Psilocybe cubensis „Penis Envy 6“
Weteran ze Shroomery RogerRabbit, "Skrzyżował standardowego Penis Envy z odmianą Tex". Wynikiem był Penis Envy 6.
Wysiłki RogerRabbita były próbą stworzenia odmiany PE, która wytwarza więcej zarodników... lecz zarodniki uwolniły się przez przypadek za wcześnie... gdy kilka odcisków wysłano nieumyślnie pocztą, z innymi odciskami.
Oto co o powstaniu PE 6 mówi RogerRabbit.

"Pojedynczy wycinek owocnika wyizolowany z PE i drugi z TEX zostały umieszczone na szalce Petriego z jadem grzechotnika dodanym do agaru. Jad węża pomógł dwóm dikariotycznym odmianom podzielającym informację genetyczną utworzyć trzeci sektor, który był tym, co oznakowano jako PE6. Inne izolaty z PE zostały oznaczone PE 1-7, i najwidoczniej, niektóre z 6, które były krzyżówką, były w tej samej partii odcisków. Ideą było uzyskanie PE dobrze wytwarzającego zarodniki, lecz nigdy nie miałem czasu by ustabilizować odmianę w związku z przypadkowym jej przedwczesnym wypuszczeniem. Dlatego czasem wyglądają jak texany a czasem bardzo podobnie do PE."

PE 6 wygląda jak krzyżówka między Penis envy a Texan. Owocniki mają często DUŻE kapelusze, które otwierają się w pełni, odmiennie niż klasyczny PE. Wytwarzają zarodniki. Choć trzony wyglądają trochę jak PE. Grube i teksturowane. Jak małe pieńki.
RogerRabbit potwierdza ten opis: "kapelusze, które otworzą się w pełni mają tak jak PE mniej zarodników, i mają też tak samo sękate trzony. Tylko kapelusze zdają się być większe i otwierać po całości."

source - www.fsre.nl

tłumaczenie: cjuchu
[ Powrót do spisU ]    [ Lista znanych gatunkooW ]    [ Album gatunkooW ]    [ Zasugeruj brak gatunkU ]
PoradnikI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ ForuM ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024

PoradnikI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ ForuM ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024