Psilocybe cubensis „Gulf Coast“
T.H.E Gulf Coast Cubensis w zasadzie oznacza grzyby, które dziko rosną wzdłuż oceanicznej granicy stanów takich jak Texas, Alabama, Floryda, Georgia, itp. Zarodniki z jednego stanu mogą przedostać się do innego za pośrednictwem ptaków, zwierząt hodowlanych, lub huraganów. Przystosowane są do warunków panujących wzdłuż wybrzeża a także do terenów śródlądowych o wilgotnym oceanicznym powietrzu. Z tego co słyszałem sporo ludzi jest bardzo zadowolonych z tej odmiany, ponieważ szybko kolonizuje i produkuje grzyby o mocy trochę powyżej średniej. Na przestrzeni lat otrzymaliśmy od ludzi kilka różnych odmian gatunku Gulf Coast, które testowaliśmy. Z tak wielu odmian rosnących na przybrzeżnych terenach stanów zdecydowaliśmy wybrać tę, którą ciągle z doskonałym rezultatem uprawiał nasz przyjaciel. Porównaliśmy jego wyniki z odmianą z którą sami pracowaliśmy i zdecydowaliśmy, że ma najlepszą odmianę Gulf Coast Cubensis jaką do tej pory widzieliśmy. Nasz hodowca Clyde pracował z nią kilka razy i kiedy upewniliśmy się, że ma świetne właściwości wstrzymaliśmy pracę nad innymi odmianami GC takimi jak Alabama i zatrzymaliśmy tę. Uważa się że odmiana ta pochodzi z Texasu, ale nasz przyjaciel nie jest na sto procent pewien. Tak na marginesie, odmianę tę nazywamy T.H.E. Gulf Coast aby nie mieszała się z pozostałymi Gulf Coast pochodzącymi z tej okolicy. Ta jest naprawdę wyjątkowa i z radością dodajemy ją do naszego zbioru wyjątkowych gatunków.

Odmiana ta nie należy do opornych tak jak inne GC, które mieliśmy okazję uprawiać w przeszłości. Owocnikuje bardzo łatwo w przedziale temperatur od 15°C do 32°C. Aby uzyskać lepszy efekt proponujemy temperaturę w granicach 24°C.
Psilocybe cubensis „Gulf Coast Alabama US“
Ten gatunek cubensis przysłany został przez zbieracza świętych grzybów z Alabamy. Otrzymaliśmy od niego odcisk, który miał 6,5 cala średnicy. Bardzo duży odcisk z bardzo dużego grzyba. Zbieracz powiedział, że to jedna z jego ulubionych odmian cubensis, które zbiera w Alabamie, i patrząc na wielkość odcisku i na to co nam z niego wyrosło wiemy czemu tak sądzi.
Gatunek ten należy do szybko kolonizujących i bardzo prostych w uprawie. Niezwykła rzecz, to że grzyb rośnie w dużych kępach 10-25 sztuk. 80 procent właśnie tak nam wyrosło. Ogólnie Gulf Coast Alabama jest przyjemną odmianą, ale potencję ma raczej niską jak na cubensis.
Odmiana ta w pełni skolonizowała półlitrowy słoik z żytem w 16 dni. Owocnikowanie zaczęło się w przeciągu dwóch tygodni od momentu przykrycia. Rośnie w grube masywne grzyby zbierające się w kępach. Niełatwy do pozyskania zarodników, ale za to szybko rośnie.

Na poniższym zdjęciu 23 sztuki Alabamy w jednej kępie.

source - www.thehawkseye.com

Parametry wzrostu:

Substrat:
Różne rodzaje ziarna, kompost, pasteryzowana mieszanka łajno/słoma.
Temperatura:
kolonizacja/owocnikowanie: 28-30°C / 15-32°C
tłumaczenie: cjuchu
[ Powrót do spisU ]    [ Lista znanych gatunkooW ]    [ Album gatunkooW ]    [ Zasugeruj brak gatunkU ]
PoradnikI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ ForuM ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2019

Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_0
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 1


Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_1
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 2


Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_2
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 3


Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_3
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 4


Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_4
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 5


Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_5
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 6


Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_6
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 7


Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_7
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 8


Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_8
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 9


Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_9
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 10


Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_10
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 11


Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_11
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 12


Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_12
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 13


Psilocybe cubensis „Gulf Coast“_13
link: Psilocybe cubensis „Gulf Coast“ - foto 14PoradnikI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ ForuM ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2019