Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5267531

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Pierwszy rzut Malabar
Laszlo
51328Nex:
2022.04.07
17:47:56
Growkit: Niebieska - galaretkowata grzybnia po zbiorze
Morty
6851T frywolnie:
2022.04.16
02:09:57
Wolny wzrost 1 rzut
bronson
81165x/
frywolnie:
2023.04.17
09:45:14
Hodowla GT
Rumcajs94
9831Rumcajs94:
2022.03.30
19:05:10
Grzyby przestały rosnąć-jaka jest ich moc?
mykolog
2701mykolog:
2022.03.29
07:59:22
GT w 3 rzucie nie rosną :(
bankokimpact
5951Indygo
frywolnie:
2022.03.29
14:27:31
Co dalej z nimi?
Kiskills
2511Horonszy:
2022.03.22
15:54:10
Pierwszy growkit. Stroma zamiast pinów...
Mox
81585Mox:
2022.03.24
19:52:05
Golden Teacher - uprawa, porady i instrukcje
Nex
123429Nex:
2022.12.16
15:18:41
prośba o poradę - pierwsza próba - Goldenteacher - Mc Kennai
trippingfalcon
2577trippingfalc
on:
2022.03.19
21:40:59
Growkit B+ nie rośnie
Pierwszygrzyb
101460Pierwszygrzy
b:
2022.03.24
12:12:38
Pierwszygrzyb
nowy użytkownik

postów: 6

zarejestrowano: 18.03.2022


Temat: Growkit B+ nie rośnie
wysłano: 2022.03.18 16:35:19
Cześć! Mam problem z growkitem B+ Grow zalałem i rozpocząłem 8 marca. Postępując zgodnie z instrukcją w sterylnych warunkach, zalałem, odcedziłem itp ( wiadomo jak to w instrukcji z stronki GT i spakowałem do baga, zabezpieczyłem i odstawiłem w miejsce z półcieniem. No i wszystko byłoby cacy, lecz mijają dni i jak to mówią "Rok mija ja niczyja"

Temperatura w pomieszczeniu gdzie stoi Growkit wynosi 24 stopnie z lekkimi spadkami w nocy do 22 stale ( czyli problemem raczej nie jest w tym) . Mamy już 18 marca co daje łącznie 10 dni. Przez pierwsze 9 dni nie otwierałem torby zgodnie z instrukcją producenta, lecz wczoraj się już wpieniłem i otworzyłem zobaczyć, co dzieje się w środku ( Torba jest zrobiona z półmatowego plastiku i prawie nic nie widać co dzieje się w GK)

Sytuacja na dzień dzisiejszy ma się tak jak na zdjęciach i nie wiem, czy idzie to w dobrą stronę i czy ja jestem po prostu niecierpliwy?
Na forum wyczytałem, żeby otwierać torbę i wachlować, żeby grzybnia dostała również powietrza no i tak od wczoraj sobie otwieram i wachluję 2 razy dziennie, leczy czy tym nie spisałem Growkitu na straty, a może powinienem tak robić od samego początku, lecz instrukcja jasno mówiła, by był zamknięty.

Prosze o porady, co mam z tym faktem teraz zrobić

odpowiedzodpowiedz tu
xWeronika99x
psylorodek

postów: 11

zarejestrowano: 17.03.2022


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2022.03.18 18:45:45
Wszystko wygląda jak najbardziej ok. Nie wachluj do momentu pokazania się pierwszych pinów, grzybnia do ich wytworzenia potrzebuje CO2, które sama produkuje. Wachlując wyrzucasz je z worka co spowalnia proces wzrostu. Cierpliwości.
odpowiedzodpowiedz tu
Pierwszygrzyb
nowy użytkownik

postów: 6

zarejestrowano: 18.03.2022


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2022.03.18 19:01:07
To pierwszy growkit i totalnie nie wiedziałem jak mam podejść do tematu, ponieważ im bardziej czytałem i wertowałem strony, na których mogę znaleźć odpowiedź, to tym bardziej kierowały mnie w las i finalnie stało się jak się stało, otworzyłem.

Mam nadzieję, że pomimo otwarcia 4 razy nic złego się nie stanie Kita nie będę już otwierał i niech na nowo łapie Co2.
Z modyfikacji na jakie wpadłem i wcieliłem w życie ( o zgrozo internetu) to zasłoniłem boczne ścianki kita folią aluminiową, żeby zmotywować górę, a nie boki do wzrostu. No ale nic, nie będę już ponownie otwierał i modził bo wszystko spieprzę jeszcze bardziej #przeczucie

Dzięki wielkie za odpowiedź!
odpowiedzodpowiedz tu
Fiolet
psylorodek

postów: 11

zarejestrowano: 24.02.2022


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2022.03.18 19:24:19
Y, szczerze? Niewiele wskazuje na to, żeby kilkuminutowe wachlowanie kilka razy dziennie czy jego brak jakoś szczególnie wpływało na przyspieszenie/opóźnienie owocnikowania.

Wielu zaleci Ci, abyś wietrzył i wachlował grzybnię przed pojawieniem się pinów. Bowiem kiedy grzybnia czuje zwiększoną ilość tlenu, to dla niej znak, że dostała się na powierzchnię i może zacząć owocnikować. A to, co pisze Weronika o CO2 to swoją drogą prawda - po prostu, trudno jest stworzyć grzybni warunki takie jak w naturze...

Nie piszę tego, żeby Ci mieszać; ale każda grzybnia jest inna, to nie maszynka do produkcji, tylko żywa istota.

Ktoś tu niedawno pisał, że piny nie pojawiały się u niego prawie przez 3 tygodnie (!). A potem przysłał zdjęcia bujnego rzutu.

Grzyby dają jednak duchowe lekcje już w trakcie hodowli... Powodzenia, bądźmy dobrej myśli!
odpowiedzodpowiedz tu
Pierwszygrzyb
nowy użytkownik

postów: 6

zarejestrowano: 18.03.2022


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2022.03.18 19:52:30
Jasne sprawa! Doskonale wiem, o czym piszesz, lecz jako hobbysta, który ma rękę do roślin i hopla na ich punkcie myślałem, że coś po prostu robię źle, czy też, że coś może źle zrobiłem i właśnie takie myśli są zawsze gdy ma się styczność z czymś pierwszy raz i tak też jest w tym przypadku, że najzwyczajniej w świecie nie miałem nigdy styczności z uprawą grzybów i przyznaję się bez bicia, że po przewertowaniu różnych wątków i na forach i na stronach i artykułach po prostu znalazłem się w kropce i byłem pewny, że sytuacja jest nie do odratowania.

Tym negatywnym emocjom towarzyszyły również myśli, że pewnie się nabrałem i zostałem oszukany lub miałem pecha co do growkita

Idąc za ciosem, może się rodzić pytanie, dlaczego w ogóle podchodzę do tego tematu? Najgłówniejszym powodem chęć znalezienia rozwiązań, których nie jestem w stanie przepracować sam, czy też w rozmowach, a które dręczą mnie i uporczywie kłębią się i wpływają na teraźniejszość. ( Głównie rezygnacja z pasji po ciężkim doświadczeniu losowym) lecz każdy ma inną intencję tak więcej niestety nie mogę już szepnąć

Mam nadzieję, że ten mały boksik, z którym wiąże wyżej wymienione plany jednak ruszy i ot stąd tyle pytań, lecz dziękuję za odpowiedź i za poświęcony czas!
odpowiedzodpowiedz tu
Pierwszygrzyb
nowy użytkownik

postów: 6

zarejestrowano: 18.03.2022


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2022.03.19 09:52:27
Wczoraj było trochę zmartwień i pytań, a dzisiejszy poranek wynagrodził to mikropinami Szok i niedowierzanie i nie wiem, czy to dzięki zakryciu bocznych ścianek kita, a może wystartowały właśnie tak jak mówił Fiolet, że dostały sygnał halo tu powierzchnia

No nic, będę robił update na dniach jak ma się sytuacja!
odpowiedzodpowiedz tu
Horonszy
starszy psylocyb

postów: 139

zarejestrowano: 2018.12.10


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2022.03.22 16:11:19
Ładnie to wygląda, może trochę to trwało ale coś z tego będzie. I mała poprawka co do powodu rzadszego wietrzenia przed pinami, CO2 jest grzybni do niczego nie potrzebny, i dlatego go wydala i trzeba go wywietrzyć. To co faktycznie wspomaga tworzenie pinów to wysoka wilgotność której nie wywiejemy przy wachlowaniu. A tlenu potrzebuje większość żywych organizmów, w tym wszystkie grzyby, więc jego brak na pewno w niczym grzybni nie wspomaga.
Biol-chem zmienia ludzi bardziej niż V poziom
odpowiedzodpowiedz tu
xWeronika99x
psylorodek

postów: 11

zarejestrowano: 17.03.2022


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2022.03.22 17:50:14
Przytaczając wypowiedź z innego forum. CO2 utrudnia wzrost każdego innego, konkurencyjnego grzyba, co zmniejsza ryzyko zakażeń i nasza grzybnia jest bezpieczna na początkowej fazie, czyli pinowaniu.CO2 inicjuje pinowanie, ale w późniejszej fazie spowalnia też wzrost grzyba. Amen
odpowiedzodpowiedz tu
Pierwszygrzyb
nowy użytkownik

postów: 6

zarejestrowano: 18.03.2022


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2022.03.22 19:20:25
Cześć! Chciałbym odrobinę zupdatować sytuację, która ma się na chwilę obecną bardzo dobrze Ogólnie bardzo się cieszę, że wszystko ruszyło i dosłownie w oczach zyskuje na wielkości. Cieszę się również z tego, że obserwuję cały rozwój grzybów i to nawet jeśli jest to growkit

Nie miałem w zamyślę rozmnażania i gromadzenia zarodników grzybków, lecz jedynie zrobić te kilka rzutów, które z pewnością przyniosą mi kilka chwil, w których chcę najpierw się z nimi zapoznać, a jeśli odpowiedź przyjdzie za pierwszym razem na pytania, z którymi się zmagam, to będę bardzo wdzięczny ( to główny zamysł), lecz rozważam również mikrodawkowanie począwszy od dawki 0,1 max 0,2 g w kapsułce celulozowej i traktuję to jako eksperyment, czy coś zmieni się w moim nastawieniu, odczuciach, czy też samej osobie, a głównie chodzi mi o nawyki i samopoczucie, które ostatnio bardzo kuleje, no kuleje już od 4 lat i dwa ,z czystej ciekawości jak i nadziei na poprawę, chcę tego spróbować.

Ogólnie wiele czytam o psychodelikach głównie w książkach oraz internecie, sporo lektur za mną, badań ze stron zagrnicznych jak i polskich nad psylocybiną , raporty itp, a samą chęć spróbowania czułem już 2014 roku, a może to była ciekawość, a los z ciekawości zrobił potrzebę? Mogę się jedynie doszukiwać wpływów, które zaprowadziły mnie do obecnej z chwil, w których sam obserwuję jak rosną moje odpowiedzi

Od samego growkita nie oczekuję też dużo i w samej intencji nie mam też kontynuowania i przedłużania hodowli i patrzenia na ilość, jaką z rzutów można wyciągnąć. Bardziej doceniam fakt, że coś jednak jest i rośnie

A oto update z dziś
odpowiedzodpowiedz tu
Fiolet
psylorodek

postów: 11

zarejestrowano: 24.02.2022


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2022.03.23 19:50:34
Wyglądają na dorodne, cieszę się Twoją radością, kolego mykologu ^_^
odpowiedzodpowiedz tu
Pierwszygrzyb
nowy użytkownik

postów: 6

zarejestrowano: 18.03.2022


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2022.03.24 12:12:39
Raczej tytuł pytania powinien brzmieć " Growkit B+ rośnie i to ultrazajebiście)

Temat uważam za zamknięty i może przejść do archiwum, a samych grzybów po ważeniu wyszło równo 261,3 g I tak jestem zdziwiony, że się udało heh
odpowiedz
zalanie wodą grow kitu
Maciekzklanu frywolnie
2610Maciekzklanu
frywolnie:
2022.03.19
07:08:48
Mokra grzybnia brzydki wygląd
Helikopter frywolnie
3458Dzieki
frywolnie:
2022.03.17
16:51:22
Zatrzymany wzrost potrzeba pomoc GT
Siamil881 frywolnie
5800T frywolnie:
2022.04.16
03:19:45
golden teachery pierwsze grzyby
prrysk frywolnie
2537da2
frywolnie:
2022.03.15
12:11:27
pierwsza uprawa Mexican
LoLeK
3484xWeronika99x
: 2022.03.17
01:21:13
Odkarzanie boxa
:) frywolnie
2317goliad
frywolnie:
2022.03.19
16:20:31
2 rzut nieudany dużo abortów [czy da sie to jeszcze uratować?]
drenox
1420Fun guy
frywolnie:
2022.03.10
18:53:25
Rozszczepianie grzybni z gotowego growboxa.
Laszlo
2374T frywolnie:
2022.03.09
17:09:58
Czarny nalot. Pleśń?
ghjkl frywolnie
5961Fiolet:
2022.03.10
18:36:37
<<<   <<  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5267531

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024