Forum Psilocybe

Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.

Tematów na stronę

login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1193
odsłon:
3699404

Ostatnie posty . . .

¤ Temperatura inkubacji McKennaii i B+
     ¤ GOLDEN TEACHER-Grzybnia na kapeluszach? Pleśń? Czy wszystko ok ?
     ¤ Zbiory odwodnienie?
     ¤ Czy otwarte otwarte i proszące kapelusze się nadają.
     ¤ Łysiczka lancetowata sezon 2020
     ¤ przerobka szybkowaru
     ¤ Grow kit GT - dziurawić okrywę czy nie?
     ¤ Golden Teacher - plamka, różnorodność wzrostu, Grow Kit
     ¤ Słoik do kolonizacji
     ¤ Grzybki z luźnego spacerku
     ¤ Roczna przygoda jako mikolog

<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
wymienię odciski goldenów
maciok
112Lotshe:
2021.08.31
10:53:32
Pomoc dla znajomego, ciastka ryżowe
Alum89
3515Cheja
frywolnie:
2021.08.14
08:39:44
Alum89
młodszy psylocyb

zarejestrowano: 05.04.2021

Temat: Pomoc dla znajomego, ciastka ryżowe
wysłano: 2021.08.10 16:01:48
Witam wszystkich. Tak w skrócie. Mój kolega rozpoczął przygodę z grzybkami na ciastkach ryżowych. Zadał mi dwa pytania i wbił dwa kliny. Jako że nie mam doświadczenia nie za bardzo wiedziałem co mu odpowiedzieć. Mianowicie, czy powierzchnia ciastka pod warstwą wermikulitu powinna być skolonizowana? Chodzi o to ze gdy wyciąga ciastka ze słoików to warstwa wermikulitu sie poprostu rozsypuje i zostaje mu powierzchnia nie skolonizowana. A to jest chyba podatne na zakażenia. A gdzie jeszcze moczenie ciasta...
No i drugie pytanie, jesli ta powierzchnia ma być nie skolonizowana to czy normalne jest to ze warstwa wermikulitu sie rozsypuje? Jak tak na niektórych relecjach patrze to wydaje mi się ze ta warstwa jest na spodzie ciasta. Pozdrawiam.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie

nienotowany

ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.08.10 16:20:46
Ciastka rodzi się wyklepując je ze SZKLANKI bezpośrednio na czystą podstawkę tak aby ta warstwa wermu się NIE OBKRUSZYŁA bo osłania wnętrze ciacha przed zakażeniami. Im bardziej ciastko jest ubite tym słabiej grzybnia je penetruje.
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.08.10 16:42:54
Czyli dobrze myślałem. Ale jak sprawa wygląda z namaczaniem?? Ja osobiście ciastek nie moczyłem więc nie mam pojęcia jak to wygląda. Ale według mnie jesli włożę te ciasto do namaczania to caly wermit sie rozpłynie Tak czy siak ta powierzchnia nie skolonizowana będzie odsłonięta. Masz jakiś patent na to?
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.10 16:55:29
Przed pierwszym rzutem namaczać nie trzeba. Potem już werm jest bardziej przyklejony i spód zarośnięty.
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.08.10 17:19:52
Ahaa to spoko. Pytam bo wielu ludzi macza ciastka przed pierwszym rzutem, ale chyba bezpieczniej zrobić to przy drugim. Dziękuję bardzo za pomoc.
odpowiedzodpowiedz tu
;] frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.10 17:29:50
Podziękuj grzybom i przekaż je dalej. ;]
odpowiedzodpowiedz tu
Chejacheja
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.10 19:19:44
Siema. Robię ciastka powiedzmy trzeci czwarty sezon więc nie jestem pro uprzedzam. Tę warstwę wermikulitu zawsze wypierniczam. Według mnie służy ona do ochrony przed zakażeniami ale w słoiku. Mi nigdy nie skolonizowała ta warstwa. Rodząc ciastko, delikatnie usuwam nadmiar, bo częściowo grzybnia złapie jakiś werm, jakiś ryzomorf się zaplącze no i daje do namaczania. Dla mnie to ma sens bo grzybnia świeżo po narodzeniu jest jeszcze silna, gorzej po pierwszym rzucie a co dopiero drugim kiedy to chyba prawie zawsze coś mi się przyplacze, jakies trichociulstwo. Załączył bym fotkę ale galeria w telefonie nie trybi a będę rodził (:
Pozdro
A. No i jak usunę ten nadmiar wermu to tam jest normalna grzybnia,nie ma nieskolonizowanego terenu(:
odpowiedzodpowiedz tu
Chejacheja
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.10 19:45:25
Jeśli kolega ma nieskolonizowane tereny to albo za krótko trzyma w słoiku albo za mocno ubił substrat. Powierzchnie wszystkie u mnie są białe. Czasem jak przepołowiłem ciastko zakażone to w środku było nieskolonizowane. Domyślam się że przez zbyt mocno ubity substrat. Ale owocniki były. Ostatnio rodziłem i musiałem rozerwać ciastko i w środku było skolonizowane- lżej ubite. W jednym z poradników piszą żeby czekać z narodzinami aż do pojawienia się pinów. Można dawać te z pinami do namaczania.
Będę teraz próbował namaczać wodą z pasteryzacji słomy. Niestety nie pszenicznej bo zamówiłem inną która nie kolonizuje kurwajegomac(; zobaczę czy będzie efekt wow czy lipa bardzo.
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.08.10 20:04:52
No mówił, że jak wyciągnął ciastko ze słoika to ta powierzchnia pod warstwą wermikulitu była nie skolonizowana. W ogóle. Reszta tj. boki wszystko było skolonizowane. Może faktycznie za bardzo ubite i nie potrafi się przebić. To chyba naprawdę trzeba dosyć luźno usypać żeby się ta grzybnia przebiła. Najgorsze jest to ze tego nie idzie sprawdzić jak to tam wygląda, w środku
odpowiedzodpowiedz tu
Cheja
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.10 20:31:48
Nooo nie idzie(: trza dosyć luźno wsypywać. Tak na chłopski rozum nie ubijać poprostu (: ja tera monotuby testuje pierwszy raz i jestem miło zaskoczony (: tylko wentylacyjne otworki za małe/za mało zrobiłem. Ciastka niby fajne bo masz słoiki, zaszczepiasz, odkładasz, czekasz, rodzisz. Ale potem to ustawiać w boxie, coś się przechyli, albo ciężar owocnika przewróci ciastko i się kibel robi w boxie. Ale fajnie wyglądają jak owocnikuja(:
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.08.10 20:55:30
Monotuby? Jak Będziesz miał chwilę czasu to wrzuć foto ciekaw jestem jak to wygląda i z czym to się je
casloskopicus
prapsylocyb

zarejestrowano: 22.10.2020

dół
wysłano: 2021.08.10 22:30:07
Monotuby

Gotta Catch 'Em All
odpowiedzodpowiedz tu
Cheja
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.10 21:26:49
No nie wrzucę właśnie foto :/ tel mi świruje i mnie wywala z galerii, aparatu nie moge uruchomić. Monotub to tacka zrobiona z terrarium (:
odpowiedzodpowiedz tu
casloskopicus
prapsylocyb

dół
wysłano: 2021.08.10 22:03:54
Na stronie głównej masz poradnik jak zrobić monotuba http://psilosophy.info/uprawa_w_pojemniku_monotube.html
Gotta Catch 'Em All
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.10 22:14:40
cytat: Alum89z czym to się je

Ze słodem. Jak kutię. ^^ Przyprawionym szczyptą wyciągu z drożdży i witaminami z grupy B. Delikatnie mieszany nie wstrząśnięty. Warowany na wolnym ogniu bez przyrumienienia. Tym polane pełnoziarniste danie podane na blasze zapewnia bogactwo pożywności przy zachowaniu zniewalających walorów smakowych dla wgryzających się w nie gości chylących kapelusze w uznaniu za tak wykwintną ucztę.
Zadowolenie gwarantowane. Po prostu strzępki lizać.
odpowiedzodpowiedz tu
casloskopicus
prapsylocyb

dół
wysłano: 2021.08.10 22:22:41
I to wszystko mówione głosem Makłowicza Magda Gessler wyjebana w astral
Gotta Catch 'Em All
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.08.11 14:22:26
Kurcze muszę zgłębić temat. Ogólnie za niedługo znów będę eksperymentował z ciastkami, ale szukam trochę wydajniejszej metody. Tylko w większości potrzebny jest wolnowar a takiego nie posiadam. Możecie coś podsunąć, może coś z doświadczenia. Tylko nazwę resztę sobie wyszukam.
odpowiedzodpowiedz tu
casloskopicus
prapsylocyb

dół
wysłano: 2021.08.11 14:48:44
Tyndalizacja zamiast szybkiego
Gotta Catch 'Em All
odpowiedzodpowiedz tu
:| frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.11 15:49:07
Słodowanego substratu/LC nie styndalizujesz. Szybkowar jest niezbędny.
odpowiedzodpowiedz tu
Chejacheja
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.11 16:30:45
Ktoś tu kiedyś przewijał temat że puszka kukurydzy jest spoko do zaszczepienia. Otwierasz delikatnie, wylewasz co w środku i cyk zaszczepiasz. Poszukaj tu na forum, może znajdziesz bo nie pamiętam czy z powodzeniem to poszło.
odpowiedzodpowiedz tu
casloskopicus
prapsylocyb

dół
wysłano: 2021.08.11 16:42:02
Już kiedyś o tym pisales albo mam deja vu
Mi chodziło ogólnie o alternatywę sterylizacji szybkim
Gotta Catch 'Em All
odpowiedzodpowiedz tu
casloskopicus
prapsylocyb

dół
wysłano: 2021.08.11 17:01:43
Jak byś miał link do tej kuku w puszce to mógłbyś wrzucić ciekawe czy to mogło by zadziałać
Zawsze opcja na zrobienie monotuba jest pokruszenie w pełni skolonizowanych ciastek i wymieszanie tego z pasteryzowanym włóknem kokosowym do tego potrzebujesz tylko wiaderka z pokrywką obecność kokosa napewno zwiekszy wydajność
Gotta Catch 'Em All
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.08.11 17:34:26
Czytając o tych monotubach stwierdziłem, że te ciasteczka nie są wcale takie złe to jest wyższa Szkoła jazdy. Myślę że z biegiem czasu jak nabierze się doświadczenia to będzie można coś o tym pomyśleć. Jak na razie czarna magia.
Jeszcze to było interesujące :
http://psilosophy.info/ilustrowany_przewodnik_po_uprawie_grzybow_psilocybe.html
Ale z tego co czytam to ten inkubator bardzo by ułatwił całą sprawę. Tak czy siak, sprzet, kasa i przede wszystkim doświadczenie są niezbędne
odpowiedzodpowiedz tu
Cheja
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.11 18:13:44
Hah(: że ja o kuku pisałem? (: Nie pamiętam nie kojarzę (: no jak to działa to jest to jakaś alternatywa dla szybkiego (: no poszukam znajdę (za was lenie) (;
A co do monotubow to nieee to nie jest jakaś skomplikowana akcja. Ino trzeba mieć dużo grzybni(: ja narazie robię żyto, mieszam z włóknem pół na pół, albo ziarno z wermem i kawa np. trzeba dobrze dobrać otworki w boxie bo ja mam za malutkie i kiepski FAE i owocniki nie tete bidulki ale jak zobaczyłem pinset to orgazm normalnie(: ale 3/4 aborty i dużo puchu na nóżkach. Jak będę namaczal to się wezmę za powiększanie otworów. Monotuby w porównaniu do ciastek to chyba wydajniejsze i łatwiejsze w pracy. Ciastek masz kilkanaście. Mi bardzo długo schodzi na mieszanki przygotowanie. Ubijanie, odmierzanie, osobno zaszczepiasz, syf na blacie od wermu (; potem układasz to w boxie, uważasz żeby równo mniej więcej stało, pilnujesz żeby nie dotykać rękami tych co już stoją bo się wywróci po raz trzeci (; to jest fajne bo wkładasz pracę i lepiej się patrzy potem, ale monotuby, które zrobiłem w moim życiu aż dwa (: wydają mi się sprawniejsze do wyowocnikowania.
odpowiedzodpowiedz tu
;) frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.11 18:53:24
Tyndalizacja to jest jakiś sposób tylko trzeba ją dobrze przeprowadzić bo lubi przez nią przelecieć bacillus szczególnie na słodzie. Gorąco polecam stosowanie wody utlenionej. No i samo koko włukno czy werm to za mało. Musi być kompost/obornik albo przynajmniej słoma/siano.
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.08.12 07:46:11
Teraz mam pytanie dotyczące mojej hodowli. Czy przyczyną tego, że grzybki na ciastku ryżowym rosną chude jest za wysoka wilgotność czy zle dobrane proporcje? Albo może jakaś choroba, lub wahania temperatury? Jeśli trzeba będzie wrzucę foto.
odpowiedzodpowiedz tu
casloskopicus
prapsylocyb

dół
wysłano: 2021.08.12 08:04:59
Chude nogi małe kapelutki to wysokie CO2 czyli coś z Fae
Gotta Catch 'Em All
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.08.12 10:21:05
No dokładnie takie są. Czyli ogolnie mówiąc chodzi o wentylację? Wachlowałem 3 razy dziennie. Ale terrarium jest bez żadnych otworów.
odpowiedzodpowiedz tu
casloskopicus
prapsylocyb

dół
wysłano: 2021.08.12 11:40:39
Ogólnie idea monotuba była taka żeby przygotować i otworzyć je dopiero podczas zbiorów bez żadnych ingerencji wilgotność pochodzi z substratu i praktyczne wogole nie trzeba zraszać ewentualnie okrywę ale wraz z rozwojem kultywacji doszły ulepszenia poprzez otwory do wymiany gazowej co wpłynęło na jakość i ilość
Więc nawierc przy następnym razem sobie otworów ja mam po 2 na każdej ścianie boxa góra do wpuszczenia świeżego powietrza a dolne którym wypłynie CO2
Jako filtry które ludzie stosują są różnorodne ja stosowałem tyvek ,gazę, watę z pluszaków a teraz mam taśmę do reparacji membrany dachowej jedne były lepsze drugie gorsze zależy na czym ci bardziej zależy wymianie powietrza czy utrzymaniu wilgoci
Gotta Catch 'Em All
odpowiedzodpowiedz tu
;* frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.12 12:03:45
A jak substratem jest drewno i w okrywie posieje się trawę to nawet drewnoluby można w piwnicy uprawiać.
Z kompostem i lancetowatą podobnie.
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.08.12 13:15:48
Super, dziękuję bardzo. Troszkę muszę to zmodyfikować. Na razie mam takie prowizoryczne terrarium z pięcio litrowej butelki, ale z czasem zaopatrzę się w coś sensownego. W sobote będę zabierał się do następnej uprawy
odpowiedzodpowiedz tu
Cheja
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.12 13:55:23
Ja w dwulitrowej butelce po coli robiłem igła od strzykawki dużo dziurek. Co centymetr powiedzmy. Takie pol shotguna (zobacz terrarium shotgun). Że tylko w tej zdejmowalnej części górnej butelki. Bardzo fajnie owocnikowalo. Nic nie trza było wachlować tylko prysnąć. Dół butelki całkowicie wypełniony substratem, czyli taka tacka jakby.
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.08.12 15:28:22
Dzięki. Zrobię tak jak mówisz. Mówiąc substrat miałeś na myśli materiał jak na ciasto, czy chodziło ci o perlit bądź werm? Substrat musiałby być chyba pasteryzowany nie? Pomysł z tym shotgunem jest dobry Ale martwi mnie to czy przez te otworki nie naleci jakiejś dziadostwo?
odpowiedzodpowiedz tu
Chejo
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.12 16:36:44
No pewnie że naleci(: jak wietrzysz to też nalatuje. I pewnie całkiem dużo nalatuje (przes dziurki). Można pewnie sobie zaklejać jakimiś taśmami z takimi drobnymi dziureczkami. Ale muchy nie znalazłem. Zrobiłem tak bo miałem za dużo grzybni i nie miałem innego już pomysłu. Substrat miałem na myśli żyto. Akurat wymieszane z wermem czy tam włóknem. taki REZ (; Zamiast do tacki to do dna butelki. albo taka miniwersja pseudomonotuba(; Czyli bez perlitu obok który by parował i dawał wilgoć. A no i okryć też se można no bo czemu nie.
odpowiedzodpowiedz tu
Alum89
młodszy psylocyb

dół
wysłano: 2021.08.12 17:50:09
Okej, dziękuję bardzo za pomoc. W weekend zabieram sie do roboty pozdrawiam
odpowiedzodpowiedz tu
Cheja
frywolnie

nienotowany

dół
wysłano: 2021.08.14 08:39:44
Wrzucam link do kuku.
http://www.psilosophy.info/forum/?showtopic=20110420185803
Pozdro
odpowiedz
Pierwsza uprawa, dziwny guzek
Happyshroomer
416casloskopicu
s:
2021.08.05
14:30:43
Growkit Golden Teacher po 15 dniach nie startuje (zdjęcia)
Marek
1544casloskopicu
s:
2021.08.10
21:59:34
growkit w terenie
bossfx
313VViktor:
2021.08.18
21:24:39
Zatrzymanie rozwoju grzybni
Frywolniak frywolnie
66Frywolniak
frywolnie:
2021.08.01
07:33:46
Grzybnia Mexican, nic się nie dzieje
Papointeligencja frywolnie
315casloskopicu
s:
2021.07.28
17:53:51
Pierwsze ciacha. Przebarwienia.
JamLysica
723:/
frywolnie:
2021.08.08
19:13:15
Zdjęcia growkita/wykręcone grzyby , proszę o ocenę
wujekfericze
523Y frywolnie:
2021.07.30
12:04:18
grzyby rosna na sciankach growkita
sgsjknl
016brak
growkit nie startuje
wujekfericze
018brak
Za gorąco, co sie stanie
KorboksxD frywolnie
310:/
frywolnie:
2021.07.17
09:33:42
Growkit Hawaiian (Psilocybe Copelandia) - ma ktoś instrukcje?
GrzybowaMama
435;)
frywolnie:
2021.07.18
17:04:44
Problem przy uprawie
Ptr7734
211psajstyl:
2021.07.12
10:34:00
Obawy nowicjusza - pierwszy growbox
michall0
723michall0:
2021.07.17
20:56:09
Suszenie pod moją nieobecność
Kosmbob
43;)
frywolnie:
2021.07.08
08:20:36
Początek :)
Kingzdar
614Chejacheja
frywolnie:
2021.07.07
15:54:39
Mini fotorelacja
Alum89
1023;)
frywolnie:
2021.07.05
13:28:47
Zaszczepiony substrat - brak rozwoju
Rucia
14casloskopicu
s:
2021.07.01
16:59:48
pierwsze grzybki ususzone, cool czy nie cool?
pulepulinho
111;)
frywolnie:
2021.07.01
09:42:15
<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  

Ostatnie posty . . .

¤ Temperatura inkubacji McKennaii i B+
     ¤ GOLDEN TEACHER-Grzybnia na kapeluszach? Pleśń? Czy wszystko ok ?
     ¤ Zbiory odwodnienie?
     ¤ Czy otwarte otwarte i proszące kapelusze się nadają.
     ¤ Łysiczka lancetowata sezon 2020
     ¤ przerobka szybkowaru
     ¤ Grow kit GT - dziurawić okrywę czy nie?
     ¤ Golden Teacher - plamka, różnorodność wzrostu, Grow Kit
     ¤ Słoik do kolonizacji
     ¤ Grzybki z luźnego spacerku
     ¤ Roczna przygoda jako mikolog

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1193
odsłon:
3699404

Tematów na stronę

login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2021