Forum Psilocybe

Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.

Tematów na stronę

login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1209
odsłon:
3733507

Ostatnie posty . . .

¤ Growkit GT fotorelacja -pierwszy
     ¤ Brązowienie grzybni
     ¤ Roczna przygoda jako mikolog
     ¤ JAK najtanieniej hodować
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Instrukcja dla zielonych (strzykawka, zboze, bez szybkowaru) do sprawdzenia
     ¤ Mój pomysł na konserwacja / przechowywanie psylo proszku np. do mikrodozowania
     ¤ Pierwszy rzut - nie pokopało
     ¤ Z chęcią wymienię się za coś czego nie mam :)
     ¤ Która odmiana Psilocybe Cubensis jest najmocniejsza?
     ¤ Wzmacnianie - jeszcze raz

<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
growkit w terenie
bossfx
337VViktor:
2021.08.18
21:24:39
Zatrzymanie rozwoju grzybni
Frywolniak frywolnie
641Frywolniak
frywolnie:
2021.08.01
07:33:46
Grzybnia Mexican, nic się nie dzieje
Papointeligencja frywolnie
330casloskopicu
s:
2021.07.28
17:53:51
Pierwsze ciacha. Przebarwienia.
JamLysica
745:/
frywolnie:
2021.08.08
19:13:15
Zdjęcia growkita/wykręcone grzyby , proszę o ocenę
wujekfericze
551Y frywolnie:
2021.07.30
12:04:18
grzyby rosna na sciankach growkita
sgsjknl
030brak
growkit nie startuje
wujekfericze
036brak
Za gorąco, co sie stanie
KorboksxD frywolnie
334:/
frywolnie:
2021.07.17
09:33:42
Growkit Hawaiian (Psilocybe Copelandia) - ma ktoś instrukcje?
GrzybowaMama
492;)
frywolnie:
2021.07.18
17:04:44
Problem przy uprawie
Ptr7734
237psajstyl:
2021.07.12
10:34:00
Obawy nowicjusza - pierwszy growbox
michall0
768michall0:
2021.07.17
20:56:09
Suszenie pod moją nieobecność
Kosmbob
413;)
frywolnie:
2021.07.08
08:20:36
Początek :)
Kingzdar
624Chejacheja
frywolnie:
2021.07.07
15:54:39
Mini fotorelacja
Alum89
1063;)
frywolnie:
2021.07.05
13:28:47
Alum89
młodszy psylocyb

zarejestrowano: 05.04.2021

Temat: Mini fotorelacja
wysłano: 2021.07.04 11:54:33
Witam w sobotę doszło do półnarodzin moich ciasteczek. Tylko czekać aż coś się spie....oliale jak narazie przedstawiam fotki "terrarium" i samych ciastek.

Te ciasteczko było nieskolonizowane tak jak widać na zdjeciu. Jak narazie nic za bardzo się z nim nie dzieje (jesli chodzi o dokolonizowanie) , moze ciutkę ale naprawdę niewiele. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Moja teoria jest taka, że same ciasto może być za suche

Te ciasteczko było nie skolonizowane u góry, ale jak widać ładnie sobie z tym radzi. Butelki dałem większe z wygody przy wyjmowaniu. Chociaż pierwsza idea była taka, że chciałem dać dwa ciastka do jednego terrarium no nie pykło
Jesli macie jakiejś uwagi chętnie przeczytam. Pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
:P frywolnie

nienotowany

ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.07.04 14:11:05
Przy półnarodzinach zostawia się jeszcze ciastko przykryte w większej części słoikiem na parę dni aby CO2 sobie odpłyną i nieskolonizowane fragmenty zarosły w osłoniętych przed kurzem warunkach.
Tak Ci się zakazi... Ech... Dręczysz te ciastka.
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.07.04 15:21:04
Nie wiedziałem i nie chciałem już nikogo męczyć pytaniami. Czyli moje powiedzonko "tylko czekać aż się coś spi... oli" się sprawdzi super
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.07.04 15:30:43
Zresztą i tak bym nie wiedział jak to zrobić... Tępa natura się odzywa
odpowiedzodpowiedz tu

nienotowany

dół
wysłano: 2021.07.04 18:39:42
Posłuchaj kolego. Przyłożenie się do tego co się robi na prawdę nie jest takie trudne.
To wstępna selekcja. Zbyt nierozgarnięci odpadają na starcie.
Jeżeli masz z tym problem to sugeruję się zastanowić czy aby na pewno grzyby to dobry dla Ciebie pomysł.
Myślisz, że ktoś będzie chciał brać odpowiedzialność za Twoje problemy.
Dokrztałcenie się w temacie to minimum przygotowania do podróży.
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.07.05 06:21:26
Spokojnie spokojnie. Nie wiedziałem że wywoła to takie poruszenie. Nie chciałem nikogo urazić ani obrazić, aczkolwiek za indywidualną interpretację czytanego tekstu również nie odpowiadam. Jedyne wyrzuty mogę kierować do samego siebie co też robię, a można to wywnioskować po ostatniej mojej odpowiedzi.
Prosiłbym również nie zarzucać mi braku zaangażowania czy też "edukacji". Zanim wyjąłem ciastko, czytałem i jedyne na co trafiłem to temat w tym poradniku, który mówi o wypaleniu nieskolonizowanej części. Szukając natomiast dalej nie znalazłem ani jednej osoby, która by tak robiła. Były założone dwa tematy z czego jeden na tym forum, w którym ktoś radził aby takie ciastko wyjąć już do boxa. Osoba pisala to z własnego że tak powiem doświadczenia. Ciasto niby się dokolonizuje. Nie było zadnej wzmianki czy boksa odstawiać w ciemne miejsce itp. Na innym forum również była taka rada. Nie potrafiłem znaleźć niczego więcej. Także jakby nie było szukam i czytam, na miarę swoich możliwości. I tak łatwo się nie poddam. Mimo wszystko dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
odpowiedzodpowiedz tu
xD frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.07.05 07:28:07
Jedyne kogo urażasz, to siebie. xD
Nie widzę teraz tej adaptacji w poradnikach. Pewnie admin robi porządki.
Więc na logikę - skoro narodziny to zdjęcie słoika z ciastka... To półnarodziny jak mogą wyglądać?? xD
Kolego trochę wyobraźni. Skoro z takimi banałami masz problemy to co będzie potem.
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.07.05 09:47:13
Ja to zrozumiałem tak:jeśli ciasto jest kompletne (w pełni skolonizowane), to dokonujemy narodzin. Natomiast jeśli ciasto jest (nie)kompletne, w połowie (50/50) skolonizowane więc dokonujemy (pół)narodzin. Tutaj mogę powiedzieć że kąt widzenia zależy od punktu siedzenia tak więc różne rzeczy mogą być odczytywane na tyle sposobów ile tak naprawdę jest ludzi. Dlatego zawsze jak coś przeczytam to i tak wolę się spytać kogoś doświadczonego aby potwierdzić informację. No nic. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
odpowiedzodpowiedz tu

nienotowany

dół
wysłano: 2021.07.05 11:28:02
Kto pyta nie błądzi. "Pytania zadawaj i sam na nie odpowiadaj."
cytat: Alum89(nie)kompletne, w połowie (50/50) skolonizowane więc dokonujemy (pół)narodzin.

I nieskolonizowany substrat odsłaniamy na wszechobecny syf. Gratulacje... Czy Ty masz musk?? Nie czujesz, że coś tu nie gra??
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.07.05 12:00:27
Chłopie. Powtórzę Ci poraz kolejny, sugerowałem się odpowiedzią na tym forum, powtarzam na tym forum. Pisała to osoba bardziej ode mnie doświadczona, więc zaryzykowałem i zrobiłem jak pisała. Jeśli twoje odpowiedzi będą nadal szły w kierunku obrażania mojej osoby, proszę Cię odbij. Jeśli chcesz coś napisać konstruktywnego to proszę bardzo, jeśli masz braki lub chcesz się na kimś wyżyć to poszukaj u siebie na podwórku kogoś odpowiedniego. Pozdro
Ps. Jeszcze jedno powtórzę, patent który zrobiłem, robiły również inne osoby bardziej doświadczone ode mnie, niestety to juz nie na tym forum.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.07.05 13:28:47
Sugerowanie się wypowiedziami na forum nie zwalnia z myślenia. Jeżeli chce się poznać tajniki uprawy magicznych grzybów to trzeba wykazać zaangażowanie w zrozumienie procesu aby wykonywać go dobrze i się potem nie zatruć. Dlatego powtarzam, jeżeli masz z tym problemy to radzę zastanowić się nad zmianą hobby. Uprawa psylocybów to ogromna odpowiedzialność. Nie dla obrażalskich mądrąłków którym trzeba wszystko tłumaczyć 3po3.
Materiałów masz pod dostatkiem. Wystarczy tylko je przestudiować i ZROZUMIEĆ proces. Wtedy pytania stają się zbędne. Ale Ty wykładasz się na takich bzdurach. Nic tylko czekać jak wyłożysz się na pierwszych problemach podczas podróży.
I przypał gwarantowany... No nic.
Powodzenia życzę i już Ci nie truję dupy.
Bon voyage!
odpowiedz
Zaszczepiony substrat - brak rozwoju
Rucia
113casloskopicu
s:
2021.07.01
16:59:48
pierwsze grzybki ususzone, cool czy nie cool?
pulepulinho
124;)
frywolnie:
2021.07.01
09:42:15
Ściśnięty pin czy pleśń ? co robić ?
mykologodsiedmiubolesci
229Grzybiorz
frywolnie:
2021.06.25
15:04:05
pierwsze piny i nagły wjazd na tydzień !
Basia D frywolnie
431Basia D
frywolnie:
2021.06.24
09:11:19
Problem babci z Amsterdamu (pleśń, ciastko, pomoc)
Nubilidastra
127casloskopicu
s:
2021.06.21
23:14:29
Początek z grzybkami
Fungi
335casloskopicu
s:
2021.06.19
08:23:45
<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  

Ostatnie posty . . .

¤ Growkit GT fotorelacja -pierwszy
     ¤ Brązowienie grzybni
     ¤ Roczna przygoda jako mikolog
     ¤ JAK najtanieniej hodować
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Instrukcja dla zielonych (strzykawka, zboze, bez szybkowaru) do sprawdzenia
     ¤ Mój pomysł na konserwacja / przechowywanie psylo proszku np. do mikrodozowania
     ¤ Pierwszy rzut - nie pokopało
     ¤ Z chęcią wymienię się za coś czego nie mam :)
     ¤ Która odmiana Psilocybe Cubensis jest najmocniejsza?
     ¤ Wzmacnianie - jeszcze raz

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1209
odsłon:
3733507

Tematów na stronę

login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2021