Psilocybe cubensis „Colombian“
Gatunek ten pochodzi od naszego przyjaciela z Kolumbii Plankton'a98. Zebrał go z pastwisk w pobliżu małej wioski Villa de Leiva. Osobiście przekonał się, że grzyb ten ma duży potencjał i wozi na piękne wycieczki, dlatego chciał pomóc w rozprzestrzenieniu jego zarodników. Wysłał nam dwie partie zarodników; jedną z Guato i tę, z Villa de Leiva.
Pod względem parametrów wzrostu jest to bardzo szybko kolonizujący gatunek. Produkuje szybko rosnącą grzybnię mieszaną, kłączasto-puszystą (multizarodnikowe zaszczepianie). Dziwną rzeczą jest, że podczas owocnikowania grzyby nie są w stanie utrzymać własnego ciężaru i płożą się po ziemi. Nasi hodowcy uprawiali je kilka razy i zawsze dziwili się, że nie rosną do góry. W tej kwestii potrzebujemy Waszej pomocy. Taka ilość rosnących grzybów zużywa sporo energii. Jak widzicie rosną raczej duże i w wielkich grupach, chyba fajnie wyglądających według mnie. Chcielibyśmy usłyszeć Waszą opinię. Oferujemy je po niższej cenie ponieważ liczymy na Waszą odpowiedź.
Co do lotów, bardzo czyste, ale nieco łagodne. Jest wspaniałym "towarzyskim" grzybem. Zapewnia piękny locik, ale bardzo łagodny i spokojny. Bardzo łatwo po nich rozmawiać w grupie ludzi bez przytłaczającego odczucia wywołanego działaniem psilocybiny. Grzyb z bardzo niskim współczynnikiem lękowym. Wchodzi bardzo delikatnie, powoli i spokojnie. Jest dobry by być wśród ludzi bez uczucia obawy wywoływanego przez niektóre grzyby. Można liczyć na łatwą i spokojną wyprawkę. Opis sporządzony na podstawie tylko jednej wyprawy. Sam osądź. Chętnie poznamy Twoją opinię na temat nowego gatunku z Kolumbii.

source - www.thehawkseye.com

tłumaczenie: cjuchu
[ Powrót do spisU ]    [ Lista znanych gatunkooW ]    [ Album gatunkooW ]    [ Zasugeruj brak gatunkU ]
PoradnikI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ ForuM ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024

PoradnikI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ ForuM ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024