Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268673

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Stroma wszędzie
moro888
9544PsiloPony:
2021.12.21
17:43:06
Jasne piny, zbyt wilgotno?
Funguy
3299PsiloPony:
2021.12.21
19:31:15
Żyto - odpowiednio przerośnięte ?
SBT
1205Hehe
frywolnie:
2021.12.07
22:51:02
Tacka z qqrydzą, odwracać?
obtoczony frywolnie
3333PsiloPony:
2021.12.21
17:38:28
Pomoc przy ciastkach
kosmita
2249kosmita:
2021.12.09
21:40:33
Słaby rozwój , dziwne kulki co jest nie tak?
Hshsbb frywolnie
7568frywoltak
frywolnie:
2022.02.05
13:40:17
Owocniki przestały rosnąć są zdeformowane, kropki na growkicie
cannonova
5341psajstyl:
2021.12.03
00:42:53
JAK najtanieniej hodować
gugu
1288pomocnik
frywolnie:
2021.11.24
21:35:48
Growkit GT fotorelacja -pierwszy
Kubson93
2542ZENZEJJ
frywolnie:
2021.11.26
18:01:40
Instrukcja dla zielonych (strzykawka, zboze, bez szybkowaru) do sprawdzenia
alpaka
5500;)
frywolnie:
2021.11.24
00:27:36
Przesuszona grzybnia
Szakal
6704PsiloPony:
2021.11.15
22:25:19
jonizator powietrza
zielonyabu frywolnie
5416PsiloPony:
2021.11.17
08:36:41
Suszenie MCKennaii
Szakal
4783psajstyl:
2021.11.13
15:21:18
Brązowienie grzybni
zamyślony frywolnie
14767zamyślony
frywolnie:
2021.11.26
15:09:39
Grzybki rosną tylko od spodu
mikrodziad
5436PsiloPony:
2021.11.14
11:02:59
Nowy członek rodziny - Czyli jak postępować w przypadku początkującego z GK
onine
5528Horonszy:
2021.11.16
12:53:41
onine
nowy użytkownik

postów: 1

zarejestrowano: 10.11.2021


Temat: Nowy członek rodziny - Czyli jak postępować w przypadku początkującego z GK
wysłano: 2021.11.10 13:39:04
Witam jestem dosłownie zielony w tym temacie i pierwsze moje pytanie to
Czy jeżeli przyszedł GK i powiedzmy poczekam z realizacją GK zgodnie z jego przeznaczeniem czy zrobi to różnice czy nić się nie stanie jeśli zostawię GK na kilka dni(nie mam jeszcze odp. narzędzi) jeśli nie to czy miejsce w którym się znajduje (nie rozpakowane) ma jakąś różnice ?

Kolejne pytanie to jak postępować z GK, wiem czytałem są różne wersje na forum
jednak prosiłbym kogoś doświadczonego o opisanie w punktach jak postępować z GK i jakich błędów się wyrzekać?

Trzecie pytanie. Nie mieszkam sam, temperatura w domu nocą jest dosyć wysoka dlatego w jaki sposób ją regulować?

Czwarte pytanie. W jaki miernik się wyposażyć do mierzenia temp. i rozumiem, że miernik ma za zadanie pokazywać temp. w GK(czy w folii?)

Piąte pytanie. Jaki płyn do dezynfekcji wybrać i jak z niego korzystać - to znaczy, czy za każdym razem przed dotknięciem GK i folii w środku dezynfekować ręce?
I czy w trakcie zbierania plonów również dezynfekować ręce ?

Prosiłbym o szczegółowy opis i odpowiedzi na pytania żeby uniknąć błędów
Dziękuje za wszystkie rady!
Cycek
nowy użytkownik

postów: 1

zarejestrowano: 14.11.2021


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.11.14 13:23:37
Hej, też początkujący. Gdzie polecacie zaopatrzyć się w jakiś startowy gk i co dla początkującego? Może ktoś z centrum chciał się by wymienić doświadczeniem na piwku ?
odpowiedzodpowiedz tu
a frywolnie



nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.11.10 15:32:41
Totalne lenistwo. Nawet nie trzeba szukać.
Masz w ostatnich wątkach co najmniej 2 dość szczegółowe opisy jak to się robi.
I planuj działania głową, bo zacząłeś od końca.
odpowiedzodpowiedz tu
Horonszy
starszy psylocyb

postów: 139

zarejestrowano: 2018.12.10


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.11.15 17:07:06
1. Tak, zrobi różnicę takie pozostawienie grzybni samej sobie. Jak już to przechowujemy w lodówce.
2. Odpowiedź jest niżej.
3. Wysoka tzn? 28 stopni to zdecydowanie za dużo, a 23- 24 jeszcze ujdzie.
4. Termometr. Taka temp jaka na zewnątrz growkitu, taka na 99% panuje wewnątrz.
5. Nie korzystam z żadnych płynów do dezynfekcji, ale nie jestem osobą która lubi napadać grzybki swoimi brudnymi łapskami. Wyciągać z baga możesz na spokojnie łapiąc za pojemnik, bez macania zawartości. Do zbierania po prostu umyj ręce. A jak chcesz sprawnie i tanio to dezynfekuj spirytusem.

Przeklejam jeszcze (z drobnymi modyfikacjami) posta który wstawiałem ostatnio. Jego forma może się wydawać z dupy, ale to po prostu jedna z moich odpowiedzi na pytania o to how to growkit.

"Jak wrócę do zabawy z growkitami to chyba zrobię uniwersalną instrukcję, bo te pytania pojawiają się baaardzo często (głównie z powodu tego że instrukcja producenta jest tak po macoszemu napisana że to hit).
1. Uśredniając, myślę że 2-3h moczenia grzybni powinny być złotym środkiem. Oczywiście wodę po procesie dokładnie odlewamy.
2. Przed pojawieniem się pinów powinno się wietrzyć, ale nie tak często jak po (wysoka wilgotność której nie wywiejemy pozwoli uformować więcej pinów). Jeśli nie będziesz wietrzył, to biedaków udusisz.
3. Wietrzymy codziennie, jak masz wodę w torbie to przed pojawieniem się pinów około 3x dziennie, potem nawet 6x by wysoka wilgoć nie zrobiła z grzybni kiszonych. Jak pryskasz ścianki baga to przed pinami tak z 2x dziennie, po pojawieniu się ich tak 3-4x będzie odpowiednio. Jeśli chodzi o długość wietrzenia to nie ma to znaczenia, chodzi o to by wywachlować jakimś zeszytem/teczką cały zalegający na dnie dwutlenek węgla powstający przy oddychaniu grzybni.
4. Jak nie masz wody na dnie baga to oczywiście spryskujemy ścianki. Nigdy ale to nigdy nie pryskamy po ciastku. Pryskanie około 2x dziennie, ale to zależy od jego intensywności.
5. Zbieramy grzyby poprzez wykręcanie, ale takie delikatne. Leciutko łapiemy i kręcimy raz w lewo raz w prawo aż grzybek sam się oderwie. Resztki grzybków najlepiej dobrze oczyścić. Niepisana zasada mówi że zbieramy jak największe grzyby zaczną otwierać kapelusz, ale możesz równie dobrze poczekać aż będziesz miał całego baga w zarodnikach. Podobno takie starsze gorzej smakują, ale z doświadczenia mówię że różnic w mocy nie dostrzegłem.
6. By ogranąć drugi rzut oczyszczamy powierzchnię ciastka z zalegających małych grzybków i resztek po tych większych. Następnie moczymy ciastko tak samo jak na początku. Potem wkładamy do baga i powtarzamy cały cykl. Może pojawić się na ciastku sine zabarwienie, ale nie panikuj, to nie pleśń.
Jeszcze od siebie kilka rad:
1. Zaklejamy boki pudełka ciemną taśmą by nie urosło ci nic po bokach (ciężko to wygrzebać i może stać się źródłem zakażenia).
2. Mają mieć światło. Nie bezpośrednio od słońca, ale takie jego natężenie jakie panuje np. na szycie wysokiej szafy. Inaczej grzyby dostają pierdolca bo nie wiedzą w którą stronę rosnąć.
3. Temperatura w okolicach 20-23 stopni jest niemalże perfekcyjna.
4. Możesz nalać szklankę wody do środka torby (nie do grzybi!). Nie trzeba wtedy pryskać ścianek, ale musisz liczyć się z większą częstotliwością wietrzenia. 4x dziennie minimum. Ewentualnie jest też patent by namoczyć jakąś czystą ścierkę i wsadzić ją do torby by to ona parując dodawała wilgoci."
Biol-chem zmienia ludzi bardziej niż V poziom
odpowiedzodpowiedz tu
PsiloPony
metaprapsylocyb

postów: 946

zarejestrowano: 28.10.2020


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.11.16 10:59:03
Super instrukcja! Temat był na forum traktowany wielokrotnie i tak też będzie w przyszłości.
Może zamiast dawać instrukcję hodowli skonstruujemy instrukcje szukania interesujących nas wątków na forum
I nastała jasność...
odpowiedzodpowiedz tu
Horonszy
starszy psylocyb

postów: 139

zarejestrowano: 2018.12.10


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2021.11.16 12:53:41
Dobry pomysł xD Ale ja tam wolę wyjść z założenia że każdemu wypada odpowiedzieć indywidualnie, nie wiadomo jakie pytania pojawią się w jego głowie, a widziałem już na prawdę dzikie interpretacje różnych instrukcji i ich efekty (ogromny i jebiący szlam na całej powierzchni ciastka pozostaje moim faworytem XDD). Ale jedna uniwersalna instrukcja obejmująca jak najwięcej aspektów powinna powstać, chociażby w celu wklejania jej w takie wątki jak ten i w razie kolejnych pytań aktualizowana. Ktoś kiedyś próbował to zrobić, ale chaos informacyjny od użytkowników forum sprawił że mało co z tego wynikało, niektóre proponowane aspekty się wykluczały i pomysł porzucono. A szkoda bo intencje były szlachetne co by nie mówić :/
Biol-chem zmienia ludzi bardziej niż V poziom
odpowiedz
Przedstawienie mojego pierwszego Growkitu - początkowe pytania
Alagur
9920TakieTam
frywolnie:
2021.11.13
18:54:51
Ochrona tacki
tencojezjada frywolnie
3250;D
frywolnie:
2021.11.07
20:34:20
Wstrząsać czy nie wstrząsać?
Wstrząsacz frywolnie
4360Horonszy:
2021.11.08
11:59:33
Pierwszy Growkit w życiu - co poszło nie tak?
psylocibtcz
4522Horonszy:
2021.11.08
13:31:20
<<<   <<  15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268673

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024