-by chodzi o dzialanie stymulujace na uklad dopaminowy ?
jako takie jest wiec mozliwe ze by sie przydalo zaglebie sie w ten temat.

wlasnie uklad serotoninergiczny moze byc najbardziej narazony na taki test narazie bedzie proba ognia przez 7 dni potem przerwa poobserwuje swoje zachowanie dalej bede korzystal z lions mane i moze niacyny oraz tryptofanu i wroce do tego po 1mc

kofeina jest zla bo moze poglebiac stany lekowe przy dodakowych wachaniach na mniej czule receptory serotoniny?

sam uklad serotoninergiczny moj jest dosc mocno nadwyrezany przez wiekszosc czasu moze okolo 8 lat uwazam ze mogly juz nastapic trwale zmiany i tego stanu raczej nie pogorszy psy bo mam wrazenie po sobie ze nie ma az takiego wplywu jak np mdma czy mj


uwazam ze moglbym do kofeiny dorzucac l-teanine jeszcze co by prawdopodobnie zniwelowalo w pewnym stopniu to ale l-teanina obniza znow cisnienie tak jak PC z tego co piszą ale to sądze ze akurat jest nieprawda

nie udalo mi sie znalezc zadnych informacji aby ktos uzywal tego w takim ciągu wiec chcialbym to sprawdzi 2poziom deformacji wybralem dlatego aby usunac naturalny filtr odpowiadajacy za to ze nie pozwala nam abstrakyjnie myslec i jestem ciekaw jak to bedzie sie rozwijac przy dluzszym korzystaniu juz teraz widze w swoich wypowiedziach jak moje myslenie sie zmienia i uwazam ze moglbym sie troche poswiecic jesli jestem w stanie nie uszkodzic siebie w tym az tak biore pod uwage te czynniki a najbardziej serotonine i pozniejsze dlugotrwalem konsekwencje ale nadal uwazam ze nie bedzie tragedii
odpowiedzodpowiedz tu
:P frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.04.27 12:07:52
Bez większego znaczenia czy stosujesz fenyloalanine czy tyrozyne. Tyrozyne jest troszeczkę skuteczniejsza ale fenyloalanina metabolizuje się dodatkowo do fenetylaminy jeżeli wiesz o co mi chodzi.

Aromatyczne aminokwasy nie stymulują układów dopaminergicznych. To bioprekursory. Poprawiają nastrój możliwy do osiągnięcia np. NORMALNYMI METODAMI ale samej euforii nie wywołają. Przy bodźcach satysfakcjonujących podnoszą samopoczucie.

Doprowadzisz do desensytyzacji błon postsynaptycznych neuronów obniżając tym sprawność układów serotoninergicznych.
Wieksze dawki służą do konfrontowania się z własnymi ograniczeniami, a nie do uzyskiwania efektu nootropowego.
Skoro jesteś nadwyrężony to odpuść sobie takie testy, odpocznij, zregeneruj się, dojdź do siebie, zrewiduj możliwości i perspektywy, i jak się postarasz to może wskoczysz na wyższe poziomy.
A nie ryzykujesz własną sprawnością w tak poronionych eksperymentach.

Kofeinę na pewno sobie daruj. Na dłuższą metę pogarsza koncentrację i wchodzi w nie najlepsze interakcje z innymi substancjami psychoaktywnymi.
odpowiedzodpowiedz tu
czarus321
psylorodek

postów: 15

zarejestrowano: 07.04.2021


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.04.27 13:32:17
dziekuje za odpowiedz dalo mi to niezle calkiem informacje ktore moge wykorzystac pozwolisz ze odpowiem w punktach

"Bez większego znaczenia czy stosujesz fenyloalanine czy tyrozyne. Tyrozyne jest troszeczkę skuteczniejsza ale fenyloalanina metabolizuje się dodatkowo do fenetylaminy jeżeli wiesz o co mi chodzi. "

szczerze nie wiedzialem do konca temat malo mnie interesorwal ale po googlu juz wiem o co chodzi akurat nie jestem "stimiarzem" ale to rzeczywiscie temat godny uwagi tylko tak jak wspominasz nie koniecznie w tej sytuacji warto chyba suplementowac


"Aromatyczne aminokwasy nie stymulują układów dopaminergicznych. To bioprekursory. Poprawiają nastrój możliwy do osiągnięcia np. NORMALNYMI METODAMI ale samej euforii nie wywołają. Przy bodźcach satysfakcjonujących podnoszą samopoczucie."

rozumiem bioprekursory ze chodzi o sytuacje dostarczannia serotoniny w ten sposob pobudzamy uklad nagrody (dopanminowy) i to dzialanie posrednie ktore moge odczuwac uswiadomilo mnie to dopiero dzieki tobie trafne spostrzezenie kolego

"Doprowadzisz do desensytyzacji błon postsynaptycznych neuronów obniżając tym sprawność układów serotoninergicznych."

bardzo precyzyjna odpowiedz z racji zawilosci bede zgalebial temat nie bede komentowal ale wstepnie sobie juz poczytalem

"Wieksze dawki służą do konfrontowania się z własnymi ograniczeniami, a nie do uzyskiwania efektu nootropowego."

wieksze tak ja przyjmuje dawki ktore nie wywoluja u mnie halucynacji co do wlasciwosci nootropowych no coz twoja teza jest dosc smiala i uwazam ze mozesz sie bardzo ale to bardzo mylic jesli posiadasz jakies zrodla prosilbym o podanie barodz by mi na tym zalezalo bardzo mozliwe ze chodzi ci o dzialanie bezposrednie ale zauwaz PC zmienia twoj stan swiadomosci twoje myslenie wiec dlaczego moglaby nie wplywac na funkcje kognitywne wkoncu to bardzo bliski temat z osobistych doswiadczen mam inne zdanie ale to wymagalo by trip raportu i pewnie co czlowiek to inny wplyw


"Skoro jesteś nadwyrężony to odpuść sobie takie testy, odpocznij, zregeneruj się, dojdź do siebie, zrewiduj możliwości i perspektywy, i jak się postarasz to może wskoczysz na wyższe poziomy."


przepraszam moze malo precyzyjnie sie wyrazilem chodzi o fakt ze stale nadwyrezalem ten uklad natomiast przed samym testem oczyscilem sie do moemntu az wzselkie objawy obnizenia nastroju mi przeszly choc bylo to bolesne psychicznie to znam ten bol i umiem sobie z nim radzic co do wyzszy poziomow to chyba wiem co masz na mysli ale nie jestem pewien nie chodzi mi o doznania pozacielesne w tym momencie chociaz nie ukrywam ze to bardzo ciekawy i warty przetestowania temat jednak nie o tym tu

"A nie ryzykujesz własną sprawnością w tak poronionych eksperymentach"

dodam ze robie to swiadomie uwazam ze twoje uprzedzenia sa tu nie potrzebne gydybm nie odkryl w tym jakichs pozytywnych akcentow nie byloby tego testu uwazam ze po prostu nikt pod tym katem nie sprawdzal zastosowania jeszcze
a ideologia ktora mnie kreuje jest to ze zycie i zdrowie jednostki nie jest najwazniejsze wzgledem tego co moga osiagnac pokolenia
szukam tez pewnosci ze to nie walka z wiatrakami i ew szkody nie beda na marne jednak prozno szukac jakichkolwiek materialow a sam subiektywnie odczuwam w tym zastosowanie

prosze nie odbieraj tego jak cos bezposrdnio celowane w twoja osobe poprostu chcialbym aby ten watek pozostal jak najabrdziej obiektywny merytorycznie bardzo sobie cenie twoja wiedze i licze na wiecej odpowiedzi i pomoc w dalszych eksperymentach

odpowiedzodpowiedz tu
xD frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.04.27 14:21:08
cytat: czarus321temat malo mnie interesorwal ale po googlu juz wiem o co chodzi akurat nie jestem "stimiarzem"

To nie chodzi o stimiarstwo. Poczytaj o fenetylaminie.

cytat: czarus321bioprekursory ze chodzi o sytuacje dostarczannia serotoniny w ten sposob pobudzamy uklad nagrody

Nie to, że pobudzamy układ co zwiększamy jego potencjał. Pobudzić muszą inne czynniki.

cytat: czarus321jesli posiadasz jakies zrodla prosilbym o podanie

Moim źródłem jest doświadczenie. Nie ma mowy o poprawie wydolności umysłu przy desensytyzacji błon postsynaptycznych czego uniknąć się nie da przy nadużywaniu/ciągach.
Skutki uboczne przeważą ewentualne korzyści.
Sesje oddzielone od siebie regeneracją - owszem, jak najbardziej. Ale nie ciągi.
odpowiedzodpowiedz tu
xD frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.04.27 14:57:31
Heh... O tej funkcji fenetylaminy już w netach nie piszą. xD
odpowiedzodpowiedz tu
ElGrzybunio
prapsylocyb

postów: 254

zarejestrowano: 2018.02.17




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.11.04 18:48:07
Drogi przyjacielu Czarusiu

Już jakiś czas minęło od twojego eksperymentu. Może byś się podzielił doświadczeniami z tego nie typowego eksperymentu ?
Ja zacząłem niedawno micro przygodę ale o Mega nie słyszałem.
Jak to wpłynęło na Ciebie fizycznie i twoją osobowość ?
Dlaczego ?
odpowiedz
Stało się, pierwszy trip.
Alum89
263797murdock:
2021.04.26
09:38:42
Mikrodawkowanie psylocybiny
asroma1927
75234PsiloPony:
2021.11.05
11:06:20
Częstotliwość a pierwszy raz
Playero00
1975Ypsi:
2021.03.20
12:37:38
Dekoracja pomieszczenia
Robinek frywolnie
2786PsiloPony:
2021.01.18
22:29:05
Jakie zarodniki wybrać?
Apocojatu
101658Ypsi
frywolnie:
2020.12.28
22:21:12
Tripsitter a schiza
bilo420
71504Krystyna
Morda
frywolnie:
2021.01.19
19:46:33
Kambo - super żaba i wasze doświadczenia z lasu ?
ElGrzybunio
2779PsiloPony:
2020.12.18
19:19:34
Czy jest szansa że grzyby są neurotoksyczne ?
Patronum frywolnie
51198ElGrzybunio:
2020.12.08
21:22:25
Tolerancja - po ilu dniach kolejna podróż?
somatic
145063Swinia
frywolnie:
2020.12.23
15:53:07
Czy przerośnięty grzyb się nadaje do spożycia?
koktus frywolnie
1907PsiloPony:
2020.12.02
22:20:48
Zagrożenia związane z oświeceniem
PsiloPony
203345mikewazowski
: 2020.12.09
21:24:59
Efekt Avatar
casloskopicus
91675casloskopicu
s:
2020.12.24
00:37:22
<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  »Psychonautyka / TripRaport« ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
299
odsłon:
1211420

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024