Psilocybe cubensis „Penis Envy“
Cieszymy się, że możemy wam w końcu udostępnić zarodniki naszego ulubionego cubensis. Chcieliśmy zrobić to wcześniej, ale z tego grzyba strasznie trudno je pozyskać. Aktualnie, jedynie około 10% tych grzybów zrzuca zarodniki. Za każdym razem gdy mieliśmy kilka odcisków wysprzedawaliśmy je natychmiast!
Czemu tak jest? Ponieważ w istocie jest to grzyb mutant. Został stworzony przez sławnego enteomikologa/enteobotanika psylonautę Terence'a McKenna, niech Bóg ma jego duszę w opiece. Nieznającym Terence'a przypomnę, że był znanym autorem, mówcą, mikologiem, botanikiem psychoaktywnych roślin i grzybów. Całą skarbnicę jego nauk możecie znaleźć w postaci mp3 na stronie http://mckenna.psychedelic-library.org.
Moją ulubioną książką jego autorstwa jest "Food of the Gods". Na nieszczęście Terence McKenna zmarł w zeszłym roku (3.04.2000) przez guz mózgu i znajduje się teraz w boskich rękach. Do zobaczenia na kosmostradzie Terence.
Oprócz cudownych nauk, które pozostawił by podsycały naszą myśl i wyobraźnię, pozostawił również jedne z najbardziej wyjątkowych i mocnych grzybów cubensis, które kiedykolwiek próbowaliśmy. Nazywają się Penis Envy ponieważ przypominają ... no cóż ... zgadliście ... penisa. Terence był wielki jeśli chodzi o grzyby i marichuanę, wiele opowiadał o grzybach psylocybowych, które są męską energią i o mj, która jest żeńską energią. Nic dziwnego, że stworzył grzyba wyglądającego jak penis :) Posłuchaj jego wykładów, a będziesz wiedział o czym mówię.
Ok, teraz trochę informacji o samym grzybie. Więc jest on po prostu zadziwiający. Przez jednych faworyzowany u innych budzi obawę. Dlaczego? Ponieważ jest bardzo potężnym medykamentem. Większość naszych znajomych z Amsterdamu twierdzi, że jest dwa razy mocniejszy od cubensis, kiedykolwiek przez nich próbowanych. Wibracja trwa długi, długi czas. Nie wchodzi "falami", jak większość cubensis. Jest to konkretna jazda od początku do końca. Jak już zacznie się konkret to trzyma mocno przez wiele wiele godzin ... ale w bardzo piękny sposób. Kilku znajomych twierdziło, że był za mocny, ale większość chciała więcej, więcej i więcej! W tych czasach gdy przebywałem poza U.S i miałem okazje je jeść, byłem zahipnotyzowany. W moich doświadczeniach był to doskonały stan na cubensis. Uwielbiam to, że nie uderza cię falami. Przez cały czas jest to ta sama mocna wibracja. Jest bardzo gładka, czysta i swobodna dla ciała. Zawsze czułem się jak milion dolców, dzień po ich spożyciu. Moim skromnym zdaniem jest to doskonała wibracja płynąca z cubensis!
Pod warunkiem, że mieszkasz w państwie, w którym legalna jest uprawa i spożywanie grzybów psylocybowych. Nie uzyskasz z nich wielkich rzutów, ale uzyskasz niezmiernie solidne grzyby, które są najgrubszymi z kiedykolwiek widzianych cubensis. Są jak małe kłody drewna, solidne na całej swej długości. Po wyschnięciu ważą znacznie więcej niż na to wyglądają. W kwestii jedzenia, lepiej po prostu ich nie jeść, póki nie jest się gotowym na intensywne doznania. Lepiej pokruszyć je na kawałki, prawie zmechacić. Coś co wygląda na kupkę średnich grzybów zmechaca się w stos 3-4 razy większy od aktualnej wielkości. Można wówczas znacznie lepiej oszacować porcję.
Grzyby te rosną bardzo duże zarówno na kompoście i substratach na bazie łajna, jak i na ptasiej karmie i życie. Otrzymaliśmy kilka raportów mówiących, że również na ciastkach mają się bardzo dobrze. Mimo że grzyby naprawdę są zadziwiające, zrzucają bardzo mało zarodników. Jeśli nie możesz pozyskać z nich zarodników, zawsze możesz wyciąć kawałek tkanki i rozmnażać je techniką klonowania na agarze. Można też wziąć wacik i porządnie potrzeć nim blaszki by zebrać zarodni, następnie wrzucić je do torby z ziarnem lub rozsypać na agarze. Oczywiście przy założeniu, że żyjesz tam gdzie można legalnie je uprawiać. Ponieważ zarodniki z tych grzybów są trudne do pozyskania więc są dużo droższe. Jeśli tylko przełkniecie grzyba wyglądającego jak fiut, będziecie mieć wiele przyjemnych doświadczeń. Clyde startował z nimi na życie po czym przenosił je na kompost.

source - www.thehawkseye.com

tłumaczenie: cjuchu
[ Powrót do spisU ]    [ Lista znanych gatunkooW ]    [ Album gatunkooW ]    [ Zasugeruj brak gatunkU ]
PoradnikI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ ForuM ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2023

Psilocybe cubensis „Penis Envy“_0
link: Psilocybe cubensis „Penis Envy“ - foto 1


Psilocybe cubensis „Penis Envy“_1
link: Psilocybe cubensis „Penis Envy“ - foto 2


Psilocybe cubensis „Penis Envy“_2
link: Psilocybe cubensis „Penis Envy“ - foto 3


Psilocybe cubensis „Penis Envy“_3
link: Psilocybe cubensis „Penis Envy“ - foto 4


Psilocybe cubensis „Penis Envy“_4
link: Psilocybe cubensis „Penis Envy“ - foto 5PoradnikI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ ForuM ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2023