Psilocybe cubensis „Plantasia Mystery“
Bardzo cieszymy się, że możemy wam dostarczyć tę odmianę. Przez jakiś czas krążyło na jej temat wiele pogłosek. Pochodzi od The Grow Room, ale Plantasia nie jest już w branży zarodnikowej, tak więc spytaliśmy go czy zgodziłby się byśmy sprzedawali jego unikalną odmianę, na co przystał z radością. Tak więc mamy nowy gatunek i myślimy, że jest wystarczająco dobry by nakręcić każdego. Na początku nie było wiadomo czy należy do rodziny azurescens czy do cubensis. Jak widać na zdjęciach bardzo przypomina azurescens, ale rośnie jak cubensis, uwielbia ciepło. Kilka lat temu na meksykańskiej konferencji grzybowej chodziły pogłoski, że gatunek ten zaistniał jako azure dzięki samemu P.Stamets'owi. Jak widać na zdjęciach bardzo przypominają wielkie azurescens, ale nimi nie są.
Uaktualnienie z grudnia 2000. Cieszymy się, że znowu możemy sprzedawać Plantasia cubensis. Jest to jeden z grzybów które lubię, za wrażenia jakich dostarcza. Zawsze wywoływał szczęśliwe myśli i rozciągał mi twarz szerokim uśmiechem :) tak jak moim znajomym. Po prostu piękne, szczęśliwe wibracje.
A co do wzrostu, kolonizuje ze średnią szybkością. Owocniki są średniej wielkości i są bardzo ładne, co zresztą widać na zdjęciach. Gatunek ten ma się dobrze nie tylko w ciepłych temperaturach, dobrze znosi także nadworny chłód.

source - www.thehawkseye.com

tłumaczenie: cjuchu
[ Powrót do spisU ]    [ Lista znanych gatunkooW ]    [ Album gatunkooW ]    [ Zasugeruj brak gatunkU ]
PoradnikI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ ForuM ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024

PoradnikI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ ForuM ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024