Psilocybe cubensis „Tasmanian“
Tasmanian cubensis jest fantastycznym grzybem znalezionym przez BIO na wyspie Tasmania, tuż poniżej Australii. Tasmania jest podzwrotnikowym stanem Australii, występują na niej cztery pory roku. Czasami jest tam bardzo zimno, o czym przekonał się Clyde, grzyb ten bardzo dobrze znosi niskie nadworne temperatury. Nasz hodowca Clyde pracował trochę z Tasmanian Cubensis i był zachwycony tą odmianą. Powiedział, że ekstremalnie szybko rośnie na kompoście, obficie owocnikuje, i produkuje bardzo duże kapeluchowe piękności, co widać na zdjęciach. Daje także słowo, że będziecie bardzo zadowoleni z odczuć jakie wywołuje. Na razie nie możemy powiedzieć nic więcej, ponieważ jest to nowa odmiana, i na listach nie można jeszcze o niej porozmawiać. Clyde myśli, że gdy odmiana się rozpowszechni to ludzie zaczną o niej mówić.
Według Clyde'a jest to ekstremalnie szybko rosnący grzyb. W temperaturze 27°C cztery kilo kompostu kolonizuje w pięć (słownie - 5) dni!!! To bardzo szybko. Inne szybkie gatunki potrzebują na to około 10 dni. Na nieszczęście posiadamy tylko jedno zdjęcie z uprawy wewnątrzdomowej, ale za to jakie ładne. Dla porównania wielkości na zbliżeniu widać kasetę po kliszy.
Nasz hodowca miał dobrą zabawę uprawiając je na dworze. Jak tylko tacki z kompostem zaczęły kolonizować, wystawił je na dwór w chłodniejszą temperaturę. Temperatura była w przedziale 8°C najniższa i 24°C najwyższa. Grzybnia cały czas kolonizowała szybko i wydała trochę pięknych żółtawych grzybów. Inną rzeczą, o której przekonał się nasz hodowca jest to, że gatunek ten wydaje bardzo ładny drugi rzut.

source - www.thehawkseye.com

Parametry wzrostu:

Substrat:
Różne rodzaje ziarna, kompost, pasteryzowana mieszanka łajno/słoma.
Temperatura:
kolonizacja/owocnikowanie: 28-30°C / 23-26°C
tłumaczenie: cjuchu
[ Powrót do spisU ]    [ Lista znanych gatunkooW ]    [ Album gatunkooW ]    [ Zasugeruj brak gatunkU ]
PoradnikI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ ForuM ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024

PoradnikI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ ForuM ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2024