Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268096

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Czy to pleśń? Zna ktos sie?
Leganckotego frywolnie
2262zasinienie
frywolnie:
2023.06.14
10:33:23
Niebieska pleśń? + Czarne punkty
Doomer
1280zasinienie
frywolnie:
2023.06.14
10:34:15
Własny spawn i problem
Jaktotak frywolnie
1182Jaktotak
frywolnie:
2023.06.11
19:59:01
nowa wersja GT - czy widzicie różnicę w stosunku mokrego do suszu?
messkalina
2359StaryZgred:
2023.06.24
21:01:05
Wolna kolonizacja
alkfjhwq
3333dupek z dupy
frywolnie:
2023.06.04
10:35:15
Blade, niewydarzone, stoją 1-2 dni, nie rosną.
swienty frywolnie
2370StaryZgred:
2023.07.21
20:09:14
Grzyby nie rosną
Flafi frywolnie
4444StaryZgred:
2023.07.11
19:04:51
McKennai - biała pajęczyna?
tenshi658
0176brak
Czarny growkit
madafakaaa aaa frywolnie
9508madafakaaa
aaa
frywolnie:
2023.05.30
21:23:20
Ile wychodzi świeżego z growkita golden teacher
chad frywolnie
1410Perekle:
2023.05.24
14:56:01
Pomoc w GT
Siuwi frywolnie
4311grzyp:
2023.05.22
19:05:23
co jest nie tak z tymi Golden Teacher
dart frywolnie
0369brak
Golden Teacher 2 próba, pytania bo wcześniej nie wyszło dobrze.
adamios
6567Dupek z dupy
frywolnie:
2023.05.30
23:33:35
adamios
nowy użytkownik

postów: 3

zarejestrowano: 12.05.2023


Temat: Golden Teacher 2 próba, pytania bo wcześniej nie wyszło dobrze.
wysłano: 2023.05.12 11:32:43
Witam,

10 dzień, zgodnie z nową instrukcją. Moje 2 pudełko (poprzednie poszło kiepsko, 1 rzut częściowo porosło z boku bo wyjąłem plastik z kartonu i ogólnie mało było. Na 2 rzut zalałem ciepłą wodą z kranu i już mi nic więcej nie wyrosło.)

1. Czy cały wierzch nie powinien być do tego momentu pokryty równomiernie pleśnią? Wygląda podobnie jak 1 dnia. Większość wierzchu nie jest pokryta pleśnią. Na zdjęciu wygląda jak wszystko było delikatnie pokryte ale to wina aparatu.
2. pudełko raz spadło z 1.6m na podłogę w 2 dniu - czy mogło to uszkodzić pleśnię/grzybnię?
3. czy pudełko umieściłem prawidłowo? Pudełko trzymam w głąb pokoju 5 metrów od okna na wysokości 1.6m. Bezpośrednio światło słoneczne na nie nie pada.
4. w mieszkaniu mam teraz niecałe 26 stopni, w ostatnich dniach mogło się zdarzyć, że temperatura była wyższa w godzinach popołudniowych. Czy mogło to uszkodzić grzybnie? Czy w godzinach popołudniowych warto by przenieść do chłodniejszego pomieszczenia pudełko?
5. na potrzeby zdjęcia wyjąłem pudełko czystą ale nie zdezynfekowaną ręką, dotykając plastikowe pudełko 2 palcami dla ograniczenia ew. zanieczyszczenia bakteriami - rozumiem, że mogłem potencjalnie w ten sposób narobić sobie kłopotów więc na co zwracać uwagę, żeby się nie potruć? Czy to działa tak, że jak dostała się tam bakteria to pleśń gdzieniegdzie może zmienić kolor z białego na czarny i wtedy całość do wyrzucenia?

Dzięki!

odpowiedzodpowiedz tu
Perekle
psylorodek

postów: 18

zarejestrowano: 27.04.2023


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.05.14 16:54:56
1.Chyba nikt nie chciałby żeby był pokryty pleśnią ale rozumiem że chodzi Ci o twoją grzybnie także wszystko jest w porządku nawet powiedziałbym że całkiem nieźle jest obrośnięty aktualnie hoduje 2 growkity i dopiero przy drugim rzucie 1 obrósł całkiem, a ten pierwszy tylko tak w 25% ale pewnie to dlatego że grzybnie zasłania wermikulit.
2.Tego Ci nie powiem ale na logikę póki nie stargał byś substratu w strzępki raczej nic nie powinno mu za szkodzić.
3.Najwięcej wilgoci jest przy podłodze ja swoje trzymam właśnie tam ale też nie wydaje mi się żeby miało to większy wpływ
4.Jeżeli masz tylko taką możliwość dawaj go gdzieś gdzie będzie około 22 C
5.Następnym razem polecam wyjmować w rękawiczkach wcześniej zdezynfekowanymi w spirytusie ale puki nie dotykałeś grzybni palcami powinno być cacy.

Wgl radzę nie otwierać z torby zanim pojawią się pierwsze piny tak to dłużej będziesz musiał czekać na 1 rzut potrzebują być szczelnie zamknięte i oczywiście nawet jak wsadzisz je do kartonu to mogą pojawić się z boku czy z dołu czasem nie ma na to rady widziałem ostanio na yt że jest sposób żeby nie zalewać grzybni tylko regularnie przez parę dni spryskiwać grzybnie od góry te złote płatki dobrze przechowują wodę ja ze swoim miałem tak że po 3 tygodniach nic się nie ruszył tylko lekkie 2-3 pajęczynnki dopiero jak tak solidnie go popryskałem to za 2 dni pojawiły się pierwsze primodia. Życzę powodzenia niech wyrosną jak najzdrowsze.
odpowiedzodpowiedz tu
adamios
nowy użytkownik

postów: 3

zarejestrowano: 12.05.2023


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.05.15 12:51:03
Dzięki!

Za 2 tygodnie będę miał klime i wtedy mogę dopilnować żeby temperatura nie przekraczała 26 stopni. Mają szansę przeżyć te kolejne 2 tygodnie (temp. średnio 26-27c) czy za wszelką cenę przenieść je gdzie indziej bo napewno padną?
odpowiedzodpowiedz tu
Perekle
psylorodek

postów: 18

zarejestrowano: 27.04.2023


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.05.16 16:01:35
Nic się im nie stanie z tego co udało się mi dowiedzieć to nie wskazane są wahania temperatur albo że za mała temperatura może opóźniać owocnikowanie co do wysokiej temperatury ciężko coś znaleźć ale takie 26-27 jest w miarę ok fajnie by było jakby ktoś mądrzejszy wskazał po czym rozpoznać czy np nie jest za wysoka jakby była np tak 30*C bo wilgoć łatwo rozpoznać na worku pasuje żeby była skroplona woda a na trzonie nie powinno się pojawiać meszku chyba że u korzenia a to normalka.
odpowiedzodpowiedz tu
adamios
nowy użytkownik

postów: 3

zarejestrowano: 12.05.2023


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.05.30 10:38:08
No i chyba lipa...

1. Od 6-7 dni wachluję (otwieram worek, wachluje energicznie kilka sekund)
2. 5 dni temu zrobiłem 1 zdjęcie. Grzybki jakby bez siły do życia/rośnięcia, przekrzywione i pęknięte kapelusze (wahania wilgotności? Na ściankach zawsze było pełno wody. W pokoju temperatura w godzinach popołudniowych rosła max do 27/2. Dużo mocniejsze przebarwienia w kolorze utleniającej się psylocybiny w porównaniu do poprzedniego pudełka.
3. Od 3-4 dni, po przeczytaniu że pęknięte kapelusze mogą świadczyć o wahaniach wilgotności oraz, że odstające od ścianek podłoże grzybowe (pod otwarciu pudełka na początku też były małe szczeliny, chyba mniejsze, próbowałem je wypełnić odłupując z brzegów kawałki podłoża) może świadczyć o zbyt małej wilgotności, zacząłem minimalnie pryskać wodą codziennie rano, kilka razy na ścianki i raz na podłoże grzybowe (wiem, że nie powinno się pryskać bezpośrednio ale zasugerowałem się, że grzyby mogą mieć ewidentnie za mało wody).
4. Obecnie wygląda to źle - w porównaniu do poprzedniego pudełka w którym miałem może połowę tego co się spodziewałem i ogólnie też szału nie było (ale grzybki wyglądały na czyste i zdrowe). Pachnie lekko duszną stęchlizną (od wilgoci) oraz grzybowo / orzechowo. Grzybki wyglądają jak by się psuły i zachodziły przez to pleśnią.
5. Czy to trichoderma? Jeśli tak, to by wskazywało, że była albo za duża wilgotność, albo za dużo temperatura. Temperatura rzeczywiście była wyższa niż powinna być (zamiast 23-26 było obstawiam coś około 24.5-27.5). Dlaczego w takim razie pękały kapelusze? czyli to wszystko to mix za małej wilgotności i zbyt dużej temperatury? To dlaczego podłoże grzybowe się ścisnęło zmniejszając swoją powierzchnię? (szczeliny przy brzegach)
6.Nauka na przyszłość - wachlować codziennie rano delikatanie, mierzyć wilgotność na bieżąco (utrzymywać 90-95%), nie hodować w wiosnę/lato (za duże wahania temperatury/za wysokie tempreatury, 11.30 mam w w pokoju z grzybkami 26 stopni, mam klimatyzacje w swoim małym mieszkaniu ale używam jej tylko 14-18 bo dla mnie poniżej 25 jest zimno i w efekcie utrzymuje w pokoju z grzybkami max 27 stopni pod wieczór)
7. Co dalej? Wyrzucić i czekać do września czy zamawiać nowe? A może wszystkie te zmiany i niedorozwój grzybków to wszystko ok i się nie przejmować?

poniżej zdjęcie sprzed 5 dni.

Poniżej 2 zdjęcia dzisiejsze

odpowiedzodpowiedz tu
Perekle
psylorodek

postów: 18

zarejestrowano: 27.04.2023


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.05.30 16:41:17
Siemka

1.kilka sekund nie wystarczy trzeba wymieniać powietrzę regularnie 3-4 razy dziennie powiedzmy dla pewności 1-2 min wachlowania albo otworzyć szeroko worek i zostawić na 15 min. Po grzybach widać że jest coś z nimi nie tak właśnie chyba z braku powietrza, dlatego rosną takie długie z cienkim trzonem próbują znaleźć źródło powietrza, gdyby tak wachlować dużo więcej razy to rozrosną się na boki.
2.Przekrzywione z powodu napisanego powyżej lub też braku jakiegokolwiek źródła światła co by sprawiło że też szukały światła, jeżeli chodzi o pękające kapelusze to mam z tym takie doświadczenie że jak mi się za bardzo rozrosły wszystkie po bokach i jeden drugiego naciskał to kapelusze dotykały worka i zaczęły się rozwarstwiać na pierwszym zdj widać w środku grzyba z czarną plamką jeżeli to było to pęknięcie to zdecydowanie z powodu że spadła na niego woda jak psikałeś wgl co do psikania nie trzeba tego robić jeżeli np na dno worka wlejesz 250 ml przegotowanej ostudzonej wody lub destylowanej to powinno wystarczyć, można spryskać od czasu do czasu ale nie na grzybnie jeżeli o to chodzi a nie jestem tego pewny bo też nowy jestem w temacie to głównym powodem dlaczego grzyby się tak popsuły to właśnie to pryskanie po pinach, wgl przegotowywałeś wodę którą pryskałeś? Może były tam różne bakterie i zrobiły swoje... ciężko powiedzieć słyszałem że jak będzie się pryskało piny tak znacznie nie że tam mgiełka skapnie to zabortują ( nie wyrosną już).
3.Szczeliny pomiędzy pudełkiem a substratem są spowodowane rośnięciem grzybów (pobierają przecież wartości odżywcze) im więcej rzutów tym ciastko kurczy się bardziej (nawet 2-krotnie).

Ogólnie co do tego skażenia to nie wiele mogę powiedzieć ja bym na twoim miejscu zebrał wszystko wywalił te zepsute a tamte jeszcze próbował wysuszyć pewnie były by jeszcze ok i pewnie jeszcze zalał jeszcze raz i modlił się żeby grzybnia zwalczyła zarazę ale raczej na to są małe szanse bo tak jak napisałeś o zapachu to pewnie jest już do wyrzucenia. Jak to mówią nadgorliwość jest gorsza od Faszyzmu także powodzenia tam.
odpowiedzodpowiedz tu
Dupek z dupy
frywolnie




nienotowany


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2023.05.30 23:33:35
1. Jak porządnie machnie np jakimś kawałkiem kartonu, to przecież po 2 machnięciach wywieje cały nagromadzony CO2 z worka....
2. Grzyby nie potrzebują wcale tyle światła. Rozproszone światło słoneczne na szafie powinno być ok. Będą tylko pokrzywione.


Ogólnie to nie wiem co macie z tym pryskaniem.... jak są krople na worku to po cholerę jeszcze pryskać? Wilgotność zwiększy się ze 100% do ilu? I co to za mit, że jak się pryska po pinach to abortują? A jak grzyby rosną w lesie i pada to co? Nagle wszystkie umierają?

Co do kita to dla mnie sprawa jest prosta. Za mokro, do tego temperatura. Udusiłeś je. Przy temperaturze powietrza 27*C w worku pewnie było ze 30*C, albo i lepiej. W takiej temperaturze grzybnia przestaje się rozwijać i staje się dużo bardziej podatna na zakażenia. Temperatura powyżej 30*C może grzybnię już zabić.

Także skoro grzyby już śmierdzą, to znaczy, że nie nadają się do jedzenia. Chyba, że chcesz ryzykować zatrucie, to droga wolna.
odpowiedz
Golden Teacher - Kolonizacja żyta
buzzek
4371majster100:
2023.06.18
10:24:49
MASA NIESZCZĘŚCIA
Zebra15
3363Zebra15:
2023.05.03
09:50:51
Nowy Golden Teacher i Red Boy growkity - nie za wolno?
actxiot
11573actxiot:
2023.05.28
21:54:30
McKennaii - drugi rzut dziwnie wygląda
DragonFruit
12711234
frywolnie:
2023.04.24
20:17:40
Dezynfekcja torby foliowej
turbo91
2368Swollen
frywolnie:
2023.04.19
19:03:43
Wydłużony czas resetu
turbo91
2438turbo91:
2023.04.17
16:47:28
Mckenaii brak grzybni
Menff frywolnie
1277Menff
frywolnie:
2023.04.13
18:25:11
<<<   <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ piny z boku boxa
     ¤ 10/12 słoików zakażone. Co poszło nie tak?
     ¤ Co zrobić z odciskami
     ¤ Wermikulit opcja czy niezbędnik?
     ¤ HELP już drugi rzut grzybków zatrzymuje się w miejscu.
     ¤ Problem z rejestracją
     ¤ Problem z wysychaniem ciastka - substratu
     ¤ Jak tworzy się mieszańce Cubensis (?)
     ¤ Zjadłem i nic
     ¤ Problem z kolejnym boksem Golden Teacher. Wilgotność? Jakiego producenta wybierać?
     ¤ Szukam rady

Forum› »Uprawa« ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  ‹Wymiana›  ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
1601
odsłon:
5268096

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024